Reklama

úterý 3. března 2020

Erdogan zase vyhrožuje, ale ...

Janka Šťastná
3. 3. 2020  NWOO
V syrské provincii Idlíb ( tj. oblast, kam byli postupně přesunuti teroristé "islámského státu" z osvobozených oblastí Sýrie ) bylo ve čtvrtek během náletu syrských vládních sil zabito několik desítek tureckých vojáků - čísla se pohybují od 22 do 33. Některé zdroje psaly dokonce o stovce a více mrtvých a aby se zabránilo odhalení skutečných ztrát, tak prý Ankara vypla v celé zemi sociální sítě. https://rusvesna.su/news/1582842325
Poslední oficiální zprávy psaly ale o 33 mrtvých.


Nálet na turecké pozice následoval krátce po ruském prohlášení, že jsou jejich letadla nad Idlíbem ostřelována manpady. Podle ruských zdrojů Turci napadli syrská stanoviště, kde byli zabiti i ruští specialisté.

Erdogan se teď ocitl v kritické situaci: musí nějak zareagovat a přitom ze svých reakcí vynechat Rusko.

U Turecka a Ruska je dobré si připomenout, jakou hrály tyto země v minulosti roli:

Turecko, resp. Osmanská říše, byla od okamžiku svého vzniku vždy nástrojem realizace globální politiky ze strany globálních elit ( GP ) v daném regionu. Osmanská říše byla vytvořena, aby podrývala Rusko a připravovala ho o zdroje. Aby nenechala Rusko v klidu se rozvíjet, aby Rusko muselo neustále bojovat, vyčerpávat své síly. Pokaždé když se Rusko účastnilo nějaké války, tak Turecko okamžitě otevíralo druhou frontu ( boj proti Napoleonovi a zároveň na Kavkaze proti Turkům, Krymská válka - hlavní boj s Tureckem,...). Turecko pokaždé bojovalo proti Rusku, přičemž řízení Turecka probíhalo z Velké Británie.

Byla to Osmanská říše, která vlastně začala řešit otázku založení islámského chalífátu v Evropě. Došla až k Vídni, ale nedokázali si poradit s Ruskem.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o umělý útvar, který vyčerpal limit své existence, bylo nutné ho přeformátovat. A to přeformátování bylo naplánováno na základě výsledků 1. světové války. Za 1. světové války stály sice Velká Británie a Turecko na opačných stranách, VB bojovala proti Německu a Turecko ( tehdy ještě Osmanská říše ) na německé straně proti Rusku. Klíčové je, že právě proti Rusku. V roce 1916 Rusko fakticky Německo drtilo a bylo jasné, že Rusko v té válce zvítězí. Proto byl v Rusku urychleně organizován státní převrat.

Na konci 1.sv. války byla Osmanská říše na straně poražených a na základě Sevreské smlouvy měla být rozdělena. Jenže došlo k něčemu, s čím se nepočítalo. Průběh revoluce a občanské války v Rusku se zvrtnul jiným směrem, než GP očekával, což ho postavilo opět před úkol vytvořit subjekt, který by mohl tlačit na Rusko i nadále. Proto rozčlenění Anatolie, tj. Malé Asie, na různé státečky šlo stranou. Roku 1923 došlo k revizi mírové smlouvy v Lausanne a byl založen nový stát - Turecko.

Turecko byl stát, který v podstatě dlouho živořil, nikdo ho nehodlal "krmit". To se změnilo v 90. letech, kdy Rusko začalo svými zdroji posilovat Turecko.

GP potřeboval vytvořit proti Rusku dvě beranidla:

1) Ukrajinu - s banderovci, se svidomizmem ( ukrajinské "vlastenectví" )

2) Turecko. Zdroje na posilování Turecka začaly přitékat z Ruska prostřednictvím různých překupníků zboží, turistů, různých druhů podnikání,.. Takže Rusko si začalo pěstovat toho, kdo byl následně určen k jeho zničení.

