Reklama

neděle 15. března 2020

Jaroslav Bašta: Přežije EU pandemii?

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta a -rp-
15. 3. 2020   PrvníZprávy
Ve svém komentáři před týdnem (Test koronavirem) jsem upozornil na to, že krize nemusí představovat pouze pohromu a zmar, ale někdy také cestu k nové naději, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.


Většina teoretických prací, která se podobnými problémy zabývá, upozorňuje obvyklý důsledek vypořádání se se zdánlivě neřešitelnou situací – civilizace se vrátí na předchozí vývojový stupeň. Systémy, které se projevily jako příliš nákladné a složité, přestanou v krizové situaci fungovat, zhroutí se a zaniknou.

Z tohoto úhlu pohledu představuje koronavirus politickou pandemii, která v přímém přenosu likviduje globální uspořádání světa. Nevím, zda se jí to podaří kvůli následné celosvětové hospodářské krizi také fyzicky, ale politicky zcela jistě. Poprvé je svět konfrontován s tím, že rizika globalizace mohou převýšit její přínos. Naopak, instituce, které se protagonisté snahy o báječný nový svět všemi prostředky snažili zlikvidovat – národní státy – se staly ostrovy záchrany.

Současnou pandemickou krizi zesiluje další hrozba na jižních hranicích Evropské unie, kterou je připravovaný další nápor masové migrace z nejchudších a nejzaostalejších států Asie a Afriky na relativně bohatý evropský kontinent. Zkušenosti z roku 2015 ukázaly, že hlavní motivací zájemců o přestěhování, je štědrý (zejména německý) sociální stát. Ten ovšem začal narážet na své kapacitní problémy, protože je primárně určen pro Evropany, kteří jej celý produktivní život financují, a příliš velký počet nově příchozích by jej mohl zlikvidovat.

Na druhou stranu mnohamilionová migrace ze sousedních kontinentů do Evropy je ekonomickou a politickou prioritou globalistů a vedení EU. Z tohoto úhlu pohledu oběma aktérům musela některá specifika onemocnění COVID-19 připadat jako dar z nebes. Sice se jím nakazí téměř všichni, ale umřou na ně pouze staří a nemocní, kteří nejvíce čerpají z položek na zdravotní a sociální zabezpečení. Zároveň se tím uvolní místa v sociálních zařízeních, takže bude kde ubytovat mladé nové příchozí. Tohle by žádná penzijní či zdravotní reforma nedokázala.

Pro dosažení tohoto cíle navíc stačí jen málo – otevřít hranice pro migranty a koronavirus. Ideální variantu pak představuje možnost, že nákazu rozšíří statisíce mladých mužů čekající na turecko – řecké hranici. Oni sami ji většinou přežijí, ale zároveň na své cestě rozvrátí všechny země, kterými projdou. Cesta k radikálnímu omlazení a přeformátování Evropské unie tak bude otevřena. Jediné, co by tomu mohlo zabránit, je odhodlání některých národních států bránit své hranice před koronavirem. A tím také před nelegální migrací.

Jaroslav Bašta: Test koronavirem (a migrací)

Výše naznačený scénář může někomu připadat jako konspirační teorie. Záměr Angely Merkelové nebránit v Německu šíření COVID-19, přestože se jím může nakazit až 50 milionů obyvatel a kritika Ursuly von Leyenové na adresu států V4 a Rakouska kvůli uzavření hranic, však má málo jiných logických vysvětlení. V úvahu připadá pouze nepřekonatelná progresivistická nenávist k hranicím národních států, kterou vyjádřil bývalý předseda Evropské komise J-C. Juncker: „Hranice států jsou nejhorší politický vynález.“

Zdá se, že žijeme v době, jakou jsme naposledy zažili před 30 lety, kdy se rozpadl bipolární svět, jen ještě neodhadujeme rozsah budoucích změn. Evropská unie se však na samém začátku pandemie projevila jako instituce zbytečná, ba spíše zdraví a životům občanů nebezpečná. Národní státy jako naděje.


