Reklama

úterý 17. března 2020

Konečně máme zase hranice: Zrovna 15. března! Němka Lejnová prská. Přidělí nám kvóty na mrtvé – solidárně s Itálií? Babiš doopravdy maká. Psychóza a schíza Kavárny. ČT musí být zničena. Nečekejme jen na stát

Originální grafika k článku - Protiproud
Petr Hájek
17. 3. 2020  Protiproud
PETR HÁJEK ve významný den (který oficiálně významným dnem není) připomíná, že nic není náhoda a sleduje s úžasem, jak jedni nastupují k pumpám, zatímco druzí -se pokoušejí dělat do společné lodi další díry


Nic není náhoda. Ani to, že uzavření hranic a další zpřísnění karanténních opatření připadlo na 15. březen. Den, kdy nám před jedenaosmdesáti roky rozrazila tyto hranice Hitlerova armáda. Skončila dvacetiletá státní suverenita a začala šestiletá okupace Čech a Moravy na pozadí světové války. U nás „jen“ se statisíci zavražděných, rozvráceným hospodářstvím – ale současně s tichým semknutím se národa, který pohromu nikdy nepřijal. Vznikla spousta odbojových skupin, ale zrodili se také kolaboranti, kteří úslužně doplnili Pátou kolonu Sudeťáků – jak mezi „českými“ politiky, tak v „českých“ médiích.

Vláda již dva týdny zasedá prakticky nepřetržitě, a podle vývoje situace poměrně velmi razantně přidává další a další opatření proti nekontrolovatelnému rozšíření nákazy koronavirem. Namísto uznání je ale nyní předmětem stále divočejších a absurdnějších útoků německých (bruselských) kolaborantů. V čele je pochopitelně Česká televize, Bakalovci (Respekt, HN atd.), Lukačovičův Seznam a „TOPácké“ Forum 24.

Tihle pošukové jsou nepříčetní z toho, že Andrej Babiš v čele vlády situaci zatím téměř brilantně zvládá – a především je neustále v médiích, zatímco kolaboranti z malých umírajících stran jsou v podstatě zapomenuti. Většina národa se snaží vcelku racionálně popasovat se s „nepohodlným“ životem v dosud neznámých podmínkách. Zběsilí kolaboranti však vedou a dále stupňují „fatvu“ vyhlášenou bruselskou (berlínskou) Pátou kolonou nad premiérem, který jim prostřednictvím opakovaných vítězství ve volbách „ukradl“ zemi užuž připravenou pro další německou kolonizaci. Není marné si to připomenout právě 15. března 2020.


Hranice

V uplynulém týdnu vystoupil v televizi současný prezident republiky i jeho předchůdce – muži z opačných stran ideového a politického spektra. Přesto mluvili (a psali) podobně. Miloš Zeman se schází s nejvyššími ústavním představiteli, vyzývá národ k solidaritě a staví se za bezpodmínečné dodržování vládních rozhodnutí. Václav Klaus rovněž vyzývá k opuštění politických sporů, semknutí národa a přidává analytickou poznámku: rychlé šíření nákazy po Evropě je vedle katastrofy migrační krize další cenou, kterou platíme za naivně otevřené hranice (Schengen), proti čemuž jako prezident (a sám voják v poli) od samého počátku bojoval.

Prostě chce říci, že bychom si z dnešní situace měli vzít do budoucna poučení. I z toho, že bájný Brusel v krizi náhle kamsi zcela zmizel. I když ne tak zcela. Německá předsedkyně Evropské komise paní Lejnová zlobně kritizuje země, které uzavírají hranice, protože si zjevně přeje, aby virus – když už se v Kanadě tak úspěšně vyrobil, americkými vojáky byl stejně úspěšně importován do Wu-chanu, a poté z Německa „zaset“ do Itálie (s katastrofální vládou bez podpory většinové veřejnosti) – měl volnou cestu po celém kontinentě jako předtím muslimské invazní jednotky takzvaných imigrantů.

Naštěstí zatím protektorka nepromluvila o tom, že pokud se nepředpokládaně koronavirové nákazy vlastními silami zbavíme, bude nám znovu přidělena v povinných kvótách. Tomu totiž ty zavřené hranice (antischengen) dosti podstatně brání. A národy semknuté k obraně – aniž jim to Brusel nařídil (spíše zakázal) – jsou už vůbec neslýchaná drzost. V podtextu „panovnice“ slyšet nevyslovenou naději, že kdyby zemřelo pár miliónů lidí – zvláště těch starších a nemocných – skvěle je nahradí milióny připravené plavit se za pomoci „neziskovek“ do Itálie, Španělska a Řecka, nebo za pomoci prezidenta Erdogana bušící právě na kolabující řecké hranice.


