Reklama

pátek 13. března 2020

CounterPunch: Cvičení NATO u ruských hranic připomíná invazi Barbarossa!

"Defender Europe 2020" . je to jen nácvik,
nebo invaze do Ruska už naostro?
13. 3. 2020 CounterPunch a PrvníZPrávy
Největší cvičení USA a NATO v Evropě za posledních 25 let jsou navržena tak, aby posoudila bojovou účinnost bloku a zjistila, jak rychle se vojska mohou dostat na ruskou hranici, píše CouterPunch.


Podle publikace jsou však tyto manévry ještě horší tím, že se časově shodují s 75. výročím invaze nacistického Německa do SSSR - což je událost, na kterou Rusové pravděpodobně nezapomenou, což zvyšuje pravděpodobnost reálného konfliktu.

V tuto chvíli přistály tisíce amerických vojáků z vojenských transportů v šesti evropských zemích a vrhly se na předem připravené zásoby munice na celém kontinentu, píše CounterPunch.

Takový mumraj hovoří o začátku „Defender Europe 2020“, největšího cvičení v Evropě za posledních 25 let. Jejich cílem je pochopit, jak rychle se vojska mohou dostat na ruskou hranici, a také zkontrolovat bojovou připravenost amerických spojenců v NATO.

Americký ministr armády Ryan McCarthy řekl: „Během posledních 18 let konflikty přispěly k rozvoji svalové paměti v boji proti povstalcům, ale naše svaly atrofovaly v jiných oblastech. Teď se o tyto skupiny svalů postaráme.“

Navíc velitel amerických sil v Evropě, generál Tod Walters, obhajuje „politickou flexibilitu ve věci prvního jaderného útoku“. Předtím Spojené státy odstoupily od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (Smlouva o INF), připomněl CounterPunch.

„Ale nejhorší okolnost je tato: jejího vrcholu bude dosaženo v červnu, na 75. výročí operace Barbarossa, německé invaze SSSR v roce 1941, v jejímž důsledku bylo zabito 27 milionů lidí. Rusové narození v roce 1930 letos naplní 90 let. Pamatují si. Ruské srdce a duše na to také nezapomněly. Náčelník generálního štábu Ruska, generál Gerasimov, je přesvědčen, že Spojené státy se připravují na válku. Útok vyžaduje pouze jednu provokaci, poukázala publikace.

„Národy světa jsou v bezmocné nevědomosti. A hodiny Posledního soudu (Doomsday Clock) mezitím odpočítávají dalších 20 sekund do půlnoci,“ chmurně uzavírá CounterPunch.Související: 

52 komentářů :

 1. Zatím žádné komentáře, asi všem čtenářům, i v souvislosti se vším tím ostatním co se kolem nás teď v posledních několika málo dnech a hodinách děje, už zatrnulo.

  Houstne to, houstne, zběsile, na všech frontách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Známe to z osmašedesátého roku. Záhy po manévrech došlo na invazi. Jsem zvědav, jak to bude, když mají být uzavřeny hranice. To ale Trumpetu nezajímá.

   Vymazat
  2. Vsude na svete rostou provokace proti Rusku. V Usa ,sileni fasisti zaviraji nevinne rusy ,zabijeji ruske velvyslance /v tom ma praxi Mossad a spol./ v Syrii denne provokuji , sestreluji ruska letadla a vsude pobizeji ,vyzbrojuji silence Erdogana a jeho spojence ISIL, Nusra ,Al Qaeda a teroristy z celeho sveta ,kteri predstiraji ze jsou soucast tureckych jednotek a ze rusove a syrska armada napada okupanta Syrie ,Turecko !! Utoci nepretrzite na Ruske jednotky , jako na domobrance Ukrajiny..
   Vse se snazi besi svest potom na Rusko , kdyz civilni letadlo nejprve jejich komplicove /miliardar Kolomojskij /navedou nad nad prostor konfliktu..

