Reklama

úterý 10. března 2020

Ema má maso. Ukrajinský Vasil má ruskou raketu. My máme jasno

Lu Lina
10. 3. 2020 MediálníHovínka
Kvůli mediální koronavirové hysterii a díky již řádné vyčpělosti nemělo tohle téma nijak velký mediální ohlas, ale zítra (viz 9.3.) začíná v Nizozemsku dálkový soud s podezřelými ze sestřelení letu MH17 v roce 2014. Dálkový proto, že nikdo z „podezřelých“ se z celkem rozumných důvodů pravděpodobně před inkviziční tribunál nedostaví. Čili ačkoliv všichni už dávno známe oficiálního viníka i budoucí soudní rozhodnutí, dosud nikdo nebyl a ani nemůže být jako viník tragédie určen. Soud přece ještě ani nezačal. Nicméně Český rozhlas má jasno – bylo to Rusko.

Jasno mají všichni ti mediální tydlitáti, to přece víme, tohle do nás média hustí od první minuty, co dopadly první trosky letadla na úrodnou ukrajinskou černozem, řeknete si. No právě. Hustí to do nás šest let, takže předpokládají, že už se to bere jako prokázaný fakt. A proto o tom teď píšu, protože mě ta naprostá bohorovnost s jakou tihle bojovníci s fake news sami fejky v klidu šíří prostě nepřestává krkat.

A teď, jak k tomu došlo. V pátečních zprávách v 11:00 (konkrétně v 11:04:48) mě Michael Rozsypal, kromě aktualit z koronavirové fronty, informoval, že v pondělí začne v Nizozemsku onen inkviziční proces. A pro posluchače neznalé věci nezaujatě pohovořil ve smyslu toho, že jde o proces se zlým Ruskem, které svou ruskou raketou prostřednictvím svého zlého ukrajinského teroristy zákeřně sestřelilo nad chudinkou nevinnou Ukrajinou malajsijské dopravní letadlo MH17.

Takhle přesně to tedy pan Rozsypal neřekl, to je pravda, ale vzhledem k okolnostem, účelu a atmosféře vyrobené dlouholetou masáží posluchačů jakoby se stalo. Posluchač obdržel zhruba toto penzum informací, jen jinými slovy. Kromě vaty v něm bylo klíčové následující sdělení, nyní skutečně cituji:

…které nad Ukrajinou sestřelila ruská raketa v roce 2014…

Zajímavá formulace. Taková werichovská: učesaná – neučesaná, obutá – neobutá, přijede – nepřijede. Pravdivá – nepravdivá. Pravdou, a nejspíš jedinou věcí o které v této kauze není sporu je, že letadlo MH17 skutečně sestřelila raketa ruské výroby Buk.

Ovšem mezi formulacemi „ruská“ a „ruské výroby“ je, tedy alespoň po mém soudu, nepatrný významový rozdíl. Asi jako mezi americká a americké výroby. Když afghánský mudžáhedín sestřelil kdysi americkým Stingerem ruský vrtulník či jím dnes vesele sestřeluje vrtulníky americké, sestřelila je snad podle médií americká raketa? Nikoliv, můžeme se dočíst, že „Tálibové sestřelili…“ nebo „Taliban sestřelil…“ . Čím sestřelil se přitom cudně mlčí.

Nebo třeba rozdíl mezi formulacemi „ukrajinská“ a „ruské výroby“. Kupříkladu když 4. října 2001 sestřelila nad Černým mořem Ukrajina, respektive ukrajinská armáda, raketou S-200 ruské výroby ruské dopravní letadlo Tu 154M letu 1812, tak to sice také byla „ruská“ raketa, ale vystřelili ji Ukrajinci. Cítíte ten drobný rozdíl?

Říct „ruská raketa“ bez ničeho dalšího je podle mne dezinformace par excellance. Teoreticky někdo doposud nezasažený kauzou MH17, jakkoliv to prakticky při jejím mediálním pokrytí není možné, při poslechu takové informace se značnou pravděpodobností dojde k závěru, že Rusko, bůhví proč, sestřelilo nad Ukrajinou malajsijské dopravní letadlo.

Což je dojem veskrze mylný, že, neboť doposud se pouze „vyšetřovalo“ a „soud“ , který má určit, zda bylo vyšetřováno správně, začíná až zítra. A u nás na Západě přece považujeme presumpci neviny za jeden z pilířů demokratického právního státu.

Já osobně mám, na rozdíl od médií, s určením viníka sestřelení letu MH17 problém. Respektive ne s určením, tam mám celkem jasno. Mám problém s tím připojit se k tomu oficiálnímu prstu, co od začátku ukazuje na donbaské separatisty, respektive Kreml. Čistě na základě zveřejněných faktů a logických otázek. Třeba, co by tím, proboha, Rusko či separatisté získali? Správně, nic, pouze negativa. Co by tím naopak získala Ukrajina, pokud tedy šlo o úmyslný čin? Správně, hodně, například obvinění a záhy také odsouzení separatistů a Ruska z odporného zločinu, což významně posílí její pozici.

Mé pochybnosti o oficiálním viníku vycházejí mimo jiné i z prostého faktu, že Malajsie oficiálně dosavadní závěry „vyšetřování“ opakovaně zpochybnila. Cituji malajského předsedu vlády:

Jsme velmi nespokojeni. Od samého začátku šlo o politickou kampaň s cílem obvinit Rusko…Už před vyšetřováním tvrdili, že to zavinilo Rusko. Pokud jde o nás, chceme důkazy. Zatím žádné nejsou, jsou jen povídačky…Je pro nás velmi obtížné takový závěr přijmout.

A hádejte, co? Správně, tuhle informaci z jiného veřejnoprávního média o silných pochybnostech jedné z hlavních obětí „ruského“ raketového terorismu veřejnoprávní redaktor Rozsypal do své zprávy o začínajícím soudu s Ruskem nezařadil.