Když se plánovalo velké arabské jaro, které mělo smést státy Maghrebu a byla spuštěna teroristická válka v Sýrii, tak v Turecku došlo k "rozmachu" neoosmanismu. Hlavním úkolem bylo vytvoření evropského islámského chalífátu. Přes Turecko měly proudit davy uprchlíků, Turecko mělo přenést válku do Evropy a následně být kvůli tomu zlikvidováno. Potom by nastoupil Írán a udělal pořádek. Jenže zásah Ruska do syrského problému tento plán narušil.

Erdogan uviděl ve válce v Sýrii možnost rozšířit turecké území, a tak se vrhl do této války na straně teroristů. Podporoval teroristy, léčil je, dodával jim zbraně, doplňoval mužstvo čerstvými silami, organizoval konvoje, které vozily nakradenou syrskou ropu.

Když Rusko začalo bombardovat kolony kamionů převážejících kradenou ropu, tak se Erdogan vztekal. Nešlo jen o likvidaci jeho finančních zdrojů, ale o likvidaci politické stability jeho režimu. Erdoganovi zajišťovaly ty západní instituce, které dostávaly nakradenou ropu, mezinárodní politickou podporu.

A proto mu nezbylo nic jiného, než zapojit Turecko do procesu likvidace syrských teroristů, do koalice Ruska a Íránu. Neudělal to proto, že by ty teroristy chtěl likvidovat, ale proto, že se hodlal pověsit jako závaží na ruce a nohy Rusku a Íránu a ten proces tím brzdit.

Erdogan je člověk, který nechápe globální politiku. Je to takový "manažer zkázy". Moc je schopnost realizovat řízení v praxi, jenže to Erdogan nezvládá. A tak dělá jednu botu za druhou:
- On, jako projekt globalistů, se zapojoval do scénářů státní elity USA a poškodil tak plány globalistů.
- Vstoupil do Libye a začal podporovat teroristickou Vládu národní jednoty. Přesouval tam syrské teroristy, turecké velitele a ti byli masivně bombardováni Haftarovou armádou.
- O Idlibu mluví jako o tureckém území. Chce se zmocnit území obsazeného teroristy, myslí si, že s ním syrská armáda a ruské letectvo bojovat nebude. Teroristům dodal tanky, dělostřelectvo a další jednotky.

----------------

Po čtvrtečním útoku syrských sil jako první napadlo Erdogana, že do konfliktu zatáhne Západ, a tak se objevila pohrůžka, že Turecko přestane bránit syrským uprchlíkům v cestě do Evropy.
Turecko také svolalo poradu NATO o situaci v Idlibu. Americký velvyslanec při NATO případnou pomoc podmínil tím, že se Turecko vzdá ruských protiraketových S400. https://rusvesna.su/news/1582865702
Na mimořádném zasedání NATO Řecko zablokovalo prohlášení NATO o podpoře Turecka. https://rusvesna.su/news/1582930135

Erdogan uvedl, že Ankara otevřela hranici s Evropskou unií, kterou už překročilo asi 20 tisíc syrských uprchlíků. V reakci na to Řecko prohlásilo, že posiluje obranu svých hranic a na Erdoganovo nové vypouštění migrantů do Evropy zareagoval i maďarský Orbán, který slíbil, že migrační vlnu zastaví na národních hranicích
„EU vyzývá všechny strany k rychlému zklidnění a lituje ztráty životů. Zváží všechna opatření k ochraně svých bezpečnostních zájmů, jsme v kontaktu se všemi účastníky,“ sdělil šéf unijní diplomacie Borrell.

V průběhu dne se uskutečnil telefonický hovor Putina a Erdogana. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že se prezidenti bavili o Idlibu do všech detailů, mluvili o uplatnění nových opatření a hovořili také o možnosti osobního setkání hlav obou států, jakmile se situace trochu uklidní. Lavrov také upozornil, že „takové tragédie“ by bylo možné odvrátit, pokud by Turecko poskytlo přesné souřadnice umístění svých jednotek. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že turečtí vojáci, kteří se dostali pod palbu syrské armády, byli „v řadách teroristických formací“. Tito „teroristé se snažili provést rozsáhlý útok na pozice syrských vládních vojsk“.

