Reklama

sobota 21. března 2020

Bezduchost Merkelové. Analytik Štefec jen zírá. Kdyby se tak choval Babiš, tak už prý plníme márnice

Jaroslav Štefec
Jaroslav Štefec
21. 3. 2020  ParlementníListy a FB profil Jaroslava Štefce
Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec hodnotí televizní projev německé kancléřky Angely Merkelové, v němž promluvila k situaci, s níž se kvůli koronaviru potýká celý svět. „Něco tak bezduchého a prázdného jsem absolutně nečekal,“ dodává kriticky a popisuje, co to dle jeho mínění vypovídá o samotném Německu„Přiznám se, že opravdu netuším, co vlastně chtěla Merkelová Bavorům, Sasům, Turkům, Pákistáncům, Konžanům a dalším obyvatelům území Německa říct. Něco tak bezduchého a prázdného jsem absolutně nečekal,“ píše Štefec ve své reakci na projev Angely Merkelové k německým občanům.

Její projev podle něj „dokonale odpovídá nejen současnému stylu její vlády, ale i naprosto zoufalému stylu chování rádoby vládnoucího vedení EU, které za současné krize vlastně úplně zmizelo. Zanechalo za sebou ovšem hodně nepříjemný smrádek v podobě těžce arogantního projevu své šéfky Ursuly von der Leyenové, bývalé ministryně obrany Německa, jímž zřejmě hodlala mobilizovat národy Evropy k boji s pandemií koronavirové infekce“. Štefec řekl, že von der Leyenová se v něm tvrdě obula do států EU za to, že se pod hrozbou totální ztráty kontroly nad šířením infekce na svých územích bez jakéhokoliv náznaku podpory ze strany EK chopily iniciativy a začaly situaci řídit samy.

Projev Merkelové vyvolává pocit beznaděje, odevzdanosti a frustrace, života bez výhledu a bez budoucnosti, konstatuje Štefec. „Politicky korektní, pro lidi znalé německé historie by mělo být varující opakované zdůrazňování demokracie. Laciné apelování na rodinu, volání po solidaritě. Nic motivujícího, ve vazbě na předešlý ‚optimistický‘ projev o vývoji onemocnění Covid-19 v Německu totální pesimismus a dekadence,“ myslí si.

Přesto si všímá a diví se, že se najdou lidé, kteří se v jejím proslovu našli. „Například šéfredaktor Fora24 Pavel Šafr. Ten ho dal dokonce za vzor premiéru Babišovi, kterého samozřejmě neopomněl řádně poplivat. V souvislosti s tím si neodpustím malou poznámečku: kdyby se premiér Babiš choval v této krizi stejně jako kancléřka Merkelová, jak mu pan Šafr doporučuje, je dost pravděpodobné, že by nám v současnosti už nestačila nejen místa na JIP a ARO, ale dokonce ani v márnicích,“ prohlásil Štefec a pokračuje:

Zato prezident Zeman mě nepřekvapil skutečně ani trochu. Postavil se ke svému projevu s obvyklou bodrostí a žoviálností, za nimiž se ale podle mých zkušeností skrývá logicky uvažující mozek, pečlivě prokalkulovaný záměr a chladný smysl pro realitu. 

Prezident řekl přesně to, co mělo být řečeno, co chtěli lidé slyšet a na co čekali, bez ohledu na příslušnost k té či oné straně pomyslné prozemanovsko-antizemanovské barikády. Žádné fňukání, beznaděj a defétismus. Připomněl nám, občanům, co jsme, kde žijeme, co se od nás čeká a že víra v budoucnost a optimismus jsou nejlepší motivací pro příští měsíce přežívání epidemie a roky odstraňování jejích následků. Za to mu můžu jako občan a člověk, kterému není jedno, co se děje s jeho zemí, jenom upřímně a ze srdce poděkovat.

(redakcí mírně upraveno)

31 komentářů :

 1. Bohužel, díky podobným zemím budeme muset zůstat v karanténě mnohem delší dobu než by bylo normální. Kdoví, co je jinde. Před chvílí jsem četl, že třeba taková Indonésie je úplně zamořená a že tam na vše kašlou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Indonézané spoléhají na Alláha (budiž jeho jméno nastatisíckrát pochváleno) a nebo na své modly - Budhy, Marie, Ježíše...

   Odevzdali se do rukou Božích. Duka a faráři jistě mají radost.

   Smazat
  2. Indonésie už na nic nekašle - odizolovali mezi sebou jednotlivé ostrovy a nepouštějí už nikoho nikam. V Jakartě byl vyhlášen mimořádný stav:
   https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/koronavirus-ohrozuje-jihovychodni-asii-a-latinskou-ameriku-40317556
   PK2

   Smazat
  3. Je pravda,že zahranični agentury hlasi ve zprávách,že v Italie má prvnich 800 mrtvých v jednom jediném dnu?

