Reklama

sobota 7. března 2020

Koronavirus: Mnoho povyku pro nic? Nebo něco nevíme?

Michal Brand
7. 3. 2020
Koronovarius dorazil do Evropy. Zejména Itálie je zasažena a je zatím nejvíce postiženou zemí Evropy. Celková čísla nakažených lidí a úmrtí ale zatím nedávají seriózní důvody k vážným obavám.
Údaje z Číny bylo možné považovat za uměle podhodnocené a bylo možné a dokonce irealistické předpokládat, že čínská vláda zamlčuje skutečný rozsah krize. Nepřímé signály, jako například drastická opatření (karanténa pro desítky milionů lidí, uzavřená města, vylidněné ulice, bezpečnostní složky pořádající opravdové hony na kohokoli, kdo porušil zákaz vycházení a sdružování se, a nebo nemá masku apod.), to vše ukazovalo, že jde o velice vážnou epidemii velice nebezpečného viru.


Údaje z Itálie, která je s výjimkou Íránu viditelně nejvíce postiženou zemí celého „ne čínského světa“, nebo přinejmenším celého západního světa, ani údaje z Itálie tedy neukazují na žádnou závažnou epidemii nebezpečného viru. Ať to zní, jak chce cynicky, počty mrtvých jsou tak nízké, že větší úmrtnost je na každoroční sezónní chřipku. A to italská vláda ani nepřistoupila na tak drakonická a tvrdá opatření jako vláda čínská.

Je pravdou, že jedním z faktorů ve hře může být vyšší nebezpečnost viru pro asijskou populaci, asijskou rasu. (Rasa je sice rozhodnutím soudruhů z NDR neexistující věc, ale v reálném světě lidské rasy existují. A stejně tak existují geneticky dané rozdíly mezi rasami, ba dokonce i mezi národy. I kdyby soudruzi z NDR již nikdy neudělali žádnou další chybu, řečeno slovy z Pelíšků. A i kdyby soudruzi z NDR přijali ne jednu, ale tisíc deklarací. https://www.uni-jena.de/en/190910_JE_en.html )

Nicméně, zatím se zdá, že mimo Čínu je nakažlivost viru a úmrtnost na nCoV2019 velice nízká. Úmrtnost v Číně je možná diskutabilní (k řadě indikací, proč by počet mrtvých v Číně mohl být podstatně vyšší, než uvádí oficiální údaje, viz moje předchozí články k tématu, i články ostatních autorů.)

Je nCoV2019 biologická zbraň zaměřená proti asijské populaci?

Otázka startu, původu koronaviru jsou v oficiálních médiích předmětem čím dál zmatečnějších „informací“.

Známé video údajné Číňanky okusující netopýra z netopýří polévky je s největší pravděpodobností fake propagandy. Aby to bylo jasné – je to s největší pravděpodobností dezinformační video, fake vyrobený na Západě za účelem poukázání na Čínu jako původce a na vytvoření kouřové clony (která má skrýt skutečného původce?)
Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=GW5eZ2dEPhI

Když se podíváte pozorně na to video – a pozornost je jako vždy velice potřebná, když jde o jakoukoli informaci z mainstream medií – údajná Číňanka tak nějak nesměle pokusuje křídlo netopýra. Což je samo o sobě divné, protože to je jako kdybyste u pečínky z páva nesměle okusovali paví brka, kterými je upečený páv ozdoben. Netopýr totiž má blanitá křídla a mává jimi za pomoci silných svalů na zádech a v ramenou. Na křídlech samotných není prakticky žádná ukousnutelná tkáň. Číňanka na videu také nic neukousne a netopýra odloží. Video končí.

Důležitější je, že netopýří polévka není specialitou Wuhanu nebo Číny. Netopýří polévka je specialitou na ostrově Palau, který byl do roku 1994 pod správou USA, jen mimochodem. (Ještě že ne pod správou Ruska nebo SSSR, to by bylo zase řevu, že tam mužici nedokázali přinést ani kulturu. A za epidemii koronaviru by mohl hned Putin.) https://cs.wikipedia.org/wiki/Palau

Tady jsou Filipínci na Palau pochutnávající si na netopýří polévce:
https://www.youtube.com/watch?v=9QZQvilamzQ

A tady dokonce z nějakého amerického televizního pořadu „cestovatel za kulinářskou exotikou“ z USA: https://www.youtube.com/watch?v=MwfF-cYPgHY
(Moc mu to nešmakuje, ale sní z netopýra mnohem více než Číňanka z proslulého videa).

Nebo třeba zde další západní cestovatel vychvalující netopýří polévku:
https://www.youtube.com/watch?v=hd4cKFwm1cQ

A tenhle si na tom pošmáknul nejvíce ze všech. A to je prosím pořad „Best Ever Food Review Show“.

Třetím faktorem, proč považuji za fake uvedené video „Číňanka jí netopýra v polévce, podívejte, co se tam v té Číně žere, tím to začalo“ je skutečnost, že to video jsem našel na mnoha místech na internetu. Ale ani jeden odkaz na původní zdroj. Ani jeden. Nikdo neuvádí – nebo jsem to ani přes pečlivé pátrání nenašel – nikdo neuvádí link na twitter nebo facebook uvedené (údajné) Číňanky nebo jejího přítele, kamarádky apod. Nikdo neuvádí ani její jméno.

Celkově shrnuto – video Číňanky pojídající netopýra není možné vystopovat k původnímu zdroji. V současné epidemii koronaviru se Číňané veřejně s uvedením vlastního jména a místa bydliště kají za takové drobnosti, jako že hráli karty se sousedy (a tím porušili zákaz kontaktu s lidmi; i když nejsou nakažení, tak tento zákaz během epidemie nCoV19 fakticky platí pro všechny, kromě nejbližší rodiny), tak nikdo neukázal onu Číňanku, která prý snědla netopýra. Na videu je jasně vidět, že uvedená žena vůbec neví, co s tím, neukousne si ani kousíček a celé to vypadá, jako když ožužlává gumovou atrapu.

Jediná skutečná Číňanka, která se prokazatelně zamotala do ochutnávek netopýřích polévek, je čínská blogerka („influencerka“). Ta se veřejně omluvila za video, na kterém pojídá netopýra z polévky. Západní média ihned měla titulky „ Dívka s netopýří polévkou prolamuje mlčení“ s komentáři, jak znetopýří polévky vznikla epidemie atd.

Viz https://www.news.com.au/lifestyle/food/food-warnings/chinese-influencer-wang-mengyun-aka-bat-soup-girl-breaks-silence/news-story/63ef0cec5b6d448d1843e2e1bcadb14d

Problém je, že to jednak není ta žena, která žužlá (gumového?) netopýra na „virálním“ videu bez vyhledatelného, známého originálního zdroje. A další problém je, že se tato „influencerka“ omluvila za video, které natočila v roce 2016, tedy ne v roce 2019, kdy epidemie koronaviru začala ve Wuhanu. Natočila to video na ostrově Palau. Který, jak jsem již naznačil výše, není u Wuhanu, natožpak u wuhanského tržiště. A, jak je absolventům jiných škol než inkluzívních již dávno jasné, ostrov Palau není dokonce ani v Číně. Mimochodem, tady vidíte, jakými nesmysly se mohou idioti a idiotky dnes uživit na sociálních sítích a internetu – tahle osoba se živí tím, že točí videa ve stylu „žeru netopýří polévku“.

