Reklama

pondělí 30. března 2020

BIS, Čína a koronavirus aneb Nezákonné a řízené úniky utajovaných informací z BIS

EXANPRO
Specifická analýza (12077)
30. 3. 2020 Agentura EXANPRO 
Zástupci několika sdělovacích prostředků 24. března 2020 přinesli a rozšířili zprávu, že Bezpečnostní informační služba* (BIS) na počátku března předala vládě informaci o tom, že Čína v lednu a únoru 2020 skupovala v ČR zdravotnické potřeby. Jednalo se údajně o respirátory, roušky a ochranné obleky, přičemž se BIS podle novinové zprávy obávala, že by se zboží mohlo v ČR stát nedostatkovým. Česká vláda vývoz některých zdravotnických pomůcek 3. března zakázala, ale není jasné, zda to bylo na základě zprávy BIS, anebo zda se tak vláda rozhodla vzhledem k měnící se situaci v ČR, kdy od 1. března začal v ČR narůstat počet osob infikovaných koronavirem SARS-CoV-2.

Pokud si ale celou záležitost včetně obsahu novinové zprávy analyticky rozebereme, tak zjistíme, že BIS pouze využila nastalou situaci ve svých předpojatých a úmyslně medializovaných aktivitách, a ještě navíc porušila zákon. Tento čin ale vedení BIS velmi jednoduše projde, jelikož předseda vlády Andrej Babiš si od doby, kdy společně s ředitelem BIS Michalem Koudelkou navštívil ústředí americké CIA* (Ústřední zpravodajská služba USA), nedovolí žádným způsobem vystupovat proti BIS a jejímu řediteli. On si to ostatně nedovolil ani předtím, ale po této zahraniční cestě si to už tuplem nedovolí.

Podrobněji je zvláštní návštěva premiéra Babiše v ústředí CIA diskutována v produktu 12061 „Jaký význam měla návštěva českého premiéra v ústředí CIA?“. Ukázka toho, jak Babiš po svém návratu z USA podřízeně respektuje požadavky BIS ve prospěch USA je obsažena v produktu 12075 „Jaký byl skutečný záměr BIS ve sledování vozidel/osob a proč poslanci působí tak omezeně a premiér lhostejně? (1/2)“.

Ani Poslanecká sněmovna, která je skrze své orgány odpovědná za kontrolu činnosti BIS se v posledních třech letech reálně nezabývala ani jedním pochybením a odbornou nezpůsobilostí BIS (viz např. produkt 31013 „BIS a jeden z přímých důkazů její odborné nezpůsobilosti“ nebo produkt 12072, v němž jsou odkazy na další produkty s pochybením BIS).

Následně rozebereme, jak novináři „skouleli“ práci s uniklou informací, co upozadili a čeho se podle trestního zákona a zákona o utajovaných informacích a o bezpečnostní způsobilosti společně s těmi, kteří jim informaci předali, dopustili.

Přístup k celému produktu získáte po uhrazení předplatného. Předplatit.

68 komentářů :

 1. Pan Koudelka obdržel vyznamenání při návštěvě CIA,přestože v CIA vědí,že president republiky nechce povíšit p.Koudelku na generála.Podle mého názoru jasný signál:"Na Koudelku nám nesahejte,ten pracuje pro nás."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono jich v USA bylo více.

   Smazat
  2. Myslím si, že čučkaři lžou! Při chytaní Ruských špionu, rychle vyblili, aby zamezili otázkám, kde byla BIS před corovirem.?

   Smazat
 2. Nic nového pod sluncem. My jsme na to zvyklí, že vrcholní představitelé státu chodí na koberec do budov tajných služeb cizích států.

  OdpovědětSmazat
 3. Aeronet: "Epidemie nákazy Covid-19 má podle všeho oficiální datum svého vzniku, kterým je 18. říjen 2019, což byl pátek. V ten den došlo ke dvěma zásadním událostem, které znamenaly zahájení globálního plánu na nasunutí NWO pomocí úderu na 5. prioritě pomocí virologické “události”. V tento den totiž v čínském Wuhanu byly zahájen Světové vojenské hry 2019, kterých se zúčastnila i početná delegace amerických vojenských sportovců. Právě tyto sportovce Čína podezřívá, že přivezli a zatáhli Coronavirus do Číny. Jenže, v ten samý den, tedy 18. října 2019, proběhlo v USA cvičení, které přineslo návody a doporučení pro případ vypuknutí virální pandemie. Kromě The Johns Hopkins Center for Health Security pod záštitou a za finančního přispění nadace Bill & Melinda Gates Foundation se tohoto cvičení s názvem EVENT 201 (v překladu Událost 201) zúčastnili zástupci americké vlády, zdravotních organizaci, FEMA a dalších federálních orgánů."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8.57 Každý máme své teorie a konspirace. Mně například připadá podivné, že koronavirus řádí hlavně ve státech, které přijali nejvíce ,,uprchlíků", Španělsko, Francie, Německo, Itálie. Že by to byl trest z hůry, křesťanského Boha, který se už nemohl na to poskakování politiků těchto zemí kolem Mohamedánů dívat?

