Reklama

čtvrtek 5. března 2020

Čeští emigranti, kteří utíkali do Švédska před komunisty, utíkají zpět

Jaroslav Foldyna na shromáždění Kosovo je Srbsko
5. 3. 2020 Poslanecká sněmovna a PrvniZpravy 
„Švédsko - to je ta země, kde se bojí lidi chodit na ulici, kde migranti z České republiky, kteří emigrovali do Švédska v roce 1970 a utekli před komunisty, utíkají teď zpátky do České republiky, protože tam nechtějí žít." upozornil ve Sněmovně Jaroslav Foldyna.


Jak říkám ...

„Poslouchám tu debatu a souhlasím s tím, abychom deklaratorně něco udělali. Ale fakticky. Víte, kdyby naši předkové takto postupovali v roce 1683 u Vídně, tak začínáme dnešní jednání modlitbou k Alláhovi. Kdyby se prostě takto deklaratorně postavili tomu, co se tady dělo před těmi 350, 380 lety, tak prostě se tu nebavíme takto. My tu pořád o něčem mluvíme. Paní Johansson, když tady byla, učitelka ze Švédska, která byla třikrát ve švédské vládě. Švédsko - to je ta země, kde se bojí lidi chodit na ulici, kde migranti z České republiky, kteří emigrovali do Švédska v roce 1970 a utekli před komunisty, utíkají teď zpátky do České republiky, protože tam nechtějí žít. Ta paní nám říká, že musíme přijmout solidaritu. Já přijímám solidaritu se všemi, co chodí do práce v Düsseldorfu, co chodí ve Švédsku do práce, s dělníky, zaměstnanci. Ale nevím, o jaké solidaritě mám mluvit s lidmi, kteří sem nepřicházejí z důvodu válečných konfliktů, ale z ekonomických důvodů, což je velké procento těch takzvaných uprchlíků, kteří tam dneska stojí. Je jich čtyři miliony, vzkazuje nám pan Erdogan. A domníváte se, že čtyři miliony lidí nepustí ti naši policisté? Co tam mají dělat ti kluci? Stát a počkat, až je tam zašlapou do země? Nebo pošleme jim milion euro v drobných, aby je po nich házeli? Nebo fakt si myslíte, že oni potřebují milion eur? Myslíte si, že potřebuje Řecko armádu? Řecko má jednu z největších armád v Evropě. Oni potřebují rozhodný postoj České republiky, že hranice země... o nich se nediskutuje, o nich se střílí. Víte, kdo to řekl? Tomáš Garrigue Masaryk. To je podstatné. Děkuju.," prohlásil ve Sněmovně ve středu 4. března 2020 poslanec Jaroslav Foldyna.

Švédsko: Téměř čtvrtina žen se bojí v noci opustit své domovy

„Pane ministře, já svoji poznámku nikterak nesměřuji vůči vám, jenom vám chci jednu věc sdělit. Když tu mluvíme o těch milionech. Ty miliony peněz, které se dávají, to nejsou nic jiného než peníze, které odevzdává český daňový poplatník. To znamená lidé ze zákona jsou nuceni odevzdat peníze. A já vás chci tady z tohoto místa upozornit, že ve Šluknovském výběžku žije 55 tisíc obyvatel, kteří dneska nemají nemocnici a vy posíláte jejich peníze do nějakého Maroka, do nějakých vznešených cílů, které nemají vůbec žádný efekt. A vás tady všechny žádám, abyste poslali 68 milionů na krajský úřad do Ústí nad Labem, aby koupil v Rumburku nemocnici a ty peníze použili pro ty lidi, kteří je dali. Tady to nemá žádný smysl, vyhazujeme je z okna, vždyť to všichni vidíte," řekl v dalším vystoupení poslanec Jaroslav Foldyna.

Nutno dodat, že na Foldynova obě vystoupení reágovali další poslanci, kteří poslance Jaroslava Foldynu kritizovali za jeho řečnění.

