Reklama

neděle 1. března 2020

Koronavirus rozšířila špatná rozhodnutí

Paul Craig Roberts
1. 3. 2020     paulcraigroberts
V Číně se koronavirus rozšířil cestováním, souvisejícím se svátkem Čínského nového roku. A v USA se teď koronavirus šíří cestováním, souvisejícím s jarními prázninami.
Koronavirus unikl z Číny do světa, protože vlády a letecké společnosti vyčkávaly se svým rozhodnutím zastavit lety z Číny a do Číny příliš douho. Nu a dnes americká vláda a letecké společnosti vyčkávají zas příliš dloho s rozhodnutím zastavit lety na amerických linkách.

K rozšíření koronaviru přispěla též ledabylost americké vlády. Prezident Trump souhlasil s tím, že američtí cestujících na palubě výletní lodi Diamond Princess, kteří v japonském přístavu prošli několikatýdenní karanténou na výletní lodi Diamond Princess a byli tedy neinfekční, mohou být dvěma charterovými letadly přepraveni do USA, ale že 14 cestujících, u kterých byl koronavirus zjištěn, musí zůstat v karanténě. Avšak stalo se, co se nemělo stát: A totiž to, že jak vládní úředníci, tak hlavní zdravotní američtí činitelé přepravili letecky zpět do USA všechny Američany dohromady, tedy jak nakažené, tak nenakažené. Je pravděpodobné, že při těchto letech se virus přenesl z lidí nemocných na zdravé, a díky tomu, se teď koronavirus šíří i územím USA. ZDE

V Evropě se virus šíří z Itálie, protože činitelé EU odmítli myšlenku znovu zavést hraniční kontroly.

Tím ovšem, že se nepřistoupilo k rozumným akcím dříve, než se situace vymkla kontrole, nezbývá teď vládám už nic jiného, než zavádět rozsáhlé karantény.

Virus je biologickou zbraní, která unikla z biolaboratoře č.4 ve Wu-chanu. Domnívám se, že vývoj biologických zbraní je zakázán, ale jak se ukazuje, provádí se v celé řadě zemí. A fakt, že vlády se této nelegální činnosti účastní, je pak vede k tomu, že odmítají přiznat, že virus je lidským dílem.

Aby se zabránilo dalším únikům viru z biolaboratoří, je třeba jediné: Požadovat, aby se s výzkumem biologických zbraní skončilo.

Komplicem šíření viru je samozřejmě i globalizmus. Vzájemná závislost, kterou globalizmus vytvořil, pak znamená, že příčinou globálního šíření nemoci je současný volný a hromadný pohyb lidí přes hranice států.

Překlad: Lubomír Man

40 komentářů :

 1. Virus je určitě biologickou zbraní. Jeho únik byl prezentován jako únik z kanadské laboratoře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Veselský.
   Přesně.
   Mne ještě u toho napadá,právě omezit leteckou dopravu,dokud se nezmátoří Boeing.

   Vymazat
  2. No, ředitel té laboratoře je už po smrti. Zcela náhodou, samozřejmě.

   Vymazat
  3. Ředitel kanadské laboratoře zemřel v Keni - to je věcný fakt.

   Vymazat
  4. Jestli je to tak, pak ti, co jej vypustili, nejsou s inteligencí kamarádi. Protože dosud, a bude tak nejspíš vždy, viry jakéhokoli druhu mutovali a občas se z "neškodných" měnili ve smrtelné nebezpečí a naopak.
   Je to typický anglosaský typ uvažování a jednání. Nejdříve co nejvíce uškodit a pak se "divit", že se to obrací i proti nim. Jako příklad takového jednání bych uvedl - "kousek" od nás - použitá munice s ochuzeným uranem v bývalé Jugoslávii při "humanitárním" ničení našich bratrů Srbů. Ta boží obrovská nespravedlnost, že na následky záření trpí i vojáci z "NATO", když oni chtěli jen pomoci mírumilovně všechno urovnat ... (copak nějací ti Srbové či Albánci, co je jim do nich, důležití jsou pro ně jen ti "jejich" poskoci v uniformách, protože to musí zatáhnout jejich stát a jejich pojišťovny).

   Vymazat
 2. Do Íránu i jinam se to dostalo i přes dávno dobře uzavřený Wihan. O modifikaci virů na oklamání imunitního systému je velmi dobrá přednáška z Karlovy university asi měsíc stará.