   Smazat
  2. Anonymní 10:24
   Spíš na státy,které nechtějí navýšit rozpočet na obranu,Trump to přece jasně řekl,buď přidáte,nebo bude zle.Babiš slíbil,tak toho nemáme tolik.

   Smazat
  3. 11:57
   Já bych se přiklonil k tomu, že virus je určen pro asiaty. Pradvou je, že USA vlastně již z dob vzniku přijímala mnoho číňanů a vlastně se nedá určit přesně kolik dnešních obyvatel USA má nějaké vazby na asijské kořeny. To samé jako na jiné barevné. Proto takový nárůst korona viru. Stejně tak je to i v jiných státech, které kolonizovali Asii.

   Smazat
  4. 17:36, určen pro Asiaty? Tak proč je jich nejvíc nakažených plus mrtvých v Evropě a Americe? Základní logika neznámý pojem, co?

   Smazat
  5. Tolik dohadu, pritom to je tak jednoduche: AMERICA FIRST. Proto bylo treba potlacit Cinu a Iran, dva spojence Ruska, a EU, jako dalsiho konkurenta. Proto nejlepsi zpusob byla imigrace, ktera jednak sama osobne "znici" Evropu a pak take nejlip roznese vse potrebne po zapadni Evrope (vychodni E. ma jednu velkou vyjimku - ohromny ekonomicky potencial Ceske republiky, jinak tam nic neni. Musela zacit o hodne driv nez vir.
   A zbyval posledni krok, FINALE: a to se nepodarilo, virus vyhnal DEFENDED 2020 vojaky na zapad, misto na vychod na Rusko. Jen zbrane tady zustaly. Jesteze tak, mohli jsme mit misto KORUNY VIRU 3.SVETOVOU!Kdeze to vlastne ten korunovy vir vznikl? AHA!

   Smazat
 4. Čučkaři opět v akci. Aeronet jak je zvykem dodává zprávy které jsou naprosto k h..nu. Prostě kolotočář který je ne zbabělý, ale utajený.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také si myslím, že Aeronet je program BIS. Pána K má možná čučkař Koudelka pod přímým dohledem.

   Smazat
  2. 9:25,12:30 to je nesmysl.Zkuste zakonspirovat a sdělit k čemu by to bylo a co by měl být "očekávaný výstup a výsledek".

   Smazat
 5. To vyznamenání Koudelky je vůbec zvláštní i z jiného důvodu. BIS je ,,kontrarozvědná" organizace, kdežto CIA ,,rozvědná." Pokud by Koudelka dostal vyznamenání od FBI ( tedy kontrarozvědky) tak bych to chápal jako ocenění spolupráce se službou stejného zaměření. Takhle to logicky vyvolává otázku jaké jsou vůbec vztahy ,,spolupráce" BIS s CIA ? Plní BIS v Česku úkoly pro CIA ?

  OdpovědětSmazat
 6. Bohužel proti Čínské a proti Ruské názory budou dále v České politice.

  OdpovědětSmazat
 7. Babiš tam podepsal vázací akt u CIA a Koudelka mu byl za svědka. Babiši,fuj, nejdříve u StB a potom u CIA, tak to si podej ruku se Štětinou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:22 po posledních třiceti zažitých letech mi spolupráce s StB, zejména pokud šlo o hospodářskou kriminalitu, čím dál víc i pokud šlo o boj s vnitřním nepřítelem, nepřipadá jako prohřešek. A pokud má dosavadní vývoj ve stejném trendu pokračovat, může se stát, že to vezmu za zásluhu. I když je patrné, že celá ta StB vlastně selhala. 10:22, co vy na to?

   Smazat
 8. No, je na čase aby se lidé semkli.

