Reklama

sobota 21. března 2020

Civilní Obrana v roce 2020 - Současný cirkus je trapný a je vidět, jak je stát připraven na krize, které nemusí být pouze infekce!

M.P. (jméno pisatele je redakci známé)
21. 3. 2020  došlo e-mailem
Za toho blbého socíku měl stát pro každého občana / cca 15 milionů lidí / plynovou masku s filtrem, i pro děti a jiné prostředky CO / balíček protichemické a bakteriologické ochrany s dezinfekcí a další potřeby - pláštěnky, galoše apod. / !!! 

Dnes není stát schopen zajistit pro občany ani roušky, což je kus látky se dvěma kalouny! 

Tak si říkám, kam jsme se to dostali, kdy podporujeme ustavičný růst na dluh! CO měla mnoho dalších potřeb, velké filtroventilační jednotky a stanice očisty a mohl bych ve výčtu pokračovat! To všechno bylo za blbečka Havla rozkradeno a zničeno a dnes by se hodilo! 

Komu vadily zásoby CO, které bylo možné pouze postupně obnovovat a dnes bychom byli za vodou! Také zde byly jednotky armády, které byly vycvičeny a určeny k očistě po bakteriologickém útoku a ty by se dnes hodily a hlavně měly mnoho potřebné techniky a vybavení, které i po letech bylo použitelné a účinné! 

Kdo dopustil zničení a rozkradení tohoto vybavení CO? Můžeme diskutovat o množství, ale nikomu zásoby CO nemohly vadit, jenom šmejdům a kriplíkům z okolí blbečka Havla! 

Teď nemáme ani roušky, v zásobách SHR (viz Státních hmotných rezerv) jich bylo deset tisíc! To je úroveň státu v roce 2020, v rozvinutém "kapitalismu", který se spíše má jmenovat "finanční feudalismus" a podle toho se také k občanům chová!

33 komentářů :

 1. Komu poklonkoval blbeček Havel a kdo blbečka Havla dosadil na post nejvyšší, je snad každému jasné.
  Nyní ale jeho věrná žena, neustále zdrcená zarmoucená vdova Dáša, vyšívá až se z ní kouří. Dnes jsem četl, že přes zranění na ruce šije roušky se svým kolektivem. Až tato pandemie pomine, tak pevně věřím, že se nejvetšímu poděkování dostane právě paní Dáše a ostatním kolegům z branže, kteří svým šotem v rouškách dělají pro diváky v televizi maximum.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dása a spol.Je to jako by se k.rvy z Perlovky daly na milosrdenstvi.Ale ty z Perlovky maji aspoň profesni čest.

   Smazat
 2. To vše - a nejen rozvrat systému ochrany obyvatelstva - se odehrálo na pozadí našeho řízeného začleňování do euro-atlantského společenství. Ovšem jen v roli ekonomické a politické kolonie.
  Jeho hybatelé totiž nemohli mít zájem na tom, abychom zůstali v něčem nezávislými. A taky jej neměli.
  Naopak, jejich zájmem bylo učinit nás plně politicky, bezpečnostně ... ekonomicky závislými na Západu.
  Jako odbytiště (nový trh) i zásobárna levné pracovní síly. Anebo (v případě potřeby) kanónenfutru pro jeho mocenské cíle.
  Cíle, v duchu kterých bez ustání vede i za naší aktivní účasti protiprávní agrese proti všem zemím, jejichž zdroje jsou pro zhodnocování jeho kapitálu využitelné.
  Máme, co jsme chtěli? ...

  OdpovědětSmazat
 3. To nám ten šašek při svém památném proslovu zapomněl sdělit, když říkal - budou vás strrašit nezaměstnaností, nevěřřte jim.. atp. Měl dodat - všechno rrozkrrademe ale hlavně že budete mít letiště Václva Havla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná jsem špatně slyšel, ale prý nějaký vrcholný představitel hlavního města navrhl upravit název letiště v Praze. To proto, abychom nezapomínli na historii a začátky našeho letectví v českých zemích a tak si připomenout zásluhy Ing.Kašpara,jako průkopníka letectví u nás. Nový název letiště by mě být prý: Letiště Kašpara, Václava Havla.