Asi by to kvůli tomu bylo moc dlouhé. Hlavně, že se mu tam vešlo to o „ruské“ raketě.

86 komentářů :

 1. Skutečnými viníky jsou ti, kteří začali humanitárně bombardovat vlastní obyvatelstvo a nad prostor své humanitární akce poslali civilní letadlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To byla akce v režii CIA, stejně jako ty gruzínští ostřelovači na Majdanu. Pro ně žádná prasárna není dost šílená.

   Vymazat
  2. Nemohu si být jistý ničím, ale už okolnosti vyšetřování, kdy jeden z podezřelých je vyšetřujícícm, zatímco druhý nesmí mít ani připomínky k šetření, mají dostatečnou vypovídací hodnotu. Představte si, že budou dva podezřelí z krádeže úrody na Vaší zahradě. Jeden bude krádež šetřit a druhý bude vždy jen obžalovaný. Zkuste hádat, kdo bude soudem označen za viníka. Trapná komedie...

   Vymazat
  3. 22:25, ale viník byl známý během prvních 12ti minut. Nebo možná ještě předtím, protože jak se ukázalo, o Buku, který jede střílet po dopravních letadlech se vědělo minimálně dva dny předtím.

   Vymazat
  4. 17:06, nikoliv, okolo toho už byl taky soud i různá komuniké OSN, EP, EK a jánevímještěkoho. Pojem viník, je právní pojem, je třeba vycházet z práva.

   Tedy podle práva Ukrajina není zodpovědná za nezakryté vzdušné prostranství, to se už řešilo na soudě a ten rozhodl. V závěru bylo řečeno, že zodpovědnost nese ten, kdo přivezl na Ukrajinu Buk a hodlal s ním střílet.

   Taktéž bombardování a ostřelování je v pořádku, protože Ukrajina bojuje proti terorismu. Tento pojem byl schválen i v OSN. Separatisté byli označeni za teroristickou organizaci, stejně tak i skupiny, které přímo nebojují, ale podporují je. Což je v podstatě veškeré obyvatelstvo těch republik.

   Vymazat
  5. Odmítám určit viníky tragédie civilního letadla. Tady se hraje s cinknutými kartami. V době kdy obě velmocí mají nebe plné špionážních satelitů, které monitorují "zajímavé" oblasti, je jasné, že oni znají autora tragedie. Proto si myslím,ž z nás dělají voly.🐂 Ahoj.

   Vymazat
  6. Věřím .že tzv.nezávislý soud okupační správy USA v EVROPĚ doveza toho pravého viníka z řad ukrajinských a izraelských fašistů,který je již v Izraeli. Každý si pamatuje ,jak v ten osudný den byl odvelen španělský operátor,který sloužil v té době na kyjevském letišti.Ten veřejně prohlásil i do medií,že dostal v poslední chvíli příkaz změnit směr letadla nad Donbas ,kde byl hned nato sestřelený fašisty.Podivné také bylo ,že podle výpovědi mrtvý z letadla zapáchali a byli více méně bez krve.Kdepak asi byli uskladněni?Ono také zmizelo další letadlo a nenašlo se.Jeden z uneseného letadla také tajně zavolal,že se nacházejí pravděpodobně na vojenské základně Diego Garcia.To také bylo to poslední co dal světu vědět.

   Vymazat
  7. Věřit v nezávislost kteréhokoliv soudu je chiméra. Natož mezinárodního. Vždy jde o "politiku".

   Sestřel MH17 byl řízený záměrně.

   Mohl být jištěn ze dvou směrů. Ukrajinci by rádi "sestřelili" Putina, Opolčenci ukrajinské vojenské letadlo.

   "Někdo" dodával "informace" oběma stranám.
   Kdo?
   No, přece ten komu to prospělo!

   Viník se ovšem před soud nikdy nedostane, jako v mnoha jiných případech.

   Život jednotlivců v těchto hrátkách, v jakémkoliv množství nehraje roli.

   Vymazat
  8. Věřit v nezávislost kteréhokoliv soudu je chiméra. Natož mezinárodního. Vždy jde o "politiku".

   Sestřel MH17 byl řízený záměrně.

   Mohl být jištěn ze dvou směrů. Ukrajinci by rádi "sestřelili" Putina, Opolčenci ukrajinské vojenské letadlo.

   "Někdo" dodával "informace" oběma stranám.
   Kdo?
   No, přece ten komu to prospělo!

   Viník se ovšem před soud nikdy nedostane, jako v mnoha jiných případech.

   Život jednotlivců v těchto hrátkách, v jakémkoliv množství nehraje roli.

   PS. Škoda, že ten BUK netrefil "doprovodné" stíhačky, mohlo být jasněji.

   Vymazat
  9. PPS-nechtěně, téměř tapetuji ale není to moje chyba.

   Vymazat
  10. Televízny seriál o leteckých nešťastiach by obvykle začal otázkou, ktorí holandskí a ukrajinskí dispečeri poslali civilné lietadlo nad vojnové územie. (Ak by nebola špeciálna politická objednávka). Vo vojne je úplne jedno, ktorý vojak stlačil spúšť.

   Vymazat
 2. Neblábolte vaše konspirační nesmysly, nechte rozhodnout na základě důkazů a svědectví nezávislé soudy a respektujte rozsudek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jeden humoristo, tím nezávislým soudem míníte tu holanskou komédii?

   Vymazat
  2. NEzávislý soud pod dohledem a podle notiček amiokupantů....To už jsme zažili při odsuzování""""válečných zločinců"""""v Haagu!!!!!

   Vymazat

  3. Jakej nezávislej soud ty magore

   Vymazat
  4. 17:25 To je vtip roku, od počátku západ tvrdí, že za tím stojí Rusko a ty vaše, tzv. nezávislé soudy, mají toto tvrzení pouze zlegitimizovat. Nic víc, nic míň.