  OdpovědětSmazat
 9. Coronavirus je ekonomicko biologická válka ( jež se vymkla kontrole) na záchranu dolaru, který je kryt pouze vírou, ZKORUMPOVANÝMI reitingovými agenturami a kradenou ropou.
  Biologická válka po celé Asii. Neděle 2. února 2020.
  https://beforeitsnews.com/foreclosure-gate/2020/02/4-plagues-are-marching-across-asia-simultaneously-coronavirus-african-swine-fever-h5n1-bird-flu-and-h1n1-swine-flu-2450263.html
  Po celé Asii pochodují současně 4 rány: Coronavirus, africký mor prasat, ptačí chřipka H5N1 a prasečí chřipka H1N1.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ať kruci přestanou žrát netopýry!

   Smazat
  2. 20;21
   Copak Batmane,zdrhla ti Badgirl,že se bojiš pojídání netopejrů v Asii???!!!!☺

   Smazat
  3. Pardon Batgirl

   Smazat
 10. Staci si vygooglit EVENT 201.Je to Oslu.cz

  OdpovědětSmazat
 11. Nechoď, Andreji, s pány na led, neboť mnohý příklad známe, že pán sklouzne a sedlák si za něj nohu zláme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě jste chtěl napsat:

   Nesedni občane vládě na lep, mnohý příklad známe, že vláda lže a plno nakažených máme.

   Smazat
 12. Jak je zvykem v naší zemi, zaměstnanci BIS jsou státní zaměstnanci, placení z našich daní. Že nejsou všechny jejich informace veřejné je OK. Vysvětlí mi někdo, jakto že nějaká agentura zveřejňuje za poplatek (300 - 2000 kč) jejich informace? Podle mne jsou dvě možná řešení, buď se zveřejňují utajené informace, což je mimo zákon, nebo jsou to veřejné informace, ke kterým máme mít volný přístup. V tom případě je to nefér agentura přisátá na BIS. Jakési SVOčko jako vedlejší výdělek zaměstnanců, kteří byli už jednou zaplaceni státem. Tak jak to vlastně je ?

  OdpovědětSmazat
 13. Toto připravuje EU teď, v době pandemie! Kobza z SPD proti Jourové. A varuje ji: Budete si balit kufry, až lidé pochopí...

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Toto-pripravuje-EU-ted-v-dobe-pandemie-Kobza-z-SPD-proti-Jourove-A-varuje-ji-Budete-si-balit-kufry-az-lide-pochopi-618795

  OdpovědětSmazat
 14. BIS v lednu a v únoru netušila vůbec nic. Jen se tam zbytečně živí lidé, kteří nic neumí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak občas s prezidentem Zemanem nesouhlasím, v jednom má pravdu. Jsou to čučkaři.

   Smazat
 15. Pozadí virové pandemie – odstavování USA od moci ve světě. EU mezitím vítá koronavirus a migranty!

  http://svobodnenoviny.eu/pozadi-virove-pandemie-odstavovani-usa-od-moci-ve-svete-eu-mezitim-vita-koronavirus-a-migranty/

  Le Penová: EU byla první obětí koronaviru:

  http://svobodnenoviny.eu/le-penova-eu-byla-prvni-obeti-koronaviru/

  David Icke: koronavirus je monstrózní podvod elit:

  http://svobodnenoviny.eu/david-icke-koronavirus-je-monstrozni-podvod-elit/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z článku na "arfa.cz": "V České republice onemocnělo od začátku roku na chřipku 246 tisíc lidí, na COVID (koronavirus) pouhých 2,8 tisíc. V důsledku chřipky zemřelo 360 lidí, po nakažení koronavirem (mnohými považovaný za druh chřipky) pouhých 17. Všichni zemřelí trpěli jinou vážnou nemocí."

   Smazat
  2. Tady se někdo ptal proč to dělají v článku od Davida Ickeho je vysvětlení v takovém světě nechceme žít.

   Smazat
  3. 13:34
   Jak u běžné chřipky,tak u koroňáka jsou údaje sice nezkreslené, ale popravdě jen z evidovaných případů tedy zjištěných diagnóz léčených lékaři. I tak je berme vážně.

   Smazat
  4. 13:34 dál, než na špičku vlastního nosu si nevidíte? Ostatně soudím, že nebýt blbců, zlí nic nepořídí.

