Reklama

pátek 27. března 2020

Ruský vojenský výsadek u Bergama (VIDEO, FOTO) - hlášení z koronovirové fronty v Itálii -

27. 3. 2020 ColonelCassad a  ASD
Motorizovaný konvoj ruské armády se pohybuje podél dálnice v oblasti Bergama, zatímco italská armáda vede těžké obranné bitvy s koronavírem v Lombardii. Wehrmacht opustil italské spojence a ustoupil za alpské průsmyky, kde přešel do obrany.Rozhovor Jurije Kittena s Borisem Rogozinem pro Analytickou Službu Donbasu o pomoci Italům:Jak velká je ruská pomoc Itálii?

-Rusko poskytuje Itálii zvláštní technickou a odbornou pomoc a vysílá vojenské virology a specialisty RChBZ (vojska radiační, chemické a biologické ochrany - pozn.red. N.R.) do postižené země s odpovídající materiální a technickou podporou.

Současně podle prohlášení Ministerstva obrany Ruské federace nejsou přidělené prostředky na pomoc Itálii kritické vzhledem celkovému souboru zdrojů, které má ministerstvo obrany k dispozici.
Podle toho vidíme, že Itálii poskytujeme pomoc úměrnou žádosti italské vlády. Pochopte, že tento krok má také politický rozměr, protože žádost o pomoc přišla z členské země NATO.


Dokonce se pokusili zabránit Rusku v pomoci Itálii, ale bez úspěchu ...

Řada zemí NATO se skutečně pokusila zasáhnout do pomoci Itálie. Například ruské vojenské dopravní letadlo dopravující vojenské specialisty a vybavení do Itálie letělo k Apeninám ne přímo přes Polsko, ale oklikou přes Středozemní moře.

Samotná pomoc byla odsouzena v globalizačních médiích, kde bylo Rusko napadeno z „využívání situace“ a Itálie z „nerozvážnosti ve záležitostech pomoci“.

Absence nebo zpoždění pomoci ze strany EU a zemí NATO samozřejmě klesá. Ruský propagandistický vliv na Evropu samozřejmě získal silnou pomoc ve formě italské operace ruského ministerstva obrany, která je populární jak v samotné Itálii (kde jsou kruhy, které obhajují zrušení evropských sankcí proti Rusku, dostatečně silné), tak i mezi občany EU, kteří se obávají nedostatečných opatření, prováděných evropskými vládami v boji proti koronavíru.


Co získá Rusko tím, že pomůže Itálii?

Za prvé, můžeme říci, že Rusko provádí humanitární operaci a pomáhá obyčejným lidem, kteří mají potíže. Projev solidarity a úsilí Číny a Kuby staví Rusko do výhodnějšího morálního postavení než země, které fungují na principu „zachraň se, kdo může“.

Na druhou stranu Ministerstvo obrany Ruské federace ani neskrývá, že poskytnutím pomoci armáda očekává, že získá zkušenosti s bojem proti viru na „evropském operačním sále“ a že získané zkušenosti využije ke zlepšení výcviku odborníků a uplatnění v Rusku, pokud se situace s koronavirem v zemi zkomplikuje.

Kromě toho Moskva očekává rostoucí prestiž Ruska v Itálii a očekává, že za určitých okolností tato pomoc ovlivní rozhodnutí italské vlády v otázce sankcí. V současné době již dochází k vážnému tlaku frakcí představujících průmyslový sever, který má zájem na zrušení sankce.

Rusko tak v italské operaci řeší různé úkoly - humanitární, vojenské, politické. Jak úspěšně budou vyřešeny, uvidíme podle výsledků.


Ovlivní toto ušlechtilé gesto situaci uvnitř Ruska?

Pokud se epidemická situace v zemi zhorší, zdroje Ministerstva obrany Ruské federace se začnou aktivněji podílet na zastavení následků epidemie v regionech, které budou ohroženy.

Současně vojenské laboratoře již aktivně pracují na testování koronaviru a vývoji vakcíny. Podle potřeby mohou být zapojeny podstatnější zdroje.

Pokud se situace stane zcela kritickou a je třeba použít všechny zdroje, není problém s odvoláním odborníků z Itálie do Ruska. Jedná se o několik dní a 10-15 letů vojenského dopravního letectva.
Na téma „oslabení potenciálu zdrojů Ruské federace“ tedy italská akce nemá podstatný vliv.


Bude Itálie vděčná za poskytnutou pomoc?