51 komentářů :

 1. Foldyno, Foldyno, ty sis nevážil toho, co ti dávali komunisti Kam jsi dal oči, že se nechal svést socany?

  Já mám u Stockholmu spolužáka a ten si na no-go zóny nestěžuje. Na jihu mám švédského kamaráda, který mluví otevřeně jen v uzavřeném autě. Dovolí, aby to poslouchal Portugalec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jde o to kdo říká pravdu......
   http://www.zvedavec.org/vezkratce/16814/ migrant kope šv. dívku
   https://www.narodninoviny.cz/svedsko-zeme-v-policejni-valce/
   http://www.eodborar.cz/Articles/359-svedsti-policiste-neumi-cist-a-psat-vysledek-inkluze-a-upadku-vzdelani-.aspx

   Vymazat
  2. 18:52 Já mám taky dva kamarády žijící v Malmo, v multikulturní čtvrti, která byla u nás označena za no-go zónu, ale oni žádné patologické jevy nepozorují. Naopak, říkají, že největší problémy jsou s Balkanci a s jinými lidmi z východní Evropy. Včetně Čechů.

   Vymazat
  3. 22:53
   Takže Švéd má problém s tvým kamarádem????

   Vymazat
  4. 5:59 ne, ale s dalšími třemi Čechy v okolí problémy jsou a celkem velké. S imigranty z jiných částí světa nějak problémy nejsou.

   Vymazat
  5. 08:09 Vy byste měl mít svůj vlastní silvestrovský pořad, Vaše vtipy jsou takové neotřelé a inovativní. Ještě byste mohl oznámit, že většina migrantů dorážejících z Turecka jsou rovněž Češi a vzbudíte dojem, že už máte Silvestra.

   Vymazat
  6. 8:09
   Zajeď do Teplic a tak tu slušně se chovající odpady z opic uvidíš na vlastní oči!!!!!!Vychování,stolování,hygiena.....na VRCHOLU,ovšem Třetíhorního členovce!!!!!Tak si ty havlopussynko svoje hovadiny Tapetuj na Člověku v plísni!

   Vymazat
  7. Zajímají ještě někoho názory Foldyny?

   Vymazat
  8. 8,09
   S takovým NEčechem jakým seš ty bude problém i v Mléčný dráze!

   Vymazat
  9. 11,53
   Tajímaly VŮBEC NĚKDY tvoje názory někoho?!

   Vymazat
 2. Má pravdu ten pan Foldyna,alespoň by ty peníze byly jednou investovány pro lidi,ne pro odpad z opice!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Foldyna má pravdu a za jeho postoj si ho vážíme

   Vymazat
 3. Proč utíkali , za Husáka tu byl klid a pohoda a slušně zásobené obchody !

  OdpovědětVymazat
 4. „Švédsko - to je ta země, kde se bojí lidi chodit na ulici, kde migranti z České republiky, kteří emigrovali do Švédska v roce 1970 a utekli před komunisty, utíkají teď zpátky do České republiky, protože tam nechtějí žít."

  Tohle se vám moc nepovedlo. Jaká je statistika? Protože já osobně mám ve Švédsku pár známých a neslyšel jsem o tom, že by se tamní česká komunita hodlala přestěhovat zpět. Při tom všem to je stále země, která patří mezi nejlepší pro život.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Švédsko: Čtyři afričtí migranti obvinění z brutálního znásilnění třináctileté Švédky:

   http://svobodnenoviny.eu/svedsko-ctyri-africti-migranti-obvineni-z-brutalniho-znasilneni-trinactilete-svedky/

   Jedna čtvrtina lidí ve Švédsku jménem „Ali“ má záznam v trestním rejstříku:

   http://svobodnenoviny.eu/jedna-ctvrtina-lidi-ve-svedsku-jmenem-ali-ma-zaznam-v-trestnim-rejstriku/

   Švédsko: Uzbecký migrant oslavován jako model úspěšné integrace zatčen pro podezření z terorismu:

   http://svobodnenoviny.eu/svedsko-uzbecky-migrant-oslavovan-jako-model-uspesne-integrace-zatcen-pro-podezreni-z-terorismu/

   Vymazat
  2. Mám tam známé a momentálně jsou dost vyděšeni a přemýšlí, co dál !

