Reklama

pondělí 9. března 2020

„Italská stávka“ ve vládě RF: Pokoušeli se strefit do Mišustina, ale trefili Medvěděva

Zasedání ruské vlády.
Tv Cargrad
9. 3. 2020     Outsidermedia
Celá série publikací o Mišustinově vládě přešla do pokusu o zasažení nového premiéra a nové vlády. Vyprávěli dokonce o „italské stávce“ ve vládě, že prý se odmítají podřídit novému velení. Nicméně se velmi brzy ukázalo, že objednatelé materiálů místo Mišustina trefili Medvěděva…

O neexistenci systemizace, jejímž následkem mají být zádrhele v práci vlády, psal internetový „The Bell“. Podle jeho zdrojů „vzniklo jisté zdržení v této věci“.
Komické je, že se autoři materiálu pokoušejí toto zdržení spojit s premiérem Mišustinem, když píší, že „od momentu jeho jmenování uběhlo skoro půl druhého měsíce, ale za tu dobu se systemizace aparátu neobjevila“. Oni si ale, za prvé, pletou příčiny s následky. Vše totiž nasvědčuje tomu, že Mišustina prostě nechali bez systemizace jeho předchůdci. Za druhé pak je systemizace už hotova, odpovědnosti už rozděleny, a jsou k dohledání na oficiálních stránkách vlády.

„Systemizační“ útok

Materiál „The Bell“ je sám o sobě vystavěn na besedě s anonymním pracovníkem aparátu vlády. Nejen to, novináři píší, že je to pracovník bývalý. Podle jeho slov byli většinou jmenováni vedoucí odborů, zatímco s aparátem vicepremiérů došlo „k jakémusi zádrhelu“.

„Je to chaos, bez systemizace nelze jmenovat náměstky ředitelů departamentů, vedoucí oddělení, přijmout pracovníky do sekretariátů“, uvádí se v citaci informátora. „The Bell“ se pokouší vysvětlit, že tento člověk není bývalým jen tak, byl propuštěn. Ovšem absence jeho jména je jen dalším nepotvrzeným prohlášením.

Mimochodem, i citovaný bývalý federální úředník byl nucen přiznat, že problém je v předchůdcích. Když přišel nový tým, tak stávající úředníci většinou „ztratili profesionální kompetence“.

„Oni tam pracovali tři aý čtyři hodiny denně, když přišla nová parta, vnímali ji jako jakési žoldnéře, kteří je nutí chodit do práce ráno, což považují za nelidské, vysvětluje spolubesedník. Oni prakticky vyhlásili italskou stávku.“

Co znamená, přicházet do práce ráno? To vůbec není v 5 nebo v 6, jak by mohlo někoho napadnout. Už dříve se nejednou psalo, že Mišustin svolává porady na devátou ráno, takže se členům vlády zdají být nelidskými normální pracovní podmínky. Jak to bylo dřív? Říká se, že za premiéra Medvěděva nezačínal pracovní den před dvanáctou.

„Teď Mišustin každé pondělí od 9 hodin provádí operativní poradu se svými náměstky. To porušilo nepsané pravidlo, stanovené pro program vicepremiérů“, psal už dříve politolog Marat Baširov. „Závaznou byla účast na čtvrtečním jednání vlády, a před tím si každý organizoval svůj program podle odvětvových zvláštností a služebních cest.“


Mimochodem, právě Baširovovy informátory citoval potom Bloomberg, když psal o „nepsaných pravidlech“, která Mišustin porušil.


Co se vlastně se systemizací děje?

Vše je jednoduché. Po vydání oficiálního prohlášení vlády se můžeme obrátit k prameni. V tiskové zprávě se píše následující:

„Bylo schváleno rozdělení odpovědnosti mezi 12 náměstků šéfa aparátu vlády Ruské Federace. K dnešnímu dni je v aparátu vlády 1.545 systemizovaných míst. V nové struktuře aparátu je 23 odborů, 1 správa, sekretariát premiéra a 9 sekretariátů vicepremiérů. V současné době probíhá plánované jmenování pracovníků do příslušných funkcí.“


Jaká další „nepsaná pravidla“ Mišustin porušil?