   Vymazat
  5. Vtipálek - "nezávislé soudy", to se fakt povedlo, filuto.

   Vymazat
  6. 17,25
   Nezávisle se rozhodlo napadnout Irák kvůli zbraním hromadného ničení, nezávisle se rozhodlo vybombardovat Srbsko, nezávisle se rozhodlo rozvrátit Libyi a Sýrii a nezávisle se rozhodlo zničit Evropu přílivem migrantům. To vše bylo zcela nezávislé, nikdo nic neplánoval, tím méně se zlými úmysly.
   Bože, do čeho jsi to duši dal!

   Vymazat
  7. TO (neznám jeho právně evropské "zvolené" pohlaví tak nechci urazit, že je to osoba druhu samec savce) je evidentně Indický "maratonec". Rozumný a spolehlivý člen naší bezesporu milované "páté kolony".
   Co mu to vlastně děláme? Vždyť ONO se tak snaží být konstruktivní.
   Jediným viníkem je plán z okolí Porošenka a Obamy pokusu o atentát na letadlo prezidenta Ruska. Ti však "tajně" přeletěli přes Bělorusko.

   Vymazat
  8. 17:25, no kdybych trochu nesledoval trestní tribunály ohledně událostí v Jugoslávii, nesledoval vyjádření šéfa JIT a nevěděl, že v podstatě jeho slova už zákonem a tedy rozsudkem jsou, kdybych nesledoval západní média, která už dávno rozhodla... pak bych vaší tezi o "nezávislosti" uvěřil. Ale protože už mám nějaký ten pátek za sebou a něco jsem už přečetl i v cizích jazycích, vaše veta mi vloudila na tvář úsměv. Asi jako když jsem si včera vyslechl, že Američané narozdíl od jiných bojují za svobodu a demokracii.

   Vymazat
  9. Ačkoliv přispěvatel 17:15 se vám líbit nemusí, můžete prosím na něj normálně reagovat bez invektiv? Děkuji, budu vám vděčný. Platí hlavně pro 18:09.

   Vymazat
  10. Tak to určitě us vazalové budou soudit Rusko bez důkazů ať si tu komedii strčí za klobouk.

   Vymazat
  11. 21:37, jak bez jakých důkazů, vždyť mají 12 klíčových svědků? Jeden z nich, s kódovým označením M58, včera přesně a podrobně popsal agenturní strukturu, která zabezpečovala tu akci. Označil (i jménem) lidi z GRU a FSB. Popsal do detailu jejich činnost okolo Buku na Donbase. Jako kdyby byl u toho. Další svědek možná popíše práci ruského velení, kde se o sestřelu rozhodlo. Rusko nechalo cizí vyšetřovatele, aby šest let v pohodě působili v jejich zemi. Do USA by se takoví lidé ani nedostali nebo byli zavřeni hned na letišti.

   Tento proces bude velkým problémem i v Rusku, protože velké množství lidí, především mladých lidí, ruské špiony nesnáší. Navíc mladí lidé v Rusku sledují hollywoodskou produkci a tam je americký agent vždy neohrožený, ďábelsky inteligentní a na straně práva. Ruský špion přesně opačně. Měli byste vidět diskuse v tamním prostoru ohledně GRU ve spojení s případem Skripal.

   Takže pokud se tato agentura + FSB ukáže jako vražedná pro malé děti v letecké dopravě, lhostejno jestli to bude pravda nebo ne, nebude to mít za následek jen ojedinělý útok na volně stojící budovu na Lubjance, ale půjdou jim po krku i v jejich domovech. Koneckonců ne tak dávno se v Rusku začalo volat po zrušení tajných služeb a speciálních jednotek a seriál Spiaščije skončil v jejich hodnocení někde v suterénu.

   Takže tento soud, bez ohledu na to, jestli tito svědci budou kdy známí, může mít zásadní vliv na samotnou ruskou společnost. To je přesný opak od Američanů, kde například drtivá většina schvalovala postup jejich kontraktorů a armády ve Fallúdži nebo když drtivá většina Američanů by schválila jaderné bombardování.

   Vymazat
  12. Věřím .že tzv.nezávislý soud okupační správy USA v EVROPĚ doveza toho pravého viníka z řad ukrajinských a izraelských fašistů,který je již v Izraeli. Každý si pamatuje ,jak v ten osudný den byl odvelen španělský operátor,který sloužil v té době na kyjevském letišti.Ten veřejně prohlásil i do medií,že dostal v poslední chvíli příkaz změnit směr letadla nad Donbas ,kde byl hned nato sestřelený fašisty.Podivné také bylo ,že podle výpovědi mrtvý z letadla zapáchali a byli více méně bez krve.Kdepak asi byli uskladněni?Ono také zmizelo další letadlo a nenašlo se.Jeden z uneseného letadla také tajně zavolal,že se nacházejí pravděpodobně na vojenské základně Diego Garcia.To také bylo to poslední co dal světu vědět.

   Vymazat
  13. 13:39, nekonspirujte. Už jen kvůli tomuto si z Rusů dělali blázny. Nikdo nebyl mrtvý už v letadle. V nákladním prostoru zřejmě převáželi nějaké medicínské Cargo a to se rozbilo. To by ten zápach. Takto to podali separatisté a dokonce i Girkin, který to viděl taky. Takže nic tajemného.

   Vymazat
 3. A nějaký článek o kolapsu cen ropy a opětovném kolapsu rublu (přesný opak předpovědí zdejších mudrlantů) nebude? To je totiž přesně to co v současnosti hýbe Ruskem a je pro něj zásadní hrozbou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikoli hrozbou, ale výzvou. Přidali v zemědělství a hle - Rusové největší exportéři obilí. Dokáží překonat i tuhle drobnost. Navíc, je tam ještě generace, která dokáže žít skromně. To se nedá zapomenout.