41 komentářů :

 1. Přesně tak eu je zhouba pro náš národ a nejlepší bude odejít pryč s ostatními státy. Se divím že si to skopčáci nechají líbit zas až do hořkého konce to už tady bylo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výborně,nechat obsadit muslimy hlavně všechny EU-inštituce a ty domorodé ,kteří přežijí,poslat dodom,my už bysme věděli,jak si s tím zbytkem poradit....

   Vymazat
  2. Odejdeme z EU a celému světu to "natřem", tak, jako v roce 1938. K tomu vyvlastnime nejprve západní podnikatele, hlavně Volkswagen (Škodu MB). Paráda.

   Vymazat
 2. To je otázka pane Bašta.Ono jde také o to,co všechno tomuto svinstvu předcházelo ,proč to NÁHLE A NEČEKANĚ VZNIKLO,co to provází pro nás všechny a co z toho všeho pro nás nastane.
  Vidíme ,že EU pod dohledem USA podporuje nezákonnou migraci do Evropy a tím samozřejmě ohrožuje existenci nás všech a Evropy tak jak jí doposud známe.V mediích se popírá vojenský marš vojsk NATO na východ co nejblíže k hranicím Ruska.Je to prý údajně na dlouhodobé vojenské cvičení paktu NATO.Pokolikáté už a kudy se ti vojska vraceli z minula?
  Stačí si zadat na GOOGLE vše o marši vojsk NATO ,jak se vykládá z lodí a obrovské množství těžkých zbraní a vojáků.Po železnici velké množství vlaků s vojáky a těžkou technikou.A prý na obranu východní Evropy.A kdo nás vlastně všechny ohrožuje?Je to hlavně režim USA,Izrael,a státy NATO.
  Jsem již dost starý a myslel jsem si naivně ,že válku nezažijí ani naše děti a vnuci.Děje se ale něco jiného ,horšího.USA byli několika zeměmi obviněni z toho,že nynější pandemii rozpoutali.Byli i otevřeni obviněni ,že američtí vojáci také tuto nemoc roznášejí.Že by s tím sami počítali a
  připravili si ty miliony plastových rakví v koncentračních táborech FEMA pro oběti ?Co se nám všem tají?

  OdpovědětVymazat
 3. Já doufám, že koronavirus vydrží do podzimních voleb. Důchodci by zůstali doma, čímž by pomohli svému zdraví a zároveň by pomohli všem mladým lidem tím, že by nevolili“. (A tři chechtající se smajlíci)

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Snad-koronavirus-vydrzi-do-podzimnich-voleb-Duchodci-budou-doma-a-nezasahnou-Ivan-Vyskocil-se-zhrozil-nad-myslenkou-mlade-zeny-A-pridal-pikantni-vzkaz-Hrusinskemu-616974

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:09
   A víra tvá tě uzdraví.😄😄😄

   Vymazat
 4. Vláda jako za první republiky neustále couvá. Zdá se že jejich politika zákazů a příkazů bude přijata. Dle mého názoru je to idiotství nejvyššího kalibru. Zavření hranic. ANO. zavření hranic před imigranty NE? To není vláda to je kašpárkov. Samá demokracie nás neochrání před invazivní holotou. Hranice jsou posvátné stejně jako majetky a domy. Kdo je chce pokořit musí počítat s tím nejnorším. Prostě střílet a ne jenom do vzduchu. Ale naprosto přesně a ne jedonotlivými ranami. Ale salvou. Snad se poučí.
  Václav
  Pardon seru na nějakou humanitu. Jde o nás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono to asi nebude s těmi migranty tak horké. Naštěstí. Místní vlády začínají chápat, že nejsou dosazovány Bruselem, ale voleny místními obyvateli. Odpor Řecka u mne vykřesal jiskřičku naděje ve vítězství zdravého rozumu. I když to ještě chvíli bude trvat.

   Vymazat
  2. 5;06
   Omyl,z jedný strany sem Osman cpe opoodpad a z druhý strany Britové vrací 10000 neprizpusobivych cikorek!!!!!

