Reklama

úterý 17. března 2020

Figaro: Koronavirus a migranti ukázali šílenost globalizace!

Ivan Rioufol a -kou-
17. 3. 2020 LeFigaro, výběr PrvníZprávy
Evropská unie nebyla schopna vyvinout společnou politiku, která by se vypořádala se třemi novými krizemi, které ji ohrožují - epidemiologická, migrační a ekonomická.Napsal to pozorovatel Le Figaro Ivan Rioufol. Země Evropy stále více uzavírají své hranice a vybírají svá vlastní řešení, zdůrazňuje autor. Podle jeho názoru současná situace jasně prokázala slabost myšlenky globalizace a potřebu vrátit hranice, národy a státní suverenitu jednotlivých zemí.

„Kam míří Evropská unie?" ptá se publicista Le Figaro Ivan Rioufol a poznamenává, že Brusel, který čelil epidemii koronaviru na konci února, nebyl schopen vyřešit otázku koordinace prostředků pro boj proti němu.

V situaci masivní invaze migrantů podporované tureckým prezidentem Erdoganem je EU rovněž bezmocná. Odpovědi Bruselu na blížící se finanční krizi vypadají stejně nečitelně. Současně se podporovatelé unie neunavně chválí za své zásluhy, přičemž uráží ty, kteří si všimli, že tento „klub technokratů a falešných kněží“ přispívá pouze k nejistotě národů, a nechápaje nic o blížícím se příchodu nového světového řádu.

Jak autor poznamenává, EU vždy považovala národy za překážku její dominance a hranice za překážku, kterou je třeba překonat. Výsledkem je, že virus Covid-19, který bez odporu přichází z Číny bez zásahů, „ochromuje“, a takzvaní „uprchlíci“ propagovaní George Sorosem v Open Society, jsou připraveni pokračovat v útoku, se k viru připojili.

„Ať už se to šílencům globalizace líbí nebo ne - šíření krizí - sanitární, migrační, ekonomické - je hodně vázáno na globalizaci a odpoutání se od místních zvláštností," je si jistý Rioufol.

V pondělí Emmanuel Macron vyzval vůdce EU, aby „podnikli naléhavá opatření ke koordinaci úsilí v oblasti zdraví, výzkumu a hospodářské reakce“. Přičemž, jak autor zdůrazňuje, politika boje proti epidemii ve Francii nemá nic společného s italskou strategií, kde vláda nařídila 60 milionům obyvatel, aby zůstali doma až do 3. dubna. Francouzské orgány se naopak donedávna domnívaly, že budou schopny epidemii co nejvíce omezit a spoléhají se na spolehlivost lékařských struktur.


Kombinace několika hrozeb vyžaduje zvláštní ochranná opatření, která odpovídají realitě každé jedné země, je přesvědčen Riufol. Podle něj je hloupé říkat, že globalizace nemá nic společného s pandemií a že hranice nejsou proti ní obranou. Jak autor připomíná, Číně se podařilo lokalizovat virus rozhodnutím o omezeních, Donald Trump uzavírá na měsíc americké dveře Evropanům, Izrael ukládá karanténu na občany vysoce rizikových zemí a mnoho evropských zemí znovu přebírá kontrolu na hranicích. Jak autor poznamenává, Itálie a Francie byly infikovány virem v tak krátké době právě proto, že nepovažovaly za nutné včas zavádět omezení.

Pozorovatel považuje za hlavní výhodu nového viru jeho schopnost detekovat ty „zasažených duchem ideologie globalizace“. Globalizaci autor považuje za nebezpečnější než smrtelnou epidemii, jejíž přetrvání patrně bude dočasné.

Kult individualismu a lidských práv nutí příznivce globalizace, aby nerozlišovali mezi kulturami a civilizacemi, zdůrazňuje Rioufol. Tato ideologie nutí Evropu, aby neviděla nebezpečí islamismu za „dráždivými stížnostmi bezbožných“, a aby akceptovala požadavky „vyděrače“ Erdogana, který hrozí napadnutím Starého světa hordami uprchlíků.

Dalším varováním před nebezpečím nadměrného vlivu finančního sektoru v globalizované ekonomice byl pondělní kolaps akciových trhů. Vše co k tomu stačilo - pouze panika kvůli koronaviru navíc k cenové válce mezi Ruskem a Saúdskou Arábií. Obchodní politika, která kdysi tlačila francouzské společnosti k přesunu výroby do Číny a dalších levnějších zemí, se stala katastrofou.