   Vymazat
  3. 22:54 to jste si právě vymyslel. Já nevím o někom, kdo by se ze Západu, a tím spíš že Švédska, stěhoval zpět do Česka.

   Vymazat
  4. 23:17 Na nás tohle neplatí fakta mluví jasně a nechceme žít v žádné multikulturní společnosti.

   Vymazat
  5. 23:17 Je naivní se domnívat, že budeme věřit tomu, co se nám tu snažíte nakukat. Děláte to naivně a určitě ne zadarmo. To vím zase já od svého známého, moc spokojený s Vámi není.

   Vymazat
  6. Troubo 23:17, ti tvoji známí v tom multišvédsku jsou 100% musli-kobylky. Já osobné znám syna známého, který tam dělal dlouho výškové práce pro telekomunikační společnosti a konkrétně o Malmö ti může povyprávět, multikulturní neziskovkáži. Fízli tam bez plné výzbroje a neprůstřelné nevyjedou ani na svačinu. Moc ti to obhajování nejde homo-sluníčko.

   Vymazat
  7. 8:05, můj kamarád v Malmo žije i s rodinou skoro 15 let.

   Vymazat
  8. 13:10
   Já v Teplicích celý život!!!!

   Vymazat
 5. Jaroslav Foldyna má pravdu, což je dnes samozřejmě pro "elitu" nepřijatelné. Čerstvý příklad. Poslankyně SPD přirovnala ilegální migranty k invazivním druhům rostlin a ejhle, naše bdělá policie žádá PS PČR o její vydání k trestnímu stíhání. Obyčejný Kocourkov! Výzva k podřezání prezidenta republiky není dle "ctěného soudu" trestná, tady se mohou přetrhnout. Proč se vůbec divím, že ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenže Němci by většinově znova přijali migranty stejně jako v r.2015. Dokonce vyzvali Merkelovou, aby tlačila na Řecko na uvolnění jejich hranic.

   Vymazat
 6. Také byly za Husáka v obchodech české nápisy. Zato dnes - tragédie !!!

  OdpovědětVymazat
 7. Pan Foldyna má naprostou pravdu ze Švédska chodí ty nejhorší zprávy. A proč máme cpát peníze cizákům když samy máme holé zadky?

  OdpovědětVymazat
 8. Podle toho jak to tady vypadá, když už jsem jednou zvyklej na tu zimu na severu, to už bych radši zdrhnul do Ruska a ne zpátky do ještě většího svrabu, než byl ten, když utíkali na sever. A na Slovensku už to začíná, víte jakej je rozdíl mezi Slovenskem a Ukrajinou? Prý asi tak tři, čtyři roky no a pak jsme na řadě my. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:43 jste úplně mimo realitu. Z Ruska každý rok utíká půl milionu lidí, v drtivé většině těch nejschopnějších.

   Vymazat
  2. 23:18
   Ani to lhaní o Rusku a Švédsku ti moc nejde, troubo.

   Vymazat
  3. Zoufalé sluníčko 23:18, nechceš vrátit na své liberální weby? Tam nebudeš za takového idiota.

   Vymazat
  4. Ono se to vyrovná. Do Ruska emigrovalo již 5 milionů Ukrajinců a další dva tam dojíždějí za prací, zrovna tak jako jako k nám prchají též inženýři, dokrtoři, vzdělaní lidé. Dále tam utíkají lidé z postsovětských republik, které ukazují svou vyspělost pouze výstavbou svých hlavních měst a prezidentských paláců, vládnou tam diktátoři a nafta, je tam bída až neskutečná. Kam se hrabou Rusové. Přátelé, já to viděl na vlastní oči.

