Reklama

čtvrtek 26. března 2020

Kde jsou teď? Kde, k...a, jsou teď?

Michal Brand
26. 3. 2020
Kde je Člověk v tísni, když Evropu straší a v Evropě zabíjí koronavirus? Když USA podporovaní organizátoři převratu na Ukrajině najali houmlesáky (jako „demonstranty za demokracii“) a sváželi je autobusy z celé Ukrajiny, když na Majdanu organizátory převratu najatí ostřelovači stříleli policisty i demonstranty, aby eskalovali situaci, Člověk v tísni byl slyšet i vidět. Hlavně s výkřiky „ukrajinský proruský režim“ „vraždí nebohé demonstranty“ apod. A kde je Člověk v tísni, k...a, teď?


Ach, ano, čekají zalezlí ve svých kancelářích, připravují další žádosti o dotace na svoje statisícové platy. A možná zase plánují svoje akce v nějaké zemi na „podporu demokracie“, tedy plánují měkkou podporu politického převratu v zájmu svých sponzorů a proti zájmům lidí těch zemí, ve kterých působí.
 
Kde jsou Lékaři bez hranic?
Ach ano, plánují dovoz dalších muslimských krimigrantů a budoucích (mnohdy i současných) muslimských teroristů do Evropy. „Kulturní obohacení“ – kriminalita, násilí, rozvrat, terorismus.

Kde je NATO? Ach, plánuje útok na Rusko. Samozřejmě, preventivně obranný a humanitárně demokratizační. Ale když potřebuje Itálie pomoci s humanitární katastrofou, tak musí pomoci Rusko, to „zlé Rusko, které nás chce obsadit a všechny sežrat zaživa, přejmenujeme jim náměstí s jejich velvyslanectvím podle jejich vlastizrádce a neschopného idiota, abychom je naštvali, protože tak my se statečně chováme (když lezeme do p....e těm momentálně mocným)“. 

Nebo možná NATO plánuje preventivní, humanitárně-demokratizační bombardování Iránu. Jako když spolupracovník a veřejný podporovatel islámských teroristů z AlKajdy a Islámského státu, americký senátor McCain prozpěvoval na veřejném politickém shromáždění „Bombardujte, bombardujte, bombardujte Irán“ „Hahahaha“. (Zkuste si představit, že by třebas nějaký ruský nebo čínský nebo iránský představitel veřejně prozpěvoval „bombardujte, bombardujte, bombardujte USA, hahahaha“ nebo bombardujte Německo, nebo Čechy, nebo Francii.... Taky „hahahaha“? Ne? A proč? Protože to už se netýká „jich“ ale „nás“? Och, jak „principiální“. Principiální a morální jak u nejhorší ku...y.)

Stejně jako když probíhala nejintenzivnější „uprchlická“ krimigrantská a islamizačně-okupační krize. Co udělalo NATO? Ach, šéfík NATO prohlásil, že obrana hranic evropských zemí rozhodně není úkolem NATO. (Samozřejmě, pokud tedy nejde o ochranu hranic evropských zemí proti dodávkám ruského zemního plynu, protože ten chce za ceny násobně vyšší dodávat Amerika, nebo proti dodávkám ruské ropy, kterou chce také předraženou dodávat USA.) K čemu je NATO? NAHO...
Jediné, k čemu je vojenský pakt NATO, je dodávat zdání legitimity a dodávat trochu Kanonenfutter pro zločinné agresívní války USA po celém světě.