  OdpovědětVymazat
 3. Stejné,jako s tou naší pomocí Číně,dnes Čína vyrábí 100x denně víc toho materiálu,který tam posíláte,..VY OSTUDY !!!!!,oni ho potřebovali okamžitě a to jste předvedli !!!jen se za vás stydět....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den.
   to: tonicekkopr
   Naprosto souhlasím s Vaším názorem. Jestliže by mě někdo poprosil o pomoc, tak "ten krajíc chleba, který jím, mu dám okamžitě" a ne za měsíc. Premiér Babiš se s tou odpovědí, alespoň podle mě, "nevyznamenal", právě naopak. Stydím se za něj ještě i teď. To bylo skutečně pod úroveň. A se sbírkou zdrav. pomůcek začali v Třebíči, nebo tam někde, pro svoje partnerské město v Číně a lidé z republiky se přidávali. Lidé - ne vláda. Pak se vzpamatoval ministr Petříček - ovšem také pozdě.
   Přeji hezký den.

   Vymazat
  2. Re (08:02):
   Pokud ovšem "naše" vláda raději za nesmyslných 14 mld. Kč např. nakoupí US vrtulníky (coby výpalné za "spojenectví"), pak nutně nezbývá na rekonstrukce tisíců našich sokoloven aj. společenských staveb, co jich po obcích máme, a už vůbec ne na pomoc v prevenci proti viru v Číně.
   Naši "hodnotoví" nám tak v přímém přenosu dávají vědět, jaké (pa)hodnoty vyznávají.
   A my to nejen připouštíme, ale opakovanou volbou je utvrzujeme v tom, že je to tak "správně" ...

   Vymazat
 4. Ráno mi přišla SMS o první oběti koronaviru v česku. Bábu trefil šlak v supermarketu ve frontě na mouku protože na ní už nevyšlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se, to byl jenom korunavirus, když se babička podívala do skoro prázdné peněženky a došlo ji, kolik zásob by si za stejný zbytek korunek mohla nakoupit ještě před padesáti lety...

   Vymazat
 5. Jestli už lidé dospěli k názoru že coronavirus je biologická zbraň tak by se neměli spokojit s tvrzením že virus unikl "náhodně" z laboratoře ...
  Je potřeba začít přemýšlet s použitím lidské logiky a zatím velice malých znalostí biologie, které má lidstvo k dispozici.

  Virová nákaza šířící se "vzduchem" nemá tak rychlý nástup s ojedinělými značně zasaženými bodovými oblastmi jako je to u přirozených i bojových bakteriologických nákaz, jejichž nositelem je nějaký organický substrát (nečastějí voda, potraviny atd.) zasažený bakteriemi. Bakterie se množí i sami bez hostitelského živočišného organismu ve vhodném samostatném výživovém organickém substrátu.
  Přirozené !!! rozmnožování virů vzhledem k jejich závislosti na hostitelském organismu je mnohem složitější a probíhá postupně a pomaleji než bakteriologická nákaza.
  Rychlé rozšíření uměle vytvořených virů (které mají v přirodním prostředí omezenou možnost replikace !!) s rychlým nástupem epidemie v určité oblasti lze docílit jenom namnožením virů v laboratorních podmínkách v simulovaném prostředí jejich živočišného hostitele, jejich navázání na přirozeného nositele -různé nositelské sekrety (obvykle dýchacího, zažívajícího a vyměšovacího traktu) hostitelkých živočichů a tento uměle vyrobený biologický materiál schopný delšího přežívání "rozptýlit" v dané lokalitě.
  S takto vyvolanou epidemií je nutno bojovat Desinfekcí, desinfekcí, a ještě jednou desinfekcí ..
  Ve Wu-chanu všude a všechno čínští hygienici v ochraných kombinézách a s dýchacími přístroji postřikují desinfekčními prostředky ...
  Zbytek ať si každý domyslí ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Joo domyslet, to ale bude konspirace.

   V Číně je výchozím centrem největšího rozšíření nejprůmyslovější oblast s hl. městem Wu-chan, na spěšně opuštěném us konzulátu se údajně našly kontejnery od neznámého biologického materiálu.
   V Iránu zasáhl koronavir vládní centrum a jsou nakaženi i vrcholní představitelé vlády.
   V severní Itálii je centrem nákazy jedna nemocnice, nakažený šiřitel nemá údajně žadný vztah k jiným centrům nákazy.
   Nákaza posažerů výletní zámořské lodi, a tak dále.
   Teroristé údajně používají k rozšíření biologických zbraní nejčastěji klimatizaci se vzduchotechnikou ve vytipovaných objektech.

