Reklama

neděle 1. března 2020

ČT se v podpoře slovenské opozice div nepřetrhne

Lubomír Man
1. 3. 2020
I na Slovensku platí zákon, že místní média se v době voleb musí vystříhat jakýchkoli politických projevů, které by výsledek voleb mohly ovlivnit. Tolik tedy zákon, na jehož překonání se však slovenské opozici podařilo nalézt lék. Ale nejspíš ani ne tak, že jej hledala a nakonec našla, ale spíš tak, že jí ten lék už jaksi v předstihu nabídla pražská smečka společně se svým mediálním orgánem Českou televizí: „Poslechněte bratři Slováci, vy máte s volební propagandou o volbách utrum, ale máte to štěstí, že nás máte za sousedy a že si jazykově mezi sebou dobře rozumíme. Takže proč bychom toho nevyužili, že ano. Prostě převezmeme úlohu vaší opozižní propagandy do svých rukou a budeme v čase vašich voleb do Smeru, do Fica a do Pellegriního na ČT bušit, až se budou lidem bubínky v uších trhat. Lidé u Vás naši televizi i normálně dost sledují, a pokud se navíc doví, že vaši propagandu přebírá po dobu vašeho vynuceného mlčení ČT, budou si ji na svých přijímačích ladit a bude to tak, jakoby žádného zákazu politických projevů v čase voleb nebylo. Tak, co, plácnem si na to?“

Že si na to skutečně plácli můžeme v těchto hodinách sledovat 24 hodin denně, během nichž vás doslova šokuje, jakých činů heroického úsílí jsou pracovníci ČT schopni. Propaganda za zájem slovenské opozice a proti Smeru teče z našich televizorů doslova proudem, a pokud si vzpomínám, ještě nikdy předtím takovouto soustředěnou a mohutnou kampaň s politickým zadáním ČT nezorganizovala.

Takže je to jako u ČT ostatně vždycky. Bez mravní úrovně a s podvodem.

Ale jak se říká: Prosím Vás, co od nich chcete? Vždyť je znáte, ne?

Lubomír Man

32 komentářů :

 1. Češi se rádi povyšují a poučují druhé, ale před vlastním prahem si neumí zamést.

  OdpovědětVymazat
 2. ČT zásadně nesleduji, takže k tématu nemohu komentovat nic. Ten kdo zná tendenčnost televizí všech, ví proč.

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Mane, mnohdy s vámi nesouhlasím, ale tentokrát máte 100% pravdu. Jen sem před volbami párkrát juknul na ČT a byl to děs, co zasvěcených slovenskologů tam mlelo svá moudra a drtilo Fica, od kterého by si pes kůrku nevzal. Dnešní noviny a internet: Drtivá(!?) porážka Fica, Fico utřel nos, Ficova historická porážka...A řeči o legální straně pana Kotleby? Škoda slov a prý škoda hlasů pro něj, jak zaznělo. Bude se psát o tom, že ČT ovlivnila volby na Slovensku? Neřídí tu ČT nakonec Putin? Ten v tom má údajně s manipulacemi ovlivňování voleb zkušenosti...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednoznačne sa stále ukazuje, ako práve všetci tí samozvaní "demokrati" sú vždy schopní nájsť spoločnú reč pri obchádzaní demokratických pravidiel...
   http://www.demokracianahlas.sk/

   Vymazat
  2. Jenom Putin smi ovlivnovat volby.
   Vsecky dalsi jen informuji..

   Vymazat
 4. Co chtít po transatlantické čt oni by moc rádi kdyby to bylo i u nás ale mají smůlu Češi nejsou naštěstí Slováci.

  OdpovědětVymazat
 5. to sice byla česká sviňárna, tedy sviňárna agentů CIA v ČR ale přece jen rozhodovali slovenští voliči a zvolili, že protikorupční tažení na Slovensku povede Kiska.

  OdpovědětVymazat
 6. Z pana Mana čiší frustrace, že bratři Slováci ve svobodných volbách nevolí podle jeho představ, jak sláma z bot.
  Ať už v případě porážka Fica v prezidentských volbách Kiskou, tak v případě drtivého vítězství Čaputové až po dnešní fiasko Fica a Kotleby.
  Zřejmě je příznivcem mafiánské, totálně zkorumpované politiky, jinak to není možné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano s tou frustrací to sedí. To je bolístka mnohých lidí, že neumí přijmout, co není podle jejich představ. Ale mám pro to vcelku pochopení. Člověk, pokud není cynik, tak nebude říkat - mají co chtěli. Ale přesto by se měl pokusit přijímat lidi a třeba i národy takové jací a jaké jsou. Něco vnucovat - to nejde. Samozřejmě pokud to není moje zadání jako např. u české televize :-).
   No tak co? Slováci šlapou po své vlastní suverenitě a zdá se, že i po vlastní rase. No asi to odpovídá tomu jakého politického, kulturního a duchovního rozhledu dosáhli. Tak buďme rádi, že náš národ je vyspělejší a radujme se z toho. Jiní musí teprve dozrát.
   Ale co se týče toho mafiánství... Každý přední politik je jakousi vývěskou klanově-korporativních seskupení, a jde jen o to, kterých. Ať už je to Fico nebo Matovič. A to by mělo být pro voliče zásadní hledisko - kdo za jaký klub kope.
   Ovšem ani to, jak se ve funkci chová nezůstane bez odezvy. A tady zdá se (až tak tu slovenskou politickou scenu nesleduju) má Fico nějaké to máslo na hlavě. Pak tedy i na jeho hlavu částečně padá vina za to směřování Slovenska do paskvilu liberalizmu.
   Je to jistý zádrdhel v soukolí V4, ale v rámci projektu Intermarium určitě časem dojde k narovnání. Jen to bude trochu komplikovanější. Asi nejvíc právě pro Slováky. Ale jak říkám, jednak nejsem cynik, jednak jsem optimista.
   wc