   Vymazat
 2. No moment a co ten boj s tím koronavirem ? Nebo vojáci kdoví odkud jsou imunní?? My nesmíme tuhle, tamhle a Evropou budou vandrovat tisíce vojáků, aby svedly boj s imaginárním nepřítelem. To si to jako nemohou odpustit, u vojensky organizovaných složek, by to mělo jít odvolat na to šup. Nebo v tomhle případě nejde o ohrožení života a zdraví. To by byl unikát, ohrožovaly by nás spojenecké armády.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šok! Tušené se stává realitou: Na americké ambasádě ve Wu-chanu byly po její evakuaci nalezeny zakopané boxy s biologicky nebezpečnými materiály
   Zveřejněno 2.3.2020


   Ty teď zkoumají vojenští biologové. Bezpečnostní síly ČLR zakázaly další diplomatické mise USA v krajině!
   Čínské ministerstvo zahraničních věcí oficiálně požádalo Spojené státy, aby vysvětlily, jak je možné, že kontejnery s biologicky nebezpečnými materiály byly nalezené pochované na evakuovaném generálním konzulátě ve Wu-chanu. Bezpečnostní sily ČLR zakázaly další diplomatické mise USA v krajině!
   Přelidněnou, ekonomicky a vojensky silnou Čínu neporazí na 1. až 4. a 6. stupni řízení ( pro ty, kdo neznají zobecněné prostředky řízení : https://m.youtube.com/watch?v=WEINJQ6wd0Q&t=4s ). Vždyť sankce, cla a další ekonomické donucovací nástroje nefungují a vojensky nemají žádnou šanci. Jediné co zbývá na přelidněnou Čínu a podobné státy jsou chemické a biologické zbraně, tedy agrese na 5. prioritě řízení ( biologická ).   Oficiální vyhlášení ministerstva zahraničních věcí Číny uvedlo, že kontejnery byly nalezené 30. ledna, potom, co byl evakuovaný generální konzulát USA ve Wu-chanu v souvislosti s vypuknutím nového viru. Vyhledávaní se uskutečnilo po tom, co Čínská zpravodajská služba přinesla „nezpochybnitelné materiály“, jejichž obsah nebyl dosud zveřejněný. „Když pokusy získat komentáře k oficiálním a uzavřeným kanálům v průběhu několika dní nevedly k jasným odpovědím, rozhodli jsme se přesunout tuto otázku na jinou úroveň a požadovat odpověď na veřejnosti“ oznámilo čínské ministerstvo zahraničních věcí. Čína také začíná požadovat naléhavé zasedání Bezpečnostní rady OSN, uvedla zástupkyně ministerstva zahraničních věcí Číny Hua Chunying. Ministerstvo uvedlo, že bylo nalezeno celkem osm kontejnerů s biologicky nebezpečnými značkami. Agentura Xinhua News Agency zveřejnila svoji fotografii ve vojenském skladě v blízkosti konzulátu. Boxy byly zabalené do dvou vrstev plachty a zakopané na zahradě generálního konzulátu v hloubce jeden a půl metru. Jejich obsah nyní studují čínští vojenští biologové. Je známo, že Koronavirus je patentovaný v USA, Koronavirus vytvořil Bill Gates. Nyní je vlastník licence na vir The Pirbright Institute, sídle Surrey, England.
   https://patents.google.com/patent/US7220852?fbclid=IwAR2sMg8Q5f_AtsOB5Bcks6WQCzOpkZBZa3jM0K6t2nBybGiatbxU2UQ5q4w

