Reklama

pátek 27. března 2020

Koronavirus a Gatesova nadace

Americký miliardář Bill Gates
F. William Engdahl
27. 3. 2020   překlad Zvědavec
Pravděpodobně nikdo nebyl v podporování a financování výzkumu vakcín, zaměřených na boj s koronavirem, aktivnější, než Bill Gates a Nadace Billa a Melindy Gatesových. Od sponzoringu simulace globální pandemie koronaviru, která byla provedena jen pár týdnů před oznámením vypuknutí nákazy ve Wu-chanu, až po financování mnohých snah korporace přijít s novou očkovací látkou na zjevně nový virus - to vše je spojeno s přítomností Gatese. Co to vlastně znamená?


Musíme uznat, že Bill Gates má přinejmenším věštecké schopnosti. Již celé roky tvrdí, že přijde globální zabijácká pandemie, a že na ni nejsme připraveni. Gates přednesl 18. března 2015 na konferenci TED ve Vancouveru projev o epidemiích. Ten den na svém blogu napsal: „Právě jsem krátce hovořil o tématu, které jsem v poslední době hodně studoval - o epidemii. Epidemie eboly v západní Africe je tragédie - v době, kdy toto píšu, zemřelo přes 10 000 lidí.“ Gates poté dodává: „Ano, tato epidemie je strašná, ale ta další by mohla být mnohem horší. Svět prostě není připraven na to, aby se vypořádal s takovou nemocí - obzvláště například s prudce nakažlivou chřipkou - která by velmi rychle infikovala velké množství lidí. Ze všeho, co by mohlo zabít 10 milionů lidí nebo více, je zdaleka nejpravděpodobnější epidemie.“

Ve stejném roce (2015) Bill Gates napsal článek pro časopis New England Journal of Medicine s názvem „Příští epidemie: Lekce z eboly“. Zde hovořil o speciální třídě léčiv, která „dají pacientům řadu konkrétních konstruktů, založených na RNA, které jim umožní produkovat specifické proteiny (včetně protilátek). Ačkoli je to velmi nová oblast, je to slibné, protože je možné, že by mohla být navržena bezpečná terapie, a mohla by být poměrně rychle uvedena do výroby ve velkém měřítku. Zásadnější výzkum, a také vývoj v biotechnologických společnostech, jako jsou Moderna a CureVac, by nakonec mohly z tohoto přístupu učinit klíčový nástroj pro zastavení epidemií.“ Moderna a CureVac dnes získávají finanční prostředky od Gatesovy nadace a jsou na čelním místě, pokud jde o vývoj schválené vakcíny COVID-19, založené na mRNA.


2017 a založení Koalice pro inovace epidemické připravenosti (CEPI)


Globální pandemie nemoci, která je podobná chřipce, je ve skutečnosti něco, na co se Gates a jeho dobře dotovaná nadace roky připravovali. V roce 2017 během Světového ekonomického fóra v Davosu založil Gates společně s vládami Norska, Indie, Japonska a Německa, a také s britskou charitativní organizací Wellcome Trust, tak zvanou Koalici pro inovace epidemické připravenosti. Jejím účelem, tak jak bylo zveřejněno, je „urychlit vývoj vakcín, které budeme potřebovat, abychom zabránili šíření“ budoucích epidemií. V té době poznamenal, že „jedna slibná oblast výzkumu vývoje vakcín spočívá ve využití pokroků v genomice ke zmapování DNA a RNA patogenů a výrobě vakcín.“ K tomu se ještě vrátíme.


Event 201 (simulace pandemie)


Bill Gates a nadace rozjeli v průběhu roku 2019 na plné obrátky své pandemické scénáře. Natočil video pro Netflix, které mělo až strašidelný imaginární scénář. Ve videu, které je součástí série „Explained“ („Objasněno“), je představen trh v Číně (na němž se zabíjejí zvířata), jenž je plný živých i mrtvých zvířat, kde se objeví vysoce smrtící virus, který se šíří globálně po celém světě. Gates se ve videu objevuje jako odborník, který varuje: „Pokud přemýšlíte o tom, co by mohlo přijít a zabít miliony lidí, tak pandemie je naše největší riziko.“ Řekl, že pokud se neudělá nic pro lepší přípravu na pandemii, přijde čas, kdy se svět začne ohlížet zpět a přát si, aby v minulosti více investoval do potenciálních vakcín. K tomu došlo několik týdnů předtím, než se svět dozvěděl o netopýrech a mokrém trhu se živými zvířaty v čínském Wu-chanu.

