Reklama

pátek 20. března 2020

Koronavirus ukázal nebezpečnou neschopnost Evropské unie. Budujme novou českou armádu, řekněme NE americké základně v Mošnově, bojujme za suverenitu České republiky. Komentář: Stanislav Novotný


Stanislav Novotný 
20. 3. 2020 ArFa
Všeobecný strach z koronaviru nám nesmí zatemnit mysl do té míry, že zapomeneme na paralelně probíhající nepříznivé děje, které nás často ohrožují neméně silně. Není jich zrovna málo a ohrožují bezpečnost občanů v přímém slova smyslu.Pokud se někdo spoléhal na Evropskou unii jako na všemocnou řešitelku problémů a ochranitelku svých poddaných, vidí na příkladu boje s koronavirem, že EU je nejen impotentní, ale i životu nebezpečná.

Zahajme nyní, a právě teď, kroky, jež budou směřovat k znovunabytí suverenity našeho národního státu.

Postavme především znovu funkční armádu! Armádu, která bude na prvém místě chránit naše státní hranice.

Bez účinného zajištění nepropustnosti hranice, bez zabezpečení hranice proti násilnému průniku nezvaných hostů, nemůžeme vůbec hovořit o zajištění bezpečnosti občanů ČR.

Migrační experimenty či pandemie odhalily ledví našich „spojenců“. Ti hájí především svoje zájmy a my se jim hodíme pouze jako poslušná kolonie.

Nepotřebujeme expediční sbory, které válčí za zájmy cizích zemí a společností v zahraničí. Potřebujeme armádu, která nebude nakupovat předražené a zastaralé zbraně zpoza oceánu, podpoří svými reálnými požadavky výrobu českých zbrojovek a bude jí nejvyšší ctí bránit vlast a její občany.

Vybízet však v naší dnešní situaci USA, aby si zřídilo v Mošnově leteckou základnu, zní stejně, jako dopis 99 pragováků, jenž se stal v roce 1968 záminkou k obsazení ČSSR vojsky Varšavské smlouvy a k následnému umístění sovětských jednotek na našem území.

Nedovolme novou okupaci a rychle se snažme zachránit zbytky samostatnosti. Snažme se rozšířit tu dnešní omezenou suverenitu.Stanislav Novotný,
předseda Asociace nezávislých médií
a bývalý policejní prezident
pro Arfa.cz

46 komentářů :

 1. Z dnesni situace a neco povrchnich informaci vyplyva , ze kdyz Trump selhal ,prijde na radu ASPON Biden..
  Jde o to ukoncit ty krece zaniku USA.
  Kdo asi vede tyhle veci ze zakulisi..
  Chce se nekdo pomstit USA ?
  /Neni uz ted prej neexistuje ani moznost se s nim domluvit na zakladnich, jednoduchych vecech, tvrdi zpravy/. Prej dementne jenom blekota nesmysly.
  Coronavirus ukazuje sve neobycejne schopnosti a zrejme je ochoten zrusit obrovske cviceni a velkou pravdepodobnosti svetove valky..Vyhani prave Usaky z Evropy.
  Staty Evropy vyhani Us vojaky od svych brehu...
  EU blekota jako Biden ,demence vladne v radach LBGT,Islamu a feminismu. Merkelismus a Macronismus veci opravdu zhorsuji ,treba neustalym opakovanim o zrudeni statu..Uz 30 let.
  A ted. A zavedeni Islamismu a staveni Grand mesit vsude..
  Virus, zvysuje obratky, vytvari nove necekane problemy a zrychluje jejich rust a vyvoj ,nevi se co vse prinese ve svych dusledcich ,jeho cesta miri zatim do neznama..
  Ovsem EU dusledne pronasleduje svoji Generalni Linii , nikoliv problem rustu ,ale rust hrobovych Zombie problemu..
  Fanatik ma svoji cernou propagandu a ideologii a kdyz uchopi moc, veci jdou nejaky cas, protoze ti pred nimi vypracovali a zorganizovali co bylo treba do optimalniho funkce systemu a organizaci..
  Ale beda , kdyz prijde jeden zadrhel , neschopnost a hloupost ,spolu s netecnosti fanatika , kterej netusi a proto se vymrsti a ZACNE TROPIT NEKONECNOU RADU A RETEZOVOU REAKCI /zhorsujicich se/, PROBLEMU ..
  Priroda ma rada schvalnosti , reknete A a najednou zjistite ze existuje pouze B.
  Fanatik nikdy nechce resignovat a tim privadi veci na ostri mece..Tedy do kriticke situace a jako zaba na prameni /spise ohavna ropucha/ brani proti vsem snaham veci resit a zlepsit.. Tam dnes prichazime a neomylne..
  Uz se vrhl virus i na ekonomiku , jako sv. Jiri na sedmihlavou san a bankeri a investori kvili ,sviji se ve ztratovych uzkostech..Prezije muj majetecek, moje dolarky, kdyz nepreziji ani my Sorosisti, beda neprezijeme..
  Chatra nahle prichazi pod jejich okna s vidlema a v ocich ji sviti..... DEFENESTRACE..^&*(&^%#$!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověče už s tom přestaňte! Žádné USA nezanikne. Proč to stále dokola opakujete?