Psycho

To je ovšem pro české mediální kolaboranty jasné zadání. A tak při výročí 15. března (náhoda neexistuje) dramaticky stupňují kampaň proti premiérovi i prezidentovi (včetně toho předchozího). Lejnové soudruh Kundra (zástupce šéfredaktora Bakalova Respektu) se opřel do Miloše Zemana. Prý zcela zmizel, stará se jen o sebe: „V těžkých chvílích obvykle pronese prezident povzbudivý projev, dá lidem naději, ukáže, že je s nimi.“ V psychotickém záchvatu si prostě nevšiml, že prezident vystoupil v obsáhlém rozhovoru na Nově. Protože co není v ČT, to pro Bakalovce neexistuje.

Ještě dál šel druhý zástupce Bakaly, Marek Švehla. Prý není náhoda, že „Babišův zákaz“ kopíruje Železnou oponu, neboť se týká hranic s Německem a Rakouskem. V témže psychotickém rauši ani nezaznamenal, že hranice uzavřelo také Rakousko a Slovensko. Lidé prý sedí doma a věří, že báječný starý svět svobody (bruselský protektorát, pozn. PP) se vrátí. Ač se tomu „kágébácká soldateska“ (prezidenti a premiér, pozn. PP) snaží zabránit. Pozná se to údajně podle toho, že se „objevil Klaus a začal nekonečně drze tvrdit, že k-virus je cenou za Schengen“. 


Schizo

Pozoruhodné je, že psychotici Kavárny dostávají svým „řevem malomocných“ do schizofrenních stavů i některé relativně rozumnější publicisty. Třeba takový Ondřej Neff na Neviditelném psu připouští: „Absolutní neschopnost Evropské unie ve prospěch půlmiliardy občanů sedmadvaceti členských států cokoli udělat. Až teď se ozývá Ursula von der Leyen, že se jí nelíbí, co členské státy dělají, a že postrádá prvky solidarity. Dá se čekat nápad na uvalení kvót, není přece spravedlivé, aby Italové měli tolik mrtvých a jiné státy jich tolik nemají.“

Pak dokonce „zločinně“ konstatuje: Se zajímavým pohledem na dnešní krizi přišel v pátek exprezident Václav Klaus (zde). Opět dokázal, že je schopen státnického uvažování, (…) nabádá ke sjednocení, ke zdravému rozumu a k sounáležitosti. Myšlenky to jsou sympatické a on sám jistě ví nejlíp, že vyvanou, až krize přejde a lidé sejmou roušky z tváří.“

Jenže pak se schizofrenně zlomí: „Opravdu je směšné (Klausovo, pozn. PP) tvrzení, že pandemie je cena za Schengen a za Evropu bez hranic. Schengen nemůže za pandemii, ale ani za to, že EU je společenství bez vůle a bez pudu sebezáchovy.“ 

Čili na jedné straně má rovněž za to, že Lejnová se zbláznila, když kritizuje uzavřené hranice některých států Schengenu, současně však soudí, že otevřené hranice za rychlé šíření nákazy nemohou (protože to říká exprezident Klaus). Také druh choroby.


Ostatně soudím

Samozřejmě na vrcholu této mediální záškodnické operace proti vládě musí stát Česká televize. A na vrcholu ČT nenávistí se v tukovém tání zvolna rozpouštějící Moravec (příhodné jméno pro výročí 15. března). Vyslýchal toho dne právě (vedle ministra Brabce a nového šéfa Senátu Vystrčila) také paní starostku z Mníšku pod Brdy. To proto, že tato věšteckým darem disponující dáma prý již v prosinci předvídala, že budeme potřebovat roušky a respirátory. Dokonce je prý už sháněla – ale nesehnala!

Panečku, to že měl být útok na Babiše, že nenakupoval spolu s Mníškem pod Brdy již v okamžiku, kdy se nákaza ve Wu-chanu teprve počínala v Číně šířit? Kdyby to udělal, sežrali by ho: plýtvání prostředky, stahování kalhot daleko před brodem, vytváření paniky, snaha být v televizi s něčím originálním, ignorování Bruselu, který nic takového nedoporučoval… Ne, to vůbec nemá smysl komentovat. To už je prostě jenom diagnóza.

Ostatně soudím, že ČT musí být zničena. Vzhledem k tomu, že nekandiduji do Rady ČT si mohu dovolit být o krok napřed. Protože ta hlavní nákaza, „až sejmeme roušky“, poteče z této ze zahraničí řízené instituce ještě daleko divočeji než kdy předtím. 


Všichni k pumpám!

