Reklama

pátek 13. března 2020

Článek, který by do apríla vyčichl

Ambasáda USA v Praze Na Tržišti
Rado Miko 
13. 3. 2020  Outsidermedia
Šéf Senátu Vystrčil (ODS) zřejmě příští týden navrhne, aby ČR požádala USA o výměnu jejího velvyslance kvůli dopisu, v němž varuje před přijetím digitální daně, která má zdanit velké nadnárodní korporace. Uvedl to v pořadu Otázky Václava Moravce předseda poslaneckého klubu opoziční ODS Zbyněk Stanjura.


Nejvyšší ústavní činitelé, tedy prezident, premiér a předsedové Sněmovny a Senátu, se mají sejít ve středu.

„Považuji za vysoce pravděpodobné, že předseda Senátu navrhne, aby ČR požádala o výměnu velvyslance… Musí být jasné, že ČR je suverénní a sebevědomá země a bude tak vystupovat i vůči velmocím,” uvedl Stanjura.

Podle šéfa poslanců opozičních Pirátů Jakuba Michálka to není první případ a kroky USA vůči Česku jsou dlouhodobě nepřijatelné. Formulace v dopise označil za skandální.

Vystrčil uvedl už v únoru, že prezident Miloš Zeman by měl Senátu vysvětlit, zda a jak reagoval na dopis amerického velvyslance Stephena Kinga, ve které v něm varoval před přijetím digitální daně. Pokládá ho za vměšování USA do vnitřních záležitostí ČR.

Hrad prostřednictvím mluvčího Jiřího Ovčáčka uvedl, že nechce posílat vzkazy přes média.

Dopis je podle Vystrčila výhrůžný až vyděračský a staví Česko do role amerického vazala. Vystrčil chce od Zemana vědět, proč na dopis příslušným a přiměřeným způsobem nereagoval. Zeman dříve uvedl, že přijetí digitální daně je v ekonomickém zájmu Česka.

Zdroj a inspirace:

Novinky ZDE a ZDE

23 komentářů :

 1. Jo Emeriku musí všichni poslouchat jinak hrozí sankce , změna vlády nebo i MAJDAN !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro Vás a všechny ostatní, kteří si nepřečetli odkaz ZDE pod článkem. Nejde o USA ! Q.

   Vymazat
  2. 13:47
   Ale jde o USA... Jen je potřeba se spravedlivě vypořádat s úslovím:

   "Quod licet Iovi, non licet bovi"

   Vymazat
  3. Majdany zklamaly. Vrátí se asi humanitární bombarďáci.

   Vymazat
 2. No vida, to je ale odhalení!!!
  Ví to přece u nás každé dítě, v jak lokajském postavení se vůči USA nacházíme. A oni pojednou prozřeli!
  Premiér i prezident již jistě listují v příručce, jak správně vyhlašovat těm USA válku.
  ---
  A další gag! Ten, co se povedl Stanjurovi, když tento odtušil cosi o tom, že ČR je suverénní a sebevědomá země a bude tak vystupovat i vůči velmocím! Cha!!!
  Už se asi dlouho nad něčím podobně pokryteckým nepousměju ...

  OdpovědětVymazat
 3. Na to přišly až teď? Většina lidí to ví už třicet let. Nejen digitální ale i daně na vyvážené polotovary a zisky. Jenže všechny naše jelity jsou jen parazitečci u amiřiti.

  OdpovědětVymazat
 4. ---Dopis je podle Vystrčila výhrůžný až vyděračský a staví Česko do role amerického vazala.

  Inu do té role nás postavil V.Havel a vlády od r. 1989 včetně té modré Vystrčilovo.
  A teď bude kejhat???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vystrči a umrzla mu. Asi ten blb chce kandidovat na říšského protektora.

   Vymazat
 5. Opět senát který slouží západním zájmům je třeba poslat sluhy z ods tam co slunce nesvítí.

  OdpovědětVymazat
 6. Vystrčil a Stanjura. Proč tohleto ty odesácký retardy nenapadlo už před 30ti lety? Nebo aspoň před 20ti ? Celoživotní křiváci teď chtějí rovnat ostatní. To nevymyslíš.