V říjnu 2019 začala Gatesova nadace spolupracovat se Světovým ekonomickým fórem a Centrem pro zdravotní bezpečnost z prestižní Johns Hopkins School of Public Health, aby schválili tzv. simulaci „fikčního“ scénáře, které se zúčastnili i přední světové osobnosti z oblasti veřejného zdraví. Tato epidemiologická hra dostala název „Event 201“.

Jak je popsáno na jejich webu, Event 201 simulovala „vypuknutí nákazy novým koronavirem, přenášeným z netopýrů na prasata a poté na lidi, který je nakonec přenosný z člověka na člověka, což vede k vážné pandemii. Patogen a onemocnění, které způsobuje, jsou modelovány převážně na SARS, ale v komunitě jej lidé s mírnými příznaky přenáší mnohem více.“

Ve scénáři Event 201 nemoc pochází z chovu prasat v Brazílii, šíří se v regionech, kde žijí lidé s nízkými příjmy, a nakonec je z ní epidemie. Nemoc se dál šíří leteckou dopravou do Portugalska, USA a Číny a dále, a žádná země epidemii nezvládá. Ve scénáři se popisuje, že v prvním roce nebude dostupná žádná vakcína. „Protože je celá lidská populace náchylná k této nemoci, během prvních měsíců pandemie se kumulativní počet případů exponenciálně navýší, a každý týden se zdvojnásobí.“

Scénář poté končí po 18 měsících, kdy fiktivní koronavirus má na svědomí 65 milionů úmrtí. „Pandemie se začíná snižovat kvůli klesajícímu počtu lidí, náchylných k této nemoci. Pandemie by jinak pokračovala až do chvíle, než by byla vynalezena účinná vakcína nebo dokud by se nenakazilo 80 až 90 procent světové populace.“


Event 201 - hráči


Stejně tak, jako je zajímavý prorocký fiktivní scénář simulace Event 201 z října 2019, může být zajímavý i seznam účastníků, pozvaných k účasti na hře o imaginární globální nákaze.

Mezi vybranými „hráči“, jak je nazývají, byl i George Fu Gao. Profesor Gao je od roku 2017 ředitelem čínského Centra pro prevenci a kontrolu nemocí. Jeho specializace zahrnuje výzkum „přenosu mezidruhových virů chřipky (host jump)... Také se zajímá o ekologii virů, zejména o vztah mezi virem chřipky a stěhovavých ptáků, nebo o trhy s prodejem živé drůbeže a ekologii virů, pocházejících od netopýrů, a molekulární biologii.“ Ekologii virů, pocházejících od netopýrů...

Kromě profesora byla v týmu i Avril Hainesová, bývalá zástupkyně ředitele CIA v době Obamova prezidentování, která působila také jako Obamova poradkyně v rámci národní bezpečnosti. Dalším z hráčů Gatesovy hry byl kontradmirál Stephen C. Redd, ředitel Úřadu pro ochranu a připravenost veřejného zdraví v Centru pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Právě CDC je v centru obrovského skandálu, protože nemá k dispozici adekvátní funkční testování na onemocnění COVID-19 v USA. Jejich připravenost nebyla v žádném případě chvályhodná.

Do skupiny ještě patřil Adrian Thomas, viceprezident obrovské lékařské a farmaceutické společnosti Johnson & Johnson, provázené skandálem. Thomas je v této společnosti zodpovědný za pandemickou připravenost, včetně vývoje vakcín proti ebole, horečce dengue a HIV. Dalším z účastníků byl Martin Knuchel, ředitel krizového oddělení a managementu obchodní kontinuity ve společnosti Lufthansa Group Airlines. Lufthansa byla jednou z hlavních leteckých společností, která během pandemické krize COVID-19 výrazně omezila lety.

To vše poukazuje na to, že Bill Gates byl velmi posedlý možností rozšíření globální pandemie, o níž uvedl, že by mohla být ještě větší, než úmrtí způsobená záhadnou španělskou chřipkou v roce 1918, a jeho varování trvala nejméně posledních pět let. Nadace Billa a Melindy Gatesových se kromě jiného také podílí na financování vývoje nových vakcín za pomoci nové a riskantní metody editace genů CRISPR a dalších technologií.