Po nepovedené story „Číňané jedí netopýry a z toho se nakazili koronavirem“, jsme měli story „Číňané jedí hady, kteří jedí netopýry; takže se had nakazil od netopýra a Číňan od hada“. Pak do toho ještě v rámci kouřové clony byli zamotáni luskouni dovezení z Afriky, kteří zřejmě byli uloveni v Africe, propašováni do Číny, tam mrtvý luskoun snědl hada, který předtím snědl netopýra; netopýr nakazil hada, had luskouna, luskoun Číňana. Pak se na scéně objevili zase netopýři, zase hadi a tak dále a tak dále v rámci obvyklé strategie lhářů „když jste přistiženi u očividně nesmyslného tvrzení, pokračujte a kupte nesmyslná tvrzení tak rychle, až se v tom všem už nikdo nevyzná“.

Podle mého názoru je velká řada fakt, která ukazují na velice pravděpodobný původ koronaviru nCoV2019 v tajných bio-laboratořích. Čas od času se podobná spekulace objeví i v západních médiích, kde je vždy ukázáno na Čínu jako původce. Varianta nCoV2019 jako uměle vyrobené biologické zbraně je podle mého názoru velice pravděpodobná a označování této teze za „konspirační teorii“ jen ukazuje na neexistenci solidních protiargumentů u oponentů zmíněné teze nCoV2019 jako bio-zbraně.

Podrobně jsem k tomuto tématu uvedl řadu argumentů a fakt v předchozích článcích na toto téma:
Koronavirus - jaká hra se hraje
Koronavirus - jaká hra se hraje II
Koronavirus – Skutečný počet mrtvých
Historický exkurs - Pokusy USA na lidech
Warning ! Tohle není rýmička!
Koronavirus – biologická zbraň
Zde bych z dříve uvedených zmínil znovu jen několik nejdůležitějších:

1.
Pozornost jakou strategický dokument americké zahraniční politiky „Rebuilding the America’s Defence“ věnuje nutnosti, aby USA vyvíjely biologické zbraně zaměřené na specificky určené genomy (tedy biologické zbraně specificky účinné k zabíjení předem určených ras, národů, etnických skupin):

And advanced forms of biological warfarethat can “target” specific genotypes may transform biological warfare from the realm of terror to a politically useful tool.

Tedy:
A vyspělé biologické formy biologických zbraní, které mohou cílit na specifické genomy [pozn.: tedy rasy, národy, etnické skupiny apod.] mohou proměnit biologickou válku z království terorismu na politicky užitečný nástroj.
Zdroj: https://archive.org/details/RebuildingAmericasDefenses

(Web Project for New American Century, www.pnac.org už zmizel. Asi autoři vědí proč.)

Případně zde http://www.visibility911.org/wp-content/uploads/2008/02/rebuildingamericasdefenses.pdf

2.
Virus nCoV2019 obsahuje sekvence viru HIV

3.
Výzkumem koronaviru a viru HIV se zabývala mj. kanadská laboratoř s nejvyšším utajením. Tuto laboratoř vedl Dr. Plummer. Pracovali v ní čínští vědci, kteří mj. objevili lék na ebolu. Ale náhle byli vyhozeni bez oficiálního důvodu. Podle amerických nezávislých zdrojů prý ukradli z kanadské laboratoře koronavirus. Prý pro čínskou laboratoř ve Wuhanu, která se z ukradeného, kanadského, tedy jistě zcela neškodného, humanitárního a pravdoláskového koronaviru pokusila vyrobit čínský nehumánní zabijácký virus. Jak vidíme, tak zabijácký virus úspěšný zejména proti Číňanům, což je trochu zvláštní, že by se Čína připravovala na válku proti USA výzkumem a výrobou zbraní proti Číňanům. Mě to tedy zvláštní přijde, ale znáte mne – já jsem věčný kverulant a šťoura, kterému se furt něco nezdá a pořád se ptá „Proč? Jak to? A nevylučuje se to navzájem?“ a podobné otázky xenofoba, sexisty, rasisty, neonacisty, komunisty, ruského trolla, islamofoba a homofoba a kdecofoba. :-)

Dr. Plummer zkoumal koronavirus a mechanismus, jak virus HIV oklamává imunitní systém. Virus nCoV2019 obsahuje sekvence viru HIV. Poté, co vypukla epidemie koronaviru ve Wuhanu, Dr. Plummer umřel v Keni za nijak nespecifikovaných okolností. Pokud byl Dr. Plummer tvůrcem nCoV2019 jako mixu běžných koronavirů a HIV, už to nemůže nikomu prozradit.

4.
Ve Wuhanu se i za účasti početné delegace USA konaly na konci října 2019 celosvětové armádní sportovní hry.

V listopadu tam vypukla epidemie koronaviru.

Koronaviru, který se zkoumal v kanadské laboratoři. Pod vedením odborníka na koronavirus a HIV, Dr. Plummera.

Rasově zaměřené biologické zbraně?

Když už tedy hovoříme o tajných laboratořích na armádní biologický výzkum, můžeme zmínit i tajné laboratoře USA mimo území USA.

USA po rozpadu SSSR převzaly celou řadu tajných vojenských výzkumných a výrobních facilit v oblasti zbraní hromadného ničení. Po rozpadu SSSR USA převzaly například továrnu na výrobu Novičoku, jedinou továrnu na výrobu Novičoku v bývalém SSSR. Kdo by si snad nevzpomněl – novičok je ta nervově paralytická bojová látka, kterou byl údajně otráven Skripal a jeho dcera Julie. O Novičoku na Západě neměl nikdo ani tušení, než s ním Putin ze svých tajných zásob ukrytých v Kremlu v koupelně otrávil Skripala. Autor Novičoku tedy sice odešel do USA, kde o Novičoku vydal knihu několik let běžně prodávanou na Amazonu, ale ani tak na Západě o Novičoku nikdo neměl ani tušení až do kauzy Skripal.

No a továrna na výrobu Novičoku samozřejmě nebyla jediná akvizice USA v oblasti zbraní hromadného ničení.

Přehlednou mapu amerických biologických laboratoří Pentagonu v zahraničí lze nalézt zde:
https://www.sott.net/image/s22/446457/full/1_3_768x496.jpg

Oficiální zpráva pro Kongres, potvrzující aktivity a dlouhodobý program Pentagonu v oblasti „výzkumných laboratoří“ v oblasti biologických „hrozeb“ (zbraní) a to zejména v Gruzii, Kazachstánu, na Ukrajině a dalších postsovětských republikách, zpráva potvrzující převzetí bývalých sovětských vojenských laboratoří v oblasti biologických zbraní pod kontrolu USA (jistě jen z humanitárních a lidskoprávních důvodů, že?): https://fas.org/sgp/crs/nuke/R43143.pdf

Jistě jen náhodou se po otevření amerických výzkumných biolaboratoří v dotyčné oblasti objevují různé epidemie. Například Ebola v Západní Africe zrovínka v oblasti, kde se nachází americké výzkumné laboratoře. Nebo „písečné mouchy“ přenášející parazity a nemoci prostřednictvím kousanců. Mouchy, které dříve byly v Afghánistánu a Iráku (www.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/660311.pdf ), se náhle objeví v Gruzii a ruském Dagestánu zrovínka poté, co Pentagon na dobrovolnících a v laboratořích v Gruzii zkoumá přenos parazitů a nemocí po kousnutí „písečnou mouchou“. (http://web.archive.org/web/20180117221403/http:/www.ncdc.ge/Category/Article/1613 )

Ale nehledejte v tom žádnou souvislost. S ničím nic nesouvisí, obzvlášť když to spolu očividně souvisí, ale moci se nehodí to přiznat.

