Reklama

úterý 31. března 2020

Jan Schneider si klepe na čelo: Šílené, co Jourová vykládala. EU v době korona-krize vypisuje výběrová řízení?!

Jan Schneider
- bezpečnostní analytik
Jan Schneider
31. 3. 2020  ParlamentníListy
Nenazývejme koronavirovou krizi válkou nebo bitvou, varuje bezpečnostní expert, bývalý zpravodajec BIS a chartista Jan Schneider. Ve své analýze se rozepsal o tom, jak by se nyní lidé měli chovat, proč nepodléhat strachu a jmenuje i to, co se v době po koronaviru změní, nebo musí změnit.

Bezpečnostní analytik Jan Schneider vyzývá, aby se krize s šířením koronaviru a její řešení neoznačovalo jako válka a boj a podrobně vysvětluje důvody, které ho k takovému přesvědčení vedou. Podle Schneidera je potřeba zachovat chladnou hlavu a do nejvyšší možné míry si udržet standardní životní návyky a rutinu, protože obava, strach a obecně zeslabaná psychika v organismu vede ke snižování imunity a tedy v současném případě k větší náchylnosti nakazit se koronavirem.

Podle jeho slov se také během koronavirové krize ukázalo, které profese jsou skutečně potřebné a nezbytné. "Můžeme jen doufat, že se nejen lékařům, ale všem příslušníkům Integrovaného záchranného systému dostane patřičného společenského ocenění, které nebude mít pouze chvilkové trvání. Můžeme si jen přát, a je to z velké míry i na učitelích, aby mladí lidé v těchto společensky nezbytných profesích našli své vzory, které by právem a trvale vytěsnily nejen všechny ty nuly a nýmandy a hvězdičky, ale i takzvané celebrity. Nikdo po nich v době krize ani nevzdechl, protože lidé mají reálné starosti," píše Schneider.

Kromě toho krize oddělila tzv. zrno od plev. Vláda bude muset, jak Schneider dále uvádí, přehodnotit do budoucna své priority a na přetřes by měla přijít i role Evropské unie. "Svět po koronaviru bude jiný," dodává a vysvětluje, co všechno snad lidstvo pochopí a co se změní.Jan Schneider: NEJSME VE VÁLCE

Někdo říká, že jsme ve válce. Tu by však musel někdo vyhlásit někomu, koho lze porazit. My ale čelíme viru, který nemůžeme porazit: vyhýbáme se mu, chráníme se před ním, utíkáme před ním, posilujeme se před ním, snažíme se mu ztížit rozšiřování a zmenšit příležitosti k uplatnění. Prostě se snažíme odolat s co nejmenšími škodami, abychom se mohli co nejdříve dát zase do kupy (odborníci v této souvislosti hovoří o schopnosti resilience).

Ve válce bychom mohli uplatnit všechny drahé vojenské akvizice – od chladných dýk průzkumníků přes kanóny až po nadzvukové stíhačky. Proti virům však můžeme použít pouze skvělé vojenské lékaře a neméně výtečné útvary ochrany proti účinkům zbraní hromadného ničení, k souvisejícím opatřením pak dílčím způsobem i některé další armádní jednotky.

Ve válce se těžko můžeme vystříhat válečných emocí. Ty však mohou být až fatálně kontraproduktivní v případě, kdy jde o imunitní odolnost, na niž má velký vliv psychická vyrovnanost. Lepším vzorem chování je pro nás velmi atypický případ obyvatel bombardovaného Londýna, kteří – seč to šlo – dodržovali své zvyky, včetně čaje o páté, Hitlerovi navzdory, a nenechali si vnutit válečnou psychózu.

Z tohoto pohledu pak lze jako velmi státnický a moudrý hodnotit projev prezidenta Zemana, který vyzval obyvatele, aby se vyhnuli extrémům, tedy jak zlehčování epidemie, tak na druhé straně panice a strachu, který oslabuje.