   Smazat
  5. 13:34 takže v ČR je smrtnost na chřipku 0,1 % a na koronavirus je v ČR smrtnost 0,6 %, což je 6x vyšší smrtnost na koronavirus, přitom v ČR není ten nejnebezpečnější kmen koronaviru ("L") jako v Itálii, tam je proto také daleko vyšší smrtnost!

   Smazat
 16. Zajímavé jsou zprávy na Seznamu, tam vědí co se děje "špatného" v Rusku, Číně nebo v KLDR. Že je v ČR jen průmysl zaměřený na auta a částečně kus potravinářského průmyslu a ten nás nyní nespasí. Je hospodářská krize.
  Doporučuji:
  https://tadesco.org/utajeny-projev-prezidenta-trumpa-ktery-vam-televize-neukaze-video-cz-titulky/

  OdpovědětSmazat
 17. Koudelka má nyní těžké dilema. Pokud se ukáže a potvrdí jako realita, že COVID je po světě roznášen americkou armádou, rozesetou po svých základnách, a Trump tento problém vyřeší tím, že ty svoje hochy nechá napospas venku, pak se stanou nervově labilní a stanou se snadným cílem pro milióny ruských a čínských agentů, číhajících na každém rohu. Že Koudelko? Koudelka se posere! A pokud je Trump stáhne domů do USA, hoši ve velkém nakazí jejich "bažinu"a Koudelka ztratí velení. Koudelka se zase posere. Rada pro Koudelku. Koudelko, pořiďte si pampersky!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nejenom čučkař Koudelka se posere, vezme sebou i ty šmejdy co ho obhajovali a bránili do posrání a už je to tady. Maminky kupujte pampersky do foroty, nebudoú. Hej hoú, rudý dědeček

   Smazat
  2. Faktická poznámka. COVID nemusí být armádou roznášení úmyslně, ale normálním bordelem. I plukovnice vojenského virologického výzkumu si občas zapomene umýt ruce a pak si ráda zašuká s mladými vojíny! A pak už to běží podle starého vojenského vtipu "chytl jsem syfla od Barborky. Vojín Barborka, mám syfla!"

   Smazat
  3. Nejsem USoFil (taktéž k ostatním velmocím), ale že by šlo o záměr je pitomost. Pravděpodobnost mezi původem viru přírodním, nebo laboraptorním je 1:1. Je-li přírodního původu, přesto je logické, že se mohl nasledně studovat v laboratoři. Prošel-li vir touto cestou. Potom nelze vyvrátit, při nedodržení bezpečnostních pravidel možnost nezáměrného úniku.

   Smazat
  4. 12.12 - na takovouto armádu nemusí nikdo udeřit, vzpomeňme si americkou vojenskou loď v Černém moři. Nalétávalo na ní jedno zdůrazňuji jedno letadlo, na lodi nic nefungovalo a v rumunském přístavu bylo zděšení, když viděli jak si hrdinná armáda SS počínala.

   Smazat
  5. Viděli jste už mokré tržiště ve EU Chan? Proč si myslíte, že je Salvini na Číňany naštvaný? A teď si představte, že oni ti tržnici ZNOVU OTEVŘELI!

   Celý svět tlačí, aby tyhle odporné praktiky, které se z Číny už dostaly i do Thajska a Vietnamu okamžitě zarazily. Číňani na to hážou bobek. Přesněji, vláda se pokusila, ale bylo jí doporučeno, že pokud nechtějí mít problémy, ať se dál nesnaží o jakoukoliv změnu. Vláda Čínské republiky velice dobře ví, jak je taková praxe riskantní, ale neodváží se tomu čelit.

   Smazat
  6. 15:29 stále si nechceme nalít čistého vína, když už tak červeného a plného, to má blahodárné účinky na oeganismus. Že by nešlo o záměr je naprostá pitomost, to jak je vše připraveno, zrežírováno, podpořeno drtivou většinou médií, neustále omíláno, zveličováno a tlačeno do hlav celé populaci, není naprosto normální. Asi nejlepší web, kde se něco dozvíte je Tadesco.org, ale bacha je to síla, taky dobrý je Svobodný vysílač kde hovoří členové ANS, což je Aliance národních sil, vysílání proběhlo 26.3.2020 jako Aktuální komentář ANS. Zaručeně doporučuji, pro ty kteří chtějí být v obraze, podívat se může každý a trochu zapřemýšlet SVÝM mozkem, nikdy nikomu nic nenutím. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 18. Evropská unie vojensky podporuje Turecko. 24.3.2020. http://www.zvedavec.org/vezkratce/16940/ Putin zničil západní jednotu! Koudelka to ještě neví... https://www.youtube.com/watch?v=ynpSIHKA9oA 19. 3. 2020.
  V Putin není muž. No, ten dojem je. Je superman. Dej mu boha zdraví.
  Putin očividně vylíhl plán na svou pomstu na naivní západní země na 20 let za údajné zničení Sovětského svazu. A tak to začalo - ve státech již existuje taková panika na pořízení toaletního papíru, což ani v SSSR ani nebylo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A možná dojdou i banány!