   Vymazat
  2. Vzhledem k oficiální reakci čínské vlády a jejích ministerstvech, to nebude "údajné" americké "rozsévání demokratické zkázy", ale faktické!
   Viz.: http://www.nwoo.org/2020/03/01/sok-tusene-se-stava-realitou-na-americke-ambasade-ve-wu-chanu-byly-po-jeji-evakuaci-nalezeny-zakopane-boxy-s-biologicky-nebezpecnymi-materialy-ty-ted-zkoumaji-vojensti-biologove-bezpecnostni-sily/
   Pavel p

   Vymazat
 6. A Slováci se po volbách nebudou stačit divit, co tam nastane. Kdy začnou přijímat migranty, táta bude rodič 1 a máma rodič 2. Vpřed Slováci, Jánošík za Vás už bojovat nebude a Merklová a určitě ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 9:53
   Podobně si to myslím také,proč byl zvolen Matovič,ohebná loutka.Sice trochu ušetří na poradcích,když ti co radí Čaputové,budou radit i Matovičovi.Slovensku už není pomoci,kompletně v drápech Satana.

   Vymazat
  2. Na Slovensku probíhá vše v logice přirozeného vývoje, jsou už dále než my v Česku, nejvíce hlasů v jejich volbách dostali "piráti" aby ukázali co umí.
   Bude to velká zábava jakou my prožíváme v naší "pirátské" Praze ..

   Vymazat
  3. 9:53
   Podle čeho soudíte, že budou Slováci přijímat uprchlíky. Já nic takového neslyšel, tohle je od vás podpásovka, jen poškodit a lživě pomluvit nové vedení na Slovensku!
   Slováci na rozdíl od nás mají slušného prezidenta a nyní i vládu, snad se u nás taky dočkáme!

   Vymazat
  4. Tato slovenská loutková vláda je čitelná i bez veřejných deklarací. Pár frází opsaných od Havla, naprosto ohnutý hřbet před našimi "spojenci", poslušnost fašizující EU, sražené podpatky před NATO, dýka vražená do zad Polákům a Maďarům. A do toho pěkné kostýmky jejich Barbíny. Jsem rád, že je ve federaci nemáme. Nám stačí naše početná 5.kolona. Se slovenskými hlupáky by to byla jen další komplikácia.

   Vymazat
  5. 11:29 Přesně tak už jsem přestal litovat že nás rozdělili.

   INDICKÝ BĚŽEC Řekl to na plnou hubu lichvář kiska.

   Vymazat
  6. Félvidék sem, Félvidék tam. Ať si žijí po maďarsku, nebo po indicku - konečně nežijí za naše, ale za svoje. Čo bolo, to bolo a bohdá už nebude. Díky Bohu!

   Vymazat
  7. 9.53
   Dočkej času jako kačer slimejše.
   A dočkáš se, kam to Slováci dotáhnou s tou rozumnou vládou.

   Vymazat
 7. Čeká nás nejspíše pád akcií, obrovská finanční krize..tam je třeba hledat účel, důsledek coronavirusu.. který může nastat..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:29
   Proč " učel" pokud krize zasáhne celý svět? bez rozdílu!
   10:30
   Tím, že zavřete hranice nic nezískáte, jen prodloužíte o nějaký čas vznik nákazy.

   Vymazat
  2. Běžče, běžče, ty ses asi nikdy nezajímal o práci hygieniků, že píšeš takové chujoviny. Jedině karanténa je fungující prevence rozšíření nákazy. Ještě že hloupost není nakažlivá. To bys do tý karantény musel i ty.

   Vymazat
  3. žeby prachy ???????

   Vymazat
 8. No to je pěkné odporná eu nechce zavřít hranice jejich šílená vize světa je přednější než ochrana obyvatelstva.

  OdpovědětVymazat
 9. Už se tady těším na "oslavné" články na volby SLOVÁKU!!! Zase jednou vyhrála ta Havlova - LÁSKA A PRAVDA ZVÍTĚZILA...." Pan Havel byl velký vizionář, dokazuje to každý den, škoda ho!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli alkoholik, lhář, kurevník, nevzdělanec a vlastizrádce Havel byl vizionář? No to´s mne zase pobavil King Kongu, pardon slimákožravý kačere.