Kde je Evropská komise? Naštěstí zalezlá a pořádá svoje videokonference na téma „kdy uspořádáme další videokonferenci“. Což je velké štěstí pro všechny Evropany. Protože jinak by Evropská komise, ten sbor hlupáků a bezpáteřných nemyslících kariéristů a kariéristek Evropanům pořádně zavařil. Evropskou komisi vede von der Leyenová (čti: lejnová). To mluví za vše.  Stačí si vzpomenout, do jaké parodie proměnila von der Leyenová (čti: lejnová) Bundeswehr během svého působení na ministerstvu obrany Německa – miliardy a miliardy Euro rozkradené, ehm, nehospodárně vynaložené. Bundeswehr s bojovými vozidly vybavenými načerno natřenými násadami od košťat namísto kulometů – a to prosím na mega-cvičení NATO, které mělo zastrašit Rusko. Z 90 nebo kolika bojových letounů Německa jen asi 20 provozuschopných - to ještě pod vedením von der Leyenové, čti lejnové, někoho napadlo načepovat do těch provozuschopných stíhaček kerosin s vysokým obsahem bio-složky, takže zk....i motory. A co vyřešila von der Leyenová? Zajistila pro Bundeswehr 600 uniforem pro těhotné vojačky. Naprosto mne děsí představa, co by tahle .... , ehm, co by tahle osoba napáchala za škody, kdyby se snad začala cpát do řízení současné krizové situace. Koneckonců, již v době, kdy Itálie kolabovala pod náporem tisíců nakažených a stovek mrtvých denně, tak von der Leyenová (čti: lejnová) řešila, jak do evropských zemí rozmístit 5 000 „syrských“ „sirotků“ ze všech koutů Afriky a Afghánistánu, jen co si všichni ti třiceti, čtyřicetiletí „sirotci“ oholí plnovousy a naučí se aspoň chvíli se udržet a neznásilnit každou nezahalenou ženu, dívku, nebo chlapce v dohledu. 

Na hranicích Řecka stojí desítky tisíc příslušníků islámských kriminálních gangů. Řekněme si to narovinu – to nejsou žádní uprchlíci a ani migranti, jsou to kriminálníci, jeden vedle druhého. Kdo se násilím snaží vtrhnout na území cizího státu je kriminálník a terorista. Tečka.  Na hranicích Řecka stojí a proti řecké armádě bojují muslimské kriminální gangy a teroristické skupiny. S otevřenou podporou Turecka, člena NATO. Dokonce včetně přímé bojové podpory muslimských kriminálních gangů a teroristických skupin tureckou armádou. Armádou člena NATO. Vláda a armáda jednoho člena NATO (Turecko) podporuje muslimské kriminální gangy a teroristické skupiny v otevřeném boji proti druhému členu NATO (Řecko, které je ale jen prvním napadeným státem Evropy v této muslimské fázi snahy o okupaci Evropy). A kde je vedení NATO? Je Turecko vyloučeno z NATO, alespoň dočasně? Je Turecko vystaveno sankcím ze strany EU a USA? Je zákaz dovozu veškerého zboží z Turecka do zemí EU a USA jako odveta za tureckou podporu muslimského terorismu? Jasně že ne. Zato USA rozhodně neuvažují o zmírnění sankcí proti Iránu, Sýrii nebo Rusku. A to ani tváří v tvář vážné humanitární situaci v Iránu, který – a to je dobré si uvědomit – je v daném regionu a v dané kultuře jednou z nejrozumnějších zemí a měli bychom s ní naopak jednak o vzájemné spolupráci (a nes...t se jim do jejich vnitřních věcí). (Pozn.: A bláboly o iránském jaderném programu prosím ani nezkoušejte zmínit, protože to je téma, o kterém blábolí politici USA a Izraele již asi tak třicet let „Pokud nevybombardujeme Irán, pak nejpozději do dvou let bude Irán mít atomovou bombu“ – a opakují to už třicet let, pořád a pořád; a pořád se i po třiceti letech opakování najdou idioti, kteří tomu věří; stejný žvást jako irácké zbraně hromadného ničení nebo „chemický útok v Alleppu“). 