   Vymazat
  2. Nějak jste tu volbu Slováků špatně vyhodnotil a rovněž jejich rozhled. Já to vidím tak, že udělali dobrou práci, hlavně už tím, že přišli ve velkém počtu a nedali šanci páté koloně v Bratislavě. To je naopak pro V4 i pro ně samotné a nakonec i pro nás moc dobrá zpráva!

   Vymazat
 7. Psychopat a ŠAŠO bude na Slovensku premiérem. I Němci podlehli Goeblsovské propagandě, zvolili si za Kancléře Hitlera a víme jak to dopadlo. Te Zmatovičovské propagandě pomáhala i ČT. V neděli měl moderátor TV Ta3 rozhovor s mluvčí hnutí Vlast (Harabin), která potvrdila, že Zmatovič čerpal z ambasády USA nejen informace, ale i peníze. A prý zato bude nová slovenská vláda považovat Rusko za bezpečnostní hrozbu a dokonce i ukázala dokument, ve kterém slíbil vybudovat na Slovensku vojenskou US základnu. Co na to říct. Slováci podlehli tupé proiamerické propagandě:

  OdpovědětVymazat
 8. Děti, radujte se, blbost kvete!
  Slováci si zvolili eurohujerskou vládu!

  OdpovědětVymazat
 9. Sledovat politické pořady v Čt je stejně neslušné, jako slintat u porna pro úchyláky. Ale "proti gustu žádnej dišputát"... Věřit jejich lžím a polopravdám a hlásat je dál zatím (narozdíl od jiných pravd a "pravd") zcela bezpečné - protože to není trestné.

  Opět žijeme v době, kdy platilo a platí, že žít v klidu a v pohodě lze podle starého doporučení: DÍTĚ, CHOĎ DO PIONÝRA, ČTI OHNÍČEK A MYSLI SI CO CHCEŠ. A TEĎ SE POMODLI K ANDĚLÍČKU STRÁŽNÍČKOVI (Z NEZISKOVKY)...

  OdpovědětVymazat
 10. Kdo nezažil číslované demokratické volební obálky neví nic.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl jsem členem volební komise, kde si zástupci politických stran a uskupení hlídají prsty protivníků, je to prakticky nemožné. Možná tak v Horní Dolní. Prostě kravina. Jediný podraz byl, když vypadly na chvilku ÚVK počítače a Kalousek díky zahraničním hlasům překročil 5%. To byl opravdový podvod!

   Vymazat
 11. Slovákům přeji jen to nejlepší. Z tohoto hlediska výsledky jejich volby kladně hodnotit nemohu. Jedno se mi ovšem zdá nepochybné. Slovenský volič musel být prostě zoufalý, když vyhrála strana, která neměla prakticky žádný volební program a lídry losovala z klobouku. Taková volba pak připomíná ruskou ruletu...

  OdpovědětVymazat
 12. A to není všechno, přečtěte si zprávu z PL, která jen potvrzuje vměšování USA do voleb na Slovensku:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svine-Prodal-jsi-Slovensko-Igore-Auto-pred-americkou-ambasadou-Predak-nove-opozice-jede-bomby-615365/diskuse?p=2

  OdpovědětVymazat
 13. Je zajímavé, jak mnozí z vás podléhají emocím. Faktem je, že ČT stranila opozici Smeru a burcovala Slováky u nás jít volit ve prospěch opozice i po slovenském embargu na "klid předvolební". Nicméně po poslechu Igora s Kubalou jsem nabyl dojmu, že nejen ČT ale i Slováci, sluníčkářští, budou překvapeni, až jim Matovič zatne tipec a bude řídit stát jako firmu, to bude křiku.

  Teď musí opravdu vytvořit rychle novou vládu, než se ostatní vzpamatují, já mu fandím.

  PS. pozdější rekonstrukce vlády zahrnou a odhrnou potřebné a nepotřebné politiky Slovenska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, zvlášť po té, co jsem si pročetl hodnocení voleb od P.Hájka na Protiproudu. Zní rozumně a vyznívá vcelku i dost nadějně.

