Reklama

úterý 10. března 2020

Je holka předsudečná prodejná?

Oldřich Lukáš
10. 3. 2020  Zvědavec
Když jsem se vloni poprvé setkal s pojmem předsudečná nenávist, nejprve jsem si myslel, že jde o chvályhodnou iniciativu pana Hamáčka, potažmo BIS, jak ochránit naši zemi před nenávistí těch, kteří ji chtějí zničit, stejně jako odvěké hodnoty a tradiční rodinu.


Jenže jsem záhy vytušil, že opak může být pravdou. A tak jsem napsal Vládě ČR, ministryni spravedlnosti a ministru vnitra, aby mi pomohli objasnit, co se vlastně za tímto pojmem skrývá.

Dozvěděl jsem se (odpovědi vlády, MV, MS), že extremismus ustupuje, a tak je nutno zavést jiný nástroj pro kvalifikaci nežádoucího konání. Jaký toť posun! V odpovědích jsem však nenašel nic, oč by se občan mohl spolehlivě opřít, aby se nestal obětí dvojího metru, který se na kategorii předsudečné nenávisti dá aplikovat naprosto jakkoliv.

Nedostal jsem odpověď ani na jedinou obecnou, natož pak konkrétní otázku. Dokonce ani na tu nejzásadnější: „Je předsudečnou nenávistí, nenávidím-li nenávist?“ Marně jsem také hledal vysvětlení, kdo a na základě jakého mandátu bude posuzovat, co je předsudečná nenávist a co jen varování před ohrožením.

Znamená to, že dotyční buď odpověď neznají, pak by ovšem měli tento pojem rychle vypustit ze svého slovníku. Nebo odpověď znají, ale nesmějí ji poskytnout. V takovém případě se nemohu zbavit podezření, že se může jednat o novodobé kladivo na čarodějnice. Přesněji - politickou zbraň hromadného ničení určenou k likvidaci vlastenecké fronty, tradiční rodiny, klasických hodnot a nejspíš i odpůrců války s Ruskem.

Nicméně z odpovědí lze vytušit, že obsah zprávy, která údajně šíří předsudečnou nenávist, není až tak podstatný, důležitá je prý motivace. Jinými slovy – není důležité, že říkáte čirou pravdu, ale že ta pravda může naštvat všechny oblehávané, keří pak přestanou milovat ty, kteří je obelhali!

Fráze uváděné v odpovědích může napasovat snad kdokoliv na cokoliv. V takovém pojetí můžete jakýkoliv projev názoru či jakékoliv šíření nepohodlné pravdy označit za rouhání a uvrhnout kohokoliv do klatby. A to už je jen kousíček od Goebbelsov finty „Obviňte lidi z toho, co děláte vy sami!“

Z uvedených důvodů jsem panu Hamáčkovi poslal ještě jeden dopis, kde mu podstatu problému znovu objasňuji a žádám ho, aby mi odpověděl alespoň na několik málo nejdůležitějších otázek. Až dosud jsem žádnou odpověď neobdržel.

Obávám se, že pro pravdu a spravedlnost znamená zavedení pojmu předsudečné nenávisti do praxe jediné: „Být či nebýt, to je to, oč tu běží!“ Možná nejen mně se v temných mlhách nad zpolitizovanou justicí vynořuje Orwellova ideopolicie, ráj šmíráků, špiclů a udavačů.

Ani netušíte, jak rád bych se tentokráte mýlil. Nemám však možnost si své názory nijak ověřit, když se od klíčových institucí státu nic konkrétního nedozvím. A tak mi nezbývá, než si udělat vlastní analýzu a podrobit ji svým zkušenostem a svědomí (v řeči sluníčkářů – konspirovat). Závěr si proto udělejte sami, podklady máte v odkazech. A nevzdávejte se ho, ani když bude mainstreamová propaganda dštít politické fekálie sebehorší.

34 komentářů :

 1. To bych chtěl vidět jak něco takového chtějí dokázat. A dokud žijeme tak se vlastenectví a konzervativních hodnot nevzdáme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stanné soudy jsou průkopníky v oblasti důkazního práva ať již jde o schvalování atentátu na Heydricha či zpochybnění počtu obětí některé minority za druhé světové...
   I proti Rosenbergovým nalezli "důvěryhodné" svědky... což stačilo na elektrické křeslo pro nevinné židovské manžele. Chce to holt ty správné demokratické hodnoty a správné lidi (čti konfidenty, udavače, zrádce, ...).