Pozn.: To je jediný kladný bod EU, že při humanitární katastrofě v Iránu ignorovala alespoň částečně sankce vyhlášené dříve na základě rozkazu z USA. EU totiž poslala humanitární pomoc Iránu. Aspoň něco. Mají u mne malé lehce smazatelné plus. Které stejně ani o fous nezmění ten nelichotivý obrázek všech tisíců velkých a nesmazatelných mínusů, které EU úspěšně nahromadila. ;-)

Co udělá Merkelová v reakci na turecký útok proti EU? Slíbí Turecku další peníze. A přislíbí zrušení víz pro turecké muslimské okupanty Evropy. Slabošská hloupá a zbabělá politička, která si troufá jen na ty, kteří se ohnou sami. Jako se ráda ohne třeba pražská kavárna a kariérističtí eurohujeři a eurohujerky (Hřib za Piráty, Bartoš za Piráty, pak ta poslankyně za Piráty, co na netu předvedla, jak si umí honit frndu, čímž se zařadila vedle velikána evropských hodnot pornoherce Jandu, EU komisařka – krucinál, to zní ale originál jako za bolševického režimu – euro-komisařka Jourová za ANO, euro-poslankyně Charanzová za ANO, Niedermayer za TOP09/STAN, Pospíšil za TOP09/STAN, abych jmenoval jen ty nejhloupější, nejzbabělejší a nejvíce protičeské poslance EU parlamentu a v jiných politických reprezentacích, kteří „reprezentují“, no, nemůžu napsat, že reprezentují naši zemi, tak tedy – kteří reprezentují zájmy Německa a bruselské byrokracie a vystupují pod naším jménem).
EU nemá slabou pozici vůči Turecku. Má jen slabé politiky a političky. Politiky a političky, kterým útok islámských okupantů na Evropu vyhovuje, a proto nechtějí proti islámské okupaci organizované a podporované Tureckem vystoupit. Jako právě Merkelová, fon der Lejnová (piš: Leyenová ;-) a další. Co by asi tak dělalo Turecko, kdyby v odpovědi na tento zcela nepřijatelný násilný útok na územní celistvost a suverenitu evropských zemí Evropská unie zavedla okamžitý zákaz dovozu veškerého zboží z Turecka do EU, okamžitě zavedla prohibitivní poplatky za jakékoli platby do Turecka nebo ve prospěch tureckých firem a občanů? Třeba ve výši 70% jakékoli platby (a s odpovídající sankcí při obcházení přes transfer prostřednictvím třetí osoby)? A jen pro jistotu mimořádný příplatek na jakýkoli let z EU do Turecka ve výši 20 000 EUR na letenku. Kdyby snad náhodou někdo chtěl jet do Turecka na dovolenou, i když je turistická sezóna letos tak jako tak u konce. Turecku by ihned nezbylo nic jiného, než přijít k rozumu. Ale Merkelová Turecku ještě podlézá a slibuje a plazí se. „Politička roku“ nebo čím to byla jmenovaná v nějakém sqělém žebříčku.

Kde je „evropská solidarita“, kterou se zaklínají majitelé jediné EU-pravdy z Německa a Francie, kdykoli si oni sami způsobí problém – jako když si Německo pozvalo několik milionů negramotných, nezaměstnatelných a neintegrovatelných krimigrantů a pak chtělo (a vyhrožovalo, uráželo, vydíralo), aby si tyhle doživotní zátěže sociálních systémů a budoucí i současné kriminálníky a islámské teroristy „solidárně rozebraly všechny země EU“. Německo si je pozvalo a pak (i teď) se o ten průser chtělo a chce podělit s ostatními. „Solidárně“.  Kolik si vzalo Německo umírajících pacientů z Itálie nebo Španělska? Ani jednoho. Co udělala Merkelová? Narychlo zakoupila od německých výrobců kompletní produkci plicních ventilátorů na rok dopředu. A Švýcarsku, České republice i dalším zemím Německo „EUsolidárně“ ukradlo objednané a řádně zaplacené zdravotní pomůcky a zdravotnický materiál. „Wir schaffen das!“ 

A jistě jen a jen podle zlých jazyků ruských trolů prý Německo zabavuje jakoukoli zásilku zdravotnického materiálu, která se ocitne na německém letišti nebo v německém přístavu, ať už jde o zboží určené pro jakýkoli stát. 