Dnes nelze kapitalismus, který staví zisk nad lidské a sociální závazky, považovat za model, poukazuje autor článku. Podle jeho názoru je kromě států a hranic také vyžadována státní suverenita, aby zaujala své oprávněné místo, které umožní zemím spravovat vlastní zdroje.

Tyto velké otřesy, jejichž spojenci se staly nepokoje, nespravedlnost a násilí vyvolané „toulavým“ systémem, však ještě musí být dokončeny, poukazuje novinář. „Progresionismus v planetárním měřítku“, který byl ztělesněn „makronismem“, porodil křehké, konfliktní a dluhově spjaté společností, kde hrdinové již nejsou ctěni a jako oběti se objevují pomstu hledající menšiny.

Komunální volby ve Francii včasně připomněly, že tváří v tvář „šílenému globalizmu“ je nutné vrátit se ke kořenům, blízkosti a solidaritě na místní úrovni, uvedl pozorovatel. V tomto smyslu by byla škoda, kdyby koronavirus odradil voliče od hlasování, uzavírá Rioufol.


29 komentářů :

 1. V dobach nejistych jako dnes se lide instinktivne hledaji vudce, ktery by jednal ,rozhodoval a rekl co je nejlepsi k obrane. To co dela Putin v Rusku , v Cine , u nas se snazi Babis tak napul asi potrebuje pomoc..Lepsi Babis, nez nekdo daleko horsi, kdo by temer jiste prisel po nem..
  To je jasny..
  Jinak prirozene vznikaji paniky..Z nejistoty ,z neduvery v loputky a z absence , nekoho kdo by nas doopravdy vedl...
  Jako v Australii a jinde..
  Tak kdyz prohlasil madarskej Orban ,ze virus je z afroarabu v Belgii dostali rousky jen vsichni pribehlici..
  Mistni at chcipnou.
  To mluvi uplne jasne o stavu a zamerech EU.
  To byla velke nekonecna slava ,kdyz se afroarabove osvobodili od kolonialismu..Ted ze si budou vladnout sami a budou demokraticky svobodni,budou si uzivat sve prirodni bohatstvi a pracovat a vsecky ty kecy porad dokola.
  Kolonialismus byl zalezitosti imperialistu pouze a nikdo z nas lidi s tim nemel nic ,ani nesmel mit neco spolecneho..Vyplacelo se to v Cine , stribro za opium, v Jizni Africe po dvou Burskych valkech a pak uz malokde. Vetsinou kdyz se zjistily problemy ,ze tam nic neni, zustali tam urednici ze setrvacnosti a chamtivosti /co kdyby /,potom to to byla snaha zavest vzdelani, lekarskou pomoc, odstranit kanibalismus,masakry ,genocidy , teror na zeny a deti a vsude , ustanovit pravni stat ...
  Pres obrovske triliony zahranicnich pomoci mame dnes vysledky.
  Parasita se jen tak lehko nezbavis . Uteces a pribehne za tebou.. To se vi leta a proto byli pozvani na nas...
  Napr. riots v 2005 ve Francii, znamenal 30 policejnich aut v prumeru spalenych denne , 9 tisic celkem , jinych aut daleko vice, loupeni a niceni nebralo konce a lide uz vedeli i male deti ,co je okupace.. Ted se zase snazi vlady nejak vyuzit epidenmie viru ,ale nikde neni kdo by mobilizoval narody k usili udelat co je treba a udelat hodne i pro sve spoluobcany..
  Ani se nepokusili nejak vyvratit co so lide mysli a co vidi kolem sebe..Pouze krute soudy ,zniceni existence , zniceni rodin, a co deti ?,a vezeni..
  Doufejme ,ze epidemie prinese i neco dobreho a zbavi nas toho co nas chce zahubit jeste vice..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na Slovensku se budou roušky zdarma distribuovat jen mezi Romy, přitom jich je nedostatek pro lékaře v přední linii. Ostatní už nemají šanci, ti si je budou šít doma. Roušky nemají ani firmy a zaměstnanci platí pokuty pokud přijdou bez nich.