   Smazat
  2. 8;06
   Podobný hovadiny o svý VELIKOSTI KDYSI VYŘVAVAL DOLFA A PRED NIM ŘÍM!!!!Zaniklo oba,i když Rudolfina Mer-Kheli a její přicmrdové z fašoEU a vladtizrádci u nás tvrdí OPAK!!!!

   Smazat
  3. Byl jste s tím už u odborného lékaře ?

   Smazat
  4. Jen aby nám ta opatření nezůstala na věčné časy. NWO rychle a dobrovolně.

   Smazat
 2. Tak a ne jinak by měla postupovat naše vláda. Koronavirus je krycí manévr pro pandemii a světový chaos; mimochodem královnou chaosu je u nás manželka hlavního "pyjáta" viz srocení v Barceloně!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Pane předsedo Stanislave Novotný, moc si Vás vážím a děkuji! Napsal jste to skvěle, naprosto výstižně a srozumitelně. Ještě bych dodal, že náš pan prezident republiky, Ing. Miloš Zeman, si svůj včerejší projev k národu možná připravoval v okamžiku, kdy zákaz návštěv domovů důchodců možná ještě nebyl vládou vysloven. To je přirozené a dobře pochopitelné. Jak známo, situace s virem se totiž vyvíjí takzvaně dynamicky a vše se děje z chodu. Topkař Kalousek a lidovec Výborný se přesto mohou se svými jedovatými poznámkami zjevit, řekl bych, že jen uboze číhají, v čem by mohli našeho pana prezidenta zkritizovat. Já jsem řadový občan ČR a topku i lidovce dlouhodobě vnímám jako pátou kolonu, jež vůbec nehájí zájmy českého národa. Jen si to vezměte, oni se v Bruselu neustále snaží žalovat na pana premiéra a tím vlastně očerňovat vládu České republiky. (Už od školních let jsme žalobníčky vždycky pohrdali.) Inu, zdá se mi, že piráti (podivný to název parlamentní strany) a STAN nejsou o nic lepší.
  MUDr. Václav Urbánek, CSc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je všechno jistě parádní a správné,ale uvědomuje si někdo, že naši rodiče a prarodiče budou v domovech důchodců zcela opuštěni, a je jim určeno zemřít bez rozloučení s rodinou a bez přítomnosti někoho z rodiny?To je neobyčejně kruté, a jestliže je "pandemie" a všechny ty šaškárny kolem toho jen "zastíracím manévrem" pro nějaké podvraťáctví, je to těžký zločin páchaný na bezbranných a důvěřivých občanech. Naši lidé, jak se ukazuje, přímo bezhlavě věří na všechno, co teď vláda uspořádá na důkaz jak mohutně a zodpovědně občany chrání - a opakuji, pokud je to byť i jen zčásti komedie, jedná se o těžký a odporný zločin.

   Smazat
  2. Byl jsem před měsícem na tom natáčení. Byla to hrůza. Palec nahoru zaslouží balzamovači a především naprosto dokonalý Faltus. Ale těch 8 minut bylo nekonečných. Ten smrad a hlavně ty masařky...

   Smazat
  3. 10.40 Smrad a masařky tu vypouštíš jen ty, ubožáku. Snad dojde i na tebe. Když ne koronavirus , tak třeba v blízké budoucnosti stanné právo a odstřelí tě na místě.

   Smazat
  4. 9.21 řekni, jak to dělají s lidmi vlády Itálie, Španělska, Rakouska... Taky tam dělají šaškárny? v čem se jejich nařízení a příkazy obyvatelům liší od těch našich? Nežvaň blbosti a běž šít roušky, ublíženče!

   Smazat
 4. S obsahem článku se plně ztotožňuji. Co může udělat obyčejný, bezvýznamný občan, jako jsem já, pro naplnění vize větší soběstačnosti a suverenity? Podporujme naše zemědělce všude, kde je to jen trochu možné, tedy najmě nákupy potravin od našich pěstitelů a výrobců. Máme - li příležitost, vypěstujme si alespoň něco málo na vlastní zahradě; brambory, nějakou zeleninu, bylinky.
  Postavme se v našich obcích a městech za ochranu naší zemědělské půdy před jejím trvalým znehodnocováním zástavbou montoven a skladů všeho typu. Omezme dovolenou v zahraničí a znovu objevujme krásu našeho domova. Pěstujme vzájemnou pospolitost a rodinnou soudržnost. Vysazujme v krajině ovocné stromy.
  Nevkládejme do našeho krásného mateřského jazyka anglikanizmy, které naši slovanskou řeč neskutečně przní, a nebojme se na to upozorňovat i lidi ve svém okolí, kteří pokládají všechno za "super". Vždyť děje, lidé i okolnosti kolem nás mohou být dojemné, vzrušující, krásné, malebné, nádherné, pěkně, poutavé, rozkošné, milé....
  Jistě by se našlo mnoho dalších příkladů, jak posílit naše sepětí s místem, kde jsme se narodili, a s domovem, kde nám bylo umožněno žít.