   Vymazat
  2. 10:57
   Za neoprávněnou restituci sobě a Poseplínovi měl udavače Havel skočit na hradě.....MÍROV NA 15let ty hňup tupý!!!!!!

   Vymazat
  3. INDICKÝ BĚŽEC Měl by jste se se podívat jak se ve světě žije žádná pravda a láska nikde neexistuje. My tady nic oslavovat nebudeme je to jejich volba ať si jdou do chalífátu ale bez nás.

   Vymazat
  4. Indický běžec je patrně stejný placený troll jako na webu pravý prostor malý.velky. Plácá neúnavně ty svoje havloidní výplody se stoprocentní ryzostí, tedy bez špetky racionality a vědomostí. Takto dokonale zmanipulovaný jedinec se nemůže v přírodě vyskytovat přirozeně, to není ani Hrušínský, Gaislerová, Holubová, Mádl,David Černý, Hřebejk,Šídlo,Šafr,Minář nebo Janda. Za takovou mírou hlouposti můžou být jedině špinavé peníze nějakého Soroše nebo podobného zvrhlíka.

   Vymazat
 10. Hranice Turecka s EU překročilo již přes 76 tisíc uprchlíků:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020030111576380-hranice-turecka-s-eu-prekrocilo-jiz-pres-47-tisic-uprchliku/

  OdpovědětVymazat
 11. https://www.youtube.com/watch?v=y-kcgKdYHmY Evropské soudy chrání teroristy!Londýn obvinil Brusel z podpory islámského terorismu!
  Zoufalá "Pražská kavárna" a hlavní česká média Vám tají průlomový rozsudek o uprchlících! https://www.youtube.com/watch?v=UOZyCvnlbeI 18. 2. 2020
  Pokud se na hranicích nezačne střílet nastane apokalypsa.

  OdpovědětVymazat
 12. A máme tu zpátky zákaz cestování a možná i dobrovolné stanné právo. A mezitím celou Evropu zaplaví důsledek nepovedené vyděračské dohody Erdogana s Angelou Merkelovou.

  Jinak finanční krize byla hloupými rozhodnutími spuštěna minimálně před 15 lety a ještě zvýšena zametením pádu hypotečních dluhopisů pod koberec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. finanční krize: minulý týden spadly akcie cca o 10 %. všichni hlupáci prodávali.(tedy musel i někdo kupovat, že?)
   dneska akcie "zázračně a nevysvětlitelně vyskočily o 5 %. chytráci typu soroše a oligarchové (kdo jiný může držet akcie i když padají?) minulý týden nakoupili a maj vývar 5 % (porovnej úroky z vkladů, výnosy státních dluhopisů a jiné). v takovém množství jsou to nejméně miliardy až desítky miliard zisků.
   holt, komu složí panika z coronaviru?

   Vymazat
 13. Zavést hraniční kontroly v rámci EU? Kým, jak, čím? Armády NATO jsou dobyvatelské,agresorské, žoldnéřské ty pohlídat hranici - ani těch pár km mezi Tureckem a Řeckem ani náhodou nedokáží. AKORÁT HARAŠIT ZBRANĚMI NA HRANICI RUSKA! Zkusili to u nás mezi Českem a Rakouskem a dopadlo to fiaskem. Ne ne - hranice musí být naopak pro růst růstu kapitálu průtočné podle potřeb diktatury kapitálu a lidé, zejména ti starší, které již nelze dále kapitalismem okrádat a vydírat, ty ať se bodnou a vychcípají, ujídají z nadějného loupení oligarchů, nestydové. Přece komu patří Svět? Boháčům! A ta množina lidí, pokud neslouží boháčům, je zbytečná. Pryč s nimi. Tak už víte proč svítí štěstím oči boháčů!? Z toho pocitu blaha, kolik trhnou na každém mrtvém, co jim nedělal podomka či rovnou nevolníka. NA SHLEDANOU NA HŘBITOVĚ ČI V KREMATORIU!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:44 Tleskám, takový blábol dá hodně práce??

   Vymazat
  2. 15:52
   Tvoje ynteligentní odpověd neméně!

   Vymazat
  3. Pane 15:52. Pravda je skutečně pracná, dá zabrat někdy rozumu i čtoucího, vy si můžete tleskat jak chcete, k tomu rozumu netřeba.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.