Reklama

čtvrtek 26. března 2020

ČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti


Lubomír Man
26. 3. 2020
Že je ČT ve všech svých vyhlašovaných názorech a postojích nestranná, že má ctižádost stát se tribunou úplně všech názorů, proudů a hledisek, jež se v ČR vyskytují, že je rozhodnuta dodržovat tuto nestrannost na každém místě a v každém okamžiku svého působení a že je její ctižádostí svoji nestrannost dodržovat opravdově a upřímně od hlavy až do posledního článku svého organizmu, je známou věcí, a lze k ní dodat snad už jen to, že nic jiného než být nestranná ČT vlastně ani nezbývá, protože k dodržování nestrannosti se zavázala už v době svého vzniku ve svém Kodexu.


Takže hovořit o tom co je, co funguje a co je pevně dodržováno, by bylo zbytečné, kdyby zde nebylo krize, ve které jsme se v současnosti působením vražedného koronaviru ocitli. Mám tím na mysli to, že nestrannost všech médií, nejpodstatněji však ČT, chápou lidé v krizi jako ještě potřebnější, než v dobách klidu, jako dar, který je jim v trudné době s láskou podáván, a též jako řešení nejspravedlivější, protože nepřináší výhodu jedněm a újmu druhým, ale dává (a bere) všem stejně, čímž je vytvářen tmel, jenž z nás už dnes (snad se to dá tak říci), činí bratry a sestry a dává vznik národu svornému i nerozbornému.

Přispět k němu a k jeho upevnění se v těchto dnech rozhodlo i vedení ČT, a to tím, že každodenně bude ve svých pořadech dávat slovo našim nejznámějším politikům, hercům, sportovcům, a vůbec všem našim známým osobnostem, a to s cílem naše občany v současné těžké chvíli povzbudit a obnovující se jednotu národa tak dále utvrzovat.

Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák.

Další podobní jsou připraveni.

Děkujeme!

26 komentářů :

 1. Parlament by měl zrušit koncesionářské poplatky za ČT A ČR. Budovy, prostě vše movité i nemovité předat určeným likvidátorům a rozprodat v aukcích. Zaměstnance poslat na ulici s dvouměsíčním odstupným jako to bylo po majdanu 1989.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo? Dvouměsíční odstupné začalo být vypláceno až po nějaké době. Dost dlouhé anonyme 16.52. Lidi, kteří vyletěli z práce hned v lednu 1990 dostali lautr fraj hovno! Poslední vejplatu a dělej si svobodně co chceš, třeba si hoď mašli! To byl koronavirus panečku! A těch obětí co to přineslo.Ale to už dneska nikdo neví. Vše zapomenuto. Amen.

   Vymazat
  2. 23:20 To říkám taky, co kdo dal šičkám z Bonexu, lidem ze zavřených cukrovarů, prodavačkám a pod. ? Koho zajímalo z čeho budou žít? Mojí manželce prchnul zaměstnavatel a neměl jí ani kdo propustit, natož jí dát dva platy. Nakonec jí propustila jedna paní, které zbylo razítko. Ten přechod od socíku ke kapitalismu, byl daleko horší, teď se nezachraňují lidi, ale systém jako takový.

   Vymazat
 2. Nebojte, oni mají ještě větší esa v rukávu, která nám předvedou Nemám strach, že by nám neukázali celou jejich galerku!:-) Vypisovat je snad nemusím?

  OdpovědětVymazat
 3. Je zajímavé, jak od jistého dne a hodiny přestal být obří nákladní letoun Antonov 124(?), zkonstruovaný a vyrobený za trvání SSSR, se vžitým pojmenováním "Ruslan", Ruslanem nazýván. Teď už je výhradně ukrajinským Antonovem. Ten Rus..., ten tam vadil? Komu?

  OdpovědětVymazat
 4. Senátor Láska, generál Pavel, ing.Kalousek, co s nimi?

  Jsou to politické nuly.

  Jen se těším na volby, pak se mnozí budou divit.