   Vymazat
  2. Čech se přizpůsobí:
   https://www.youtube.com/watch?v=0MGMaW_cWjA

   Vymazat
 2. Může mi někdo vysvětlit co tahle parta vyčítá komunistům?? Vždyť oni všechny jejich vynálezy dotáhli k dokonalosti, všude samé šmírování, přes kreditky, přes mobily, sociální sítě a pod.. A kdo vymyslel předsudečnou nenávist?? - sociální demokracie, extremismus je na ústupu, tak vymyslíme nový žánr. A mix novodobých čekistů, říznutých hippíkama, může bránit tu jejich polistopadovou lásku proti naší předsudečné nenávisti. Třídní boj byl selektivní, tohle je zaměřeno na všechny. Znáte to, něco se kecne a malér je na světě Ovšem s tím rozdílem, že o vás Svobodná Evropa informovat nebude, máme tu totiž tu, no tu, demokracii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co by jim tak mohli vyčítat? Maximálně spíše obdivovat(tedy někteří noví mocipáni), to, jak rychle naši křišťáloví "polobozi" převlékli své politické róby.

   Vymazat
  2. Když už je tu zmínka o té Svobodné Evropě:
   Bývalá redaktorka Svobodné Evropy Lída Rakušanová: Všechno zlé je pro něco dobré. I koronavirus.

   Vymazat
 3. "Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde", nebo : "Kdo nejde s námi, jde proti nám", či snad dokonce z divokého západu známé přeneseně: "Mrtvý indián dobrý indián" ???
  V každém případě si "kapři rybník nevypustí a jen hloupý by si pod sebou řezal větev, že?

  OdpovědětVymazat
 4. Možná, že by poradil s výkladem "předsudečná nenávist" ústav pro jazyk český, pokud není pro zbytečnost našeho jazyka již zrušen. Neexistuje též výraz předsoudná nenávist a podsoudková nenávist?
  Tedy podle výroku jistého politikotrolla Fialy z jedené demagogostrany na adresu Babiše, že nezvládl epidemii koronavirem, se mi vtírá do mysli otázka, nakolik tento troll zvládá své svěrače, ten hubní určitě ne. Kolik koncentrace blbosti a předsudečné nenávisti musel Fialovej politruk v sobě nažumpovat, aby ho.norovně vykálil ze sebe tento výlev. Jakpak pomohl pan předsudečně dementní sám bránit šíření koronaviru? Ach
  Bože, kdy zbavíš Svět idiotů, kteří by chtěli řídit svět a neuřídí ani vlastní rozum!? A taková je ta vzteky fialová česká opozice!

  OdpovědětVymazat
 5. Jen se podívejme, jak funguje policie. Někoho mlátí a ona vystrkuje "růžky" za rohem. Když policajt někomu domluví "demo" pendrekem, tak je vyšetřován. A nakonec policie na Hluboké, to je "perla všech perel". A to jsou pořád TI nej.

  OdpovědětVymazat
 6. Rakousko, kde je 30 tisíc nezaměstnaných azylantů: Nebudeme mávat uprchlíkům. Z chyb jsme se poučili. Nenechme se vydírat:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rakousko-kde-je-30-tisic-nezamestnanych-azylantu-Nebudeme-mavat-uprchlikum-Z-chyb-jsme-se-poucili-Nenechme-se-vydirat-616372

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bakalův server Aktualne.cz vyzívá k přijetí 50 000 migrantů z Řecka:
   https://nazory.aktualne.cz/komentare/cesko-by-snadno-zvladlo-50-tisic-uprchliku/r~d5e4dab45f9211ea9d470cc47ab5f122/

   Vymazat
  2. Jestli ti rakušáci netrpí nějakou tou předsudečnou nenávistí. Každopádně je třeba upozornit ministra Hamáčka, aby vešel do kontaktu se svým rakouským protějškem a ten začal celou lapálii řešit.
   To se přece nedělá, takto přistupovat k potřebám našich drahých multikulturních obohacovačů ať z Arábie nebo z Afriky. :)))))))

   Vymazat
  3. 16:42 Tak na@rat a rozmazat ať si ti havlodi trhnou protézou ani migranta do republiky.