Jistě jen náhodou Pentagon zkoumal v osmdesátých letech možnosti přenosu nemocí a parazitů na lidi pomoci bojového nasazení moskytů, včetně zkoušení různých metod rozprašování nakažených moskytů přímo v USA. Na vlastním obyvatelstvu a vojácích. A pak Pentagon v „zabezpečených“ biologických laboratořích bývalého SSSR v Gruzii zkoumá různé viry přenášené moskyty – a voilá – najednou se v Gruzii objeví moskyti. Přenášející Pentagonem zkoumané viry. Ale nijak to s ničím nesouvisí.

Mimochodem, američtí pracovníci těchto tajných biologických laboratoří v Gruzii a na Ukrajině mají – chvíle napětí – diplomatickou imunitu podle dohod uzavřených USA. Úplně se mi příčí napsat „podepsaných USA s Gruzií a Ukrajinou“, protože to jsou „dohody“, které USA dohodnou vždy za obě strany.

(Když už jsme u těch dohod – slavná kapitulační, ehm, mírová dohoda USA s Talibanem je úžasným příkladem „čestnosti“ politiky USA – vláda Afghánistánu dostala jiné znění této dohody, než jakou dostal Taliban. USA si s vládou Afghánistánu odsouhlasily jednu dohodu a s Talibanem podepsaly USA úplně jinou dohodu. Je čím dál jasnější, jak to myslel Kissinger, když řekl, že být nepřítelem USA je nebezpečné, ale být přítelem USA je smrtící. https://www.reuters.com/article/us-usa-afghanistan-taliban-prisoners/differing-u-s-documents-helped-fuel-afghan-prisoner-dispute-idUSKBN20Q01D Ale to jen tak mimochodem, pro pobavení, mé milé publikum.)

Americký masový sběr DNA Číňanů

Před několika lety propukl „drobný skandál“, který byl rychle zameten pod koberec ve „svobodných“ médiích Západu. Američtí vědci v rámci „výzkumu kašle u venkovského obyvatelstva Číny vlivem znečištění ovzduší“ odebírali statisícům Číňanů vzorky DNA – bez jejich vědomí, bez jakéhokoli jasného vysvětlení. Když okolo toho vznikl rozruch z důvodu chápání takového jednání amerických „vědců“ jako neetického, USA se jako obvykle neomluvily. Jen prezident Harvardské univerzity se „omluvil“ jen ak mimochodem, pod čarou při přednášce v Pekingu studentům Pekingské univerzity.

Přehled několika článků informujících o tomto utajeném, podvodném sběru DNA Číňanů vědci z USA zůstal zachován v archivu:
https://web.archive.org/web/20030506122433/https://ahrp.org/infomail/0402/april10a2002.htm

A jeden i zde
http://www.chinadaily.com.cn/en/doc/2003-09/25/content_267233.htm

Americká „omluva“
https://www.thecrimson.com/article/2002/5/17/summers-apologizes-for-research-in-china/

„A vyspělé biologické formy biologických zbraní, které mohou cílit na specifické genomy [pozn.: tedy rasy, národy, etnické skupiny apod.] mohou proměnit biologickou válku z království terorismu na politicky užitečný nástroj.“

Zahraniční politika USA se má podle základní strategie orientovat mj. na vývoj a získání biologických zbraní zaměřených specificky přímo na určené rasy, národy, etnické skupiny (viz výše). Zároveň USA tajně a pod podvodnými záminkami sbírají DNA statisíců Číňanů. A v roce 2019 se objeví virus, který jak se zdá, se velice dobře šíří a je smrtelný především mezi čínskou populací, konkrétně mezi čínskými muži. Jde o virus, který zkoumal Dr. Plummer. Stejně jako zkoumal i virus HIV. Jehož sekvence nCoV2019 obsahuje. Po vypuknutí epidemi nCoV2019 Dr. Plummer umírá za neznámých okolností. Hmm. Ale určitě nic s ničím nesouvisí.

Sběr vzorků DNA Rusů

Před lety proběhla i našimi médii informace, že se Putin „podivuje“ tomu, že neznámé zahraniční organizace se snaží v Rusku sbírat vzorky DNA obyvatelstva. Na iDnesu to v diskusi vedlo k ohromné řadě „vtipů“ o zkoumání primitivnosti ruských mužiků a podobných duchaplných „vtipností“ od ubožáků, kteří si vlastní mindráky léčí nenávistí vůči Rusku a pohrdavými komentáři na adresu Rusů dle hesla „sám jsem nula, ale když na někoho plivnu, budu menší nula“.

Ale mě ten pokus USA o sběr DNA Rusů a ruské odmítnutí této snahy USA začínají nějak dávat smysl.

Zdroje:

https://www.rt.com/news/408274-putin-bio-samples-harvesting/

https://www.rt.com/usa/397883-us-airforce-russian-rna-sample-tender/

https://www.mintpressnews.com/putin-questions-us-air-force-dna-collection-ethnic-russians/233946/

(A najdete i spoustu dalších zdrojů).

Zajímavé je, že vzorky DNA prováděly US Air Force, americké válečné letectvo. Dokonce inzerovaly svůj zájem o vzorky DNA od Rusů.

„A vyspělé biologické formy biologických zbraní, které mohou cílit na specifické genomy [pozn.: tedy rasy, národy, etnické skupiny apod.] mohou proměnit biologickou válku z království terorismu na politicky užitečný nástroj.“

Nějak to dává čím dál větší smysl.

Epidemie nCoV2019

Když se podíváme na současnou epidemii koronaviru nCoV2019, virus se sice poměrně dobře šíří, ale úmrtnost je poměrně nízká. Celkový počet mrtvých přes 3000 zní hrozivě v titulcích novin, ale opravdu je naprosto zanedbatelný i v porovnání s běžnou chřipkou.

I přesto jsou média v módu „Konec světa za pět minut, nebo nejpozději zítra ráno“.

U médií to je i částečně pochopitelné – špatné zprávy nejlépe prodávají „noviny“ a „TV zpravodajství“. Je také možné, že se politici nechávají pasivně vláčet, kam je táhne zfanatizovaný a davové psychóze podlehnuvší lumpen-dav novinářů. Pokud to tak je, pak je to velice smutná zpráva o stavu „elit“ západní civilizace. Máme tu hloupé, nic nechápající, psychotické a hysterické novináře, kteří píší cokoli, co má chytlavý titulek.