  OdpovědětVymazat
 5. Přímluva od Merkelové. Babiš ulehčil pendlerům i díky německé kancléřce
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/primluva-od-merkelove-babis-ulehcil-pendlerum-i-diky-nemecke-kanclerce-95974?seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  Čí zájmy hájí premiér Babiš? Preferuje Němce před Čechy,
  Poslení ukázka nejasností je v domově důchodců v Č.Krumlově.
  Premiére vzpamatuj se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já teď nebudu AB, radit jako Starosti či OKD, ale ty pendlery si mohl odpustit.

   Vymazat
 6. Přeci tam nepustí takového Vyskočila, nebo dokonce Ortela. Umělec musí hořet pro tu správnou věc a co je správná věc ? o tom rozhoduje právě ta nestranná ČT. Takový Mádl, který vyzývá k vylepování plakátů s telefonním číslem, to je pozvánka do blázince. Bude vám volat každý nudící se blbec, jenom ne ten senior v nouzi.

  OdpovědětVymazat
 7. "Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák" signifikntní, příznačné, na závěr textu obveslující! Opravdu, zasmál jsem se. V té ČTv jsou skvělí. Skvělí kašpárci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že by Svěrák prozřel a dal se na stranu národa, který ho měl kdysi rád? Ba ne, ten kavárnu neopustí. Jeho podpora dvou neúspěšných prezidentských kandidátů a neskrývaná zloba a uraženost po volbách... jeho řeči na Milionu chvilek? Ne ten už není náš i kdyby Není smutno zpíval každý den. Mne už to znělo tak nějak falešně. Od Svěráka mi to včerejší zpívání připadalo jako podbízení se. Mě už Svěrák ničím neohromí. Určitě mne ale nezklame podporou nějakého příštího prezidentského kandidáta, který to opět projede. Prostě na tohle nemá štěstí a hlavně rozum. Svěráku, měl jsem tě rád ale zůstaň tam kde seš, vidět už tě nemusím. Ty už seš na věčné časy kavárník a Milionář.

   Vymazat
  2. Kdyby raději Jarek zazpíval Bacily.

   Vymazat
 8. Pane Mane, nedělejte si srandu z ČÉTÉ, MOHLA BY VÁS ŽALOVAT ZA VÁŠ VÝROK O JEJÍ NESTRANNOSTI. Celý národ ví, jak je tato prostituce v rukou diktatury kapitálu a opopoliitických poskoků, hlavně všeumělců z pražské kavárny a z toho by se neměla dělat šprťouchlata. CELÝ NÁROD VÍ, JAK JE TO, ví, že bída a svrab jsou poctivější a to přece si nelze od ČÉTÉ přát. Zejména v této stresové době, která oslabuje náš vnitřní boj s COVID 19, je srandy potřeba! A tak nechte v klidu čété pracovat a buďte rád, že se mediálizátoři typu čété nerozlezli jako koronavirus.
  Stesky, že se počítají jinak případy různých infekcí a také COVID! Spalničky samozřejmě podle klinického nálezu, především na kůži. Chřipka podle klinických příznaků a epidemického šíření - zatím nám mikrobiologové neřekli jaká písmena a čísla má letoší menší epidemie (není ale u konce) nic přidělili - což už by od prosince mohli vědět. No a COVID-19 se diagnostikuje podle testu přímo na přítomnost viru v těle nosohltanu. Chyba může být? Asi ano, v odběru, možná i transportu, přetížení. Tedy negativní výsledek neznamená, že nejsme nosiči COViD 19, pozitivní test naopak to potvrzuje. Vyléčení. No u spalniček když zmizí nález na kůži, u chřipečky když nemáme teplotu a nechrchláme a u COVID 19 až když se prokáže, že nejste hostitelem viru. Samozřejmě to je nejpřesnější a proto moc pozitivních, méně nemocných as zcela zanedbatelně zatím vyléčených. Jistě lidé, kteří mají tbc podle tohoto kritéria asi by bylo těžké zařadit mezi vyléčené, test na protilátky bude u nich pozitivní a bacil tbc může dřímat, nález na plicích zůstává, také na mezihrudních uzlinách a pod. A dělá si s těmito nemocnými někdo vůbec nějaké starosti? Dokonce ani v rodinách s malými dětmi, které jsme proti tbc přestali očkovat! Takže není covid jako spalničky a ty jako tbc, na vše jsou jiná kritéria, podle kterých hodnotíme jak nemoc, tak vyléčené = "zotavené" a i rizika.