CO BY SE TOTIŽ MOHLO STÁT


Nejsme tedy ve válce, ale čelíme ohrožení. Nebojujeme s nemocí, ale snažíme se jí odolat. Nebojujeme ani o zrno, ale pečlivě obděláváme půdu. Se zubními kazy též nebojujeme, ale necháme si je ošetřit. A jistě by bylo podivné, kdyby se náš dentista připravil na odborný zásah způsobem, jako by šel do vojenské akce. Mohl by totiž přijít pozdě, kdyby se mu stalo něco podobného, jako vojínu Jonsonovi. Každá činnost vyžaduje přesnost, a to i ve slovním vyjádření. Používají-li se pro vyjádření určitých činností pojmy příslušné jiným kontextům, pak se jedná o smíšené, zaměněné neboli hybridní vyjadřování, a to už v dnešní době poučenému čtenáři leccos naznačuje.

Vy ale asi nevíte, co se stalo vojínu Jonsonovi, příslušníkovi speciální jednotky Mořští kocouři. Ta jednou startovala na bojovou misi. Velitel vyhlásil poplach a za několik minut byla celá jednotka nastoupena v plné zbroji, jen vojín Jonson chyběl. Když přišel, seržant ho seřval: „Jonsone, všichni naši chlapci jsou dávno připraveni natrhnout prdel těm grázlům a ty jdeš pozdě!“ „Seržante,“ vysvětloval Jonson, „dostal jsem signál o poplachu, když jsem byl v posteli. Vyskočil jsem, rychle jsem si oblékl maskáče, nasadil přilbu a nabarvil si tváře maskovacími barvami. Opásal jsem se řemenem, na něj dozadu připevnil granáty, vlevo zavěsil tesák a napravo pistoli. Navlékl jsem si neprůstřelnou vestu a nasadil ochranné brýle. Do kapsiček u vesty jsem si nacpal náhradní zásobníky s náboji, do podpažních pouzder zasunul finský nůž a Beretu a na záda přehodil batoh s minami. Na pravé rameno jsem si pověsil samopal a na levé bazuku. Na levé předloktí upevnil minivysílačku, na pravé škrtící struny a bombičku s paralyzujícím plynem. Do zubů jsem vzal dýku, do pravé ruky M-16, do levé kulomet. Už jsem byl na odchodu, když jsem uviděl něco strašného. Pak mi sice došlo, že jsem to byl já v zrcadle, ale tak jsem se vylekal, že jsem se musel obléci celý znova.“BLAHODÁRNÉ ROUŠKY

Většina svobodymilovných lidí se sice kroutí jak staré šlapky, když si musí přes hubatou natáhnout handru, sám to znám. Ale budiž, jestli to ostatní lidé berou jako výraz ohleduplnosti vůči nim. Není to sice nic příjemného, dýchat z roušky vydýchaný vzduch, ale právě tato okolnost má jeden nečekaně velmi pozitivní aspekt!

Zdravotníci totiž radí osobám, které mají hysterický záchvat, omezit přístup kyslíku. „Roušky a respirátory mají jednu zásadní vadu. Zhruba 30 % vydechnutého CO2 z plic si vdechujete zpátky do plic spolu s novým nádechem. To jistě víte a není to příjemné. Musíme si ale popsat, co se děje v plicích. Při vdechování CO2 namixovaného s čerstvým vzduchem vzniká ochuzená kyslíková směs, která v plicních sklípcích přechází do krve. Přítomnost takto rozpuštěného CO2 v krvi způsobuje hypoxii, ale nikoliv ve fatálním měřítku, pouze se vám do mozku dostává méně kyslíku. Zpomalují se reflexy, reakce, přesnost a bystrost, otupují se tzv. smysly. Klesá rovněž agresivita a produkce testosteronu. Při jízdě v autě byste měli roušku a respirátor sundat, protože se jinak prodlužují reflexní a reakční doby.“

No, a jestli se vám zazdálo, že se poslanci chovají vcelku klidněji, pak je to těmi rouškami! Potlesk na otevřené scéně naší vládě a ministerstvu zdravotnictví! Nebudu ale asi sám, kdo bude spekulovat nad novelizací jednacího řádu obou parlamentních komor, která by přikázala jejich členům jednat setrvale v rouškách, zvláště některým!