   Vymazat
  3. Jestli - Václave (dnes zdravě zfanatizovaný) - serete na humanitu, koho všechny zastřelíte? Své sousedy, lidi, kteří nepodlehli blbství a nechodí ven s ústenkami na obličeji? Svoji rodinu taky vystřílíte? Svoje děti? Třeba taky byly někde lyžovat, a mediální zločinci to účelově uvádějí jako příčinu šíření jakési chřipky, v chřipkovém období u nás. Taky jste se nechal zfanatizovat? Ale to byl účel. Víte jak se musí teď "muslimové" smát, když jsme stráááášně nadávali na zabalené ksichty jejich žen ( to nám totiž dle medií vadilo nejvíc), když dnes má nějakým hadrem zabalený čumák skoro každý, a každý učůrává strachy z "těch ostatních"? Už jste někde četl, jak se v padesátých letech na venkově sousedi navzájem přibíjeli na vrata svých usedlostí, nebo jak údajný Pavlík Morozov kdesi v Rusku udal a zabil své vlastní rodiče, protože byli "kulaci"? Víte jak daleko může dojít blbství a zhovadilost zfanatizovaného davu? Vlády to vědí - media to vědí. Tak dejte pozor, než začnete nehumánně střílet, aby někdo z vašich sousedů neměl stejný nápad dříve než vy - byl byste na řadě první. Děkuji za schválení mého příspěvku.

   Vymazat
 5. O tom není třeba diskutovat ani si dělat falešné naděje. Jenom co to trochu ustoupí tak nebudou mít jinou starost, než jak nám sem narvat část migrantů z Řecka. No a pak přijde na řadu utužení morálky, oflastruje se Polsko, Maďarsko a možná i my, za migranty, střet zájmů, justici a pod.. Však ona nám to madam Ďourová, pardon Jourová vysvětlí, v tomhle případě budou akční a rychlí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tenhle problém tak rychle neustoupí. Osobně jsem, z logiky věci, přesvědčený, že nový virus se stane již natrvalo součástí našich životů. Něco jako chřipka a dříve, či později se s ním seznámíme všichni.
   Epidemie odstartovala ekonomickou krizi, kterou ekonomové dlouho očekávali. Většina lidí si to ještě neuvědomila, ale proces hlubokého ekonomického propadu byl právě zahájen. Za půl roku už o výpotcích Bruselu budou žvanit jenom ti nejotrlejší. Migrace, zelený úděl a jiné hovadiny zmizí pod nánosy existenčních problémů. Miliony lidí čeká kuratela exekucí až nebudou mít na hypotéky a miliony lidí čeká seznámení se skutečnou bídou.
   Ten kdo se opováží přiložit armádě chudých ještě další závaží v podobě migrantů, nebo vizí duševně postižených děvčat, toho hladový dav roztrhá na kusy.
   Zatím vše zdánlivě funguje. Problém nastane, až se začnou počítat škody. Až se zjistí, že příjmy státu klesly v desítkách procent a naopak výdaje v některých kapitolách stouply v násobcích.
   Já jenom doufám, že dojde i na svině typu Hrušínský, nebo Pánek.

   Vymazat
  2. 23:33, ono je to neopustilo. Ještě i v těchto dnech tahle eurosvoloč nemyslí na nic jiného, jak sem dostat migranty. Epidemie je nezajímá, oni se mezi plebs nedostanou, takže nemají ani obavy o své zdraví.

   Vymazat
  3. Ekonomicka katastrofa Recka otevrela hranice s Tureckem..Utok a prepadeni Jugoslavie otevrel hranice pres Bosnu, Albanii a Kosovo.
   Utok viru na Italii dnes otevira nejblizsi cestu z jiz davno znicene a tak pripravene na invazi Lybii ,dale z Maroka na invazi a okupaci islamu ...

