Reklama

pondělí 23. března 2020

Čarnogurský: „S akým morálnym znamením Európa prijme pomoc od Ruska a Číny a zároveň bude pokračovať v sankciách proti obom štátom?“

Ján Čarnogurský
Jaroslav Zajac
23. 3. 2020  HlavnéSprávy 
Podľa bývalého premiéra a ministra Jána Čarnogurského je pozoruhodné sledovať kroky niektorých krajín v súvislosti s pomocou európskym štátom výrazne postihnutým koronavírusom. Najvýraznejšia pomoc totiž v posledných dňoch prichádza z oblastí, s ktorými Európska únia neudržiavala práve najlepšie diplomatické vzťahy Ján Čarnogurský


Ján Čarnogurský sa vyjadril aj k tomu, že na Slovensku koncom uplynulého týždňa nastúpila nová vláda Igora Matoviča. Podľa skúseného politika treba dať tejto zostave určitý čas. „Ak nie sto dní, aspoň desať na oboznámenie sa s vládou. Nastúpila v komplikovanom období. Koronavírus. Dúfajme, že nezačne kritikou všetkého, čo urobila predchádzajúca vláda. Stúpajúci počet nakazených by ju rýchlo usvedčil.“

Šéf Slovensko-ruskej spoločnosti podotkol, že najviac postihnutým krajinám EÚ sa rozhodlo podať pomocnú ruku napríklad Rusko. „Taliansko požiadalo Rusko o pomoc a Rusko ju Taliansku poskytuje! Veď to by mala byť prvoradá povinnosť Európskej únie a tá nič. Rusko poslalo zdravotnícky materiál, ale aj lekárov a zdravotné sestry. Poslalo to Taliansku, ktoré spolu s EÚ vedie proti Rusku sankcie. Aj Čína poslala do Talianska zdravotnícku pomoc. Oba štáty, nad ktorými Európska únia ohŕňa nos, vedie proti nim sankcie (proti Číne už ani neviem prečo, asi preto, že americký pán európskemu psíkovi prikázal).“

„S akým morálnym znamením Európa prijme pomoc od Ruska a Číny a zároveň bude pokračovať v sankciách proti obom štátom? Ak bude Slovensko nakoniec odkázané na zdravotnícku pomoc od Ruska, ale nová vláda bude chcieť postaviť na Slovensku americké základne proti Rusku, budem odkazovať do Ruska, aby nám žiadnu pomoc neposkytlo,“ dodal v komentári na sociálnej sieti Ján Čarnogurský s tým, že dosiaľ najväčšou obeťou koronavírusu je Európska únia.

45 komentářů :

 1. Evropská "civilizace" je v dorosteneckém věku. Zvláště oproti Číně. A co můžete čekat od takového "uhrovitého" puberťáka?
  Vždycky závisí - tedy dnes stoprocentně - všechno na tom čí chleba jíš, toho píseň zpívej. A tím na tom, kdo je u "kormidla". Ono bůh ví, jestli bude mít někdo na postavení základen ...
  Vsadím se, že by mohl Trump vyžadovat postavení přímo za slovenské peníze.
  Takže to přijmeme jako děti, jako samozřejmost za kterou se nemusí ani nijak moc děkovat nebo být vděčný. Možná ještě prosadíme nové pojmenování CHINAviRUS 2020. A tím to bude jejich "povinnost", ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čtrnáctý vojenský Il-76 se zdravotnickým materiálem odletěl z Ruska do Itálie. Na pomoc proti koronaviru

   Smazat
 2. Pane Čarnogurský. Jaké morální znamení očekáváte od lidí, kteří, když bylo zle vykřikovali něco o tom, že o nic nejde a nedělali nic. Johnson, Merkelová, Flinten Uschi... A když bylo hůře tak někam zalezli a není po nich ani vidu ani slechu. A když bylo nejhůře tak někteří vystupují s plamennými projevy a imitují činnost (opět Merkelová a Johnson). Ale v praxi nehnou prstem! Co za morální znamení a pomoc očekáváte od lidí, kteří se vykašlali i na vlastní obyvatele a klidně ukradnou už zaplacené prostředky spojeneckému státu EU? Jako Němci nám. Bez slova vysvětlení, tím méně omluvy. A co očekáváte od lidí, kteří soustavně plivou na památku těch,kteří jejich země osvobodili a položili za to životy. Naopak - staví pomníky fašistickým vrahům. Poláci na výročí osvobození Osvětimi nepozvou Rusy - osvoboditele ale pozvou Němce - provozovatele. A tak by se dalo pokračovat. U nás to není lepší. Stačí si přečíst vystupování Štětiny, Fischera, Peczynského... uvidíte jak začnou být aktivní až se nebezpečí přežene! Jak se vyrojí politici i tzv. novináři, analytici, politologové,...To bude oslavných projevů na pevnost a potřebnost EU, její jednotu a strašení jak bude zle bez ní .... Nemůžete očekávat morální znamení od někoho,kdo žádnou morálku nemá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na naší ne/reakci/ na sprostou krádež ochraných prostředků naším protektorem - Německem je vidět podřízenou posra.ost naší vlády. Totéž se stalo Slovensku, Maďarsku a Rakousku. Jaké byly reakce tam?

