Reklama

středa 25. března 2020

COVID-19: Evropská unie „od počátku neúnavně pomáhá“, jak sama tvrdí – a hodlá podpořit Turecko


Ivan David
25. 3. 2020
Zítra budou poslanci Evropského parlamentu většinou na dálku přes internet hlasovat o návrhu Evropské komise o „Nařízení Evropského parlamentu a rady… za účelem poskytnutí finanční pomoci členským státům a zemím, se kterými se jedná o přistoupení k Unii, jež jsou vážně postiženy závažným ohrožením veřejného zdraví“. Mezi tyto země patří i Turecko.


První věta „důvodové zprávy“ hlásá: „Od prvních případů koronavirové nákazy COVID-19 EU neúnavně pomáhá členským státům a jejich občanům při řešení této krize.“

A dále: „Byl aktivován mechanismus Komise pro koordinaci krizí ARGUS a zároveň se konají pravidelná setkání krizového koordinačního výboru, aby byla zajištěna koordinace činností všech příslušných oddělení a útvarů Komise a agentur EU. … Komise bude dále posilovat svou reakci na tuto nákazu na všech frontách a bude koordinovat činnosti členských států. …Krize, s níž jsme v důsledku koronaviru konfrontováni, má velmi významný lidský rozměr a zároveň potenciálně významný hospodářský dopad. Je proto nezbytné, aby EU a její členské státy jednaly rozhodně a kolektivně, aby omezily šíření viru a pomohly pacientům a aby bojovaly proti hospodářskému poklesu.“

Dodám ironicky: Užitečná aktivita Evropské komise je znát na každém kroku, a hlavně ta „koordinace“. Ve skutečnosti se každý stát stará sám o sebe. Německo například zadržovalo dodávky zdravotnických prostředků určené jiným zemím. To je asi výsledek „evropské kooperace, koordinace a solidarity“. Na německé pojetí solidarity jsme zvyklí. Například jeho geniální představitelka nejprve pozvala migranty s tím, že to „zvládneme“ a pak vyhrožovala jiným zemím, protože se k jejím závazkům a nezodpovědnosti nechtějí hlásit.

Schvalované nařízení je projevem „laskavosti“ EU, která nám něco z toho, co jsme museli odevzdat vrátí. Eurohujery to posílí v jejich přesvědčení o nenahraditelnosti EU. Navrhované nařízení je ve skutečnosti zmocněním Evropské komisi, která bude prostředky z fondu rozdávat podle vlastního uvážení. Nejvíc asi dostanou nejhůře postižené země, tedy takové, jejichž vlády zvlášť strašně zanedbaly adekvátní opatření. Podobné to jistě bude i s dalším navrhovaným nařízením EU na zmírnění ekonomických dopadů krize.

Solidarita s Tureckem, porozumění a znepokojení

Myslím, že nejde o blud, když jsem „nevývratně přesvědčen“, že solidaritu si zaslouží jen ten, kdo se sám chová solidárně, a rozhodně si ji nezaslouží nikdo, kdo se chová zvlášť zavrženíhodně. Mám na mysli Turecko. Může nám být líto, že odmítnutí solidarity dopadne i na nevinné občany Turecka, ale fašista Erdogan se nezvolil sám a skoro jakákoli jeho opozice je pro evropské země přijatelnější variantou.

Nebyl jsem jediným poslancem EP, který žádal ukončení přístupových rozhovorů s Tureckem. Ani jsem nebyl sám, kdo žádal vyhlášení sankcí proti Turecku. Italský poslanec naší frakce Identita a demokracie Angelo Ciocca protestoval proti tomu, že v době, kdy turecká armáda vraždí v Sýrii, se v budově Evropského parlamentu prodávají turecké cukrovinky. Praštil s tureckou bonboniérou o zem. Byl za to potrestán odnětím diet a zákazem hlasování na jeden měsíc.

Přesně před dvěma lety se vedoucí představitelé EU setkali s představiteli Turecka ve Varně ZDE.