   Smazat
 4. A to chybí to podstatné; vychované generace, které uměly nejen "klasový obvaz kloubu" poškozené končetiny, ale při školeních si vše opakovali, jeden každý, pokud nespal...to se dnes formálně činí při školeních BZP a PO; o profi řidičích nemluvě...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pamatuji si ještě "ruskou čepičku" a že při autom. výbuchu leháme pod lavici s hlavou od něj. Určitě každá ZŠ vitala nácvik poplachu.

   Smazat
 5. Určitě o tom hdoně ví Kalousek a mladý Dobrovský odkud má ty miliony.

  OdpovědětSmazat
 6. Přesně o tomto jsem psal už minulý týden. Ale to samé se týká zdravotnictví. Vše je zaměřeno na zisk, tak nač dělat nějaké zásoby, které nic nepřináší. A dnešní opozice, která na tom má největší podíl, kvičí jak píchlé tele.

  OdpovědětSmazat
 7. Kde se poflakuje naše světoznámé protichemické a biologické vojsko, nejlepší na světě a ostatní žoldáci v US a Fr.
  službách? Už by měli být doma, jako jedni z posledních a svým pánečkům nejvěrnější.

  OdpovědětSmazat
 8. Hovada po hadráku zničila co se dá a co se nedalo zpeněžit. Sklady CO, zdravotnictví, školství, zemědělství, obranu průmysl. A dnes neumí ani solidně uzavřít hranice proti cizopasníkům. Ale umí efektivně bojovat proti vlastním lidem.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 9. Já bych toho autora M.P. za ty žvásty pleskl po hubě.

  Jsem z Kyjova na Jižní Moravě a v roce 1988 jsem i se svou rodinou byl bohužel přímým účastníkem velkého požáru skladu hnojiv a jiných toxických chemikálií v tomto městě. Celý Kyjov byl díky inverzi zahalen 24 hodin bílým toxickým oblakem.
  A reakce tehdejšího komunistického vedení? Lhaní, zamlčování, nulová informovanost, strkání hlav do písku, chaos, nulová organizace. Jediné na co se ty hovada zmohli bylo uzavření města vojáky, kteří nejenže nepustili nikoho dovnitř, ale ani ven!
  Výsledek? Několik set přiotrávených lidí včetně dětí, mnozí s následky.
  Toť reálný výsledek té vaší slavné komoušské civilní obrany!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fašíku 17:59, nenávist ke komoušům ti zatemňuje rozum - měl-li jsi vůbec kdy nějaký. Autor píše o zničeném systému ochrany obyvatelstva a ne o tom, jak polici v minulém režimu komunikovali s obyvatelstvem. Přes hubu se pleskni sám.

   Smazat
  2. Bylo by dobré na Kyjov uvalit karanténu a zkontrovolat všechny obyvatele na blbost. 17:59 by neprošel.

   Smazat
  3. 17:59
   No a teď jsi konečně spokojený. Ulevilo se Ti antikomunistický idiote. Nenávist a naprosté ignorantství ti zatemnilo mozek. Co se dnes děje?
   Také budeš protestovat? Jsi jenom ubožák, který neumí ani zhodnotit situaci. A bohužel takových jako ty je hodně. Ale určitě ne většina svéprávných obyvatel této kotliny zvané ČR.

   Smazat
  4. No jo kyjováku to byl to 1988 čili perestrojka v plném proudu a za rohem politický a ekonomický převrat. Tehdejší jakoby komouši už mohli mít jiné spády. V roce 1988 se národní podniky předváděli na akciovky tedy příprava na privatizaci. Napiš v kterém měsíci byl požár.

   Smazat
  5. 17:59 Tak já jsem si všiml, že ať v poslední době hoří cokoliv, včetně pneumatik, tak vesměs nikdy nedojde k úniku škodlivin do ovzduší. To je pokrok, co ? Můžeš jít kam chceš. Akorát nechápu, proč se nesmí ty pneumatiky pálit, k úniku škodlivin přece nedochází.