   Smazat
 2. Schengenská smlouva byla původně o něčem jiném. Byla stanovena jasná pravidla jak nakládat s nelegály. Stačilo rozhodnutí jedné paní a celá smlouva šla do kopru. Dokonce byly a jsou hanobeny státy, které hájily a hájí vnější hranice Schengenu. Každému soudnému člověku by došlo, že když nejsem schopen bránit hranice celku, tedy EU, tak musím obnovit ty národní a ne se naopak snažit nelegály rozstrkat dál. Nic z toho se nestalo, dokud nepřišel koronavirus. Najednou to jde. Řekové se v tom ovšem plácají sami, protože někdo čeká ohrožení z jiné světové strany zatímco nepřiznaná armáda útočí na naše vnější hranice. Bohužel nikdo nyní neřekne, že v Řecku se bojuje za Prahu. Co bude potom ? Zřejmě se vrátí osvědčené "Já jsem migrant, kdo je víc", neboť starého psa novým kouskům nenaučíš. Na hranicích se tak určitě neobjeví nápisy "Řádně si zažádejte a vyčkejte, v opačném případě budeme vašemu vstupu bránit za použití všech dostupných prostředků". Zbytek by byl na úvaze "žadatele" .

  OdpovědětSmazat
 3. Názor lepší Babiš než někdo jiný je naprosto nesmyslny.Ten kdo je pro setrvání v paktu debilů EU a vražedného NATA nemůže být dobrý vůdce. Je to jen pozista.
  Václav
  Poslední dějství této komedie bude asi zákaz virového sledování internetu a hlavně cenzura psaného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NATO není vražedné. To je mírová humanistická organizace, která chrání civilizaci před Ruskem.

   Smazat
  2. Snad chcete jeste uprostred vazne krize s virem zacit dalsi krize ,kdy boj s okupantem EU-NATO-istanem vyzaduje to nejlepsi z naroda , energii a soustredeni vsech sil. Tohle vyzaduje i nektere vudci osobnosti , ktere zatim nemame..
   Ani pozadi brexitu neni jasne. Proc se muze Britanie isolaci vyhnout katastrofe islamizace ..
   Navic pata kolona ma silnou pozici v podobe podpory LBGT EU a Sorose a dalsich , kteri stedre poskytuji velke prostredky a vsemoznou podporu. Propaganda napr.

   Smazat
 4. Přesně tak někdo si myslel že vytvoří hnědého otroka co bude poslouchat a nebude se ptát. Tak kulový napomohli islamizaci svých zemí. Babiš řekl nemůžu zavřít hranice protože by jsme ekonomicky zkrachovali. Následná krize snad globalisty rozdrtí.

  OdpovědětSmazat
 5. A nakonec se z ČT dozvím, že premiér Babiš je jako Husák. Buďme rádi, že tam Babiš je. Co nám posledních 14 dní předvádí ODS, KDÚ-ČSL, TOP nebo STAN. Nevím kdy se probudí a začnou "mydlit" co by oni. "Oni" pořád nic, dočkáme se? Babiš na to přijde brzy, že musí zastavit výroby, které nutně nepotřebujeme. Lidi musí zůstat doma a čekat 2-4 týdny než to přejde. Kdo hledá najde příklad ČLR, co dělat. Jsem zvědavý, až chytne vira nějaký reportér, jejich info jsou "naivní někdy až hloupé". Kde jsou roušky, měli být ve skladech, nejsou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste neslyšel lidi z umělecké scény? Tohle všechno je zaměřeno proti nim! Babiš schválně importoval koronavirus, jen aby je mohl zničit. Takové Divadlo Jezerka je mnohem důležitější než Temelín. Bez Jezerky a Hrušínského se zhroutí celá planeta, zato takový Temelín je stejně babišovský neekologický paskvil, který se nikdy neměl postavit.

   Smazat
  2. ODS, TOPKA, KDU a STAN by poslušně čekaly na pokyn EU a Merkelové. Budou jenom kritizovat, co vláda měla a neměla dělat.