A výsledky? „Obě strany se dohodly, že budou nadále úzce spolupracovat v oblasti migrace… …“ Pod nadpisem „Zapojení Turecka v Sýrii“ nacházíme formulaci: „EU vyjádřila znepokojení nad akcemi Turecka v Sýrii, zejména v severozápadní oblasti Afrín, která je nyní pod kontrolou turecké armády a jejích spojenců.“ Těmi spojenci jsou samozřejmě hrdlořezové z Islámského státu, někdy označovaní jako „demokratická opozice“. Turecká armáda vraždí a EU, která se uchází o přijetí Turecka do EU, „je znepokojena“. Jsem víc než „znepokojen“ chováním představitelů EU.

A co ve Varně řekl předseda Evropské rady? „Donald Tusk vyjádřil znepokojení v souvislosti s nedávnými akcemi Turecka ve východním Středomoří a Egejském moři, jež vedoucí představitelé EU na nedávném summitu EU v Bruselu označili za „protiprávní“.

Turecko krade ropu a zemní plyn členským státům EU Kypru a Řecku, zadržuje a prohledává jejich lodě a střílí na ně, ale předseda Evropské rady laskavě usoudil, že je to „protiprávní“ a „vyjádřil znepokojení“.

Pod heslem „právní stát v Turecku“ (jako by něco takového existovalo) nalézáme text: „Vedoucí představitelé jednali o opatřeních Turecka po pokusu o převrat, k němuž došlo v červenci 2016. Vyjádřili porozumění pro to, že Turecko potřebuje zajistit svou bezpečnost. Zdůraznili však, že se Turecko jako kandidátská země EU zavázalo, že bude dodržovat nejvyšší standardy demokracie. „Znepokojuje nás však, že některé z použitých metod ohrožují základní svobody a právní stát v Turecku,“ uvedl předseda Tusk.

To není ani ono pověstné stopadesáté vážné varování, to je ponížená suplika.

„EU Turecko vyzvala, aby s cílem odstranit nedostatky spolupracovala s Radou Evropy – organizací podporující demokracii a lidská práva se sídlem ve Štrasburku.“

„Vedoucí představitelé“ ze sebe dělají idioty a svojí „naučenou bezmocností“ podporují Turecko v hrubém porušování mezinárodního práva až k přímé agresi. Ale o ukončení přístupových rozhovorů s Tureckem a potřebných sankcích proti Turecku nechtějí ani slyšet. Po tom všem chtějí Turecku pomáhat. Proč? Mají strach, že Erdogan investice nadnárodních společností v Turecku (s vazbami hlavně na Německo) znárodní.

38 komentářů :

 1. Totalitní Rusko zaslalo zdravotnický materiál a lékaře do Itálie, celkem 14 letadel. EU se otřásá v základech, protože Uršula von … zaspala a nebo ani netuší, co se v EU odehrává. Čím dříve zmizíme, tím lépe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To že Čína pandemii viru bravurně zvládla je znakem totality. Naopak středověká katastrofa v Itálii je znakem vyspělé demokracie, tvrdí havloidi.

   Vymazat
  2. Na ČT24 je jich dost a chybí tam ještě Ruml se spacákem a družtvo bude komplet. Snad se do příštích OH sehrají.

   Vymazat
  3. Navíc, těmto čtrnácti letadlům IL-76, které vezly do Itálie humanitární pomoc, odmítla polská vláda povolit přelet přes území Polska. Zůstávají stejní, v roce 1939 se připojili k Hitlerovi a den po zabrání Hitlerem českého pohraničí, zabrali Poláci Československu Těšínsko a část okresu Čadca. Nyní nám Poláci ukázali jednu z tzv. evropských hodnot - solidaritu. Postižené korovinarem Itálii zakázali přes území Polska poskytnout humanitární pomoc. Ostatní státy NATO, Turecko, Řecko a Itálie neměly s přeletem ruských vojenských dopravních letadel, vezoucích humanitární pomoc Itálii, problém.

