Reklama

pátek 20. března 2020

Dva paradoxy pro dnešní den:

Plk v.z. Jaroslav Štefec
Jaroslav Štefec
20.3.2020 Facebookový profil autora , perex ParlamentníListy
Bezpečnostní expert a zbrojní analytik Jaroslav Štefec nechápe vyjádření generála Petra Pavla, podle kterého je závislost na dovozu z Číny bezpečnostním rizikem. Pavel to řekl v souvislosti s velkou dodávkou roušek a respirátorů, které mají dorazit z Číny. Podle Štefce má ale Pavel sám máslo na hlavě, protože jako náčelník generálního štábu toleroval a možná i podporoval nahrazování českých firem v obranném průmyslu nekvalitními dodávkami z Číny a jiných levných trhů.

Dva paradoxy pro dnešní den:

Prvním paradoxem jsou Piráti v rouškách z Číny jako nevyvratitelný důkaz teorie relativity pravící, že vždy záleží na úhlu pohledu pozorovatele.

Z pohledu pana primátora Hřiba je úplně jedno, jestli "pochcípají" tisíce nás, důchodců, i dalších lidí v ČR kvůli tomu, že Čína, dnes bohužel téměř monopolní výrobce ochranných roušek a respirátorů, nebude přehlížet jeho výlevy o lidských právech a lásce k Tibetu a upřednostní jiné zájemce o tyto komodity. No a z pohledu tisíců občanů ČR včetně Pirátů (o nás, důchodcích, ani nemuvě) je úplně jedno, jestli "chcípne" pan Hřib a rádi si ty respirátory a masky z "nenáviděné" Číny vezmeme.

Druhým paradoxem jsou vyjádření dvou bývalých náčelníků generálního štábu, Šedivého a Pavla o tom, že "... dlouhodobou závislost na dovozu z Číny vidí jako bezpečnostní riziko pro ČR."

Pan generál Pavel jako náčelník generálního štábu, a abych nevypadal jako zaujatý, i jeho předchůdci a nástupci v této pozici bez mrknutí oka tolerovali vytlačování českých výrobních firem obranného průmyslu z okruhu dodavatelů AČR a jejich nahrazování šíbry, kšeftaři a překupníky, tolerovali dovoz shitových hadrů a výrobků z nich z Číny, "průstřelných" balistických ochran ze spojeneckého Turecka, látek z bratrského Pákistánu a nutili vojáky je používat, resp. nutili je nakupovat si po vzoru žoldáků vlastní výbavu "do pole", protože ta dodaná stála "za pendrek".

Nezajímali se ani o to, že překupníci klidně nechávají šít české uniformy z číských látek v Severní Koreji a armádě je prodávají za stejnou cenu, jako by byly vyráběny v ČR z kvalitních u nás vyrobených látek. Jen když mohli kšeftaři vykázat slevy, inkasovat zálohy a platit lobbistům a partě zkorumpovaných úředníků MO a důstojníků na GŠ jejich prebendy. Lidi, kteří na tyto praktiky upozorňovali, byli "vytěsněni", vyšetřování skončilo, zapomeňte.

Ano, souhlasím, že závislost na Číně je strategický a makroekonomický problém s tvrdými průniky do běžného života a ekonomiky země. Ale pane generále Pavle, nemůžete z toho vinit současnou vládu! Jako NGŠ jste to přehlížel a možná i podporoval! A co jste proti tomu udělal jako nejvyšší vojenský představitel NATO? Naprosté ... dejme tomu nic, ačkoliv by bylo na místě spíše nějaké vhodné expresivum.

Zbrojovka v Uherském Brodě se snaží programově likvidovat masivním dovozem z Číny české výrobce látek a materiálu osobní potřeby (neprůstřelných vest, opasků, pouzder, batohů), cpe vám přes překupníky shitově ušité krámy a "neprůstřelné" vesty neschopné ochránit vojáky - a nic. Omnipol prodává AČR několikanásobně předražené služby a prolobbovává přes "svoje" lidi na MO několikanásobně vyšší ceny za výzbroj a vojenskou techniku, než za kolik ji nakupují jiné země (a to dokonce i mimo EU a NATO) - a nic. To vám nevadilo?!