LEGISLATIVA A PARAZITI

Vláda dělá, co umí, situace je to nová nejen pro ni, ale i pro zákonodárce. Ti by se místo rozčilování nad tím, že vláda snad nejedná úplně přesně podle litery zákona, měli zamyslet nad tím, že by tu literu zákona pro příště změnili, aby odpovídala duchu zákona. Ten bezpochyby vládě ukládá konat tak, aby chránila život, zdraví a majetek občanů, v tomto pořadí. Takže řada není na vládě, ale na zákonodárcích, kteří by si měli uvědomit, že v zákonech nemohou předzvědět všechny možné budoucí situace, a měli by v nich stanovit velmi stručně zásady, jimiž se vláda má v krizových situacích řídit.

Pokud ovšem ta podrobná kazuistika není v zákonech schválně, aby se pak v tom mohli babrat právníci a snažit se na zdevastovaném státě vysoudit pro své klienty odškodnění. Současný stav legislativy, bohužel, tyto budoucí morální a nesolidární excesy může způsobit. Bude pak na soudech, aby jednaly podle zákona, přiznaly státu pochybení a uznaly nároky žalobců. Odškodněním by ale mohla být jedna koruna, která by spravedlivě vyjadřovala, co si o takovém počínání společnost myslí.


POŠUCI

Někteří politici se definitivně pomátli na rozumu, o charakteru nemůže být řeč. Například zastánci ořezávání státu na minimum nyní vyzývají k demisi ministryni financí, protože stát se musí postarat o podnikatele. Stát se podle nich nechoval jako dobrý hospodář, protože se zadlužoval a rozhazoval peníze – říkají dokonce veřejně, spoléhajíce zřejmě na to, že se lidé i na televizi koukají v rouškách, a mají tudíž snížený přísun kyslíku, čímž se jim zpomalují reflexy, reakce, přesnost, bystrost a otupují se jim smysly a všeobecně poněkud blbnou. Jako ti politici.

Na příjemně nekorektní otázku moderátorky, zda krize nevytřídí ty slabší, údajně liberálně-konzervativní, politik řekl, že se stát o všechny musí postarat. Měl zřejmě příliš neprodyšnou roušku.

ZÁTĚŽOVÁ ZKOUŠKA

Prezident Zeman kdysi prohlásil na konto nečekaných charakterových změn politiků, že kaz v materiálu se teprve pozná při zátěži. Zajímavě se mi tento výrok vynořil v hlavě při sledování šéfa sociální demokracie Jana Hamáčka. Jindy vcelku nevýrazný politik vyrostl, jako by mu zátěžová situace v krizi šla k duhu! Nadto zaujal tím, že poslal kamsi jednoho blbečka. Na to už musí mít politik koule, aby napsal:

„‚Veřejně prohlašuji, že autor je blb, a jsem připraven čelit následkům,‘ reagoval jsem na Twitteru na článek sinologa Martina Hály, v němž autor tvrdí, že zásilky ochranných prostředků z Číny jsou ve skutečnosti pokus Pekingu udělat z Česka svou kolonii, a jako čínské agenty označuje mě a lidi, kteří už přes týden tvrdě dřou, aby bylo dost respirátorů, roušek a dalších věcí a nehrozilo, že budou lidé umírat na Covid-19.“

Opět potlesk na otevřené scéně.

NATO

Prezident Atlantické rady Frederick Kempe myslí, že by NATO v konfrontaci s koronavirem, který zabíjí občany členských zemí, mohlo aktivovat článek 5 Severoatlantické smlouvy. Ono ale jako by se stalo, protože se nic nestalo. Každý gramotný člověk totiž ví, že v článku 5 není žádný závazek něco udělat! To je jen hybridními politiky rozšiřovaný fejk, proti němuž by měla zasáhnout jak protifejková eurokomisařka Jourová, tak i protifejkový útvar Ministerstva vnitra. Fejk je to navíc nebezpečný, protože dává obyvatelům falešné zdání nějaké jistoty a bezpečnostní záruky.