Poskytovaná služba nic nestojí. Zde je však nutné oddělit prosté Italy od italské elity. Mezi obyčejnými občany Itálie se zjevně zvýší popularita Ruské federace, ale po stabilizaci situace může italské vedení zaujmout pozici „Děkuji vám za vaši pomoc, ale evropská solidarita a tak dále“, a to i nadále v návaznosti na protiruské směřování. Stalo se to více než jednou. A tak to může stát opět.

Na druhé straně to však není důvod, proč by se neměla projevovat solidarita, jak to dělá sama Čína, což dokazuje, že takový přístup je správnější než ultra-merkantilistický přístup obhajovaný neoliberály.

V každém případě víme, že jsme udělali správnou věc a pomohli těm, kteří byli opuštěni těmi, kteří se o ně měli postarat. Otázka vděčnosti, důležitá záležitost, ale ne prvořadého významu.
Z mého pohledu dělají Čína, Rusko a Kuba to pravé, pomáhají Italům i když italská vláda na tuto pomoc později raději zapomene.


Rozhovor vyšel 25.3.2020

54 komentářů :

 1. EU pořádá videokonferenci. Takže spása na obzoru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je konec Šengenu, EU ale i NATA.

   Smazat
  2. Jo,Jo, eurogauneři se zajímají jen o to, aby byl naplňován "Zelený úděl" s likvidaci autoprůmyslu na úkor elektrokrámů!!!CZEXIT, včera bylo pozdě!!!

   Smazat
 2. Rusové mají Italy rádi i ten žigulik,byla v hodná spolupráce.Také si vzpomínám na nějaký film se S.Lorenovou.
  V současnosti řevnivost jde stranou i když premiér Conte je velký příznivec EU a Merkelové.Raději bych za premiéra viděl Salviniho.

  OdpovědětSmazat
 3. Původní obyvatelé vymřou a nově příchozí to berou jako povinnost otroků se o ně starat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Itálii je ohromný problém s migranty, kteří nejen že nerespektují karanténu, ale využívají vylidněné ulice na různý druh kriminální činnosti. Afričané například tvrdí, že má černé to vůbec neúčinkuje, že to chcípají jen bílí, kteří nevěří v Alláha.

   Smazat
  2. 13.34 Také by mě zajímala "rasistická" STATISTIKA...

   Historický mor (černá smrt) také téměř eliminoval v Evropě (podle výzkumu DNA kosterních pozůstatků) některé genetické varianty, zatímco jiné vykázaly statisticky menší mortalitu.

   Smazat
  3. 16:20, uvidíme v Africe.

   Smazat
 4. Pokud je koronavorus dohadnuté divadélko, tak další dějství které následuje a celý kus je asi od stejného autora. Už Stalin se ptal "kolik má Vatikán divizí?" Putin to zcela elegantně zjistí. Doufám, že nám na konci komedie řeknou, o co jde a že staré loutkovodiče nenahradí noví, ale se stejným scénářem, to by si jako lidstvo moc nepomohlo. Je veliká naděje, že pokud v tomto představení hraje Rusko jednu z hlavních rolí, nemuselo by jít o lacinou frašku, jako téměř všechno, kdy ve finále si vždy šlápnou na stejné hrábě. Včera jsem říkal synovi, ještě svobodnému, možná že se vy mladí budete mít ještě lépe nežli my, kteří jsme naštěstí nezažili válku. Ovšem není také vyloučeno dlouhé slzavé údolí, na které pevně doufám nedojde. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hej hou, vzpamatujte se! Zrovna vy byste o nějakém divadýlku, a ještě k tomu dohodnutém, vůbec mluvit neměl. Anebo myslíte, že ti na JIP jsou kompars? Víte, že nejvíc obětí mají právě rudí dědečkové?

   Smazat
  2. Drobná poznámka: na barvě dědečka nezáleží...

   Smazat
  3. 14:31, jak představuje, tak jsem ho oslovil.

   Smazat
  4. No - ti na JIP - ustrašenečku 13.31 tam můžou být a taky jsou na spoustu jiných chorob, (infarkt, srdeční zástava, astma,rakovina, střevní ileus, selhání organizmu a spousta dalších) zejména píšete-li o starších ročnících, kteří se teď najednou hystericky a šíleně bojí smrti, že si pro ně přijde dřív, než kdyby toho idiotského běsnění kolem viru, a vyhledávání a čtení všech těch provokativních a děsivých článků zanechali.Dnes bylo hezky - proč ne ven, a dýchat zhluboka? To potřebujou všechny plíce jako prase drbání a ne dřepět doma u počítače, rozčilovat se, klepat se strachy a sledovat, jak vám to zvyšuje tlak. Já osobně se taky domnívám, že jde o divadýlko, ale zatím nevíme přesně, co to bude. Pak to pochopíme. Vždycky když mělo dojít k nějaké pohromě, hrálo se nejdřív zástupní divadýlko.