Vakcíny proti koronaviru


Finance z Gatesovy nadace podporují vývoj vakcíny na všech frontách. Biotechnologická společnost Inovio Pharmaceuticals v Pensylvánii obdržela 9 milionů dolarů od Koalice pro inovace epidemické připravenosti (CEPI), podporované Gatesem, aby vyvinula vakcínu INO-4800, která má být testována na lidech v dubnu, což je podezřele rychlý časový rámec. Kromě toho Gatesova nadace poskytla nedávno této společnosti dalších 5 milionů dolarů na vývoj patentovaného chytrého zařízení pro intradermální aplikaci nové vakcíny.

Navíc peníze z Gatesovy nadace financují prostřednictvím koalice CEPI vývoj radikální nové očkovací metody, známé jako messengerRNA nebo mRNA.

Spolufinancují americkou biotechnologickou společnost Moderna Inc. v Cambridge, ve státě Massachusetts, která vyvíjí vakcínu proti novému koronaviru, který se poprvé objevil v čínském městě Wu-chan, nyní nazývanému SARS-CoV-2. Partnerem této společnosti Moderna je americký Národní institut pro alergie a infekční choroby (NIAID), jenž je součástí Národního ústavu zdraví (NIH). Šéfem institutu NIAID je Dr. Anthony Fauci, který je zároveň členem pracovní skupiny pro koronavirovou krizi při Trumpově administrativě. Na vakcíně Fauci-Gates Moderna mRNA-1273 je pozoruhodné zvláště to, že byla připravena v řádu několika týdnů, nikoli let, a že 24. února ji obdržel Fauciho institut, aby ji testoval přímo na lidských pokusných králících, nikoli na myších, jak je to běžné. Tal Zaks, hlavní lékařský poradce ve společnosti Moderna, uvedl: „Nedomnívám se, že testování na zvířecím modelu je na kritické cestě k tomu, aby mohlo dojít ke klinickým testům.“

Dalším pozoruhodným přiznáním Moderny je právní informace na jejich webových stránkách - „Zvláštní poznámka, týkající se výhledových prohlášení:... Tato rizika, nejistoty a další faktory zahrnují mimo jiné:... fakt, že nikdy neexistoval komerční produkt, využívající technologii mRNA, schválenou k použití.“ Jinými slovy, zcela neověřený dopad na lidské zdraví a bezpečnost.

Další biotechnologickou společností, která pracuje s neověřenou technologií mRNA na vývoji vakcíny pro COVID-19, je německá společnost CureVac. Od roku 2015 získala CureVac peníze z Gatesovy nadace na vývoj své vlastní technologie mRNA. Gatesem podporovaná Koalice pro inovace epidemické připravenosti (CEPI) v lednu udělila více než 8 milionů dolarů na vývoj vakcíny mRNA na nový koronavirus.

K tomuto faktu si přidejte skutečnost, že Gatesova nadace a související subjekty, jako je CEPI, představují největší financovatele veřejně-soukromého subjektu, známého jako Světová zdravotnická organizace (WHO), jejíž současný ředitel Tedros Adhanom - historický první ředitel WHO, který není doktor medicíny - pracoval celá léta na HIV v rámci Gatesovy nadace v době, kdy byl ministrem vlády v Etiopii. Skutečně vidíme, že prakticky neexistuje žádná oblast současné koronavirové pandemie, kde bychom nenašli otisky všudypřítomného Gatese. Zda je to pro dobro lidstva nebo důvod k obavám, ukáže jen čas.


19 komentářů :

 1. Jak znám tyhlety miliardáře, tak to všechno dělá pro dobro lidstva. Oni už jsou prostě takový. Leží takhle v pelechu a vyhlíží z Windows tu pandemii, zase předběhl dobu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná nic nepředběhl. Jen měl tak dobré kontakty, že věděl víc než ostatní o tom, co se zamýšlí v těch úplně nejvyšších světových kruzích...