   Vymazat
  4. mrkněte na článek č.: 3 http://www.nwoo.org/2020/03/25/prehled-zprav-rusvesna-rusnext-23-3-2020-2/

   Vymazat
  5. Z Číny vozíme zdravotnický materiál 3 letadly týdně, po dobu 6 týdnů. Z USA jsme dostali 3 tabletky pro jednoho pacienta ...

   Vymazat
  6. Pravda o koronaviru od vojáků a tajné služby z USA

   https://tadesco.org/pravda-o-koronaviru-od-vojaku-a-tajne-sluzby-z-usa/

   Vymazat
 2. Byla spuštěna akce T4 ?

  OdpovědětVymazat
 3. Dávno není nutné vyjadřovat "znepokojení" nad jednáním
  nanejvýše odporné a zločinné EU. Je naopak nutné jejich nehorázné bláboly a lži odmítat, nepřijímat žádná jejich
  doporučení, koordinace, příkazy, které nám škodí. Už je
  nanejvýš nutné s tím razantně začít. Udat příklad, oni se
  další přidají! Vysmát se jejich ne/činnosti.
  Rozklad musí dostat spád!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ♫ - Už jsme prý dospělí

   Už jsme prý infekční,víc či míň,
   vláda nám ukáže ,co teď dřív.
   Covid se plíží, rychle pryč,
   ve zprávách denních hledejme klíč.
   Při jejich čtení přejde smích,
   sundané klapky na očích,
   řeknou ti jen :

   Někomu svítá o něco dřív,
   dřív EU tě vítá,teď říká zdar,
   Je mnoho mladých,někdo je stár,
   však těm,co svítá trochu dřív,
   těch je jen pár.

   Nejpozděj po krizi, pokud vím,
   bez EU za sebe především,
   bývá to svízel a těžké dost,
   obnovit zpátky českou hrdost,
   zvláště,když víš :

   Někomu svítá o něco dřív,
   dřív EU tě vítá,teď říká zdar.
   Je mnoho mladých,někdo je stár,
   však těm,co svítá trochu dřív,
   těch je jen pár.

   Vymazat
 4. Seznam a ČT24 neustále napadají premiéra, který redaktor by vydržel takové nasazení? Předvádí se s besedami a náměstí, proč? Jen přispívají k problémům, přitom si myslí, jak jsou jedineční.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Seznam a ČT jsou ryze nadnárodní propagandistické zdroje pracující v cizích službách. Exkancléř Hájek třeba ČT charakterizoval jako "německo-americkou agenturu washingtonských bažin (deep State) zvanou výsměšně ČT" :-)

   Vymazat
  2. ČT - čistá trdla

   Vymazat
 5. U moravce v tv se objevil poslanec za SPD a na novinkach Seznamu je rozhovor se Svihlikovou jen houst s tim coronavirem. Ano bude lip.

  OdpovědětVymazat
 6. Ptá se paní učitelka dětí, jak si představují evropskou unii. Pak se klasicky přihlásí Pepíček:
  "Já si představuji evropskou unii jako loď na rozbouřeném moři!"
  "Tak na tohle vysvětlení jsem vážně moc zvědavá!"
  "Paní učitelko, představte si rozbouřené moře, dvacetimetrové vlny, vítr
  fouká, liják bičuje palubu, loď se kymácí, lidi z toho blijí a vystoupit nejde!!
  https://www.email.cz/download/k/aycoJ0sAFR1WIX85ZybcyLGm5kXijKsuGz5xSYtCkrpEqC0-BtqilmQbLp1wpzopTTNGtbk/Rakouske_zmeny_zakonu.pdf

