Reklama

pondělí 16. března 2020

Fňukání na nesprávném hrobě

Jiří Jírovec
16. 3. 2020
ČT je s nezávislostí sobě vlastní, velmi kritická k vládě. Nezávislý moderátor formuluje svou nezávislou otázku způsobem, jemuž se říká "zavádějící." Měl by se zeptat neutrálně: "Co říkáte současné situaci?" Stačí slovo situace nahradit výrazem krize, takže divák či posluchač ví, že jde o krizi. Host tedy začne nezávisle mluvit o krizi, protože jinak by ohrozil případné další pozvání k nezávislému vyjádření názoru.


Vláda v neděli večer vyhlásila opatření, jimiž se snaží omezit další přenos viru. Z celé dlouhé tiskové konference stojí za zmínku jen několik vět, které pronesl ministr vnitra Hamáček: "Jde o to, aby lidé začali používat selský rozum a uvědomili si, že karanténa pomůže jen tehdy, bude-li dodržována."

Tuto větu editoři ČT do éteru nepustí. Místo toho se zabývají nesmysly, které jdou až k úvahám, zda je možné omezovat svobodu pohybu kvůli nějakému viru.

V OVM se 15.3. 2020 dlouze mluvilo krizi v zásobování ochranými pomůckami pro zdravotnictví. Roušek, respirátorů, ventilátorů, rukavic, brýlí a obleků je nedostatek.

A najednou slyšíme, že vláda selhala, nekoupila a nepřidělila. Jenže, zdravotnictví je přece soukromé podnikání. Zdravotní péči zajišťují pojišťovny, které si hrají s penězi, které stát vybere. K tomu, aby mohla být zdravotní péče zajištěna, jsou nutné i zmíněné ochranné prostředky. To znamená, že organizace, které pojišťovny ovládají, mají povinnost takové prostředky plánovat a pravidelně nakupovat v potřebném množství.

To platí i pro podnikání zubařů. Doktor Šmucler se v ČT rozfňukal, že zubaři a sestřičky nemají roušky. Jenže ty si každá ordinace přece musí objednat a zaplatit sama. Řekněme, že lékař potřebuje 4 roušky denně a stejně tak jako sestřička a recepční. Při pětidenním pracovním týdnu a 50 týdnech/rok potřebuje za rok 12x50 = 600 roušek za rok.

To vše je jednoduchá aritmetika. Stejný algoritmus lze použít pro jakoukoli organizaci, která potřebuje svoje pracovníky chránit.

Problém je v tom, že se neustále "optimalizuje" provoz lékařských zařízení. Pokrok v léčbě snižuje čas pro hospitalizaci, což vede k redukci počtu lůžek pro akutní péči. Je to lákavé, protože zrušená lůžka ušetří náklady na lékaře, sestry, pomocný personál, prádlo, energie atd.

To je praxe běžná všude. V Ontariu například optimalizovali délku pobytu v nemocnici po porodu. Statisticky to vycházelo skvěle, matky mohou jít domů během 24 hodin. Jenže pak se ukázalo, že většina matek byla z různých důvodů během 24 hodin zpátky v nemocnici.

Když vypukne epidemie, zjistí se, že kapacita lékařských zařízení přestává stačit. Tedy úměrně úspěchu optimalizací. Problém nastává i s dostupností ochranných pomůcek. Když vypukla epidemie v Číně, bylo z některých medií znát uspokojení, že s to děje komoušům. Dobře, jsou to kapitalisti, ale po komunisticku porušují lidská práva a třeba izolují oblast v větším počtem obyvatel než má ČR.

Chamtivost Západu po "maximalizaci" zisku převedla celá výrobní odvětví do Číny. Třeba generické léky a roušky. S tím se nedá nic dělat, protože návrat výroby do původních zemí je prakticky nemožný, protože by vyžadoval obrovské investice do infrastruktury i do vzdělání zaměstnanců a přinesl snížení současných zisků.

Jakýsi geopolitický zločinec nedávno vyhlásil Čínu za protivníka č. 1, kdežto Rusko je až na druhém místě.