Většinová společnost si ovšem právě nyní vytváří další vrstvu přirozené imunity. Útoky „virulentních“ kolaborantů kancléřky Merkelové proti těm, kteří v první linii právě vytvářejí strategii, taktiku i operativu „válečného stavu“, jsou k tomu skvělou příležitostí. Je úplně jiné téma, proč to všechno vzniklo, kam to míří, a co to bude znamenat. Teď do lodi teče, takže platí jediný kategorický imperativ: Všichni k pumpám!

Opět se ukazuje, že na rozdíl od štěkajících psů většinová (a proto elitářskou Kavárnou nenáviděná) karavana táhne docela spořádaně dál. Ví, že na podstatnější otázky bude čas později. Teď se snaží sdílet zkušenosti – hlavně pro ty, kteří jsou postiženi. Přišel mi na redakční mail od našeho spolupracovníka třeba jeden, který nepokládám za zcela nesmyslný:

„Z osobní zkušenosti z roku 1980, kdy jsem virový zápal plic prodělal, mi kromě antibiotikového krytu pomohla tato rada:

- v polosedu měnit polohu - pomáhá to vykašlávat a vstřebávat výpotek

- pít obecně hodně a několikrát denně čaj z islandského lišejníku, zázvoru, listu jitrocele - pít horký a osladit až po mírném vychlazení medem (případně pít horký neslazený před pocením)

- přidat a držet hladinu kyseliny acetylsalicylové (Acylpyrin) 1-1-1 (ráno v poledne a večer, vždy po jídle) - nekombinovat s Paralenem!!! - lidé ředící krev jinými přípravky se musí poradit s ošetřujícím lékařem

- při zlepšení tělesného pocitu se minimálně půl hodiny intenzivně vypotit (při horečce v studeném zábalu), před pocením přidat navíc jednu tabletu Acylpyrinu a horký čaj, případně nahřát nohy v snesitelně horké vodě

Babské rady? Ale účinné.“


Jistě je takových mnoho, a každý případ je individuální. Ale v podtextu autor vlastně nabádá, že nemáme všechno čekat od státu – i kdyby se vláda ve svých aktivitách přetrhla. Také babská rada. A také účinná.

Zvláště 15. března – v mimořádně poučný a významný den – který navzdory úsilí Okamurovy SPD naši zákonodárci ještě za Významný neoznačili.

Ostatně už se také rozprchli.(Text vyšel na Protiproudu 15.3.2020)


47 komentářů :

 1. Jj,Babiš maká, ale jako vždy jen pro sebe. Jen očekávaný výtěžek jsou v tomto případě "politické body".
  Znovu předvedl, že dříve negativní vlastnosti jsou nyní hodnoceny jako pozitivní, alespoň dle reakce lidí, kterým nevadí jeho neustálé mlžení a lhaní, v čemž je s A. Vojtěchem dobře sehraný.
  Možná, že by jiná vláda situaci neřešila jinak, ale to neustálé lhaní a neschopnost "nalít národu čistého vína", nadutost, sebestřednost, pokrytectví, diktátorství a jájínkovství, to skutečně není hodno premiéra suverénně západu oddaného státu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12.09 Tak si říkám, co by asi dnes dělali takoví velikáni jako byli předsedové vlády Špidla, Nečas, Sobotka. Možná, že by se se současnou situací popral bývalý razantní lampasák Topolánek. U vás je úplně jedno zda Babiš něco dělá nebo nedělá. Každopádně to všechno musí dělat špatně. Nemám Babiše v lásce ale politické body mu za to co dělá přeju! M.R. PS Nebo je to ironie? Potom jsem nepochopil...

   Vymazat
  2. Anonymní 12:09
   Přesně.
   Moc bych nejásal,že se byrokrati z Bruselu zhroutí,jen co se to zlepší,vylezou s novými nařízeními.Min.zdravotnictví Vojtěch je jen figurka Babiše o zdravotnictví nic neví,mluví jen co mu poradí,napíší.

   Vymazat
  3. Můžete mi, prosím tento svůj blábol nějak přiblížit? Jak Babiš maká pro sebe? Tedy pro společnost, která ho zvolila by nejvíce udělal, kdyby nedělal nic a sedl do soukromého speciálu a odletěl na nějaký ostrov v Pacifiku a počkal v luxusu, až se virus přežene? Které jeho dříve nagativní vlastnosti jsou nyní hodnoceny jako pozitivní? V čem lže a mlží on a nebo ministr Vojtěch? Poslední věta vystihuje přesně vás - blbečka z Letné, který visí na rtech zrzavého nedoučeného netáhla v náckovské uniformě. Jste naprosto nepříčetní, že AB řeší věci s přehledem, většina lidí mu věří a na vás kašlou. Ať mně pan David třeba blokne - jste křivý podlý haj.l!