   Vymazat
  2. České titulky, z roku 2015 Gates, 8 minut. K virům, ebole:
   https://www.youtube.com/watch?v=6Af6b_wyiwI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR33b2Oe8LWxBKk97B5yp7n1R16gAjWdBYUxiurmhD7fU53kzcJTalzoRbI

   Vymazat
 2. Bill Gates nemá zrovna věštecké schopnosti. Příklady asi nechcete pamatovat. Třeba u prvních PC (PC XT) tvrdil, že nikdy nebude pro PC potřeba paměť větší než 750kB. O pár let později mluvil o vzniklém Internetu jako o celkem nezajímavé dětské hračce a Mikysoft se s ní proto nebude zabývat... Vždy záhy musel svůj názor silně změnit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zid B.Gates je obchodnik, moc computrum nerozumel. Koupil od jednoho programatora primitivni operacni system pro PC, prodal ho za velke penize IBM a na kazdem prodanem PC mel licencni poplatek a bohatnul. Zalozil firmu Microsoft,ktera ten system dal vyvijela a bohatla na jeho prodeji. Nesmirne zbohatnul a snazi se hybat svetem, chce populaci zredukovat na 5 %. Patri ke zlu tohoto sveta.

   Vymazat
 3. Pokud je to tak, že Gates patří ke globálním elitám, pak je zřejmé, že nadace Pandemie není jeho koníček, ale úkol. Nejlepší možnost jak během let pandemii vymyslet a realizovat. Samozřejmě s ohledem na prosazení a upevnění globální vlády. Samotný virus mohl být klidně vyroben ve Wuchanu a dodán čínskými specialisty na světový trh.
  Teď můžeme tak akorát sledovat, jak se tato truchlohra bude vyvíjet a pokusit se nepodlehnout. Čemu všemu? Toť otázka ...
  wc

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Virus mohl být stvořen kdekoliv. Zajímavé je, že nějaký italský lékař se specializací na plicní nemoci se s podobným případem rozpladu plic setkal už na podzim minulého roku v severní Itálii. Tehdy to bral jako nějakou zvláštní chřipku...

   Vymazat
 4. Já též nemám věštecké schopnosti, jen jsem zvědavý kdy zkrachuje ČSA a kdy se do toho namočí i Boeing. Před rokem tvrdili, že za 3 měsíce to dají do pořádku. Je to rok a pořád nic, zřejmě jim vypadli údaje o roku.

  OdpovědětVymazat
 5. Jenom Gates a Soros jsou videt z tech superbohatych, protoze maji potrebu sebeznazorneni. Ti ostatni jsou skryti, ale svet je zna, tech nekolik stovek nejbohatsich zidovskych rodin, ktere uz od nepameti hybaji svetem, financuji valky a tohle s koronou maji taky na svedomi.
  Tam je to zlo, ktere je nutne co nejdrive vymytit beze zbytku.

  OdpovědětVymazat
 6. Great! I enjoyed your post. Good, good, great, great. build royale

  OdpovědětVymazat
 7. Největší hnus je ten, že mu na jeho "aktivity" vlastně platí každý z nás. Stačí mít Windows a další produkty ....
  Povede se už konečně někomu vytvořit něco alternativního, plně funkčního místo nutných windows, které se už ani tak moc ani netají špehovacími "úkoly"? A aby to nebylo jen pro znalce linuxu, který se sice jakž takž snaží, ale stále to není ono, protože většina uživatelů PC prostě nemá a nemůže mít ponětí o ničem jiném, než o tom jak správně "užívat" "normální" programy.

  OdpovědětVymazat
 8. No jo z kluka z garáže se stal jeden z nejhorším zmetků na zemi. Chtěj zemi pro sebe a na ni jenom pár otroků kteří by jim sloužili.