A tak tupě opakovali lži o iráckých zbraních hromadného ničení a „nezvratných důkazech“ jejich existence. Tupě opakovali lži o kauze Skripal a „ruských agentech vraždících ve Velké Británii nejsmrtelnější a nejméně účinnou nervově-paralytickou látkou na svět, protože každý zasažený přežije, pokud tedy není morče“, že? Tupě opakovali lži o pokorných, tichých a vděčných syrských lékařích, inženýrech a doktorech věd ze Somálska a Afghánistánu, kteří jsou sice jeden vedle druhého univerzitně vzdělaní, ale zároveň jsou jeden vedle druhého nešťastný, opuštěný nezletilý sirotek, kterého by soudružka Šojdrová v jeho dle fotek v průměru pětatřiceti letech ihned adoptovala – tedy do nějaké cizí rodiny, ne do té svojí, jestli nějakou má. Sakra, to jsem si neověřil, jestli soudružka Šojdrová má nějakou rodinu. A ani nevím, jaký má rodinný život, když jí dospělí muži ve vojenském věku a očividně s vojenskými a kriminálními zkušenostmi připadají jako vhodní k „adopci“. Možná by také měli ti muži sirotci ve vojenském věku s bohatou minulostí hajat š maminěčkou v poštýlečce, aby še nám něbáli v noči, kdiž chuďáčči žažili tu stlašnou válečku v šýrii, ne? ;-) :-D

Máme tu hysterické, pomatené a zcela iracionální aktivisty, pologramotné „mesiáše záchrany klimatu“, fašistické bojovníky proti fašismu z Antifa, bojovnice za ženská práva, které bojují za „právo“ muslimů beztrestně znásilňovat a bít ženy atd. Máme tu pseudo-elitu lepšolidí, kteří jsou jen navoněnou bídou a s uslintanou pusou zírají k panskému stolu soukromých letadel, jachet, sídel za desítky milionů dolarů, rolls-royceů, hodinek Pattek Phillippe a jiných snů upocených zahypotékovaných „manažerů“ a stejně zahypotékovaných a snů kdykoli nahraditelných vyšších manažerů. A ve své upocené touze dostat se k panskému stolu, kam je stejně nikdo nikdy nepozve, opakují cokoli, o čem si myslí, že se od nich očekává. A vlastně stejně se chovají i politici.

A tak tu možná máme koronavirus, který je méně nebezpečný než rýma nebo běžná chřipka, ale mediální hysterie z ní vytvořila Epidemii s velkým E.

Když byly zprávy pouze z Číny, dalo se to pochopit. Čína opravdu přijala drastická opatření srovnatelná s válečným stavem. Zejména při rozumném předpokladu zamlčování nepříjemných fakt čínskou vládou, tato situace vypadala – a říkám sebekriticky, že i pro mne – vypadala jako opravdu vážná epidemie zabijáckého viru. Zatloukání dveří bytů nakažených z venku, zásahové jednotky zatýkající kohokoli bez roušky, zprávy o provozu krematorií 24/7, celá města a oblasti s desítkami milionů obyvatel v karanténě a pod zákazem vycházení 24/7... Ale nakonec ani zprávy z Iránu, ani z Jižní Koreje, ani ze Singapuru, natožpak zprávy z Evropy neukazují na opravdu vysoce nebo třeba jen nebezpečně smrtelný virus.

Takže možná, že šlo o zbytečné obavy. Novináři potřebovali příběh. Čínská vláda se nechtěla nechat vláčet v západních novinách. Rozpoutané hysterii podlehli i západní politici a obyvatelstvo. Možná že to tak bylo.

Pozn.: Mimochodem, zatím to vypadá, že nejmenší hysterii zatím podléhají Češi. Češi více vtipkují než nakupují masky. Češi jsou prostě známé smějící se bestie řečeno slovy Reinharda Heydricha. Po něm by mohlo být pojmenováno také nějaké náměstí v Praze v rámci politiky Pirátů „hlavní je všechny ostatní národy nasrat a popudit proti České republice, aby nás Piráty v Bruselu a v Berlíně pochválili“.

Možná že v kauze nCoV2019 šlo jen o skrytými mocenskými elitami vítaný katalyzátor startující ekonomickou mega-krizi, která znovu – ostatně jako v posledních desetiletích vždy – ožebračí výhradně střední třídu (chudí nemají o co přijít a bohatým , těm opravdu bohatým, ultra bohatým, kteří nejsou ani ve Fortune 500 nejbohatších jak jsou super bohatí, těmto opravdu bohatým stejně žádné ztráty nehrozí, protože o cokoli přijdou, to jim stát nahradí dvojnásobně na účet všech ostatních).

Anebo špičky moci vědí něco, co my nevíme.

Co by mohlo být rizikem?

Co by mohlo být skrytým rizikem doposud zcela mizivě škodlivého koronaviru?

Globální ekonomická megakrize

Ta vypadá velice slušně nastartovaná. Kolaps prodejů všeho, kromě roušek, zasáhl nejen čínskou ekonomiku, ale samozřejmě i všechny mezinárodní a nadnárodní firmy. Nedostatek řady komponentů i finálních výrobků od čínských dodavatelů nebo od čínských výrobních kapacit západních firem dopadne na prodeje nadnárodních firem i mimo Čínu.

Cestovní ruch bude zřejmě postižen minimálně celý letošní rok, i pokud se situace uklidní během nejbližších týdnů. Jinak bude postižen dlouhodobě, možná na roky. Letecká doprava bude čelit brutálnímu propadu pro letošek, možná i střednědobému poklesu (možná až na dva, tři roky) na třebas polovinu nebo třetinu před-koronavirových úrovní. Hotely budou mít tvrdé časy. Výrobce letadel nečeká dobrý rok, minimálně rok, btw. Jestli vlastníte akcie Boeingu nebo Airbusu, tak si myslím, že nemáte úplně zdravé portfolio. Ale jestli je nevlastníte a jste hráč, můžete zvážit jejich nákup – část třeba hned, část po případném dalším propadu.

Hlavním problémem ale zřejmě budou spíše narušené vazby uvnitř ekonomiky. Myslím naturální, věcné vazby – „do výrobku X patří součástky A, B, C atd. každá z nich potřebuje k výrobě y dalších věcí atd.“ a když jedna jediná součást tohoto složitého mechanismu zkolabuje (dodávky čipů do mobilů z Číny například), tak prostě chybí celý výrobek. Na přesně takovém problému nefungoval socialismus – vždycky něco chybělo, aby se dalo něco sestavit celé. (Jako ve filmu Na samotě u lesa „To máte kolečko, hrábě, krumpáč, motyku,....“ a pak ta návštěva v železářství „máte ....? taky nemáte... a máte ....?“).

Krutě ironické je, že takovouto finanční krizi (americká burza zažila jeden z nejhorších týdnů své historie, i tak bohaté na krachy a paniky) a dokonce i „věcně ekonomickou“, dodavatelsko-odběratelskou krizi může vyvolat nejen skutečně smrtící epidemie, ale klidně i pouhý přízrak, fata morgána smrtící epidemie.

Mutace viru do opravdu nebezpečné formy

Virus může zmutovat. A může se stát opravdu zabijáckým.

První mutace se již objevila, ale zatím se nezdá, že by šlo o zásadní zlom doposud mizivé „účinnosti“ koronaviru. Jako biologická zbraň by zatím nCoV2019 působil dosti rozporně. Nízká úmrtnost by normálně ani neměla motivovat vlády k zastavení života společnosti, jako k tomu došlo v Číně.

Škody napáchané opatřeními proti šíření koronaviru v Číně jsou zatím větší, než škody, jaké by zřejmě napáchal virus při normálním, „neválečném“ přístupu k epidemii viru s úmrtností nižší nebo maximálně stejnou jako u normální chřipky.

Jedině že by byl virus opravdu vysoce smrtelný právě a výhradně proti čínské populaci a čínská vláda to úspěšně zatajila. A v jiných zemích je virus mnohem méně škodlivý a nebezpečný, včetně Íránu nebo Itálie. Pak by to jistě byl ten užitečný politický nástroj, o kterém snili stratégové dosavadní americké mezinárodní politiky. A byl by to velice účinný nástroj – Čína je ochromena. Vojensky i ekonomicky. Sociálně. Situace může vyústit i ve společenský chaos, sociální nepokoje, „barevnou revoluci“. Tahle by se mohla jmenovat „netopýří revoluce“. Nebo „polévková revoluce“. ;-)

Nicméně, pro nás je rizikem mutace viru do formy zabijáckého viru, vysoce virulentního, vysoce přenosného a s vysokým, nebo alespoň 2-3 násobným procentem úmrtí.

