Reklama

sobota 21. března 2020

Čína v důsledku viru zostřila svůj pohled

21. 3. 2020   hannenabintuherland
Mezi nespočetnými geopolitickými důsledky koronaviru je jeden i plasticky evidentní. A to ten, že Čína pod vlivem tohoto viru zaujala odlišnou pozici, píše Pepe Escobar.
Jak před měsícem oznámil čínský ministr zahraničí Wang Yi na bezpečnostní konfrenci v Mnichově, považuje Peking - a to poprvé od roku 1978, kdy byly spuštěny reformy Teng Xiaoping - USA za hrozbu.


Peking opatrně a krok za krokem formuje příběh o tom, že od počátku koronavirového útoku si čínské vedení bylo vědomo toho, že jde o útok hybridní a že je namířen proti Číně.

Hlavním vodítkem zde byla Si Ťin-pching terminologie. Ten totiž prohlásil, že toto je válka. A jako protiútok v této válce musí být zahájena „ válka lidu“, píše Escobar.

Takže když plně zamaskovaný Si Ťin-pching navštívil minulý týden frontovou linii ve Wu-chanu, šlo o jasnou zprávu celému světu o tom, že Čína, s požehnáním vyšších sil ve „válce lidu“ proti KOVIDU-19 vítězí. Nu a Rusko ve svém tahu proti Rijádu, jehož výsledkem byla levnější cena barelu nafty, pomohl odstartovat tak velmi potřebné zotavení čínské ekonomiky. Což je učebnicový příklad toho, jak funguje strategické partnerství.

Si Ťin-pching označil koronavirus za Ďábla. Nu a v čínském kulturním kontextu jsou ďáblové jen ďáblové bílí. Takže takto je třeba číst Si Ťin-pchingovo prohlášení, když odkryjeme kód.

Když Zhao Lijian, mluvčí čínského ministerstva zahraničí, zmínil možnost, že „by to mohla být americká armáda, která zavlekla epidémii do Wu-chanu“, byl to výbuch, vycházející z nejvyššího čínského vedení. Peking už tentokrát nejen vypouštěl zkušební balónek, ale sděloval, že odhazuje rukavice.

Zhao Lijian byl přitom i naprosto konkrétní, když své obvinění spojil s vojenskými hrami ve Wu.chanu v říjnu 2019, kterých se účastnila 300 členná americká vojenská delegace. Shao přítom zmínil ředitele amerického Centra pro kontrolu chorob a prevence R. Redfielda, který, když byl minulý týden dotázán, zda byl v USA koronavirus posmrtně zjištěn u některých zemřelých, odpověděl, že „některé z případů byly skutečně takto diagnostikovány“.

Zhao Lijianův explozivní závěr tedy je, že KOVID-19 žil v USA už předtím, než byl diagnostikován ve Wu-chanu – což je možno dát do souvislosti i s dokumentovanou neschopností USA testovat a ověřovat rozdíly mezi viry koronaviru a chřipky.

Zhao Lijian dodal, že vzhledem k tomu, že pozdější genomové modifikace koronaviru v Iránu a v Itálii byly už odvozené, a jak bylo zjištěno, nepatří k oné modifikaci viru, který infikoval Wu-chan, kladou nyní čínská média své otázky otevřeně a poukazují hlavně na logickou souvislost loňského srpnového uzavření „nebezpečné“ vojenské biozbraňové laboratoře ve Fort Derricku s vojenskými hrami ve Wu-chanu a následně i s wu-chanskou epidémií.

Na ty otázky z hloubi USA samozřejmě nikdo neodpovídá.

Bez ohledu na původ viru, který nebyl ještě zcela autoritativně stanoven (o němž však Trump zatvrzele tweetuje jako o „viru čínském“), staví před nás KOVID-19 nesmírně vážné otázky o biopolitice i o bio-teroru.

Z webu the Herland Report přeložil Lubomír Man

41 komentářů :

 1. Tohle nezní lichotivě.
  Takže můžeme čekat další obohacený virus.
  To je zajímavá hláška v Iránu řádí jiný typ koronaviru,než v Chu.Anu a než v Itálii a také u nás,co je dobře,že nemá takové smrtelné následky.