   Smazat
  2. Matovič dookola vykrikuje, že Pellegrini mu nechal prázdne sklady - tri krát denne, ale že už požiadal Čínu.... popritom už lietadlá z Číny prileteli, súhrn - doteraz sa nerobilo nič, a ani Čína nám nič neposlala - ešte len čakáme ....

   Smazat
 3. inteligentný a rozumný postoj Čarnogurského

  OdpovědětSmazat
 4. Vzhledem k tomu, že podle dnešní zprávy internetových medií se ve světě již sto tisíc lidí z koronaviru průběžně uzdravilo, ( pouze o počtu nově uzdravených nepovažovala media za nutné občany denně informovat) a zatím v ČR zemřel jen jeden, a to pětadevadesátiletý pacient, lze očekávat, že uměle nafouknutá bublina roušek na obličeji brzy splaskne, a záminky pro politické, verbální i skutečné účelové útoky proti jmenovaným zemím mohou pokračovat. Studená válka zatím ve světě neskončila a nikdy neskončí, jen začíná produkovat čím dál víc obětí na lidských životech, ovšem to nikoho z jejích protagonistů tak dalece nevzrušuje, protože se má za to, že oběti jsou a budou vždy jen mezi bezvýznamným "póvlem" a "luzou" nikoliv mezi nadlidmi, zbohatlíky, a politickými elitami.

  OdpovědětSmazat
 5. EU a její vize
  v propadlišti dějin mizí
  EU není cesta z krize
  ta jen prachy lidem zcizí!

  OdpovědětSmazat
 6. Dúfajme, že nezačne kritikou všetkého, čo urobila predchádzajúca vláda.... Už začali. Taky začali první vyhazovy. A předpokládám, že jako první začnou s "deratizací od Smerácké korupce", jelikož prý kvůli tomu je lid volil. A je pravda, že dost blbů přesně tohle právě požaduje.

  OdpovědětSmazat
 7. Milý pane, morálka, čest a vlastenectví, to jsou dnes sprostá slova.
  Klidně vám řeknu jak to bude, euruhujerove budou plkat o humanitárním útoku Číny a Ruska, no a EU bude držet hubu, až krize pomine budou plkat o zbytečné panice a o zneužít situace v EU Čínou a Ruskem tak nějak geopoliticky, za což si pak zaslouží sankce.
  Tak bych to viděl,budoucí odpověď EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můj velitel za doby totálu říkával: "Kdo se bojí s.re v síni".
   Pořád to platí, vždyť za bývalého režimu vše řídili komunisti a měli vždy pravdu a nyní za "demo" to řídí úplně stejně a říkají si "demo". Vždy se vzpomenu na řidiče, když nakreslil politikům ODS tykadla, tak dostal na tvrdo 1 rok.

   Smazat
  2. Když šlo o super sraba, tak jsme přidávali ..v síni při zdi.

   Smazat
 8. Ano, bylo fér,aby Italové jednostranně odvolali sankce.

  OdpovědětSmazat
 9. Snad se i těm skalním přívržencům otevřou oči a poznají k čemu a pro koho je dobrá celá slavná EU. I když třeba paní Jourová to asi bude vidět jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neotevřou se jim oči. Stačí si přečíst komentáře napříč jen naším internetem a i když si málokdo dovolí přímo "mluvit" jako ten nějakej prý generál, lze je vysledovat. Teď se jim už nelíbí čínské roušky a také testy . A kdyby přišli Rusové? Ježiši marjá to by byl tanec! Myslím zaslepené blbosti.