Bývalý člen KSČ, který nás bude v čemsi reprezentovat v EU, mluvil o tom, že potřebujeme inovace a nové technologie. Jenže pak se ukázalo, že má, coby bývalý generál, v hlavě zbraně. Nemluví rovnou o válce, takový hlupák přece jenom není. To jen potřebujeme lepší a dokonalejší zbraně, abychom mohli našeho nejbližšího nepřítele odstrašovat až do úplného odstrašení.

Jenže on jednou nějaký blbý generál (jistě omylem) zmáčkne knoflík a budeme s lítostí vzpomínat na zlaté časy v době virů.

Pokud jsme skutečně svobodná, nezávislá a sebevědomá země, jak to vzkazujeme nepřátelům, měli bychom politiku generálů ve vlastním zájmu odmítat. Zůstalo by nám víc peněz na ochranu zdraví.

54 komentářů :

 1. No taky to nechápu, proč by měl stát zajišťovat soukromníkům roušky ? Od roku 89 jsme přeci vychovávani, že spoléhání na stát je známkou slabosti a naivity. Tudíž soukromý lékař by měl mít roušky na skladě, když ne on, tak kdo teda? Instalarér taky nechce hasák po státu.Jeník Hrušínský nemá naspořeno na zlé časy a krachuje. On nedával pozor, když se tu vedly řeči, že hlavní je spoléhat sám na sebe a ne na stát ? Jen si vzpomeňte na hesla typu :"Stát je špatný hospodář" nebo "Stát tu není od toho, aby vyráběl to, či ono" nebo "Vše vyřeší neviditelná ruka trhu". Takže buďte v klidu, ruka trhu to řeší, jenom není vidět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:36 Jeňík Hrušinský, se svou skupinkou nepostradatelných, stačí aby navštívili Hollywood a mají do smrti vysataráno. Všichni by tam z nich padli na prdel.

   Vymazat
  2. Socialismus jim smrdi a ted by chteli,aby stat dotoval jejich soukrome podnikani.Drzost

   Vymazat
  3. Pamatujete jak Klaus st. kdysi tvrdil, že trh vyřeší vše! Tak trh to po letech řeší.

   Vymazat
  4. Stíhá už někdo Moravce??? Včera řekl v přímém přenosu Šmuclerovi,že stát je v rozpadu,nebo tak nějak. V době,kdy je mimořádná situace a stát vyhlásil něco jako vyjímečný stav, tak tento týpek si dovolí vyvolávat paniku??? Proč ho hned dnes nedali do vazby???

   Vymazat
  5. A koronavirem chcípá celá EU, nedržme se jí zuby nehty. Nic nám nedala, jen brala. Kde jsou naši milionáři, proč trochu nepomohou? Nakrmit bohaté nelze a na chudý se s.... Jak to celé dopadne až skončí koronavir tak se budeme vzpamatovávat z hospodářké krize a obyčejné člověk bude mít zase ….

   Vymazat
  6. Jenomže to by museli dát do vazby - když dovolíte anonyme 17.15 - v první řadě všechny novinářské šmejdy, z produkce provozované společnostmi Seznam.cz - naprosto všechny. Tak odporné šíření paniky, poplašných zpráv, zmaru a beznaděje, není nikde jinde. Stovky článků o koronaviru, kde jenom změní jeden odstavec a pak píší pořád to samé, za co sbírají stovky diskuzí - a o to jim jde! Šířením strachu a zmaru vydělávají prachy a o skutečné pocity lidí jim nejde vůbec. Ano, je mimořádná situace,a oni, namísto aby ji uklidňovali, jen přilévají olej do ohně. Nikdy nezapomenu na již uplynulý časový úsek, kdy ve světě vyhrabávali zase všechny takzvané "popravy" prováděné na údajných rukojmích kdesi v pouštích, vždy stejný obrázek ubožáků se sehnutými hlavami, sedících do půlkruhu, navlečených v oranžových vestách, údajně čekajících takto na potupnou smrt uříznutím hlav ( pak se profláklo, že se to točilo v Hollywoodu) - tihle mediální zmetci lidi deptají především psychicky, žádná pozitivní zpráva, samý zmar, hnus a hrůza, vyhrabávaná všude ve světových stokách. Utýraní psi a jiná zvířata - opakuji - jestli by měl být někdo ve vazbě a zbaven práce, zahnán do kamenolomů, by to měli být právě tito hajzlíci, kteří se naučili vydělávat si peníze tímto způsobem, ze všech způsobů nejpodřadnějším. Zcela jistě mají na svědomí řady lidí, kteří se psychicky zhroutili, jsou v depresích, a s tím pak souvisí jejich další excesy. Moravec je již profláknutý týpek, ale že by zrovna on vyvolával paniku? Ta už je vyvolána dávno! Děkuji za schválení tohoto mého příspěvku.