   Vymazat
  5. 23:18 nevím zda utíká z Ruska každý rok půl miliónu nejschopnějších lidí, to by chtělo doložit zdrojem. Pravda je ale to, že v ruských médiích je legálně nabízeno vystěhování z Ruska spolu s návody jak to provést. Jak to vypadá má tam tisk větší svobodu než u nás. Otázkou je zda ti organizátoři emigrace tam, nejsou titíž jako v Africe, což by o něčem vypovídalo. Ono je docela užitečné sledovat ruské weby a neskákat na špek našim presstitutským prodejným manipulativním kurvičkám. Putin pokud vím o problému ví a snaží se jej řešit, je až obdivuhodné co všechno zvládá ale problémy vnímá a řeší je, i když situace v Rusku nebyla a ještě není růžová a například Pjakin o tom zcela otevřeně hovoří. Například Erdogan a třeba Lukašenko a ostatní spoléhají, již dlouho a zatím marně na Majdan v Rusku, protože to je jediná možnost jak Rusko porazit. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  6. Pravda je, že Rusko je 2. země (po USA)s největším přistěhovalectvím. Stačí si zagoglovat, ale možná, že nám to USA (nebo OSN) oficielní čísla falšujou... třeba https://www.weforum.org/agenda/2019/03/which-countries-have-the-most-immigrants-51048ff1f9/

   Vymazat
 9. Migranti u hranic. Co smí udělat ozbrojený řecký policista? Podle rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva leda…

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Migranti-u-hranic-Co-smi-udelat-ozbrojeny-recky-policista-Podle-rozhodnuti-Evropskeho-soudu-pro-lidska-prava-leda-615757

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemůže nic, jen pustit uprchlíky přez hranice a dohlédnout, aby nebyli zraněni.

   Vymazat
 10. Zdá se nám migrace pochopitelná? V tom případě nechápeme, kam směřují naši vůdcové z vedení EU. Poučeni historií kolonizace Ameriky hodlají pozměnit složení obyvatelstva v Evropě a výrazně snížit životní úroveň. Možná je cílem vytvoření kastovní společnosti. Bílý migrant utíkal z vybydlené Evropy do krajů hojnosti a svojí pílí se mu podařilo za 300 let tu krajinu zplundrovat. Od základů změnil sociální systém a překreslil demografickou mapu. Pro původní obyvatelstvo to byla katastrofa.
  Dnes se k nám derou lidé z různých zemí a rozhodně se nehodlají přizpůsobit naší kultuře, naopad sem jdou za stejným cílem, jako tehdy Evropané do Ameriky. Pochybuji, že mezi nimy jsou vzdělaní lidé, Ti obvykle najdou způsob, jak použít dnes běžnou dopravu. První Evropané prahli po pokladech a pracovat se jim moc nechtělo, jsou naši potenciální sousedé stejného ražení?
  Jakmile padne slovo solidárnost, visí ve vzduchu průser.Solidární jsme byli i při bombardování Bělehradu, ale ne s občany Bělehradu ...
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tím spíš bychom se měli s nimi podělit, nemyslíte?

   Vymazat
 11. Uzavření mezinárodních smluv je jasným důkazem o dlouhodobém plánování hromadných přesunů lidí. Je to doklad o záměru a my můžeme odhadnout, kterým směrem se kormidelníci tohoto dění ubírají a kdo jsou ti kormidelníci. Stačí se zamyslet, kdo bude mít z budoucího stavu profit, komu prospěje napjatá atmosféra v Evropě?
  ABC

  OdpovědětVymazat
 12. „Mimořádný skandál!“ Policie žádá hlavu poslankyně SPD Maříkové za slova o migrantech:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020030511600604-mimoradny-skandal-policie-zada-hlavu-poslankyne-spd-marikove-za-slova-o-migrantech/

  OdpovědětVymazat
 13. Nechceme zde žádné emigranty, kteří pracují pro CIA, at´ zůstanou tam, kde jsou, zradili svou zemí, tak at´ táhnout

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslel ty ze Švédska, ty kolegy od Bakalů a Kořených atd.co se tu vrátili, jen proto, aby nás okradli. At´ zůstanou, tam kde jsou, mám vůči nim stejnou averzi, jako proti těm z jihu.

