Reklama

neděle 29. března 2020

Koronavirus: Mocenská elita se stará jen o sebe, obyčejní lidé ať klidně chcípnou


Michal Brand
29. 3. 2020
Slovensko má skvělou prezidentku. Je poměrně hezká, i když trochu starší model, ale ok. V televizi, s make-upem a při záběru z dálky, nebo na fotce s trochou Photoshopu, vypadá docela atraktivně. A když vypukne epidemie koronaviru, tak si dokonce pořídí roušku v barvě sladěné s barvou kostýmu. ZDE   Což je tedy rozhodně zásadní věc. Jak závidím Slovensku, že má takovou prezidentku! Lidé umírají a ona je šik. Kam se na to hrabe primitiv Zeman, který se staral o dovoz roušek a respirátorů pro české zdravotníky, policisty, hasiče a další potřebné a měl přitom na sobě nudný šedivý oblek s trapnou nemoderní kravatou. No hrůza!


Konečně je jasné, proč byla masmediální masáží zvolena Čaputová za prezidentku kolonie globálního deep state zvané Slovensko – nová „prezidentka“ vypadá docela dobře a má v hlavě naprosto vylízáno. V hlavě, abychom si rozuměli.

Nyní malá technická odbočka
Ochranné prostředky nyní nejčastěji zmiňované jsou roušky (zpravidla tzv. chirurgické roušky z netkaných textilií), potom různé druhy respirátorů – buď s výdechovým ventilem nebo bez výdechového ventilu. A teď si nalejme čistého vína, přátelé. Roušky nechrání téměř nikoho. Jejich nositel při výskytu viru v okolí tento vir vdechne – buď přímo přes roušku, která neumí odfiltrovat virus, nebo mezerami mezi rouškou a obličejem, kde při nádechu vesele proudí vzduch z okolí. Jen trochu méně, než bez roušky.

Respirátory bez ventilu nebo s ventilem jsou trochu lepší. Jejich schopnost zachytit a odfiltrovat částečky z okolí, vč. baktérií a virů, je na různé úrovni. Evropské normy rozlišují úroveň FFP2 a úroveň FFP3. Podle amerických norem jde o N95 (odpovídá zhruba evropské normě pro FFP2) a N100 (odpovídá zhruba evropské normě pro FFP3). N95 resp. FFP2 má zhruba 95%-ní účinnost filtrace vdechovaného vzduchu. N100 resp. FFP3 má téměř 100%-ní účinnost filtrace vdechovaného vzduchu.


Pozn. red. I.D.: Toto tvrzení je přehnané, protože vzduchem létají kapénky, nikoli viry, a kapénky jsou přece jen nejméně o dva řády větší. Pravda je, že obyčejné roušky jsou jen asi o polovinu lepší než nic.
Shrnuto: roušky (chirurgické roušky) nechrání nikoho. V zásadě chrání okolí a to tak, že když ji má na sobě nakažený člověk a kýchne si přes roušku, tak ten bordel nedoletí 4 metry daleko ale jen 2 metry daleko. Když okolo člověka s chirurgickou rouškou poletí virus, tak ho vdechne s jen o něco menší pravděpodobností (ale virus v kapénkové infekci zachycený rouškou infikoval roušku a je jen otázka času, než nositel roušky vdechne virus zachycený na této roušce). FFP2, resp. N95 snižuje pravděpodobnost nákazy nositele respirátoru FFP2. Varianta s výdechovým ventilem je komfortnější a spolehlivější (nedochází k provlhčení materiálu respirátoru z vydechovaného vzduchu – a provlhčení filtračního materiálu vytváří pro viry a baktérie pohodlný most, přes který projdou. Proto přeci má klasická protichemická maska oddělený vdechový a výdechový ventil – aby při výdechu nedocházelo k provlhčení filtru, který musí zachycovat ať chemické látky nebo viry a baktérie ze vdechovaného vzduchu. OK.) A N100 nebo FFP3 minimálně teoreticky chrání nositele takového respirátoru před nákazou. Ale opravdová ochrana je maska s ochranným výměnným filtrem – buď z klasické armádní verze ochranných prostředků proti účinkům zbraní hromadného ničení nebo ve verzi pro specializované použití (výzkum nebo práce ve vysoce toxickém prostředí). I pro respirátor třídy FFP3 platí, že verze bez výdechového ventilu velice rychle zvlhne vydechovaným vzduchem a tím vznikne v poměrně krátkém čase „most“ pro viry a bakterie z okolního prostředí.