   Vymazat
  4. danny 13:24 Zkuste používat prostor mezi ušima a pak nemusíte používat své "duchaplné??" výrazy.
   S odletem AB souhlas.
   Že AB řeší věci s přehledem je Váš názor na který máte právo.
   Jiní mají názor odlišný a Vy se svým názorem od hnědokošiláče moc nelišíte.
   Ten také není schopen respektovat názor jiných, v jeho případě názor většiny při volbách.
   Jistě nejste špatný člověk, jen podstata diskuse Vám zřejmě uniká.
   Tak přeji den hezkých chvilek, bez rozčílení a prasklých žilek.

   Vymazat
  5. danny.
   Něco napovím.
   Měla být karanténa i pro zaměstnance,jen ten nejnutnější personál,nejnutnější provozy v chodu.
   Babiš si tím jen chránil své provozy,firmy to i zaznělo na poradách vlády.Takhle se jen prodlouží možnost pokračování nákazy.Jak je vidět,roušky nejsou nikde u spojenců a čteme co dělá Německo ze zásilkami pro sousedi.Když to dokázala Čína v těch svých problémech,vyrobit je pro sebe a teď je může dodat mnoha státům,proč se u nás nerozjela výroba?

   Vymazat
  6. Mohu si dovolit napomenout vás -skoro bych řekl nevychovaný - anonyme 14.43? Proč ty výpady proti "danny" když má pravdu? Uspokojujete se také - dejme tomu na novinkách - sprostými nadávkami na Babiše, neboť tam jiní lidé, než psychouši s potřebou nadávat a urážet nevyskytují? Tak diskuze NR této stupidity ušetřete, zde jsou diskutující se snahou být objektivní. Ano, jste nepříčetní nejspíš svými osobními komplexy, které vám brání být objektivní, uspokojujete se nadávkami a výpady, pan Babiš věci řeší, jak to lze - ani jedna vláda před ním takový problém řešit nemusela. Obstál dobře. Jak byste si to představoval vy? Ano, většina lidí panu Babišovi věří. A vy už svými výpady a urážkami zde, "hnědokošiláč" předvádíte mezery ve slušnosti. Ve volbách ANO zvítězilo, do voleb se nenavážejte, podstata diskuzí uniká právě jen vám, a ty stupidní žvásty o prasklých žilkách si nechte pro méďu Béďu. Prostor "mezi ušima" rozhodně používáte špatně - jen k výpadům, nadávkám a urážkám. Co jste vlastně chtěl sdělit - že je pan Babiš špatný a zlý? To už jste na novinkách vyplýtval své dva příspěvky nadávek a nenávisti?

   Vymazat
  7. "Západu oddaný stát..." - no to jsou mi věci, kolaborující dušinko 12:09. Není lepší být stát oddaný svým občanům a ne nějakému západu (či Západu) východu či jihu? Váš přípis je o tom, jak ovce ze stáda poučuje pastýře, komu má být oddán.

   Vymazat
  8. Lukáš: Mocní tohoto světa si jen vyzkoušeli jak díky dnešním médiím a technologiím lze ovládnout lidi a vytvářet paniku. Chřipkou u nás letos onemocnělo několik set tisíc lidí a na komplikace s ní zemřelo více než 200 lidí. Já jsem prodělal v r. 1969 hongkongskou chřipku, tou onemocnělo v tehdejším Československu cca 4 miliony lidí a umřelo cca 10 000 lidí. Panika nebyla žádná. Od té doby jsem již nikdy žádnou chřipku neměl.