Kde jsou dnes španělské feministky se svojí fanatickou nenávistí k mužům a k fungující moderní fungující západní společnosti (kterou stejně jako Greta a další novo-bolševičtí fanatici a fanatičky nazývají „patriarchální“ a označují za zlo, které musí být zničeno)? Na začátku března i přes varování španělské vlády uspořádaly masovou demonstraci. A to v době, kdy situace v Itálii se již vymykala kontrole a všem tak dokázala, že se jedná o vážnou dobu. Hm, tedy všem, kdo mají mozek, takže těm 120 000 demonstrantkám a demonstrantům ne. A nyní Španělsko, 14 dní po demonstraci, předstihlo Itálii a humanitární situace ve Španělsku se zcela vymkla kontrole. Nemocní, dusící se ve vysokých horečkách, leží ve španělských nemocnicích na podlaze chodeb. Lidem nad 75 let jsou podávány pouze utišující prostředků a jsou ponecháváni na pospas osudu – na pospas smrti. Díky, bojovnice proti neexistujícímu „útlaku“! Ti mrtví jsou vaše vina a nikdo vám ji nikdy nesmí smazat.

 
I když se o to média snaží a „taktně“ zamlčují, že za kolapsem Španělska je hloupost a tupá fanatická nadutost feministek. To kdyby takhle na začátku března demonstrovali třeba muži nebo odpůrci migrace – to bychom měli panečku titulky „Tisíce mrtvých vinou pravicových extremistů“, „Každý z nich musí být osobně trestně odpovědný“, „Fašistické svině zodpovědné za smrt tisíců nevinných – budeme tomu jenom přihlížet? [nebo si na „fašistických sviních“ pěkně smlsneme?]“

Na pověstné demonstraci feministek za ještě více privilegií (a více dotací pro připitomělé blbky a blby z neziskovek zaměřených feministicky) byly přítomny i manželky dvou ministrů španělské a manželka předsedy španělské vlády. Oba ministři i samotný předseda španělské vlády by měli ihned po této krizi odstoupit a veřejně vyhlásit, že se doživotně vzdávají práva být volen a práva volit. Kdo nedokáže ani vlastní ženu přesvědčit o tom, že v době ohrožení je nutné se chovat zodpovědně, ten nemá v politice co dělat – ani jako politik a ani jako volič. A měl by mít alespoň tolik slušnosti, aby si to uvědomil a zachoval se podle toho. A to mají ještě kliku, protože v Japonsku by uvedení politici museli spáchat rituální sebevraždu. ;-) A, milé ženy, napsal bych to úplně stejně, i kdyby manžel nějaké ministryně španělské vlády zorganizoval nebo nezrušil derby FC Barcelona vs. Real Madrid a ještě veřejně prohlásil, že si ten mač určitě nenechá ujít a půjde na tribunu. Blb jako blbka, je vedlejší, co mají mezi nohama. Rozhoduje, co má kdo v hlavě a jaký kdo je. A nebudu radši psát, co mají v hlavě všichni ti účastníci a účastnice demonstrace  Madridu. Zase by mi to admin zcenzuroval. ;-)

Milé feministky, kdy se přihlásíte k odpovědnosti za situaci ve Španělsku? Odpovědnost nést nechcete?

 A kde je Human Rights Watch, když USA hrubě a brutálně ničí základní lidské právo Íránců, to opravdové, nevylhané a nevymyšlené lidské právo – právo na život? Kde je Human Rights Watch? Zalezlí ve svých kanclech plánují kritiku Ruska, Číny, Sýrie a vlastně kohokoli, kdo neohýbá hřbet před tyranií USA. Za co jiného by taky USA platilo Human Rights Watch? Za „USA Interests Support“. Human Rights Watch se stejně jako 100% všech mezinárodních neziskových a humanitárních organizací může přejmenovat na „Organizace na podporu zájmů USA proti zájmům všech ostatních zemí a všech jejich občanů“.

Už jsem to jednou napsal – tato krize odhaluje charaktery. 