Podomácku vyrobené látkové roušky jsou – a teď spoustu lidí naštvu – jsou jen improvizovaným, nouzovým prostředkem s minimální účinností. (Jen se nad tím zamyslete - Jinak by přeci armády světa neměly drahé masky s drahými výměnnými filtry, ale kus starýho trička se dvěma gumičkama.) Navíc většina těch roušek také netěsní, takže vzduch a tedy i virus může volně proudit mezerami mezi „rouškou“ a obličejem přímo do dýchací soustavy člověka. Látka z triček apod. má navíc velice malou filtrační schopnost. Je to improvizovaný prostředek založený na principu „cokoli je lepší než nic“. Pozn.: Je to jako doporučení „když jste v hořícím domě, vemte si kus látky, ručník, kapesník apod., navlhčete ho a zakryjte si tím nos a ústa – ochrání to vaše dýchací cesty před tím nejhorším vlivem prachu, kouře a zplodin hoření“. Ano, lepší než nic. Ale náhrada masky, jakou mají hasiči, to prostě není. I kdyby se vám vláda snažila nakukat cokoli. A jen technická – navlhčená látka chrání lépe než suchá proti horkému vzduchu, prachu a kouři z požáru, ale naopak pro viry je výbornou průchozí cestou.

Pozn. red. I.D.: Nelze pominout psychologické hledisko, k jeho pochopení doporučuji vynikající TV inscenaci "Dialog s doprovodem děl" (Preiss, Vinklář)  
https://www.youtube.com/watch?v=4whGIMdaxQg

Tak to jsme si dali malou technickou odbočku.

Pozn.: Naše vláda zatím nakupuje jen roušky a menší množství respirátorů FFP2. Pravda ale je, že FFP3 (N100) jsou prakticky k nesehnání. Ale narovinu – nakupujeme prostředky, které snižují riziko nákazy ostatních (chirurgické roušky), a prostředky, které snižují riziko nákazy nositele. Pro pohyb v prostředí s infikovanými osobami jde o naprosto nedostatečnou ochranu i v případě FPP2.

Zpět na Slovensko.

Nová slovenská vláda. Která nahradila zlosyna Fica a SMER. No to jsou úplní kabrňáci.

Vláda složená z šik a cool reprezentantů hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti, SME Rodina, Svoboda a Solidarita a Za ľudí.

Nejnovější opatření této vlády je – malá chvíle napětí – zákaz prodeje respirátorů občanům Slovenska, protože respirátory, které chrání svého nositele před nákazou, tak ty prosím pěkně v této nesobecké slovenské vládě jsou jen pro některé. Konkrétně pro silové složky, politiky, patrně pro hvězdy propagandy, bratislavskou kavárnu apod. A kdyby si prostředky chránící nositele mohli koupit i obyčejní občané, tak by pro soudruhy z vlády a jejich pretoriány nemuselo zbýt dost. ZDE

To je tedy panoptikum, ta slovenská vláda, kterou podle naší kavárny můžeme Slovensku závidět snad ještě více než tu pitomou barevně sladěnou blondýnu na Bratislavském hradu. Stranu Za ľudí založil a vede člověk, který vydělal miliardy na lichvářských půjčkách a následných exekucích, které tisícům a tisícům lidí a rodin na Slovensku zničily život.

„Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti“. ROFL LOL. Teď voliči vidí, jak hnutí obyčejní lidé má zájem o problémy obyčejných lidí. A o jejich život. Nebo smrt.

(Už vůbec nezmiňuji jistě jen náhodnou podivnost, že OLaNO mělo celou dobu před volbami preference v průzkumech mezi 10% až 16% a pak, když se šikovně spočítaly výsledky, tak to bylo najednou 25%. No zázrak!)

„SME Rodina“. Skoro bych řekl, že celý název této partaje zřejmě zní „My SME Rodina a vy ste cudzí kokoti“.

„Svoboda a Solidarita“ – tak tady je solidarita v praxi, milí voliči a milé voličky tohoto spolku.

A Za ľudí? No, za ľudí – iba za niektorých však, hej?

45 komentářů :

 1. PR zvládli, koronavirus je porazí aj bez tých kokotov...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tohle Slováci opravdu netrefili. Zvolit si kašpara a blbou blondýnu zrovna do doby krize, to je pekelná kombinace!

   Vymazat
 2. noviczech
  ...Všimněme si jednoho, tak jako let nad Ukrajinou se skoro 300 mrtvými, tak jako akce Novičok v Anglii, nikde není vyšetřeno do detailu, ale jen bláboly "rozumných západních vlád", tak se trochu divím, že nikdo ještě nevyhlásil nemocného covidem19 jako NULTÉHO a odkud se vzal! Je to vše tedy asi záměr těchto "demokratických" vlád, hlavně aby se něco dělo a člověk neměl klidný život...???

  OdpovědětVymazat
 3. Ale neslyšel jsem, že Slováci, kamarádi Američanů, šijí roušky pro americkou armádu jako naši někteří spoluobčané. Věřím, že až budou Slováci posílat roušky atp. do USA, budou směrovány těm Američanům, kteří nemají kde bydlet, musí od státu brát travenky atp. aby přežili To bude kolem 5 milionů roušek. Klidně bych ušil roušku národnímu gardistovi, který tam na rozdíl od vojáků všem pomáhá. Vojáci musí být
  fit a vždy připraveni jít na Rusa nebo Číňana. M.R.

  OdpovědětVymazat
 4. Na Slovensku budou lidi ještě vzpomínat, jak bylo za starého režimu.
  A v Česku bude brzy podobné, ale ČSSD se zničí sama a TOP už není, jen skoro alkoholik se pořád předvádí. Sám není schopen si nasadit roušku. Co dělal v parlamentu, to dělat někdo jiný, hned by byl vykázán. On tam dělá blba, který v příští PS nebude.

  OdpovědětVymazat
 5. Ano, závidíme Slovákům prezidentku, protože ona je úplně obyčejná a na nic si nehraje. Třeba, když hrál v Bratislavě Sting, tak na něj šla a měla na nohou tenisky. Taky si šla dát do obyčejné hospody pivo. Jo a když byly na Slovensku volby, tak si vystála k volební urně frontu, mezi normálními lidmi. A taky závidíme Slovákům euro. Závistivý občan ČR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic vám nebrání překročit hranice a žít tam.
   Ono stačí sledovat jejich stavy nakažených a testovaných. Není materiál, tak se vše aktualizuje 1x za dva dny!:-) Naše slavná ČT, tyto údaje samozřejmě přebírá, že každý druhý den mají 0 nakažených!:-)

   Vymazat
  2. Chcete-li chodit i teď do hospody, a v teniskách, není to neřešitelný problém. V Maghribu vám asi nenalejou... ale zato v Turecku fungují pivovary a jistě i nálevny pro káfiry... Prý vaří zajímavá piva...

   Vymazat
  3. 12.33 Ona je tak trochu jak prezident Zápotocký. Ten taky chodil do hospody a dokonce tam hrál na harmoniku a rád chodil bez ponožek v rozšlapaných botách. I my měli už kdysi svého Čaputu...