   Vymazat
 6. Z ae

  https://aeronet.cz/news/unikly-dokument-cesko-miri-do-karanteny-ale-opet-jenom-napul-doporuceni-z-ciny-a-rady-z-aeronetu-se-stale-neberou-vazne-dalsi-taxikar-v-praze-rozvazel-vice-jak-14-dni-coronavirus/

  To je opatření tržníků pro sebe co by kočích majitelů vyslaných jako samohybných formátováním i bez instrukcí normovačů výroby, zisku a … krachu. A samozřejmě diskalkuliků z hlediska ohledů že počítají co počítat nelze. Kalkulačky jim jdou dobře. Zas to nejde posuzovat jenom co by kdyby jak je zvykem u postižených fachidiotů workoholiků. Ovšem školství i s obětmi je tím promořené se zcela transparentními a jasnými výsledky prodluženého rozvojového exekutistanu na rozdíl země kdysi na spotřební koš na 7. místě na světě před lůzokratickou zlodějinou 89.

  http://www.nwoo.org/2020/03/15/vlada-zamlcela-ze-ma-zakonnou-povinnost-hradit-skody-za-mimoradna-opatreni/#comments

  OdpovědětVymazat
 7. Kdyz prezijete epidemii , je tu stale epidemie "DRUZBY".
  Cili silenstvi kolem dekolonizace a za 60-70 let ,uz jdou po nas zase..
  Jsou uplne jiny a neni mozne to pochopit pro prumernyho cloveka..
  Z vyroku EU a Merkel je jasny ze evropan nema "demokracii "prezit". Babis zavrel hranice a omezil pohyb lidi a Leyno zacalo rvat jak sileny...

  OdpovědětVymazat
 8. Výše naznačený scénář mi připadá jako konspirační hypotéza. A i když se zdá být dobře podložena argumenty, netroufám si odhadnout, jestli bude uznána jako teorie. To píšu proto, že např. VVP má (nebo dosud měl) jiný náhled. Předpokládá, že je operace v režii GP. To by pak ona konspirační hypotéza neplatila jako celek. Tedy dopad by nemusel být tak komplexní nebo tak rychlý. Za sebe jen, čert aby se v tom vyznal. Snad to rozkryje Koudelka a zachrání nás ...
  wc

  OdpovědětVymazat
 9. Pandemii přežijeme, ale určitě ne všichni.
  Jeden z "konspiračních" článků, které jsem četl, vyslovil odvážnou úvahu, že byl virus vyrobený pro redukci asijské populace. Čím víc sleduji dostupné údaje, tím víc jsem přesvědčený, že k redukci vyrobený byl, ale k jiné. Generační.
  Je to taková nová kapitalistická důchodová reforma. Napadlo mne to včera, když v televizi někdo obracel stránky italských novin se smutečními oznámeními a posléze ukázkou grafu úmrtnosti podle věkových kategorií.
  Já vím, že se stářím ubývá zdraví a nemocní umírají. Tak to prostě je. Ale tady mi něco hodně smrdí. Uvidíme časem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Osobně si myslím, že je to vaše až velmi odvážná spekulace. Redukce např. čínské populace, 100 tisíc mrtvých je v miliardové Číně jak kapka v moři. To by muselo jít o miliony aby to mělo nějaký efekt. No, jak píšete, uvidíme časem.

   Vymazat
  2. Ano, to jistě - ale prostřednictvím Číny byl ochromen další vyspělý svět! Ekonomika jde do kopru, poškozena bude spousta drobných podnikatelů -samozřejmě milionáři,a miliardáři, kteří v každém státě vládnou, jejich rodiny a kámoši, ti poškozeni nebudou, a o tom to je. Jestli se někdo z vlivných a mocných zcela náhodou také nakazí chřipkou, bude hbitě vyléčen, ale společenský, ekonomický, formální i věcný dopad této strašné paniky bude obrovský. To je totéž, jako když vypukne nepatrná panika v tisícihlavém davu, a lidi se mezi sebou ušlapou, jak se najednou chce každý zachránit -a často se potom zjistí, že de facto o nic vážného nešlo.