   Vymazat
 14. No bylo to řečeno v jedné básni: Opustíš-li mne nezahynu, opustíšli mne zahyneš.
  Chcete se vrátit - zaplaťte. Za co, no že jste nás po celou dobu vlatně dehonestovali. Tím nemyslím to etnikum, které jsme mohli klidně vyvážet.

  OdpovědětVymazat
 15. Romové…výpis ze statistiky ČSÚ : Asimilace po 700 letech...
  25 % z celkového počtu Romů žije v Severních Čechách
  21 % z celkového počtu Romů žije na Severní Moravě
  30 % manželství v některých romských skupinách uzavírají příbuzní
  6 % romských žen poprvé rodí mezi 14 až 16 lety
  19 % romských žen poprvé rodí v 16 letech, až 4 interrupce v průměru připadají na jednu romskou ženu
  60 % dětí umístěných v dětských domovech je romské národnosti51 % romských dětí se učí ve zvláštních školách
  22 % romských dětí propadá v 1. třídě
  25 % romských dětí ve věku 6-7 let je v pásmu verbální debility
  56 % Romů nemá ani základní vzdělání
  32,7 % Romů má základní vzdělání
  8 % Romů se vyučí v oboru
  2,5 % Romů má středoškolské vzdělání
  0,8 % Romů má vysokoškolské vzdělání
  85 % Romů je nezaměstnaných
  60 % Romů je nezaměstnaných déle než 3 roky
  30 % dospělých Romů se živí nelegálním způsobem
  60 % dospělých vězňů ve věznicích jsou osoby romské národnost
  75 % se Romové podílí na kriminalitě (v některých lokalitách dosahuje až 95 % = kapesní krádeže)
  30 % pouličních prostitutek má romskou národnost
  25 % pouličních romských prostitutek má za pasáka svého příbuzného
  Nejtalentovanější Romka Věra Bílá měla naštěstí jediné dítě, přesto kriminálníka, její muž byl rovněž kriminálník.
  Promarnila všechny šance, které v našem státě nikdo jiný nedostal, byla závislá na automatech a všichni tři brali sociální podporu a jsou přítěží pro společnost.Velké množství mladých Romů bere sirotčí důchod. Mladá Romka většinou uvede jako otce novorozeňátka nejstaršího člena rodiny.
  Růst romské populace:
  rok 1945 - 10 000 Romů
  rok 1959 - 20 000 Romů
  rok 1973 - 40 000 Romů
  rok 1987 - 80 000 Romů
  rok 2001 - 160 000 Romů
  rok 2015 – 320 000 Romů
  Romové jsou jediní, kdo mají zdravotní péči zdarma. MZd není schopno vyčíslit.
  Je to další skrytý příspěvek pracujících ve prospěch nepracujících.
  Je pravidlem, že Romovi platí advokáta u soudu stát.
  Vzhledem k tomu, že podíl tohoto etnika na zločinu je 75 %, jedná se o další obrovskou zátěž pro státní rozpočet.
  Za 14 let se všechny tyto problémy a náklady zdvojnásobí.
  I riziko, že budete obětí zločinu bude dvojnásobné !
  Kdo chce, ať pošle dál - opravdu to tak musí zůstat ?Copak Češi nemohou udělat nic pro to, aby všechna rizika a nebezpečí eliminovali ?
  Půjde to tak do nekonečna ?
  Kdy Romové vybydlí tuto zemi ?