Druhým rizikem je pak nestabilní globální „pořádek“ v případě kolapsu Číny a posílení dominantního a bezohledně dominantního postavení USA v důsledku kolapsu Číny.

Skrytá, dlouhodobá účinnost viru 


Virus nCoV2019 obsahuje sekvence viru HIV. I osoby vyléčené z nCoV se mohou znovu nakazit, podle dostupných oficiálních informací. Nebo v nich koronavirus přežívá i po „vyléčení“, po ustoupení symptomů, a může znovu „zaútočit“ později. Třeba o několik týdnů později. Nebo později o několik let.

Podobným případem je průběh nemoci bakteriálního původu - Syfilis. Syfilis prochází třemi zcela rozdílnými fázemi. A fatální, terciární fáze, mlže přijít až 40+ let po původní nákaze, mnoho let po odeznění příznaků primární i příznaků sekundární fáze nemoci. Syfilis navíc po odeznění primární a sekundární fáze prochází i latentní fází, která může být bez příznaků.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Syfilis

Virus HIV, způsobující AIDS, má inkubační dobu 2-6 týdnů. Po ní přichází období akutních příznaků – velice podobných chřipce. (Oh.) Pak přichází latentní stádium, kdy nakažený nepociťuje vůbec žádné příznaky. Latentní fáze trvá přibližně deset let. Pak přichází fatální zhroucení imunity.
https://cs.wikipedia.org/wiki/AIDS

Virus nCoV2019 obsahuje sekvence viru HIV. Nákaza má průběh podobný chřipce. Jako u HIV.

Má koronavirus nCoV2019 ještě něco podobného s HIV? (Navíc s děsivou vlastností přenositelnosti vzduchem?)

To proto čínská vláda zareagoval s takovou tvrdostí a rozhodností?

To proto ty vážné obavy a vysoká opatrnost mocných i západního světa?

Je koronavirus nCoV2019 až tak „užitečný politický nástroj“, řečeno slovy stratégů politiky USA?

45 komentářů :

 1. Jo je to jasné jejich pro západní mainstream o ničem jiném nemluví. Jen maskují krizi kterou budou moci svést na koronavirus. A ne špatnou politikou a nefunkční globalizací. Pokud vir zmutuje a stane se zabijáckým budou muset zavřít hranice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příspěvky o koronaviru postrádají základní
   matematickou představivost.Autoři vesměs tvrdí,že počet mrtvých je zanedbatelný v porovnání s běžnou chřipkou.Mediálním prostorem padají čísla jako 2000 zemře u nás na chřipku ročně atd.Dle odborné literatury toto číslo bylo za poslední desetiletí dosaženo pouze jednou, ale týkalo se úmrtí na všechny druhy respiračních onemocnění včetně chřipky(nejčastěji zápal plic,chřipka tvoří menší část).Přitom počet nemocných je ročně 1-2 miliony.Vezmu li minimální počet nemocných a maximální počet zemřelých,vychází smrtnost 0,2 procent,takže jeden člověk z pěti set.Při současné končící epidemi v Číně se udává 3 procenta,tedy jeden z třiceti tří(bez rozlišení věku).Největší problém je ovšem explozivní nárůst nemocných.Číslo vyjadřující kolik dalších lidí nakazí v průměru jeden nemocný je u chřipky 1,1-1,4 a u tohoto koronaviru asi 3.Dle epidemiologa Vratislava Maďara 7(informace stará měsíc).Přibližně jedna desetina (dle italských zdrojů) bude potřebovat do nemocnice.Dle WHO(založeno na čínských datech) 80% mírný průběh,15% potřebuje dýchat koncentrovaný kyslík,5% kritický stav s napojením na plicní ventilaci.V každém případě je pro těžší průběh naprosto zásadní,jestli se dostanete ke kvalitní zdravotní péči.Vláda ví,že se nakazí naprostá většina.Její jediný cíl je epidemii zbrzdit a rozložit v čase.Dejte si to prosím do souvislosti se stavěním nemocnic v Číně včetně záběrů vybavení(ovšem tam se to podařilo obdivuhodným způsobem zastavit,to u nás neumíme).Současný stav v ČR: 1000 infekčních lůžek,z toho 500 obsazených.O potřebném vybavení radši pomlčím.V Itáli 5000 nakažených v rekordním čase,230 mrtvých.Ještě jednou zdůrazňuji, dostupnost přístrojů a vyškoleného personálu je pro smrtnost přinejmenším pěti procent kritických stavů naprosto zásadní.Doufám, že se mi podařilo udělat jasný obraz o situaci. Naprosto chápu debatu o problematice umělého vytvoření viru.Je bohužel smutnou skutečností,že se již před několika lety(dle veřejně dostupných informací) podařilo uměle vytvořit virus dětské obrny (asi 7000 bází). Vědec nechal nasyntetizovat přesné pořadí bází RNA(což vám dnes provede kdejaká laboratoř) a po vložení RNA do buňky, buňka začala produkovat kompletní virové částice i s kapsidou. Taková je bohužel dnes realita.

   Vymazat
 2. Horší je korunavirus, který napadl naší korunu. Nezasvěcení tomu říkají inflace. I když se tato měna tváří silně, slábne každým dnem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :)) hezké. Ale v důsledku poklesu cen ropy, a tento pokles byl vyvolán koronavirem + nedohodou Rusko vs Saúdská Arábie, nám koruna oproti dolaru lehce stoupla. Ovšem je pravda, že běžní smrtelníci to nepocítí.

   Vymazat
 3. ... Mimochodem, zatím to vypadá, že nejmenší hysterii zatím podléhají Češi. Češi více vtipkují než nakupují masky. Češi jsou prostě známé smějící se bestie ....

  ===
  masky bychom kupovali (FFP3 )-ale nikde nejsou a tak se ani nesmějem
  i když neni henten sociálismus

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejzákeřnější jsou ale vlastnosti tohoto nového viru.
   Inkubační doba průměrně týden (ale může být i 14 dní, vyjímečně déle).
   Dle dostupných pramenů je člověk ale infekční 12 až 24h po nákaze.
   Je to divné, ale je to tak. Z toho vyplívá, že nakažený roznáší infekci nic netuše
   vesele týden. To u chřipky ani SARS nebylo. Tam začínáte být infekční zhruba v době
   kdy se objeví příznaky. Představíte li si vývoj nemoci s těmito parametry, pak to vemi
   dobře zapadá do náhlého explozivního nárůstu jak v Číně tak v současné době v Itálii.
   A ještě dodatek.
   Není pravda, že umírají pouze starší lidé.
   Dle čínských pramenů neumírají pouze děti do devíti let. Dále je smrtnost 0,2% - takže jeden
   z pěti set, u třicátníků již 0,4. Samozřejmě je naprosto zásadní, jestli se těžké případy u mladých
   dostanou ke kvalitní zdravotní péči (koncentrovaný kyslík, plicní ventilace). Pak jde smrtnost
   rapidně dolů i u starších věkových kategorií. Tomu odpovídají údaje jak ze Švýcarska-
   300 nemocných 1 mrtvý, tak i z Číny z provincií které byly zasaženy později- např.
   900 nemocných 1 mrtvý. A zde je zakopaný pes - aby se každý kdo to potřebuje, dostal
   včas ke kvalitní zdravotní péči. Dle ministra zdravotnictví je připraveno 100 lůžek.
   A nyní si to porovnejte se současným explozivním vývojem v Itálii.
   V každém případě epidemii lze úplně zastavit. Virus se přenáší pouze z člověka na
   člověka a mimo tělo vydrží pouze několik dnů. Tak jako se to podařilo u SARS - smrtnost
   30% a MERS - smrtnost 50%.