   Smazat
  2. 12:30, neuvěřitelná adorace Putina a to vám uveřejnili. Měl byste se trochu krotit, člověče. Anebo to děláte schválně, protože po přečtení vašeho příspěvku se mi ten Putin skoro zhnusil.

   Smazat
 19. Nevíte někdo, jak ten infikovaný netopýr doletěl na americkou letadlovou loď Theodore Roosevelt, která celé měsíce brázdila Tichý oceán (a nepustili ji do žádného čínského přístavu) a která kvůli nákaze míří na základnu na Guamu, kde bude testováno všech pět tisíc námořníků na palubě? Nepřivezli si tu nákazu ze své domoviny?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to je jednoduché, Číňani jako odvetu za Wu-chan bombardovali americkou letadlovou loď z dronů - shazovali na ni infikované netopýry :-)

   Smazat
  2. Máte dobrou myšlenku- potvrzena viz níže...
   https://pravdive.eu/page/481/b-expert-sokoval-na-italske-televizi-odhalenim-ze-coronavirus-byl-v-italii-drive-nez-v-cine-b

   Smazat
 20. Amerika pomáhá celé Evropě v boji proti koronaviru. Americké strategické bombardéry budou koronavir v Evropě bombardovat vyspělými antikorona bombami s družicovým naváděním - viz článek: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/v-dobe-koronakrize-vyslaly-usa-na-pomoc-do-evropy-bombardery/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. na jeden vir bude nasazena jedna chytrá bomba a bude vymalováno :-)

   Smazat
 21. http://svobodnenoviny.eu/pozadi-virove-pandemie-odstavovani-usa-od-moci-ve-svete-eu-mezitim-vita-koronavirus-a-migranty/

  OdpovědětSmazat
 22. Zprávu o vykupování ochranných prostředků bych podrobil kritice z hlediska zákona zachování hmoty, který popsal jako první Francouz Lavoisier v roce 1774. Jestli tady Číňani dovezli leteckým mostem tunu roušek, pak v případě, že tu tunu koupili tady, pak ji museli do Číny nějak během ledna dopravit. O leteckém mostu z Číny ví každý gramotný blbec. Ať se přizná ten, kdo ví o leteckém mostu z ČR do Číny v lednu a únoru tohoto roku.

  OdpovědětSmazat
 23. 13:03 USA mají ve světě kolem jednoho tisíce základen. Vše nasvědčuje tomu, že prvními pokusnými králíky a zároveň šiřiteli několika mutací koronaviru byli američtí vojáci. Proto jsou v Evropě nejvíce postiženy ty země, kde je nejvíce amerických základen. V Itálii jich je kolem stovky a byl zde nasazen nejsilnější klon tohoto viru (označení "L"). Druhý nejsilnější byl prý použit v Číně, další v Iránu. Méně silné účinné klony byly nasazeny ve Francii, Velké Británii a v Německu, ale i v USA (aby se neřeklo). Proto je docela možné, že v Praze může být křižovatka několika klonů ze světa - méně nebezpečných, ale i vražedných (viz náhlé úmrtí zdravotní sestry)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nekonspirujte. Původ této epidemie je úplně stejný, jako u těch předchozích - mokré trhy s divokými a domácími zvířaty.

   Smazat
  2. nakažení netopýři z čínského Wu-chanu mají větší dolet než americké strategické bombardéry B-2 Spirit, to je přece známo každému obyvateli této Země :-)

   Smazat
 24. nic nového na armádě USA též testovalo následky ozáření.