   Vymazat
  9. Naprosto souhlasím s anonymem 15.52 Lukáši. Je to objektivní názor na současnou situaci, bez invektiv i bez příkras. Proč jednotlivé "postižené"státy metodiku ochrany před koronavirem opisují jeden od druhého? Všechno stejné! Je to opravdu nejspíš o tom, že se musí odzkoušet, co lidé vydrží, až opravdu bude nutno přikročit k opatření, které bude připomínat dobu naší okupace za protektorátu - tam byla opatření stejná, včetně zákazu vycházení, pouze chybí, že kdo neuposlechne bude zastřelen. Ale i to se může změnit, zatím máme za neuposlechnutí pokuty až tři miliony, a už z toho je zřejmá stupidita této hrozby.To si ty žoky peněz v politice, pro které je milion korun sranda, myslí, že neuposlechnou jen firmy a milionáři? Kde by vzali řadoví občané tři miliony? A chřipkou konkretně u nás onemocní ročně ve stejném období ( a to je toto) tisíce lidí, a bohužel starší ročníky také umírají - tak to prostě je. Proto také si "koronavirus" vypočítali právě teď - do běžného období chřipek. Naší zemí nedávno proběhla nákaza žloutenkou, také se šířil AIDS - ale panika mezi lidmi nebyla rozpoutána žádná. Teď je to úplně jinak. Napřed mediální panika - pak opatření jak za protektorátu, i když to nakupovací drancování potravin se jim poněkud vymklo z rukou - ale? Může opravdu dojít k tomu, že potraviny běžně nebudou a bude je po naší zemi rozvážet jakási charita na příděl. Možná i to se pokusí vyzkoušet - třeba přes léto - kdy se nedostatek potravin dotkne zejména občanů měst bez možnosti vypěstování si vlastních zdrojů obživy. Vůbec nemůžeme vědět a nevíme, co se na nás chystá, mediím věřit rozhodně nelze, de facto už ničemu se nedá věřit, zejména u nás - všechno, od čeho jsme byli uklidňováni po vzniku vytváření "demokracie" nás bohužel potkalo s plnou parádou. A pokud stát a vlády občany tak milují, například proč ještě nebyly amnestovány všechny nesmyslné exekuce? Ty občany ničí a hubí drsněji než nakažlivá choroba. Jenže u toho se všechny vlády bojí reakce zbohatlických hyen - stát si je sám kdysi vytvořil, a teď se jich bojí. Proč tohle začalo v Číně a nejvíc zachvátilo Itálii - těžko spekulovat,a dokud to neskončí a život lidí se nevrátí do normálu - nevěřím ničemu. A časem bychom se zase dozvěděli, kdo za tím vším opravdu stál.

   Vymazat
  10. 15:42 Dovolit si můžete. Pokud najdete jednu jedinou nadávku tak jste lingvistický kouzelník
   I opětovné přečtení místo zbrklých výlevů bymožná pomohlo k porozumnění napsaného, zvláště, co se týká voleb.
   Většina lidí AB věří, protože ho nezná osobně.
   Otevírat deštník po dešti no .... přeberte si to jak, chcete.
   Kdyby to začalo u nás, pak máte pravdu, ale nezačalo.Vláda měla signálů a informací dost a dost k tomu aby zajistila dostatek ochranných prostředků alespoň pro zdravotníky.
   Otevření testovacích center - opět blamáž.
   Co Vám vadí na realitě?

   Vymazat
  11. 12.09 - prosím změřte si teplotu a pak se rozhodněte do čeho půjdete. Navrhuji: "Jeďte do Pelhřimova, ať víte do čeho jdete-"

   Vymazat
  12. 17:04 Výborný nápad, jdu na to!

   Vymazat
  13. 12:09 Sice jsem Babiše nevolil ale podporuji tuto vládu demožumpa a pyjáti jsou nepřijatelní tečka.

   Vymazat
 2. Němce Leynové nějaké ty "hranice" přeci vůbec nevadí. Stejně jako svého času nevadily "hranice" mezi protektorátem a říší. V Berlíně se cosi upeče a tady se stojí v haptáku. Chvilkové uzavření pár hraničních přechodů ještě neznamená, że jsme vyhlásili samostatnost. Ostatně ona nám to paní připomene, jenom co se situace trochu uklidní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava Nemkyne.

   Vymazat
  2. To je opravdu k neuvereni , co z tech fanatiku vypadne. Koukejte mit zrovna tolik mrtvol a nebo vice ,jako jinde v zajmu EU solidarity..

   Vymazat
 3. Alespoň teď mohou občané posoudit zda jsou důležitější
  banány, toaletní papír(který je dnes též nedostatkový) a pseudosvoboda slova a cestování, nebo zdraví a bezpečí.

  Masky mohly být nahrazeny
  Dříve měl každý občan změřen obličej, věděl číslo (velikost) své masky a věděl kam pro ni v případě potřeby jít. Masky byly pro všechny občany(pro mimina speciélní vaky) udržovány neustále v použitelném stavu ve speciálních skladech CO, ze kterých se staly herny, bary, restaurace aj. objekty současné moderní demokratůry a dobře kontrolované svobody, kterou jsme, bohužel, našim potomkům vycinkali v bláhovém přání, aby se měli lépe.
  Lépe se možná mají ale cena, kterou je nutno zaplatit je příliš, příliš vysoká, ale dobře skryta pod pozlátkem moderních (mnohdy zbytečných a inteligenci degenerujících) technologií.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13.00 Dosvědčuji vaše informace o CO do převratu. Několikrát jsem je v diskusích také zveřejnil. Byly i armádní POLNÍ NEMOCNICE likvidované, rozprodávané za hubičku po ARMY SHOPECH... kde byly nejenom roušky (bavlněné = textilní) a dezinfekce, ale chirurgie, gynekologie (ano dámy, i za války se přeci rodí děti)... byly zásoby potravin... DO ROKU 1989 BYLY I NAŠE VÝROBNÍ PROSTŘEDKY - dnes zlikvidované; textilní, chemický atd. průmysl schopné reagovat na nastalé potřeby, byla potravinová soběstačnost...