  Honza, Havířov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Angličtina vzešla ze slovanského jazyka a dodnes používají slova u nás v Čechách zapomenutá.
   WAR = bojový pokřik Bójů (var var)
   YES = Je, Jo, Ju, Ja ("s" znamená sir a tedy pane.
   Patriot = Patri OT = Patří otci
   atd.

   Smazat
  2. Honzo, uvědomujte si, že pěstování fazole a chování králíků může být jednou trestným činem?

   Co se týká anglicismů, tak o tom rozhodne příští generace a ta je nejen hojně používá, ale zároveň neovládá češtinu. Mnoho mladých češtinu nepovažuje za důstojný jazyk, nemají slovní zásobu, o gramatice ani nemluvě. Už jsem zaregistroval, že mladí Češi vůbec nepoužívají slovní tvary, neskloňují, v podstatě se vyjadřují analytickou formou jako angličtina a hojně do řeči vkládají anglické fráze. A protože dobře anglicky spousta z nich neumí, jsou v podstatě negramotní, protože neznají dobře ani jeden z jazyků. Třeba Turci a Arabi si svoje jazyky uchovávají v naprosté čistotě.

   Smazat
  3. Honzo z Havířova, asi vás to nadšení pro vlastní pěstování zeleniny a brambor na vlastní zahradě přejde. Zřejmě jste nečetl dnes ještě články novinek - tam se dočtete, že může dojít k zákazu vycházení! Pak byste nemohl ani na svoji zahrádku. Ti, co k tomu diskutují, jsou tím nadšeni - oni prý zásoby jídla doma nahamoněné už mají, co budou dělat ti ostatní je nezajímá, a já bych nedal ani zlámanou grešli za to, že zákaz vycházení už je v plánu. Když mučeným lidem utahovali na nohou šrouby, taky to muselo jít pomalu a postupně, aby noha nebyla rozlámána hned, ale pomalu, aby si mučený člověk přišel na své. Nikdo nemůže tušit, co všechno se ještě uspořádá pod záminkou ochrany lidí před koronavirem z nekonečné lásky politiků k občanům, ale jak to jde napříč všemi státy které jsou v mediálním popředí neustále, začíná to být podezřelé. A jak tady jeden diskutující z každodenní diskuzní pandemie napsal, do tří týdnů se bude na ulicích střílet - i to je možné. Občanské nepokoje se pak odůvodní, že se lidé oprávněně báli šíření viru - a bude vymalováno. Žádný virus nezahubí větší množství lidí tak rychle a spolehlivě, jako se dokážou vyhubit lidi sami mezi sebou, a k tomu ještě zničit všechno, co jde.

   Smazat
  4. Re: 09:31 Ono to malé stanné právo i se zákazem cestovat po území Česka je již částečně vydáno. Týká se všech majitelů chat a zahrad, které vlastní mimo bydliště v jiném kraji a kam se dopraví pouze vlakem nebo autobusem s omezenou dopravou. Takže obejít nařízení vlády se nevyplatí. Občan smí pouze do práce a domů.

   Smazat
 5. V roce |1968 mám dojem šlo o obranu socialismu, ale současné agresivní pojetí americké politiky nic nebrání, ale útočí.
  Ukáže-li se skutečně že COVID 19 je umělý(přírodní by nás asi dávno vyhubil)a měl být selektivní k asiatům a nějak se to vymklo, měl by být autor tohoto projektu minimálně bez prémií.

  OdpovědětSmazat
 6. S panem Novotným nelze,než souhlasit!Co amiokupant dovede na obsazených územích víme a vidíme už od jejich zbytečného vzniku,DO EVROPY AMIOKUPANT NEPATŘÍ!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Vážený pane Novotný. Slova,slova...krásná slova. Ale jak toho všeho docílit? Na uskutečnění toho všeho je potřeba výrazných osobností, které by vedli národ. A tady, obávám se, nejsou lidi. On dnes stačí hloupý primitiv, který získá podporu sdělovacích prostředků a finanční podporu z ciziny a je z něj hned známá ,,celebrita", která natáhne na Letnou 250 tisíc lidí. A ta osoba navíc určitě národní zájmy nechrání ani náhodou.. Kdo podpoří takové osobnosti, které by ty vaše body chtěli splnit? Kde takové statečné lidi vůbec najdete? Zeman je odvar, jednooký mezi slepými králem, ale zaplať Pán Bůh za něj. Obávám se, že dnes už jsme sevřeni v takových kleštích, že z nich bude těžko úniku. Ale věřme, že naděje umírá poslední. Určitě ta vaše slova trochu povzbudila. Dík.