   Vymazat
  4. 12:33, já na ní nikdo obdivuji to, že narozdíl od Zemana je krásně elegantní, na každou příležitost nové šaty, žádné nenosí dvakrát. I s tou rouškou/respirátorem to je mimořádně povzbuzující. Jak paní presidentka řekla, "Slovensko by měli být tou zemí, kde se člověk nebude bát zemřít", konec citátu. Právě kvůli ní jsem teď připraven na smrt, protože onai dala novou naději. Krásná, elegantní, dokonale sladěná.

   Vymazat
  5. 12:33 Ako málo stačí debilom ku šťastiu.

   Vymazat
  6. 12:33 - protože ona je úplně obyčejná a na nic si nehraje - Omyl priatelu. Ona si hraje na prezidentku. Nic nevie, nicomu nerozumie, je to politicky analfabet a jedine, co jej ostava, je zbierat body ucesom, satami a chodenim na koncerty. Inak je to nula. NULA. A to Euro, to je naozaj zly vtip ;)

   Vymazat
  7. No,jestli je vaše základní hodnota Sting a tenisky,tak jste jiná kategorie-doufám že se to projeví.vlk

   Vymazat
  8. 18:17, zajímavá reakce na můj příspěvek. Měl jste ho rozšířit, ne mě přesvědčovat o opaku ;)

   Vymazat
  9. Naozaj neviem, odkiaľ sa vzala informácia, že každý druhý deň je v SR 0 nových nakazených ľudí. Ak chcete vedieť informácie z druhého štátu, sledujte radšej médiá v tom štáte a nebudete tvrdiť blbiny, ktorými vás (možno) nakŕmila niektorá z vašich TV. Nie je to pravda a nikdy ani nebola.
   Čo sa týka predchádzajúcej vlády, tak tu by som pribrzdil. Čo myslíte, kto môže za aktuálny stav Slovenska? Keď sa v štáte roky kradlo, nemôžete od žiadnej ďalšej vlády čakať zázraky. Na zázraky nie sú peniaze, lebo ich niekto rozkradol a aktuálna vláda to nebola.
   Čo sa týka prezidentky, tak na tej sa niektorí zabávate úplne zbytočne. Teraz nie je životne dôležité čo robí/nerobí, pri riešení aktuálnej situácie má tak či tak len minimálne kompetencie. A výzor? Úloha prezidenta je vždy značne reprezentačná, takže sa nedá očakávať, že ho človek bude bežne vidieť v teplákoch.

   Vymazat
  10. 21:06, aktuální stav Slovenska až tak špatný není, kupodivu. "Roky kradlo", ano od samotného vzniku státu a na všech úrovních. A vy si myslíte, že Matovič a především Kiska to zastaví? Kiska? Další naiva.

   Vymazat
  11. 12:33 To jí má jako šlechtit, že vešla mezi lidí a dala si pivo?

   Vymazat
 6. Jenže,Slováci slíbili základnu pro USA,tak jsou z toho nadšení a ten koronavirus se jim ve velkém vyhne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zakladnu sluboval Americky tchor Fixka.A my to tu nechceme!!! Nechceme tu moslimakov. Zial Corona je aj tu!!

   Vymazat
  2. Na Slovensku jsou oddanými progresivními liberály se vším všudy Kiskova strana a pak PS/Spolu, koalice, která se nedostala do parlamentu. To jsou ti, kteří na Slovensko chtějí za každou cenu dopravit migranty, kteří chtějí aplikovat LBGTI agendu a kteří požadují za každou cenu US základny.

   Do parlamentu se dostal jen Kiska s 5.5%, a PS/Spolu jsou mimo. Prognózy byly přitom úplně jiné. U Matoviče se předpokládaly vysoké preference, ale velmi dobré měli PS/Spolu. Kiska ne, protože hodně lidí nepřeneslo jeho kauzy. Ale i tak počítali že PS/Spolu bude mít nějakých 18-20 %, Kiska 12%, Matovič 14% a KDH něco málo nad 5%.