   „Odvážný přístup Číny k zamezení rychlého šíření nového respiračního patogenu změnil průběh smrtící nákazy,“ píší vědci. Oceňují způsob, jakým se země s novou hrozbou vyrovnává nejen po farmaceutické stránce. Zároveň však dodávají, že „velká část světa není připravena mentálně ani materiálně přijmout opatření, která Čína zavedla. Jedná se přitom o jediné „prokazatelně fungující kroky zamezující mezilidské šíření“. Zpráva tím naráží na proaktivní vyhledávání nakažených, extrémně rychlé diagnostikování nemoci a izolaci.

   No tak doufám, že se to u nás alespoň podaří zpomalit.

   Vymazat
 4. Před dvěma roky anglická MI-6 otrávila v Salisbury Skripalovy materiálem z biolaboratoře v Porton-Downu a zcela jistě nto nebyl žádný "novičok". Hned druhý den bláznivá Terina Májová měla jasno, že to udělal Putin a všechny evropské loutky (včetně Babiše) začaly houfně vysílat ze svých zemí ruské diplomaty. V případě Wuchanu je naprosto jasné, že by za tím měl stát opět Putin (masmediálně) a anglická MI-6 fakticky jako nástroj všech špatností a podrazů ve světě. Zajímavé je, že tentokrát (v případě Covid-19) mlčí jak o Putinovi, tak o dobrodějích z MI-6, i když je Čína na jejich cestách přes Honkong do Wuchanu zaregistrovala. To mediální ticho nevěstí nic dobrého, Čína asi v tichosti chystá nějakou mohutnou odvetu proti západu a řekl bych, že zcela po zásluze. Vůbec bych se nedivil, kdyby se ukázalo, že umožnila nositelům infekce z Číny cesty do celého světa, aby si užili i ostatní, zejména USA, Velká Británie, Austrálie a Kanada, protože tyto země se na podrazech proti zbytku světa nerozlučně podílejí! Z této skupiny jsem vynechal Nový Zéland, který obvykle s těmito zeměmi drží basu, ale tentokrát je mimo, protože je určen jako "čistá zóna" pro bezpečný úkryt světových elit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepřehánějte, jaká MI6? Nikde není žádný důkaz, že by za tím stáli, i když možné je všechno. Stejně tak není důkaz, že za tím stojí GRU, ačkoliv byly extrémní snahy to dokázat, dokonce i z jistých ruských kruhů. Navíc Putin o případu Skripal prohlásil, že s tím britská tajná služba nejspíš nic nemá a že se jedná o "špionskou historku". Tedy pro mě se to začíná rýsovat tak, že vlády Británie a Ruska, a jejich tajné služby jsou mimo obliga a jedná se o temné vody sběhlých špionů. Špion potřebuje trvalý příjem. Kde ho vzít? A protože se pohybuje, vždy pohyboval, v oněch temných vodách, může lehce na to zajít. Tento případ je jen zajímavý tím, že vypukl v časech bojů o Dúmu, a vždy, když se Rusku dařilo v Sýrii, vyrukovali se Skripaly. Proto někoho jako MI6 v pozadí nevylučuju.

   Vymazat
 5. https://beforeitsnews.com/alternative/2020/03/covid19-bioweapon-created-by-rothschild-and-royals-to-crash-china-economy-and-end-trump-re-election-2-3716438.html Neděle 1. března 2020.
  Byl to útok na Čínu, aby zničila svou ekonomiku a vytvořila maximální chaos na celém světě ve snaze odstranit Trumpa z moci. Další 2-4 týdny ukáže přesně, co se děje. Moje předpovědi je, že Trump bude vypadat jako osoba pod kontrolou a on ještě více odhalí Hluboký stát, než začne Durhamovo obvinění. Jak řekl Dave na X22, optika je důležitá!

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuji pane Brand,to nemá chybu,zastávám naprosto stejný názor,že koronavirus pozná nepřátelé USA.
  USA neustále něco testují na lidech,jen ty největší zkouška,HIV,EBOLA,ZIKA,Ptačí chřipka,koronavirus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V USA je nákaza taky. S podobnými hračkami, coby BZ, to je jako s plynem na bojišti v dobách válek bez letadel. Pokud to použijete, snadno se můžete stát obětí.

   Vymazat
 7. I kdyby Číňané měli v rukou nezvratné důkazy o tom, že ta virová nákaza nCoV19 je výsledkem záměrně vedeného biol. útoku vedeného proti nim odkudsi ze Západu, co jiného než jen léčit svou populaci s tím mohou udělat?
  Tedy krom usilovného hledání vakcín, profylaktik a dalších metod, jak lidi efektivně diagnostikovat a léčit, aby tak nákazu eliminovali?
  Pokud by to totiž natvrdo uveřejnili, viníci a jimi ovládaná média by to před veřejností beztak zpochybnili, a válka jako odplata je nemyslitelnou.
  Úmluva o zákazu biol. zbraní má asi příliš velké mezery, což je na vážné zamyšlení v komunitě přísl výzkumníků, právníků a diplomatů ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proč by se měly hledat nějaké "vakciny" když ten koronavirus je v podstatě jen chřipka, panika načasovaná do období chřipek, má to vyvolat vládní a ekonomické krize a paniku mezi obyvateli, že nebude dostatek potravin, a možná že nebude! Kamiony s potravinami nebudou pouštěny přes hranice s odůvodněním, že řidič musí projít "testy" budou se zadržovat řadu dní, a panika bude houstnout. Nějací odporní lumpové to vyvolávají schválně - už několik let se snaží vyvolat vážnou krizi v Evropě, zatím nezabrali ani migranti, ale tohle svinstvo zdá se, že zabírá. Žádnou nákazu není třeba "eliminovat" - až skončí chřipkové období, odejde sama - bude nutno vymyslet zase jiný druh "nákazy".

   Vymazat
  2. Re (19:34):
   Pokud upřednostňujete byznys před lidským životem, tak prosím.
   Ale i ta panika, co se pak promítá do světského byznysu, může být dobře eliminována při všeobecném povědomí, že daná společnost disponuje účinnými léčebnými metodami a prostředky. A také odradit potenciálního útočníka před zopakováním toho neotřelého svinstva.
   Sám se však domnívám, že každý jeden život (dobrého člověka), který je zachráněn, je nad všechny prachy, růsty i poklesy ...

   Vymazat
  3. 19:34, to není obyčejná chřipka, je vysoce infekční a u ohrožené skupiny má podstatně fatálnější průběh.

   Vymazat
  4. 19:34 Pán je špatně informovaný. Takže optimista.