   Vymazat
 14. Obávám se, že teď začnou mít Slováci znovu problém s Maďary. Do teď byli ve vládnoucí koalici, dokonce měli i své zastoupení ve vládě. Teď už ale nebudou mít své zástupce ani v parlamentu. O to více je pak asi uslyšíme v mainsrímu.

  OdpovědětVymazat
 15. No co, mýliti se je lidské. A v politice je to naprosto normální. Hyn sa hukáže.

  OdpovědětVymazat
 16. Matovič - ako ho poznáme, je samoľúby egocentrik, Smer kupodivu v počtoch dostal viac hlasov ako minule, lenže pohoreli ostatní, tí vzali čo by sa inak delilo, ale ako poznamenal Šimečka, .... do Vianoc budú nové voľby

  OdpovědětVymazat
 17. Volby na Slovensku byly především prohrou Čaputové a Kisky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:05 Mužete mě vysvětlit proč prohrou paní Čaputové? já myslím, že právě naopak!
   Vy ve svém zoufalství nad vítězstvím nové strany blábolíte jen nesmysly!

   Vymazat
  2. 12,08
   Přestaň se ztrapňovat větou """Já myslím""""!

   Vymazat
  3. "Indická kachno", můžete mi vysvětlit proč jsou volby na Slovensku vítězstvím Čaputové? Děkuji.

   Vymazat
  4. 16:48
   JÁ MYSLÍM, že paní Čaputová byla jako vítěz prezidentských voleb na Slovensku, a udala Slovákum ten správný směr mirečku povolných, proto si MYSLÍM, že vítězství paní Čaputové!
   13:34 JÁ MYSLÍM TŘEBA SE POSE...

   Vymazat
  5. 15:50
   MYSLET může člověk s MOZKEM a ne havloh@vnotný omyl přírody s IQ na hranici těžký mentální retardace.....Tak se BEZTRAPŇUJ BEZmozku!!!!

   Vymazat
  6. 15:50- Jste si jistý, že "navedla" Slováky k volbě Matoviče? Proč nebyla úspěšná se svojí stranou?
   S tím myslením si psaním velkými písmeny dodáváte sebedůvěru?

   Vymazat
 18. Jak nedávno řekl Fico, tak už konečně vyhrajte volby a pak
  ukažte jací že to jste "andělé" v bílých řízách.
  No a přání se splnilo.
  Každopádně na Slovensku je už poměrně více "andělů" jak u nás.
  Vyhrálo naivní mládí, staří s ještě sebezáchovným pudem už
  vymírají.
  Jenže při těch všech úvahách jsem nezaznamenal důležitou
  věcičku která brzy bude velkou věcí. Nastupující krize, která
  nejvíc postihne montovny aut, jako je i Slovensko.
  Pak už Kuciak a vrah Fico budou zapomenuti. Půjde o život.

  OdpovědětVymazat
 19. Všechno směřování diktatury kapitálu, která ovládá Brusel a NATO je na rozbití V4. I zavraždění pana Kuciaka a jeho partnerky je dílem diktatury kapitálu, která tímto nejpodlejším způsobem se zbavila i sociální demokracie na Slovensku. Samozřejmě že i tažení proti Polsku, Maďarsku i Česku je ze stejného soudku, že je zapotřebí všechny země V4, když byly vycucnuty ekonomicky západním kapitálem do dna, musí být u toho dna uzemněny, neb z čeho pak by měl kapitál dále vzkvétat, když by nemohl nejen vést loupeživé a vražedné války, ale také dál okrádat své poddané v zemích V4! Co je typické pro diktaturu kapitálu - včera, dnes a bude i zítra?! PROPAGANDA, LŽI, LŽI A ZASE LŽI. NA TOM BYL POTAVEN HITLERRŮV NACISMUS A NA TOM JE POSTAVEN NATO I EU NACISMUS. MÁ ZDÁNLIVĚ JINOU PODOBU, ALE CÍLE STEJNÉ. VRAŽDIT PRO PENÍZE, MAJETEK, ROZDĚLOVAT LIDI, NÁRODY, STÁTY, ŠTVÁT PROTI SOBĚ LIDÍ TŮZNÉ BARVY PLETI, RŮZNÉHO VYZNÁNÍ, DNES DOKONCE I POHLAVÍ, VĚKU A VZDĚLÁNÍ!!! Jak dlouho necháme ze sebe dělat blbce??? Ale třeba koronavirus pomůže, mikrobiologové identifikovali již znaky, kterými dovede virus vyhledávat a selektivně napadat zločinný kapitalismus, zabíjeníchtivé válečníky, uzurpátory moci, diktátory a jejich poskoky obzvláště, také různé ty demagogobloky, miliony úchylek a podobné vlastizrádce a další politické loutky v rukou kapitálu. Jo, za peníze světa kraj! A za zrady na lidství ještě na druhou!!!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.