   Takže vládu by vytvořila především strana PS/Spolu s Kiskou a nějakou tu kost by hodili Matovičovi. Počítali i s neuvěřitelně oportunistickým KDH, které by se spokojilo s nějakou tou malou trafikou. Kollára by vykopli úplně. Holt nevyšlo. Hodně progresívních médií to hodnotilo velmi nepříznivě.

   Vymazat
 7. No já pochybuji, že by se ty respirátory začaly prodávat třeba u nás v ČR. Nebo se snad někde běžně prodávají?! V tom asi nebude rozdíl mezi Českem a Slovenskem. A že jsou jako nedostatkové určeny pro ty v první linii a nejvyšší patra státní správy je vcelku pochopitelné.
  Takže článek stačilo zkrátit na vyjádření názoru na Čaputovou a nového slovenského premiéra. Co s tím ale má koronavisu?!
  No a s tím bagatelizováním roušek to je asi poněkud přehnané. I když je možná u nich větší ten mobilizační účinek.
  wc

  OdpovědětVymazat
 8. autor je magor ! staci iba tato jedna veta " lide umiraju a ona je sik " to normalny clovek nemoze napisat...spravne to je tak , ze ak ludia umieraju tak to ci ona je sik je uplne ale uplne putna..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že Čaputová tou rouškou ukázala, jak je blbá. Dokonce jsem si říkal, jestli jsem už v životě viděl něco blbějšího?

   Vymazat
 9. Ještě jste zapomněl dodat jak matovič plive jed po Číně. Co si Slováci zvolili je opravdu nepřípustné pro nás. Doufám že nic takového nebude u nás. Oni jsou „Evropská rodina" a na svoje Slovenské spoluobčany kašlou s novou vládou do penálu.

  OdpovědětVymazat
 10. Opravdu nechápu, proč autor článku utratil tolik slov ke skutečnosti, že roušky nechrání uživatele před samotným virem, ale pouze a do jisté míry před kapénkami a především, pčed kapénkami do značné míry chrání okolí nositele roušky. Pa Brand si dal zbytečnou, dokonce až škodlivou práci s tím, aby ukázal jak málo chápe potřebu dělat vše co, byť i v malé míře, omezí nebo alespoň zpomalí šíření epidemie virem Covid 19. Škoda, znevěrohodnil se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den.
   Poznámku tam dal MUDr. Ivan David. Já zase doporučuji podívat se na video
   https://www.youtube.com/watch?v=KBUE_WfI0wU
   je to o "těch věcech doličných", abych to nenapsala špatně a admin nemusel mazat a já páchat "trestný čin". Nerozumíte mi? Pan Chlíbek to vysvětlí ve videu.
   Hezký den.

   Vymazat
  2. Západní zdravotnictví to je podvod století...
   Každý by to měl vědět! Rakovina je ošetřena za pár dní! Rakovina je vyléčena během několika dní podle několika jednoduchých pokynů! Rakovina není onemocnění. To je systémová anomálie. Jakýkoli onkolog vědí o mnoha přírodních produktech, které prokázaly svou účinnost a které nemají žádné vedlejší účinky. Onkologové však nesmí užívat tyto léky. To je celá tragédie. Mnoho lidí zemře marně. Příčinou jejich smrti v Americe jsou onkologové. Leonard Caldwell zdůrazňuje, že tradiční chirurgie, ozařování a chemoterapie jen zhoršují situaci pacientů s rakovinou. Pacient s rakovinou má vždy naději. Bez ohledu na stupeň nemoci rakoviny. Protože jediný člověk, který vás může chránit před rakovinou, je sám. Onkologové vytáhnou z každého amerického pacienta s rakovinou od 300 tisíc do 1, 4 miliony dolarů za období tradičního vyšetření a léčby skalpelem, zářením a jedy. Léčebný postup pro doktora Leonarda Caldwella není větší než 3 až 5 tisíc dolarů. Tradiční onkologie ve Spojených státech uspěla ve 2% pokusů o léčbu pacientů s rakovinou. Dr. Leonard Caldwell léčí rakovinu ve 92% případů. Přihlásit se k našemu kanálu:http://youtube.com/user/glazcol
   Odkaz na toto video: http://youtu.be/83HncFVU51U

   Vymazat
  3. 16:05, úplné hovadiny a ještě k tomu nebezpečné.

