Reklama

čtvrtek 26. března 2020

Jak jsem dnes hlasoval v Parlamentu Evropské unie (souvislost k CoViD-19)

Europoslanec Ivan David (SPD)
Ivan David
26. 3. 2020 Facebookový profil europoslance Ivana Davida 
Hlasování 26. 3. 2020 v souvislosti s COVID-19
Dnes jsem hlasoval v Evropském parlamentu přes internet o třech návrzích Evropské komise. Jedenkrát jsem hlasoval „pro“, dvakrát „proti“.
Hlasoval jsem pro návrh, aby leteckým společnostem, které „nelétají“, zůstaly dříve přidělené časy na evropských letištích, aby nadále nelétala prázdná letadla jen proto, aby si společnosti udržely přidělené časy.


Hlasoval jsem proti „specifickým opatřením na mobilizaci investic do systémů zdravotní péče členských států a jiných sektorů jejich ekonomik v odpovědi na COVID-19“

Proč proti? Protože Evropská komise chce rozdělovat peníze, které patří daňovým poplatníkům členských států. Chce je rozdělovat, aby zvýšila svoji autoritu v naději, že tyto prostředky budou naivními občany vnímány jako dar z laskavosti. Kromě toho nemám důvěru ve způsob rozdělování a rozhodování o adresátech této pomoci. Evropská komise chce posílit svůj politický vliv a omezit kompetence členských zemí a demokratická práva lidu členských zemí.
Hlasoval jsem proti třetímu návrhu „Nařízení EP a rady …za účelem poskytnutí finanční pomoci členským státům a zemím, se kterými se jedná o přistoupení k Unii, jež jsou postiženy závažným ohrožením veřejného zdraví“. 

Argumenty jsou shodné jako v předchozím případě. Kromě toho se jasně ukázalo, že většina států EU se v případě pandemie COVID-19 zachovala relativně kompetentně, odhlédneme-li od skutečnosti, že nezajistila pro takový případ předem dostatečné strategické zásoby zdravotnických prostředků a kapacit a nezajistila další strategické komodity. Každá země má možnost si pomoc vyžádat a víme, že nejpostiženější zemi Evropy Itálii nepomohla neschopná Evropská unie, a jen málo její státy samostatně, ale pomohly země vystavené sankcím a ostrakizaci – Kuba, Ruská federace, Čína a kromě nich USA. (USA ovšem odvezly své zásoby roušek a dalšího materiálu ze svých vojenských základen v Itálii.) Navíc nesouhlasím s podporou Turecku, která je bohužel dosud zemí, s níž se navzdory nepřijatelným akcím této země (v současné době na řecké hranici) stále jedná o přistoupení k Evropské unii. Tuto výhradu jsem podpořil prostřednictvím pozměňovacího návrhu naší frakce Identita a demokracie.

Předseda Evropského parlamentu David Maria Sassoli a předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen se dnes ve svých projevech maximálně snažili zakrýt selhání Evropské unie v této pandemii. Hovořili o tom, jak myslí na trpící a jejich blízké a chválili zdravotníky, prodavačky, popeláře… Snažili se nás dojmout, abychom jim na základě projevených emocí svěřili další díl rozhodovacích pravomocí a oslabili členské státy. Chtějí monopol na rozdělování našich peněz bez našeho vlivu.

„Mysli na chudé“, říkal mi jeden lodžský fabrikant: „To nic nestojí“ (Julian Tuwim)

Poslanci Francie, Itálie a Finska za naší frakci Identita a demokracie přítomní v Bruselu připomínali naprosté selhání Evropské unie v této pandemii a klíčovou úlohu členských států v řešení problémů. Bulharský konzervativní poslanec Dzambazki připomněl nutnost omezení nesmyslných návrhů v rámci Zeleného údělu a například obchodování s emisními povolenkami, z nichž bohatnou pouze banky. Doporučil zaměřit se na aktuální reálné problémy občanů v Evropské unii.