  OdpovědětSmazat
 8. Jediné a největší štěstí je, že tu je internet a mobilní telefony a lidi pokud chtějí se mohou dopátrat pravdy. Zároveň je tu ale prosazováním technologie G5, snaha lidstvo zdecimovat a to bychom neměli dopustit, ukazuje se že to je jeden z hlavních cílů loutkovodičů. Se článkem taky naprosto souhlasím a čím více lidí to pochopí, tím lépe.
  Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím opak - rudý kmete, 7.45 - telefon je známý desítky let pevný, teď je k tomu i mobilní, ale media obecně jsou skutečné zbraně hromadného ničení. Vynálezem internetu se svět dostal do katastrofy rychle šířených lží, manipulací, zvrácenosti a nenávisti. K čemu je jednotlivci "dopátrávání se" pravdy? Kde se vypátrává ta pravda? A čí pravda? Media byla nástrojem k manipulaci s lidmi vždycky - nedávno jsem našel na půdě velký kufr plný starých novin, asi tak od roku 1948 - hnus a hrůza! Z obyčejných lidí se pak stali vrazi a zločinci! Proč myslíte, že bezzemci v obcích v padesátých letech přibíjeli statkáře a sedláky na vrata a usedlosti, i když tam byly sklady plné úrody, zapalovali? Protože noviny šířily zrůdné zvěsti o tom, že všichni sedláci jsou společnosti škodliví kulaci a je třeba je odstranit! Spousty článků, že je třeba odstranit zrádce, za takzvané šíření poplašných zpráv lidi nacpat do Jáchymova, tisíce petic žádajících smrt pro Miladu Horákovou a další, že žádný Vaš ani nikdo jiný nemohl dělat nic jiného než uposlechnout režim -totéž co dělala naše justiční mafie při polistopadové výrobě demokratických zbohatlíků. S Miladou Horákovou byly popraveny i její sestra a švagrová, oběma nebylo ani čtyřicet, a byly oběšeny - nikdo to neví, a nikdo by to asi nepochopil. O tom se nepíše, to si režim nepřál a nepřeje, protože jiné oběti, než které si vybral, nemůže potřebovat. Internetová diskuzní pandemie je doslova hrůzná! Šíří mezi lidmi jen nenávist, protože se ze všech lidí stali blbci a ovce, vedená na špagátu novináři a lháři - lze jim dnes nalhat cokoliv a počínají si jako zběsilí. Manipulace s davem a lůzou měla vždycky nejtragičtější následky. Kdyby byla vůle dopřát lidem v jejich krátkých životech pohodu a klid, rodinu, úctu, důstojnost - musel by být internet mezi občany ihned zakázán! Závisláky na denních porcích zmaru a nenávisti by to ovšem zabilo - pro ty je to droga. Takže - marnost nad marnost a lidi dnes nechtějí pochopit nic. Konečně - i já jsem blb a lampasák, jak jste mne ráčil nazvat, kvůli názoru, který se vám nezalíbil. A tak to funguje.

   Smazat
  2. Velmi se mýlíš. Internet lidi osvobodil a lhářům a manipulátorů, ideologům a fanatikům všeho druhu omezil prostor. Internete je rána všem manipulátorům typu velkých nadnárodních agentur, které samy tradičně manipulují, cenzurují a překrucují informace o společnosti na celém světě. To jsou ty vlivové agentury, kterým redaktůrci v Čro a ČT bezmezně věří a které uctívají jako neomylné modly – Bloomberg, AFP, AP, CNN, BBC a další. Šíří globalistickou, neoliberální agendu a blbnou lidi. Jen si vzpomeň, jakou ránu těmhle sráčům dal Assange s WikiLeaks! Internet je sice zahnojen placenými manipulátory, kteří šíří lži, nenávist, rasizmus (teď už oběťmi nejsou Židé, ale Srbové, Rusové, Arabové, Kurdi, Číňané, levice obecně, nejen komoušové atd.) ale myslící lidé je brzy odhalí, demaskují a pak už je neberou vážně. A starší lidé, protože mají životní zkušenosti s mnoha režimy, co se tu střídaly, stojí pevněji v opozici proti demagogiím a kravinám, šířeným médii včetně placených agentů cizích mocností na internetu. Proto jsou stále napadáni, je jim podsouváno, že jsou „rudí“, „rudohnědí“ a „závistiví geronti“ a „nenávistní staříci“ atd. atd. U nás to tvrdí různí lumpové typu pornoJandy, Mácy, Campera a další lidský odpad a pak redaktůrci a „komentátoři“ ČRo, ČT a mnoha soukromých stanic, reprezentanti dalšího lidského odpadu.