   Darmo mluvit, kam to od převratu do posledních voleb dnešní tzv "demokratická opozice" dopracovala... Ani nemuseli náš průmysl bombardovat aby ho zlikvidovali, nebo zcizili a zašantročili cizákům... a současnou vládu nutí k "tzv rozpočtové disciplíně" kterou samy nedodržovali - aby jimi úmyslně či stylem "po nás potopa" napáchané škody nebylo možné napravit a třeba vytvořit zásoby alespoň elementárních zdravotnických potřeb pro případ epidemií... ale to by bylo za normální ceny a nikdo by si nenakeťasil...

   Vymazat
 4. Nepište nesmysly !

  OdpovědětVymazat
 5. ad 1209 - zkuste FAKTA, FAKTA, FAKTA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakta máte denně před sebou, stačí jen umět číst a myslet.
   Námátkou jen: všeho je dostatek , lékaři mají vše, z hodin jsou dny a ze dnů týdny, (přitom by stačilo říci jak je to doopravdy), přitom nic není, lékaři křičí, že nic není, musí vás zpovídat přes zavřené dveře, lid si šijí roušky sami, jaká fakta ještě chcete více.
   Vojtěcha nutí říci jméno, kdo mu dal informaci před TV kamerami, ale on sám neřekne jméno lékaře, který novináře ze Seznamu poslal pryč.
   Omlouvat za současnou situaci se (snad samostatně) rozhodl ministr kultury, atd.
   Poslední je akce krizový štáb.

   Vymazat
  2. Asi toho na něm chcete moc! Vo co, že je nepředloží a svá obvinění jimi nepodloží??? Babiše nemusím, ale nyní se chová jako naprosto zodpovědný předseda vlády. Zatím, všechna čest!

   Vymazat
  3. Koronavirus aspoň trochu provětrá státní správu:
   náměstek pustil lež,
   premiér ji zopakoval před veřejností,
   premiér po vítce v médiích informaci prověřil,
   pak se omluvil.
   A později se dozvíme, co se stalo s náměstkem.

   Paní hlavní hygienička se už poroučela. A bude jich víc!

   Vymazat
  4. Jo, každý takový nápor nezvládá. Dělají se chyby. To je lidské. Buďme rádi za Babiše. Vládnout nám dnes demoblok tak nevím, byl li by na tuto situaci připraven lépe než Babiš a dělal by tolik co on? Měl by připraveny roušky? Vím jen jedno, nikdy by se nesnížil k tomu, aby v komunistické Číně něco nakupoval. Fakt nevím, kde by ty roušky sháněl, zřejmě v USA...na rozdíl od našich EU přátel.

   Vymazat
  5. Lékaři by si měli taky něco zajistit a nečekat na pomoc státu. Co dělali primáři nemocnic? Co starostové, co hejtmani? Zubaři, že nemají roušky? Lež jako věž.Jsme přeci v kapitalismu a nemůžeme se pořád spoléhat na stát, že udělá, že zařídí. Přece se nechceme vracet do doby socialismu, kdy to tak fungovalo a ono to opravdu fungovalo. Házet všechno na vládu, že nezajistila roušky kdo to mohl čekat? Nemáme sklady CO apod. Vláda by tedy už měla shromažďovat např. gumáky, až se budou nekontrolovaně zvedat ty Eurosr.čky.

   Vymazat
 6. Buďme rádi za Slováka Babiše a že jsme doma v Čechách.
  https://www.narodninoviny.cz/koronavirus-miliony-lidi-v-usa-si-nemohou-dovolit-lecbu-nemaji-zdravotni-pojisteni/
  Američtí diplomaté podílející se na obchodování s lidskou krví a patogeny za tajný vojenský program.
  https://beforeitsnews.com/awakening-start-here/2020/03/us-diplomats-involved-in-trafficking-of-human-blood-and-pathogens-for-secret-military-program-13007.htm Sobota 14. března 2020.
  Tajné zařízení se nachází pouhých 17 km od vojenské základny USA Vaziani v gruzínském hlavním městě Tbilisi. Proč entomolog pracuje pro americkou armádu a proč mu byla udělena diplomatická imunita? Entomologická válka je druh biologické války, která používá hmyz k přenosu nemocí. Gruzie hraničí s americkým hlavním soupeřem - Ruskem. Moskva opakovaně vyjadřovala své obavy z možného vývoje biologických zbraní v blízkosti ruských hranic, včetně šíření chorob hmyzem. Takové obavy nejsou neopodstatněné, vzhledem k nedávnému americkému patentu na systém uvolňování toxických komárů , který udělil Úřad pro patenty a ochranné známky Spojených států v roce 2014. Vynález zahrnuje dron, který může uvolňovat infikované komáry.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že v USA nemají lidi zdravotní pojištění a u nás ano není přeci ale zásluha AB.
   To že v USA nemá zdr. pojištění 40% obyvatel je daň za přepychový živt pár jedinců.
   Jen abychom u nás nedopadli stejně.
   Agresívní politika USA, které docházejí zdroje(nebo si je chce šetřit), musí být jasná pro každého myslícího homo sapiens.
   Jen sapiens nestačí, ale rychle jich přibývá.