   Vymazat
  7. 18.29 Souhlas.A mám tušení,jestli do stejné hollyžumpy nepatří i koronavirus.To se uvidí.

   Vymazat
 2. Já jenom k těm zubařům. Nevím proč si pan Šmucler stěžuje na roušky u zubařů. Zubaři nosili roušky dávno před koronavirem a bez roušky neordinovali a ani neordinují. Ono se to hodí svou neschopnost, nebo pohodlnost "ať mi v zásobách neleží peníze" jít na doraz a teď vinit z nedostatku nejlépe vládu a hlavně pana Babiše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, vláda dělá co může. A STAN, ODS, TOP-09, TV kritizuje jak to dělá špatně. Co tak pánové z demobloku zvednout zadek, zavřít pusu a začít makat. Např. Se projít po ulici a podívat se jak občané a dúchodci dordžují karanténu a budete se divit.

   Vymazat
  2. Rousky zacal v dobe epidemie AIDS , kdy nam bylo receno ,ze nas nemuze postihnout..

   Vymazat
 3. Přesně tak vláda dělá co může buďme rádi že nemáme ty skopčácký bestie. Kdo nebude respektovat opatření vlády ať ho zavřou za trestný čin obecné ohrožení.

  OdpovědětVymazat
 4. Za bolševika jsme byli soběstační a operativní. Vláda se mohla rozhodnout zvýšit výrobu tak jednoduché věci jako jsou roušky třeba desetkrát. Teď jsme odkázání na nákupy z ciziny. Ministr české vlády naznačí, že se něco objednalo a zaplatilo, avšak sousední spojenecká země to zadrží na hranicích. Chová se takto spojenec? Není to zákeřný agresor? Výrobci zdravotnických potřeb u nás zůstali. Například je z vlaku mezi Olomoucí a Českou Třebovou je vidět nečeská firma, kterou známe z drogerie. Zajímalo by mne, jestli česká vláda může rozhodovat, kam půjde výroba těchto fabrik, když doma je více než naléhavá potřeba? Mělo by se konečně na plnou hubu sdělit, jak na tom jsme!

  OdpovědětVymazat
 5. Na ČT je znát napětí a očekávání až vše poleví tak se budou strefovat do Babiše. Co nezvládl, co udělal špatně, co udělal jinak než měl, jak omezoval naší svobodu... Rozoumkové vylezou z děr! Nebude bráno na zřetel mínění a rady odborníků, kterými se vláda a rada obrany státu řídí. Bude jen Babiš a zase jen za vše zodpovědný Babiš. Babiš jako předseda vlády reprodukuje to, na čem se ostatní usnesou. Samozřejmě, že si do toho řekne taky své, od toho je to předseda vlády. Možná, že koronavirus nedostane ale pořádnou nakládačku od ČT a dalších určitě! To se vsadím. Jo a eště je tady Milion chlívek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Václav Klaus ml. navrhuje, aby poslanci rok nedostávali žádnou mzdu. Čt by se mohla přidat a na rok odpustit lidem koncesionářské poplatky. A vedení Milionu chvilek by také mohlo přenechat své platy potřebným.

   Vymazat
  2. Good idea. Na hromádku by se mohly přisypat i drobné pro neziskovky, platy a režie zrušeného senátu a několika ministerstev, drobné ze zrušených podpor prapodivných "kulturních" atrakci a bude zlikvidováno saldo po korviru.

   Vymazat
 6. Komunistická Kuba posílá do Itálie 25 lékařů a zásilku interferonu alfa-2b. Není to kdovíco, ale Italové si to budou asi pamatovat. Stejně jako skutečnost, že Německo jim naopak na hranicích zablokovalo zásilku respirátorů. Ostatně Kuba je nějakých šedesát let pod sankcemi a blokádou. Spotřebitelský koš samozřejmě nic moc, ale zdravotnictví je robustní a bezplatné. Čínští experti už v Itálii jsou a Italové to zřejmě jak oceňují tak hlavně využívají.