   Vymazat
  2. Bill Gates předpovídal čínský Koronavirus už před rokem a tvrdil, že v prvních šesti měsících zabije 33 milionů lidí.
   https://www.thesun.co.uk/news/10814760/bill-gates-predicted-coronavirus-simulation-33-million-die/
   Licence z roku 2015 předložená institutem Pirbright Institute v Surrey v Anglii se týká rozvoje poškozeného druhu koronaviru, který lze případně použít jako očkování k zabránění nemoci dýchacího systému u ptáků a také různých jiných domácích zvířat. Nabyvatelem tohoto patentu byl vládou financovaný Pirbrightův institut z Velké Británie, což je součást světového farmaceutického kartelu.
   Nutno připomenout i zásadní roli chemicko- farmaceutického kartelu ( tehdy sdruženého pod IG Farben a American IG ) v rozpoutání Druhé světové války – viz. http://svobodnenoviny.eu/evropskou-unii-zalozili-prominentni-naciste-a-kartely-ktere-vybudovaly-treti-risi/ nebo skandál americké zdravotnické lobby, která prováděla pokusy na občanech USA – https://www.idnes.cz/xman/styl/experiment-z-tuskegee-syfilitida.A171113_163223_xman-styl_fro . Západní tajné služby a farmaceutický kartel tedy mají bohaté zkušenosti s nelegálními pokusy na lidech a válečnými agresemi proti jiným státům.
   Tato zjištění vrhají jiné světlo na mnoho věcí, například zkreslování počtu nakažených ze strany Číny. Pokud by ČLR oznámila pravdu o počtu obětí, tak by oznámila úspěch americké operace a zcela by zkrachovala. Podle extrémních emisí oxidu siřičitého nad ohnisky epidemie, a některých dosud nepotvrzených informací, Čína denně spalovala v době největšího rozmachu epidemie v okolí Wu-chanu až 10 tisíc obětí viru. Pověstné čínské továrny ,, znečišťovatelky“ ve Wu-chanu stály, takže město nemohlo mít 100 krát větší emise než zbytek aktivní průmyslové Číny. V tom případě Čína hraje o všechno. Ale USA zřejmě též, protože tohle si ČLR líbit rozhodně nenechá! Tohle je vyhlášení války.

   Vymazat
  3. 15.35 - prosím, nečtěte jen prounijní tisk, ten řídí takový "bozi" jako Bakala a další dobrodějové.

   Vymazat
  4. Ta česká přísloví, ta je třeba sprovodit ze světa: "kdo jinému jámu kopá..." - taková drzost, když se pak zrealizuje, je jako bumerang.
   Že haraší NATO zbraněmi na hranicích Ruska - nic nového. Kdyby uměla pohlídat hranice EU, třreba proti migrantům, tak by se svými "dovednostmi" zesměšnila jako cínoví vojáčci. A tak dělá bubu na hranici s Ruskem. Ale nemám strach, i když jistě pilně nacvičuji - podle vzoru Adolfa Hitlera a jeho SS a Wehrmachtu zase nějaké to přepadení vysílače nšjakého Gleiwitz USA vojáky v převleku do ruských uniforem. Záminka k válce musí být vyrobena, to je jisté, neb ten ruský mědvěd se probouzí ze zimního spánku a je trochu vyhublý a bude potřebovat ke svému posilnění aspoň marškumpačku žoldnéřů. Tak dobrou chuť méďo Béďo. Na kolik milionů mrtvých civilistů v EU tu válku vyvolanou NATO typujete?

   Vymazat
 3. Válek chtivou Ameriku nezastaví žádný coronavirus, ona sama a její poskoci jsou horší než sto coronavirusu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naopak , vresteni medii kolem viru ma zakryt jejich zlocinne a daleko horsi plany..

   Vymazat
 4. tu záminku si zase ty hovada skopčácký nějakou najdou-těch gliwitcs je všude něurékom, po tom nám všem už bude covi19 ukradenej

  OdpovědětVymazat
 5. Nejde o cvičení ! Je to poslední zoufalý čin.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:58 Nevěřím že to bude horké moc dobře vědí že by šli do kopru.

   Vymazat
 6. Už se ani netají s tím, že plánují útok na Rusko, ale Rusko se bude bránit agresi USA a vazala NATO!! Takže Amerika klidně počítá s tím, že na Česko a na další státy budou padat atomové bomby ???????? CO dělá Česká republika v tomto agresivním spolu NATO ??????? To chceme zkázu Evropy, a potažmo celého světa, jací bezmozci řídí západní státy ?????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne bezmozci, ale sociopati, kteří pomoci
   NATO /zločinecká organizace/ prosazují hegemonii USA.