Drželi jste pusy a nechávali klidně rozkrádat peníze, určené na obranu ČR. Stav, v němž jsme, zoufalá bezpečnostní situace, v níž jsme se ocitli, je i vašim dílem. Tak prosím, aspoň teď držte pusy, nepouštějte do světa svá všem naprosto zřejmá "moudra" a nerozeštvávejte zbytečně lidi.
30 komentářů :

 1. Hrozivý u těch nových mladších generálů je fakt, že po 89. roce stačílo absolvovat kurz anngličtiny v USA a v mžiku přeskočili kariérní řád a dostali se do nejvyšších funkcí bez dostatečných odborných znalostí. A je to podobné i u politiků. Proto zde máme takový zmar a nepořádek.

  OdpovědětVymazat
 2. Já na rozdíl od pana Števce vyjadření generála Petr Pavla naprosto chápu. Chápu také poslední záškuby chudáka Kalouska i zděšení Miroslavy Němcové a mnoha dalších "dobráků". Jsou to všechno zkrachovalé existence, které měli kdysi plné koryto a slušné (pro ně) postavení. Dnes jim musí být víc než jasné, že tento blahobyt je definitivně v prdeli, proto jsou u všech jmenovaných zcela viditelné příznaky zdechající kobyly. Pro ně to je nesmiřitelný pocit křivdy, pro národ je to to nejlepší co nás mohlo potkat. Tahněte do hajzlu, naškodili jste se až, až !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pěkně jste to napsal i za mě už aby všichni tihle škůdci vypadli generál kope za svoje páníčky z usa pro ně je Čína nepřítel číslo jedna.

   Vymazat
  2. 12:58, žádná kobyla není zdechlá, jen zmínění lidé se kvůli věku možná už ke korytům nedostanou. Ale jejich děti ano a tahle verze je hodně pravděpodobná a tak se jim snaží umést cestičku. To je vše.

   Vymazat
 3. Jinak než letecky z Číny sem do Česka žádný zdravotnický materiál nedostaneme. Byla nám zabavena řada zásilek v kamionech z různých zemí EU. Naposledy to potvrdila dnes na ČT24 hejtmanka Středočeského kraje (při čekání na přílet letadla z Číny). Na dotaz novináře kolik roušek a respirátorů bylo kraji zabaveno (to co si objednával kraj sám) řekla že tisíce. Podrobně to dá novináři později písemně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:09
   Dodávky z Číny budou létat, ale s jinými letadly než se SmartWings naše aerolinky patří pod ně a stojí v Irkudsku, proč se zeptejte Tvrdíka. Neudělal nám dobré jméno v Číně taky zahříbkoval a takových podnikatelů a frajerů tu máme víc. Že se Čína nemstí a jen jeho letadlům neumožní kšeft chápu, ale ty lety nanic mu stejně zaplatíme.

   Vymazat
  2. 22:42, IrkuTsk.

   Vymazat
 4. Generál Pavel na sebe musí nějak upozorňovat, vždyť bude kandidovat na prezidenta. Nevím však, zda už takto oslovuje to správné voličstvo. Čína si dodávky nechá určitě zaplatit, ale že by nás ohrožovala nějak třeba ideologicky? Vnucovala nám komunismus, přesto že tam je kapitalismus jako trám? Pavel je ještě stále zblblý z PŠM(politické školení mužstva).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gen. Petr Pavel není zblblý z PŠM, ale až z průplachu khakimozku odborníky z NATO... kam zapadl jako ešus na americkoněmeckou koňskou koblihu...

   Vymazat
  2. 19:23, Pavel není zblblý z nějakého výplachu, on se tak už narodil. Tito lidé mají mimořádně vyvinuté schopnosti kariérního šplhu a mimořádně odolný žaludek. Jakmile uvidí možnost napředovat, klidně prodá vlastní matku do bazaru a chopí se příležitosti. To je o povaze, ne o naivitě. Podobní lidé klidně vydají rozkaz střílet do vlastního národa v prospěch zájmové skupiny, pokud mu to skupina přikáže a on sám z toho bude mít příslušný profit. Podobní lidé se hrají na elitu, ale v podstatě se nijak zvlášť neliší od šmejdů, co okrádají důchodce.

   Vymazat
  3. Pane, to jste mne vyděsil s tou kandidaturou jistého Pavla na prezidenta více než koronavirus! Nedělejte tak blbý fóry, jsem pak na infarkt!