   Smazat
  6. 17:59

   Město Kyjov událost popisuje trochu jinak:
   http://www.mestokyjov.cz/html/files/historie/kronika_pt1/svazek12/88_20.html

   Smazat
  7. 17:59 Jistě lže neustále a ve velkém stylu nějaký komunisti jim nešahají v tomto směru ani po paty.

   Smazat
  8. K 17:59 - ten člověk ma pravdu pouze v te části svého nechutneho příspěvku, kde uvádí, ze v roce 1988 (3.ledna ve 21 hod) v Kyjevě horel sklad chemikálií (bývalá Cihelna Boršov). Pak jenom lže.

   Smazat
 10. Ano, kdo tedy rozkradl sklady CO, kdo rozpustil CO, kdo je odpovědný za zásoby zdravotnických pomůcek v nemocnicích a v ordinacích, pro populaci. Dnes nějaký blb se dožaduje vyhazovu Vojtěcha jako min. zdrav., ale on to nebyl, to byla ta galérka všech předcházejících premiérů a ministrů zdravotnictví, která zabezpečení obyvatel sabotovala a kdo ví který ano/ne se podílel na rozkradení zásob. Podívejme se v Evropě jak si čile kradou kamiony se zdrav. materiálem bratrské státy z EUnaci, podívejme se, jak fungují mechanismy ochrany kolem nás, v tom skvělém a neořekonatelném Německu, Francii, Holandsku, Španělsku.....a také USA
  Vojtěch byl dán na min. zdravotnictví proto, aby ucpával díry, kterými se vesele rozkrádal národní majetek a kasy pojišťoven, tedy občanů. A myslím, že zrovna ta garnitura největších zlodějů z minulosti má dnes největší připomínky k činnosti min. zdrav. Na lékařské věci tam má Vojtěch odborníky a že zrovinka jeden z jeho náměstků, plukovník Prymula je epidemiolog, tak je na svém místě v pandemické krizi. Jinak vzpomeňme, jak plukovník Prymula byl odvolán na hodinu z funkce ředitele FN v HK (2017), protože se v podobné ale jiným virem očekávané, ale nekonané pandemie tuším 2017 zachoval podle pravidel o střetu zájmu, při kterém šel mnohamilionový šek do rukou jeho dcery - a také tehdy stát naopak na vakcině prošustroval hezkých pár miliard, které skončily v kanále. On byl také "zakladatelem " čínské medicíny v Hradci Králové, dnes zrušené a místo pavilonu této mediciny se bude stavět infekční klinika, ta "stará" je z padesátých let!. Jinak si tč. jistě Prymula vede dobře i když různí pardubičtí idioti by mu mohli vyčítat, že z obcí kolem Litovele zdrhají lidé z karantény a nedovede to uhlídat, že tam, či onde si doktoři odvykli nosit roušky při ošetřování nemocných a tedy neměli žádné v zásobě, že rajncenkrecht zaměstnanci mají volno od 10 do 12 na nákupy v obchodech a důchdodci ať chodí ráno, ale ne zase ráno, protože vykoupí slevy marketů...
  Prožil jsem 2. světovou válku, i tehdy jako dnes bylo plno idiotů s různými radami a rozum jim přímo tekl z nosu a uší. Musíme si zvyknout, že za krizových situací budou nejštědřeji vylévat své rozumy vždy ti, co už jim v makovici jen škvrndají splašky a potřebují si nadělat politické body.
  Občané by si měli zapamatovat či snad lépe zapsat ty, kteří za současné situace bez keců pomáhali a kdo kecal, kritizoval, ale ani ruce nevytáhl z kapes a rozum z hlavy!!!Není jich málo a budou se hlásit jak epidemie odezní o svá koryta a přibude k těm minulým chvástalům a žvanilům i pěkná galérka nových kandidátů na prezidenta. Pane Bože ochraň naše občany, stát a národ všech těch Drahoušků, Hirsílkových a jejich kopiím a duplikátům!!! Proč se na tu funkci vždycky ženou ti nejméně vhodní, byť třeba i hodní, tiší, klidní tupci.
  Chvála Bojhu, že máme dnes vládu Babiše, Schillerové, Vojtěcha, s těmi předchozími bychom dopadli ještě hůř než Itálie!!! Chála Bohu, že máme Zemana, který udržoval dobré vztahy s Čínou. Za vlády těch předchozích bychom snad sehnali jen noviny přes pusu jako respirátory. V NOUZI POZNÁŠ PŘÍTELE, ale také podvodníky, kteří se vloudili do tvé přízně, aby tě ibrali na holou kost. Tak to prezentuje Brusel a spol!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:12 Předběhl jste mě, chtěl jsem napsat něco podobného. Souhlasím s Vámi naprosto ve všem. V Řeporyjích mají Novotného, v Pardubicích Netolického. Těžko posoudit, který je větší idiot ?