20 komentářů :

 1. Je směšné, jak všichni pomáhají lidem. Kdyby chtěli opravdu pomoci, zlevní elektrický proud, zlevní plyn a vodu. To by byla opravdová pomoc. Ale to je moc průhledné a nadalo by se nic rozkrást.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď od 1.4. přijde chytrá karanténa. Prostě se lidi naženou do montoven, a jestli jich pár desítek tisíc umře je nepodstatné. Hlavně že továrny budou vydělávat a dividendy vyplácet na západ. Pak že tu jde o lidi.

   Vymazat
  2. A bez té práce budou ti lidé dělat co? Anonyme 22.33. Jíst budou za co? Platit nájem budou čím? Ani ty montovny už jim nepřejete, jak tak denně dřepíte u PC? Důchod si vyndaváte každý měsíc z poštovní schránky? Nic vám nechybí? Tak to potom jo, to se to potom krafe!

   Vymazat
  3. 22.33 Nechte si prosím APRÍLOVÉ HLÁŠKY až na 1. 4., jinak by si je někdo mohl (jistě chybně) vysvětlit jako poplašnou zprávu.

   Jako ta paní, kterou chtějí zlikvidovat - zavřít až na 6 let, za přeposlání pouze pravděpodobné hlášky...

   Uvědomte si, že peněz, zlata, ani drahého kamení se nenakrmíte, pastvu nestrávíte (nemáte-li bachor, čepec, knihu a sléz), i tu pofidérní Čt si bez elektřiny nepustíte a obecní bubeníky má jenom pár turistických destinací... bez dopravy a výroby prostě bídně zcepeníte - s celou vaší rodinou... a s ...

   Vymazat
  4. Existuje několik pohledů na stávající situaci. Buď přijmeme tvrzení, že se prakticky nejedná o nic strašného a smíříme se s několikaprocentní úmrtnostní, která může a nemusí přijít, pokud se obnoví výroba v plném rozsahu.
   Nebo uděláme opatření proti šíření, tj. omezíme pohyb obyvatel na dobu postačující k projevu choroby a budeme testovat. Po inkubační době se uvidí, jak dalece se nevítaný návštěvník rozšířil.
   Pomoc by měla jít především pracujícím, ale podle zkušenosti z minulosti a s morálkou našich "elit", větší kus pomoci skončí tam, kde sucho v kapse není a dlouho nebude.
   Bohužel při obnově výroby se může jednotlivců či celým skupinám stát, že budou na misce vah nakonec porovnávat měsíční příjem a funus v rodině. V tuto chvíli si myslím, že riziko není zanedbatelné, ale spíše naopak.
   ABC

   Vymazat
  5. 23:16 Hele, ty debílku, co máš strach o můj důchod si uvědom to zásadní. Ano ,půjdeš do práce, vyděláš 25 000.- a nakazíš dědu a zacáluješ pohřeb 35 000.-. A zas vydělaj ti, co se jich zastáváš.

   Vymazat
 2. Nebojte se .V žádném případě se Brusel nebude chtít vzdát svých "pravomocí".Naopak to obrátí tak,že bude nutno přenést důslednou koncentraci moci prakticky ve všem do Bruselu,aby vše mohlo být "řízeno" kvalifikovaně,jednotně,lépe a radostněji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už přichází krize, mnohem horší než ta minulá s dopadem, který si nikdo nedokáže ani představit, a s ní skončí i EU. Světu bude vládnout Čína.

   Vymazat
 3. Zajímalo by mě, jak hlasování dopadlo. Eurohujeři určitě vyhráli...