  OdpovědětVymazat
 7. Hyenismus státních úředníků:
  https://www.lidovky.cz/domov/soukroma-laborator-tilia-pacienty-k-nam-poslali-spadove-hygieny.A200315_143006_ln_domov_tmr

  OdpovědětVymazat
 8. Už dlouho jsem nečetl tak pěkný, věcný, trefný a nekorektní článek - děkuji pane Jírovče. Vystihl jste všechno s absolutní přesností, jako byste současné české poměry - a nejen české - znal do detailu. Já bych si dovolil připomínku pouze k posledním dvěma odstavcům - ani chytrý, ani blbý generál nezmáčkne "knoflík" a to ani omylem, už s ohledem na vlastní pud sebezáchovy, ledaže by mu vlastní - například impotence - vadila natolik, že by si přál "odejít" jako to činí řada zoufalců, ale touží ještě "sebou vzít" pár ostatních, protože kdyby to udělal, ( myslím to zmáčknutí knoflíku), už bychom neměli čas na lítost ani další případné emoce - nevzpomínali bychom na nic. A poslední odstavec - jestli "vzkazujeme" nepřátelům, že jsme svobodná, nezávislá a sebevědomá země, činíme tak podle scénáře předepsaného pro pimprlové divadlo. Protože ve skutečnosti nejsme svobodná a nezávislá, a už vůbec ne sebevědomá země, naopak jako země trpíme komplexem méněcennosti už dávno, stále toužíme se komusi "vyrovnat" a děláme ze sebe více méně úspěšné imitace, a pokud jde o národní hrdost - tu bych matematicky vyjádřil jako druhá odmocnina z méně jedné. Děkuji za schválení tohoto mého příspěvku.

  OdpovědětVymazat
 9. Šmuclerova firma bere peníze, jen se vám podívá do huby. Je to soukromá firma, zrovna jako řetězce.Tak proč všichni tito vlastníci soukromníci nezajistili pro své zaměstnance roušky? Na to přece vláda nemá vliv.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě musî stát nahradit ztràtu kliniky pana Šmuclera, protože zamezil jeho německé klientele přijet si sem pro plombu do zubů. Navíc mu nezajistil ani roušku.

   Vymazat
  2. Šmucler, ten byl superarbitrován z vojny! Včera pronesl, že korona virus, je jen trochu těžší chřipka!!! On lékař v první linii a nemá roušky, blbec!

   Vymazat
 10. No jo, současný systém totiž odnaučil lidi(a cílí předevčím na mladou generaci) myslet a zcela záměrně se z lidí stali novodobí otroci a to ekonomičtí (tedy většina)a otrokáři se změnili v nadnárodní společnosti(a asi i vládnoucí elity).
  Římský systém Cléb a hry funguje stále.

  OdpovědětVymazat
 11. Včera byl v TV rozhořčený cizokrajný spoluobčan a nadával, že tato vláda má nejhorší hospodářské výsledky. Mě by zajímalo co si myslel, když ČSSD, KDU a TOP dělaly více jak 100 000 000 000 Kč roční dluhy.

  OdpovědětVymazat
 12. Není to k tomuto článku, ale nedá mi to: pan primátor Hřib nařídil, že od zítřka musí všichni pasažéři MHD používat roušky. Určitě nám dodá roušky, které nebudou vyrobeny v té odporné komunistické Číně, se kterou pan primátor vede válku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan primátor je korunovanej!V současných turbulencích se zřetelněji odděluje zrno od plev.

   Vymazat
  2. Piráti práskli Němcům, že zásilka roušek a respirátorů z Číny má jít přes letiště ve Frankfurtu a dále kamionem do Prahy. A Němci nám zaplacenou zásilku zabavili.

   Vymazat
  3. 20;15
   OMYL,okradli nás a Slováky slovutná Mer-Kheli kvůli přežití jejího milovaného muSLIMOODPADU,KTEREJ V EVROPĚ NEMÁ CO DĚLAT!!!