   Smazat
  3. 11:28 kde jste, proboha, vy fanatiku sebral ono "přibíjení statkářů a sedláků na vrata"? Vždyť je to evidentní nesmysl, protože i v té době by to byl kriminální čin. Já jsem pamětníkem, původem z venkova. V padesátých letech jsem se po polabském venkově dost pohyboval. Znám řadu příběhů z té i oné strany. Autentických, ty nedozrálý demagogu z 11:28.

   Smazat
  4. Dočetl jsem to právě z těch starých novin a jedná se o šumavské poválečné pohraničí sprostý lumpe 12.47. A přestaň se navážet do lidí za napsaný názor přezrálý šmejde! Žádám redakci o schválení a uveřejnění tohoto mého příspěvku, protože ten předchozí, jímž jsem odpověděl na výpady lumpa, který mi zde podsouvá, že jsem si ty hrůzy padesátých let snad vymyslel, schválen nebyl -proč? Abych se nemohl bránit? To je opravdu charakterní přístup k občanům. Výpad toho lumpa považuji za velice vážnou, sprostou pomluvu!! Buď možnost diskutovat zde zcela ukončete, nebo nechte diskutující, aby se mohli proti sprostým výpadům bránit sami, když tomu nedokážete nebo nechcete zabránit. Nač máte nahoře upozornění, kde žádáte, aby nikdo nenapadal ostatní diskutující? Nezabráníte porušování vlastních pravidel? Dovolíte sprosté urážky a napadání ostatních, aniž jim dáte prostor aby se obhájili? To je sprosté! Ani soukromý web by neměl připustit vzájemné sprosté urážky lidí prostřednictvím diskuzí.

   Smazat
 9. Jasně,ze to vsechno prestavime a prebudujem, koneckoncu penize se musi tocit,to by byl prusvih,kdyby se penize ve statni kase hromadily. Taky musi ti samí kapitálové vydelavat a dojit tu statni,dojnou kravu.
  A jelikoz je stat uz temer rozprodan,zaplatime jim to zase a pouze...; jedni a ti samí,svou prací...otrockou prací.
  To,ze ten predchozí smer byl spatný...no zkouseli jsme to,a ono se to nepodarilo. Nevysloto,no... Tak zkusime neco jineho... Ale ja za to nemuzu...to vsechno oni...ja to chtel jinak,ale oni,tam ti...oni mi nedovolili...
  Jenze...ono se vlastne vsechno podarilo,stat rozkraden,rozestvan, uvržen do minulosti,kdy zbohatli nenažranci plundrovali krajinu a schovavali se ve svych hradech.Dnes se schovavaji za pravniky a v danovych rajich.
  Clovek-nevolnik,nema prava. Prava jsou pouze "papirově" a rozdíl je jen v tom,že tehdy mělo panstvo bič,dnes je to paragraf. A kdo ma vice zlata (dnes staci virtualni), ten má větší bič, tedy paragraf...
  Volby jsou v konecnem dusledku vzdy fraška, nevolnikovi je predhozen stejny konecny osud, jen jinou cestou. Nevolime vysledek,jen jdeme-li primo,nebo obklikou,nikdy nerozhodujem,k jakemu konci kracime,to za nas rozhodly jen a pouze penize,touha vyčůrat vejš, mít něco lepsiho, aby na nas vsichni pohlizeli s obdivem,udivem,respektem. Byt ten nejdulezitejsi. Vlastni dulezitost nas nuti lhat,podvadet,loupit,vrazdit. A cim jsme sami sobě dulezitejsi,tim mame vetsi strach o svuj zivot. A cim vice nepravosti pachame,tim vetsi strach mame ze smrti...ne na zacatku nasi "zivotni,zlotřilé kariery",to vsechno dobre funguje,ďábel platí.., ale později,až se ďábel začne připomínat, až zjistime,ze nikdo neni nesmrtelny...jenze je pozde, dabluv uver je otevren a nevycerpat jej by byl preci hrich...