  OdpovědětVymazat
 7. EU je projekt nadnárodního kapitálu, jak pod vzletnými hesly o prosperitě, demokracii a svobodě, postupně ovládnout ekonomiku a vlády národních států. Figurky v rolích "vrcholných" představitelů EU plní příkazy bohatý v pozadí. Proto je Brusel rájem lobistů a kde všichni nezištně lobují za zájmy občanů.
  Proto ten tlak po roce 89 na privatizaci státního sektoru a proto nyní obavy pravicových ekonomů ze znárodňování.
  Je zcela bez překvapení, že EU jako instituce reaguje pozdě. Nejprve se dumalo nad ztrátami nadnárodních kolosů, potom nad jejich snižováním a najednou se objeví země, které preferují ochranu obyvatel a mezinárodní pomoc. Chvíli trvá, než do svých činů zahrnete slova jako pomoc v nouzi, solidaritu atd. V heslech se to podobnými výrazy jen hemží, ale jeden skutek aby našinec pohledal.
  Není potřeba Marsalův plán, ten pouze zajistil a rozšířil vliv kapitálu v poválečné Evropě a ukotvil podřízenost Německa velmoci ze zámoří. Je potřeba nejprve omeyit zbytečné výdaje směřující do EU, do neziskovek, do tunelů státního rozpočtu. Ale kdo o tom rozhodne? Sami tuneláři?
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:46 - souhlas, rozhodnou tuneláři "top", protože ví, že USA/UK, EU zdroje vyčerpaly a musí "perestrojkovat". Nyní jsou zdroje u Ruska a Číny.

   Vymazat
  2. Čína tuneláře "tuneluje" a to veřejně.

   Vymazat
 8. V EU jsou doopravdy šílenci ...
  Evropská unie vojensky podporuje Turecko. 24.3.2020. http://www.zvedavec.org/vezkratce/16940/

  OdpovědětVymazat
 9. Evropská unie je něco jako bylo království Kazisvěta v pohádce Princezna se zlatou hvězdou.
  Já Kazisvět s Boží vůle král.

  OdpovědětVymazat
 10. Kouzelné je, že si odhlasovali to, že jako něco dělají, tuším že je tato činnost natolik vyčerpala, že by příští hlasování mohlo být o tom, že si zdvojnásobí své přetučnělé příjmy aby se z toho mohli trochu vzpamatovat. Je to v Bruseli.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:04
   Souhlas, je to v ... Bruselu.

   Vymazat
  2. 9.05 Mýlíte se. To co myslí dědeček, je v Bruseli. V Bruselu je třeba náměstí, plastiky čůrajícího chlapečka, kvůli "genderové rovnováze" čůrající holčičky... a čůrajícího pejska... a sídlo nějaké komické EU.

   Vymazat
 11. - Výbor Evropského parlamentu pro občanské svobody, spravedlnost a otázky vnitra požaduje, aby Evropská unie evakuovala 42 000 uprchlíků na řeckých ostrovech jako naléhavé preventivní opatření proti "mnoha úmrtím" na koronavirus.
  Škoda, že si je členové tohoto výboru nevezmou do vlastních domů. Tolik radosti nám neudělají...

  OdpovědětVymazat
 12. Šéf nové epidemiologické kliniky v Moskvě prohlásil, že Rusko je na cestě k italskému scénáři.

  https://www.kommersant.ru/doc/4300643?from=doc_mail

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Před dvěma dny naběhli na geometrickou řadu. My jsme stále v aritmetickém měřítku. V Rusku to bud hodně špatné, ne že bych jim to přál. Bohužel vše zanedbali.

   Vymazat
 13. Ten EP, to je výchovný ústav ? Poslanec nesmí mít vlaječku svého státu na stolku, praští s tureckou bonboniérou a dostane flastr. Celý ten "projekt" se zvrhnul v cosi úchylného, kdosi nahoře si jím odstranil překâžky pro svá alotria a my si poprdáváme. My potřebujeme Turecko v EU ? Kdyby byl podobný režim v Polsku, Maďarsku, nebo u nás, tak nás utlučou sankcema. Tureckem se ovšem vydírat, místo, aby bleskem upravili mezinárodní dohody s tím, že kdo do Schengenu vleze za použití násilí, bez dokladů a pod.. Je promptně vymrštěn za hranici, do země původu, ať se dostane jak chce.

  OdpovědětVymazat
 14. Starosta Bergama Giorgio Gori označil únorový zápas fotbalové Ligy mistrů mezi Atalantou a Valencií v Miláně za biologickou bombu.