  OdpovědětVymazat
 7. „Merkelová je nejškodlivější politička novodobé evropské historie.“ Štěpánka naštvaly kroky německé kancléřky:

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020031311644125-merkelova-je-nejskodlivejsi-politicka-novodobe-evropske-historie-stepanka-nastvaly-kroky-nemecke/

  OdpovědětVymazat
 8. Misto jedne drive , jsou KOLONIZACE dve. Jedna EU a druha USA ....VLASTNE TRI S NATO..Ani jedna z velkych konglomeratu nechce platit dane , Google, Amazon Apple ,Facebook , vselijak se zidi,reditele krouti ale zisky ty berou horem dolem..
  Ted zase prisli s obrovskym vojenskym cvicenim na hranicich Ruska , ktery bude stat stovky milionu a mozna rozsiri coronavirus atd. Mozna i chteji zacit dalsi svetovou valku..Kazde takove "cviceni" neni nic jineho nez hrozba a provokace..
  Otrok z kolonii ma pravo jen mlcet, dokud nechcipne hlady..

  OdpovědětVymazat
 9. Polistopadový Pražští IDIOTI všech vlád a úřednictva už 30 let slouží USA a rozkrádají rozpočet státu ?? Dluh nesplatitelný, krytý bez cennými USA a Germany - vládními dluhopisy ?? Zlato je z ČNB VYKRADENO - už dávno ?? Multiplikace peněz ( bez krytí a reálné hodnoty) - generují banky u nás už 30 let - jen hodnota papíru ?? Jen se trochu zamyslete co půl hodiny reklama na půjčky na všech kanálech ?? Není Vám to už tak trochu podezřelé ?? Ano z půjček banky generují miliardy a ano z půjček, úvěrů atd ?? Nastudujte si co to je MULTIPLIKACE PENĚZ BANKYMI A JEJICH ZISKY ?? ROČNĚ 500 AŽ 600 MILIARD vyvedou z ČR na dividendách skutečným majitelům bank v zahraničí ?? Státní dluh cca 2 biliony a bude růst a růst - PROČ - splácíme jen úroky a základ se tak navyšuje ročně cca od 40 do 100 miliard ?? Za Kalouska i 600 miliard ?? Nikomu to nevadí vše OK ?? Tak jsme všichni takový IDIOTI jako ty zaprodanci vládnoucí ??? Světová dluhová past HAVLEM nastavená a spol. nás SEMELE a postupně zotročila ?? A to je celé ??

  OdpovědětVymazat
 10. Polistopadový Pražští IDIOTI všech vlád a úřednictva už 30 let slouží USA a rozkrádají rozpočet státu ?? Dluh nesplatitelný, krytý bez cennými USA a Germany - vládními dluhopisy ?? Zlato je z ČNB VYKRADENO - už dávno ?? Multiplikace peněz ( bez krytí a reálné hodnoty) - generují banky u nás už 30 let - jen hodnota papíru ?? Jen se trochu zamyslete co půl hodiny reklama na půjčky na všech kanálech ?? Není Vám to už tak trochu podezřelé ?? Ano z půjček banky generují miliardy a ano z půjček, úvěrů atd ?? Nastudujte si co to je MULTIPLIKACE PENĚZ BANKYMI A JEJICH ZISKY ?? ROČNĚ 500 AŽ 600 MILIARD vyvedou z ČR na dividendách skutečným majitelům bank v zahraničí ?? Státní dluh cca 2 biliony a bude růst a růst - PROČ - splácíme jen úroky a základ se tak navyšuje ročně cca od 40 do 100 miliard ?? Za Kalouska i 600 miliard ?? Nikomu to nevadí vše OK ?? Tak jsme všichni takový IDIOTI jako ty zaprodanci vládnoucí ??? Světová dluhová past HAVLEM nastavená a spol. nás SEMELE a postupně zotročila ?? A to je celé ??

  OdpovědětVymazat
 11. takovou drzost si ještě čeští politici odser... a nakonec bude muset vrátit Koudelka i ten metál od CIA, který dostal právě za maximální podlézavost vůči USA (když mu plivnou do ksichtu, tak on ještě 3x za to poděkuje)

  OdpovědětVymazat
 12. Jó, to by se za Havla stát nemohlo. To by ten velvyslanec se s žádnym dopisem nemusel obtěžovat, zavolal by si Havla na kobereček...