  OdpovědětVymazat
 4. Neschopná EU je výsledkem prosazení neschopných politiků. USA mohou být spokojeni. Na jednotlivých státech si už smlsnou jako na malině-nikdo nebude mít ekonomickou sílu jim konkurovat (kromě Číny a snad Ruska?). Je to asi provokativní myšlenka, ale co USA nejvíce v zahraniční politice vadilo byla síla Evropy od Lisabonu po Vladivostok jak to navrhl V.V.Putin. Pak už byla Ukrajina a všechny další investice na zastavení tohoto "třetího pólu" ekonomiky světa. Zachovat sílu jednotlivých států a zároveň těžit ze vzájemné kooperace je asi vážně ohroženo. Jedině snad schopní politici v čele jednotlivých států, kteří neměly dopředu zaplacenou rodinnou dovolenou v USA mohou snad pomalu otáčet kormidlem k trvalé udržitelnosti tohoto světa.

  OdpovědětVymazat
 5. Díky, pane Davide! Proto jsem Vám dal svůj hlas.

  OdpovědětVymazat
 6. Děláte co můžete snad se v krizi eu rozpadne předělat ji nejde tak co s nimi. Nechci být trestaný jejich dementními nápady.

  OdpovědětVymazat
 7. Můj hlas pro pana Davida a Blaška je to nejlepší, co jsem mohla udělat. Děkuji za vše, co jste dosud pro naši zemi učinili.

  OdpovědětVymazat
 8. Můj názor je, že pandemie COVID má podobnost s 2.sv. válkou. Západní svět se škodolibostí čekal, že Čína padne do kolen, stejně jako když Hitler přepad SSSR, když předtím stačil obsadit skoro celou Eropu...ale v předpokladech se stala chyba ..Čína se zakrátko zvedla, ale pandemie mezitím zachvátila celej západ, včetně USA,.. a z Číny se možná stane nejmocnější země světa...stejně jako když Rudá armáda porazila Němce a SSSR se stal jednou z nejmocnějších zemí světa...a aby toho nebylo málo...tak Putin poslal zelené doktory do Itálie a to je od něj politickej majstrštyk, kterej vejde do dějin...NATO generalita musí být na mrtvici.."amíci posílají tanky a rusové doktory"..

  OdpovědětVymazat
 9. Finanční pomoc Evropské unie, která má členským státům pomoci v boji s koronavirem a s ekonomickými následky epidemie, neznamená pro Česko žádné peníze navíc. Europoslanci i Evropská komise s tím nesouhlasí. Premiér na twitteru uvedl, že Česko na vyčleněných 1,2 miliardy eur (326 miliard Kč) mělo nárok už dříve. Současní i bývalí europoslanci ale upozorňují, že se výrazně zjednodušila možnost využití peněz a lze je získat z unijních fondů rychleji. Také podle Evropské komise by Česko na část peněz bez evropského programu nemuselo dosáhnout, nebo by je dostalo za několik let.

  OdpovědětVymazat
 10. finanční pomoc Evropské unie, která má členským státům pomoci v boji s koronavirem a s ekonomickými následky epidemie, neznamená pro Česko žádné peníze navíc. Europoslanci i Evropská komise s tím nesouhlasí. Premiér na twitteru uvedl, že Česko na vyčleněných 1,2 miliardy eur (326 miliard Kč) mělo nárok už dříve. Současní i bývalí europoslanci ale upozorňují, že se výrazně zjednodušila možnost využití peněz a lze je získat z unijních fondů rychleji. Také podle Evropské komise by Česko na část peněz bez evropského programu nemuselo dosáhnout, nebo by je dostalo za několik let.

  OdpovědětVymazat
 11. EK se po týdnech probudila a začala předstírat činnost. Jsem ráda, že MUDr. David svým hlasováním proti ukázal, že "král je nahý". Bohužel jako jediný z celého pléna EP.

  OdpovědětVymazat
 12. Pane Davide, je fajn, jak jste hlasoval, jenže bohužel, i podle vašeho nedávného popisu poslanecké garnitury EP, to vyzní zřejmě do prázdna. Škoda.

  OdpovědětVymazat
 13. https://raptor-tv.cz/da-eu-cr-1-mld-eur-nebo-neda-hoax-nebo-dezinformace/

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.