   Vymazat
  2. To je otázka do pranice! Dnes si zoufáme nad koronavirem a nedostatečnou připraveností - tedy zanedbáním vlád po r. 1989. Jakpak jsme připravení na aromové nebo vodíkové bombardování. Jakmile vyvoláme válku a šéfíci NATO dělají vše pro to, jaderná válka se česku nevygne, spíše se stane jejím epicentrem. Pane Prymulo, chtělo by to trochu uklidňujících slov, aspoň v tom smyslu, na co je lepší zemřít! Pro radost vládnoucí diktatuře kapitálu!

   Vymazat
  3. Na radioaktivní spad Al Hamajda jistě doporučí lidem ušít si doma roušky!

   Vymazat
 7. Jak bude Evropa oslabená koronavirem,USA nebude mít problém,ovládnout celou EVropu bez boje.Možná se počká,až to koronavirus bude řádit v Rusku.Nabízí se otázka,jsou,nebo budou očkování proti koronaviru,jinak je posílají na jistou smrt.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14.18
   Lukáš, co to meleš za nesmysly. Copak proti korovaviru se očkuje? Na vira zabere jedině vakcina a ta neexistuje. V tom je právě skrytá hrozba té epidemie, že se jí nijak než prevencí nedá čelit.

   Vymazat
  2. Samozřejm, že proti virům se očkuje. Říká se také, že se orovádí vakcinace. Očkovacími látkami, neboli vakcínami. Pravda je, že i kdyby vakcína existovala, než se vyzkouší může být COVID19 zmutovaný. Nezapomínejme že se očkují zdraví jedinci aby si vytvořili imunitu. Nikoli nemocní, těm by to moc nepomohlo.

   Vymazat
 8. Ve stínu koronaviru se na řecko-tureckých
  hranicích odehrávají věci, které by mohly přerůst v regulérní válku. Imigranti z Afghánistánu, Pákistánu, Somálska a dalších muslimských zemí (nikoliv však skuteční uprchlíci ze Sýrie) zahájili za podpory tureckých bezpečnostních orgánů další vlnu pokusu o invazi do EU. Imigranti zapálují ohně a házejí kameny a slzný plyn na řecké území. Byly současně učiněny pokusy o poškození plotu. Atmosféra v této oblasti je dusivá kvůli slznému plynu a kouři a řecké úřady používají přenosnou turbínu, která je umístěna na řecko-tureckých hranicích, aby vytvořila proud vzduchu, který vytlačí slzný plyn na tureckou stranu. Turecké speciální či polovojenské síly střílí na řeckou stranu, turecká vojenská letadla pronikají do řeckého vzdušného prostoru, turecká vojenská plavidla ohrožují řecké hlídkové lodě. Turecko ozbrojuje invazisty, dává jim nůžky na stříhání ostnatého drátu, dodává jim dýmovnice. EU je ve de facto válce proti Turecku. Ve válce bez kulek a bez armády.
  A ČT mlčí, mlčí a mlčí!
  Myslím, že cvičení NATO by se mělo konat poněkud "jižněji"

  OdpovědětVymazat
 9. je známe, že v prípade akéhokoľvek vojenského útoku na Rusko budú zničené hlavné armádne centrá v USA
  je logické, že v prípade neexistencie vojenskej moci USA nik na svete sa proti Rusku neopováži postaviť - bodka !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tušení souvislostí, Merkel zabavila dodávku respirátorů pro Orbana, my najednou bouráme a stavíme nové bitelnější mosty, asi nám ztloustly náklaďáky a SUVéčeka nad 50t. Z EU odpochodovala Británie. Naoak z jihu pochodují návštěvníci od Afriky i Asie. My Češi jsme se zabarikádovali před korvirem a raději nevystrčíme nos a zavřené oči. Pak už chybí jen povodně, kobylky, zemětřesení a v Českém středohoří aktivní sopky. Ten rok nám nezačal moc nadějně. Ale toto bohdá nebude, aby Český lid se hádati přestal.