   Vymazat
  2. 17:33
   Copak geronte z Reichenbergu,už sis zrušil Indickýho běžce?!!!☺

   Vymazat
  3. Anonymni panacek s IQ 0.5 asi nepochopil, ze na nizke cene ropy se dohodli Rusaci se Saudama, aby znicili tezbu bridlicovych plynu v USA. Ropa se prodava v Dollarech ne v Rublech. Zatim.

   Vymazat
  4. Milý kolego, co míníte tím kolapsem rublu ? Opravdu si myslíte, že změna kurzu dolaru vůči rublu se života běžných Rusů nějak významně dotkne ? :D Toto je úder dovozcům, kteří vozí do Ruskavýrobky české Madety a jen to posílí ruské firmy. A že jich v gigantickém Rusku roste jak hub po dešti. Byl jsem v Rusku a nakupoval jsem v běžném obchodě. A takový výběr velmi kvalitní ruské produkce za velmi rozumné ceny nebyl ani v Česku.

   Vymazat
  5. 18:33
   Při posledním kolapsu rublu v roce 2015 měli v Rusku inflaci kolem 20% a reálné mzdy se snížily o 10%. Takže já si skutečně nic nemyslím, ale popisuji realitu. Na rozdíl od vašich fantazií a přání.

   Vymazat
  6. Rusko si "prodá " ropu sobě a bude klidně jezdit, zatímco my si budeme za tak nízké ceny sedět pohodlně na zadku a okousávat si nehty. Rusko to přežije absolutně v pohodě.
   S tím kolapsem rublu. Je to sranda, protože hlavní měnou je v Rusku Samohonka a Vodka. Ale protože masově přestávají tolik pít, tak mají velké rezervy, takže nějaké různobarevné "papírky" na rozdíl od nás je celkem moc nezajímají ... :)
   Spíše očekávám kolaps eura a dolaru, popřípadě i libry šterlinku. Koruna se přidá solidárně k euru a dolaru.
   Jak se říká 17:33, pláčete jako vždycky hezky, ale na špatném hrobě ...

   Vymazat
  7. 17:33, kolaps rublu je skutečně problém, jenže Rusové dobře věděli, že když nepřistoupí na návrhy OPEC, stane se to. Přesto to riskli. Těžko říct proč, ve hře je víc teorií. Je ale pravdou, že aktivita Saúdů, po níž ceny klesly, nemohla být vymyšlena a provedena během těch pár dní. Nejspíš se to připravovalo dřív za nějakým účelem. Myslím, že to je soustředěný útok na ruské těžaře ne na americké břidlice - vzkaz pro 18:22.

   18:33, vlastní výrobu mají, to je pravda, ale na úroveň za SSSR to ani zdaleka nedotáhli a jen vnitřní trh nestačí. Chybí vysokotechnologická produkce. Poměrně velmi dobrá je výroba potravin, alespoň prozatím. Mají hnůj jako tady, ale běžně a za slušnou cenu lze koupit i vlastní kvalitní potraviny. Velmi pestré potraviny, ne jako tady. Pojem slušná cena je pro nás, řada Rusů na to dosáhne trochu hůř.

   Vymazat
  8. 20:26 Rusko je díky sankcím připraveno a má dostatečné rezervy, aby několik roků vydrželo bez problémů nízké ceny ropy. Těžaři z břidlic potřebují minimální ceny okolo 80 USD, někde jsem četl, že jim stačí i 60 USD. Určitě jim nebude vyhovovat 30 USD, kam asi míří ceny. Musí platit úvěry bankám a i když jim banka chvíli počká, nebude čekat roky. Saudové střílí na Rusko, ale trefili Doníka :-). Ale však on jim to před volbami spočítá...

   Vymazat
  9. Tady je odpověď na "jeho" otázku jasná. Proto Putin a Rusko vytvářelo obrovské fondy. Prostě mysleli dopředu. Kdy budeme myslet dopředu my? Podle mne asi nikdy.

   https://cz.sputniknews.com/nazory/2020031011626276-celosvetova-panika-kdo-a-proc-ji-vyvolal-co-z-toho-bude/

   Vymazat
  10. 22:28, ale prosím vás, ta vaše dětinská důvěřivost a rozjásanost nad vším ruským, když jejich vlastní obyvatelé nadávají a rebelují, je směšná.

   Vymazat
  11. 8:18
   Zato u amiokupantů je klid,pohoda,mir a láska viď Vygume?!☺

   Vymazat
  12. Ad 17:01 - A jakou informaci jsi přinesl ty? Lež o bouřících se Rusech. Jen tlacháš, trollíš. Pak se nediv, že ti přišili hrubou záplatu, když jsi jen hrubý pytel.

   Vymazat
  13. Pokud mě editujete, tak mě už, prosím, nemažte.

   17:33, já mám informace o neklidné situaci v Rusku přímo z RUSKÉHO TISKU! To není žádný MŮJ VÝMYSL chorého mozku. Já za to nemůžu, že vy si to tam neumíte přečíst. Čtu i diskuse, a za ta léta, kdy i sám diskutuju, jsem si o tamní společnosti, velmi pestré a velmi zajímavé společnosti, udělal rozhodně lepší obrázek než máte vy. Nikde jsem nepsal, že je Rusko před nějakou revolucí, jen to, že skutečně může přijít nějaká jiskra, a to záměrně zažehnutá, která může vyvolat velmi vážné bouře podobně jako na Ukrajině.

   Spousta lidí z různých důvodů toho už skutečně začíná mít plné zuby. Základem je ekonomika a dostatek a ta v Rusku pokulhává. Za ta léta mě začínají srát na ruské politice stejné věci jako ty obyč. Rusy, které mám rád. Podobně jako mě serou tady v naší zemi. I Rusové jsou jen lidi.