   Smazat
  4. 22:30 Ano, americký virus je velmi agresivní.

   Smazat
 2. Německo bylo, je a bude vždy toužit po moci, práskat bičem v EU a určovat kdo je přijatelný a kdo je ten "na východě". Stačí si jen připomenout zabavené a zaplacené roušky pro naše ministerstvo. Němci nás pořád kádrují jako postkomunistickou zem. No ale nejsou voni náhodou taky post a to dokonce postfašistickou zemí? Takto si těžko představovat
  rovnocenné partnerství. Záložák.

  OdpovědětSmazat
 3. Projev Merkelové odpovídá jejimu naturelu : ona žádnou budoucnost nemá. Stará bezdětná paní, kterou kdovíproč ( asi vydíratelnost ) posadili do premiérského křesla kde plní pokyny odkudsi zhora. Jen občas se zaškube a chová se trochu státnicky, to je ale žasĺostně málo.

  No ale nejsem v jeji kůži ani v jeji funkci, takže to se mi to kritizuje ...
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
 4. Co taková k..va může od života očekávat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi to, co vy anonyme 19.33. Jste k..va nebo v.l? To co jste napsal je sprosté. Nebo máte spoustu zkušeností z premiérského křesla - co všechno byste dělal jinak, a hlavně -lépe?

   Smazat
 5. Když tady v okolí vidím některé odchovance zdejší "demokracie", jak mají všechno na salámu, tak to tipuji na běh na dlouhou trať. Na západ od nás to není lepší, takže to tipuji, že ty co si vyléčíme, nahradí další zvenku a doprovodí to odbornými komentáři k lidským právům a volnému pohybu osob. A takhle to půjde pořád dokola, jednou bude líp, jednou hůř.

  OdpovědětSmazat
 6. Sleduji, jak se "demokratičtí" paraziti snaží podle špinit Babiše a jeho vládu a když to srovnám s okolními státy, tak máme dobrou vládu. Opatření které přijala předstihlo okolní. Pane premiére, děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj, okolní vlády ještě víc kašlou na lidi, než ta naše a ještě více zaspaly (vědět, že začne pršet a začít shánětdeštník až když prší) při zajištění jejich bezpečí.
   To je celá pravda a nic na tom nezmění současná překotná snaha o nápravu.

   Smazat
 7. Tak to nechápu tu Německou preciznost zřejmě jsou ve vládách jen politici a NEschopní tlučhubové, viz. Merkl a Německo bude po pár týdnech hodně plakat !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šílená Uršula rozložila Bundeswehr za dva roky. Za dva roky se stal z německé armády spolek kašparů. Jestli je Uršula reprezentativním vzorkem německé politiky, tak německá preciznost dosáhla vrcholu. Vlastní likvidace.
   pro nás možná dobře, protože němci se stanou méně nebezpeční. Pro Evropu pohroma.

   Smazat
 8. V roce 2014 před volbami řekl Obama: Evropa jak jí dnes známe se stane minulostí. Vzniknou zde nové státy s novými národy a jazyky. Co dodat?

  OdpovědětSmazat
 9. A co kdo čeká? Že po skončení epidemie rozhořčený lid svrhne bruselskou kliku? Nebuďme naivní.
  Epidemie ještě ani zdaleka nedostoupila k vrcholu a už dnes známe její viníky. Samozřejmě Čína a Rusko.Pokud se dožijeme konce, pro jistotu, bruselští kormidelníci zaměstnají plebs koňskou dávkou existenčních starostí. Dluhy se jenom odloží a k těm stávajícím přibudou další. Brusel slíbí nové dotace, a aby na ně měl, zavede nové daně. Přeživší vyserou čápa, než to všechno poplatí. A na to, jak se kdo zachoval v těžkých dobách se velmi rychle zapomene. O to se postarají naši Jidáši z médií hlavního proudu. Bude muset přijít mnohem větší kataklizma, než nějaký koronavirus. S větší úmrtností a fatálními následky pro celou společnost, které vyhodí ze sedla tu bruselskou bandu sviní a jejich pomahačů u nás.
  Je mi to líto, ale buzík Janda umře v dostatku přirozenou smrtí. Na rozdíl od většiny z těch, kteří ho svými daněmi živí.

  OdpovědětSmazat
 10. Na adresu Merkelové snad jenom toto.
  "My to zvládneme".
  Bezděky se mi vybaví jedna divadelní hra Járy Cimrmana, Dobytí severního pólu. Konkrétně scéna, kdy Frištenskému naloží na záda profesora Mac Donalda, aby dobyl severní pól alespoň posmrtně.
  "Pravda, bude to pro nás těžké, když jsme sami na konci svých sil, ale svážeme ho, ať se Frištenskému lépe nese".
  Makrela vždycky nakládala těm okolo. Tak čemu se divíme.