   Smazat
  3. To je jedna stránka věci - ale druhá, ještě významnější je, kdo ty lidi bude dva až čtyři týdny živit? Dá jim něco jejich zaměstnavatel? Dostanou nějaké kompenzace? O tom nepadlo ani slovo! A jak tak pozoruji, obchody zavřely, zavřená jsou i knihkupectví a hodinářství - zkrátka všichni si vzali nucenou dovolenou, která se jim tento rok prodlouží možná na dva měsíce.A pak požádají o kompenzaci. Všichni! To bude rachot - bude se muset zřídit zvláštní úřad na vyplácení kompenzací, tisknout formuláře, to všechno zaměstná vládu na zbytek roku, a možná ji to i položí. Nejde jen o herce - nebo si myslíte, že jiní pracující lidé se živí vzduchem? Až vám doma praskne voda, a vy neseženete instalatéra? Odejde vám milovaný počítač, a vy neseženete opraváře? A třeba se začnou šíleně bát pekaři a neupečou pečivo a chleba? Mlynáři nesemelou mouku, řezníci nedodají maso - všichni budou doma! O tom nepřemýšlíte? Už toto ukazuje, jaká věková skupina lidí diskutuje - myslíte si, že každý může dřepět v klidu doma u PC, protože jim pravidelně vypadne z poštovní schránky důchod? To se zatraceně mýlíte.

   Smazat
 6. A jak to, že virus nekosí migranty a uprchlíky? Když uvážíme, v jakých podmínkách přežívají - a nic? Žádná karanténa? Zatímco slušně situovaní lidé, žijící ve slušně vybavených bytech a dobrých podmínkách, se zabalují rouškami, šílí strachy, když virus si vybral k šíření zrovna je? Tohle nechápu! Strašné životní podmínky, nedostatek potravy, zima, nedostatečná až žádná hygiena - a tyto lidi nic nekosí a nic jim nehrozí, naopak se v hojném počtu neustále cpou do nemocí zamořené Evropy. Je tu někdo, kdo tohle chápe?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:12 Ano oni mají lepší imunitu než čistotný civilizovaný Evropan. V Indii v Ganze plavou rozpadlé mrtvoly tak je pohřbívají a oni se v tom koupou a pijí to. Udělat to Evropan tak natáhne bačkory tady má to 3 části.

   https://www.csfd.cz/film/121717-sokujici-asie-1/komentare/

   Smazat
  2. V Řecku je normální válka, nikdo o tom neinformuje, občas na některém serveru. Bojovníci ISIS chtějí z každou cenu do Evropy, a až dá Recept pokyn, tak povstanou noví bojovníci usídlení v Evropě hlavně v Německu, Francii, Španělsku a budou drtit Evropany. Takže nechat zavřené hranice a do nich proud, jak to byl dřív.

   Smazat
 7. https://www.email.cz/download/k/53_uQaKMhofr_svFUNK25tccvGP8_kMX4qCaxIrsjsHjUq4f6EomtMKxBLvOPRBH68kc084/180685.mp4 Salvini řádil!! Nový proslov v EU.
  Takové politiky potřebuje celá Evropa !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč to sem dáváte, když to je z vaší pošty a nejde to stáhnout?

   Smazat
  2. Omluvte ho, s internátem to moc neumí. Má jen tři třídy šimpanzia.

   Smazat
 8. https://www.arfa.cz/bravo-statecni-recti-traktoriste-brani-evropu-video-misto-necinne-armady-evropske-unie-postrik-misto-slov-kdo-kdyz-ne-my-kdy-kdyz-ne-ted-unikatni-zabery-migrantu-strihajicich-draty-video/#.XmjkeXJKi70
  https://aeronet.cz/news/video-obrneny-transporter-turecke-armady-se-v-noci-na-nedeli-pokusil-probourat-migrantum-recky-hranicni-plot-aby-mohli-proniknout-do-recka-a-migrovat-dale-do-evropske-unie-severoatlanticka-aliance/
  Toto už je válečné napadení. NATO se v roužkách stěhuje k hranicím Ruska. Kdo se asi zbláznil CELÉ NÁTO !!!

  OdpovědětSmazat
 9. Štefec se pustil do neziskovek: Pomoc lidem v ČR se jich vůbec netýká, protože musí vybírat peníze na děti v Africe:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020031611660071-stefec-se-pustil-do-neziskovek-pomoc-lidem-v-cr-se-jich-vubec-netyka-protoze-musi-vybirat-penize-na/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:18 Dětem v Africe se pomáhat musí, jinak by neměly sílu dojít sem !

   Smazat
 10. Arabove jsou patrne vuci corona Viru odolnejsi, protoze velbloudi je prenaseji uz dlouho. Je otazka, Co vznikne krizenim coronaviru velblouda a netopyra . A Co ted s migraci.