A také jasně ukázala, že neziskové a humanitární organizace (ty velké, ne ty malé, které se opravdu snaží někde konkrétně pomáhat – a na miliony a miliony státních dotací nedosáhnou) se nezajímají o pomoc lidem, ale čistě o prosazování zájmů USA v cizích zemích. Vlastizrádci a hybridní bojovníci pod fanglí „humanity“. Pod falešnou vlajkou. False flag, nic jiného ty „human rights“ nejsou. Pamatujme si to. Odteď už napořád.

Tato krize ukázala, že Evropská Unie je instituce, která nemůže být ani zreformována. Je potřeba ji zrušit a začít znovu od základních principů svobodného spolupráce suverénních zemí Evropy.
Všechny orgány a instituce Evropské Unie musí být zrušeny jako politbyro KSČ po roce 1989. Ty, které budou potřebné, bude snadné znovu vytvořit – a mnohem snazší bude vytvořit je znovu, než na funkční zkoušet přetvořit zcela dysfunkční a degenerované struktury dnešních institucí EU.

NATO musí být od základu buď zcela zreformováno nebo rozpuštěno. Členským zemím je k ničemu vojenský pakt, který neslouží k obraně jednotlivých zemí a vlastně ani k obraně většiny členských zemí (evropské členské státy NATO nebyly a nejsou nijak chráněny např. proti islámské invazi). Následně je potřeba vytvořit obranné struktury nového NATO od samotného počátku. Pokud USA budou trvat na úloze NATO jako kamufláže vlastních sobeckých geo-politických zájmů, bude pro evropské země snazší, lacinější a bezpečnější obejít se bez účasti USA v obranném paktu. Ani naší bezpečnosti neprospěje a neprospívá spolupráce se zemí, která se neohlíží na nikoho jiného než sama na sebe (dokonce ani na své údajné „spojence“ a „přátele“´) a ve své nadutosti a egoismu se nezastaví před jakkoli zlým skutkem, od cíleného rozvracení jiných zemí, přes sankcemi zaviněné statisíce mrtvých, včetně mrtvých dětí (např. půl milionu iráckých děti, jak se radostně chlubila ministryně zahraničí USA, krvavá Madla) až po zločinné války a podporu terorismu (Irák, Sýrie, Libye, Afghánistán, podpora USA pro zločinnou válku Saudů v Jemenu, z těch současných; dále pak americká podpora AlKajdy při svržení vlády Libye a následném rozvratu země, americká podpora Islámského státu a AlKajdy v Iráku a v Sýrii – nic z toho nepřidalo naší evropské bezpečnosti ani chlup, zato velice dramaticky zhoršilo naši bezpečnost; včetně politikou USA vyvolaného přívalu muslimských krimigrantů do Evropy v důsledku Američany dosaženého rozvratu v Libyi, Iráku, Afghánistánu i jinde).

Politici a političky musí nést odpovědnost. A ne když se postaví zlu (jako například vlastenečtí politici z AfD v Německu) a následně jsou vystaveni ultralevičáckému teroru SA-manů z Antifa a veřejné štvanici ze strany „demokratických“ médií. Ale právě když něco vážného spáchají proti zájmům svých vlastních občanů. Jako když pozvou miliony krimigrantů do Evropy, nejen v rozporu se zdravým rozumem a zodpovědností vůči vlastním občanům, ale v rozporu i s platnou Ústavou vlastní země a v rozporu s těmi nejzákladnějšími principy ustanovenými v právu a mezinárodních smlouvách. Nebo jako když jdou v době epidemiologického ohrožení demonstrovat – a je jedno za nebo proti čemu.