  OdpovědětSmazat
 10. Pane Novotný, díky za stručný a jasný komentář. Měl by se dostat do rukou a hlav naší vlády a poslanců, kteří by jeho obsah měli svými činy naplnit. Nicméně, v jednom s vámi nesouhlasím. Organizovaný migrační zločin ani organizovaná zločinná pandemie ledví "našich" "spojenců" neodhalili. Ledví těchto západních parazitních gaunerů a zločinců je holé jako kojencova prdelka celá staletí. Tyto úchylně nenažrané impotentní zrůdy pro nás nikdy neudělaly nic dobrého. Vždy jim šlo o naše území, majetky a výsledky naší práce. Vždy jsme v jejich špinavých plánech a zločineckých záměrech hráli roli užitečných idiotů a potravy pro kanóny v jimi vyprovokovaných bratrovražedných válkách. Nejinak tomu je i dnes. Bohužel, naši lidé si opakovaně nechávají zalepit oči i ústa nánosy úlisných lží a slibů těchto zrůd, aby si sami namlouvali, že to s námi "naši" "spojenci" myslí dobře a chtějí jen naše dobro. Nic jiného přece není možné. Opak je pravdou. Je třeba se před nimi mít stále na pozoru a stále je považovat za záludné, zákeřné, úskočné, bezcitné a velmi nebezpečné nepřátele, před kterými je třeba se účinně a nekompromisně chránit. Odhalovat stále dokola jejich ledví není potřeba. To je stále stejné. Stále stejně odporné a životu nebezpečné, nezahalitelné a nezměnitelné.

  OdpovědětSmazat
 11. Stačí se podívat kam jsme to za 30 let "rozkvětu" dotáhli. Nejsme schopni samostatného života. Paní Leynová apeluje na co nejrychlejší otevření vnitřních hranic EU, aby byl zajištěn volný pohyb osob a zboží. My tu jsme v karanténě, jinde na to dlabou a my si otevřeme hranice ? A to ani nemluvím o dalších příchozích na Řeckých hranicích. Kdo Řekům pomáhá zvládat regulérní invazi - nikdo. Takže až koronavirus pomine, tak to pojede dál v osvědčených kolejích, euroatlantické vazby, migrační krize, kvóty, musíme se semknout a pod.. Česká republika jsmd už pár let jenom na papíře a ani jsme si toho nevšimli. Vyměnili jsme ji za banány a mandarinky. Ten zemský ráj, nyní už skutečně, jenom na pohled.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak kde.Obrovska pole velkokapacitnich skladu ve Středohori by Filla dnes asi nemaloval.

   Smazat
 12. Pane Novotný skvěle to jsou i moje slova eu je hrozba pro náš národ a teď se ukázalo že je naprosto k ničemu.

  OdpovědětSmazat
 13. Hlavně by se mělo myslet na to, že ve vedení státu a ve velení armády naší země by měli stát jen a pouze vlastenci, mám tím na mysli lidi co budou dělat všechno, byť s chybami, ale pro nás a hlavně nás nezradí. Ne ty hurá "vlastence" za špinavé cizí peníze.
  Mělo by se zavést naprosto transparentní a průzračné zveřejnění do posledního haléře celého majetku a příjmů politiků na všech úrovních. Zdůrazňuji na všech úrovních. A pokud máš peníze ze zahraničí či "jen" neziskově nadnárodní, či nemůžeš prokázat původ, nejen že nepůjdeš do politiky, ale rovnou natvrdo do basy. Kolik by asi zůstalo při dodržování tohoto pravidla "vrcholných" "politpotkánů" ve vedení třeba takové EU? A v dnešní době by mělo platit, studoval jsi v USA, Německu a ... nebo "jen" za jejich peníze? Musíš naprosto bez pochyb dokázat, že si tě nekoupili. Jinak si tam raději zůstaň.

  OdpovědětSmazat
 14. Vtip dne od politologa Petra Robejška: "Představte si, že boj proti koronaviru řídí Pekarová-Adamová nebo Evropská komise" :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9;53
   V tom případě by tato epidemie ZANIKLA UŽ V LABORATOŘÍCH AMIOKUPANTŮ!!!!☺

   Smazat
  2. 9:53 A nebo ožralej Kalousek s heslem "vzhůru do bezvědomí a střízlivý nás nedostanou" Hej hou

   Smazat
  3. 10;34
   Dědo,tentokrát se mýlit,Kraďousek pít NESMÍ,tak s bílým práškem pod rypákem vpřed proti viru Babiš!☺

   Smazat
 15. „Strach nás oslabuje.“ Zeman vyzval Čechy, aby se v době epidemie koronaviru vyhnuli extrémům:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020031911679145-strach-nas-oslabuje-zeman-vyzval-cechy-aby-se-v-dobe-epidemie-koronaviru-vyhnuli-extremum/