   Vymazat
 7. Pane Lukáši. Pošlete li svúj požadavek komukoli ve vládě, parlamentu, senátu, prezidentovi doporučeně(!), jsou vám povinni do určité doby odpovědět. Říká li někdo, že je extrémismus na ústupu? Pak co je Milion chvílek, který otevřeně vyzívá k nepokojům, žádá odstranění demokraticky zvolených činitelů(Babiše, Zemana, Křečka...) a šíří nenávist? To je skrytý teror, na který,když jim to vyjde, doplatíme všichni. M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady se už dostáváme do platnosti jednoho rčení - co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi. Tedy pokud se předsudečnou nenávistí projevuje Miky Minář, jeho nohsled, politici z debilbloku, představitelé zvlášť vypečených neziskovek, někteří starostové a primátoři, nejedná se vlastně o předsudečnou nenávist, ale prosazování demokracie a dalších západních hodnot. A to se přece smí! ;) :)))

   Vymazat
 8. 10.39
  SAMOZŘEJMĚ,ŽE VAM TO MŮŽEME VYSVĚTLIT,ALE NEBUDE TO asi na NR PŘIPUŠTĚNO

  nechtěli jsme být prý "poškozovateli"SPD a tak jsme to,co tady "připuštěno"nebylo na ZVĚDAVEC prozatim nedali.
  Uź se tady,ale mnozi jini ptali,co že je to zakeřná ideologie NEOMARXISMU od kterého se NESMI distancovat ani ČSSD ani KSČM a tedy ho pokládaji snad za "svůj"!.
  Odpověd těmto diskutujicim připuštěna na NR nebyla.
  Na Zvědavec jsme zkusmo dali

  CO CHCE NEOMARXISMUS FRANKFURTSKÈ ŠKOLY A PROZATIM TO TAM JE

  Ovšem v jiném tamnim článku a body jsou otřesné.
  Nesmime tu totiž napsat,že proti zákonu o předsudečné nenávisti nebyla ani SPD,prý se "zdrželi" i když byla varována,že bude využit brzy proti ni!
  Pokud toto sděleni nevyjde, dáme podobné na ZVĚDAVEC ....
  Rovněž upozorňujeme znovu ctěnou veřejnost na tzv NPV bod č.2.který bráni výrobě vadných zákonů v Parlamentu a asi i proto ho odmitaji skoro všechny polit.subjekty s nebývalou zuřivosti!

  HVzV

  OdpovědětVymazat
 9. Přeji pěkný den,
  výraz "předsudečná nenávist" jsem zaznamenal dnes poprvé a řečeno slovy dnešní omladiny, nevím "vo co gou". Ale asi dobře vím, co je to žlučovitá nenávist. Například taková, jakou kolem sebe doslova stříká jeden pražský principál a komediantský synek kdysi uctívaného Pana herce. Svou žlučovitou nenávist , která mu s největší pravděpodobností definitivně zatemnila mozek, si vylévá nejnověji na opatřeních, která mimo jiné zastavují provoz divadel, aby se tak preventivně zamezilo možnému šíření onoho coronaviru. Jeho provinční tyátr tak možná díky coronaviru bude muset na nějakou dobu zaklapnout vrata. Kolikrát mne již napadlo, kde se v tom člověkovi bere tolik žlučovité nenávisti. Říkám si, že chce být papežštější něž všichni ti naši papežští komedianti, kteří ale na rozdíl od něj mají nějakého toho Lva, nebo Oskara, nebo Anděla, případně už byli uvedeni do nějaké té Síně slávy. Jestli je toto skutečně důvod jeho nenávistných výlevů, ve snaze se stát ještě větším komediantem mezi komedianty, tak se přimlouvám u všech porot a akademií a prosím, dejte mu nějakého Lva, nebo Oskara, nebo Anděla, nebo jej uveďte do nějaké té Síně. František

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vypadá to tak, že vynález přesudečné nenávisti je nějakým tím overtonovým oknem k ochraně naší mladé demokracie. Zatím v 1.patře. No a na střeše toho demokratického domu už nebude třeba demokracii ochraňovat - žádná nebude! A Hamáček si konečně s úlevou oddechne.

   Vymazat
  2. Myslím, že ta obřadní ve Strašnicích ukončí jeho svízel...

   Vymazat
 10. Dnešní vyjádření Jana Hrušínského proti Babišovi ve věci opatření proti šíření koronaviru splňuje jistě znaky předsudečné nenávisti. Ten bláznivý pseudoumělec musí být potrestán. V opačném případě je vše dovoleno...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:58 Adame, nebuďte tak zlý, vždyť přece každý soudný člověk vidí že je Jeňík Hrušínský nesvéprávný. To myslím naprosto vážně. V tomto případě dosáhla debilita vrcholu.