  OdpovědětSmazat
 2. Co naši "Tajwanisté" udělali pro lidi? Nic a ani nic neudělají, jsou to jen "mluvící hlavy" a pouze melou a melou.
  Jen si pořád myslím, že sd tím virem není řečeno vše a asi se budeme po čase divit.
  Vláda pochopila, kdo je schopen nám pomoci a kdo jen mele.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vlada-spousti-v-cine-dalsi-akci-operaci-ventilator-94780?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null


  OdpovědětSmazat
 3. Vypadá to jako kachna, kváká to jako kachna, ale je to velbloud. To se jednodušším jedincům, za pomoci svých snaživých podržtašků všude ve světě, snaží namluvit čínští představitelé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypadá to jako Pepek, kváká to jako Pepek, ale je to retardovaný placený agent Vyskoč :-)

   Smazat
  2. No vida!
   A ta paní dr. Peková (vedoucí pražské biochem. laboratoře), která tvrdí to samé, co světu říká Si Ťin-pching, je snaživým podržtaškou čínské věrchušky?
   Při vší úctě k vašemu pohledu, z vás dvou bude o tom viru vědět neskonale víc právě ta doktorka. A neřekl bych, že je ta paní "jednodušším" jedincem ...
   Tím bude kdos druhý, co se (čestně) skrývá za svou anonymitu ...

   Smazat
  3. 17:09 pokuste se prosím svoji značně omšelou alegorii podložit věcnými argumenty. Těším se a děkuji. JiH

   Smazat
  4. 17:09, zatím byla oficiální verze, ta čínská, o tržišti. Pak se začaly objevovat zprávy od virologů všude po světě, že tenhle virus vykazuje známky umělého zásahu. Paní doktorka Peková to odhadla na laborku z WuChanu, protože tam taková je. Ale my zatím nevíme nic podrobného. Představitelé Číny jsou poměrně těžká váha, protože není slyšet tak často, aby vykřikovali do větru idiotiny.

   Takže milý velbloude, zatím to je tržiště, a uvidíme, jestli tě tvojí kachně nenarostou tukové hrby.

   Smazat
  5. Pane Opluštile,
   paní doktorka Peková v žádném případě netvrdí ti co Si Tin Pching. Tvrdím že podle jejího názoru je virus umělého původu a asi není náhoda, že se objevil na tržišti, od kterého je jen pár set metrů čínská biologická laboratoř!!!
   Buď jste jen nepozorný nebo záměrně lžete.

   Smazat
  6. 18:25 S argumenty byste měl přijít vy. Vy jste ten kdo něco tvrdí a bez jakéhokoli důkazu někoho obviňuje. Důkazní břemeno je na vaší straně.

   Smazat
  7. Takže poslední informace z popředního medicínského časopisu říká, že sekvence zmiňovaného rnaviru není z laboratoře, ale přírodního původu. Dá se to rozeznat.

   Smazat
  8. 19:33 jaksi vám uniklo, že text z 18:25 nic netvrdí, pouze vás ve vší slušnosti žádá o argumentaci k té vaší omšelé alegorii. S velbloudem na konci. S pozdravem JiH

   Smazat
  9. Jestliže to rozšířil nekdo vědomě, přítomnost čínské laboratoře jenom pomáhá krýt stopy. I tak se to dá číst. Co např. blízkost Portown Down u Srkipala? Pro neinformované tato laboratoř vyvinula látky typu V, Vx a zkoumala i antrax v terénu. Ale zpět, když se člověk podívá na pás US laboratoří plus zemi Commonwealth tak to navodí otázku k čemu...!!!! A historie se opakuje. Lidstvo brzy na hloupost verchusky a její snahu o dominanci doplati

   Smazat
  10. JiH-Přece byste nechtěl, aby se pod svoji "kachnu" podepsal jako Indický běžec, tak se stal velbloudem a chtít po něm důkazy? Vždyť neví, co to je.

   Smazat
 4. Dekuji.To mi potvrdilo muj nazor,ze jsme ho mohly mit uz v prosinci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano už v listopadu a dále další varianta v lednu.
   Zkoušejí další varianty.
   Proč nejvíc postižená Itálie ? Protože se postavila do dovozu migrantů.

   Smazat
  2. 17:45, nepostavila. Salvini padl a nová vláda začala znovu s dovozem.

   Smazat
 5. Ono když někomu neustále okopáváte kotníky, tak trpělivost končí a přijde patřičná odpověď. US si tuto odpověď i možná patřičnou lekci zaslouží.
  Prostě ČÍna není nějaký otloukánek. Na to si Amíci musí zvyknout nebo chcípnout.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 6. Čína se už přestala zacházet s USA v rukavičkách a již se začala mstít. V celých USA se nedá sehnat toaletní papír z Číny :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krutá pomsta. I ty klacíky, co se používaly dříve, jsou kupodivu z Číny! :)

   Smazat
  2. Mame prsty jako za dob naseho mladi kdy jsme psali lejnem Servit je vul H.nesmim se podepsat

   Smazat
  3. 21:18 Jj, taky to pamatuji bylo to všude, kam kdo vycestoval, tak to napsal.
   Dokonce i na pyramidu. WC po Praze byl standard.