   Smazat
 10. Zpráva ČT ve 12,00 hod. Letadlo NATO přivezlo roušky z Číny. Fakt nekecám. Letadlo ruské výroby patřící jaké si společnosti na Ukrajině. Pokud vím, jeho lety hradí náš stát. je Ukrajina v NATO? Teď fakt nevím. Ale armádě zřejměto letadlo nepatří, dle výzdoby. Pochybuju, že by NATO to letadlo alespoň platilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať jdou s natem do zadku. Na Černou Horu se nato vykašlalo, když bylo třeba přepravit z Ruska domů nějaké Černohorce. Naši noví spojenci v Černé Hoře museli začít vydírat Rusu, aby jim jejich lidi transportovali a pak že Rusy v Černé Hoře pustí domů.

   Smazat
  2. Antonov je sice ruská firma z Novosibirska, ale byka převezena na Ukrajinu ještě za SSSR, takže teď to je ukrajinská firma.

   Smazat
  3. 14.28 - letadlo je ve službách NATO. Je to letadlo ještě z doby SSSR, vyráběla ho ukrajinská firma Antonov.

   Smazat
  4. Největší dopravní letadlo světa "Ruslan" bylo zkonstruováno a vyrobeno za dob SSSR státní firmou Antonov. Ta dnes, pokud ještě existuje, tone v ekonomických problémech, charakteristických pro Ukrajinu, když ztratila zázemí průmyslu, technologií a vědy SSSR i celý ten trh včetně obranného rezortu.
   Dopravní letoun (letouny?) Ruslan provozuje jeho vlastník, ukrajinská firma stejného názvu, se kterou má EU, snad i NATO, nasmlouvánu rezervu letových hodin či kilometrů ..., nevím, snad za předem fixně stanovenou cenu. Dokonce má být i předplaceno Pak a samozřejmě, jak už z členství v EU a NATO plyne, svůj podíl nese i ČR. Takže hra je o termíny, ceny i přepravní kapacity, souhlasy s dotankováním a přelety. Něco tedy jsou propagandisticky deformované informace, něco možnosti se hrou o ceny a termíny, samozřejmě i hra o to, co komu půjde do kapsy. Neviditelná ruka trhu je ve hře, spolu s propagandou, samozřejmě i tady.

   Smazat
  5. Já se asi pletu, já žiju v bludu, že Anduly jsou z Ukrajiny, ale původně to byla kooperace s Ruskem.

   Smazat
  6. Největší letadlo je Antonov Mrija, její licenci snad koupila Čína.

   Smazat
 11. Mám sen, že až korvira Evropa přežije, tak spolu s Čínou pomůže Americe. Ta pohromu prožije s časovým odstupem, ale vzhledem k počtu megapolis s nahuštěným obyvatelstvem ji čeká velká zkouška. V mém snu to končí happyendem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:43 Já mám sen, že EU vydá prohlášení ke členům, že to nezvládla a v této podobě končí.

   Smazat
  2. A jak ten hapyend vypadá?

   Smazat
 12. Jak koronavorus vznikl, jak se dostal do světa, to sice zatím asi nevíme, ale jeho vedlejší a asi nezamýšlený účinek se právě projevuje. Zejména to že, se lidé mají čas zastavit a zamyslet a hlavně si uvědomit některé nelogičnosti, které do nám massmediální presstituti valí horem a dolem a to je moc dobře. V poslední malé vizitě 15.3. Jarda Dušek přečetl mejl který dostal o Čecha žijícího v Číně, pro ty kteří neviděli uvádím:

  Zkoušíme stát (od nikoho pro někoho)

  Zkoušíme stát na zlomených nohou
  síla svalů nestačí když nemá oporu v kostech
  oblečení do paragrafů chráněni zákony
  prcháme po papírových mostech
  a pod nohama nám hoří matka země
  lžící na polévku pojídáme čas
  na každé vědomé myšlence
  hledá rozum chybu či kaz
  snad rok hlodavce vše rozryje a zboří
  a ticho v mysli uhasí co hoří
  lidské srdce je červený kůň co běží
  něco ho splašilo, zastavíš jej stěží
  chceme víc, ale víc už není
  život v blahobytu je iluze snění
  noc bude patřit navždy hvězdám
  tak jako nebi slunce a měsíc
  štěstí nenajdeš u Apolináře
  nic nepomohou slova velké ráže
  radši si lehni ve stínu stromů
  a uč se člověče naslouchat, růst a žít
  dál zkoušíme stát na zlomených nohou
  v hypnotickém stavu opojeni touhou
  v prostoru vesmíru jsme otiskem v písku
  který smyje voda, rozfouká vítr, vysuší slunce
  a hlasitou frekvencí srdce překryje ticho a noc

  To zkoušíme stát, je dvojsmyslné

  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dědečku, co tak dát si hymnu EU?