   Smazat
  2. 18:12. Prymula není žádný epidemiolog, ale imunolog a tlumení nákaz rozumí jako koza petrželi. Jeho hlavní náplní je prosazování zájmů farmaloby a nákupy vakcín. Veškeré chyby, ke kterým došlo má na svědomí on, jako člověk, který by měl být hlavním odborníkem. Ted nemluvím o oblíbeném tématu lumpenopozice o rouškách.
   Nenápadně přiživuje paniku, on to byl kdo začal mluvit o zákazu vycházení, snaží se nenápadně nasírat lidi a štvát proti sobě - viz nesmysl, že mladší 65 let nesmí dopoledne nakupovat a úvahy o zrušení slev. Tím jen podráží Babiše, který ho ted nemůže vyměnit. Stačí si všimnout jaké pijárko mu dělají média,která jinak do Babiše a vlády šijí horem dolem. Už to mluví za všechno

   Smazat
 11. To je naprosto jednoduché. Jednak nám nebylo třeba "mít" obranu před čímkoliv, vždyť co nepokryjí pojišťovny, pokryjí naše "budoucí" ohromné západoevropské platy. Na co skutečnou armádu, když budeme v NATO, které nás ode všeho ochrání. No a pak na tom vydělali různí spekulanti, kteří rozprodávali za "hubičku" do vlastní kapsy tehdejší zásoby komukoliv kdekoliv a prostory a bývalé sklady zase se snažili "ekonomicky" využít, vždyť stát je tak neschopný! To je ve velké zkratce to, co si "pamatuju" z tehdejších dob, co nám tvrdili. A když se tehdy proti tomu někdo postavil, vysmívali se mu a "likvidovali" jej všemi možnými prostředky v očích veřejnosti. A velká část této veřejnosti radostně tleskala a jásala, jací jsme to junáci. Hlavně nemít nic z toho, co bylo předtím a bude veselo.

  OdpovědětSmazat
 12. Náhodou jsme se k socíku vrátili šitím roušek a disciplínou, že dostaneme po hubě, když je nebudeme nosit. Taky jsme začali křečkovat věci, o nichž jsme si mysleli, že budou nedostatkové. Ale je to ještě lepší než tehdy, protože teď máme internet, takže můžeme remcat kdekoliv a s kýmkoliv, tehdy jsme mohli jen se známými po telefonu nebo se sousedy.

  OdpovědětSmazat
 13. Takže:
  1. Za které vlády byla rozpuštěna civilní obrna?
  2. Za kterých vlád byly rozkradeny zásoby ochranných pomůcek pro civilní obyvatelstvo?
  3. Které vlády nevytvořily odpovídající zásoby zdravotnického materiálu v integrovaném záchranném systému (občas fungujícím)?
  4. Které vlády dávaly přednost zbrojení s více než 2 % HDP a zanedbaly bezpečnost občanů?
  5. Kteří ředitelé nemocnic nesou odpovědnost za to, že nejsou zásoby zdravotnického materiálu pro řešení krizových situací?
  6. Kdo odboural hygienické standardy u soukromých lékařů, kteří nejen že neošetřují s ústenkami, ale dokonce nenosí ani lékařské bílé prací oblečení- i když by stačily i jen montérky, ale ty se musí prát! Tedy každý montér vypadá pak čistěji a upraveněji, než kdejaký "doktor"!

