Reklama

pátek 20. března 2020

Čína nám pomáhá. A co taková Amerika? Tereza Spencerová a trochu jiné rozměry virové krize

Tereza Spencerová
20. 3. 2020  ParlamentníListy
Že se má Čína omluvil celému světu za koronavirus? Proč ne, i když Británie se také neomluvila za nemoc šílených krav, konstatuje analytička Tereza Spencerová. „Zajímavější je, že Čína v Evropě pomáhá, na rozdíl od EU nebo našich spojenců za Atlantikem. Takže si myslím, že třeba v takové Itálii nebo ve Španělsku se čínský rating nejspíš citelně zvýší,“ dodává ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz, kde komentuje i situaci v Rusku či Sýrii.

Tak se nám globální realita, o které jsme si vždycky četli a psali, jaksi vloupala do našich domovů. Které nyní kvůli karanténě nesmíme opustit. Jak je na tom dle vás český občan ve srovnání s jinými evropskými zeměmi, pokud jde o restrikce svého života kvůli koronaviru, ale i šance, že bude žít časem normálně?

Je vcelku jasné, že ve srovnání s Itálií, Španělskem nebo Německem jsme na tom velmi dobře, a to především proto, že česká vláda začala jednat vcelku brzy. (Teď podle mého ještě navíc není čas, abychom reálně hodnotili vládní chyby a chaos. Počkejme, až bude po všem.) Úplným extrémem je Británie, kde nejdřív dlouho spoléhali na „imunitu stáda“, a teď počítají rostoucí počty mrtvých, nemají dostatek lůžek ani ventilátorů – a přešli k teorii, že „sociální distancování“ čili „nespolčování se“ s ostatními lidmi, bude povinné klidně ještě rok nebo víc, zkrátka do chvíle, než bude po ruce skutečná funkční vakcína proti koronaviru. Takže ano, myslím si, že jsme na tom ve srovnání s „vyspělým Západem“ dobře.

Nevím, co myslíte tím „opětovným normálním životem“, ale myslím si, že i když se za tři čtyři měsíce může život vrátit plus minus do normálu, všem nám zůstane ta vzpomínka někde vzadu v hlavě viset. Přemýšlela jsem zrovna tuhle při venčení psa, jak dlouho po epidemii na sebe lidi na ulici budou zase koukat jako na lidi a ne jako na přenašeče nákazy. Kdy se zase vrátí nějaká důvěra. Nějakou dobu to určitě potrvá.

Ochranné pomůcky, které tolik potřebujeme, naše vláda nakonec nakoupila v Číně. U velmoci, proti které některé kruhy vedly nelítostný boj kvůli Tibetu, čínským disidentům apod. Na druhou stranu, v Číně celý virus začal. Očekáváte tedy změnu v postoji české politiky vůči Číně? Bude čínská výrobní síla uznaná jako „poznaná nutnost“ a americké neziskovky proti Číně bojující to teď budou mít těžší?

Nemyslím si, že by ideologicky motivované neziskovky nebo politici nějak museli měnit styl nebo rétoriku, protože obvykle nepostupují podle reality, ale podle zadání. Takže si myslím, že se obecně na vztahu k Číně v určitých kruzích nic zásadně nezmění. A jak zmiňujete, virus v Číně začal. Všímám si na sociálních sítích výzev, že by kvůli tomu měla Čína zachránit celý svět a navrch se ještě všem a snad i jmenovitě omluvit. No, proč ne. Ale nevšimla jsem si, že by se třeba Británie někdy omluvila světu za nemoc šílených krav a související lidské ztráty… Zajímavější je, že Čína v Evropě pomáhá, na rozdíl od EU nebo našich spojenců za Atlantikem. Takže si myslím, že třeba v takové Itálii nebo ve Španělsku se čínský rating nejspíš citelně zvýší.