   Radosti, ty jiskro boží,
   dcero, již nám ráj dal sám!
   Srdce vzňaté žárem touží,
   nebeský tvůj krásy chrám.

   Kouzlo tvé teď opět víže,
   co kdy čas tak dělil rád,
   zástup lidstva sbratřen blíže
   cítí van tvých křídel vát.

   Komu štěstí v žití přálo,
   v příteli svůj štít že máš,
   komu věrnou ženu dalo,
   vmísit pojď se v jásot náš!

   Smazat
 13. Asi by bylo od Italů hloupé, kdyby se jejich armáda zúčastnila provokativního cvičení na Ruské hranici. A my by jsme se měli taky už probudit, k čemu nám jsou tyto provokace? Co naší zemi Rus dělá jak nás ohrožuje? Já vím, Pavla, Štětinu,Novotného, Hřiba nepřetlačím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni ty manévry zrušili. Nějakého amerického velitele postihl koronavirus a dosti velké jednotky se dostaly do karantény. S takovou armádou by v Rusku neuspěli.

   Smazat
  2. Rusko svoje cvičení zrušilo.

   Smazat
  3. 15.58 Taky? Aha...Proč by ho nezrušili, když to Američani zrušili. I když pochybuji, spíše odložili. Tak to chodí. Cvičení na obou stranách, vis Korea. P.S. Rusko ale nemělo kvůli koronaviru důvod, Jim Šojgu neonemocněl.

   Smazat
 14. Hurá! v ČR už jsou pouliční "rouškomaty" - jeden pojme asi 1500 roušek, jedna stojí padesát kaček, a jeden rouškomat byl údajně prázdný asi za hodinu. Tak lidi blbnou! A jinak - to bude vejvar - co? Za hodinu pětasedmdesát tisíc! Na koronaviru si zase nejvíc namastí kapsy vychcánkové a spekulanti, lidi skupují jako blbí v lékárnách paralen - až se bude za nějakou chvíli bilancovat, co toto "koronavirové" davové šílenství přineslo, nepostačíme se divit. A media Seznamu.cz šířící teď poplašné zprávy, se budou jako první v desítkách článků s převrácenou hodnotou pošklebovat. Zatím na desítkách článků o "infekci" tvořených jeden z druhého jen se zpřeházenými odstavci, ale každý se stovkami diskuzí, už vydělali pořádný balík - pak zase na opačných zprávách, jak byli občané doběhnuti, a na různém "odtajňování" apod. vydělají zase balík. Lidi budou zase nadávat, a diskutovat jako diví. A o tom to je -bulvární media vydělávají na zločinech, perverzích, blbosti, nemoci, i smrti. V současné době - vedle politiků, umělců a herců - asi nejlukrativnější práce.

  OdpovědětSmazat
 15. 14:58 nemáte pravdu, těch šmejdů, které uvádíte, je jen pár a třesou se strachy, protože každý takovýto názor probudí stovky dalších, kteří si myslí totéž co vy a jak se domino rozjede, nic a nikdo jej už nezastaví. Jich je jenom hrstka a protože jim patří prodejné presstitutské massmediální kurvičky, které nás za jidášský peníz zrazují, vypadá to jako že jich je hodně a mají jakoby moc, to jenom virtuální záležitost, která okamžitě jak jim to přestaneme baštit rychle zmizí. Nic není vzdálenější pravdě o jejich údajné moci a oni to moc dobře vědí a jelikož nadělali mraky prasečin, nikdo je ani nebude litovat když špatně dopadnou.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 16. Realita je čím dál zajímavější. Čína, Rusko a Kuba posílají Italii doktory, v nouzi poznáš... Ještě větší záhadou je, že Rusko posílá do USA toaletní papír. Mohou být dvě varianty, buď má Rusko málo potravin a proto ho nepotřebuje, nebo na USA dolehla taková krize, že se z toho vyvinula nadměrná potřeba právě toaletního papíru. Evropu raději nehodnotím, já tam býlím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za komunistů občas chyběl toaletní papír, za demokratů a kapitalistů je to stejné. Mohli by se aktivizovat ti, co se komunistům posmívali. Teď se zkuste posmívat kapitalistům a demokratům. Do toho!