  OdpovědětVymazat
 9. Já bych řekl, že na všem je nejhorší, že svět v podstatě ovládají jen staří impotentní dědkové. Politika napříč všemi státy? Samej starej dědek - multimilionáři, multimilardáři, a celá tahle penězi zavšivená sebranka. Proto taky se koronavirus ( asi od boha?) zaměřuje jen na ty starce, protože dobrovolně nikdy žádnej ten svůj politický pelech neopustí. Mají dementní mozky, jsou to chcíplotiny už zaživa, ale nechají si vykuchat skoro všechny orgány, a pořídí si nové ( mají prachy - ne?) a každej si myslí, že bude žít pět set let? Tak teď se konečně něčeho bojí. No a pokud jde o naše lidi -ať staré nebo mladé - měli by žít jako vždycky, to znamená normálně. Nenechat se oblbovat a vytočit. Ovládat strachem z neznámého. Nepřipustit žádnou novou totalitu, pod žádnou záminkou. A místo internetovýho škváru číst romány, nebo všem hrozí zvyšování krevního tlaku v důsledku strachu, vzrušování a vztekání se.Teď bude houfně přibývat novinářských parazitů, jejich články už jsou přiblblé, pořád opakované, schválně vyhrabávají jenom negativní sračky - to je nějaké novinářské umění - neřku-li nadání? Otevřu si novinky - to už je jenom k smíchu. Ale jak snadno se vydělává na sračce hozený na papír nebo do internetu. Všichni podnikatelé, kteří krachují, by měli najet na novinařinu, tam se uchytí každej hňup a jejich jedinej cíl je úplně totálně zdevastovat lidské myšlení, rozum a cit. Z lidí se stanou na dálku ovládané loutky. Jestli se nevzpamatujou rychle, duševně skončili. A pak i tělesně, protože život, o kterej se tak hystericky bojí, už nebude mít žádnou cenu. Všechny "hodnoty" budou jenom v internetu - jinde už ne. Přestane záležet na tom, kdo sedí na židli vedle tebe, hlavně že čumíš do internetu a tak žiješ život!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není dědek jako dědek, ten co má místo mozku $ si myslí, že je Bůh a může všechno. Ale dědek na druhém konci, má strach, že už tu zavazí. Želbohu společnost se prvnímu klání a druhého se nezastane a přitom brzy většina z nás budeme ti druzí. Je to jen naše vina.

   Vymazat
 10. Internet jako všechno parazit zneužívá, moudrý užívá a hloupí je na něm závislý.

  OdpovědětVymazat
 11. noviczech
  ...západní svět je posedlý idejema. Oni stále něco chtějí, chtějí ukázat že na to mají a tak známý cestovatel a komentátor přírodních filmů, pan Attenborough v televizi veřejně pronesl, že sponzoruje organizací v Anglii, která se zabývá SNÍŽENÍM POČTU OBYVATEL TÉTO PLANETY!!! Víte, zvedá se mi z nich žaludek, Adolf Hitler se také přičinil o snížení počtu obyvatel této planety a je dnes ve světě jeho jméno synonymem SMRTI!
  ...holt, někde se nám přepálila pojistka, ale teď, kdo a kde ji najde! : - ))

  OdpovědětVymazat
 12. Fantastická úvaha: postupující globalizace světa se děje vlastně od roku 1814, Waterlo, Rotschild na základě oklamaní anglické bursy má anglického krale v kapse: Kdo tiskne peníze ovládá svět. Postupně dále: 1913 FED, za 16 let černý pátek na newyorkské burse a několikaletá krize, konsolidace vlastnictví kapitálu. Obě světové války: dílo banksterů. Po druhe světové válce hegemon USA, 1944 Breton Woods, dolar nade vše. 1971 - pryč zlato, pouze virtální peníze - papírové, rostou emerické a jiné dluhy, které není možno splatit. 1985 - tušení rozpadu bipolárního světa, počítače, ty nejvykonnější ve finančnictví. Nyní diky tomu čtyři firmy peněžní vlastní nejvíce akcii, dalo by se říci vlastní celý svět. Za tím všim supermiliardáří, vesměs banksteři s nejmocnějším mužem planety Rotschildem - diskrétní elita. Tato skupina lidí, to jest 15 nejbohatších familií země usilující o světovládu musí udělat ještě v tomto směru několik kroků, možná jen jeden. Je třeba udělat krizi /krize i válka,zbidační států po válce atd/, krizi podobnou jako v roce 1929, ale nyní se již lidé dovtípí, že za takovou krizi stojí pracháčí, protože se tohle tiskne v knihách a je toho plny internet. Co tedy, kdyby vir? Již ne neštěstí bursovní ale přírodní, nikdo za to nemůže. Ono by se dalo ukázat prstem, tak jak se to děje i nyní - USA. Ale kdo to dokáže? Důkazy nebudou. Proto nynější krize s coronavirem je jen předzvěstí té závažnější - asi s větší umrtnosti, protože u této je ta umrtnost stejná jako u chřipky. Genius epidemicus s větší razanci než coronavir tuším již je vyroben. A co nyní? To bude asi jen zkouška, generálka před premiérou před tím virem, který se teprve v budoucnu objeví. Pokud jste nerozuměli tomu co jsem napsal. Odkazuji na knihu Josef Bialek: Doba otroků, polský knižní trh. Jen stručně: průměrně inteligentníé samouk se naučí cizí /tedy např. západní/ jazyk při vynaložení 3-5 hodin denně za dobu 3 měsíců. Pak dokáže s dobrým slovníkem číst cokoliv v tomto cizím jazyce. Proto nevýskejte, naučte se polsky. Určitě se to vyplatí. Budete druhý člověk. A v té knize není o virech nic, v té knize je o tom jak jsme se stali otroky díky penězům, spíše díky vlastnikům obrovských částech peněz, otroky daleko většími než jsme byli za komunismu, o čemž většina debilů /to je mé označení pro neinformované lidi/ vůbec neví, naopak myslí si, že žijeme ve svobodě.