   Smazat
  4. Taky se doporučovaly noviny.

   Smazat
  5. Ano, a po 21. srpnu 1968 se psalo "Servíte promiň". Český smysl pro humor miluju.

   Smazat
  6. Pro americký venkov a černochy není nedostatek toaletního papíru takový problém. Ani slavní honáci krav ho při sobě nenosí. Honolul potvrdí! I u nás kdyby tento problém nastal, naši spoluobčané Muslimové a někteří cikáni ho též používají minimálně.

   Smazat
  7. 21:18
   Všichni jsou volové. Servít.

   Smazat
 7. Česká opozice podlehla svodům koronavirové krize a upřednostnila svůj boj s Andrejem Babišem na úkor zájmů státu. "Vyznamenali se" v tom zejména senátoři za KDU-ČSL, STAN a ODS. Senát ve svém usnesení m.j. vyzývá vládu, aby v boji proti koronaviru koordinovala s institucemi Evropské unie postup proti šíření nákazy v rámci EU a podporovala jejich opatření!!!! To si z nás snad dělají srandu! V souvislosti s ohrožení koronavirem vedení Evropské unie zalezlo do hluboké ilegality a čeká , jak se situace vyvine. Zákaz vstupu do institucí EP porušili hned na začátku, když tam pozvali Grétu, aby je coby poslušné lokaje vypeskovala. Vedení EU, jejichž myšlení je schopné fungovat pouze v rámci předepsaných ideologických frází na téma gender / lgbt / uprchlíci / globální oteplování / ruská hrozba / čínská hrozba / ohrožení demokracie v Maďarsku / ohrožení demokracie v Polsku / zničení národních států, nechápe co se děje. Koronavir není v předepsaném okruhu ideologických témat, v rámci kterých je povoleno myslet. A co není povoleno, je přece v EU zakázáno. (Ne)ziskovky se dál zaměřují na hlavní byznys v oblasti pašování migrantů, koronavirus je nechává chladnými. Národní státy konají, snaží se epidemii zastavit. Sice zaspaly, ochranné prostředky nemá v EU nikdo, ale jsou momentálně jediné, které s koronavirem více či méně úspěšně bojují. A všichni čekají na zázrak!

  OdpovědětSmazat
 8. Pokud je to byť jen zčásti tak, pak si Čína spočítala, že nyní jde pro ni o všechno.
  Kdyby to nebylo tak smutné, byla by to vlastně boží sranda. No jen počítejte. Nejdřív nacpou kapitáni kapitalismu výrobu do "chudé a zaostalé" země s velmi levnou pracovní silou, kvůli asi tak o dvacet procent většímu celkovému zisku, no a pak si zlikvidují co nejvíce "ztrátové" výroby doma (skoro všechna odvětví výroby jsou tím zasažena). Jejich armády začínají záviset na dodávkách zboží ze zahraničí levné pracovní síly - tedy z Číny (ta jim pak určitě před ofenzívou na Čínu dodá dost materiálu). Se kterou by ale tak rádi na druhé straně bojovali, jenže jak dlouho jim vydrží asi tak jejich zásoby? Tak se pak rozhodnou bojovat "politicky" a pomlouvají je kde a jak můžou. A diví se, když si to oběť nechce nechat "už" líbit. A ti "slabší", třeba jako my, co máme díky několika lidem "hore" slušné vzájemné vztahy, si pak "zvolíme" takový par.anty, co je provokují na každém svém zasedání. Ještě že je nenapadlo postavit zatím pomník nějakému tomu "čínskému Němcovovi". Když někdo se případně rozhodne využít a zneužít koronavirus proti Číně, nic se zatím neděje, vždyť "voni žerou všecko možný i nemožný, paní, to byste ani neuvěřila co všechno!". A když se to pak "objeví u nás", tj. v EU a USA, hned je vyhlášena pandemie, ačkoliv za mnohem větších počtů nemocných a zatím (a doufám že to tak zůstane) i menších počtů celkových obětí v podobných případech se nedělo skoro nic.
  Trump provádí klasickou vojenskou poučku. Zapírám, zapírám, zapírám a když mi to dokážou, stejně dál zapírám. A pak to ještě jednou zapřu. Ono mu asi nic moc jiného nezbývá.