Ve skutečnosti je v článku 5 napsáno, že každá ze smluvních stran pomůže napadené zemi tím, že neprodleně podnikne „takovou akci, jakou bude považovat za nutnou“. No, a tady členské státy nepovažovaly za nutné učinit zhola nic. Z jejich strany tak byly spojenecké „závazky“ vyřízeny!

Pomoc však přišla odjinud! Budou muset legislativci z NATO asi článek 5 základní smlouvy o NATO příslušně aktualizovat, že když nepomohou členské státy, a vzhledem k tomu, že Amerika je až na prvním místě, pak pomoc přijde nejspíše z Číny, Ruska a Kuby.

Korona-krize naštěstí znamenala zmenšení, odložení či snad zrušení vojenského cvičení NATO, které mělo začít v den Hitlerových narozenin a mělo dokázat, jak rychle dokáže NATO provést „Drang nach Osten“, s tím, že by se zastavilo pouze u ruských hranic.

Ta hnusná časová symbolika bohužel není náhodná. Již v roce 2015 tehdejší německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová, dnes předsedkyně Evropské komise, v rozhovoru pro noviny Bild řekla, že „je lepší mluvit s Moskvou z pozice síly“. Řekla to zrovna 21. června, v předvečer výročí nacistického přepadení Sovětského svazu.

Dochází našim politikům, jak odporné provokace se tak i naším jménem dějí? Takováto symbolika je současně i nejen popřením, ale přímo výsměchem holokaustu. Dojde to těm tupým hlavám? Zastydí se někdo? Nebo jsou už zase všichni tak zhovadile přimknuti k řiti Velkého bratra, podobně jako kdysi k jiné? Nedovedu dostatečně vyjádřit své opovržení k těmto kreaturám!


EVROPSKÁ UNIE

I kdyby se eurokomisařka Jourová snažila sebevíc a kromě „po srsti“ publikujících médií miliony eur podporovala i výstavbu rušiček, jako kdysi, stejně nezabrání tomu, aby se lidé v Evropské unii dozvěděli pravdu. Ideologické euro brojení proti zprávám o čínské, ruské a kubánské pomoci připomíná nebohého sportovního novináře Dalibora Janka, který ve vrcholné fázi normalizace napsal, že přes výfuky vozů formule jedna k nám proniká ideologický vliv Západu. EU jedná stupidně jako každý, komu ujede vlak, tak se snaží své selhání ideologicky odvysvětlit působením ďáblovým, tu přioděným nábožensky, tu politicky, či jinak.

A pro nás zůstane veliké poučení, k čemu nám byla celá Evropská unie. Šílené například bylo, když eurokomisařka Věra Jourová vykládala, jak se Evropská komise snaží: „Já tady mám před sebou, není to asi vidět na kameru, ale dlouhé seznamy věcí, které Evropská unie dělá a dělat bude, včetně centrálních nákupů, běží nám výběrová řízení, můžu vám o tom dát informace...“ (20. března, ČT24, U&k). Člověk by tomu nevěřil, kdyby mu to někdo vykládal, kdyby to neslyšel na vlastní uši. V době korona-krize EU vypisuje výběrová řízení!

Namísto praktického starání, které Bruselu opravdu nejde, Evropský parlament vyzval Evropskou komisi k vyhlášení „Evropského dne optimismu“, jehož hlavním účelem by měla být „propagace optimismu jakožto prostředku, který napomáhá vytvářet příznivější společenské klima, zdravější životní podmínky a celkovou prosperitu a pohodu“. To už připomíná ty nejtrapnější chvíle minulého režimu!