  OdpovědětVymazat
 13. Škoda, že tolik odvahy neměli v případě někdejšího US velvyslance Shapira. Ten jednu chvíli působil dojmem, že to tu má na povel. Na to jsme ovšem reagovali pevně ztaženými půlkami a scvaklými patami.

  OdpovědětVymazat
 14. Tak nevím, copak jste to neuchopili jako ironickou satiru??

  OdpovědětVymazat
 15. Copak jste nepochopili že je to zžíravá ironie!

  OdpovědětVymazat
 16. Bohužel mnozí nepochopili, že jde o ironii. Sledoval jsem ČR Plus, zpravodajskou stanici. Moderátorka vedla rozhovor na téma vměšování čínského velvyslance do našich vnitopolitických záležitostí. Bohužel i toto veřejnoprávní médium není zcela korektní, když se mám vyjádřit zdvořile. Napsal jsem p.Sedláčkové mail a zde ho zveřejňuji:

  Rozhovor na ČR+ o tak zv.dopisu čínského velvyslance...
  Sleduji ČR+ a to zejména rozhovory s různými lidmi a politiky pokud mám čas. Nechci hodnotit objektivitu, nestrannost zpravodajství této stanice. Moje námitka, nebo chcete-li námět pro Vaše vysílání, však s objektivitou a nestranností souvisí. Sledoval jsem Váš rozhovor se senátorem p.Hilšerem a pracovníkem Kanceláře prezidenta republiky p.Jindrákem. Myslím si , že Vaší stanici , která je převážně zpravodajská, zřejmě uniklo, dle mě neméně vážné vměšování do suverénních záležitostí ČR. Bylo to vměšování velvyslance USA. Americký velvyslanec Stephen King zaslal členům rozpočtového výboru české Poslanecké sněmovny dopis, kde zcela neskrytě "vyhrožuje" ČR (možná Vy si to vysvětlujete, jako přátelské upozornění od spojence), rovněž to sdělil předsedovi vlády panu Andreji Babišovi a dalším ministerským úředníkům. Zprávu vydala ČTK, takže jste o tomto "vměšování" museli vědět i v rozhlase. Jestliže uděláte rozhovor o "čínském " vměšování, proč neuděláte rozhovor o vměšování USA ? Nevím jak to posuzujete Vy, nebo Vaši nadřízení v ČR+ ale já v tom žádný rozdíl nevidím. Zatím co původ "dopisu" z čínského velvyslanectví není vysvětlen, jak vyplynulo z rozhovoru, tak původ dopisu pro české poslance je naprosto jasný . Myslím si, že Vám právem kladu tyto otázky a proto moje pochybnosti o Vaší nestrannosti. Něco podobného jsme zažili již za minulého režimu, kdy nebylo možno zpochybňovat našeho východního spojence? Prosím o vysvětlení Vašeho přístupu k tomu, zda jde o vměšování dvojího druhu? Čekám Vaši odpověď. S pozdravem J.D.koncesionář ČR.

  Prameny, citace:

  17. února 2020, 20:56 — Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

  Americký velvyslanec v Česku Stephen King zaslal členům rozpočtového výboru české Poslanecké sněmovny dopis, ve kterém označil zvažovanou digitální daň za diskriminační. Podle serveru iHNED.cz, který dnes o dokumentu informoval, King poslance varoval i před možným zavedením odvetných opatření ze strany USA.

  Daň, jejíž návrh sněmovní výbor projednává, by se vztahovala na velké internetové firmy v Česku. Týkat by se měla předních světových společností jako Google, Facebook, Amazon či Apple.

  King v dopise českým poslancům označil sedmiprocentní sazbu za mimořádně vysokou, uvádí iHNED.cz. "Navíc, jak jsem již sdělil předsedovi vlády panu Andreji Babišovi a dalším ministerským úředníkům, Spojené státy si ponechávají právo přijmout příslušná opatření na obranu našich inovačních firem, což by mohlo zahrnovat odvetná opatření," uvedl podle serveru King.

  Rozpočtový výbor Sněmovny počátkem února projednávání návrhu na zavedení digitální daně přerušil, aby poslanci měli čas na podávání pozměňovacích návrhů. Vrátit by se k němu měl 18. března.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.