   Vymazat
 10. Vysvětlete mi, proč je virus tak nepatrně rozšířen v Africe? Pravda, pohyb osob je zde oproti Evropě silně omezený, ale proč se neprojevuje v hlavních městech, důležitých přístavech či centrech osídlení, kde je koncentrace obyvatelstva obrovská a hygienické podmínky jdou do záporných hodnot. To samé obojí Amerika.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vysvětlit vám můžu aspoň USA. Má tak málo nakažených, protože se provádí 1, slovy jeden, test na koronavirus na 1.000 000, slovy na jeden milion, obyvatel....

   Vymazat
 11. Jo, byl jsem pro vstup do EU všemi deseti. Líbila se mi představa Evropy bez hranic, spolupráce států na základě rovnosti a respektování suverenity jednotlivých států. I představa jednotné měny mě nadchla. Ano, byly to jen moje představy ale skutečnost je úúúúúplně jiná. Asi by si naši politici měli více věřit, více myslet na národ(tím nechci vyřvávat: Nic než národ) atd. Odpovíte mi,hochu nejsou lidi! A jít pod praporem zfašizovaného Mináře, s kterým si notuje debilblok? Šílená představa...M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já jsem hlasoval proti vstupu do eurosojuzu

   Vymazat
 12. Tento typ provedení karantény nemá cenu. Lidi jsou neukáznění a nemoc se bude roznášet dále. Všichni musí být doma a do práce jezdí jen služby /vodárny, elektrárny apod./ a výrobci potravin. Už do vidím, jak se lidi prochází a tu se "srotí" na pivo z okna, tu na hamburger. Čest jejich památce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 08:50 Souhlas, karanténa bez sankcí za její porušení je k ničenu. V Rakousku jsou citelné sankce a kontroly dodržování.

   Vymazat
  2. Nikdo není neukázněný, lidé jsou jenom zmatení, protože jsou zaskočeni tak náhlou a obrovskou láskou vlád k prostým občanům.Zatím vlády dávaly občanům najevo, že je mají dokonale na háku ( lichvářské nájmy, lichva, exekuce, množství umrzlých bezdomovců - a nikdo se nikdy tím nezabýval - jak to?) A najednou vypukla až nepřiměřená solidarita a láska (tři sta postižených chřipkou z deseti milionů) a taková opatření jako za protektorátu, (zavřené školy, divadla, kina, kultura,zákaz shromažďování, zákaz vycházení) to je skutečně extrém. To lidi zaskočilo. Ty, co pamatují poválečné poměry ani moc ne, ale naši mladou generaci určitě. A je to logické - ne? Nebo byste rádi viděli své děti a vnuky zalezlé pod stolem, na obličeji ústenku, třesoucí se strachy?) Takové opatření nepřinesl tyfus,tuberkuloza, úplavice, AIDS, klíšťová encefalitida, borelioza, ani žloutenka - všechno smrtelné! Lidé si zkrátka ještě nezvykli. Co je na tom divného - dokonce bezohledného až zločinného? Děkuji za schválení příspěvku.

   Vymazat
  3. A to se Merkelka minulý týden rozčilovala, jak to že zavíráme hranice.

   Vymazat
 13. Anglosaská (to je i Německo) EU stejně výhledově nepřežije. Buď bude likvidována, tak jak si dokážeme představit a rozpadne se pro neschopnost, korupci, neokoloniální vnitřní politiku, rozpad výroby ve všech směrech, kromě "vyvolených".
  Nebo se rozpadne a přemění v něco, co si ještě nedokážeme představit, protože nevíme, co je doopravdy momentálně "JEJICH" cílem. Nejspíše to bude varianta "dobrovolného" typu uspořádání mezi feudalismem, kolonialismem a otrokářstvím. Protože si myslím, že stále pro ně platí "heslo" zlatá miliarda (i když ve skutečnosti pro mnohem menší počet). Je třeba si uvědomit, že v minulosti utrpěli několik porážek a stejně je to nezastavilo. Jen "trošku" přitvrdili a korigovali svoje činy. Nesmíme zapomenout, že oni žijí ve "vlastním světě vlastních "hodnot" a "morálky"". Většina těch, co my vidíme jsou "jen" jejich slouhové, hlásné trouby a biřicové.
  Hlavní otázkou je tedy, kolik zrádců je ve všech národech, kterých se to týká a jestli nás porazí nebo spíše dorazí.