Není asi náhodou, že tyto děsivé euro figurky dávno předvídal český národ (smějících se bestií), když si vyprávěl o tom, jak nějaký takový papaláš vdával svoji jedinou dceru, a na konci hostiny řekl: „Drazí přátelé. Jaký je dnes nádherný den! A šťastný! Vidím kolem sebe samé radostné tváře. Ale ve vší té pozemské nádheře a blaženosti nesmíme zapomínat ani na to, že ne všem se daří takto jako právem nám. Vzpomeňme, prosím, krátce i na všechny ty chudé a nešťastné, nébichy, šlemajzly a pechfógly. Prosím proto všechny přítomné, aby povstali a krátce jim vzdali hold. Zvolejte se mnou a třikrát: Ať žijí chudí! Ať žijí chudí! Ať žijí chudí!“

Nu, jaká je pointa? Ursula van der Leyen se trochu freudovsky podřekla. Když kvůli epidemii některé státy přirozeně omezily migraci, tak zanaříkala, jak to škodí byznysu. Nechtěně tak připomněla heslo protagonistů „manažerské revoluce“ z dob druhé světové války, kteří tvrdili, že i mezi válčícími státy musí zůstat hranice pro obchod průchodné. Prostě obchod na prvním místě a America First. To je svět, v němž žijeme, ale BISka si myslí stále své. Hned je jasné, kde se dá taky něco ušetřit.

24 komentářů :

 1. Jiřina Růžková1. dubna 2020 0:08

  DÍKY pane Jane Schneidere

  OdpovědětVymazat
 2. https://www.youtube.com/watch?v=n4a29QYgXCo

  https://www.youtube.com/watch?v=aJNcW7EHw5E

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrý článek a ten konec je skvělý tak to je s nepotřebnou eu. A navíc jsem se dozvěděl že chtěli provokovat u Ruských hranic na hitlerovi narozeniny. To není náhoda ale jen pokračování jeho díla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7,41
   vždyť je veřejným tajmstvím,že amihovada jako byl Preston Bush a Henry Ford HITLERA OKÁZALE A VEŘEJNĚ PODPOROVALI,o bankovních domech nemluvě!!!!Takže amiokupant pouze navazuje na již dobře zavedenou spolupráci obou světových """""demokratických zemí""""!!!!!

   Vymazat
  2. 8:30 Dokonce i otec JFK patřil mezi sympatující.

   Vymazat
 4. Jan Schneider jako vždy excelentní. Při této příležitosti a při příležitosti dnešního specifického dne si přečtěte tento článek.

  OdpovědětVymazat
 5. Ještě opět otevřít koncentráky pro staré lidi.

  Neplivejte do tváře starým lidem: švédští teenageři byli varováni před „koronavirus challenge“:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020033111738681-neplivejte-do-tvare-starym-lidem-svedsti-teenageri-byli-varovani-pred-koronavirus-challenge/

  OdpovědětVymazat
 6. PRVNIZPRAVY.CZ
  Šlechtová k ministrovi obrany: Teď to svědčí o politické natvrdlosti

  Paní Šlechtová, vy mluvíte o politické natvrdlosti? Zřejmě jste již zapomněla a své focení se s vaším psem na Hrobě neznámého vojína. To byla taková prasárna, že máte vůbec odvahu vylézt na veřejnost. Prostě máte jen "hroší kůži". Kdyby to udělal někdo jiný, tak dostal pokutu a co VY? Ani jste se neomluvila. Hnus a velké pohrdání cítím k vašim "kvalitám".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,42
   Metnare,uklidni se nebo zase vymyslíš nějakou inteligentní pobídku pro řvaní a plivání na vládu!

   Vymazat
  2. A to jste zapomněl na aféru její náměstkyně s panem Peltou, kdy se namísto rezignace, protože nemohla nevědět, že se ta prasárna se sportovními dotacemi děje, od věci distancovala a nešla sedět s oběma hlavními aktéry do vazby.