  OdpovědětSmazat
 16. Coronavirus odkrývá pravdu o kavárně !!!
  „Andreji, nás nekoupíš! Demisi!“
  Podobná hesla vyřvával pražský kavárenský dav v posledním roce, kde se jen dalo. V jeho čele kráčeli ziskuchtiví neziskovčíci, agenti landsmanšaftu, šiřitelé Sörosových ideí, vítači, zkrachovalí (porno)herci, umělci všech ubohostí, devianti a další paraziti přisátí k rozpočtu státu, krajů či obcí.
  A náhle – kde vzal, tu se vzal, na výlet se vydal pan Coronavirus. S potěšením
  zavítal i do České republiky, kde zprvu nenarážel na žádný odpor. Pak však došlo k vyhlášení nouzového stavu a začaly se zavírat penězovody.
  A copak se nestalo! Nezávislí divadelníci, kteří tak zuřivě vedli svůj boj proti Babišovi, najednou žebrají, aby jim Babiš kompenzoval dopady z řádění coronaviru. Jelikož si neplatili sociální pojištění, prý teď nemůžou ani na pracák.
  Söros jim nejspíš přiškrtil kohoutky, když se teď nedá nikde vyřvávat, urážet vlast, šířit nenávist a rozbíjet společnost. Jenomže dnes, kdy státní rozpočet dostává
  jednu ekonomickou ránu za druhou, nejde jen tak poskytovat mimořádné dotace někomu, kdo do státního rozpočtu nic nepřinesl, jen z něj vydatně chlemtal.
  Nutně by to bylo na úkor někoho potřebnějšího, kdo pro tuto zemi už něco vykonal a kdo je v nouzi mnohem větší.
  Kdyby ovšem kavárna vyrazila do ulic, nemocnic, vlaků, MHD a dalších veřejných prostor za účelem jejich soustavného dezinfikování, to by byla jiná. Nebo kdyby se neziskovčíci z Lékařů bez hranic hlásili na výpomoc do zdravotnických zařízení, třeba jen jako pomocné síly v kuchyních. A pročpak agitátoři Člověka v tísni nepobíhají po ulicích a místo žebrání o příspěvky nepomáhají nemohoucím lidem
  v tísni? A copak dělají další politické neziskovky? Pročpak Minář, Bára Štěpánová a jejich smečka nejdou příkladem a netráví milion chvilek na venkově rozdáváním roušek s poučením, jak proti viru bojovat? Chtěli přeci jít včele a strhnout davy, tak proč to nedělají? A kampak zalezli moralisté z Amnesty International, Evropských hodnot s porno Jandou, nebo havlisti s Halíkem včele?
  Že by jejich nezištnost byla jen proklamací a morálka fejkem? Skutek jim nějak utek! Hned, jak se objevily první symptomy krize, zdrhli a vykašlali se na lidi, na jejichž blahu jim prý tak moc záleží. Pražská kavárna mohla být konečně jednou užitečná. Jenže komedianti s ostatními chamtivými neziskovčíky zmizeli jak hraboši před poštolkami. Propásli tak jedinečnou příležitost, aby ukázali
  národu, jak upřímně to s ním myslí a komu doopravdy slouží. I když – vždyť nám to vlastně ukázali! A dokonale. Nikdy nezapomeneme!
  Oldřich Lukáš

  OdpovědětSmazat
 17. Bez otálení podepisuji, pane Novotný! Přemýšlím ovšem, jak dosáhnout toho, aby se ve vrcholné politice prosazovaly především skutečné osobnosti s podobným programem, který jste výše nastínil. Nechci být považován za pesimistu, ale prostě se neubráním chmurám, když vidím tu zoufalou úroveň stávajících majitelů poslaneckých a senátorských křesel, řady prodejných zbabělců v rolích novinářů, podivné a směšné existence, co si hrají na kulturní a intelektuální elitu národa a v neposlední řadě ty tisíce hysterických pablbů, kteří jsou ochotni na povel nějakého exota zaplňovat Letnou a jiná náměstí. Člověk se pak neubrání pocitům zoufalství. No, je to smutné, ale možná otřes, který společnost utrpí v důsledku pandemie mnohým otevře oči a začnou přemýšlet o budoucnosti nadějnějším způsobem...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se Adame 10.55 - nic nepřiměje současné lidi, aby přemýšleli o "budoucnosti" - co by znamenalo lepší budoucnost pro všechny lidi! Ale o to přece nikomu nejde! Líp se chce mít jen on - jen já - jen já, já ať to přežiju a ostatní ať mi vlezou na záda! Ještě tak rodiny toho "já" ale nějaké "občany"? Přece se podívejte na diskuze k novinkám- co je to za lidi? Oni jsou šťastni za zavřené hospody, obchody, tancovačky, i že se nesmí sedět na lavičce v parku! Za propouštění lidí z práce, těší se i na zákaz vycházení, a byli by nadšeni, kdyby se na ulicích střílelo (lidi bez roušek?) Všechno považují za projev lásky a úcty k občanům ze strany politiků! Píšou, že oni mají špajzky plné a nahamoněno všechno, takže jen ať nikdo nesmí vycházet! Škodolibost starců? Já končím se životem, takže ani nikdo jiný se nemůže ze života radovat? Až zvrhlá nenávist k mladým, denně kecy, jak jsou hnusní a pitomí! Špinavá politika a media vytvořila z mozků mediálně závislých lidí nenávistnou mázdru - jak by to mohlo skončit? Jen tím, že jim media sice vezmou články o koronaviru, ale hned je musí nahradit články o něčem, na co lze nadávat a plivat nenávist - myslíte si, že tihle lidé,prokazatelně stižení stařeckou paranoidní schízou, budou přemýšlet o budoucnosti, když oni už žádnou před sebou nemají? To je science -fiction.