Takže, „senzace“ Bloomberga o „nepsaných pravidlech“ porušených Mišustinem je vlastně kopií Baširovovy informace. Nejspíš jde o to, že Mišustina není „za co vzít“. Dokonce i tzv. vyšetřování Alexeje Navalného (profesionální opozičník) o premiéru Mišustinovi se velmi rychle rozpadlo. A to proto, že pár hodin po jeho publikování vyšla v masmédiích oficiální informace o premiérových majetkových poměrech. Chcete? Studujte. Ale jen tak, není to zajímavé. Oficiální informace už senzací není.

S „nepsanými pravidly“ to je poněkud složitější. Michail Mišustin skutečně mnohé změnil. A pro občana to je spíš dobře, jestliže se vláda učí pracovat.

O tom, jaké zřejmé změny Mišustin provedl, hovořil „Cargrad“ s experty už dříve, a kromě toho podrobnosti mluvčí uváděli na svých telegramm kanálech*). Například Vojenský korespondent „Komsomolské pravdy“ (KP) Alexandr Koc označil za zajímavou zvláštnost to, že premiér vždy nazývá obyvatele země jen „našimi lidmi“ a ne občany…

Podle názoru televizního moderátora Vladimíra Solovjeva, který „Cargradu“ poskytl exkluzivní komentář, je Michail Mišustin „velmi nelhostejný, velmi živý a otevřený člověk“, který umí „poslouchat a naslouchat“.

„Neznamená to, že ho lze ovlivnit, nebo ho přesvědčit o něčem, čemu nevěří. Vždycky ale bere vážně sběr a analýzu informací, a podle nich rychle provádí nezbytné změny a úpravy, aby je lidé přesně pochopili. Tak tomu bylo v daňové službě a teď to přinesl na úroveň vlády“, řekl novinář.

O dalších zvláštnostech chování nového šéfa vlády RF vyprávěl „Cargradu“ dopisovatel „KP“ Dmitrij Smirnov. Poznamenal, že ve veřejných vystoupeních vždy mluví klidným a vysvětlujícím tónem. Dokonce i při odpovědích na velmi agresívní výpady poslanců Státní dumy premiér vysvětloval, ve snaze přistoupit k otázce lidsky.

„Když se například v průběhu jednání vlády musel, třebaže to mohl i neudělat, omluvit za chyby svých podřízených – jak kvůli prohlášení o zmenšení spotřebního koše, tak kvůli tomu, že k bezpečnostním orgánům odejde část osobních údajů. Vysvětloval to, a říkal, že je nutné vysvětlovat lidem, co děláte“, připomenul Smirnov.

Novinář se přiznal, že si nepamatuje ani jeden případ, kdy by se bývalý premiér Medvěděv za někoho omlouval, nebo něco vysvětloval, a to se, dle svých slov, ve vysoké politice pohybuje už 12 let.

Politolog míní, že hloubková analýza podobných materiálů o „nepsaných pravidlech“ v podání našich tzv. západních partnerů nemá smysl provádět, protože cíle publikací jsou zjevné. A věnovat jim zvláštní pozornost rovněž smysl nemá.Zdroj: TV Cargrad
*) „telegramm kanal“ – mesendžr podobný Whatsapp nebo Viber. Je uživatelsky příjemný a bezpečně šifrován. Jeho autorem je Rus Pavel Durov (1984), zakladatel a bývalý gen.ředitel ruské sociální sítě „Vkontaktě“. Od roku 2014, poté, co odmítl ruské bezpečnostní službě poskytnout osobní informace o účastnících kyjevského „Euromajdanu“ a prodal část své společnosti, žije v zahraničí. Je dolarovým miliardářem.


Překlad: st.hroch 200306


31 komentářů :

 1. Jak říkám dětem, důležitá není cesta, ale výsledek. A ten jak u dětí, tak u ruské vlády zatím budí rozpaky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (04:55):
   .. mám za to, že důležité je obojí, cesta (způsob, metoda) i výsledek.