   Vymazat
 10. je to zajímavé- plné média koronaviru- a nikdo neinformuje o masách vetřelců, kteří se snaží překročit hranice EU a parazitovat(v tom lepším případě) tady.O pochybném nutném cvičení kdy místo aby armády dělaly užitečnou věc- např- pomohly odrazit invazi vetřelců, nebo by pomáhaly se zásobováním a zvládáním mimořádných situací, tak si udělají cvičení u ruských hranic. paráda...a nikdo z těch strážců demokracie se neptá?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. čeští žoldáci plní jiné úkoly, třeba v Africe, ale dnes zejména v Afghanistánu, kde budou zabezpečovat bezpečnost spořádaného útěku amerických vojáků z této země :-)

   Vymazat
 11. Dokonce i Italové vyšetřili, že nákaza se do Itálie dostala z Německa zřejmě z americké vojenské základny. Jedno z velitelství je právě v Milíně. I ve Francii se objevily ostrůvky nákazy právě v okolí základen. Itálie má ale tu smůlu, že jich tam mají Američané více než sto!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Milíně je sice památník posledních bojů v Evropě během II.světové války, ale fakt tam není velitelství americké armády. Jestli ono to nebude náhodou v Miláně. Chápu že je to překlep, ale zároveň kouzlo nechtěného ...

   Vymazat
 12. USA potřebují co nejvíce vojska vyskladnit právě do Evropy, protože se s ní počítá jako s válčištěm, aby Amerika nedoznala úhony. Na rozdíl od Evropy půjde lépe ochránit. Dnes se hraje o budoucnost Evropy. Vzhledem k tomu, že v Berlíně je Merkelová na konci své životní dráhy a že do Bruselu nasadili zcela neschopnou Leyenovou, tak konec Evropy je docela blízko a skvěle pojištěn.

  OdpovědětVymazat
 13. Běda všem, i hlavnímu štábu
  uvěří li americkému švábu!

  OdpovědětVymazat
 14. Vojáci NATO rozšiřují epidemii koronaviru po celé Evropě. Nelze pochybovat o tom, že jestliže Covid-19 byl uměle vytvořen v biolaboratořích NATO, tak na něj byl zcela jistě paralelně vyvinut i protilék. Ten dostanou jenom přenašeči a pochopitelně i ti, kdo na něj budou mít dost doláčů!

  OdpovědětVymazat
 15. NATO opisuje od Adolfa. Ovšem neuvědomuje si, stejně jako si to neuvědomoval Hitler, že Rusko války nezačíná, ale končí (těm, co by mi chtěli oponovat třeba Finskou válkou či Afghánistánem vzkazuji, že to byla úplně jiná situace, v obou případech).

  OdpovědětVymazat
 16. Myslím, že je jasný a všem srozumitelný výrok Putina, kdy prohlásil, že již nikdy nedovolí, aby se znovu válčilo na území Ruska!!

  OdpovědětVymazat
 17. Mnoho úspěchů vojenskému cvičení "Defender Europe 2020", když tak NATO pečuje o to, aby se ona všestranně zaostalá, nekulturní a nedemokratická Ruská federace nezmocnila té rozvinuté, demokratické Evropy, vedené orgány EU k ještě skvělejší budoucnosti.
  Pokud ovšem nebude corovirus SARS-CoV-2 rychlejší.

  OdpovědětVymazat
 18. „Největší cvičení USA a NATO v Evropě za posledních 25 let jsou navržena tak, aby posoudila bojovou účinnost bloku a zjistila, jak rychle se vojska mohou dostat na ruskou hranici.“

  „…zvýšením vojenské a jaderné moci chtějí Spojené státy dosáhnout konkrétní cíl: stavu, kdy budou ruské jaderné zbraně neúčinné. Spojené státy tak získají úplnou geopolitickou svobodu jednání, protože je to právě Rusko, které jim brání v dosažení tohoto cíle.“

  Tak z těchto vět běhá mráz po zádech. Jejich rétorika, propagandistická překroucenost pojmů, a zejména jejich skutečný obsah si v ničem nezadá s propagandou fašistického Německa!!! A tenhle zjevně zločinecký stát má být náš spojenec?!? Stát, který je nástrojem zájmových skupin, které bezohledně, bez skrupulí a už zcela nezastřeně ženou Evropu na jatka jen proto, aby udržely v chodu „ekonomiku“ běžící na principu trvalého růstu a posílily „mocenské centrum“, které je přesvědčeno, že mu chybí už jen krůček ke globální světovládě?!?