   Přitom tamní vrcholovou politiku Ruska považuju za velmi kompetentní v té oblasti, které se věnuje - zahraničí a armáda. Bohužel mládí to moc neocení. Takový pětatřicátník ani nepamatuje jiného presidenta než Putina. Furt ten samý ksicht. Já bych ho volil znovu, ale vím, že v Rusku dvě třetiny lidí už volit presidenta nepůjde. Já tomu říkám zlověstné mlčení.

   A nenazývejte mě laskavě trollem, vygumem, idiotem a dalšími invektivy.

   Vymazat
 4. Vrah Boeingu nad Ukrajinou je známý!
  Tak už je to konečně venku. Pamatuji si, že dokonce Rusové doložili satelitní snímky i s rozlišením čísla letounu, který letadlo sestřelil. Proto skončila činnost komise dřívější a v té nové nesměli být ruští zástupci. Pravdu ale nelze umlčet, vždy vyjde najevo.Tak už ho našli! Proč naše média mlčí? Vrah 300 lidí v malajsijském letadle je známý, "on jen vykonával rozkazy". Prezident Prorošenko ho osobně odměnil, aby mohl zdrhnout k Saudům do emirátů...JMÉNO MASOVÉHO VRAHA nevinných lidí je: DMITRIJ JAKACUD. Ukrajinský SU-25, který sestřelil "Boeing", pilotoval Dmitrij Jakacud. Generální štáb Ukrajinské armády vytrvale popíral přítomnost svého letadla na obloze nad Doněckem, když byl sestřelen malajsijský boeing. Nicméně v průběhu nezávislého vyšetřování získali experti důkazy o přítomnosti čtyř stíhaček SU-25, čísla na trupu 06, 07, 08 a 38, z 299. Perutě letectva Ukrajiny dne 17. července 2014 ve vzdušném prostoru Ukrajiny. O tom je nový dokumentární film žurnalisty Andreje Kuraulova "Jak zemřel ,Boeing?".
  V dokumentu jsou soustředěny a presentovány všechny nejnovější informace o zničení "Boeingu" ve vzdušném prostoru Ukrajiny. Nezávislé vyšetřování expertní skupiny dokázalo, že v osudný den bylo malajsijské letadlo sestřeleno ukrajinskou stíhačkou SU-25 s palubním číslem 08, kterou pilotoval podplukovník ukrajinského letectva Dmitrij Jakacud. Pravděpodobně došlo k omylu s letadlem, kterým se vracel Putin z cesty po Jižní Americe v tom čase a v té jisté letové trase, ale před ukrajinskými hranicemi byl jeho let odkloněn na Bělorusko. I o těchto přípravách atentátu na Putina Rusi věděli a komunikace na vojenské frekvenci to potvrzovala. Atentát připravovala Ukrajina a USA, s přímým souhlasem Obamy!!! Ode dne tragédie až do současnosti původce tohoto zločinu se podle výsledků vyšetřování nachází ve Spojených arabských emirátech. Též zmizela děvočka, která ten den dělala řízeni letového provozu nad Ukrajinou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To už jste sem dával a bylo vám řečeno, že to jsou hlouposti. Nevím, proč to sem tapetujete znovu?

   Vymazat
  2. Ad 20:16 Aby i ti hloupějších z těch blbých si zlepšili chápavost. Přeji i vám zdar v tomto směru!

   Vymazat
  3. 11:13, nebojte, ti hloupí to bezpochyby pochopí, my ostatní holt máme smůlu.

   Vymazat
  4. SU-25 není stihačka, je to podzvukový bitevník s maximální rychlostí nižší než je cestovní rychlost Boeingu. To si tam na to B747 počkal?Tahle pohádka je dávno profláklá.

   Vymazat
  5. Nesmíte se nechat tak lehce oblafnout :-)
   SU-25 má sice o trochu nižší maximálku, ale opravdu není problém ho navést tam, když víme kam a tehdy, když víme kdy, a použít jeho mohutné palební síly k sestřelení tučného cíle.
   Opravdu si myslíte, že na onom brífinku, kdy Ruské ministerstvo obrany předkládalo své důkazy byli takoví hlupáci, aby se ztrapňovali před celým světem pohádkami?
   Mezi námi, jaká je vaše odbornost?

   Vymazat
  6. 9:12, na brífinku s Kartapolovem se vytáhly jen ty údaje, které v tu chvíli měli Rusové k dispozici. Kromě radarové odezvy z dispečinku se tam odprezentovaly satelitní snímky, kde bylo jasně vidět rozložení ukrajinské PVO u obce Šapošnikovo a radarová činnost PVO v této oblasti.

   Co se týká radarových záznamů z RnD, byla tam vidět odezva od dalšího objektu mimo sledovaný objekt MH17. Ten druhý se tam objevil náhle.

   Viděl jsem tu prezentaci a když jsem měl později víc informací, napadlo mě, že by se mohlo jednat o oddělený kokpit po zásahu zenitni raketou, což se ukázalo jako správné.

   Jsem přesvědčen, že Kartapolov si tohoto byl také vědom, přesto sice nepojmenoval ten objekt jako Su24, ale emblém tohoto bitevníku strašil na obrazovce této presentace po celou dobu. K tomu uvedl poznatek, že svědci tam toto letadlo viděli, což je pravda.

   Jenže Kartapolov je skutečný odborník a zná možnosti stroje. Předpokládám, že po těch třech dnech, kdy Rusko bylo hodinu po sestřelu označeno za teroristický stát a v médiích úplná štvanice, přisadili si i oni, aby se mělo o čem psát a odklonili od sebe tu nesmírnou nenávist.