   Vymazat
 5. Doufám, že přeživší budou následně a důsledně dbát na vybudování zemědělské soběstačnosti v ČR stejně jako na vybudování či obnově strategických průmyslových odvětví, výroby léků a podobně u nás doma. Stejně tak na na přiměřeném vybavení armády, policie a pod. výhradně českými výrobky, Nesmyslné a průšvihy provázené veřejné zakázky na strategické výrobky budou zrušeny a státní orgány se začnou řídit selským rozumem tak, aby vše bylo k prospěchu naší krásné České republiky.Předražené vrtulníky pro zahraniční mise, stejně jako mise samotné budou neprodleně ukončeny. Elektřina vyráběná v ČR se pro náš průmysl nebude nakupovat v Německu na burze ale jako dříve bude pro nás občany a pro průmysl cenově určována tak jako dříve. Banka alespoň jedna bude v rukou ČR a žádné zisky a dividendy nepůjdou na západ. Tak bych mohl pokračovat...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obranný průmysl se nikdy neměl privatizovat. Když Vítkovice dodávaly pancíře pro armádu, musely se pečlivě testovat na střelnici u Opavy. Kdoví jestli armádě zbyly kapacity, aby ověřila, zda jsou všechny dodávky přesně podle našich norem a pro naše vojáky bezpečné?

   Rusové se posmívali Ukrajincům, že používají americké strážní čluny. Když je zajali po neúspěšném nepovoleném vniknutí do Azovského moře, pobaveně oznámili, že použitý materiál na lodě je podřadný a nedosahuje kvality běžné v době SSSR. Podle toho, co se kolem nás děje, podezření je na místě.

   Vymazat
  2. Pro 15:22 Když vyrobili ve Vítkovicích v r. 1936 pancéřový pozorovací zvon pro tvrz "Bouda" u Těchonína, dovezli ho na nádraží a odtud na voze k pevnosti a usadili do betonového postavení s límcem. Pozorovací důstojník zjistil, že má v určitém úhlu slepý prostor a celý zvon museli sundat, odvézt a protože byl odlitý vcelku tedy i vyrobit nový! Kdo na Boudě byl dovede si představit tu štrapáci a ten průšvih. Už jen proto, že ten dělostřelecký srub nebyl někde u cesty.Takže manipulovat s ním v lese byl výkon sám o sobě. A co se kvality materiálu pro "spojence" týče, tak nikdo vám neprodá to nejlepší co má. Nedobrou zkušenost udělali Britové v Indii, kdy vyzbrojili domorodé jednotky stejnými zbraněmi ajko svoje vlastní. Při velkém povstání v r. 1857 pak měli velké problémy. Proto bylo zákonem nařízeno, že jednotky "spojenců" i ty, které jsou součástí britské armády nesmí mít nejmodernějšéí zbraně jako "čistokrevné", ale minimálně o jeden vzor starší. A tak to asi dělají všechny státty na světě. Ruský tank T90 v exportní věrzi bude asijiný,než u ruské gardy. Ani americké Patrioty dodané Polsku nebuduo stejné jako ty v Pensylvánii. Ale Ukrajinci budou asi kapitola sama o sobě. Němci jim dodali osm sanitek pro armádní účely auž za týden jezdily kdesi v Jordánsku. A nebyl to jediný případ, kde skončila ta "humanitární pomoc".

   Vymazat
 6. může čez fungovat ze zisků z naší republiky?Pokud nebudeme prodávat ven, budeme muset stavět další bloky JE?
  Normální úvaha...Naše výroba energií našim spotřebitelům

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. efpe, nic o tom nevíš, Svět je složitější než si myslíš, Evropská energetická síť je propojený celek neomezený žádnými hranicemi, tam se jen měří co jde ven a co dovnitř ale dráty na hranicích přestříhnout nelze.

   Vymazat
  2. Slávku a bylo to tak i v časech železné opony?Vždyť lze nastavit že když budeme dávat ven tak jen přebytky- já vím že dodávka i odběry by měly být v rovnováze jinak technicky o tom vůbec nevím, ale princip toho kam s tím mířím je asi jasný.

   Vymazat
 7. Rozkradeni a rozbiti kdysi kvalitni vyroby ,prumyslu i zemedelstvi -i kultury-statu Československo se podarilo na 100%.!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budiž za to slouženo další Te Deum laudamus ve WASHINGTONU D.C. ...