   Smazat
  5. 18:28, mně je u prdele, jak mě budete nazývat. Jen když budete nosit roušku přez tlamu a dodržovat režim. A hrozně by mě zajímalo, kdo s rakovinou leží na infekčním oddělení, pokud není nakažený. A taky nechápu, proč by někdo s rakovinou měl ležet na JIP, pokud není v pooperačním stavu. Bohužel vám nemůžu doporučit, abyste SRL do Bergama a pokáral je za to hnusné divadlo, kterým podvádí svět. To proto, že neumíte italsky a dokonce ani anglicky. Ale reakci tamních obyvatel bych vám dopřál.

   Smazat
 5. Moskva nárůst 820.

  Vděčnost nebude, proč by měla?, jak se správně podotklo, "evropské hodnoty" se nemohou zaměnit za korektní vztahy s "diktaturou". A běžní obyvatelé to berou asi jako "russo turisto obliko normale". Stejně jako tady. Myslíte, že by zde byla alespoň elementární lidská vděčnost? Nebyla. Možná Rusy za nějaký čas obviní, že to oni způsobili epidemii, a možná i někde kradli...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě se po čase ukáže, že tam i někoho znásilnili:-(

   Smazat
  2. Prostě v učebnicích to bude pojmenováno "pravdivě" jako dneska "všechno" - CHINAviRUS COVID 19.

   Smazat
  3. 16:10, pravda je ta, že ten virus z té Číny pochází, podobně jako ty tři před ním.

   Smazat
  4. To byla ironie, mládenče.
   Virus už "dnes" nepochází z Číny, protože:
   - Německo vědělo v roce 2013 od své tajné služby, že svět čeká "pandemie" - skandál se dostane určitě i k nám (Тagesspiegel) ...
   - sedm měsíců letadlová loď USA pluje po oceánech, nikde nepřistála a mají tam virus ... počítejte.
   - v samotné Itálii proběhla "podivná" vlna onemocnění velice podobná příznaky COVID19 již loni na podzim ...

   Smazat
  5. 10:35, redakce mi neuveřejnila příspěvek, zkusím ještě jednou.

   1) v minulosti už bylo víc podobných epidemií/pandemií, všechny měly původ v Číně na mokrých trzích. Tentokrát v městě Wu Chan.

   2) lokálních epidemií jen za posledních 30 let už byly mraky, ani se o nich nepsalo. Pravidelně Evropu drtí chřipka.

   3) Laboratoře WHO jednoznačně vyselektovaly, že původ je přírodní.

   4) je pravda, že několik virologů (Dr.Peková) připustili, že by mohl mít umělý původ. Konkrétně, mohlo by se jednat o neplánovaný únik z laboratoře. Ve Wu Chanu shodou okolností taková laboratoř je.

   5) Čína označila za původce vojáky USA na hrách 11/2019, ale důkazy jsem neviděl. Virus se začal šířit JEN ve Wu Chan a odtud do celého světa

   6) Amerika je také postižena. To jakože považujete za nějakou americkou strategii zruinovat vlastní ekonomiku a pak žebrat u Číňanů?

   Takže. Držím v povědomí, že by to mohlo být i umělého původu, to nikdy nemůžeme vyloučit, protože tady byly rozporuplná hodnocení odborníků. Jenže i první hodnocení Číňanů byl mokrý trh Wu Chan a do ksichtu plivli Amikum v okamžiku, kdy je USA označili za původce pandemie.

   Vy uveřejňujete spekulace, kdoví kde vzniklé. Je zajímavé, že VÁM to redakce zveřejní, ten můj příspěvek stopne. Přitom tohle si přečtěte jako oficiální info i v Rusku. Holt konspirace jsou v kursu.

   Smazat
 6. Vděk není součástí kultury Západu.

  OdpovědětSmazat
 7. Fakta jsou jasná Rusko a Čína posílají doktory a zdravotnický materiál. Váleční štváči z usa a jejich vazalové chtěli posílat tanky a vojsko naštěstí nemůžou souhlas netřeba.