Neziskové a „humanitární“ organizace musí prokazovat zdroje financování a účel skutečného užití prostředků. Organizace, které získávají zdroje ze zahraničí, musí samy sebe vždy výslovně deklarovat jako „cizí agent“, stejně jako je tomu desítky a desítky let v USA. Dary takovým organizacím nesmí být odpočitatelnou položkou od daně a nad určitou výši musí být zveřejněny v podrobném, jmenovitém veřejném rejstříku. Jakýkoli komentář k politické situace nebo dokonce k volbám ze strany kohokoli z takových organizací je naprosto nepřípustným zasahováním do vnitřních věcí jedné země agentem cizí země. Kdo takové zasahování dovoluje (např. vysíláním e veřejnoprávní TV), dopouští se ve spolupráci s cizí mocí sabotáže proti politickému a ústavnímu uspořádání země. Humanitární organizace nesmí být pašeráky krimigrantů nebo podporovatelé převratů v cizích zemích. Pokud ano, musí být jak jako organizace, tak jako jednotlivci bráni k odpovědnosti a to včetně odpovědnosti trestně-právní. Každý, kdo v EU parlamentu zatleskal Racketové, je vinen veřejným schvalováním trestné činnosti.

J’accuse!

Obviňuji! Obviňuji je všechny!

24 komentářů :

 1. Člověk v tísni je zločinecká organizace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejen Člověk v tísni, ale větina neziskovek.

   Vymazat
  2. Člověk v tísni je zejména zpravodajská organizace, která pod krytím jako neziskovka má za úkol přinášet informace z týlu nepřítele, zejména pro CIA. Je to zločinecká organizace ve stejném smyslu jako třebas BIS, Mosad nebo Šin Bet. Jen nehraje pro ČR ale spíše proti ní. Má také za úkol zatáhnout zdejší silové složky do konfliktů mimo ČR. PK2

   Vymazat
  3. Docela se mi zalíbilo nové označení čučkaři.

   Vymazat
 2. Člověk v plísni dostává na svou destruktivní činnost u nás a ve světě od Babiše, tedy od státu, 260 milionů korun. A to ještě co dostává od svých zahraničních kamarádů. Neříkejte mi, že nenakoupili z USA, Thajvanu..., nějaké protikoronavirové pomůcky. Je jasné, že by od Číny, natož z Ruska nějakou pomoc ani kůrku nevzali.Ukrajina je Člověku vděčná a možná by jim taky pronajala nějaký ten Antonov. Já myslel, že na tom jejich logu je čůrající ožrala na rozbitý plot a on to zřejmě člověk stižený koronavirem. Aspoň něco.

  OdpovědětVymazat
 3. Všechny neziskovky placené Sorosem,mají nařízenou dovolenou,počkat zalezlý,aby je ten virus obešel.
  Pak vylezou jak krysy z děr zas budou otravovat s USA demokracii.On Putin věděl,proč je z Ruska vypověděli.

  OdpovědětVymazat
 4. Hanba NATO v Itálii je naprosto neuvěřitelná. V Itálii se nachází kromě nějakého velitelství NATO dokonce asi stovka amerických vojenských základen, ale "vojenská" pomoc Italům přiletěla z Ruska. Když toto není hanba, co tedy?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ste nepochopili že všetky tieto organizácie nesmú nikomu v tejto situácii pomáhať aby bola operácia s coronavírusom čo najúčinnejšia

   Vymazat
 5. NAC je hlavným politickým rozhodovacím orgánom NATO, uvádza sa na oficiálnej webovej stránke Aliancie. Každú z 29 členských štátov zastupuje stály predstaviteľ na úrovni veľvyslanca. Aby sa zachovalo zdanie demokracie, na NAC má ešte dohliadať Parlamentné zhromaždenie NATO. Ako to v ňom však reálne funguje, nám už v roku 2015 v exkluzívnom rozhovore povedal jeho bývalý viceprezident a spisovateľ Jozef Banáš. Okrem iného uviedol: „Je mi ľúto, čo sa stalo z takej organizácie ako NATO, ktorá zohrávala kľúčovú rolu v časoch studenej vojny a výdatne prispela k pádu komunizmu. Tým, že padol komunizmus, NATO stratilo nepriateľa. Vôbec hovoriť o NATO ako o medzinárodnej organizácii je nadnesené, pretože to sú v podstate Spojené štáty a ostatní sú do počtu. Ak si v PZ NATO niekto v čase môjho pôsobenia trúfol povedať vlastný názor, tak to boli občas Francúzi. Inak to fungovalo presne rovnako ako za socializmu. Vtedy keď boli hlasovania, všetci pozerali po očku na sovietskeho predstaviteľa a potom hlasovali rovnako. Tu to bolo to isté – všetci sa dívali na Američana a potom hlasovali ako on. Ani raz som pri hlasovaniach, a bolo ich dosť, nezažil, že by bol niekto proti americkému návrhu.“
  http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7877-nato-70-vyroci-nejvrazednejsi-a-zakonne-organizace-na-nasi-planete.htm