   Vymazat
 7. Ve válce samozřejmě jsme.
  Jedná se o biologickou zbraň, kterou šíří zatím pro veřejnost neznámý útočník.
  Co se týká vyhlašování války, tak to se od druhé války nedělá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naopak 8.49 - všichni toho útočníka dobře znají. Proč myslíte, že vypukla najednou taková obrovská péče o lidi? To je ten pocit studu a hanby za to, že celou zem zničili lezením do zadku hajzlovské politice, všechny přinutili a nutí směrem k nim řvát hurá! a teď sami vidí, co je to za havěť. Ta péče o lidi je jen politická sebereflexe, taky proto to dělají tak okázale. Stát, kde nechali vědomě umrznout na ulicích kolem pěti tisíc lidí, které před tím připravili o domovy, se najednou tak tumluje se zavíráním obchodů kvůli čtyřiadvaceti zesnulým v nemocnici? Když si dáte věci do souvislostí, jeví se to všechno dnes jako směšné. Směšný zástupní problém pro krizi, rozčarování, a jak teď z toho ven. Co říci občanům? Že kvůli majetku a prachům všechny občany zradili, když se paktovali s tou sebrankou za velikou louží? To ovšem neřeknou "tihle" to řeknou až ti další, a ti budou hlavně zdůrazňovat, že všechno zavinili "tihle" -ostatně to už slyšíme třicet let, kdo údajně zavinil společenský marazmus v ČR.Tihle ne - to tamti.

   Vymazat
 8. Komisařka Jourová chce bojovat s dezinformacemi, tzn. se všemi názory, které nejsou v plném souladu s linií EK. Zajímavá myšlenka. Setkával jsem se s ní v mládí a nečekal jsem, že bude opět na pořadu dne. A už vůbec jsem nečekal, že přijde ze Západu. Po zkušenostech z mládí nepochybuji, že za každou závadnou informaci bude označena každá informace, která pochází ze země Satana - Ruska.

  Ale Jourová není jediný bojovník proti Rusku, jeho hybridní válce a dezinformacím. Jest to taktéž hrdinná Ukrajina, jež zahájila masivní střelbu na obce Donbasu. Desítky mrtvých civilistů včetně dětí. Mohou si to dovolit, jelikož svět teď hledí jinam, OBSE již nemusí vysvětlovat útoky na civilisty a může se veřejně věnovat své utajené vedlejší činnosti, navádění střel na pozice v separatistických republikách.

  Taktéž Ukrajina připravuje letectvo k bombardování, v čemž jí vydatně pomáhají poradci z USA. Přesouvá se velké množství zbraní a střeliva. Z USA údajně došly další zásilky střeliva a techniky pro nešťastnou Ukrajinu, která drží hranice EU proti průniku Ruska na naše území. Kromě Ukrajiny se na území EU, zřejmě někam do Pobaltí přesunul strategický bombardér B-2 Spirit, naložen bůhví čím.

  Takto se bojuje proti Rusku a jeho dezinformacím! Evropa je opět pozadu. Možná by Italové měli přehodnotit ty blbé šarády s ruskou hymnou a vlajkami a poslat bojeschopné obyvatelstvo na východní frontu, pokud se hrdinné Ukrajině podaří konečně vyprovokovat intervenci.

  OdpovědětVymazat
 9. K tomu zlému Babišovi.

  Co po něm kurva chcete ??? To máte lidi tak krátkou paměť ???

  Po komunistech zdědili takzvaní demokraté narvané sklady CO. Vše rozkradli a rozprodali. Každá větší vesnice měla sklad civilní obrany, každá vesnice měla krizový plán a každá vesnice měla i kryty v pro případ nukleární války. Byly to třeba jen sklepy, ale byly, vědělo se o nich a byli evidované. Plynové masky byly i pro koně a dnes nejsou ani blbý roušky.

  A kdo to vše tak zkurvil ??? No přeci ODS, TOP09 a KDU-ČSL. To už nevíte ???