   Vymazat
 13. Dnes bylo až trapné na Čt24, jak redaktorka tlačila doktorku IKEMU k negativnímu vyjádření ohledně nedostatku roušek. Statečná doktorka se nedala a její odpověď byla profesionální a korektní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sledování čt by mělo být posuzováno jako trestný čin!!!

   Vymazat
 14. .l.eˇek Hříbeček nám to posral s Čínou a teď nevíme jestli na nás oni nehodí kakáč, obvzláště na Prahu, když potřebuje roušky. Ještě bychom mohli a nikdo neví zda k tomu nedojde, něco potřebovat něco od Ruska a ejhle mohla by se nám zúročit blbost také Koláře a Řepovara. Určitě by jim lidé vřele poděkovali a nikdy jim to nezapomněli což jim z celého srdce přeji.
  Rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víte, dědečku, od Číňanů to koupí pan Keller, sem to přivezou letadla a v matičce Praze se to přerozdělí podle klíče- kdo nejvíc křičí. Takže ti obyčejní, ukáznění, zase nejspíš ostrouhají. O hanebnosti, které se dopustili "italští lyžaři", nahonem se vracející před onou půlnocí, aby se vyhnuli povinnosti být v karanténě a tak jistě přispěli Praze k zatím nejlepšímu výsledku v počtu postižených, se zmiňuji jen tak naokraj. Q.

   Vymazat
 15. Dobrá, stát tu není od toho, aby vařil pivo. Není tu od toho,aby vyráběl roušky . Ale vaše zdravotní pojišťovna rozhodně musí vědět, kdo vám roušky prodá. Nebo pouze nabízí vybraným pojištěncům ozdravné pobyty ?

  OdpovědětVymazat
 16. Virus? Přece se nebudeme kvůli takové prkotině vracet k tomu zločinnému plánovanému hospodářství...

  OdpovědětVymazat
 17. Kam se asi poděl kníže Noblesa a jeho podpindosník Mirek?
  B.H.

  OdpovědětVymazat
 18. .l.eˇek Hříbeček nám to posral s Čínou a teď nevíme jestli na nás oni nehodí kakáč, obvzláště na Prahu, když potřebuje roušky. Ještě bychom mohli a nikdo neví zda k tomu nedojde, něco potřebovat něco od Ruska a ejhle mohla by se nám zúročit blbost také Koláře a Řepovara. Určitě by jim lidé vřele poděkovali a nikdy jim to nezapomněli což jim z celého srdce přeji.
  Rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 19. Dnes bez Číny už nesprávime ani krok.

  OdpovědětVymazat
 20. Pěkný článek, no musím připomenout, že jsme měli civilní obranu a slušný počet krytů. Ty by se dnes dali využít, jak nemocnice. Bohužel kryty jsou nefunkční a vyrabovány. Lidé neškoleni.
  A tak sbíráme plody práce různých Kalousků, Sobotků,,,,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... především Klausů, Dlouhých, Kočárníků, Dybů, samozřejmě Havlů...

   Vymazat
 21. https://www.youtube.com/watch?v=jYiQtwzQbkk
  Korona, Začalo zatýkání. 12.3.2020.