   Vymazat
  2. Hlavně, že ty rozpaky máte podepřené životními zkušenostmi z dlouhodobého pobytu v Ruské federaci. To vás ctí.

   Vymazat
 2. At zije Trump zachrana Vsehomira a Bibiho (jinak nam ho zavrou jako jeho vsechny predchudce Shalom

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co byste si za ten výsledek představoval pane Zhnusený?

   Vymazat
 3. Ani jsem to nedočetl... K čemu je dobrá tato informace pro nás?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jméno Mišustin slyším poprvé, stále jen Putin, Putin a pak taky Putin.Pak někde vzadu možná Medvěděv a samozřejmě statečník Němcov. A opravdu je mi jedno, do kolika ruská vláda, nebo Medvěděv chrápe. Alespoň se vychrápou a nechrápou pak v práci. Co ty na to poslanče Schwarzenbergu???

   Vymazat
  2. Na první pohled zbytečná informace z Ruska, může přinést nový pohled na naši stávající politickou scénu. Pokud jsem správně pochopil, tak nový premiér vyžaduje po svých podřízených práci a jak se zdá, vytahuje ze spodních pater na povrch zájem "obyčejných" Rusů a upozadňuje zájmy úředníků a skupin v pozadí. Zkuste si v soukromé firmě 80% času řešit svoje aktivity a pokuste se zamyslet, jaké budou výsledky firmy, ve které se tak bude chovat většina řídících pracovníků.
   Naš systém státního řízení se v tomto porovnání jeví velmi podobný. Primárně je zaměřen na plnění zájmů Německa (EU), nadnárodních korporací, lobistů atd. Občan a jeho problémy se řeší na tiskovkách. Mají občané svého lobistu, který by prosazoval ve sněmovně jejich zájmy? Já o žádném nevím a s toho usuzuji, že zájmy občanů reálně nikdo nehájí.
   ABC

   Vymazat
  3. K Anonymní 9:03

   Děkuji za vaše naprosto správné hodnocení. Je smutné, že si řada našich lidí neuvědomuje provázanost politických procesů. A hlavně postrádají relevantní informace. A ještě se tím chlubí.

   Vymazat
  4. 9:03, OK, já souhlasím, že flákání je špatně, ale přiznám se, že mě zajímá ze všeho nejvíc flákání našich politiků, zbytek mi je tak nějak fuk. Pak ještě flákání eurobyrokratů, které za to od nás dostávají peníze. Ale fajn, proč ne, alespoň jsme se dozvěděli, že Kreml maká jako fretka a whitehouse na břehu řeky se dosud jen veze.

   Vymazat
  5. Zajímavá informace. Za Medvěděva tedy byla pracovní morálka věrchušky PŘÍMO DISIDENTSKÁ...

   A PAN MIŠUSTIN PO NICH CHCE DOKONCE V PRACOVNÍ DOBĚ PRÁCI(sic). Disidenti, že je to podle vás nelidské?... A prý po nich dokonce drze chce, aby nebyli v práci "pod vlivem"... Havlokavárenská noční můra! Tam přeci platilo a dodnes platí, že vadí-li lidem alkohol v práci, demokraticky přestanou pracovat.

   Spadla práce do kanálu,
   procesí jde klidně dál.
   O kněžích je dávno známo,
   že kněz přec nic nedělá,
   však tam osel ňáký vleze,
   práci zdarma vykoná.

   Vymazat
 4. Soudruhu DVOŘÁKU, ještě ti dlužím odpověď z minula, kde jsi mě nazval, myslím PSYCHOPATEM, možná ano, možná ne, ale nikdy jsem nebyl smradlavý rudý potkan jako ty, který desítky let škodil lidem !Tím jsem od tebe morálně o deset parníku dál!Tady vás nakonec rudých zrádcu zbyte hrstka a ti samí se zde budou do nekonečna ujišťovat jak to bylo za vás dobré, až všichni vychcípete a ty to tady zavřeš!
  Zapouzdření staří rudí duchodci, kteří tak max. seděli v komoušských sekretariátech a jen ta banda žila z druhých, ale už se vám to krátí, nemáte ani 5% k dalšímu nicnedělání v parlamentu. Jak já vám ten upadek ze srdce přejí a ty se už konečně udav tou svojí zvrácenou ideologii a lásce k divokému kmenu z RUSKA!
  Tady tohle nedávej, ostudou by jsi chodil kanálama!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mgr. Václav Dvořák byl v listopadu 89´zvolen do stávkového výboru Československé televize a byl pověřen vedením Vysílání Občanského fóra. Jestli vás nazval psychopatem, tak podle toho, co tu píšete, měl pravdu. Váš text přetéká nejen nenávistí, ale i hloupostí. Jestli vás nepouští do diskuzí, dobře činí. Kdo by s vámi chtěl dýchat otrávený vzduch?