  OdpovědětVymazat
 16. Mámj ze ŠAvédska, Francie ale i dalších zemí zkušenosti jak je líčí pan Foldyna. Jen se nejsem vůbec jist, že náš nejcivilizovanější Západ nemá lví podíl na migraci, že je to dokonce organizovaný kšeft diktatury kapitálu a že nemáme víést války proti jiným národům, pěstovat nenávist proti "barevným" a s jiným náboženským vyznáním. Vraťme Africe a Asii vše, co tam Západ nakradl a že toho bylo za biliony a biliony. Jsem proti lavinovité migraci stejně jako proti našim teroristickým válkám v Iráku, Jugoslávii, Afghanistánu, Sýrii, Libyui, Panamšě, Grenadě a dalších tuctů vražedných válek, které vede "civilizovaný" svět proti možná jen kulturnímu. Nedevastujme svět druhých, nebudou devastace světa našeho. Netvařme se jako neviňátka, spočítejte ty miliardy lidských životů, co sprovodilo ze světa zfalšované učené Ježíše Krista. Diktatura kapitálu si okupovala křesťanské mocenství, ale odhodila do žumpy křesťanskou víru. Co to zkusit jednou obráceně?

  OdpovědětVymazat
 17. Muslimové nikdy nevnucovali poraženým národům své náboženství (na rozdíl od křesťanů a židů). Takže pokud si Foldyna myslí, že bychom se tu klaněli Alláhovi, je vedle, jak ta jedle! Naopak muslimové odrazovali lidi před konvertováním k islámu, poněvadž konvertité jednak přestávali platit daně, druhak se jim otevírala cesta do státní správy, různých úřadů a armády. Muslimům nikdy nešlo o náboženský vliv, vždy o vliv ekonomický a politický. Mimochodem, Osmanská říše byla nábožensky mnohem tolerantnější než bigótně katolické Rakousko-Uhersko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Silně kecáte. Muslimové nejsou a nikdy nebyli vůči jinověrcům tolerantní. Jinověrce popravovali. Výjimku tvořili jen "lidé Knihy", tady ti, co věřili v Bibli, na kterou navázal i Korán. Ježíš byl podle nich jen jeden z proroků, ovšem méně významný než Mohamed. Lidmi Knihy se rozuměli křesťané (koptové, katolíci, pravoslavní, reformovaní atd. atd.) a židé. i všichni byli muslimy do jisté míry tolerováni, ale muslei odvádět vyšší daně, nesměli sloužit ve státní službě ani v armádě a navíc se od nich vybírala "daň z krve". Top byli děti, které muslimové ukradli rodinám křesťanů a školili je pro službu v muslimském státu. To bylo doprovázeno mimořádně silným vymýváním mozků,takže z takových křesťanských synků se stávali muslimští fanatici!

   Na rozdíl od hlupáka Dalibora, který tu prokazuje, že ví z historie i současnosti muslimského světa h...o, poslanec Foldyna všechny tyhle skutečnosti zná, protože je po mámě Srb a Srbové žili a trpěli pod muslimskou nadvládou 500 (!) let.

   Vojtěch

   Vymazat
  2. 11:16
   Ty budeš výsledek inkluzivního školství a mejdanu!Jen se divím,že tě nezbavili i svéprávnosti!☺

   Vymazat
  3. Kdyby ses v tématu orientoval, argumentoval bys věcně a přesně - ty ukradené děti sloužily k výchově tzv. janičářů. Nevíš o tom absolutně nic!

   Vymazat
  4. 22:16
   Třeba jako Vlad III jeho bratr Radu,kterej mezi tím ksindlem zdomácněl a bojoval potom s tim ďaurem proti křesťanům?!!!!

   Vymazat
 18. Ti emigranti jsou jen megavychcani lidi. Vybudovat kvalitni spolecnost, se jim nechce...oni radi prijdou k hotovemu,bez hnuti prstu,co s takovym vlastizradcem?

  OdpovědětVymazat
 19. https://www.email.cz/web-office/n8EfWHG1U_kS0ljEiQxtf0C195rGfUjkJ245Cd42SAAb0Tk596bHWTUIP9LBFMvefCBX6sg/Zeme__kde_poslanci_nemaji....doc

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.