  OdpovědětVymazat
 22. Chování opozice a větší části medií je zcela velezrádné. V době, kdy by měli lidé táhnout za jeden provaz, aby se stavu zmoření Světa koronavirem (díky komu?) co nejdříve zbavili, dělají naprosto zlodějské politické body. (A obchody šmelí a keťasí - mladším ty termíny ať vysvětlí babičky a dědečci). Ptá se kdekterý mudrc třeba z ČÉTÉ či Respektu, jaké byly státní zásoby toho či onoho a neslyšeli jsme ani slůvko, jaké zásoby toho či onoho pro potřebné situace zajistila a skladovala jakákoliv předchozí vláda. Slyšeli jsme kritiku z úst některých ředitelů, že nemají zásoby žádné a nikdo se jich nezeptá, jak to, že vy, zdravotnické zařízení, nemáte pro takovýto stav zásoby základních potřeb. A STEJNĚ JE MOŽNÉ SE PODÍVAT DO ÚČTŮ PRAKTICKÝCH LÉKAŘŮ A ZUBAŘŮ, KDY SI OBJEDNALI A JAKÉ POČTY USKLADNILY PRO PŘÍPAD POTŘEBY ústenek, respirátorů, štítů. Oni, jako zdravotrnická zařízení mají mít potřebné zásoby. A největší paradox - nás, ale také USA zachraňují ochranné pomůcky z Číny!!! Té Číny, kterou náš pražský Satan, navíc "takydoktor" poplival jak se sluší a patří na desperátní piráty! Občané, proboha, proč volíte do parlamentu takové soubory doktorů, kteří se dali na politiku, protože jako doktoři byli nebezpeční nemocným. A vy si, milí občané myslíte, že tito lidé nejsou stejně nebezpeční státu? Víte, že u nás v politice je 12krát více doktorů, než ve V. Británii? Nezdá se vám něco na tom anomálního? Vím, podobně po "revoluci" se volila pražská kavárna do parlamentu, soubory výžírků, politických i hereckých diletantů, sněmovních šašků. Ach Bože, kam až jsme to v našem státě klesli a dno v nedohlednu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opozice není opozicí. Opozice je pátá kolona pracijící dlouhodobě ve prospěch zahraničních zájmů. Celkem úspěšně se dá odhadnout, co z jednotlivých představitelů naší "demokracií kované" opozice vypadne za myšlenky. Obvykle z nich čiší odpor proti bývalému režimu, Rusku, Číně atd. Naprosto ignorují reálné potřeby obyvatelstva.
   Po třiceti letech intenzivního rabování a ničení státního majetku nic jiného ani neumí.
   Měli bychom si prosadit jistá pravidla. Soukromé podnikání s penězi vybranými na daních, na zdravotním a sociálním? V žádném případě. Konkurenci si tvořte paraelnbě se státem, za který nese odpovědnost konkrétní úředník. Že to nejde? Ale kdeže, jde to, ale musí se chtít.
   ABC

   Vymazat
 23. Ať už to dopadne skutečně jakkoliv, tak vítězem bude Babiš. Ten se svými ministry musel zachraňovat situaci, kterou 30 roků pros..aly mpředchozí vlády - Kde jsou jejich zásoby pomůcek pro mkrizové situsace. Co dokázali, bylo jediné, byplindrovat státní poékladnu a rozkrást státní majetek za 12 bilionů Kč a rozkrást tuny zlata z trezoru Národní banky. A dnes by se chtěli vykecávat. Prosím, místo Mariánského sloupu zřiďte na Staromáku pranýř a všechny ty opopolitiky tam na pár dnů vystavte, ať se na ten hnus jdou podívat Pražáci, voliči praseryjského starosty či Satana! A když pro zábavu přidáte Kalouse, či Zfialovělého, či Pospíšilového a další, co rozvrátili český stát, bude pro obecný lid ještě veseleji. Vystaveným bych přitom vzal spoďáry, aby se pak nemusely prát a špinit Vltavu.

  OdpovědětVymazat
 24. Je to jako se vším. Lidi si za něco platí. Více, méně by to i fungovalo. Nebýt majitelů a vedení. S jejich abnormálními zisky se tak nějak nepočítalo.
  Už jsem to tady několikrát psal. Bolševík za čtyřicet let postavil desítky přehrad, miliony bytů, dvě atomové elektrárny, tisíce mostů,... A to vše bez zadlužení země i jeho obyvatel a při výdajích na obranu 6% HDP. Jak to dokázal? Neživil "továrníky" a jejich poskoky.
  Aby naši demokraté alespoň vyrovnali skóre, potřebovali by na to, ne čtyři dekády, ale čtyři století. A ani pak bych si nebyl jistý výsledkem. Při kvalitě staveb by stavěli a stavěli, ale stejně by nic nového nepřibylo, protože než dostaví jednu dálnici z bodu A do bodu B, můžou jí od bodu A začít stavět znovu.
  Často si vzpomenu na obrovský tlak jedničky Kalouska na důchodovou reformu. Jak by to asi dopadlo? Napovím. Majitelé privátních důchodových fondů by byli opět o dost bohatší. Jenom střadatelé by měli hodně protažené huby když by zjistili, že po desítkách let spoření by si mohli zaplatit tak dva týdny dovolené u vysmívaného Balatonu.
  A stejné je to se vším. Privatizace výnosů, socializace ztrát. Až epidemie jednou skončí, budeme vídat spoustu protažených hub.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náš milovaný prezident jmenoval svého přítele Rusnoka šéfem Národní banky, když dříve byl šéfem důchodových fondů. Věříte těm lidem nos mezi očima?