  OdpovědětVymazat
 9. Haškovy politické názory neznám. Zbytek je pro mne lidská spodina. Přemluv bábu Madla, lucifera Halíka a nekonečně křivého Svěráka nemusím.

  Přál bych si Štrougala, Jakeše a Semelovou.

  OdpovědětVymazat
 10. Když se občas juknu na ČT, tak mi připadá, že za epidemii u nás může vláda a hlavně Babiš, tak že je jeho povinností vše naprosto bezchybně zvládat, státem zajišťovat ale hlavně kompenzovat. Pravda, je premier ale za koronavirus opravdu nemůže a tak by se to mělo taky brát. Na každý sebemenší nedostatek je na ČT upozorňováno, nic není chváleno.Lidé jsou při intervijů vedeni tam, kde je redaktoři chtějí mít, t.j. aby vykazovali nespokojenost. Když vykazují opak je jim skákáno do řeči a hovory vedeny jiným směrem. Rozhodně ČT udržuje paniku a ani to člověku mnohdy nepřijde. Pomalu budou vyzdvihovány zásluhy debil bloku, který svou konstruktivní kritikou pomáhá vládě a lidu. Na příkaz EU musíme(!) přijmout požadovanou kvotu uprchlíků, protože jim prý hrozí ve sběrných táborech epidemie koronaviru!!!! O tomto nařízení nás určitě vítači a sluníčkáři budou na ČT informovat. EU zřejmě neví, že u nás je taky epidemie a imigranti se od nás mohou nakazit...!

  OdpovědětVymazat
 11. 1.Vyzýváme naléhavě státní orgány a krizový štáb ČR, aby okamžitě přestaly ze státních zakázek zásobovat zdravotnickým materiálem Prahu, protože tam v tuto dobu jistě proudí objemné zásilky ze sesterského Tchaj-wanu, které s prozíravostí sobě vlastní pro své město zajistil pražský primátor MUDr. Zdeněk Hřib. Pokud tomu tak není, vyzýváme jeho a předsedu Senátu PČR Miloše Vystrčila, aby okamžitě doručili svou hlubokou omluvu čínskému velvyslanci v České republice a vedoucím orgánům města Peking! 2. Žádáme, aby okamžitě zveřejnily svoje záchranné aktivity -EU-neziskové organizace financované státem dosud plivající na vládu ČR a poškozující dlouhodobě zájmy naší země Zejména chceme vědět, jak v této situaci koná např. organizace Člověk v tísni, nebo co vykonává Amnesty international a další přísavky na státní rozpočet!3. Žádáme, aby podrobně zveřejnili, jak pomáhají nemocným a potenciálně umírajícím občanům této republiky dosud aktivní organizátoři Milionu chvilek pro demokracii. Pokud tak neučiní, tak je vyzýváme, aby od této chvíle už nadobro drželi hubu.CZEXIT.