  Poděkujte tedy především těm Kalouskům, Havlům, Schwarzenbergům, Kasalům, Bartoškům a dalším. Systém CO se budoval desetiletí, pak přišli ti demokrati a během cca pěti let z toho všeho zbyla jen ožraná kost a po Babišovi teď chcete zázraky ???

  To stojí velké peníze a navíc propracovaný systém CO, ale i armády chtěl u nás západ prvotně zlikvidovat, což se mu bezezbytku povedlo. Že jsme teď téměř bezbranní snad konečně vidíte a jsou na tom všechny post-socialistické země stejně.

  Němcům, těm je to jedno!!!!!!!!

  Ti si klidně zabaví pro sebe kamiony s respirátory, které si objednaly vlády jiných zemí a které už byly dávno před tím i zaplaceny.
  Inu Árijská nadřazená rasa.

  OdpovědětVymazat
 10. Nejraději bych se ráno probudil a při kafi se z rádia dozvěděl, že je to všechno Apríl.

  OdpovědětVymazat
 11. Čína je vycházející hvězda, jako předobraz lepší budoucnosti světa. USA chátrají, tak jak jejich narcis Trump.-Snad USA zaniknout i s ním pokud rozpoutá poslední světovou válku.

  OdpovědětVymazat
 12. Schudnout na koronaviru má prostý lid a nikoliv lichváři, právníci a přerozdělovači zločinných dotací. Myslíte, že schudne Jourová, nebo obyčejní lidé včetně důchodců a maminek s malými dětmi?

  Soukromníci, co jezdí na Seychely a zaměstnancům platí minimální mzdu žádají od nás (my jsme stát, protože pan Stát neexistuje) veškeré úhrady za koronavirus.

  Neziskovky a politologové žádají 100% ušlého zisku, ač za celý život na práci nesáhli a o vzestup státu se nepřičinili.
  Pumpaři mají stamiliardové zisky a odírají nás, jak jen mohou, zatíco novinové titulky hlásají, že cena benzínu je tak levná, že pumpaři umírají hlady a utrhují si od úst.
  Jak to, že ta svoloč zbohatlíků chce 100% náhrady ALE KDEPAK oni chtěchjí nahradit dvoubilionový dluh jako výsledek 30ti letého hospodaření !

  OdpovědětVymazat
 13. 19:14 běda, "cena je levná". To máte z reklam tvořených idioty, nebo neumíte česky? Levné může být to které zboží. Cena, jako taková, zbožím není. Těžké k pochopení?

  OdpovědětVymazat
 14. Běda, tříkát běda...
  Už je to zjourováno, už je to hotovo...

  OdpovědětVymazat
 15. Vexlákům bussines majitelé kasína u jednorukého bandity jim nechali.
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

  OdpovědětVymazat
 16. Nechci tady agitovat, ale přeci jen mi to nedá, na internetu je petice o hlasování czexitu. Není už ten správný čas?

  OdpovědětVymazat
 17. Pokud bych označil Jourovou krávou mohl bych tento dobytek urazit a to rozhodně dělat nebudu.
  Jourová je dle mého názoru prostý unijní idiot.

  OdpovědětVymazat
 18. Paradoxní je, že i naše pevnostní pásmo se mezi rokem 1935 a zářím 1938 stavělo s využitím výběrových řízení. Jenže: za tu dobu stačili odborníci navštívit již probíhající stavbu Maginotovy linie pro načerpání inspirace a získání informací, vytrasovat linie a vybrat lokality pro tisíce(!) staveb, ty stavby vyprojektovat, udělat výběrka na stavební firmy, vyprojektovat a vyrobit pro ty pevnosti speciální zbraně a za necelého 2 a 3/4 roku podstatnou část toho pásma i postavit(!!!). V dnešních časech bychom za tu dobu opravdu neměli ukončená ani ta výběrka(!?!). Asi děláme něco špatně. Nebo to sice děláme dobře, ale se špatnými lidmi(?!?).
  Viki L.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.