  OdpovědětSmazat
 14. David Icke vysvětluje, jak elita používá koronavirus k přetvoření globální ekonomiky. Čtvrtek 19. března 2020.

  https://beforeitsnews.com/alternative/2020/03/david-icke-explains-how-the-elite-are-using-coronavirus-to-reshape-the-global-economy-3718258.html
  K typům vládní totality, které jsou tlačeny uprostřed ohniska koronaviry, patří podpora bezhotovostního placení , povinného očkování a co je nejdůležitější, obrovské ekonomické kontroly, které jsme nikdy předtím neviděli.
  David již léta tvrdí, že finanční elita se pokouší vytvořit to, co nazývá „společnost Hunger Games“, kde většina lidí žije v chudobě, zatímco někteří na vrcholu požívají obrovského bohatství a jsou chráněni policejním státem, který prosazuje přísnou kontrolu nad většina lidí.
  Tato společnost s„ hladovými hrami “je navržena tak, aby neměla žádný malý podnik, žádný středně velký podnik po celém světě, pouze gigantické korporace, které kontrolují a produkují vše… To, co tato hysterie koronavirů vytváří, je situace, která se vyvíjí každou hodinu po celém světě a ničí malé podniky , rodinný podnik [a] dokonce středně velký podnik. “

  OdpovědětSmazat
 15. Po roce 1989 bylo vše děláno proto,aby naše závislost prakticky všeho a ve všem na "našich přátelích a spojencích" byla stoprocentní.K tomu byla k moci uvedená soldateska,která pod slibem osobních výhod a beztrestnosti stát totálně zaprodala a co zůstalo vyplenila.Tím jsme jednoznačně odsouzeni být kolonií,plnit příkazy,držet hubu a krok.Snad šílená "coronavirová" zkušenost otevře oči alespoň dosavadním váhavcům,aby se tak vytvořila potřebná síla přinejmenším ke změně v Bruselské podřízenosti.Bohužel v hospodářské oblasti již došlo k nevratným změnám.

  OdpovědětSmazat
 16. Mohl by mi nějaký expert který se zabývá počtem zákazníků napr. v prodejnách Elektro - malých i velkých spočíst návštěvnost a tedy i možnost nákazy oproti potravinám?
  Jinak potřebuji vyřešit reklamaci, nebo se jenom informovat a vlastně jde o částku která daleko překonává cenu rohlíku nebo kila masa (jakéhokoliv) Tato vláda je naprosto debilní s jejich předsavami o potřebách lidí.
  Jinak jsem poslouchal kecy Babiše a Hamáčka. Nějak se nezmýnili o závodním stravování. Prostě jsou to nýmadi. Ne každý má 100% když nechodí do práce jako vláda, PS a sněmovna. Pro ty jsou to prázdiny. Pro ostatní je to katastrofa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Faktem je, zavřením železářství, kde potřebuji doplnit domácí zásobu spojovacího materiálu o pár matek a šroubů (nepředvídatelná oprava ji vyčerpala) a kus husákova krku vedle v elektře - abych nemusel svůj vymajstrovaný SPOFUfiltr vlastní výroby spojovat s hubou kusem neohebné, těžké 3/4 coulové hadice... Ale vynálezci NAŘÍZENÍ takový problém jistě nemají, když mají zřejmě přístup k SSP-3 (narozdíl od nás)

   Smazat
  2. Myslím si, že jde principielně o maximální možné snížení kontaktů mezi lidmi, aby se nepodporovalo šíření nákazy. Nicméně bez jídla se asi člověk neobejde, narozdíl od nějakého elektronického křápu z Číny. Kromě toho dotazovat se dá i telefonicky a dokonce i reklamace se dá řešit korespondenčně.
   Zkuste někdy zapojit hlavu, jsme ve zcela mimořádné, krizové situaci. Priority se mění a pokud se vám podaří mobilizovat rozum, přispějete tím ke zvládnutí problému.

   Smazat
 17. Podívejte se na https://www.youtube.com/watch?v=rLZiVRtc-X0

  OdpovědětSmazat
 18. Adolf Wertheim: Jakákoliv opatření ÚKŠ se míjí účinkem pokud je budou nezodpovědní a neukáznění lidé porušovat (opuštění obce v karanténě autem polní cestou, chodit bez roušky v obchodě, MHD, v zavřených barech aj.)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.