   Vymazat
 8. Pořád čtu, jak Číňanka okusovala netopýři maso. A nedávno se v ČR povolila potravina hmyz. Není to stejné?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba bude hmyz výživnější,než ten V.I.P. Salmonellasteak od Pšonka!!!☺

   Vymazat
  2. Mozna ze Cinani vedi vice o tomto koronaviru a proto delaji tak drasticke opatreni. Ani ten HIV nikdo nechce,ani za deset let...
   Rusove taky rychle uzavreli hranice,procpak? Taky urcite vedi vice...
   Z vyse uvedeneho;je dostatecny duvod provadet drasticka opatreni,ktere nejsou u nas dostacujici. Nikdo neni povinny se nechat nakazit nejakym svinstvem jen proto,ze si nekdo mysli,ze je vir naprosto neskodny a "sejme",jen stare a chronicky nemocne(jaky to hnus,odepsat urcitou skupinu lidi vlastnim statem).Neni "podstatne" jestli umre par jedincu ted,ale to, kolik jich umre za deset let. Ti vsichni vyleceni se stanou prenaseci HIV a zrejme postupne se nakazi vsichni...
   Opravdu bezva vyhlidka...

   Vymazat
 9. Pěkný...jen mi do toho trochu neštymuje, že docela značnou zamořenost Coronavirem má i Írán...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nákaza v Íránu je poměrně vysoká,.myslím, že minimálně tak jako v Itálii.

   Vymazat
  2. Re (17:42):
   Říkají přece, že ani Írán nenáleží do US/UK fanklubu, a není ani šiřitelem světového "dobra" v duchu NWO ...

   Vymazat
 10. Pane Davide, vždyť vy jste lékař. V Itálii vypukla nákaza ani ne před měsícem. Navzdory tvrdým opatřením má už 4700 nemocných a skoro 209 jich zemřelo. To je 4.2%, tedy víc, než v Číně. Navíc virus už mutuje, první případ je v USA. Jak můžete uveřejnit podobný článek, když nevíme, jak to dopadne? Anebo si z výše vašeho působení v Bruselu nebo Štrasburku myslíte, podobně jako p. Holubová, že by staří a nemocní měli vychcípat? Já rozhodně nechci šířit paniku, ale protože už nejsem nejmladší a musím se pohybovat v prostorách, kde se snadno něco chytí, navíc máme doma onkologického pacienta, rozhodně neberu tyto věci na lehkou váhu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, co píšete je nesmysl. Proč by lidé staří a nemocní museli "vychcípat"? Proč toto slovo? Myslíte si, že staří a nemocní lidé by měli být nesmrtelní? Tak jako tak prostě zemřou - to je přírodní zákon - tak proč tyhle hlouposti? Každý "ležák" nebo téměř každý, kdo je něčím donucen jít si lehnout do nemocnice ( srdce, tlak, cukrovka apod) je ohrožen zápalem plic. Je to zvláštní, ale je to tak. Jak začne člověk pořád ležet, nejde ven na čerstvý vzduch, a plíce přestanou běžně pracovat, docházívá k zápalu plic, a pacient prostě zemře. Ta panika s koronavirem na tomhle nic nezmění. Tragedie je, když zemře mladý člověk, ale že umírají lidé ( i zvířata) staří a nemocní?

   Vymazat
  2. Článek (aniž bych jej přečetla celý) postrádá potřebnou logiku. Koronavirus, byť se vyvíjel v kanadské laboratoři (přes celosvětový zákaz vývoje biologických zbraní)za účasti čínských vědců z Wu-Chanu, se dosti nelogicky, pane Davide, začal šířit právě v čínském Wu-Chanu, kde se v blízkosti trhu nchází výzkumná laboratoř na vývoj koronavirů. S největší pravděpodobností se tedy jedná o fatální únik Covidu 19 právě z této laboratoře. O tom, že se na činském trhu neprodávají ani netopýři ani luskouni a podobná havěť se můžete dočíst na Novinkách, kde britský učitel, který vyučuje ve Wu-Chanu, popisuje den po dni průběh nemoci, kterou se nakazil a kterou kupodivu přežil. Dopotučuji přečíst.

   Vymazat
  3. 22:39, to je snad poprvé, co jsem ochoten věřit konspiracím o úniku z laboratoře, pokud se prokáže ten příběh s přenosem coronaviru z Kanady do Wu Chanu pravdivým. Už jsem slyšel o kritice, že Čína neposkytla příslušný kmen pro ostatní laboratoře. Nevím, jestli to je pravda a jestli to je potřebné. Gruzie po havárii v podobné laboratoři čelila epidemii anthraxu a přísné karanténě v postižené oblasti. A to se jednalo o bakteriální nákazu, ne virovou. Únik nebyl úmyslný, jen virová nákaza se šíří lépe než chemická či radioaktivní kontaminace, protože může být snadno přenesena z člověka na člověka.

   Vymazat
  4. 19:39, nezveřejnili mi první příspěvek. Tedy zopakuju. Vaše vyjádření mi přijde přinejmenším hodně cynické. Pokud byste měl v rodině onkologického pacienta, mladou ženu a matku od dětí, uvažoval byste úplně jinak, než že umírají nějací "ležáci", co by stejně umřeli. Není to pravda! Jestli v tomto stavu, kdy má dobrou šanci na vyléčení z těžké choroby, ale nízkou odolnost vůči infekci, dostane ještě tuto virovou nálož - nepřežije. Už tomu rozumíte?

   Vymazat
  5. Pán 19:39 (to bude pán, to opravdu na ženu nevypadá) jistě užasne, až uslyší (ono to uteče), že stejně umře tak do dvou let, takže co? Skape hned na nějakou virózu. Ty dva roky ho přece nevytrhnou, že? A svět ho postrádat nebude. Jeho opravdu ne.

   Vymazat
 11. O tom, kdo na koho dělá boudu kvůli koronaviru se dozvíme až asi za dosti dlouhou dobu. To, že u dětí se nemoc takřka neprojevuje, u mladých lidí chřipečkou u těch dospělejších pak i rýmečkou a u starých smrtí, neznamená, že může být dnešní omladina v klidu. Nejen proto, že také zestárne, ale i sám virus může změnit své vlastnosti rychleji, než zestárnout budou stačit a budou chodit ke svému hrobu již předem, protože nemusí být lidé na jejich pohřbení.
  Ten lidský hnus, který na vzniklé situaci parazituje, záměrně ji zlehčuje či naopak ndramatizuje pro rozkvět svého byznysu, ti šmelináři s maskami a dalším zbožím - starší znají tento lidský odpad z války, když si také dělali jmění na lidské bídě a umírajících - ostatně holokaust byl právě z takového soudku.
  Doufám, že stát najde dost prostředků, aby se parazitů na této epidemii zbavil. Aby také uzavřel ústa všem obchodníkům, kteří bez špetky znalostí z erpidemiologie, z virologie... vydávají kritická prohlášení k opatřením vlády, respektive k opatřením, která koncipují odborníci a vláda jim dává jen punc právnosti. Občané, pamatujte si ty, kteří si udělali z epidemie COVID-19 obchod!!!
  A na okraj. Vláda by měla se i podívat na ty, kdo po lednu 2020 v souběhu se zvýšením penzí a pltů raketově zvýšili své ceny - znehodnocují nejen českou měnu, ale znehodnocují platy, důchody a jsou to zase jen ti někdejší váleční šmelináři, jak jsme je znali za nacismu. Moc bych jim přál pak měnovou reformu a znárodnění našmeleného na bídě druhých!

  OdpovědětVymazat
 12. To video s požíráním netopýra má stejnou důkazní hodnotu jako kdybych se nechal natočit kterak pojídám hovno s chrousty. Žádný problém to natočit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Navíc to bylo natočeno někdy v r. 2018 v Thajsku a jednalo se jen o vtip.