  OdpovědětSmazat
 11. K čemu je v současné těžké době téměř všem státům v Evropě Unie? Stejně si všechny země proti epidemii musí poradit sami. Někdo lépe jiný hůř. V době pokoronavirové se asi opravdu budeme muset pořádně zamyslet, proč tam vůbec jsme, k čemu je nám dobrá. Teď právě mne nenapadá ani jediný důvod. Věřím, že krizi zvládneme, a rozhodně jsme schopni zvládnout i jiné nepříjemnosti - sami! Ale nejdříve si budeme muset udělat trochu pořádek ve vlastních řadách a izolovat vlastizrádce, konkrétně myslím Milion chvilek, Člověk v tísni(kolik sehnal roušek za státní peníze, které dostává? Za 260milionů by jich bylo), Amnesty International...M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Ale jsou na kompetentních místech lidé, kteří o zavedení takového pořádku mají zájem? Ba ne, koronavirus tu žádanou změnu, která posílí národní státy asi nepřinese. Bohužel.

   Smazat
 12. konecne se opet objevil informator z juesej ktery nas tak perfektne informuje jiz nekolik let na ruznych chatech v nekolika webech .Je to znaamy expert zde hlasici informace o FOX cenach benzinu a jinych dulezitych info pro cechy kteri diky sve vrozene tuposti pouze znaji cesky a divaji s ena ceskou TV Diky jemu se celosvetove dozvidame spoustu novinek ktere jsou jinak utajeny pred nami kteri jsme zvidavejsi Diky Honolulu o ty nas chlebe vezdejsi ,hlavne nechod ze sveho lusniho obydli a pis pis jako v te pisni jeno hrej .. Diky za informace jak jsi jiste si povsiml jsou vdecni ctenari kteri primo prahnou po novych vlozkach Tvuj kamarad hoboj shemale

  OdpovědětSmazat
 13. Když jsem viděl dříve po volbách "oranžovou Ostravu", tak jsem si říkal:"Lidi co blbnete, dělají dluhy, kradou a hned potom to svinstvo, kterému říkají reformy a když Kalousek přidá na důchody, tak si za to koupíte 10 cigaret!". S Bakalou to už pochopila i Ostrava, ale Merkelová vládne Německu už asi čtvrté období, to už není hloupost, to už je masochismus a přitom mají možnost volit AfD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není důležit0 jak lidi volili, ale kdo ty hlasy sečítal. A vím své ….

   Smazat
  2. 7:36, nekecejte, a kde se dějí takové čachry?

   Smazat
 14. Merklová se rozhodla stvořit Nadčlověka! Herdenimmunität Nové tajné plány Bruselu jsou děs!
  https://www.youtube.com/watch?v=7cIYvmcsZrQ
  Čím víc lidí se nakazí, tím lépe. Tím dříve bude stvořen Nadčlověk! Babišova opatření jsou už úplně zbytečné! Tedy pokud se neobnoví "Železná opona"! Že Vám to Pražská kavárna dosud neřekla? Že Vám Babišova média zatajují informace? Tak jsme se na to zase podívali.

  Obecně si myslím, že je to pro úplnou kontrolu, nyní mají vytvořit vakcínu proti koronaviru a začít ji čipovat , takže si myslím, že - další fází je nucené očkování.
  Virus se ukázal jako vhodný nástroj, protože paraziti nemyslí na lidi, ale pouze na sebe: korporace vydělávají zisky, životní prostředí se mírně zlepšuje, klesá populace, roste cena, finanční bubliny se deflátují, lidé se snáze ovládají v panice. Občané, tedy hlavní věc, která má být přiměřená, strach zbavuje vůli - pozor !