   Vymazat
 11. OLANO není strana, to je jen několik lidí okolo mediální figury Igora Matoviče. Tato "strana" nemá žádné struktury. Pokud byli schopni postavit ministry do vlády, pak se jedná o outsource persony, protože ještě loni měl Matovič kolem sebe jen čtyři členy a jednoho vzápětí vyhodil. Čili se zde jedná POUZE o osobu Igora Matoviče, parlamentního klauna. Nevím, kolik členů má dnes, ale na kontě těchto několika málo lidí přistane několik desítek milionů eur za vyhrané volby.

  Tři dny po nástupu do vlády nedělal nic jineho, než kritizoval předchozí vládu. Kromě jiného, a to už i předtím, za to, že se Smer "miliskuje" s Čínou. Také sladěná šťabajzna z prezidentského paláce kritizovala vztahy Pellegriniho s Čínou, a to i v době začínající pandemie.

  Největší Matovičova kritika po nástupu se týkala toho, že byly údajně vykradeny státní rezervy se zdravotnickým materiálem. Šéfa hmotných rezerv okamžitě propustil a označil za zloděje. Pak kromě kritiky Pellegriniho vedl plačtivé a uvzdychané tiskovky, jak vláda celé dny dře, aby zabezpečila vše potřebné.

  Až přišel onen třetí den, kdy vítězoslavně oznámil, že JEHO vláda zabezpečila roušky a další zdravotnický materiál (z Číny). Za tři dny! To se ještě ani neseznámil s personálem ministerstev a už se chlubil něčím, co samozřejmě udělala předchozí vláda po týdnech vyjednávání a dobrých vztazích s Čínou, které Matovič kritizoval.

  Následně přišly také rychlotesty, které byly taktéž objednány z Číny. 200 000 kusů. Tehdy si někde v nějakém plátku přečetl dezinformaci, že prý mají 80% chybovost. Aniž by si zjistil, oč vlastně jde, oznámil, že tyto testy jsou brak a že je vysype po Dunaje. Načež se ozvalo několik států, včetně ČR, že je okamžitě odkupují i za zvýšenou cenu.

  Pellegriniho vláda zabezpečila i další testy, standardní, kus za 30E. Ještě mimo premiérskou funkci Psychopatovič vykřikoval, že to je okrádání v přímém přenosu, protože na trhu údajně stojí 2E. Bylo mu úplně jedno, že tak málo nikdy nestály a už vůbec ne v této době. Když došlo na lámání chleba, jestli přijmout nebo ne, koupil přesně tyto dojednané testy Pellegrinim za 48E a ještě se tím chlubil. A myslíte, že mainstream nějak zareagoval?

  Jakákoliv kritika nebo pochybnost je ihned v počátku umlčena, vždyť se přece musí národ v době epidemie zcela podřídit. A tak schválili sledování mobilů. Pokud se to bude týkat lidí pod karanténou, potom OK, ale je otázkou, jestli to tak opravdu bude. Ovšem nařídit něco podobného Smer, pak karanténa nekaranténa, ulice jsou plné zhysterizovaných lidí.

  Slovensko má zatím (doufejme) málo nákazy, ale také malou protestovanost, protože došlo ke zbrzdění rozeběhnutých dodávek testerů. Bohužel, změna vlády v podobných okamžicích prospěje jen tehdy, kdyby by ta původní dělala fatální chyby. Pellegriniho vláda dokázala zachytit masivní rozvoj (alespoň se tak zdá) na samotném počátku restriktivními opatřeními. Matovič celou dobu v opozici i při volební kampani vykřikoval, že se jedná o bezprecedentní buzeraci a diktaturu, teď tato opatření ještě spřísnil, protože to je jediné, co je schopen udělat.