Minule jste zmínila, že uvidíme, zda ještě na konci virové krize bude nějaká EU. Od té doby jsme se dočkali kritiky Bruselu, ale i například Francie za to, že jsme si dovolili zavřít hranice. Později všichni učinili totéž. Pokračuje znepokojení z toho, jak evropské orgány nic nevymyslely kvůli viru, vše je víceméně na národních vládách. Klesly akcie EU hodně nízko? Má pravdu Jaroslav Bašta, když tvrdí, že EU jako organismus je odsouzená k zániku?

Na svém názoru z minulého týdne nemám co měnit. Bruselští v čele s FlintenUschi prokazují svou zbytečnost čím dál aktivněji…23 komentářů :

 1. Přesně tak fakta jsou jasná a nikdo je nemůže okecat. Východ nám vždy pomůže zatímco západ se nás snaží zničit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spadl jste na hlavu? Z toho vašeho východu se sem tahle šmakuláda rozšířila! Děkujeme!
   A Východ "pomáhá" tak, že jsme museli předem okamžitě převést Číně miliardu korun! Tomu teda říkám "pomoc".

   Smazat
  2. 12.39 Hochu,Čína už dávno není komunistická. Ty by si chtěl aby ti dnes dal někdo něco zadarmo? Kšeft je kšeft. I tak je to od Číny pomoc.

   Smazat
 2. Ad. Brusel. Koronavirus naprosto zřetelně ukázal, že EU není vůbec připravena na epidemie všeho druhu, na živelné pohromy, zřejmě ani na třetí světovou válku, kterou chce vyvolat s Ruskem. Ani trochu nechrání v těchto oblastech občany členských států. Má EU např. vypracovaný plán k III. světové válce, jak to lidi přežijí? Kdysi jsem měl alespoň masku a instruktor nás instruoval jak se máme chovat v případě jaderného výbuchu. Říkal, pořádně se dívejte, podruhé už to neuvidíte. Doba pokročila a já ani nevím, zda to stále platí. A vadí mi oslovení Komunistická Čína, opravdu je tam komunismus? To je jako když řeknu že v KSČM, levicové straně kapitalistického typu vládnou komunisté...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Válka s Ruskem nebude třeba. Redakce zkrátila text, takže se sem nedostala prognóza rapidně se zhoršující ekonomiky Ruska s hlavně rublu, který je označen za nejhorší měnu na světě.

   Smazat
  2. 14.27 Zhoršující se ekonomika? Rusko bude ekonomicky oslabeno, tím snadnější bude pro nás kořist! Vy by jste chtěl přijít o ten zážitek, až naše armáda bude jako přemožitel Ruska defilovat na Rudém náměstí?

   Smazat
  3. 14:27 redakce odkázala na pokračování, které ovšem interpretujete způsobem "veřejnoprávní" České televize. Děláte z nás, stejně jak zmíněná televize, naprosté pitomce.

   Smazat
 3. Amiokupant by se měl přejmenovat na MEGAKOMÁRA....Všechny,na který sedne vysaje a každý vysávaný by ho nejraději ZABIL!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Amerika přeci first, ne?
  Vy pomáháte např. mravencům??

  OdpovědětSmazat
 5. V USA mají jenom zbrojní šrot na prodej,zadarmo nedají ani šroubek.O nějaké pomoci od nich ani neuvažovat.Co je úplně na hlavu k vůli zisku,se převedla výroba do ČÍNY a doma se musela zlikvidovat.Teď bych v prvé řadě,zabavil majetky miliardářům,nadnárodním korporacím,bankám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, jinak se USA nepostaví na nohy (ani EU).

   Smazat
 6. Pani autorko, predkladam neco, co nebylo v Evrope nikym zaznamenano !
  Trumpova administrace poslala EU varovani prichazejici virove krize do Evropy a byla netaktne odbyta ! Evropane to nevi, ale zadne pratelstvi mezi Amerikou a EU nepokvete !

  Duvodem jsou otevrene evropske hranice pro barbary z Afriky a Middle East. To prosadila Angela Merkerova !
  (Zatim co Trump, stavi plot na hranicich.)