  OdpovědětSmazat
 9. Nyní nám budou západní (mainstreamová) média podsouvat, že koronavirus, který již stihl "obšťastnit" půl světa, je přirozeným výsledkem své evoluce.
  Samosebou přitom zapomenou dodat, že té "evoluci" kdos ve Fort Detricku (či v jiné podobně bohulibé laboratoři) promyšleně napomohl.
  A Bůh to nebyl ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. právě toto dostala za úkol česká propaganda (ČT a ČRo) - viz např. článek: https://aeronet.cz/news/v-cesku-hrozi-uplny-zakaz-vychazeni-podle-cinskeho-modelu-jak-predpovidal-aeronet-pred-2-tydny-pocet-nakazenych-v-cr-do-konce-tydne-dosahne-1-000-osob-mainstreamova-media-v-cr-zacala-sirit-dezinfo/

   Smazat
  2. V Nově mani reportéři na stolku napsané "Wouchan virus" co značí že vědí!!! co my nevzdělanci ne.

   Smazat
 10. Takže corousavirus-19. No ti, chytřejší si to mysleli dávno a těm zatvrzelým blbům to nikdy nedojde - že prožíváme první vskutku mikrobiologickou válku a že se experimentálním teritoriem pro USA STALY I STÁTY NATO JE VCVELKU UVĚŘITELNÉ. VŽDYŤ VÍME Z HISTORIE NE TAK DÁVNÉ, JAK EXPERIMKENTOVALI USA I NA SVÝCH OBČANECH JAK MIKROBIOLOGICKY TAK S OZÁŘENÍM! TAK TAKHLE VYPADÁ DIKLTATURA KAPITÁLU. Jak ten Karel Marx byl janozřivý!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 1831, zacalo to Jugoslávii, přes Střední východ, pokračoval o Ruskem a teď zkouší Čínu. Stále ti stejní, my... co na to my? Věrně je milujeme a trans Atlantik je pro nás svatý gral. Tak dlouho to budou zkoušet až zazní Vzhůru psanci teto země, pro mladší Internacionála a pak budou lítat třísky budeme s láskou vzpomínat na Covid...

   Smazat
 11. https://beforeitsnews.com/opinion-conservative/2020/02/coronavirus-bioweapon-mystery-solved-its-all-in-the-name-3510057.html
  ¨Wuhan je místo, kde byl 5G úmyslně nasazen jako zbraňový systém těsně před plánovaným uvolněním biologického inženýrského koronaviru. Všechno ukazuje na aktivaci 5G transformující koronavirus do super-biologického zbraní, který byl tak fatální a zneschopňující, že to vyžadovalo okamžité uzamčení celého megalopolu, aby bylo možné omezit masivní ohnisko. Taková karanténa po celém městě ještě nikdy nebyla v moderní době vidět.
  Zdá se, že bio-útok Wu-chan je
  jen jedním z řady probíhajících biologických útoků prováděných po celé Číně. Tato bioteroristická operace Zio-Angloameričanů se tajně dopouští, aby vyvolala dojem, že národní epidemie začala jediným případem ve městě Wu-chan, když se stále ještě tajně šíří v jiných čínských městech podobnými způsoby propagace. Protože vektory šíření tohoto zbraňového koronaviru mapují po celém světě rychle se rozvíjejícím tempem, je docela pravděpodobné , že existuje mnoho různých metod proliferace, které se chytře implementují, aby zmatily lékařské vyšetřovatelé a aby se vyhnuli detekci.

  OdpovědětSmazat
 12. Když tak Fort Detrick, ne Derrick.

  OdpovědětSmazat
 13. Cinska vlada se to snazi nenapadne hodit na USA, Trump zas mluvi zasadne o cinskem viru a v EU zvani o ruskych desinformacich. Ja myslim, ze tu neni nic k videni, vse je pri starem.

  OdpovědětSmazat
 14. No, každopádně je již dnes známo, že koronavirus SARS-CoV-2 existuje ve dvou mutacích S a L. Mutace S je evolučně starší, mutace L je pravděpodobně agresivnější ve smyslu schopnosti šíření. Ve Wu-chanu bylo cca 70% postižených napadeno kmenem L a 30% kmenem S. Vir je tedy schopen mutace, ale zda a jak bude případně mutovat i nadále nikdo netuší.
  Dr. Kristian Andersen z Univerzity v Kalifornii je na základě sekvenční analýzy genomu tohoto viru přesvědčen, že je přírodním produktem, do kterého nikdo uměle nezasahoval. Dr. Peková na základě genomové analýzy jeho regulační části zastává názor, že uspořádání této části genomu je ve srovnání s přírodními viry atypické. Netvrdí ovšem, že vir je produktem nějaké umělé genové manipulace, ale vyloučit to zcela nelze.