   Vymazat
 5. Myslím, že koronavirus je druhým ostřím nůžek, které svírají svět v počátku krize velmi pevně. Zdá se, že jedno z ostří v Rusku působí výrazně mizivě oproti "naší" euroatlantické kultuře. Uvidíme, kdo z toho vyjde alespoň trochu se ctí a bez podvodů...

  OdpovědětVymazat
 6. On ten tribunál má bohužel pověst už daleko horší, než ten Lipský nechvalné paměti z dob Adolfa Hitlera a bude to zřejmě zase nějaká ta hilzneriáda - stejně jako s J. Assangem. Ten tribunál nechal zavraždit Miloševiče ze strachu, že by se mohla provalit pravda o zkorumpovanosti této prostituce. Tento "tribunál" neměl námitky ani proti těm řezníkům z Kosova, co dělali výsek lidských orgánů (také české omladiny!!!) pro transplantaci potřebným kapitalistům na Západě!.
  Kdo věří, že má Haag něco společného se spravedlností? Možná, až na tribunál dopadne Soudný den, že tam vznikne Boží dopuštění! Krysy budou prchat stokami lží, ale co pak, až narazí na mříže pravdy?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:25, ani mě, Rusko to ignoruje a my jsme presentaci JIT & Bellingcat přece mnohokrát viděli. Možná k tomu jen přidají obvinění gen. štábu RF s presidenta, toť vše.

   Vymazat
  2. Také jsem si vzpomenul na soud s Dimitrovem. Jen dnes v rolích nácků vystupují holandští soudci. Hanba.

   Vymazat
 7. S tím kolapsem cen ropy je to také poněkud jinak. Ten rozdíl, ale vnímáme každý jinak. Problém mají spíše saudi a Američani, teda pokud umím číst.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na to kdo má problémy při pádu cen ropy se můžeme názorně přesvědčit pohledem do minulosti. Komu padala ekonomika jako kámen od léta 2014 až do 2016?

   Vymazat
  2. Minulost není současnost. A ekonomika padá jako kámen USA, které jsou jednou z nejzadluženějších zemí světa.

   Vymazat
 8. Řekl bych, že to ten moudrý chlapec oznámil do éteru správně. Ostatně celkem nedávno také německé auto porazilo na přechodu chodce. Seděl v něm nějaký Janoušek. Přišlo mu to velice zábavné. Do telefonu ten vejlupek, pod dohledem policie, někomu sděloval tu švandu, jak mu nějaká žlutá holka, před tím německým autem, ve vzduchu předváděla úžasné prostocviky. Byl mimo, něco mu tlačilo na mozek. A protože se mu prý pořád z toho auta dělá špatně, ani do kriminálu nemusí. Z toho vyvozuji, že skvělá evropská judikatura umožní neúplatným soudcům napařit ruské raketě doživotí.

  OdpovědětVymazat
 9. Spojené státy nejsou stranou Mezinárodního trestního soudu (ICC). Pomohly ustanovit tento soud, ale poté změnily směr a odmítly spadat pod jurisdikci ICC. V roce 2002 americký Kongres schválil zákon o ochraně členů amerických ozbrojených sil, který umožňuje vládě USA „použít všechny dostupné prostředky“ k ochraně vojáků před prokurátory ICC. Článek 98 Římského statutu nenařizuje státům, aby vydávaly hledané osoby z třetí strany, pokud tyto státy podepsaly „imunitní“ dohodu se třetí stranou; americká vláda proto vyzvala státy k podepsání těchto „dohod podle článku 98“, aby poskytla svým vojákům imunitu před stíháním.
  Obrovské množství důkazů o válečných zločinech, které spáchaly americké jednotky a jednotky, spolupracující s USA, v Afghánistánu a Iráku, dopadá na důvěryhodnost ICC. V roce 2016, po deseti letech vyšetřování, vydal ICC zprávu, která poskytla naději Afgháncům. ICC uvedl, že existuje „opodstatněný důvod“ pro další vyšetřování válečných zločinů, spáchaných různými silami v Afghánistánu - jako je Tálibán, síť Hakkání a vojenské síly Spojených států, společně s Ústřední zpravodajskou službou. Následující rok přišel ICC s detailnějším potvrzením možnosti válečných zločinů. Od té doby se začal zvyšovat tlak na žalobce ICC.
  Trumpova administrativa dala jasně najevo trestnímu soudu prostřednictvím Johna Boltona a Mikea Pompeo, že pokud budou projednávat případ proti zájmům USA, potom Trumpova administrativa půjde osobně po prokurátorovi a soudcích.

  OdpovědětVymazat
 10. Hlavně jasno má I. Strelkov, který byl u toho a tak se pochlubil zprávou, že "Ptica upala". Tohle soudruzi neokecáte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebyl u toho a nic takového neřekl. Girkin nejpravděpodobněji se sestřelem nic nemá.

   Vymazat
  2. Také myslím, že to je nesmysl. Nebylo by od věci znát přesné záznamy o leteckém provozu nad Ukrajinou. Jenže ty se Ukrajině nějak ztratily a nikomu to zřejmě nevadí. Také by jistě pomohlo, kdyby USA, které snímají území Ukrajiny z vesmíru, uvolnily své záznamy. Nepochybuji o tom, že kdyby letadlo sestřelilo Rusko, byly by 2 dny poté ve všech médiích světa. I to je hodně výmluvné.

   Vymazat
  3. 22:39, to, že Rusko sestřelilo letadlo nad Donbasem se v médiích se objevilo asi po hodině a půl a od té doby to v médiích zůstalo. Porošenko dokonce dvacet minut poté věděl, kterým typem se střílelo.