   Vymazat
 8. eFPe 15:09 odpověď hledejte ve výhledu vývoje cen elektrické energie a nákladů na její produkci. Netuším, kdo je schopen věrohodně odpovědět. Věřím, že chápete, jak dosavadní zdroje doslouží a také to, že jistá rezerva je zásadou předběžné opatrnosti. Pokud nevíte, že až dosud známé a převládající "obnovitelné zdroje" jsou svým výkonem nestabilní a ukládání el. energie není na nezbytné úrovni dostatečně vyřešeno, tak vás lituji.

  OdpovědětVymazat
 9. http://www.nwoo.org/2020/02/09/drancovat-nicit-a-zabijet-umeli-ale-reparace-se-jim-platit-nechce-co-takhle-zkonfiskovat-a-znarodnit-nemecke-firmy-v-cr-a-pozadovat-uzemi-celeho-bavorska-nemecku-k-tomu-dame-treba-gratis-ceskou/#more-293530

  OdpovědětVymazat
 10. Nějaké obavy z vychcípání důchodců nejsou, naopak zejména omladině září oči z toho, jak si namasti kapsu úsporou na důchodech. Už to mají spočítané na svých chytrých telefonech. Ale jsou známé virové choroby, které dávají přednost omladině a dovedou ji mlátit také hlava nehlava. Ale český dorost se jistě rád obětuje za civilizovaný Západ, jen se podívejte, jak hájí naše teroristické války! A že si neumí spočítat, kolik bychom, ušetřili jeden každý rok, kdybychom jak šílení nezbrojili proti lidem jiné pleti, náboženského vyznání a na rozdíl od nás obdařených ještě kulturou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy máte tak zlé děti a vnoučata?

   Vymazat
  2. Ad 8:37 Ne, ale sešel jsem se s vašimi dětmi a vnoučaty!

   Vymazat
  3. Kde jste sehnal tak dobrého překladatele do češtiny, pane Křováku? Tak proti nám nezbrojte, nelezte do Evropy, ale konečně začněte také pracovat a zvelebovat svoji krásnou Afriku... Pamatujte, jenom PRÁCE VÁS UŽIVÍ ... I VAŠE RODINY!

   Vymazat
  4. 12:58, velmi hloupá odpověď od hloupého člověka. Když pomyslím na to, že vás v důchodu živím nejen já a moje žena, ale i moje děti a brzo začne i vnuk, je mi z vás na nic. Dědku urejpaná plesnivá.

   Vymazat
 11. Všechny ty problémy jsou spojeny i s tím, že je nám vnucováno, že na každou zakázku pro stát je bezpodmínečně nutné vypsat výběrové řízení. Zatím jsem si za ta léta nevšiml ničeho jiného, než toho, že každé výběrové řízení je dokonalým "semeništěm" korupce, úplatkářství, politikaření, lží a předražování zakázek.
  Je to podivné především proto, že právě u armádních zakázek za násobné ceny získáte kvalitu dělitelnou nepřímo právě koeficientem násobku ceny.
  Nejlépe dopadly ty "zakázky", kdy si stát dovolil jednat jako obyčejný prostý zákazník, aniž to vytruboval.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Armádní zakázky a velké projekty jsou charakteristické tím, že je ve hře obludně velký balík zelenejch. To přitahuje korupci jako lampa můry.

   Vymazat
 12. Nechápu, proč je taková policejní honička na poslankyni za stranu pana Okamury za nějaký výrok v PS, když jiní si tam dohazovali kšefty a nebylo to trestné, protože to bylo na půdě PS. Je zajímavé, že Hřib, Novotný a jiní urážejí Čínu a RF a v podstatě tak ohrožují bezpečnost ČR, protože kdyby politici těch zemí byli stejně zdegenerovaní a zablokli nám třeba roušky, tak by asi naše společnost dopadla dost blbě. Chování některých pražských zastupitelů není ohrožování zájmů republiky? Nebo si zase jsou někteří rovnější? Petříček by měl poprosit SS aby mohl zajistit pořádek. Ale ono to vystupování některých provokatérů je asi v nějakém scénáři. Záložák.

  OdpovědětVymazat
 13. Nevím kde jste to pane Štefče zjistil. Ale já mám dojem, že tohle nehrozí. Ale hrozí dodávky šrotu z USA a jiných států. Např. Polska (to je opravdu ralita. Již dříve jseme vyměnili MIG29 za šrotovné Sokoly.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.