  OdpovědětVymazat
 6. Kde jsou (co dělají)? No je je jasné - organizují se, připravují se na nás. Pokoj nedají a čím víc budou na chcípnutí, tím více budou kopat!

  OdpovědětVymazat
 7. Makrela pokračuje v zadání. A to zní: Zničit Evropu!
  Nevím proč, ani na čí příkaz. Ale už dávno minula bod, do kterého mohla říct: Zmýlila jsem se. Chtěla jsem pomoct cizím, ale nevyšlo mi to. Místo toho jsem ublížila vlastním.
  Ne, to už říct opravdu nejde, stejně jako nejde vrátit statisíce vetřelců. Není je totiž vrátit kam. Nikdo o ně nestojí. V drtivé většině jsou obrovským závažím pro celou Evropu, nemluvě o bezpečnostním riziku, které celá řada z nich představuje.
  Na všem zlém je potřeba hledat a nalézt alespoň kousek něčeho dobrého. Když už nic jiného, tak epidemie a reakce politických špiček na ní, má nějakou vypovídací hodnotu. Myslím, že spoustě eurohujerům otevřela oči ve smyslu naprosté zbytečnosti této instituce. V dobách klidu komanduje, nařizuje a zakazuje. V krizi je neschopná efektivně reagovat a sladit postup všech členských zemí v jeden. Euroskeptici, sledující neschopnost a záškodnické konání špiček to věděli dávno. Naivové a hlupáci na to potřebovali čas a příležitost. Tu nám poskytla epidemie.
  Tak že vše zlé může být alespoň kouskem k něčemu dobrému.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zhnusený To nevíte že západ nikdy neuzná chybu a tihle pošahaní liberálové už tuplem ne. Pan Brand se s tím nemazal a napsal to jak to je.

   Vymazat
 8. Ano, taková je realita. JiH

  OdpovědětVymazat
 9. Pravda do posledního písmenka. pupík

  OdpovědětVymazat
 10. autor ma pravdu , vsetky pseudopravdy uz narobili dost skody . a ak budeme dost hlupi a budem nadalej tlieskat sprostostiam od Gretky a inych umelcov ... , tak o to horsie dopadneme .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zlovolná Makrela a spol. dneska vyvinula telefonem obrovský tlak na našeho pana premiéra Ing. Babiše. Fandím mu a chápu, že takový nátlak germánské velmoci asi přece jen nemohl odmítnout, a tak pendleři budou z Německa kmitat postaru do naší země a zahlcovat ji koronavirem. Makrela už dávno měla bručet v kriminále a odborný psychiatr tam za ní má docházet a na neohoblované pryčně té fanatické pánbíčkářce Makrele dávkovat příslušná psychofarmaka. Agresivní spolek NATO zrušit!, z EU Česká republika vystoupit = Czexit = Czechout! "Člověk v tísni" je hnusná ostuda.

   Vymazat
  2. Taky mě to štve.

   Vymazat
 11. Kde by jako kurva měl bejt?! Přece na vládě; somrujou tam neziskový chechtáky aby přežili koronazaracha v plný svěžesti. Ono to tedy v tom článku bylo podaný kulantnějš, ale tohle je podstata.

  OdpovědětVymazat
 12. 16:22 jsou placeni z velké části z našich daní.Musíte uznat,že je to majstrštyk.Jít proti lidem,kteří vás platí ze svých daní.
  Typické USA know how.