   Smazat
  2. Hezké-humor v ČR nezahyne.Dává lidem potřebnou energii. Slované se nedají ani s vlastizrádci vyhubit.
   Potřebujeme to jako SŮL, neboť ty pěkně zabalené sračky z německých obchoďáků jsou pouze ne příliš prospěšný a návykový balast. MANA potravina se kazí za 3-7 dnů. Jedinou vyjímkou je nepančovaný včelí med.Toto je také jeden z důvodů nárustu nemocnosti.

   Smazat
 17. A co jsem říkal, že ten článek o tom, že se ve světě uzdravilo již sto tisíc pacientů - z novinek zmizí? Ano - taky že zmizel! Byl na display jen hodinu! To už jim honem někdo nakázal, ať to stáhnou, že lidi je potřeba strašit dál. Zato přibyl článek o tom, že jsou nejvíce ohroženi lidé staří a obezní! To nemohl zatím občany sakra!! někdo poučit v tom smyslu, že takzvaný zápal plic způsobuje u starších lidí hlavně nedostatek pohybu většinou v zimním období, kdy jenom sedí doma v teple, jedí, a nedýchají čerstvý vzduch? Staršímu člověku například stačí zlomit si nohu v krčku, zavezou ho do špitálu, kde se z něj stane ležák, a obyčejně umře na zápal plic. Proto byli Všichni starší občané neustále poučováni o nutnosti aktivit, kdy mají denně chodit ven na procházky na čerstvý vzduch, protože plíce potřebují pracovat - dýchat! Co když tedy teď naopak je zde snaha co nejvíce starších lidí usmrtit tím, že je přišijí doma k internetu, kde budou sedět, jíst, nebo sledovat TV se zvláštním programem pro seniory -žádný pohyb venku, oslabené plíce, a pak přijdou problémy, i když koronavirus to nebude? Berou lidem i přirozený pud sebezáchovy.

  OdpovědětSmazat
 18. V nouzi poznáš přítele!? Ano, ale představa je u politiků EU a NATO jednosměrná: my se můžeme chovat k jiným národům jako hovada, ale pokud potřebujeme pomoc, tak i od nich je nám dobrá. Jsem zvědav, zda a kdo se zmůže aspoň na zdvořilé poděkování. Ale je naděje, že prostý občan pochopí nesmyslnost válek, které vedeme proti jiným státům , teroristickým válkám, které vyvolávají jen nenávist a partyzánskou odvetu - která našim politikům vadí a diví se ji - asi jako nacisté se divili atentátu na Heydricha!

  OdpovědětSmazat
 19. Kde jsou a co dělají prosím letouny CASA, velkokapacitní dopravní letouny, které ČR nakoupila za miliardy a za záhadných okolností?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. CASA s nákladem 9,2 t uletí 1,2 tis. km, s nákladem 6 t uletí 3,9 tisíc km. Zde je asi rozhodující ekonomika provozu dolet a nosnost.

   Smazat
 20. Pokud budou "světoví" vládci následovat Frau Makrel (neuzenou) do izolace, třeba pochopí...

  OdpovědětSmazat
 21. Jakkoliv je důvodné podezření a všechny indicie a virologické posudky svědčí o tom, že coronavirus vyvolávající COVID-19 je made in USA, neočekávejme, že by mohlo dojít ve Světě k uvolnění a snad dokonce takové zvrhlosti skvělé diktatury kapitálu, jako je lidskost. Toto je teprve začátek bitvy mezi občany a kapitalismem, který žije válkami a čím více nadělá mrtvých, tím více zlaťáků cinká po kapsách - a tak proto musí kapitál dělat vše pro válku, válku, válku, není srab, aby se nechal udolat mírem!

  OdpovědětSmazat
 22. No jo us vazalové se nezmění i když je vše jasné potřebují nepřítele aby obhájili existenci paktu nato.

  OdpovědětSmazat
 23. USA mi udělaly radost, že zkanslovaly Velké manévry. Budou teď potřebovat sílu na vlastní problém s virem, kterÿ je nemine.

  OdpovědětSmazat
 24. Ano,...za to .co už vyvedl Langr,tak by musel dostat doživotí....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.