  OdpovědětVymazat
 14. Německá státní televize ARD: Oslavujme smrt starých ekologických sviní, planeta bude zelenější:

  http://svobodnenoviny.eu/nemecka-statni-televize-ard-oslavujme-smrt-starych-ekologickych-svini-planeta-bude-zelenejsi/

  Kalifornské školy chtějí, aby si děti mohly změnit své pohlaví bez souhlasu rodičů:

  http://svobodnenoviny.eu/kalifornske-skoly-chteji-aby-si-deti-mohly-zmenit-sve-pohlavi-bez-souhlasu-rodicu/

  Die Presse: Premiér Orbán měl o migraci pravdu a zaslouží si omluvu:

  http://svobodnenoviny.eu/die-presse-premier-orban-mel-o-migraci-pravdu-a-zaslouzi-si-omluvu/

  Švýcarsko nařídilo okamžité zastavení sítě 5G kvůli seriózním obavám o zdraví:

  http://svobodnenoviny.eu/svycarsko-naridilo-okamzite-zastaveni-site-5g-kvuli-serioznim-obavam-o-zdravi/

  OdpovědětVymazat
 15. Už nevysvětlí,protože naše bruselská ekipa odhlasovala"v iči díra jako v lomu,erem na tě,jedem domů".....

  OdpovědětVymazat
 16. Lidé by měli být maximálně odpovědní.
  Měli by si vzít příklad z Petra Gazdíka, který se pochválil ve Zlínském deníku že je v domácí karanténě ale nezahálí, neboť z domova řídí krajské školství (i co jsou školy zavřené).
  No a určitě pracuje i na nové koncepci českého školství spolu s pány Drahošem a Bekem, jak se pochválil v minulém roce v Událostech ČT24.

  OdpovědětVymazat
 17. EU současné změny nepřežije. Zcela určitě ne. Všechno se strukturálně změní, protože se ukázala nutnost toho. Přišlo se na to, že otevření hranic, aby mohli lidé courat sem a tam, byla pěkná pitomost, a žádná demokracie. Každý stát si zcela správně dříve - za normálních poměrů - svoje hranice střežil, každý měl svoje platidla, svoji suverenitu. Občané každého státu mají za své peníze, které platí politikům za to, že vydávají rozumné a státotvorné zákony,právo na to, aby byli v bezpečí, to znamená, že se do státu nedostanou trestanci, socky a hrdlořezové, kteří mají ve své domovině problémy, a proto courají jinam, odkud jsou pak složitě "vydáváni" apod. Zkrátka se přišlo na to, že dřívější uspořádání bylo mnohem a mnohem lepší, lépe se obchodovalo, plánovalo, každý stát měl samostatnost a byl soběstačný - jenomže se to označovalo jako "socialistické" - "totalitní" - proto nepřijatelné. Stejně blbé a stupidní pokrytectví jako je kopání do soch a pálení knih a obrazů. Lidský hnus a fanatizmus, který ideologické demagogie prostřednictvím zkorumpovaných politiků podporují. Kdyby politické funkce byly zcela bezúplatné (bez nároku na mzdu) - viděli byste ten rozdíl! Takže - nutně musel přijít koronavirus, aby se všechno mohlo změnit, samozřejmě pod záminkou čisté lásky a ohledu k řadovým občanům, a už to tak zůstane. Proto všechny zúčastněné státy postupují stejně - je to řízené dobře. Není třeba válek ani převratů, tudíž je to i ohleduplné, zemře pár starých lidí, kteří by zemřeli stejně, pořád lepší než rozpoutání občanských nepokojů, kde se lidé navzájem vybíjí jako zběsilí, že by i koronavirus zalezl, a udělal strachy loužičku. Děkuji za schválení příspěvku.

  OdpovědětVymazat
 18. Měl jsem sen, že ženský do politiky přinesou pochopení bez užívání síly. Jak hluboce jsem se mýlil. Anděla, Uši, Jourka , Lagardka....