   Vymazat
 7. na co hranice ? https://www.facebook.com/miroslava.agnesova/videos/221657205697149/

  OdpovědětVymazat
 8. 12:09 No, tak jste si plivnul a dušička má klídek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sundejte si růžové brýle a nasaďte si roušku, či respirátor z plných skladů.

   Vymazat
 9. Velice trefně napsáno pane Hájku, děkuji.

  OdpovědětVymazat
 10. Není poněkud slabomyslné na serveru “jen pro myslící” zveřejňovat články psychopatů, komolících jména? Takhle ty myslící fakt nepřilákáte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím že to může být naopak. Myslící lidi s objektivnímu názory se zde budou vyskytovat častěji, a psychopati odpadnou - respektive - vrátí se na novinky, odkud sem vylézají jako myši z děr, poté,co vyčerpají svůj příděl dvou příspěvků plných nenávisti, nadávek a zloby pod každým článkem. Všechno zlé může být pro něco dobré -tak to říkala moje babička.

   Vymazat
  2. Autor článku pan Petr hájek není v žádném případě psychopat. "Zkomolení" jejího rodového jména je jen úpravou pro českou výslovnost. MYslící člověk se této "zkomolenině" od srdce zasměje, zato osoba myšlení jen předstírající se tváří a píše, jakoby kousla do citrónu. Jak jsem si všiml, tento server navštěvuje průměrně za den 50.000 čtenářů a v posledních dnech počet mírně stoupá.

   Vymazat
  3. Samozřejmě anonyme 15.47 - zmýlil jsem se, autora článku pana Hájka jsem vůbec na mysli neměl, naopak, rád jeho články čtu. Měl jsem na mysli diskuzní články - neboli diskuzní příspěvky, a špatně jsem se vyjádřil.Omlouvám se.Od "srdce" se už sice dávno nesměji, bohužel není čemu, ale nikoho bych se nikdy nespravedlivě dotknout nechtěl.

   Vymazat
  4. O takové ani tady nestojíme....

   Vymazat
 11. 12:09 Máte pravdu. Naprosto přesně si dovedu představit v roli premiérky, vznešenou dámu Miroslavu Němcovou, jak s neskutečným šarmem a v úplném klidu, bravůrně zvládá situaci k maximální spokojenosti celého národa.
  Ono se stačí podívat co zatím stačil napáchat jeden odborník na pražském magistrátu. Zlatej Babiš !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V době kdy jak se říká musí všichni k pumpám, aby loď nešla ke dnu, staří známí grázlové a hyeny se snaží o to, o co se snaží od začátku kdy Babiš začal dělat pořádek, za každou cenu využít situace o odstřelit jej. Milionový chlívek se za mohutné finanční podpory a blbosti zpovykovaných pražáků o to snaží již dosti dlouho. Tak mi přišlo na mysl, zda takovéto sabotování úsilí zvládnout krizovou situaci, i když je to maximálně nechutné, není vlastně trestné a pokud není asi by stálo za úvahu tyto zmetky trestat. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
 12. Něco tuzemského - také hrůza...
  http://www.nwoo.org/2020/03/16/vyzyvam-vladu-k-okamzitemu-vypnuti-5g/

  OdpovědětVymazat
 13. Zato Vy mičurini toho víte a vidíte až za hrob,akorád Vás má celá republika plné zuby,..není zubařů,tak si dávejte pozor ať o ně nepříjdete,to Vaše počínání už je nutné řešit....

  OdpovědětVymazat
 14. COVID-19 je to virus velmi pravděpodobně upravený v laboratoři https://www.youtube.com/watch?v=P2KW1kud9fg
  MUDr. Soňa Peková, PhD., vědecká pracovnice, která v Česku reálně zkoumala RNA sekvenci viru (protože ji přímo má k dispozici od dvou pozitivně testovaných pacientů), jen řekla svůj závěr: "vnitřek" viru, části jeho ribonukleové kyseliny, nejsou přírodní mutace, ale jsou, s velmi vysokou pravděpodobností, vytvořené člověkem ... (14:38) je to umělý virus, upravený v laboratoři ... ale Čína ho sama proti sobě nevypustila ... to udělal její nepřítel, aby jí zlikvidoval ekonomiku!