  Matovič také, tehdy tehdy v opozici naopak tvrdil, že "zlodějská vláda Pellegriniho" dělá vše špatně a vše rozkradla. Kritizoval nízký počet testů a jeho ministryně Remišová od Kisky dokonce prohlásila, že ONI budou testovat plošně (!). Což je skoro nemožné, v této situaci úplně bláznivá, drahá a neefektivní myšlenka. Ale od loutkoherečky Remišové, dnes vicepremiérky, která aspirovala na pozici ministryně obrany, vnitra, školství, práce a sociálních věcí, nejsou podobné výkřiky do prázdna nic překvapujícího.

  pokračování...

  OdpovědětVymazat
 12. .... pokračování

  Dnes nová vláda vyzývá, aby jí nikdo nebránil v exekutivě. Aby se kritika potírala a oni mohli pracovat. Názory a kontakty zkušené opozice je nezajímají. Testy jsou dodané, můžou tedy začít alespoň s rozsáhlým skríningem konkrétně vybraného obyvatelstva. Přesto se tak neděje a rozšíření není v plánu. Možná to má souvislost se stejnou politikou, která je uplatňována i s respirátory PPF3, které se nedodávají na infekční oddělení a záchrannému systému, ale ponechávají v rezervě pro vrcholové pracovníky ministerstev a dalších vybraných lidí mimo ohroženou zónu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:10 Konečne rozumný a zasvätený komentár. Súhlas.

   Vymazat
 13. "...OLaNO mělo celou dobu před volbami preference v průzkumech mezi 10% až 16% a pak, když se šikovně spočítaly výsledky, tak to bylo najednou 25%. No zázrak!"
  Je docela možné, že v tom bude volební podvod. Slováci by si to měli prověřit. Pokud někdo dostane ve volbách o 10-15% víc než v průzkumu, tak to je prostě blbost.
  Statistická chyba volebních průzkumů se pohybuje od 1% do 3%, u malých stran je dokonce menší, než u velkých!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi to podvod nebude, jen mizerný průzkum agentur. Alespoň že zaznamenali nárůst Matovičových preferencí.

   Vymazat
 14. Škoda, že řádí virus, jinak bychom četli víc o Slovensku. Propojení SMERu, mafie a soudců tam překročilo vše, co si v naší zemi dovedeme představit. Ve srovnání s tím jsou naši Bémové, Janoušci a Grygárek, berte jako příklad, jen neškodní podvodníčci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:13 Máš na mysli predsedu parlamentu Sulíka zo SaS, ktorý sa stretával s najväčším mafiánom na Slovensku /podľa soroškuriev/Kočnerom, že? A dohadoval s ním zloženie vlády za Radičovej. Prípadne máš na mysli ešte Kisku, kamaráta popradských mafiánov a zlodejov pozemkov, kamaráta vrahov Cervanovej, úžerníka a daňového podvodníka. Prípadne máš ešte na mysli B.Kolára, predsedu koaličnej Sme rodina,kamaráta bratislavských mafiánov a za socializmu veksláka.

   Vymazat
 15. Pokud se OLaNO tři měsíce před volbama pohybovalo na 6% a ve volbách získá 25%, tak to je naprostá kravina.
  Znáte někdo nějaký podobný případ odjinud?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jasně že znám, Čapůtka měla 6 týdnů před volbami 5%, ale průzkumy ji během 1 měsíce udělaly z 5% ti procent 50%.