   Vymazat
  2. Ale pánové - proč tak zle? Protože se - jak tak denně sedíte u PC - bojíte jakéhosi koronaviru? Lépe a přesněji řečeno chřipky, která vždy řádila v měsících únoru a březnu ( počátek jara) a starší lidé na ni umírají? Kdybych byl ředitelem divadla já, a i kdybych nevydělal ani korunu, byl bych taky naštvaný, protože konec konců kvůli onemocnění šedesáti lidí musí trpět několik milionů lidí ( zavřené školy - proč? - děti chřipku vždycky hravě překonají) a další a další - zase musí kvůli pár lidem trpět celý národ, abychom byli taky příkladní a světoví? Přece každý ví, že se chce a může proti nákaze chřipkou bránit, třeba očkováním - tedy každý, kdo dosud není očkován je zločinec? A potom - několik dost let se za první tři dny nemoci nebralo nic! Víte kolik lidí kvůli tomu chodilo do práce nemocní a chřipku roznášeli dále? Každý rok v tuto dobu platilo omezení návštěv v nemocnicích - tak proč teď najednou tak hysterický (ale tak hysterický!!!) kravál? A kdyby všemocný guru a bůh internet psal články, že proti nemoci je nejlepší krev novorozenců - budou důchodci vraždit novorozeňata? Proč se tak najednou stupidně brečí kvůli úmrtí lidí mezi osmdesáti a devadesáti léty? Oni by jinak nezemřeli? Moji rodiče zemřeli oba před osmdesátkou, ani neměli chřipku - prostě na stáří, a podívejte se na hřbitovy, co dříve umíralo lidí! Víte kolik starých lidí v průběhu roku zemře? Proč se z toho nedělá žádný tyjátr? Proč se začal dělat tyjátr až když se chřipce začíná říkat "koronavirus" asi jako cikánům rom nebo teploušům gay? Nepřipadáte si jako úplní pitomci když čtete denně stejné články, kolem nichž lítají stovky reklam? Proč tam lítají? Proč někdo vydělává na nemoci - to jsou takové hyeny?

   Vymazat
 11. A pamětní deska Vlasovcům v Řeporyjích: jen jsem se ještě nedozvěděl, jak se tam bude "hajlovat", jestli po "demo" nebo "totalitně". Jeho tátu jsem měl docela rád, ale synáčka měl mlátit, ale raději "mlátit", aby z něj bylo něco slušný člověk. Ten se chová ještě hůř než migranti.

  OdpovědětVymazat
 12. Web průběžně mapující výskyt koronaviru:
  https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
  Zajímavé je, že celá Evropa je už zasažena, ale např. Turecko, Sýrie ne! A Erdogan vypuzuje bezohledně imigranty do Evropy, aby se tam nakazili? Nebo web zatajuje, nebo mu jsou poskytnuty informace skutečného stavu výskytu koronaviru pouze vybraných zemí? Dělají si z nás prču.


  Poslanci dnes začali projednávat policejní žádost o vydání Karly Maříkové na mandátovém a imunitním výboru, ale Jiřího X. Doležala za obdobné vyjádření 18. července 2015 pro reflex.cz nepostihovalo? Pak tu máme posun k politickým procesům.
  Viz.: "Likvidace invazívních nepůvodních druhů, které chystá Evropská unie, znamená, že budeme střílet roztomilé medvídky mývaly. Je to po dlouhé době rozumný nápad. Zvířata z jiných ekosystémů můžou na ten náš působit zcela destruktivně. Bohužel to platí i pro lidské imigranty z jiných sociokulturních ekosystémů. Ale o tom EU, zdá se, neví."
  https://www.reflex.cz/clanek/komentare/65270/jiri-x-dolezal-unie-chce-vystrilet-medvidky-beda.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé... Až dnes se poprvé objevil virus u jednoho člověka v Turecku, Sýrie je stále čistá:
   https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

   Vymazat
 13. https://pravdive.eu/page/362/b-k-30ti-letum-bez-totality-30-dukazu-ze-nejsme-skutecne-svobodni-b
  https://www.narodninoviny.cz/diverze-americka-neziskovka-ktera-svrhava-rezimy-si-do-hledacku-vzala-cesko/