  OdpovědětVymazat
 19. Jó naše milá Andělka, co sní o tom, že 70% Němců natáhne brka a ona konečně otevře stavědla z Afriky, Pákistánu a dalších skvělých zemí. Těch zbylých 30% se s nimi promíchá a konečně bude mít toho vytouženého pravého Árijce dle představ hraběte Kalergiho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano anonyme 13.24 - německá kancléřka to s těmi migranty nezvládla, ale pokud vím, tam už dávno a dlouho pracovala spousta Turků, celé turecké rodiny, a Němci měli v tom smyslu problémy, hlavně pak s Kurdy. Také se psalo, že bílí Němci postě pracovat nebudou, na to měli migranty ( i utečenci z ČSSR - lékaři, učitelé, herci, továrníci apod.) myli v Německu okna a čistili ulice, než se jich ujala nějaká jiná země. Ale na druhé straně podsouvat paní Merkelové, že všechno dělá schválně, a že chce, aby zemřelo sedmdesát procent Němců a ona bude kancléřovat Afričanům a Pákistáncům? To píšete - proč? Kromě toho, že přesně tyhle blbosti píšou na novinkách - vy máte nějaké ověřené a zodpovědné informace? Určitě ne. Je to jen hloupé brebtání plné mainstreamových žvástů. Naopak se ukázalo, že celá Evropa už má s migranty potíže, a ti,odkud bylo toto řízeno, si uvědomili, že tohle nezvládli, a ublížili tím nejen obyvatelům daných zemí, ale i těm migrantům, kteří se nechali odtáhnout z domovů za nemalé peníze, na základě bůhvíjakých slibů povodných šmejdů, kteří na tom hodně a obrovsky vydělali. Z migrantů jsou dnes psanci, odsouzeni se flákat v zemích, kde je lidi nenávidí, a být závislí na nějakých dávkách - jejich zvyklosti z domova jsou úplně pryč, a oni jsou zlí proto, že nevidí východisko. Vy byste něco takového nedovedl pochopit? Že byste i vy naletěl nějakým grázlům ( a co našich lidí tenkrát naletělo! - hry Only you, For you, různá letadla, Herbalife - toho bylo!) Náš takzvaný demokratický stát při velkovýrobě zbohatlíků na tyto poměry úplně kašlal, a lidé se stali rukojmími zmetků a hajzlů a co peněz to leckoho stálo - než jsme dokázali procitnout z toho "amerického snu". Myslím, že teď- jako první i poslední pomoc - byl dodán "koronavirus" - Státy konečně zavírají opět své hranice, vrátí se jejich ostraha, migranti se plošně vyhostí do zemí původu, a všechno se po několikaletém šílenství vrátí do normálu. Možná to bylo dobré na ukázku, čeho všeho jsou politici schopni a občanům otevřít konečně oči, aby prozřeli, jakou skutečnou cenu má majetek, všechny ty - s prominutím - sračky, nemovitosti, prachy, účty, a všechna tahle veteš - proti zdraví! A konečně bude mír a skutečná občanská spolupráce lidí světa bez rozdílu barev, vyznání a bude konec hloupých přezdívek "extrémista"? Děkuji za schválení mého příspěvku.

   Vymazat
  2. 15:41-ale vždyť Vy se od 13:24 až tak nelišíte, pouze "zručností" psát a pohledu na paní Merkelovou. Nebyla to právě Ona, která zvala migranty a politickou mocí nutila a nutí přes EU dále přijímat "řízenou" migraci? Nepatří tedy mezi zodpovědné, "...odkud bylo toto řízeno"...(Vaše citace) aby si to lidé uvědomili a byli potrestáni, že tohle nezvládli?

   Máte pravdu v mnohém, jen pláčete na nesprávném hrobě a sám neumíte určit konkrétní viníky!

   Jinak jste sám asi pilným "hltačem" Novinek, když máte jejich přehled, co píší.