  Paradoxní, ba ponižující je fakt, že to cvičení vůbec není navrženo jako cvičení NATO, jeho cílem vůbec není „posoudit bojovou účinnost bloku“, evropské státy jsou tu (naštěstí!) odsouzeny jen do podřadné role týlového zabezpečení a ochrany pochodových tras US Army z Německa do Pobaltí. Německo musí být hlavně schopno pomoci s PVO velkých leteckých základen jako Ramstein, kam směřují US vojska a technika (munice je už do Pobaltí zřejmě navezena), a se zajištěním uvolnění tras od těchto základen a armády Polska a Česka musí zajistit průchodnost tras a dostupnost zásob paliva pro US pozemní vojska i pro dotankování taktických i strategických letounů a bezpečnost příslušných základen a tankovacích/zásobovacích bodů na trasách přesunů.

  Přitom kritickým místem pozemních přesunů do Pobaltí je ten sotva 70 km široký koridor mezi Kaliningradskou oblastí a Běloruskem. Asi i proto byl před cca měsícem Pompeo na bleskové cestě od Rumunska přes Bělorusko a Kazachstán do Kyrgyzstanu, aby si pro případ, že by situace od provokací přerostla do nějaké podoby skutečného horkého konfliktu, zajistil nejen ten průchod do Pobaltí, ale i volný průchod do Ruska od jihu, nebo aspoň aby tam US vojska mohla váza část ruských sil. Co všechno vůdcům těchto zemí sliboval, čím případně vyhrožoval, to nikdo netuší. Snad jen některé zpravodajské služby…

  O tom, co se děje na tureckých hranicích a co vše hrozí na jihu Evropy, tu píší jiní. O možnosti využití turecké páté kolony v Německu (jejíž příslušníci se však zcela legálně už roky stěhují i do Česka!) nepíše vůbec nikdo.

  No, vypadá to, že se nám tu za neprůhlednou koronavirovou oponou chystá docela drsné drama a že léto by mohlo být docela horké i zcela nezávisle na klimatických změnách.

  Byl bych opravdu nerad, kdyby se naše děti a naši vnuci dožili něčeho na způsob „Konec srpna v hotelu Ozón“.

  OdpovědětVymazat
 19. No, naší D1 neprojdou ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:33
   To amiokupant s tou Plechovou kavalerii zažívá pokaždé,když se VYTAHUJE TOU HALDOU ŠROTU!!!!☺

   Vymazat
 20. To co se děje ze strany diktátora Trumpa a USA vůbec ukazuje na nebezpečí kapitalistického imperialismu. Prostě uchvátit území jiného státu. Přece jak v USA tak v Rusku jsou stejné kapitalistické režimy, panují zde demokratické principy vládnutí (na vždy to platí o USA). Nejsou si vzájemně nic dlužni a přesto USA neustále provokuje, zastrašuje, sankcionuje a vyhrožuje všem, kteří nerespektují politiku diktátora Trumfa a jeho výzvy "First Amerika". Je to zločinný stát, o čemž existuje dokument o tom, jak USA více jak 200 let masakrují a terorizují svět a usilují o dominanci ve světě. Čína je jiný problém, Čína ekonomicky překonává technologickou úroveň USA a tím skutečně ohrožuje samotnou ekonomickou existenci USA, tedy nikoliv vojenský nátlak, ale ekonomický a proto ti poskokové diktátora označují Čínu jako nepřítele č.1. A nepomáhá ani nasazený kontravirus, který CIA zakopala na zahradě konzulátu ve Vuchanu. A jestli se potvrdí to co Číňané objevili a vyšetřují, pak bude zle a Trump bude muset být označen za světového zločince a po právu popraven.