Rada bezpečnosti OSN uspořádala mimořádné zasedání v souvislosti se zhoršením situace v syrské provincii Idlib. Stálý zástupce Ruska při OSN Vasilij Něbenzja ze své strany poukázal na to, že k incidentu s tureckými vojáky došlo za hranicemi pozorovatelny. Připomenul také, že má Sýrie právo „potlačovat“ teroristy, jak to vyžadují rezoluce Rady bezpečnosti OSN. https://cz.sputniknews.com/svet/2020022911569113-usa-vyzvaly-rusko-aby-neodkladne-pristalo-s-bojovymi-letadly-v-syrii/

Čína podpořila v OSN postoj RF ohledně nutnosti boje proti teroristům v Idlibu.
https://politikus.ru/events/126674-kitay-podderzhal-v-oon-poziciyu-rf-v-otnoshenii-neobhodimosti-borby-s-terroristami-v-idlibe.html

Zdá se, že si nikdo před Erdoganem nesedá na zadek, i když určité snahy podpindusníků jsou. A tak Erdoganovi nezbylo, než si domluvit s Putinem schůzku v Moskvě. Na závěr by se hodila věta, kterou často používá Pjakin: Nepřekážejte Erdoganovi, ten to Turecko dorazí sám.46 komentářů :

 1. Mám ten dojem, že je ten článek citací Pjakinova videa. Zajímavé je že s ním nikdo nepolemizuje i když říká věci které se západu nelíbí, ovšem jak se říká kdo umí ten umí, kdo neumí ten čumí a když nechce být za blba radši mlčí.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne u Kábulu, ale na řecké hranici se teď bojuje o Prahu. Tam by měla naše armáda chránit ČR a ne Američany v Afganistánu a Francouze v Mali

   Vymazat
 2. Erdogan měl už dávno sedět v kriminále, za agresi a nevyhlášenou válku vůči suverénnímu státu. Současně je zjevné k čemu slouží ty slavné mezinárodní soudní instituce. Jakmile máte lidnatý stát, armádu na úrovni a nejste Afričan, či Srb, tak se vás válečné zločiny netýkají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě jste zapomněl na Rusa. Už jsou aktivity v OSN, aby se Putin i Asad označili za válečné zločince a zločince proti lidskosti, a aby se postavili před soud. Nedivil bych se, kdyby EU zaujala podobné stanovisko a podala žalobu na trestní tribunál pro válečné zločiny. Mimochodem, Británie a Francie se chtějí války v Sýrii také zúčastnit... proti Asadovi. A tím i proti Rusku.

   Vymazat
  2. A takto řeší Turecko v cizí zemi místní odpůrce:

   https://novostik.com/tureckie-soldaty-otrezayut-golovy/?fbclid=IwAR278G2fI85fGecYlp01DhyrkxBTEkJcIkkGC_Btll7nSvZMiU74vRArMQk

   Spojenec jako vyšitý...

   Vymazat
  3. 5.04,jestli chces znat filozofii Ruslehp myslemi a chces naslouchat, poslouchej ale na nejake debaty a
   sve nazory zapomen ! Vsechno bude tak jek rekne
   gosudar....a nejaky ty povidacky o rudem dedeckovi
   je typicke cechackovstvi !

   Vymazat
 3. https://cz.sputniknews.com/nazory/2020030211585241-usa-kapitulovaly-v-afghanistanu-na-rade-je-ukrajina-nazor/
  V Sýrii kromě pozvaných rusáků nemá nikdo co pohledávat.Erdogonoj dát přes čumák a lidi se můžou vracet do svých poničených domovů. NATO na místo provokací u ruských hranic chránit hranice Řecka a hlavně začít platit všechny VÁLEČNÉ ŠKODY v Sýrii i v Avghánistánu !!!

  OdpovědětVymazat
 4. Co tan dělá Rus? Společně Putin s Asádem mají v Sýrii na svědomí více jak 500 000 mrtvách a 4 miliony uprchlíku.
  O co Rusku jde, nikdy o blaho místních, ale o urvání cizího uzemí, nejdříve anexe Krymu, potom spousta válek v okolí Ruska a nyní Sýrie. Ještě že je ve světě policajt, náš kámoš z USA, jinak by SSSR dnes rus obsadil polovinu světa!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak teď jsi nám to vysvětlil, jandův hulibrku.