   Smazat
  2. A teď mi prozraďte, čím jste stižený vy? U vás je to stále na jedno brdo, pod každým článkem - ti nenávistní staříci bušící do kláves.
   Vždyť už vás musí strašit i ve snech. A co s těma mladýma?! Jak to zařídit, aby se znich nestali staříci? To už jste vymyslel??

   Smazat
  3. Kolokole mladé, nahnat na Rusa a určitě z nich staříci nebudou. Prostě se vypaří a budou v klidu.

   Smazat
 18. Koronavirový masakr s ropou.
  Trh se otřásá v základech, USA a Saudská Arábie úpí pod drtivým tlakem Ruska a je to boj na život a na smrt! Ekonomický boj, jaký snad svět ještě nezažil.
  Čína měla 2 měsíce hluboký propad, ale nyní opět razantně zvyšuje výrobu, což znamená, že bude potřebovat opět ropu a plyn ve větší míře. Takže odbyt už má Rusko opět zaručeno.

  Rusko odmítlo návrh Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) na snížení těžby. Analytici finančního ústavu Gazprombank se domnívají, že navzdory prohloubení rozpočtového deficitu má ministerstvo financí dostatek rezerv na pokrytí svých výdajů, včetně peněz ve státním investičním fondu. V něm je podle banky dost peněz na to, aby šlo výpadek příjmů kvůli nižším cenám ropy krýt více než pět let.

  Ministerstvo dodalo, že země je schopna odolat cenám ropy v rozmezí 25 až 30 dolarů za barel po dobu šesti až deseti let.

  Naopak šíleně předlužené USA musí pumpovat další biliony dolarů do ekonomiky, zastavují výrobu automobilů stejně jako Evropa a bez mnoha věcí z Číny se neobejdou.Ten nástup tandemu Rusko - Čína je tak drtivý, že bez zásadních změn v ekonomickém systému se západ neobejde a je otázkou, na co ještě čekáme a zda nezmizet okamžitě z Evropské unie tento rok!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na ja, ale když si Deep state USA ty dolary tiskne jenom za cenu papíru, barev, provoz tiskárny...

   Takže má konkurenční výhodu... tisíce dolarů za pár centů...

   Smazat
 19. Nelze - rozumnému - než s autorem souhlasit. Ovšem jako první bych se rozloučil s NATO. Kdo není milovníkem válek, terorismu a vraždění, ten musí cítit zbytečnost tohoto spolčení a že je nutné se vrátit k politice OSN a kolektivní bezpečnosti - tedy přiznání, že války, které vedeme proti jiným státům jsou zcela zbytečné, protilidské a jen napomáhající k bohatnutí diktatury kapitálu za cenu milionů mrtvých. Nutno si přiznat, že jsou na Světě užitečnější věci než terorismus bohatých, který oplácejí pak chudí! Tedy rozlučme se s NATO a přidejme se k neutrálním zemím, stačilo by, kdyby polovina zemí Evropy byla neutrální a s válkami bude konec. To je jako s pandemií - neutralizujme epicentra infekce a COVID-19 vyhasne! EU? No ta nám dluží naprosto nespočítatelné desítek bilionů Kč, které si u nás nakradla za ročně vyplácené žebračenky, ještě pak Bruselem oktrojované! To také vůbec není společenství rovných zemí, ale společenství diktatury kapitálu, neonacismu a vazalských a poddanských zemí, jako je ČR.
  Myslíte, že nemáme na víc, než být slhy a služkami "starých zemí EU? Nevěříte, že by mohlo přijít i druhé obrození českého národa a že v české populaci se nemůže už nikdy zrodit Dobrovský, Šafařík, Palacký, Němcová, Havlíček a že už navždy budeme v zajetí retrogardy - pražské kavárny, že soudobé 30leté vymírání národa se nikdy nezastaví???

  OdpovědětSmazat
 20. jo kdyz je polak nebere bere cech "For a few dollars more", ten udela za penize vse!😂

  OdpovědětSmazat
 21. 1988Dobrý nápad, ale nejdříve by se mněl vrátit majetek státu (tedy lidí tohoto státu) a hlavně vzdělávání a soc. jistoty alespoň na úroveň r.1988

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.