  OdpovědětVymazat
 13. Je tu jeden problém. Nikdo neví co doopravdy a jak bude po koronaviru. Nemyslím, že změny budou nějak snadné a hlavně že půjdou "jen tak samy" žádoucím směrem. Prostě všechno bude záviset na konečném stavu věcí. Je tu příliš mnoho faktorů, které nás "ještě čekají, bohužel.
  A hlavně je tu jeden zcela zásadní problém. Co nabídnout místo tohoto zprofanovaného liberalismu, jedné z fází vývoje kapitalismu? Ono nestačí jen zničit, co se nelíbí a zavést jen to, co se líbí. To je cesta do pekel možná ještě horších. Jen ucelený pohled může slavit nějakou naději na úspěch. A možná hlavním úkolem by bylo jasně si říci, co vlastně je ta zatracená svoboda? A že to není jen to kecání kde, kdy a komu chci, že to není jenom to cestování "za každou cenu", že to není jen svoboda vlastnictví čehokoliv a atd., i když ve skutečné svobodě jsou i tyto nepochybně v té či oné míře obsaženy. Že svoboda nejspíš nejvíce ze všeho znamená vzít odpovědnost na sebe vůči sobě i společnosti zároveň. A hlavně si přestat měnit skutečné významy slov a definic, kdy se potom tak snadno "přetočí" význam čehokoliv. I v článku jsou určité výrazy obsahující "dnešní liberální" významy odlišné od skutečných nebo-li chcete-li původních. Ale plně uznávám, že to asi nejde jen tak napsat "správně", protože pak bychom se - paradoxně - mohli dostat do nedorozumění. :)

  Dovolím si zakončit na adresu nejen EU, citátem od Karla Čapka z knihy Bajky a podpovídky. Jestli a na koho by to mohlo platit, to nechám na vás:

  Škvor
  Ty bídný, ničemný, ošklivý ohavo, který okusuješ mé mladé sazeničky, ožíráš klíčky sotva vzešlé, prolézáš každý kout domu ve svém bezcílném a protivném spěchu, schováváš se
  pod mým polštářem a plaveš v mé sklenici s vodou, ty svíjející se vzteklíku, cvakající po mně svými nůžkami, prosím tě, k čemu jsi na světě dobrý? Jakému účelu sloužíš? Jaký užitek přinášíš? Je-li pak pod sluncem tvor zbytečnější, než jsi ty?
  “Nejsem zbytečný, člověče; udělal jsem ve svém životě něco nesmírné užitečného.”
  Co jsi udělal, Škvore, užitečného?
  “Zplodil jsem nové škvory.”

  OdpovědětVymazat
 14. Autor má samozřejmě v zásadě pravdu. O ziskuchtivých politických "neziskovkách" si snad už většina občanů nedělá žádné iluze. Jsem jen zvědavý, jak se k nim postaví naši reprezentanti zejména ve Sněmovně (o Senátu vůbec nemluvím, to jsou hovádka boží). Budou reagovat na hlas lidu? Zastaví pouštění žilou rozpočtu, když celá společnost má naprosto jiné priority, než živit nějaké pornoherce ve výslužbě? Bedlivě a neúprosně jim musíme koukat na prsty...

  OdpovědětVymazat
 15. Pane BRANDE, je to tak... a ještě hůře. Vidíme tak špičky neziskových a cizoagenturních ledovců...

  OdpovědětVymazat
 16. Jak můžete tak hnusně psát o neziskových organizacích a upírat jim právo na výdělek!? Vždyť oni jsou majákem a strážnou věží demokracie! Když ohrozíte neziskové organizace a jejich financování, demokracie se zvrhne do diktatury. Tito lidé nezištně poukazují na světové zlo, poukazují na potřebu postarat se o syrské sirotky, jež neohroženě bojují tváří v tvář dvěma diktátorům, Putinovi a Asadovi. Ohrozí se program gender politiky, jediného spravedlivého společenského uspořádání světa, ohrozíte práva jiných konfesí, obzvláště muslimské na evropské půdě. Stejně tak ohrozíte "green deal", přechod na zelenou krásnou budoucnost bez molekul CO2. Styďte se!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.