  OdpovědětSmazat
 8. „Kašleme na vás! S pozdravem Člověk v tísni.” Trikolóra kritizuje činnost neziskovky v nouzovém stavu:

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020032711715441-kasleme-na-vas-s-pozdravem-clovek-v-tisni-trikolora-kritizuje-cinnost-neziskovky-v-nouzovem-stavu-/

  OdpovědětSmazat
 9. „Toto už je ale vyšší level.“ Italští migranti názorně předvedli policistům, co si myslí o vládních nařízeních. Video:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020032711717124-toto-uz-je-ale-vyssi-level-italsti-migranti-nazorne-predvedli-policistum-co-si-mysli-o-vladnich/

  OdpovědětSmazat
 10. Co je? Dva dny stará zpráva a žádná diskuze? Buď to mažete nebo se bojíte jak za komárů? Ať žije Rusko!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mitrofanov prozradil na Putina, že má problémy. Určitě ještě neví jaké, to prozradí později.

   Smazat
  2. Mitrofanov je podobny ,,odbornik, jako Meseznikov na SR...SASCI SMESNI SASCI...

   Smazat
 11. https://www.youtube.com/watch?v=oLk2FGKSZ-I

  Co to je za klauni? To má být ta odborná pomoc? Ti ruští pantátové mezi ty Italy nakráčeli v pohodě bez respirátorů s nezakrytýma hubama :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni jsou už vakcinovaní, jsou o krok vpředu...

   Smazat
  2. Pepku, a co ti Italové, ti snad roušky měli?

   Smazat
  3. Taky jsem si toho všimnul. Doufejme, že při výkonu práce už budou ochranné prostředky používat.

   V Rusku se postupuje stejně laxně. Včerejší nárůst jen v Moskvě 802 nových případů, tedy těch, které dokázali zachytit. Jen včera zrušili školy, ale jinak vše funguje postarém. To v době, kdy jsou dvě třetiny planety v karanténě. Lidé bez roušek v metru, parcích, teprve dnes zrušili mezinárodní lety... a z TV jen žvásty.

   Ještě před týdnem měli desetinu případů oproti Česku. Teď jsou už na dvojnásobek. Česko v karanténě, Rusko ne.

   Tamní lékaři a epidemiologové už před dvěma týdny varovali, že tento přístup bude katastrofou. Poukazovali na to, že SARS-COV19 se už dostal do odlehlých regionů, kde to nikdo nečekal. Jenže nikdo je neposlouchal a neposlouchá.

   Smazat
  4. 16:00, Rusko nemá vakcínu. Vakcinují Američané, ti to dělají plošně.

   Smazat
 12. Jak se tam dostali auty? Přes koho jeli?

  OdpovědětSmazat
 13. Už aby Rusové byli i u nás ! Alespoň 600 000 !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co by u nás jako měli dělat? Nebo jen provokuješ?

   Smazat
 14. Citát z článku: "Řada zemí NATO se skutečně pokusila zasáhnout do pomoci Itálie. Například ruské vojenské dopravní letadlo dopravující vojenské specialisty a vybavení do Itálie letělo k Apeninám ne přímo přes Polsko, ale oklikou přes Středozemní moře."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z Poláků nám vyrostli náckové, že by je Polsku i Hitler záviděl. Skutečně, být mladší, asi bych se Poláků začal bát. Ale protože jsem starší, doufám, že nám nevyrostou (vojensky) dřív, než umřu.

   Smazat
  2. 17:04
   No ani bych se nedivil, kdybychom to byli my nebo Slováci kdo jim ten přelet zakázal . na něčí příkaz, že?

   Smazat
  3. 18:34 jednalo se o vojenská letadla a my jsme země NATO. Zákaz byl správný.

   Smazat
  4. 7:15
   Až poletí pro vás, osobně jim to znemožním, lehnu si jim do trasy.