   Vymazat
  2. Kdo ma moznost se divat na NETFLIX tak si tam najdete "Dirty money" a je vam hned jasne jak funguje kapitalismus sklada se to z hodinovych dokumentarnich filmu .Je to temer neuveritelne jak snadne a legalne je po troskach a ve vetsim take zlikvidovat ty kdo jeste ma trosku drobnych v kapse .Kushnerova rodina a dalsi v plne parade . Stoji za to videt ,hlavne pro ty kdo stale jeste doufaji ze ten kapitalismus jim neco take da ,neda ukradne i ten posledni krajic chleba .Zlati komuniste .

   Vymazat
  3. 21:00- Vy byste jmenoval kterého Vašeho přítele?

   Vymazat
 25. V diskuzi na
  https://www.youtube.com/watch?v=ZsOjIdvCd8Q
  jeden diskutér uvedl, že na Ukrajině někteří bohatí lidé kupují zařízení pro umělou ventilaci plic a uskladní si tato zařízení v garáži, aby jim mohlo v případě potřeby posloužit. To ještě nikoho u nás nenapadlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak abych taky přidal něco do paniky - já jsem si zase všiml, že lidi začínají skupovat maso! Po mouce, těstovinách, rýži a bramborech, začínají jako zběsilí skupovat maso - nikde není maso! Možná u malých řezníků, ale obchoďáky maso nemají, tam jsou celé metry polic, kde ještě před týdnem bylo maso, úplně prázdné. A zmizelo i maso, které je hodně drahé - balená svíčková kolem čtyř stovek, roštěnky bratru tři sta kousek, vepřové všechno, kýta, kotlety, bůček, všechna kuřata, kuřecí řízky, kuřecí drůbky, stehna i křidýlka a taky ryby půlené, i celé - jednak je vidět, že i když lidi skučí, tak peněz mají dost, a taky ta strašná bezohlednost. Maso skoupí pár šmejdů, nacpou si ho do mrazáku a vymalováno - co budou jíst ostatní, je nezajímá. Je možné, že odněkud maso zase dovezou, jako se dovezla mouka i těstoviny, ale předpokládám, že bude ještě dražší, a možná bude jen na příděl? Jako po válce? Konečně - občanská válka už začala. Lidi se nenávidí, lyžaře by stříleli, a toho dvacetiletého pitomce, co se ožral a policajtům říkal, že má koronavirus, přičemž si dělal šoufky ( viz článek Novinky - kde jinde?) na diskuzích ho lidi chtěli zastřelit na místě, oběsit na kandelábru, umlátit lopatou, stáhnout z kůže ( jak jsem koupil tak prodávám) zkrátka občanský hnus a hrůza! Lynč po internetu. Tohle že jsou lidé? Zvedal se mi kufr nad takovou snůškou nenávisti a kvůli čemu? Kvůli jakémusi druhu chřipky, s třemi sty postiženými lidí z deseti milionů lidí - tohle už je davová psychóza, a teprve vidím, jak to ve skutečné válce muselo být strašné. Žádný film asi nelze natočit tak, aby tam byl všechen ten lidský hnus když se jakási společenská situace vymkne z rukou. Děkuji za schválení tohoto mého příspěvku.

   Vymazat
  2. Jasně,ventilace plic je další kolo které nás čeká v blízké budoucnosti! Dnes jsem někde četl,že vláda objednala 150 kusů!!! Nevím kolik jich zatím vlastní nemocnice ale dle ostatních zemí a počtu obyvatel jich u nás bude potřeba tak 1500-2000 kusů.(Německo dokoupilo 10000 kusů). U nás se většina postižených udusí.....

   Vymazat
 26. http://www.skrytapravda.cz/domaci/3126-vazne-smucler-a-kubek-s-primatorem-hribem-a-hejtmany-nevedeli-ze-nas-osetrovali-lekari-bez-rousek-a-respiratoru

  OdpovědětVymazat
 27. Tu jednoduchou aritmetiku máte špatně. Asi pro vás není tak jednoduchá:)

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.