   Vymazat
 16. https://pravdive.eu/news/191108/toto-vam-media-neprinesou-karel-kryl-o-zemanovi-havlovi-klausovi-hutkovi-nebo-nohavicovi-nadcasove-a-na-dren

  OdpovědětVymazat
 17. Najviac ma na situácii na Slovensku znepokojuje to, že Slováci sa nechajú útiahnuť "na vařené nudli" jak bratia Česi hovoria. Keď si vzpomeniem na útoky Makoviča v NR proti Ficovi, kedy trojčil po sieni NR ako hyperaktívne decko s tričkom a nápisom "Fico je zlodej" , neustále tlačové besedy mu ochotne umožňovala najmä Ta3 a pozoruhodné je aj to, kde tak rýchlo získaval informácie o "korupci" smerákov, keď zatiaľ žiadneho neodsúdili. A po voľbách neustále vytrča ruku s "Véčkom" symbol víťazstva, ktorým sa za 2.sv vojny prezentovali fašisti. On si totiž neuvedomuje, že nič nevyhral, veď výsledok volieb je zisk 16,3 % z počtu oprávnených voličov, tedy žiadne víťazstvo ale príliš malá dôvera voličov, a toho len oprávňuje k pokore a službe občanom SR, ale nie k vládnutiu. Veď Fico dostal len o 4 % menšiu dôveru, než ON "víťaz". No a jeho koaliční partneri tj. strana či hnutie SS získal dôveru len 4% oprávnených voličov a "zamastený a upachtený Kiska len 3,88% . Y toho vyplýva, že tito tzv. koaliční kolaboranti boli na okraji záujmov voličov.
  A keď k tomu uvediem, že už 1.deň po zahájení "vládnutia" sa vycapil so zastrašovaním prvého odvoleného Mičurka, že "ho mediálne podreže", tak takého tvora si človek má vážiť ako štátnika či politika? Makovič není žiadnou osobnosťou, je to len "sebevedomý" narcis. Očakávam, že nebudeme dlho čakať na jeho odvolanie a možná aj celej jeho amatérskej vlády. Potrebovali by aspoň 20 Pellegrínov, či Ficov, Žigov či
  Sakových, aby si udržali štandard dobrej vlády.

  OdpovědětVymazat
 18. tři jezdkyně apokalipsy Leno,Makrela a Čaputka mi naprosto nezajímají.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 19. "Proč byla masmediální masáží zvolena Caputová prezidentkou Slovenska?" Těch důvodů je více.
  1. Za peníze si lze koupit vše a především novináře a voliče.
  2.Byla zvolena protože to dovolila diktatura kapitálu, která ke korumpování (nejen Kuciakování) má peníze a další prostředky.
  3. Protože svými znalostmi, dovednostmi odpovídala potřebám kapitálu - nikoliv státu, národa. Kdysi Masaryk razil heslo "Pravda vítězí" (dnes u nás mocenskými strukturami kapitálu a ČÉTÉ cupované), Caputová má heslo "vše pro diktaturu kapitálu, ta vítězí a vynáší!"
  4. Lepší je dívat se na hezkou babku byť s mentálními nedostatky, než chytrého vrásčitého starce. Víte, jak se bude vyjímat i s tou rudou rouškou na obličeji na známkách?
  5. A konečně Slováci - zejména pohrobci Andreje Hlinky a jeho fašistické gardy se cítí bůžky, kteří předběhli čehuny.
  Já jsem v životě nic o té paní neslyšel, nic jsem od ní nečetl, je filosofkou, socioložkou, ekonomkou, maminkou? Figurinou? Postavu má docela dobrou.

  OdpovědětVymazat
 20. Ona je asi shemail coz je dnes oblibena sorta lidi .V prekladu zena s koulema ci muz s kozama.Nejradeji ocuji pospolu ve trech ale i vice neni vyjimka moderni doba

  OdpovědětVymazat
 21. Lejno, Makrela a Čaputka to jsou jezdkině apokalipsy.

  OdpovědětVymazat
 22. Čaputová mi tak nějak připomíná manželku našeho premiera (EU poslance bývalého archiváře) Špidly. Ta také najednou po té co její prachem z archivu obnošený manžel vstoupil do politiky začala eru manekýnky.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.