  OdpovědětSmazat
 15. Tak nějak je to všecko na jedno brdo. Ochotně přežvykujeme co nám bylo předloženo, ujišťujeme se jak je to hrozné co bylo uděláno dobře co špatně a ochotně vystavujeme účet za hostinského a furt totéž dokolečka. Nejdůležitější je asi paniku udržovat, aby nedej bůh lidi nezačali uvažovat adekvátně situaci. Docela bych doporučoval, abych jenom nemoralizoval, video pana Josefa na Youtube "O koronavirusu s Josefem" celkem s klidem a úsměvem zde pan Josef uvádí některé zajímavé skutečnosti, které je asi dobré vědět a nevyšilovat, jak se říká do foroty. Nejdůležitější myšlenka ja asi ta, že v této situaci je třeba zejména posilovat imunitu organismu a uvádí i způsoby ochrany. Každej blbej bezpečák ví, že nejdůležitější ze všeho je prevence. Takže to chce neblbnout a přemejšlet, chcete-li. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 16. Vážení, uvědomuje si někdo z Vás a to i s těch kteří příspíváte články, že dnes nikdo ze zodpovědných lidí kteří řídí tento stát (snad mimo Babiše - nemám ho rád)
  nikdy nic neřídil, nemá na funkci vzdělání ani nárok?A tak to je od hadráku. Něco jiného bylo po naprosto demokatických volbách po r.1945. Kdy získala naprostý počet hlasů KSČ. Dnes je to zamlčováno. Ale v té době si to občané této(bývalé) republiky tak přáli. Dle mého názoru nemusí mít akademické vzdělání volbami ustavený president. Je to prostě presentant občanů. Ale u členů vády by mněl bý základem vlastenecký a morální přítup a odborná vzdělanost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S vlasteneckým a morálním přístupem souhlasím, ovšem kde je možno "vyučit" se na ministra, to nevím. Snad jedině v té vládě, která údajně rozhoduje ve sboru, takže by by měla být schopna nějakého toho moulu korigovat. Jinak všelijací akademici už to tu řídili a moc se od těch ministrů s rádiovkou nelišili

   Smazat
  2. 1.20 Uvědomte si, že po převzetí moci (po převratu) řídí dění i ekonomiku v české kotlince lidé s kvalifikafí disident, kverulant, s napoleonským komplexem, humanitním vzděláním - filosofové, politologové, theatrologové, theologové, ... kdežto světoví největší podnikatelé - zakladatelé dnes globálních firem byli kupci, lichváři, telegrafisté, bandité, zemědělci, vinaři, kováři... námořníci/piráti/rejdaři...

   Smazat
  3. 6:58 To je jednoduché ministra by měl dělat ten co danému resortu rozumí ministr zdravotnictví doktor atd. A ne ten co chodí s lídrem strany pařit.

   Smazat
  4. 09:55 No, pokud by měl být ministrem zdravotnictví můj obvoďák, tak potěš koště.

   Smazat
 17. Ano, Babiš a jeho vláda zvládají pandemii CV 19 nepochybně nadstandardně a ještě kdyby se občané více chovali dle rad, mohlo být lépe. Ale jsou i tací - "a někdo to museí konečně říci" idioti, kteří třeba volají po odvolání Vojtěcha, jakoby Vojtěch zavinil pandemii a stát vybrakovaný předchozími vládami a ministry a řediteli nemocnic pokud jde o zdravotnický materiál, potřebný k řešení kritických situací. Vojtěch byl dán na ministra proto, že nepatřil do propojeného řetězce zlodějů z povolání, kteří rozkrádali zdravotnictví a "privatizovali" si platby zdravotního pojištění, i pan plukovník Prymula zrovna ví nejlépe, proč byl na hodinu vyhozen z funkce ředitele FN v Hradci Králové, tuším 2017!. Ale plukovník Prymula je shodou okolností profesí epidemiolog a navíc byl léta profivojákem, působil na voj. akademii a také něco ví o mikrobiologických zbraních, na kterých samozřejmě jen teoreticky a z Těchonína "uvažoval" a to ho děla pro současnost nejvhodnějším mužem k řízení krizového štábu. Myslíte si, že kdyby přišla válka, že nejvhodnějším mužem na její vedení bude u nás pan Metnar, nebo náčelník genberálního štábu? A pan Metnar, podobně jako pan Vojtěch v dobách míru, je určen, aby hlídal státní kasu před rozkradením, což se vesele dělo /KDEPAK JSOU VELKOKAPACITNÍ NÁKLADNÍ LETADLA CASA??? ZA TY NĚHORÁZNÉ MILIARDY, PRO KTERÉ BYLY SOUDY S PANÍ MINISTRYNÍ). A tak dnes největší idioti a ti co zřejmě dost vědí o tom, jak rozkrádat majetek státu volají po odvolání Vojtěcha, vysychají jim kohoutky!. A na konci roku to bude jistě paní Schillerová, protože kvůli těm minulým zlodějům, co byli "u vesla" SAMOZŘEJMĚ ROZPOČET SKONČÍ V DALEKO VĚTŠÍM MANKU, NEŽ SE PŘEDPOKLÁDALO V PROSIONCI 2019.Pane Bože, kdy zbavíš tuto zem idiotů a grázlů na postech např. hejcmanů a pod. Kdyby blbost uměla létat, tak tč. by se vznášely Pardubice někde v oblacích. Pokud v Pardubicích nezrušili pomocnou školu pro "také nápad" asi nějakého jejího absolventa, tak tam pošlete hejcmana!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.