   Vymazat
  3. A vy pane Povolný mne napadáte - proč? Proč tvrdíte, že německá kancléřka Merkelová migranty do Německa "zvala"? To je velice odvážné tvrzení. Proč by něco takového dělala? Máte o tom nějaké ověřené zprávy odjinud, než jsou Novinky? Chcete také tvrdit, že paní Merkelová vyflákala Lybii, zabila prezidenta a zapříčinila tím rozptyl migrantů po Evropě? Proč před deseti léty se otázka migrace neřešila, a po rozbití Lybie se řadu let řeší? Převážení migrantů je odněkud řízená, špinavá práce, na které někdo hodně vydělává, a je i možné, že paní kancléřku někdo přesvědčil, že migrace nebude až takový problém. Teď se ale ukazuje, že to problém je, ale media o tom nesmí psát - o excesech migrantů v žádné zemi se nesmí psát - proč? Aby si jednotlivé státy zavřely hranice, když EU naopak prosazovala přidělování migrantů do konkretních zemí, by bylo nemožné. Koronavirus prostě přijít musel - zabránil hrozícím excesům, které začaly přerůstat politikům přes hlavu, a věc byla neřešitelná nejen s ohledem na mediální embargo. Teď všechny státy hranice zavírají a zavřou, a jsem si jist, že zůstanou zavřené a střežené - koronavirus nemůže napadnout nikdo,a nelze nikomu podsouvat, že se tím brání proti nezřízené migraci. Bylo to vymyšleno dobře. Není na mně, abych určoval konkretní viníky - já žiju v ČR a tady konkretní viníci tohoto zmaru nejsou - jsou tu jen podržtašky a přizdisráči, v touze po majetku a pozice nadlidí s mocí jsou ochotni leccos opomíjet, ale toto je postup všech dotčených států. Všech! A nikdo potrestán nebude a taky proč? Za politiku? Ta byla špinavá odjakživa. A vaši urážku, že jsem "hltačem" novinek považuji za zbytečnou a podřadnou. Ano, vždycky se podívám abych si ověřil, kam až jsou určitá media schopná zajít a co vše se v této "demokracii" děje beztrestně, ale ještě poučnější jsou diskuze. Je strašné podívat se na své spoluobčany - na straně druhé se ukazuje, že ti, kteří mají potřebu se prostřednictvím diskuzí zbavovat svých komplexů sdílenou sprostotou, oplzlostí, a deviací jsou lidé duševně nemocní. Zdraví a normální lidé, pokud cítí potřebu sdělit názor, takové chorobné verbální praktiky nepoužívají, dokonce bych řekl, že duševně normálním lidem by se nad některými příspěvky ( například hanění a posměch sebevrahům) zvedl žaludek. No a vy moje příspěvky nečtěte - vyhněte se jim, když jsou pro vás nestravitelné. Děkuji. A děkuji za to, že jsem směl reagovat na výpad pana Povolného a že můj příspěvek byl schválen.

   Vymazat
  4. Mer-Kheli zřejmě neměla svůj den,když z tlamy vypouštěla,ŽE muSLIMÁK FRICKA OBOHATÍ A POMŮŽE EKONOMICE....obohatil leda kriminalitou a ekonomiku jim táhne ke dnu!!!!!

   Vymazat
  5. 20:03-Vás "napadá" zřejmě každý jiný názor, někdy i vlastní. Psal jsem, že jste "asi" hltačem Novinek. Vaše odpověď se dá vyložit i takto: Uráží mne, že jste poznal moji zálibu v "rochnění se" v diskusích na Novinkách.

   Novinky nečtu, tak nevím zda se tam také prezentujete, jako zde. Vím jen, že máte "rozlitou žluč" a šíříte "blbou náladu".

   Vaše příspěvky opravdu nečtu pro nestravitelnost, reaguji jen když žluč vyléváte na jiné.

   Máte pravdu, "zdraví a normální lidé, pokud cítí potřebu sdělit názor...", si u Vás nejsem jistý.
   Už bych se jen opakoval absencí Vašeho vlastního pozitivního myšlení, vytlačeného negativismem.

   Vymazat
 20. Národní státy přivedly Evropu da dvou katastrof se 100 miliony obětí. To Bašta asi neví.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.