  ------------------------------------------------------------

  Vcera nam bylo oznameno, ze ZADNY AMERICAN nesmi odcestovat do Evropy a ten kdo to udela , (proti tomuto narizeni), se nesmi vratit domu do Ameriky - INDEFINITELY !
  (Rekli doslova , nase autority !)

  ------------------------------------------------------------

  Hranice mezi Canadou a Amerikou jsou zavrene ! Mosty do Canady jsou zatarasene ! (To jsem take nikdy nezazil a nevidel ! Takze, bye, bye, krasne Toronto !)

  ------------------------------------------------------------

  Vcera jsem byl zaplatit licence na auta (rocni znamky) !
  Budova byla zavrena a hlidana cernoskami v uniforme !
  Bylo mi receno, ze mam prijit za 30 dni.
  Vyjadril jsem obavu, ze me policajti na silnici daji do te doby zavrit a cernosky se me vyslmaly a rekly, ze policajti musi poslouchat je, az do odvolani prikazu.

  ------------------------------------------------------------

  Vsechny restaurace jsou zavrene, stejne jako napr. kina, knihovny, sportovni zabavy, obchodni centra a plaze na Floride maji zakazany pristup.

  ------------------------------------------------------------

  Americti doktori maji alternativni lek proti virusu, ale neznaji vedlejsi ucinky , tak se ho boji dat nemocnym lidem.
  Vcera se nechali slyset, ze nezastavi-li virus, tak America ztrati 1/2 millionu lidi.
  Navstevy u duchodcu jsou zakazany ! Zdravotni sestry a doktori dostali od vlady nejlepsi a nejmodernejsi pomucky, proti cinskemu virusu na svete !
  President Trump jich zada vyrobyt 500 millionu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pandemie maskuje komunistickou moc GRAB.
   https://beforeitsnews.com/strange/2020/03/pandemic-disguises-communist-power-grab-2475385.html
   Čas vyrůstat a čelit realitě. Západ byl zcela podvracen satanistickým kultem pedofilů nainstalovaným bankovním kartelem Rothschild. Ten, kdo platí dudák, volá melodii. Naši bezchybní předkové předali národní kreditní karty našim nejhorším nepřátelům, bankéřům, kteří se stali náhodou zednáři (kabalisté, satanisté). Cílem Rothschildů je rozšířit jejich monopol na vytváření úvěrů (měna) na celosvětový monopol na všechno : moc. Bohatství. Kultura. Myslel. Chování. Mluvíme o úplné kontrole. To je podstata komunismu a NWO.
   Kabalistický judaismus je satanský kult, který vykonává tyranskou kontrolu nad svými členy. Je to šablona pro totalitní NWO. Kartel Rothschild se skládá z kabalistických Židů a kabalistických zednářů, kteří se nás snaží zotročit. Obracejí realitu vzhůru nohama („revoluce“). Pravda, dobro, krása, spravedlnost jsou obrácené. Satan nahrazuje Boha na vrcholu.
   Panika Coronavirus byla vynalezena médii a rozhněvaná politiky. Říkat, že miliony mohou být nakaženy, je jako přeřeknutí „ohně“ v přeplněném divadle. Proč bychom měli těmto lidem důvěřovat?
   Zakryli vraždu 3000 Američanů 9. – 11. (Zahrnuji sem i Trumpa.) Běží pravidelně hromadné střelby a falešné vlajky: Sandy Hook, Parkland, Las Vegas.
   Lhali o atentátu na JFK; Saddámovy zbraně hromadného ničení a Al Assad plynují jeho lidi. Proč věříme něčemu, co říkají?
   Průměrný věk úmrtí norských koronavirů je 89. 99% Italových mělo další onemocnění.
   Celá naše politická a kulturní budova je u těchto satanistů (tj. Zednáři) shnilá. Justin Trudeau je synem Fidela Castra. Trump je kabalistický Žid. Merkelová, Macron, Johnson jsou všichni Svobodní zednáři. Všichni byli vybráni Rothschildovými.
   POZOR viz poslední 2 věty tak NEVÍM NEVÍM.....
   Peníze - krevní zásobování společnosti - ovládají lidé, kteří nás chtějí bankrotovat a zotročit. Naše banky podporují sodomii, migraci a miscegenaci. Banky ovládají všechny korporace a média. To je klíč k pochopení současné vynalézané paniky.