  V Rusku běží hokejová liga a dva fotbalové zápasy běžely v Moskvě ještě tento víkend. Je naprosto alarmující, že mezinárodní leteckou dopravu zastavili až teď, protože rozmazlení ruští boháči si to nepřáli.

  Podívejte se na webkamery Petrohrad, Moskva. Vše plno, nikdo roušky. Moskva má už víc pozitivních nálezů než Česko. Do karantény vstupuje dokonce i Amerika, která má momentálně asi 24% protestovanost a výborně tam funguje drive-in testing. Amerika má také velmi vysoké procento vyléčených a spustila program vakcinace. V Rusku se skoro netestuje, a když, tak potom až jsou už příznaky. Tohle nedopadne dobře.

  Vím, že kritiku Ruska, byť je oprávněná, zásadně nezveřejňujete. Jsem zvědav, co budete dělat, až se ukáže, že WHO měla pravdu. Budete tvrdit, že WHO lže? Můj bývalý kolega a soused Valentin, rodák od Saratova, už kvůli tomu několik dní nespí. Rusko má rád a bojí se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 24% protestovanost
   Tak to jó.
   Nevím jak Rusko, ale ta tvoje Amerika (asi myšleno SSA), zítra překoná v počtu nemocných Čínu, do několika dnů i v počtu mrtvol. A pak hurá na Itálii. Do deseti dnů ? Amerika first.

   Vymazat
  2. 10:47 to byste si asi přál, ale tomu tak nebude. Oni mají opravdu velké procento vyléčených. Zdá se, že Amerika jde jinou cestou. Používá i karanténní metody, ale hlavně plošné testy a následně úspěšnou léčbu. Zatím je tam na počet obyvatel velmi málo případů. V tomto faktoru je na tom hůř Švýcarsko, to když proti tomu bojují jako lvi.

   Vymazat
 15. Nemáme co tam pohledávat, naše vojáky potřebujeme doma. Okamura reaguje na dočasné stažení z Iráku:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020032511710495-nemame-co-tam-pohledavat-nase-vojaky-potrebujeme-doma-okamura-reaguje-na-docasne-stazeni-z-iraku/

  OdpovědětVymazat
 16. I Taliansko prejavilo vďaku Rusku za pomoc vstúpením raketovej fregaty do Čierneho mora smer Krym spolu s kanadskou fregatou. Možno humanitárne bombardovanie.

  OdpovědětVymazat
 17. Vidíte vy nevěřící! Od začátku říkám, že to sebrání v EuNACIBruselu má docela smysl pro srandu. Z nás si ji dělá už desetiletí a teď je ta pravá chvíle humor ještě okořenit. Tak zdar a sílu telecímumostu mezi idiotodebatéry. Ale je to tak dobře, Čecháčci se už dmuli pýchou kolik světových debilů exhibuje v ČÉTV a jinde a najednou jsou z nich prditrpajzlíci oproti velikánům civilizovaného Západu. Ale vy frajeři kapitálu, chystejte se zahodit své legitky soukmenovství o poskoctví kapitáouý a s opopartajemi a kdo máte doma skovanou rudou knížku, už ji oprašujte. Vy co, jste ji demonstrativně v r. 1989 spálili, honem si sypte aspoň ten popel na hlavu! Brzo bude čas na vekslování politické příslušnosti! A máte už nachystané klíče na zvonění?

  OdpovědětVymazat
 18. Doporučuji vaší pozornosti rozhovor Piráta Peksy na PL. Neuvěřitelný blb! Tuhle stranu začínám hodnotit jako téměř největší žumpu naší politické scény, v závěsu za TOP 09. Udávají a pomlouvají republiku v EU, Itálii a já netuším, kde ještě. Mají navíc úplně vypatlané hlavy, stačí sledovat ty jejich veleduchy na radnicích v Praze, Brně, ve Sněmovně, v EU...Nechápu jejich voliče, opravdu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.