   Vymazat
 13. U vás v česku má koronavirus aj 1 kojenec a 12 ročné dievča

  OdpovědětVymazat
 14. Někteří lékaři na Západě (i naše média o tom informují) předvídají velký rozsah nemocných a obětí viru Covid-2018. V dohledné době by to ale nemělo být bráno vážně, nástup jarního období na severu Země by měl tuto respirační epidemii zastavit.
  Otázka je jak to bude další podzim a zimu, co se o viru vyzkoumá a u jakých hostitelů vir do toho příštího období "přežije" (netopýrů, hadů, luskounů nebo lidí)..., v neposlední řadě jak virovou nákazu ekonomicky využije pharmalobby s vakcínami ..

  Otázka mutace viru Covid-2019 bude velmi důležitá, mutace totiž není nic náhodného, buďto ji spravuje sama příroda podle svého záměru, nebo se o ní pokouší hloupí lidé ..

  OdpovědětVymazat
 15. Pane Brande, je to výborně rozehrané a jsem zvědav, zda tu propagandistickou obrovskou námahu zahodí a zase to usne, nebo mají vyšší cíl, zřejmě finanční, burzovní. Je taky zajímavé, že Rusko s nimi nehraje, tam koronavirus nepěstují. Rozuzlení se časem dočkáme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě tam je nižší vnitřní migrace a těch pár případů rychle podchytili.

   Vymazat
 16. Připomněl bych, že nejdokonalejší strategie hry je náhoda, stejně jako u papír-nůžky-kámen. Evoluce ji samozřejmě používá. A covid-19 není žádná rýmička, 3.5% úmrtnost je zhruba 15x vyšší než u chřipky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přírodní evoluce ani mutace virů není serií "náhod", pokusú a omylů až k té správné kombinaci jako hra v kostky, nebo hra papír-nůžky-kámen ..
   Náhoda je výmysl člověka pro označení dějů které nechápe, A.Enstein se v jediném nemýlil když řekl: Bůh přece nehraje hru v kostky...
   Velký kosmologický třesk i ty jeho teorie jsou už ale na pováženou....

   Darwinova evoluční teorie náhodného přírodního výběru je stejná blbost, jako když dáte do pytlíku součástky hodinek a budete tím pytlíkem třást tak dlouho až se hodinky sami "náhodně" složí ....

   Vymazat
  2. 22:47
   Díky, už jsem ztrácel chuť číst zdejší "názory", ale po vašich několika řádcích rubriku NR ještě neodpustím.

   Vymazat
 17. Pan Brand došel ke stejnému závěru, jako jistý mikrobiolog, jehož článek jsem četl asi před týdnem a který uvedl mnohé domněnky, které by se daly shrnout do tří bodů.
  1) Covid 19 není dílem přírody, ale dílem člověka.
  2) Média evidentně mlží. Důvodem může být mnohem vyšší úmrtnost, kterou mimochodem onen člověk odhadnul na 15-18 %, nebo chtějí prostě zamést stopy ohledně původu "produktu".
  3) Do uvedeného viru "zamontovali" něco z HIV, protože většina zemřelých zemřela na selhání imunitního systému. Navíc, podle jeho slov, se poměrně často nemoc vrátí po vyléčení. Což je u virózy zarážející. Na virózu neexistují léky. Jsou pouze podpůrné prostředky, které buď pomůžou nemocnému při vedlejších potížích, nebo pouze zpomalí průběh nemoci a oddálí konec. Na virózy , a to pouze některé, existují pouze očkovací séra, která mají za úkol vytvořit protilátky v tělech případných hostitelů.
  Použití biologických zbraní má svá pozitiva i negativa. Pozitivem je, že se dají použít, aniž by si toho cílový objekt všiml a velmi obtížně se dokazuje útočník. K tomu jenom dodám svůj osobní názor. V době, kdy západní společnost dospěla k tak vysokému stupni rozkladu, že ignoruje evidentně agresivní akce zemí jako třeba USA, V. Británie, Turecko, S. Arábie, Izrael a mnohých dalších, bez adekvátní reakce, by i použití takto bestiálních zbraní zůstalo stejně bez odezvy. Tak že z mého pohledu je toto mlžení naprosto zbytečné. Lidi na to stejně (možná) zareagují, teprve až jim vymře polovina rodiny, a to zřejmě až ta, která jí živí.
  Negativem pak je, že se nákaza dříve, nebo později, dostane zpátky do země původu. Otázkou ale je, zda to autorům myšlenky bude vadit, nebo s ní dokonce nějak počítají.
  Ano, vše, co jsem napsal je pouhou konspirační teorií. Leč jak uvedl jeden chytrý člověk dlouho přede mnou, kdo se nezabývá dnes konspiračními teoriemi, se bude zítra zabývat konspirační praxí.

  OdpovědětVymazat
 18. Takže dosavadní bilance chřipkové sezóny 2019/2020 v ČR je dle zprávy z 2. března 2020 tato (velmi stručně):

  Nemocnost na ARI (akutní respirační infekce) včetně chřipky byla v ČR v 9. týdnu roku 1323 nemocných na 100 000 obyvatel. (Hranice epidemie je 1700 na 100 000 obyvatel.)

  od začátku sezóny bylo hlášeno 250 klinicky závažných případů chřipkové infekce, vyžadujících hospitalizaci,

  kterým podlehlo 50 lidí.

  Lenže v Taliansku máme za dva týždne či necelý mesiac pri 5 800 nakazených a už vyše 230 mŕtvych

  Ale potom tu niečo nesedí. Coronavárus nie je len taká obyčajná chrípka ak od začiatku sezóny v čechách zabila chrípka 50 ľudí a v Taliansku koronavírus za posledne dva tri týždne zabil viac ako 230 ľudí

  OdpovědětVymazat
 19. Epidemie koronaviru v Itálii přiživuje konspirační teorie. Luca Zaia, guvernér postižené oblasti Veneto a člen ultrapravicové strany Liga Severu, přišel s jasným vysvětlením původu viru. „Čína tak platí vysokou daň za své kulturní zvyklosti. Všichni jsme je viděli jíst živé myši a podobné věci,“ uvedl v televizním vysílání.
  Za své výroky se později pod tlakem kritiky omluvil čínskému velvyslanci.Epidemie koronaviru v Itálii přiživuje konspirační teorie. Luca Zaia, guvernér postižené oblasti Veneto a člen ultrapravicové strany Liga Severu, přišel s jasným vysvětlením původu viru. „Čína tak platí vysokou daň za své kulturní zvyklosti. Všichni jsme je viděli jíst živé myši a podobné věci,“ uvedl v televizním vysílání.
  Za své výroky se později pod tlakem kritiky omluvil čínskému velvyslanci.

  A něco podobného je i v ČT.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč jste to dvakrát zopakoval?

   Vymazat
  2. Ale to na štatistických číslach o úmrtiach v Taliansku nič nemení majú 5800 nakazených a 233 mŕtvych a toto ten guvernér Luca Zaia svojími názormi nemohol ovplivniť. Tie štatistiky sú dostatočne vypovedajúce a konšpiračné teórie s tým nemajú nič spoločné skôr sa ľudia viac chránia pred nakazením

   Vymazat
 20. Když nevíte co se s Čínou děje, zajděte si do kina. Takový film : Alenka v říši divů s džonym deppem má v sobě víc informací než jen povrchní konzumní zábavu. Stačí se dívat mezi pixely.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.