   Vymazat
 11. Právě proběhlo první slyšení ohledně MH17. Promluvil svědek M58, který potvrdil, že v blízkosti Buku a v pozadí celé té záležitosti se nacházeli skupiny agentů FSB a GRU. Obě tajné služby se prý již šest let snažili dozvědět identitu tohoto svědka, který je nyní na tajném místě a jednou na něj byl spáchán pokus o vraždu. Tito agenti řídili celou operaci sestřelu MH17, transportu Buku i komunikaci s centrálou v Rusku. V této kauze bylo více svědků na něž byl pokud o zabití. Všichni jsou v utajení. To je zatím z trestního tribunálu vše. Ale už teď je zřejmé, že sice obvinění jsou jen čtyři lidé, ale těch, kteří se na tom podíleli je podstatně víc, včetně vrcholných politiků. Má tiskovce prokurátor nevyloučil, že počet obviněných se rozroste do blíže neurčeného počtu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aha, to je opravdu krásné utajené svědectví. Až začne soudit Rusko zločiny USA s utajenými svědky, to bude na Západě poprask...

   Vymazat
  2. 22:43, žádná žaloba tohoto typu by nebyla mezinárodním tribunálem přijata. Ani kdyby Američané hodili jadernou bombu na Írán.

   Vymazat
  3. "Hrušínskej" by se ten text naučil za měsíc a nějakých pár milionků; a ne za tolik roků. Laciná šmíra...

   Vymazat
  4. Každý čtenář detektivek dobře ví, že Rusku chybí to hlavní a to je MOTIV. Oproti tomu Ukrajina spolčená s SS má motivaci obrovskou. Přece mi pane anonyme nechcete namluvit, že Rusům by taková obludnost nějak prospěla. Proti tomu Ukrajině s SSákama se to náramě hodilo do krámu - ukázat světu že obyvatelé Donbasu jsou nelidská zvěř a proto je přece správné vymlátit, umučit a upálit. Apropo, s těmi odstřelovači z Gruzie jste tady také blábolil ty svoje nesmysly a teď se pravda ukázala přímo v SS kde si jí ty SSácký prasata otloukají o hlavu před volbami.

   Vymazat
  5. 18:11, to adresujete komu, že blabolil nesmysly? Pokud myslíte mě, pak o žádných Gruzíncích jsem žádné nesmysly neblábolil. To zaprvé. A zadruhé, pokud si přečtěte můj příspěvek, zjistíte, že jsem jen přinesl informace k tématu článku z právě probíhajícího soudu. Nic víc.

   Nechápu, proč se zavzdušňujete a ještě k tomu mi vkládáte do úst něco o Gruzíncích?

   Vymazat
  6. No tak tedy promiňte, tak tady ty bláboly šířil nějaký jiný nenávistný trumpeta. Kdo se má v těch amerických trolech vyznat. Máte se podepisovat, a ne se zbaběle schovávat za anonymní americké troly.

   Vymazat
  7. Klídek Kozina, jste jako vždy poněkud hrrrr...
   Ne každý anonym je tu americký trol. A i když ten anonym, co vám odpovídá, že přináší informace, to možná dělá jen proto, aby přinesl dezinformace, přece jen se chová slušně a o odstřelovačích informace opravdu v příspěvku nepřinesl :-)

   Vymazat
  8. 20:35, jaké dezinformace? Zprávy z prvního jednání tribunálu MH17 a výslechu svědka M58 jsou dezinformace?

   Vy vůbec nevíte, kdo jsem, jaké mám příspěvky, jen plácáte prázdnou slámu. O Gruzíncích jsem psal někdy před měsícem, což vy si nemůžete pamatovat. A jestli se vám nelíbí, že nastupující junta si pozvala Saakašviliho snajpry, holt se s tím budete muset smířit. Jelikož oni vypovídali na kameru a jsou stovky záběrů i s Pašinskym, Avakovem, Parasjukem. Dokonce i z té střechy mají filmové záběry. Ale nebojte, stejně se to hodí na Berkut, Janukovyče a ruskou Alfu, takže můžete spokojeně spát.

   Vymazat
 12. Rozhlas neposlouchám, sem tam sleduju ČT. A tak jsem byl v té věci MH17 informován jistým Janem Šírem, prý z Karlovy Univerzity. Povídal, že ty dráty od Buku vedly až do Kremlu. Čekal jsem, že se konečně dozvím, kdo zmáčkl to tlačítko. Ale Šír mě zklamal, nevěděl to.
  No, říkám si, prostě nemůže ten vrátný vědět všechno. Ale ouha, zaměřím se na popisek u toho týpka. A on to - odborný asistent Katedry ruských a východoevropských studií UK. A to mi vyrazilo dech víc, než ta ruská raketa!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šír to ví přesně, protože stál také kousek od Buku a pak šel pod drátech až do Kremlu a zastavil se až před kanceláří nejvyššího... Bude svědkem Š34

   Vymazat
  2. Šír nestál kousek od Buku, ale za bukem a pečlivě si vše tajným písmem zapisoval za uši. Když se setmělo, naléval ukrajinským vojákům vodku a špiritus.

   Vymazat
  3. 23:34, ne bylo tam několik webkamer, webky byly i v tom Buku, stejně tak i v satelitu LEO a dronu, který šmíroval v těsné blízkosti, a Šír to sledoval on-line v pohodlí svého domova. To je vše

   Vymazat
  4. Smrdí jako "psí kŠíry", se občas u nás říká. Tohle úsloví mě napadne pokaždé, když mám tu smůlu, a tuto kreaturu vidím v ČT 24, jak dělá nadšeně "znaleckou propagandu". Je tragedií našeho školství, m.j., že takový ideologicky a nadšeně zaťatý blb vyučuje na univerzitě. Není sám, ona si ČT 24, samozřejmě naprosto "vyváženě a nestranně" zve další "pevně ideologicky ukotvené kádry", jako je jistý Votápek,senátor Fišer,Štětina, a další. Někdy to už vypadá, že je tam musí posílat a platit sám prezident Putin, protože takovou idiotskou a kontraproduktivní propagandu snad nemůže někdo brát vážně, a účinek je zpravidla opačný. Jo, když to říká zrovna tenhle blb, tak to asi opravdu bude jinak.