  OdpovědětSmazat
 15. prečítal som jeden elaborát - je staršieho dáta, ale - jednoducho sa robil výskum, či choroby a víry ktorými trpia zvieratá sú prenosné na človeka, a ak, akým spôsobom. Vedelo sa o istej chorobe tiav, ktorá je prenosná na človeka, príklad, nebudem to rozvádzať do šírky, články boli uverejňované vo vestníkoch, všeobecne aj o výsledkoch, a to už v r. 2015 - skrátka - vedome, alebo nevedome sa s vírami manipulovalo. Kto a kedy to spustil - jedno ako - je nepodstatné, ale je tu problém, podobný chrípke, uvedený vír mutuje, takže ten, čo je napr. v Maďarsku, je iný ako na Slovensku, preto prišlo opatrenie na zavretie hraníc, a kontrola osôb. A v tom je najväčšie nebezpečenstvo.

  OdpovědětSmazat
 16. V článku A SARS-like cluster of circulating bat coronaviruses shows potential for human emergence publikovaném 9. října 2015 je popsán proces vytvoření chimérického viru, kdy byl povrch (glykoproteinové hroty) viru SARS-MA15 nahrazen povrchem viru SHC014. Nový vir zvaný SHC014-MA15 je schopen infikovat lidské buňky dýchacích cest díky tomu, že povrchový protein SHC014 se dokáže vázat na klíčový receptor.

  Článek „Vyrobený netopýří vir vyvolává debatu o riskantnímu výzkumu“, uveřejněný 12. října 2015 (přeložený do češtiny například zde), reaguje na tuto studii následovně:

  Většina netopýřích koronavirů se nedokáže vázat na klíčový receptor lidských buňek, nicméně již v roce 2013 byl nalezen jiný koronavir ze stejného druhu netopýrů, který je toho schopen. Objev zvýšil podezření, že netopýří koronaviry schopné infikovat člověka (které se nemusí nejdříve vyvíjet u zprostředkujícího zvířecího hostitele) jsou mnohem běžnější, než se předpokládalo.

  Někteří virologové vyjádřili obavy, zda informace získané tímto experimentem vyvažují potenciální riziko. Například Simon Wain-Hobson, virolog z Pasteurova institutu v Paříži, poukázal na to, že vědci vytvořili nový vir, který „roste pozoruhodně dobře“ v lidských buňkách. "Pokud vir unikl, nikdo nemohl předvídat trajektorii," řekl v roce 2015.

  OdpovědětSmazat
 17. Biologická věda v případě koronaviru je bezradná, hloupá a zdegenerovaná darwinistickými nesmysly.

  Evoluce všeho i virů není založena na nějakých mutacích (náhodných změnách), evoluce je vývoj k dokonalosti a to co člověk považuje za "vývojové mutace" je opravování přirozených degenerativních chyb vývoje.
  Virus SARS-CoV-2- kmen S je pavědci zprzněný netopýří koronavirus k totálnímu zabíjení (přirozené viry totálně nezabíjejí své hostitele, nepřežily by). K jeho rozšíření nelze použít nakažených lidí, protože jako lidmi vytvořený degenerovaný zmetek nemá schopnost se přirozeně replikovat v původní zprzněné formě v buňkách hostitelských organismů, při této replikaci totiž ztrácí to zprzněné a je opravován -mutuje postupně do původní přírodní formy netopýřího viru.
  Z uvedeného důvodu tento "vyrobený" zprzněný zajijácký vir se musí na místo určení dodat ve formě zchlazeného biologického materiálu a vhodně rozptýlit, výborně se to aplikuje na zchazených potravinách -rybách (rybí trh) a na sněhu (lyžařské sjezdovky). Na lidi se viry přenesou kontaktem přes ruce, oblečení atd., to přenesené množství je řádově mnohonásobně větší, než je možné přenést vzduchem a dýcháním lidí, proto u takto nakažených lidí je jejich "virová nálož" extrémně vysobá a většinou to nepřežijí.
  Vir SARS-CoV-2 kmen L je už vir replikovaný v buňkách nakažených lidí původním "vyrobeným" kmenem S, "mutačně" opravující postupně v dalších generacích svoje lidské zprznění, už se "agresivněji" (přirozeně respiračně) šíří a ztrácí svoji uměle vytvořenou schopnost oklamat imunitní systém a zabíjet.
  O tom jak oklamává ten "syntetický koronavir" imunitní systém už také něco číňané přemýšlivým biologům naznačili ..

  OdpovědětSmazat
 18. To došlo Číně až teď co ta ekonomická válka us lodě u jejich pobřeží neustále provokace a kecy od usa.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.