   Vymazat
  2. Kačere dejte se vyšetřit a neprovokujte. Sýrie byla krásná fungující země, jako většina zemí, než tam americké NATO začalo zavádět DEMOKRATŮRU!!!

   Vymazat
  3. Ptejte se co tam dělá Turek. Na rozdíl od Ruska ho tam nikdo nepozval. Odborně se tomu říká agrese.

   Vymazat
  4. 9:59
   Ty seš holt havloh@vnotný omyl přírody!!!!!!

   Vymazat
  5. Tak pokud vím, tak ho Asad pozval. A to jako jediného

   Vymazat
  6. Pokud vím tak ho Asad pozval. A to jako jediného

   Vymazat
  7. 9.59 Nepište hlouposti , tu anexi si už strčte někam !

   Vymazat
  8. Mrtví od Amerikánců se nepočítají? Vždyť Islámský stát je soukromou teroristickou organizací za prachy od Obamy, který měl za úkol obsadit ropná pole na blízkém východě, aby USA měly dostatek ropy z "břidlic" :-)

   Vymazat
  9. To je diagnóza, ty vaše vzdechy? Policajt a kámoš USA?:-) Běžte si zaběhat do Indie...

   Vymazat
  10. Erdogan si ošklivě koleduje, možná sází na nějakou svou orientální vychytralost. Již jednou jej Putin zachránil před zlikvidováním, když jej chtěli Ušáci převratem, vyměnit za někoho poslušnějšího, jak to oni běžně dělají. Jenomže Putin zastává férové jednání a orientální vyčůranost jej příliš nedojímá. Uvidíme co spolu dojednají při plánované schůzce, buď se Erďa srovná, nebo půjde od válu. Na každý pád dobré řešení pro něho už neexistuje, jenom to nejlepší z těch špatných, ale může si za to sám.
   Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  11. "kachno" 9:59- Už aby to bylo. Neodpustím jim(SSSR)68. ale Rus drží dané slovo i kdyby to bylo pro něj nevýhodné, na rozdíl....

   Nevím, jestli si vládnou sobě, mluvím o lidech.

   A o těch urvaných a znásilněných území? Znáte vůbec demografickou, jazykovou a kulturní tamní strukturu?

   Vymazat
  12. 9:59, díky, že jsi sem vnesl ty hovadiny z hlavního proudu. Co bychom si bez tebe počali!

   Vymazat
  13. Fašisté z USA vraždí po celém světě

   - v Iráku mají na svědomí 1,5 milionu civilistů
   Existují důkazy, jak američtí vojáci vraždí civilisty, upalují děti v domech a střílejí civilisty na ulici z vrtulníků. Dokonce můžete slyšet psychopaty z toho vrtulníku, jak se tomu smějí, protože unikly jejich vlastní záběry.
   - v Sýrii mají na svědomí další necelý milion mrtvých. Islámský stát je spojenec USA a vyzbrojen s pomocí saúdsko-katarských peněz.
   - Turecko vytáhlo do akce, protože Američané vraždili v Turecku a předtím se pokoušeli provést puč.
   - Amíci vraždili i v dalších zemích Blízkého východu, dnes je všude nenávidí.

   Trpícího chudáka 9:59 si nevšímejte. Indiotský běžec prý v mládí závodil a říkalo se o něm, že běhá do zblbnutí, no a po letech se ukázalo, že u něj je to doslova. Tak to vidíte.

   Vymazat
  14. Erda ferda se v moskvě srovná do late a bude hodnej turek
   Mluvil jsem s turky z antalie, co se tam dělo, když putin po tureckým masakru svejch pilotů zakázal rusakum turecko. Byl to pro ně likvidační rok a vzpomínají s hrůzou v očích.

   Vymazat
 5. Je to Turek, nechovejme se také tak.