   Smazat
  2. Děkuji za zprávy zevniř pane (však oba víme;-). U nás je ten srab podobný. Zase nějaké militar laboratory holt něco (nejspíš vaší laborce) nevyšlo...

   Smazat
  3. Dobrý večer pane "Honolulu" - úplně jsem změnil názor- že by mi byl pomohl koronavirus? Nebýt tady vás, nevěděli bychom nic o tom, co se v Americe děje, ale díky vám vidíme, že v tom současném omezování osobní svobody nejsme sami, že jsou jím postiženi i američtí občané. Budeme muset táhnout za jeden provaz, tím myslím obyčejné, řadové občany, a vykašlat se na politické a elitářské smečky. Opatření proti této chřipce jsou v každé zemi takříkajíc stejná, tak snad to všichni společně překonáme.Až to skončí, bude na tom celý svět o kousíček lépe, pokud jde o občanskou sounáležitost. Mějte se hezky, a zítra nám zase napište, jak to v Americe pokračuje a jestli je něco nového.

   Smazat
  4. Ať se zdejší polityci perou o zásluhy, nebo naopak krityzují za liknavost v řešení, vypadají směšně. Ještě hůř dopadla masmedia se svou předsudnou nenávistí k Číně. Karty jsou vyloženy na stole, Evropu zachraňuje Čína, ktera položila všechny kecaly na lopatky. Nechci věštit, možná se dočkáme i její pomoci Americe a bez jakéhokoliv komentu. Snad pak opravdu nastanou lepší časy, uvidíme.

   Smazat
  5. 13:19 asi Honolulu pan Tramp by měl vědět že EU je něco jako váš DEEP STATE a tak s ním komunikovat. Vám je všechno jasné ale ono to je všechno TEMNÉ. Lék mají už asi dávno protože ten cinski virus byl v Kanadě patentován před dvěma roky. Tu ztrátu 1/2 milionu potřebují nutně a čím víc tím líp.

   Smazat
  6. 13:19 je zcela logické a zákonité, že první země, která vyrukuje s lékem proti koronaviru je paralelně autorem tohoto viru. Farmaceutické firmy z toho mají dvojí zisk. Prví, když dostanou zaplaceno od armády za vývoj této biologické zbraně a druhý, když budou kasírovat od všech států světa, které si od nich jako monopolního výrobce budou muset nakupovat lék na koronavirus :-)

   Smazat
 7. Ono to s tím koroňákem je nějak divný. V Číně celé generace konzumují rozličnou havěť, ale nikdy se tam něco podobného neprojevilo a nějak se mlčí o původu toho virového svinstva, proč asi? Záložák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Záložáku, je veřejným tajemstvím, že do koronaviru bylo uměle zasahováno. Ve Wu Chanu je laboratoř na zkoumání virů. Ale to se ví. Podle mne jim ta mrška nějak utekla...

   Smazat
  2. 20:50, SARS, MERS... Ale je pravda, že není nepravděpodobné, že tento virus, SARS-Cov19 mohl uniknout z nějaké laboratoře. Stejně tak nevíme, a ani se nedozvíme, jestli ten únik byla nějaká nešťastná náhoda anebo snad úmysl.

   Smazat
  3. 10.28 Úmysl ve vlastní zemi???

   Smazat
 8. Nevím, co tady stále řešíte, kdo za to může, kdo to způsobil. Přece oficiální mluvčí čínského ministerstva zahraničí Liijan Zhao zcela jasně a na plnou hubu do světa vytroubil, že Covid-19 do Wuchanu zavlekli američtí vojáci v říjnu 2019. Bez důkazů by si to ani Čína nikdy nedovolila prohlásit! Problém ČR je asi v tom, že tato informace je v ČR tabu. https://www.veteranstoday.com/2020/03/20/china-us-brought-covid19-to-china-during-army-games-hid-disease-in-us-as-influenza/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.