  OdpovědětVymazat
 13. Fantastická úvaha: postupující globalizace světa se děje vlastně od roku 1814, Waterlo, Rotschild na základě oklamaní anglické bursy má anglického krale v kapse: Kdo tiskne peníze ovládá svět. Postupně dále: 1913 FED, za 16 let černý pátek na newyorkské burse a několikaletá krize, konsolidace vlastnictví kapitálu. Obě světové války: dílo banksterů. Po druhe světové válce hegemon USA, 1944 Breton Woods, dolar nade vše. 1971 - pryč zlato, pouze virtální peníze - papírové, rostou emerické a jiné dluhy, které není možno splatit. 1985 - tušení rozpadu bipolárního světa, počítače, ty nejvykonnější ve finančnictví. Nyní diky tomu čtyři firmy peněžní vlastní nejvíce akcii, dalo by se říci vlastní celý svět. Za tím všim supermiliardáří, vesměs banksteři s nejmocnějším mužem planety Rotschildem - diskrétní elita. Tato skupina lidí, to jest 15 nejbohatších familií země usilující o světovládu musí udělat ještě v tomto směru několik kroků, možná jen jeden. Je třeba udělat krizi /krize i válka,zbidační států po válce atd/, krizi podobnou jako v roce 1929, ale nyní se již lidé dovtípí, že za takovou krizi stojí pracháčí, protože se tohle tiskne v knihách a je toho plny internet. Co tedy, kdyby vir? Již ne neštěstí bursovní ale přírodní, nikdo za to nemůže. Ono by se dalo ukázat prstem, tak jak se to děje i nyní - USA. Ale kdo to dokáže? Důkazy nebudou. Proto nynější krize s coronavirem je jen předzvěstí té závažnější - asi s větší umrtnosti, protože u této je ta umrtnost stejná jako u chřipky. Genius epidemicus s větší razanci než coronavir tuším již je vyroben. A co nyní? To bude asi jen zkouška, generálka před premiérou před tím virem, který se teprve v budoucnu objeví. Pokud jste nerozuměli tomu co jsem napsal. Odkazuji na knihu Josef Bialek: Doba otroků, polský knižní trh. Jen stručně: průměrně inteligentníé samouk se naučí cizí /tedy např. západní/ jazyk při vynaložení 3-5 hodin denně za dobu 3 měsíců. Pak dokáže s dobrým slovníkem číst cokoliv v tomto cizím jazyce. Proto nevýskejte, naučte se polsky. Určitě se to vyplatí. Budete druhý člověk. A v té knize není o virech nic, v té knize je o tom jak jsme se stali otroky díky penězům, spíše díky vlastnikům obrovských částech peněz, otroky daleko většími než jsme byli za komunismu, o čemž většina debilů /to je mé označení pro neinformované lidi/ vůbec neví, naopak myslí si, že žijeme ve svobodě.

  OdpovědětVymazat
 14. Ja si myslím, že BG neveští. Len oznamuje, čo sa stane. A ako to vie, je iná vec - pravdu, čo zamýšľajú najbohatší na tejto planéte (s nami) sa nedozvieme. Tak hádajme...

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.