  OdpovědětVymazat
 6. Nic proti, ale ten rok 16, kdy Rusko drtí Německo a je jasné že vyhraje válku......No nevím. Že by zase nějaký moderní výklad dějin...
  Je pravda. že Brusilovova ofenziva (když pominu skutečnost, že byla vedena především proti Rakušákům) byla jedním z největších vítězství dohody, znemožnila přesun jednotek (německých) na západní frontu a posunula frontu místy o 100 i vice km, ale sále to bylo hluboko v území tehdejšího carského Ruska. Cena za to byla příliš vysoká 800 tis. padlých. Nedostatek zbraní, munice, techniky a prostě všeho potřebného něco stojí.
  A k tomu zorganizování převratu Německem. Němci by byli blbí, kdyby nepodporovali jakoukoliv podvratnou činnost. Stejně jak Rusové podporovali legie (nebo chcete-li Českou družinu), které bojovaly na jejich straně. Ovšem bez těch strašných podmínek a spoustě mrtvých na Ruské straně by nevznikla ta obrovská nespokojenost, která vedla k únorové revoluci 1917 a pádu cara. Teprve po ní se Lenin (možná za podpory Němců) vrátil do Ruska. j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže Masarykovy legie byly jako by žoldnéřská armáda vniklá z popudu Ruska a bojující za zájmy Ruska. No to je velice neotřelý pohled na věc, nejste vy z Řeporyjí náhodou?

   Vymazat
  2. Obávám se, že nejsem. Ale ať chceme či ne, Česká družina vznikla bez TGM už v roce 1914. A byli vybaveni kým, no přece Rusy. No a bojovali na straně Rusů, to je taky fakt. Nebo snad u Zborova bojovali proti Rusům? Nebo se to dnes již nepočítá a historie legií na Rusi začíná až Čeljabinským incidentem a bojem proti bolševikům? A jak k tomu všemu přijdou Kornilovci, kteří bojovali přímo pod ruským velením od začátku roku 17 až do konce jeho Dobrovolnické armády. A co Češi v Srbské armádě.......
   Na závěr malá pikanterie. Francouzská cizinecká legie je typickou žoldnéřskou jednotkou. A právě tam vznikla už v roce 1914 (opět bez TGM) slavná Rota Nazdar.
   P.S. TGM z Rakouska trvale "zmizel" do Švajcu až v roce 1915.

   Vymazat
 7. Roku 1916 car určitě nevyhrával. Brusilov Němce jen pozdržel, i když to byla jeho chyba, že se země za frontou začala rozpadat. Jinak se dá většinou článku souhlasit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Problem Ruska a cara , kdy stupidni veleni ruske armady ve snaze pomoci zapadu obetovalo cele Rusko.. Na misto efektivni obrany rusove utocili /na to ale nemeli ani nebyli vubec vybaveni a pripraveni/,jako odpoved na agresi germanskych bestii ..Rusove jsou vzdy nastaveni a naprogramovani na obranu sve zeme..
   A delaji i zazraky..Presne stejnou chybu ,kupodivu opakoval Stalin v 1941..

   Vymazat
 8. Tureckou ofenzivu letos asi vyřeší přerušení dodávek tureckých rajčat do Ruska. To je první varování. No a pokud se Erdogan nezklidní, tak v záloze jsou ještě ruští turisté, které kvůli Covid-19 nemusí letět do Turecka :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:02, zajímavá myšlenka. Jen posledně, když Rusko uvalilo embargo na dovoz rajčat a cestovky narychlo přesměrovaly své destinace mimo turecké území, tak Erdy vyplakával do turecké TV jako malý chlapec, že za vším je Davušoglu a ne on. Takže nevím, Turci nechtějí prodávat rajčata a ždímat ruské turisty? Protože rajčata lze koupit kdekoliv a pláží jsou okolo Středomoří kvanta.

   Vymazat
 9. Je třeba sultána praštit přes prsty Rusové to řekli jasně že jeho letadlům nezaručují bezpečí na Syrském nebi.