   Vymazat
 13. Xavera, Lipovskou, Pikoru nebrat! PL získaly důkaz, jak neziskovky tvrdě zasahují do volby Rady ČT:

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Xavera-Lipovskou-Pikoru-nebrat-PL-ziskaly-dukaz-jak-neziskovky-tvrde-zasahuji-do-volby-Rady-CT-616414

  OdpovědětVymazat
 14. Nezávislé Sorošovy soudy to demokraticky vyřeší.

  OdpovědětVymazat
 15. A kdy stanou před soudem ti, co mohou za pád celé Ukrajiny ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janukovič? Až se vrátí z Ruska, okamžitě jde za katr a před soud. Je na něj podaný zatykač.

   Vymazat
  2. 3.53 Jste vedle jako Paulus u Stalingradu. Ne Janukovič, ale ti kteří spáchali putch, uloupili zlatý poklad Ukrajinců do USA, zorganizovali vražedný majdan... včetně Gruzínských ničemů... a majitelé Deep state ovládající Ameriku i "svobodnou" EU...

   Vymazat
  3. 18:39, on ten Janukovyč má na tom lví podíl. Být ta někdo více kompetentní a méně chamtivý, žádný Majdan by nenastal. Ten stejně trval jen čtyři dny. Pak měli zavřít krám a finito.

   Vymazat
 16. Toto 10. března 2020 22:43
  Jediný, kdo měl v oblasti Buky byli Ukrajinci. Tečka. Rusové již měli svou další generaci a všechny Buky odstavili dávno předtím.
  Lhát se musí umět, ale vlastně lhář nemůže znát pravdu, protože ji nechce vidět ani slyšet. Je omezen ve svých možnostech a tak to opakuje stále dokola dokolečka až se to stane ještě větší lží. Pak si myslí, že už tomu budou ostatní věřit. Doporučil bych mu, aby si vzpomněl na to první video s komentářem, které pak "záhadně" zmizelo do "archívů". Ale jinak nemá cenu se s tím (co je nad Vámi, nechci být ve stejné "kolonce :) ) bavit, protože je to Asijský poloostrovní běžec a předtím už ani nevím, naštěstí jak se TO "jmenovalo". Prostě změnilo taktiku. Ale jak jsem uvedl, lhář nemůže jednat jinak, než přes kopírák stále stejně. Nemůže mít vlastní myšlenky, protože by se mu to celé zhroutilo. Člověk, na rozdíl od takových tvorů, se může upřímně plést, ale má vlastní myšlenky a názory a nepotřebuje vystavovat okopírované zprávy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:21, plno slov bez obsahu. Co jste chtěl tímto říct kromě toho, že jste mě označil za jednoduchého tvora? Myslíte, že podobná obhajoba u soudu uspěje? Ukrajina tvrdí, že v oblasti neměli vůbec žádné podobné zbraně a taktéž žádné letectvo. Že vůbec nevěděla o ruských úmyslech. A protože vím, jak fungují předmětné soudy a redakce sem umístila článek s tímto tématem, napsal jsem o tom.

   Vymazat
  2. To,že Banderostán od začátku lže podle notiček amiokupantů JE NAD SLUNCE JASNĚJŠÍ!!!!

   Vymazat
  3. Ono v tomto článku snad vůbec nejde o zpochybňování viny či neviny. To je rozumně uvažujícímu jasné v čí prospěch se stalo. I ta bezprostření mediální kampaň byla více než výmluvná.
   Jestli přece jen něco k tomu dodat, co ani těm rozumným nemuselo plně vytanout na mysli, pak to, že někdo tlačil v tom roce 2014 svět bez skrupulí do jaderné války.
   Spíš mě teď zajímá, jak to má nastavena ČT, ČRO a podobní. Jestli stačí nějaké lži soustavně šířit a pak na tom podporovat další navazující politické kroky, nebo jestli je ještě třeba vůbec diváky a posluchače přesvědčit (přesvědčovat).
   Když se třeba zaměřím na Podivuhodné příběhy chrabré dvojice Skřípalů, která odolala nejjedovatějšímu možnému útoku díky blahodárně působícímu vlahému anglickému vzduchu, pak musím konstatovat, že na mínění těch, kterým jsou pohádky určeny, vypravěčům už nezáleží. Leda by jim šlo o hlasy idiotů. A že z nás idioty dělají ... chápu, to může jednoho vytáčet. Ale ukazuje se, že na tom Češi tak zle nejsou. Třeba právě u výsledků volby prezidenta dosažených přes tu šílenou mediální masáž.

   Vymazat
  4. 8:13, a jak to víte tak suprjasně?

   Vymazat
 17. Protoze na zapade nikdo nema zajem ten setrel MH17 nestranne vysetrit, je zde spousta fam. Shrnuji je:
  - Podle nemeckeho experta na raketove zbrane to nemohla byt raketa BUG.
  - Sestrelen mel byt na rozkaz Porosenka stroj s Putinem, ktery byl vcas odklonen. Namisto jeho letadla se tam pripletlo letadlo z Malaysie. V te dobe bylo ve vzduchu v tomto prostoru nekolik ukrajinskych stihacek.
  Jedna rostrilela kokpit a kdyz letadlo hned nespadlo, jeste ho dorazila. Nejdrive se rikalo, ze pilot Volosin po pristani prohlasil, ze sestrelil nespravne letadlo. Ted se tvrdi, ze to byl nekdo jiny, podplukovnik. Volosin byl nejprve vyznamenan, pak odesel z armady a zastrelil se svou pistoli, na ktere bylo vybrouseno seriove cislo.
  Nebojte se, jste-li mladi, dozvite se jednou pravdu i o Skripalovych.
  Musi se ale hodne zmenit.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.