  OdpovědětVymazat
 12. Výzva....letí internetem..
  1.Vyzýváme naléhavě státní orgány a krizový štáb ČR,
  aby okamžitě přestaly ze státních zakázek zásobovat zdravotnickým materiálem Prahu, protože tam v tuto dobu jistě proudí objemné zásilky ze sesterského Tchaj-wanu, které s prozíravostí sobě vlastní pro své město zajistil pražský primátor MUDr. Zdeněk Hřib. Pokud tomu tak není, vyzýváme jeho a předsedu Senátu PČR Miloše Vystrčila, aby okamžitě doručili svou hlubokou omluvu čínskému velvyslanci v České republice a vedoucím orgánům města Peking! 2. Žádáme, aby okamžitě zveřejnily svoje záchranné aktivity -EU-neziskové organizace financované státem dosud plivající na vládu ČR a poškozující dlouhodobě zájmy naší země Zejména chceme vědět, jak v této situaci koná např. organizace Člověk v tísni, nebo co vykonává Amnesty international a další přísavky na státní rozpočet!3. Žádáme, aby podrobně zveřejnili, jak pomáhají nemocným a potenciálně umírajícím občanům této republiky dosud aktivní organizátoři Milionu chvilek pro demokracii. Pokud tak neučiní, tak je vyzýváme, aby od této chvíle už nadobro drželi hubu.CZEXIT.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K výzvě dědka se připojuji, protože má pravdu. No a co se týče té televize, viděl bych to tak, že využívá mezidobí, kdy je vláda zaměstnána americkým virem a je čím dál hnusnější, ale že už se voda pomaloučku začíná vařit, jako na každou svini. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  2. Dědku princmetálovej, tak k nám do Prahy přijeď - projeď se MHD, projdi se Prahou s respirátorem na skobáku... a uvidíš, na jaké improvizace jsou občané nuceni přistupovat, když musejí do práce, na nákup... I vážně nemocní, třeba kardiaci ani roušky nefasovali a nefasují, ke koupi nejsou... i občané s CHOPN ve třetím stupni NIC -

   Takže si, dědci vzteklí, že vám hospůdky z Prahy zavřeli - aby vaše životy ochránili, nalejte doma EU Tuzemák a dejte SKUTEČNÝM PRAŽANŮM pokoj... a vezměte si domů z Prahy zpět vaše připrchlíky. Hej hou;-).

   Jsme na tom Titanicu tak nějak nastejno. Tak se mějte a vydržte.

   Jó, naplaveniny, jako třeba Hřib, jistě respirátory mají... i "nábožeské obce", jak předpokládám "voják se stará, voják má" ne?

   Vymazat
 13. No, humoru není nikdy dost, ale v případě ČT mě už dávno smích přešel. Dokonce i v této době Reportéři ČT, 168 hodin a další zrůdnosti z dílny zpravodajství a publicistiky produkují podrazy na představitelích vlády, vydatně filtrují informace, preferují své oblíbence atd. - prostě bez zábran pokračuje v porušování svých zákonných povinností. Jak dlouho ještě, Sněmovno?

  OdpovědětVymazat
 14. Ani bych se nedivil, kdyby jako zahraniční host, vystoupil scénárista Soroš.

  OdpovědětVymazat
 15. Nemají milion úchylek tak prudí na čt to je jedno já se na ně nedívám.

  OdpovědětVymazat
 16. K výzvě dědka se samozřejmě připojuji, protože má naprostou pravdu. Co se týče té veřejnoprávní televize, je zřejmé, že využívá mezidobí kdy je vláda zaměstnána americkým virem, ale voda už se pomaloučku vaří jako na každou svini, dávám Dvořákovic televizi tak rok. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 17. ČT je regulérní štvavá vysílačka doprovázená obrazem. Už jenom neustálé opakování Columba a vysílání dvou dílů seriálu "To je vražda, napsala" za sebou, je ideologickou diverzí hrubého zrna.

  OdpovědětVymazat
 18. Nebyla tam uz taky Holubova a Geislerova?Delejme si seznam.Jinak ČT prezije vše.Nedelejme si iluze.

  OdpovědětVymazat
 19. Výzva k občanům! Pokud chcete vědět, jak se věci nemají, tak poslouchejte a koukejte na prolhanou čumČÉTÉ. Ta společně s pražskou kavárnou v rámci příkazů diktatury kapitálu dělá vše pro rozvrat státu, národa, ekonomiky zdravotnictví. Nejsem až příliš trpělivý a shovívaví k lidským zvrhlíkům, "a nevadí vám, že jsou to gauneři?"

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.