Reklama

čtvrtek 26. března 2020

Centrum koronaviru New York s 56 procenty všech amerických onemocnělých dovoluje lidem z města vycestovat a tak šířit nákazu.

Paul Craig Roberts
26. 3. 2020   paulcraigroberts
Ukazuje se, že americké úřady jsou neochotny a/nebo/ neschopny kontrolovat šíření viru. Web THE HILL k tomu ve svém článku, nadepsaném tiulkem: Trumpovi úředníci doporučují lidem opouštějícím New York, aby si sami na sebe uvalili karanténu, píše Dr. Deborah Birxová, členka koronavirového komanda Bílého domu, vydala toto doporučení během tiskové konference v čase, kdy počet lidí nakažených virem v New Yorku každou hodinou rychle roste.


„Každý, kdo New York navštívil, by měl sám na sebe uvalit 14 denní karanténu, čímž zajistí, že se virus nebude šířit dál, a to bez ohledu na to, zda namíří na Floridu, Severní Karolínu nebo Long Island“, řekla Brixová.


Poprvé tak jeden z amerických oficiálních činitelů doporučil Američanům, cestujícím po území USA, aby sami sebe uvedli do karantény. Což lze označit za jeden ze signálů toho, jak se nálada v New Yorku, který se stal epicentrem epidémie v USA, zhoršila: 56% všech případů onemocnělých Američanů pochází z oblasti newyorského metra, čímž se toto místo stalo oblastí vysokého rizika, řekla Birxová.

Dr. A. Fauci, ředitel Národního institutu alergie a infekčních chorob, prohlásil, že počet nemocných na koronavirus je v New Yorku až desetkrát větší než v jiných čátech země. „Je to velmi vážná situace. Ti lidé strašně trpí“ řekl Fauci. A guverner New Yorku A. Cuomo řekl, že nákaza ve městě zdvojnásobuje každé tři dny a vrcholu dosáhne do dvou či tří týdnů. Teď jev New Yorku 22 000 nakažených a 157 lidí zemřelo.

Překlad: Lubomír Man

21 komentářů :

 1. New York je na boj s koronavirem připraven. Prozíravě nakoupil dva milióny plastových vaků na mrtvoly. Amerika First, zase předběhli celý svět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koncentráky již Ušáci mají léta vybudované a do teď jen tak stály a nevyužité zahálely. Stále se hovořilo o konspiračních teoriích, ale jak je vidět naplňuje se nějaký připravený scénář jak ze špatného Holyúdského krváku. Bůh buď milostiv Americe.
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. No ba dědku, teď se jim šiknou. Když válčili z Japončíkama tak do nich nahnali svý japonský občany a tak teď do nich můžou nahnat svoje čínský občany i s jejich virusama, když tedy je to ten čínskej virus, jak hlásá Trump.
   Sice si dělám prdel, ale vůbec by mě to v zemi neomezenejch možností nepřekvapilo.
   Tůhle jsem čet že malý samíčkové tak už malejm číňánkům říkaj. Móóóc chytrej prezident tenhleten Kačer tlučhuba.

   Smazat
 2. V USA se prý v posledních dnech prodaly desetileté zásoby zbraní a střeliva, takže ty obchody jsou už stejně prázdné jako markety s potravinami. Není mně proto jasné, koho budou s těmi zbraněmi vylupovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:26 vylupovat ne. To je na osobní obranu.Oni umí coltem coronavir sundat v letu.

   Smazat
  2. Jak jsi vtipný chytrolíne. Pokud tě opravdu zajímají odpovědi na tvé hloupé otázky přečti si aktuální články na Protiproudu. Šílení levičáci z Demokratické strany v Kongresu a vedení řady US států propouští na amnestii trestance a omezují zatýkací pravomoci místních státních policejních složek pro řadu zrrstných činů. Například vloupání, krádež auta apod. Už chápeš proč jsou zbraně vyprodané?

   Smazat
 3. Kdo s čím zachází, tím potom trpí. Bumerang se vrací.

  OdpovědětSmazat
 4. Honolulu zřejmě letěl na štrůdl a kafe do Vídně takže nám nemá kdo objektivně popsat situaci v JUESEJ.

  OdpovědětSmazat
 5. U nás je to s Prahou to samé!

  OdpovědětSmazat
 6. Již dávno, nemají vlády ,,západních" států své národy. Vlastní národ, kulturu i celé státy obětovaly prosperitě svých firem. A nebo se nestaraly a nechávaly vše bezprizorně plynout, zaklínajíce se slovem ,,svoboda". Ne my, ale oni žili celá léta na úkor budoucích generací. A to už i těch, které tu jsou dnes.

  OdpovědětSmazat
 7. No jo Trumph prohlásil že do velikonoc otevře hranice jestli to udělá tak budou muset státy odmítat američany.