  OdpovědětVymazat
 14. "Předsudek je úsudek či názor, který není založen na spolehlivém poznání, ale na pouhém mínění či předpokladu. Obvykle vychází ze stereotypů, neoprávněného zobecnění nebo zjednodušení zkušenosti"(Wikipedie.) Vyvolá-li tento předsudek nenávist, jde o názor. Pokud se názor nerealizuje aktem vůči předmětu nanávist (jakékéliv), potom platí, že za názor není možné tretat podle práva.
  Vyvolá-li tento předsudek nenávist,jde o názor.
  Je-li nenávist vyvolána úsudkem, podloženým vědomostmi a fakty, pak jako oprávněná, jde o názor.
  Z toho vyplývá, že věc"nenávist obecně, či taká či onaká, je názor a ten nemůže být sám o sobě trestným činem. Odsoudit možno jen skutek, který odporuje zákonu, ať už je nebo není vyvolán nenávistí.

  OdpovědětVymazat
 15. Na Seznamu se mě líbí to, jak se umí trefit, ale hloupostí. Když vidím redaktory *obecně*, jak poskakují okolo nemocnic a vlastně jen šaškují dle svého pána. A premiér Babiš toho umě využívá a až za rok budou volby, tak zkuste hádat, kolik bude mít procent? 40.

  OdpovědětVymazat
 16. Gazdík a dva poslanci ODS jsou kvůli koronaviru v karanténě

  Doufám, že nešířím poplašnou zprávu. Lituji Gazdíka, že nebude moci jet k památníku legií v RF. Již se v tom vyzná v Moskvě.

  OdpovědětVymazat
 17. Nevím, zda je někdo předsudečný, ale ve vzácné shodě jsou pražští politikotrollové prodejní. Praha jistě získá davy návštěvníků ze zemí pohrobků nacismu a co ji je do návštěvníků ze zimi obývanými lidmi. Které město na Světě se bude možné pyšnit pomníkem nacistům. Má ho vyvést autor uměleckého poskakujícího autobusu, jistý černý na duši a mozku. A myslím, že i zde by s podobným nápadem uspěl, kola by měla být z hákových křížů, aby Svět věděl, že když se chce, tak i tyto ideologické ozdoby Západu dokáží jezdit.
  Jablka snad nepadají daleko od stromu, ale hrušky - hniličky určitě. Neb v urputné obhajobě nacismu a ze vzteku, že nemůže šířit coronavirus propadá jistý vlastník padivadla vzteku a řádí, jakoby se zdestiloval v metanolovou hruškovici. Holt Řeporyje vedou Svět do Černých uměleckých bran Arbeit macht Frei. A co takhle přejmenovat na Naciryje?

  OdpovědětVymazat
 18. Jan Ruml řídí koordinovaný pokus o prolomení řecké hranice miliony uprchlíků!Financuje Soros.
  https://www.youtube.com/watch?v=GOaBmfW7SY4

  OdpovědětVymazat
 19. Což kdyby se přece jen odložila předsudečná nenávist do trezoru, zamkla a klíč by se zahodil. Proč jste (16:22) napsal, že Babiš toho využívá, já vidím že se snaźí a je navyspalý, stejné útoky jsou na ministra zdravotnictví. Kdo z těch, co jen přikecávají, by dnes jejich úděl bral a byl lepší? Docela oceňuji, na rozdíl od novinářů a tv-průvodců politikou, že strany opozice nefaulují. Možná že i trochu svítá i mezi námi a Čínou. Když podle ní by nedočerpala naši pomoc a tak ji vrátila. Opravdu ochranu a dezinfekce dnes potřebujeme víc. Zpětně ví každý co by šlo udělat líp, ale učíme se za pochodu. Já se přimlouvám za úplné otevření informací, jinak se ujmou jen nesmysly. Podle mne řešení krize z koronviru nezvládly instituce EU a WHO, situaci neřešily, ale jen zadministrovaly. Pak se musel každý stát starat sám o sebe a to navíc s omezenou kompetencí právě díky EU. I když můžu taky nadávat, nemám doma ani roušku a nejsou, nechápu proč je ještě otevřená hranice pro německé turisty. Přesto držím palce naší vládě, ale ještě víc našim doktorům a sestřičkám a vlastně nám všem.

  OdpovědětVymazat
 20. Pane Lukáši, co můžete čekat od bezcharakterního blbce jiného než mlčení nebo brutální útok. Ten útok provedl nyní se svou policejní skvadrou proti paní Maříkové.
  Václav

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.