   Smazat
 15. Rusové už pustili celou informaci i se souvislostma - toto si poslechněte - https://www.youtube.com/watch?v=SZJC9JM2u70&list=WL&index=77&t=0s

  OdpovědětSmazat
 16. Dívám se na to idealisticky. Itálie bojovala po boku Hitlera proti Sovětskému svazu, ale chápu, že ten fakt je už polozavát časem a v nynější situaci není příliš aktuální. Každopádně je důvod Čínskou lidovou republiku, Ruskou federaci a Kubu obdivovat a chválit za plně hmatatelnou a současně odvážnou, obětavou pomoc. Myslím, že v tom výrazně převládají motivace altruistické - klobouk dolů! Ostře to kontrastuje se sobeckostí i neschopností Evropské unie a s útočností NATO. Pokud EU plus USA teď nebudou chtít Ruské federaci a Číně ukončit nesmyslné sankce, tak se tím jenom potvrdí, že EU plus USA mají křivé charaktery. Na videích mám o ty ruské obětavé a upřímné hochy obavu, totiž že oni se (zatím) pohybují zřejmě zcela bez roušek. Moc jim držím palce a děkuji jim!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čína skutečně velmi významně působí na poli boje proti epidemii, ať už za úplatu nebo zdarma. Rusko a Kuba jsou v tomto ohledu úplně bezvýznamní, při vší úctě. Takže není třeba přehánět.

   Kuba je chudá, nemá významné množství techniky a materiálu, ale má skutečně velice zkušené lékaře s velkými poznatky z Afriky a Asie. Všechna čest.

   Pokud vím, Rusko nikým podobným nedisponuje. Narozdíl od Kuby je ruské zdravotnictví hodně pozadu, tak jak by chtěli v této oblasti být nápomocní? Sami říkali, že se jdou do Bergama UČIT, ne řešit situaci. Co se týká materiálu, dovezli víc než Kuba, ale to stačí tak na dva tři dny, a jen v Bergamu. Američané už postavili u Milána jednu vysoko specializovanou nemocnici pro 5000 pacientů s kompletním vybavením a jde se stavět další taktéž v Lombardii. Němci a Francouzi převzali část nemocných...

   Takže jak říkám, není třeba přehánět. Z ruské strany se jednalo o šikovné, ovšem málo nápomocné, PR. Ostatně, tomu napovídá i symbolika v ulicích Milána, ale i Bergama. Všude vlají čínské vlajky. Čínské, ne ruské. V Miláně už i americké.

   Smazat
 17. Svůj vzdušný prostor pro ruská letadla odmítlo poskytnout 9 zemí, všechny z NATO, včetně České republiky. Že by to dostali befélem od šéfa?

  OdpovědětSmazat
 18. Ruský výsadek u Bergama... Země NATO jsou zásadně proti, považují to za invazi, a v Rusku se k tomuto zrodil vtípek: "Itálie? Proč ne, je to taky poloostrov...."

  OdpovědětSmazat
 19. USA a země EU jsou jen obyčejní hajzlové !!!!!

  OdpovědětSmazat
 20. Rusko pomáhá i Srbsku:
  https://raptor-tv.cz/ruslan-s-ruskou-pomoci-pristal-v-belehradu/
  To se žumpa po.ere.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko není v Srbsku nijak aktivní, jedná se spíš o symboliku. V Srbsku se angažuje masivně Čína. V Bělehradu vlají čínské vlajky, dokonce i z oken soukromých bytů a Vučič nazval Si Tin Pchinga skutečným a jediným bratrem.

   Smazat
 21. Opět, nebo o deset, tu trčí snaha blbů udělat blby z Rusů. Opět a nebo o dvacet to ve finále dopadne tak, že blbové nebudou Rusové, ale opět ti kreténi,co si opět, nebo o deset, či o dvacet, opět šlápnou na ty samý hrábě. A o tom od začátku je.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 22. neprestane ma udivovat postoj niektorych Cechov a ich hlupe komentare na ucet ruskej pomoci...zabudli, ze keby nebolo USSR armady, tak by vacsina neexistovala. Na rozdiel od propandistickej pomoci od EU- ti zli Rusi vypravili 12 velkokapacitnych lietadiel a vojenskych specialistov na ucet vlady RF a prisli na miesta kde je to potrebne.

  OdpovědětSmazat
 23. Toto tvrdenie autora "Z mého pohledu dělají Čína, Rusko a Kuba to pravé, pomáhají Italům i když italská vláda na tuto pomoc později raději zapomene." je absurdné.
  Nedá sa zabudnúť na pomoc, ak bude úspešná a Taliansko by to nakoniec prežilo a ustále. Už iná vec je, že to horko-ťažko ustoja ľudnatý giganti ako Čína, Rusko, USA, alebo India. Maličké Taliansko podľa mňa najneskôr v lete 2021 prestane existovať. Ale žiadny štát netrvá večne! MEMENTO MORI HOMO!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.