  OdpovědětVymazat
 21. Kdo mi odpoví na otázku ?
  Kdo bude velet NATO, jestli Trump bude v karanténě. Je-li pravda, že Bolsonaro je infikován a před pár dny si spolu na Floridě potřásali rukama. Kdo by velel naší armádě, jestli její vrchní velitel, náš pan prezident, by se nakazil při návštěvě Číny? A to není vše, nový předseda parlamentu se chce asi dobrovolně nakazit na TajWanu. Co si pak počneme bez naších ústavních náčelníků? Koronavir nerespektuje společenskou hierarchii, vždyť i PM Kanady je už v karanténě.

  OdpovědětVymazat
 22. USA: Článek z roku 2015 se zamýšlí nad otázkou, zda "vylepšovat" netopýří koronavirus je dobrý nápad.
  "Vědcům" se povedlo upravit netopýří koronavirus tak, aby byl přenositelný člověkem. Současně ho "vylepšili" SARS (vážný akutní syndrom dýchací soustavy).
  Mluvčí čínského ministerstva zahraničí obvinil USA, že nákaza propukla tam a do Číny byla zavlečena.
  Zdroj: https://www.nature.com/news/engineered-bat-virus-stirs-debat...
  https://beforeitsnews.com/opinion-conservative/2020/03/the-death-of-globalsim-3512415.html

  OdpovědětVymazat
 23. Možná je to podobnost čistě náhodná.Dners už pamětníci nežijí ale takhle začínale v první světové válce i Španělská chřipka.Tu také dovlekli vojáci ze zámoří.A výsledek cca 15 mil.mrtvých.

  OdpovědětVymazat
 24. kde je honolulin ten nam to vysvetli ten zna vse?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:40
   Florida a Smíchovské nádraží mají asi karanténu.

   Vymazat
 25. A pak kdo znecistuje ovzdusi, tomu by se melo zamezit, at si hraji na vojaky doma na svym dvorku!!! Tohle Gretu nezajima?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta husa věří, že US letadla létají na termiku... a tanky mají šlapací... a nevydechují CO2 a neprdí metan a síru...

   Vymazat
 26. podle mého názoru nejde o napadení Ruska - na to jsou moc zbabělí - ale o intervenci do Běloruska - ten lukašenko je taky pěknej hajzlík

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepřekvapilo mě, kdyby okupovali i Ukrajinu (v zajmu demokracie a v zajmu zničení korupce).

   Vymazat
 27. Tak my si tu hrajeme na nouzový stav, mimo potraviny, drogerii, benzinky a veřejné stravování všechno zrušené a teď se přes nás převalí 20 000 kobylek, které nikdo netestuje a dle Číny mohou za zavlečení nákazy covid-19!Evropa by to s nimi měla udělat jako s "Kazisvětem" v pohádce "Princezna se zlotou hvězdou na čele".Vyprat je za oceán, a hnát je svinským krokem!!!

  OdpovědětVymazat
 28. jen tak mimochodem dnes v 16:30 vypustilo letadlo střelu s plochou dráhou letu (podkrkonoší) měla směr jejího letu na jihozápad (Německo) - letadlo udělalo prudkej obrat a následně se rozdělilo - větší kondenzační stopa prudce zahnula a menší pokračovala směrem na jihozápad - viděl jsem to na vlastní oči - soudruzi si nad náma dělaj cvičnou střelnici

  OdpovědětVymazat
 29. A naše demokratické sdělovací prostředky stále vyznávají pravdu a lásku, prdolezec Fenič nemá festival, třeba nám zase něco přejmenuje po opilci Vašíkovi, Sašenka chce základnu pro ušáky, vychcípame a dobře nám tak - 30 let nemáme sílu kopnout tyhle debily knížata, kalouse, topoly, boha klausíka a špatné počasí do zádele...... provokatéři co se pasují do role ochránců demokracie.....hnus a bída

  OdpovědětVymazat
 30. Zatemneni,zasoby,orientacni tabule otocit,nepodavat vodu a informace,delat hluchoneme a dementy,oni pak zabloudi sami

  OdpovědětVymazat
 31. Dnes večer 1.4. a včera večer proběhl přesun leteckych sil. Pozorováno na obloze, konvoj cca 15-ti a 30-ti letadel z Německa přes severní čechy směrem na
  Polsko.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.