   Vymazat
  2. Děkuji za zastání. Chtěl jsem tomu psychoušovi odpovědět sám. Díky, že jste mne předběhl.

   Vymazat
  3. 8:27, ty jsi tak roztomilý popleta...

   Ale mýlíš se, tady je hodně málo komunistů. Praví komunisté neobhajují kapitalistické Rusko, praví komunisté jedou agendu Evropské unie. Podpora menšin, systematické zvýhodňování žen, vysoké daně, zásahy státu úplně do všeho, důsledná práce s mládeží od miminka..

   Vymazat
  4. Pane Dvořáku proč jste jeho text schválili? Všichni víme kdo to je pako a západní sluha co nás nenávidí.

   Vymazat
  5. Indický běžec měl v sobotu a v neděli volno a už je zase v práci a vysílá své kachny. Běžče teď nevím jestli mluvím s tím sedmdesátiletým, či čtyřicetiletým běžcem,to se tam kluci musíte domluvit. Každopádně jste tu jenom proto aby jste narušovali a bourali diskuse. Nic kloudného nezplodíte. Ptám se vás, je to tak? Nebo jste zbabělci, kteří to nepřiznají? Tomáš Jedno.

   Vymazat
  6. 10:59, a proč ne? To si diskusi představujete jako malé stádo synchronních kývačů? Škoda, že tady není někdo podobný, jen s vyšším přehledem a nejlépe i vzděláním. Indiána je člověku až líto, protože se do něj lehce strefuje.

   Vymazat
  7. 12,06
   Musíte vyhledat web,kde se vyskytuje ten inteligentní Honolulan,banderofašista a jeho čistá rasa s CTRL-C a CTRL-V,KING KONG a bodobný havloJELITA!.-D

   Vymazat
  8. 11:37 ten retarda (8:27) ten je ze stáje placených agentů, další Pepek Vyskoč ve službě :-)

   Vymazat
  9. Souhlasím, že zveřejnit i takový nenávistný a hloupý příspěvek je v pořádku. Zvláště, když se dotyčný běžec angažoval v každé diskusi dosud jen více méně neadresnými prohlášeními. Tentokrát ukázal svou pravou tvář, a je dobře, že si ji můžeme prohlédnout. I když vlastně není o co stát :-)
   wc

   Vymazat
  10. Na diskuzích vždycky musí být nějaký psychopatický zmetek, který je kazí, a potěšení mu dělá už to, že je může kazit.Zmetek, který se zde prezentuje jako "indický běžec" se dříve prezentoval pod jiným přízviskem, ale styl zůstává stejný, a to je sprostá nenávist, sprosté urážky ostatních, oplzlé výrazy "rudochů" apod.a že je zcela oddán smradlavé stoce USA - nemůže popřít. Divím se jen ( a i dříve jsem mu to psal), že na diskuze leze - leze mezi lidi, které nenávidí a které uráží, což nikdo normální nedělá. On má prostě potřebu urážet ostatní a sprostě jim nadávat - ani to není normální. Může přece sprostě nadávat těm, které má doma kolem sebe na dosah své sprostoty ( má-li někoho takového) a dokonce může odběhnout do své USA, kde může fanaticky dávat najevo svoji přítulnost - jenomže tam by ho nechali chcípnout hlady na ulici, zatímco zde je vyživován a zajištěn. Takoví lidi jsou nejhorší ze špatných.A ten sympatizant 12.06 by se měl nad sebou zamyslet - chodil by mezi lidi, kterým by si dovolil sprostě nadávat?Proč lituje toho psychopata? Psychopat přece na diskuze lézt nemusí, a nikdo se do něho nebude "trefovat" - jestli nedokáže překonat svůj fanatický obdiv a lásku k USA - tady s tím zkrátka nepochodí.Těch ostatních, které tady sprostě uráží ten psychopat, vám líto není anonyme 12.06? Tak to o sobě hodně přemýšlejte.