  OdpovědětSmazat
 25. • Spojené státy zkoušely biologické zbraně na svých občanech bez jejich vědomí. Bakterie a viry ničily jejich zdraví a dokonce zabíjely. Po dlouhých dvacet let od roku 1949.
  Toto je citace publikovaného textu. A víme o tom, že zkoušky atomových bomb v Tichomoří je známým faktem. A že Trump nechrání své lidi a připouští až 200 tisíc oběti v USA je zřejmě záměrné zbavit se svých bezdomovců a chudiny žijící v slumech kolem velkoměst.
  Také ČT si přikládá. Zpravodajkyně Šámalová dnes opět perlila o tom, že statistické údaje o mrtvých v Číně nejsou důvěryhodné, prý na urny spálených stojí V Číně fronty. To je také dílo "spolupráce" BIS s CIA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šámalová je tak odpudivý exemplář, že se mu vyhne i jakákoliv nákaza velkým obloukem. Dostala totiž americkou očkovací vakcínu :-)

   Smazat
  2. Šámalová je sestra ředitele Zpravodajství ČT, oné části "naší" "veřejnoprávní" televize, která lidi nejvíc sexe. Sourozenci - zločinci!

   Smazat
 26. Toz to prece oz posvetila vláda Václava Klase str., ze fsecko veresí trh tak já nevím co sa nervojó zatím nevím, ze be negdo z následovníkó toto doktríno zmenil..toz sme stéle o Pepka Veskoce v Protivíne toz gdes oz sme v Protivíne tak se dáme jedno orosenné protivinské a necháme to na Bábe abe to venesla ven a bode po p.....toz je to blodné kroh v tem palamento sakramento hezké den P.S.

  OdpovědětSmazat
 27. 13:03 posádka na této letadlové lodi je asi 7 tisíc, čím déle budou pospolu, tím více nakažených, již se to testovalo i na civilních pasažérech Diamond Princes apod., uzavřené systémy klimatizace a ventilace se o rozšíření nákazy spolehlivě postarají :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USS Theodore Roosevelt má 3200 námořníků a 2480 letecký personál, tj. celkem 5680 a nikoliv 7 tisíc.

   Smazat
  2. 22,23
   A když je amiokupantů pohromadě míň,tak se nakazit nemůžou???!!!!Vtipe vylez!!!!!:-D

   Smazat
 28. Ano, A. Babiš byl na „exkurzi“ v centrále CIA před návštěvou u D. Trumpa, „exkurze“ byla zřejmě celkem dlouhá, zato posezení s prezidentem velmi krátké, v trvání cca 1/2 h. To umožňuje i při konsekutivním tlumočení nejvýš tak vzájemné pozdravy a představení, pár neformálních vět, rozloučení a odchod. A mezi tím maximálně tak pár vět na obecná politická témata. A nebo naopak několik striktních pokynů k další činnosti čs vlády a – odchod. Zajímavé bylo, že mluvčí A. Babiše ještě z Washingtonu (tedy vlastně bezprostředně po té „exkurzi“a kratičkém setkání s prezidentem) vydal prohlášení, že se USA a ČR dohodly na nákupu 12 US „víceúčelových“ vrtulníků Bell pro AČR. Takové věci se obvykle sdělují až po návratu domů, po seznámení vlády s výsledky cesty a v rámci jejího celkového hodnocení pro média. Tímto nevšedně unáhleným sdělením tedy mluvčí jako by nám chtěl naznačit, co asi tak bylo hlavním tématem “jednání“ obou stran, a můžeme se jen dohadovat, jakými „informacemi“ (a o kom) např. ředitelka CIA mohla A. Babiše (jehož vláda prostřednictvím ministryně K. Šlechtové tento nákup všemožně oddalovala) „přesvědčila“, že tento nákup se prostě uskuteční a hotovo a tak to prostě bude. A abyste se příště tak dlouho necukali, když vám dáme jasné zadání, tak ještě výrobci zaplatíte „pokutu za prodlení“ v podobě naprosto absurdní ceny, díky které se ty Belly pro ČR stanou absolutně nejdražšími lehkými vojenskými vrtulníky na světě...
  Viki L.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A přitom armádu máme jen na reprezentaci, naše expediční sbory zachraňují demokracii v celém světě, ale doma je neuvidíme. Důkaz mi dnes poskytli sami vojáci, když byli požádání o pomoc od Domova důchodců tč v krizi, tak "nebyl zájem". Naštěstí zaskočili hasiči. Hasičům posílám ďík, za lidskost a armáda ať si strčí své fedrpuše do rekta.

   Smazat
 29. Předělejme I na T jednoduchou čároku nad I a přečtěme pozadu a jsme doma.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.