  OdpovědětSmazat
 8. Trump neříkal konkrétně, jestli by to měly být letošní velikonoce

  OdpovědětSmazat
 9. Sice mi Donald leze na nervy, ale teď si z něj nemůžu dělat srandu. Jak se z toho průšvihu vymotají si nedovedu představit,když major NY konstatuje, že má 40 ventilátorů a potřeboval by 30000. Navíc mají v městech ohromné množství bezdomovců, je to neřiditelná skupina a často na drogách. Aby mne nahodou neodsoudil nějaký USofil z USLoFOBIE, tak čerpám z YT z skovky knihovny Bílého domu a z prezentace Michala Sopora,který žije 8 let v LA. Má zajímavé postřehy, jeden mi opravdu překvapil v LA je 70 000 bezdomovců. Když čtu statistiku vývoje nemocných s corvirem, tak právě USA porazilo Čínu. Jestli to čte náš PM, tak vidí, že ta naše hrůza není vůbec tak hrozná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se domnívám, že to světově nejvyspělejší (česká masmédia nám to vtloukala do hlavy pár desítek let) americké zdravotnictví si zcela jistě poradí. Je mně líto obyčejných Američanů, že doplatí na kroky své jelity, protože jak známo "kdo jinému (Čína, Irán, Itálie) jámu kopá, sám do ní padá!"

   Smazat
 10. Pan Roberts se opět naváží do USA, je to takový katastrofik.

  Nechápu, proč nepopíše skutečnost. USA přistoupily k plošné vakcinaci, včera byl iraj o protestovanosti 24% obyvatelstva. Nákaza je v podstatě jen v NY, NJ a méně v LA. Jinde jsou zachyceny jen vyjímečné případy. Ulice NY, LA, NJ a dalších velkých měst jsou úplně prázdné, lidé v rouškách.

  Třeba taková Florida má 2.5 milionů, ale počet nakažených méně než ČR. Po celých státech je už nějaký čas zavedená karanténa a už hodně dávno nepřijímá zahraniční lety.

  Ulice se pravidelně dezinfikují. Bezdomovci v LA a NY jsou pravidelně testovaní přímo na ulicích. Nemocnice mají dostatek lůžek a JIP. Staví se nové moderní nemocnice v blízkosti velkých aglomerací. Je funkční sledovací systém lidí s pozitivními anamnezami a pozitivní diagnózou.

  Amerika disponuje vakcínou i několika léčivy. V počtu vyléčených nemá konkurenci, dokonce ani v Německu ne.

  Já jsem přesvědčen, že Amerika je připravená velmi dobře a panu katastrofikovi vůbec nevěřím. Spíš by se měl obrátit na jiné země, kde dosud žádné karanténní opatření nezavedli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hmm, v televizi prozradili, že platí AMERICA FIRST i v corovirové epidemii - co do počtu nakažených...

   Smazat
  2. 19:36 jenže to jsou všechny skutečné zachycené případy. V USA jich je málo skrytých, protože se non stop testuje. Takže se přesně ví, kde jsou ohniska nákazy a tam se zavádí přísnější karanténa. Vy vidíte bezdomovce v ulicích LA, ale nákaza mezi nimi není. Horší to je tady, kde vůbec nevíte, kdo je přenašečem a nemůžete se tomu efektivně bránit.

   Mimo to v Americe platí i plošná karanténa, zdravotnických pomůcek je dostatek, protože výroba nejen v Číně jede na plné obrátky a VÝHRADNĚ pro USA. Taktéž je nábor lékařského a laboratorního odborného personálu z celého světa. V každé díře tak máte k dispozici plošné opakované testy i vynikající lékařskou péči.

   Proto si myslím, že Amerika to hravě zvládne. A těch 80tisíc? Američanů je 320 milionů. Tudíž nemocných je 0.02 promile, Česku to je 0.03 promile.

   Podívejte se třeba na Rusko. Čína alespoň publikovala čísla a zavedla extrémní karanténu. Rusko tvrdí, že má vše pod kontrolou, ale po celé zemi, nejen v centrech, zemřelo od začátku roku o 150% lidí víc na těžkou pneumonii než za celý předchozí rok. Že by to byla jen náhoda a s koronavirem nesouvisela? Rusko narozdíl od USA neuzavřelo hranice, nemá k dispozici zdravotnický materiál a lidé v ulicích nepoužívají roušky. Zato Amerika už dávno zavedla stejné podmínky jako my a ještě k tomu se blíží 50% protestovanosti obyvatelstva.

   Musíte číst jejich zdravotnické věstníky a veřejný tisk, nejen pana Robertse.

   Smazat
  3. Ad 6:55 - proč tak namáháš svou lhavost a fantazii. Vakcína proti coronaviru neexistuje, systém testování v USA je chaotický a v počtu případů už včera předběhli Spojené státy Čínu a v křivce růstu i Itálii. Tak tu ze sebe nedělej šaška.
   Jestli to Rusové podcenili uvidíme, zatím je nákaza jen ve třech velkých městech kde se zavádí karanténa.

   Příště uváděj linky, odkud bereš ty bludy. Nebo jsou to jen shluky písmenek v tvé lhavé palici?

   Smazat
 11. Ano? Vakcína na Covid průkazně dnes jaště neexistuje. Ale kdo ví, možná nám mistr Trump ve svém dalším vystoupení sdělí, že Amerika je opět "first" a všichni američani byli již vakcinováni. Nuž tak, vrací se staré dobré časy, kdy existovaly státy,kde zítra znamenalo již dnes.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vakcína se už plošně aplikuje na celou populaci USA. Za tři týdny až měsíc budou všichni očkovaní.

   Smazat
  2. Ještě jednou pro nepozorného fantastu 6:57: vakcína proti COVIDu-19 dosud nikde na světě neexistuje!!! Tak tu moc nefantazíruj!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.