   Vymazat
  11. 12.06 jak mám např. na tento jasně urážlivý(nic víc nic míň) a hloupý příspěvek běžce reagovat? To bych pak byl stejný blb jako on. Máte pravdu, Indiána je mi taky líto, vzal si na sebe až příliš velké sousto, na svou práci naprosto nestačí. Není to úmysl?

   Vymazat
  12. 12:42, já přece nemluvím o COPY/PASTE nacistovi nebo o Radostovi, ale o jiných názorech. Dokonce se dalo reagovat i na Honolula, pokud mu zrovna ten den neruplo v bedně.

   Vymazat
  13. 17:18
   On byl Hovnolulan někdy při smyslech???Zřejmě rak dvě sekundy po svým výskytu,od tý doby byl a je leda MEŠUGE,a to je hodně mírně řečeno!

   Vymazat
 5. No nějak mne diskuse překvapila. Myslím, že jasně bylo řečeno už nadpisu o co jde a jak se vlastně rádoby kritika změnila na střelbu do vlastní nohy. Přečetl jsem si článek a jsem s jeho obsahem spokojen.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 6. Domnívám se, že tento článek je o ničem. Je přece pravidlem v každé zemi, že se stará byrokracie brání nástupu té nové. Tady je podstatné pouze to, že někdo byl nejenom v Rusku, ale i ve světě naprosto šeredně zaskočen Putinovým vystoupením ze dne 15.1.2020. A to je to hlavní :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OK: V ohlasech na ruskou vnitřní politiku trochu zanikla jedna část Putinova poselství, kterou bych rád připomněl: „Jsem přesvědčený, že nastal čas k vážnému a přímému dialogu o základu a zásadách stabilního světového řádu. Rusko je otevřené k dialogu… „.V zápětí (17.1) vystupuje z politického hrobu N. Sarkozy s (pro něho) neuvěřitelným návrhem vytvořit novou alianci Evropy a Ruska. Navíc šéfka MMF ohlašuje (18.1.) návrat světa do velké recese. Jak se vzácně shodují Děljagin s Chazinem, velká krize může být spuštěna vlastníky světa už na podzim – cca 2-3 měsíce před Trumpovou volbou, kterou by měla narušit. Času není tedy rozhodně nazbyt. Tím je vykolíkováno hřiště pro budoucí „Jaltu 2.0″ a revizi dolarového systému Bretton Woods, které by měly následovat po Trumpově druhé volbě prezidentem USA.
   Mějme stále na paměti, že to nejsou jednotlivé státy, či aliance, které stojí na opačných stranách bojové fronty, ale že svět (de facto unisono!) stojí ve válce proti korporacím a 1% vlastníků světa. Jedinou možností je sebrat jim jejich hračku – dolar a to, čím je podložen. Blízký Východ a jeho ropná naleziště. A to se i velmi pravděpodobně stane a zásadní snahou RF je, aby se tak stalo bez vojenského konfliktu

   Vymazat
 7. Vítej indický běžče!Taky takové doma chovám a potřeboval bych u nich osvěžit krev.No jo v poslední době je to smůla,je pořád sucho a tak se nemáš na čem pást,protože nejsou slimáci.Proto takové řeči z HLADU!

  OdpovědětVymazat
 8. Jeden hlupáček dokáže narušit téma. Horší je, je-li za to placen. Ale na každý pád by bylo nejlepší ho ignorovat. Už jsme přežili Radostu, Honolula a nyní štafetu převzal ind.běžec, máme kliku, že to není chodec. Jen mně vadí, že rád týká.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.