  OdpovědětSmazat
 11. TAK TO VIDITE ! Nikdo zde nemusel zhltnout tolik kousavych nadavek jako ja, kdyz jsem vam napsal, co za utrapy vam prinese Globalizace, nekontrolovatelna Integrace a nasilne michani s nechtenymi exotickymi rasami, ktere zerou netopiry, podkany a hady !

  Ted jsou hranice uzavrene vsude a doktori a zdravotni sestry jsou v nebezpeci zivota.

  U nas jsou zavrene restaurace, bary, tancirny , divadla kina, knihovny a je nedostatek pramenite vody.
  Prodej potravin ma zkracenou pracovni dobu.
  A nikdo nevi jak VIRUS zastavit.

  A az k vam prijdou TROPICKE infekcni nemoci, tak vam budou obcane padat na ulici a rozpoustet se v hnisu, jako nemocni v Congu pri vypuknuti Eboly.
  T.j. realita, kterou mnoho z vas nikdy neuznavalo !

  Kdo je u nas positivni na virus, tak je isolovan v
  karantene , coz je podobne, jako kolonie Lepry ve stredoveku.
  Tak zavrete hranice ! Jinou moznost nemate !
  Nase hranice, (americke) jsou zavrene !
  Cestovani zakazano !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Honolulu - opět zde? A opět se svým pošklebováním? Máš radost z toho všeho? Tropické infekční nemoci k nám nepřijdou, protože je tady převážně zima, takže se radostně nepokocháš zprávami o Českých občanech rozpuštěných v hnisu. Určitě bys z toho měl radostné povyražení, ale Ebolu nám sem necpi, hranice už jsme zavřeli, nosíme roušky - co tam máš dál?

   Smazat
  2. 15:27 Pak už tam má jenom svou ,zaplať pán Bůh, neinfekční chorobu.

   Smazat
  3. Hranice nejsou zrusili je globalni banditi,taky aby mohli sirit globalni epidemie ,globalni tsunami Islamskych afroarabu ,teror a nejen nemoci..
   Fanaticky Globalisti a islamisti bojuji za mir , je to dobre videt v Recku..A jinde jeste vice..

   Smazat
 12. Markéta pirátská
  aktivistka:Vážení voliči a příznivci antifašismu a pirátské
  strany, po dlouhé době se naší organizaci podařilo spustit
  projekt "Uprchlíci vítejte". Tento projekt má za cíl seznámit
  české většinové "neonacistické" obyvatelstvo s kulturou nových
  africký a asijských Evropanů. Projekt bude určen pro všechny
  uprchlíky, které se nám podaří z Afriky zachránit a kteří budou
  mít zájem naši zemi kulturně a nábožensky obohatit. Čeští
  obyvatele mohou po kliknutí na stránku nabízet své volné pokoje a
  nemovitosti, které budou sloužit pro ubytování nových Evropanů.
  Kromě bydlení je nutno pro tyto osoby zajistit také stravování.
  (Po kliknutí na webovou stránku, klikněte na úvodní stránce na
  odkaz "NABÍZÍM BYDLENÍ" a postupujte dle instrukcí.)
  V rámci
  zrovnoprávnění všech občanů je nutno, aby pokoj, který novému
  Evropanovi nabízíte nebyl větší než pokoj, který využíváte
  Vy. Budeme rádi, pokud o spolupráci budete mít zájem a případně,
  pokud náš projektfinančně podpoříte. Již máme několik uprchlíků,
  kteří by rádi využili společné bydlení s českými rodinami, takže
  určitě neváhejte se zapojit. Více info na webových stránkách nebo
  napište do zpráv na Česká pirátská strana. S pozdravem
  Markéta pirátská antifašistická
  aktivistka https://uprchlici-vitejte.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Text je o tom, jak piráti a jiní zelení a křesťanští dobrodějové maskují za protifašistickými hesly dovoz mladých arabských nácků (pardon islamistů) na náš kontinent.

   Smazat
  2. Pirátská hlouposti - odejdi, nejsi vítána!

   Smazat
  3. 13:45, neziskovky z Česka už hodně dávno působí přímo na Africkém kontinentu.

   Mimochodem, vy si skutečně myslíte, že imigrant bude s vámi bydlet ve společném panelákovém bytě? Vy jste naivové. Nebude vámi bydlet, vy maximálně budete dělat servis, ale určitě nebude možné, aby rodina nečistého káfira pobývala v blízkosti muslima. A nedejbože s nějakým psem.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.