  OdpovědětVymazat
 10. https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-2-marta-2020-g

  OdpovědětVymazat
 11. → oč víc lavíruje v Idlíbu, o to razantnější je ovšem Erdogan vůči Evropě… tvrdí, že hranice pro migranty směřující do EU už nezavře, neboť je to prý „hotová věc“… prý kvůli tomu odmítl i další miliardu eur z Evropy… řecká pohraniční stráž sice na svých hranicích zabila prvního z desítek tisíc blížících se migrantů, kteří jsou už všichni tak nějak automaticky označováni za „Syřany“, i když jsou mezi nimi prokazatelně například Afghánci, Pákistánci a další národnosti… ale obecně platí, že se migrační vlnu snaží spíš jen blokovat, než aby do davů střílelo… řecká armáda chce u tureckých hranic uspořádat vojenské manévry s použitím ostré munice, civilisté se mají oblasti vyhnout… zatímco EU jednotný postoj k tureckému „migračnímu kohoutku“ zatím stále nemá, Angela Merkelová vyjádřila pochopení pro Erdoganovy problémy v Idlíbu, ale jedním dechem dodává, že vypouštění migrantů do Evropy je „nepřijatelné“… bude to stačit?... a eurokomisařka pro lidská práva Mijatovičová zjistila, že na řecko-tureckých hranicích už panuje humanitární krize… vyzvala Turecko, Řecko a další země, aby okamžitě přijaly opatření, jež zabrání dalšímu zhoršování situace… schválně, a bude stačit tohle?...

  → mimochodem, šéf francouzských džihádistů v Idlíbu popsal, jak ho turecká tajná služba varovala, že se ho francouzská tajná služba snaží zlikvidovat… aneb, jak to chodí mezi našimi spojenci z NATO…

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Erdogan v Idlíbu problémy má skutečně. Jednak ho chce pro sebe, jak se už vyjádřil "my jsme tu doma", a jednak tam shromáždil všechny zabijáky z celé planety a teď hrozí, že by se mohli přesunout do Turecka. Tak se je snaží odlifrofat do Evropy.

   Vymazat
 12. https://www.eurabia.cz/Articles/43849-exministr-vnitra-k-imigrantske-krizi-na-hranicich-budeme-muset-strilet-.aspx https://pravdive.eu/news/174590/video-recti-ostrovane-protestovali-proti-prilivu-migrantu-ceske-titulky
  Místo předražených vrtulníků nakoupit vodní děla,pepřové a slzné granáty,gumové projektily a vyrazit na hranice EÚ. NÁTO v Avghánistánu jako všade prohrálo....

  OdpovědětVymazat
 13. Kterak chudáci uprchlíci multikulturně obohatili řecký pravoslavný kostel na Lesbosu
  https://greekcitytimes.com/2020/03/02/greek-orthodox-church-in-lesvos-vandalised-by-refugees/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a? Vždyť 95% "refugees welcome" jsou přece pravověrní muslimové, v drtivé většině sunité, a jako takoví mají své poslání, za něž budou v ráji odměněni samotným Alláhem - budiž mu věčná sláva. Jedno z těchto poslání je plundrování kostelů a loupeže u káfirů.

   Vymazat
  2. Tu verbež do Evropy nechcem,ať táhne k amiokupantům,ty jim roze@rali Afriku i Asii!!!!!!

   Vymazat
 14. Co nàm to Andělka provedla? Ten tandem dám co teď velí Evropě se zrovna nepoved.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náhodou, inovace vnitřku tanku, aby se tam pohodlně vešly těhotné vojačky (možná o kojící vojačky s miminem), uniformy pro těhotné vojačky, to jsou ty stěžejní milníky německé armády, které zabezpečila Andělčina ministryně obrany, gynekoložka a pětinásobná matka Flinten Uschi.

   Vymazat
 15. Doufám, že USA nezapomněly zahrnout do podepsané dohody s Talibanem i nepřerušované a rostoucí dodávky afghánského opia pro evropský trh v rámci boje muslimů proti evropským bezvěrcům.

  OdpovědětVymazat
 16. Dívala jsem se na ty chudáky uprchlíky, byť se komentátoři snažili vidět mezi nimi ženy a děti, já jsem viděla jenom samé pěkně oblečené a dobře živené mladé muže s telefony.Jistě si politici uvědomují, že se jedná o ty všeho schopné teroristy. Myslím, že stačí Covid 19, teroristů už netřeba.

  OdpovědětVymazat
 17. Toz dófám, ze ten torecké Adolf s kamarádem Bibim godó sedet v Háágo na tvrdé lavici obzalovnách a poté porotó oznáni za vinné zlociny proti lidskosti a genocidy.. ve dvojici....toz to nemá obdoby.....hezké vecír P.S.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.