  OdpovědětVymazat
 15. Zkouška rozhlasu, jak se zdá tak se nám big brother učí disciplíně na malých. Paralelní servery? Snad je nezavěsí všude všem.

  Tam to asi nebude. :lol:
  Platí že se nám společnost mění hejbly na formanty ze zpovykaných, řevnivých, podloudných, kradmých, řevnivých kapitálových egoistů i na kýženou kalergizaci kulturou 7. století 14. století neměnného islamismu.
  https://www.youtube.com/watch?v=FPzOYoPMx6E
  https://www.youtube.com/watch?v=SO5_QQVYlpA

  Ze zvědavce dnes 5:30
  Blízká budoicnost
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?
  Souhlas s autorem článku. Vakcína bude a možná už je jenom se čeká na ten pravý moment,až napětí dostoupi vrcholu a společnost bude na hraně kolapsu.
  Pak přijde jako spása z nebes vytouzena vakcína. Vakcínace bude povinná a kdo jí odmítne, ten si půjde sednout i s finanční pokutou, která zruinuje jeho i jeho blízké.
  Lidé, ve kterých je od nepaměti zakódován strach z nemoci a hlavně ze smrti, budou naprosto dobrovolně podstupovat vakcinaci.
  Ano, autor má pravdu, mocný tohoto světa nás opět jako ovce nahnali tam, kam potřebuji a my jim přitom budeme ještě tleskat.

  377577

  No ano oni opravdu u dětí pěstují egoismus ad absurdum nesouměřitelně bohatých inicializace stylem můžeme, můžete aby je v dospělosti hodili do bezprizorného davu exploatovaných stylem žerte se a perte se. Pokud nejsou potomky oligarchů.
  Vidím z tím bezbřehou zlomyslnost protože jistě ví co zdeformovaní poté s vymezováním seberealizací budou vyvádět dokud tedy nedostanou rozum, tedy většinově v soutěžích kapitalismu odstraňování konkurencí pokud jim to dovolí hormony a samolibost daná věkově a sociospolečensky postaveními vlastně instalovaných neofeudalizací a arogancí moci samozřejmě s korupcí a všemi nosnými atributy které si ti s méně než dvouciferným IQ ani nemohou brát na zřetel. A tedy platí že nejhorší je srážka s blbcem. 😀 😮

  https://www.youtube.com/watch?v=SO5_QQVYlpA Helejďte se, nelekejte se až bulvárovi při rychločtení vypadnou a bude den kdy se země zachvěla.

  0 OdpovězUpravBře 17, 2020 16:19

  Z PP
  https://pravyprostor.cz/noste-rousky/

  Vyhrabal jsem roušku a trojcípý šátek z autolékárničky co jsem měl v rapidu 130 a s tím mám příhodu jak začaly kontroly dvouletosti lékárniček že mne zastavili a po důkladné kontrole jsem jim dal lékárničku z kufru a obracel propriety v rukou “sděláno v sssr” a bez datumu. Už bylo vidět že se nadechuje tak jsem mu oznámil že v někde v autě za sedadly mám ještě jednu a tam byli 3. děvčata +1. ve předu a ty vypukli v tak hurónský smích až řev že jsem nevěřil že takového obcování jsou vůbec schopné . Podal mi ji znechuceně zpátky s tím ať jedu, ať mne nevidí. Škoda, museli by vylézt a mohli jsme si ještě užít komedie. :yes:

  OdpovědětVymazat
 16. https://www.arfa.cz/skonci-epidemie-koronaviru-v-dubnu-dva-predni-odbornici-odpovidaji-ocitli-jsme-se-ve-smycce-kdy-to-na-podzim-zacne-znova-hodne-cerna-vize-budoucnosti/#.XnDPWHJKi70

  OdpovědětVymazat
 17. Někteří diskutující se tu chovají tak, že by zřejmě byli schopni koronavirus mezi své spoluobčany roznášet a to jen pro to, aby dokázali, jaký je ten Babiš neschpný kretén. Hérečka Holubová z této skupiny si taky jistě mne ruce a očekává první mrtvoly hlavně těch starších...

  OdpovědětVymazat
 18. Je dobře vědět, že existují pitomci, kteří staví na roveň onemocnění chřipkou a jeho šíření s onemocněním virem COVID-19 a jeho šířením. Přiznaná hloupost je méně nebezpečná, než ta utajená. Je skvělé, vy hlupáci, že jste se práskli. Vřelý dík.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.