Reklama

úterý 31. března 2020

Kotrba: Brusel je do půl roku mrtev. Babiše oceníte, až se bude sít. Roušky? Jsem blbec já, nebo Merkelová? ČT chválím, ale o 150 Kč si teď řekne jen prase, tak ať drží hubu

Štěpán Kotrba
rozhovor se Štěpánem Kotrbou
31. 3. 2020   ParlamentníListy
Obstojí Česká republika v boji s koronavirem? Kde došlo k chybám? A jak pomáhá EU a zamlčuje něco Čína? Politický analytik Štěpán Kotrba pro ParlamentníListy.cz podrobně reaguje na všechny neznámé a komentuje dění posledních dnů.


Jak si český stát stojí v boji s koronavirem po měsíci od prvního výskytu nákazy?

Nejlépe ze všech evropských zemí. Umrtvení ekonomiky, a tím většiny sociálních kontaktů přišlo na poslední chvíli. Stejně tak uzávěra zábavních akcí, hospod a restaurací, kde dochází k plošnému porušování hygienických pravidel při oplachování skla. Správné je i omezení sociálních kontaktů na nezbytnou míru a pouze na rodinu či dvě osoby. Jako jedinou chybu vidím absenci dezinfekce vozidel MHD na konečných a absenci tvrdého zákazu pendlerství. Zejména na hranicích s Bavorskem je pendlerství hazard s veřejným zdravím. Jako chybu vidím i to, že nikdo DODNES neřekl prodavačům, řidičům či administrativním pracovníkům, jaký roztok v jaké koncentraci působí virucidně na nábytek, zejména na pulty v prodejnách, a jak často je nutno pult dezinfikovat. Jaký roztok je možno použít dezinfekčně na ruce, na kliky, madla zábradlí, jak dezinfikovat oblečení, boty, interiér aut… Zejména jde o použití improvizovaných prostředků a alkoholu. Mylně se uvádělo, že účinný je i 60% alkohol. Účinnost je přitom až od 75 %. Na většinu činností bylo přitom možno použít 100% technický líh. Nikdo nikomu neřekl, jak ředit dezinfekci na bázi chloru – SAVO. To považuji za selhání všech referentů BOZP (bezpečnosti a ochrany zdraví při práci), všech bezpečnostních referentů a všech odborových organizací. Informace byly přitom přístupné v čínštině už od ledna. 


Politici u nás i na Západě se přou, jak virus nazývat. Donald Trump a u nás třeba Miroslav Kalousek prosazují označení „čínský virus“ s odkazem, že se do světa rozšířil z Číny, která prý dlouho šíření nákazy tajila. Jak to vidíte?

Čína velmi otevřeně informovala o novém viru od posledního týdne starého roku. Ukazuje se, že prosincoví nemocní nebyli vnímáni jako oběti nového viru, ale jako oběti symptomů – zápalů plic, selhání ledvin apod. Vzhledem k afinitě viru ke komorbiditám vnitřních orgánů, snadnosti nakažení seniorů a lidí s oslabenou imunitou je docela dobře možné, že lékaři nechtěli nic utajit, ale prostě trpěli provozní slepotou. Jak jinak si vysvětlit, že v březnu vyšlo z čínských vládních záznamů najevo, že první případ COVID-19 se stal 17. listopadu? Kdyby vláda tuto informaci chtěla utajit, věřte tomu, že by ji utajila. Vyšlo najevo, že čínské úřady identifikovaly 266 lidí, kteří se nakazili virem v loňském roce a kteří byli pod lékařským dohledem. Nejspíš nebyly rozpoznány jako nová nemoc. Oficiální prohlášení čínské vlády vůči Světové zdravotnické organizaci uvádělo, že první potvrzený případ byl diagnostikován 8. prosince. Pravdou je, že jakýsi krajský komunistický blbec v provincii Chu-pej zasáhl proti Aj Fen, ředitelce pohotovostní služby v centrální nemocnici Wu-chan a oftalmologovi Li Wen-liangovi, kteří se pokusili už v prosinci 2019 varovat kolegy o novém viru podobném SARS, který se objevil ve městě Wu-chan. Li Wen-lianga zatkla místní policie za „šíření falešných fám“ a úřady až 21. ledna veřejně přiznaly, že došlo k přenosu z člověka na člověka. Li Wen-liang se nakazil koronavirem při plnění svých lékařských povinností také a zemřel 6. února 2020.


Česká republika poté, co se do věci vložil Jan Hamáček s pomocí Jaroslava Tvrdíka a dalších hráčů, začala masivně z Číny dovážet roušky, respirátory a další ochranný materiál. To se ale mnoha politikům i expertům nelíbí. Prý jde o předražený a ne tak kvalitní materiál. Vládní politici to oslavují, jako bychom vše dostávali darem. Jak se k tomu postavit?

Pokud si můžete dovolit se postavit, tak se stavte. Určitě máte respirátor nejvyšší třídy z USA. Jinak si sedněte a uvažujte. Mít roušku nebo nemít roušku je z 50 % otázka nakažení, pokud se pohybujete v prostředí, kde nakažení jsou. Přesně to je totiž pravděpodobnost. Pro některé je to otázka, zda mohou vykonávat svou práci, nebo ne. Když máte možnost při odběru milionů roušek si vybírat typ nebo cenu, vybírejte si. Přeplatit vás může kdokoliv. Třeba vlastenecký podnikatel z Itálie, kterému nejsou v patách ani opoziční politici ani jejich „experti“. Ten zdravotnický materiál potřebujeme. Nutně. A když je to nutně, tak je to nutně. Čili vyjednáváme jako protřelí obchodníci, a ne jako moulové ze státní správy. Jinak doktoři nebudou operovat, sestry obstarávat pacienty, hasiči hasit, operátoři elektráren dodávat proud a policisté udržovat pořádek. A to by byl konec státu. Což určitě nechcete…


Dalším argumentem tábora, kterému se čínské dodávky úplně nelíbí, je, že české firmy a vědecká pracoviště mají vymyšleny i lepší systémy, ale stát je vůbec neoslovil. Přitom by šlo o přímou podporu naší ekonomiky místo posílání miliard do Číny…

No jo, ale jejich lepší systémy není funkční fabrika ani plný sklad ihned k dispozici, kterým naplníte zítra několik velkokapacitních letadel. Nejsou to certifikáty účinnosti a kvality. Je to jen výzkum, někde i vývoj a prototyping. A i když Průšovy 3D tiskárny pojednou naplno, robotické vstřikovací lince se nevyrovnají. My nepotřebujeme tisíce kusů, ale miliony týdně. U neresterilizovatelných pomůcek desítky milionů. Hlavně proto, že dopředu nevíme, co chceme. Nyní ale víme, že bude třeba postavit pro příští krizi vlastní robotické továrny na podobnou výrobu. Jenže pokaždé jinou… Just in time. Jednou to budou částicové filtry proti virům, podruhé budou stačit filtry pro sopečný popílek, jindy chemické filtry proti chlorovým parám, potřetí filtry proti parám těžkých kovů. To podle toho, jestli vybuchne chemická fabrika, jaderná elektrárna, sopka nebo bude zase mor.

Stejně tak flexibilní jako Číňané musí být i náš chemický průmysl. Musí být v první řadě náš, ne v zahraničních rukou. Musí mít zásoby – v tuto chvíli to jsou například zásoby alkoholu, glycerinu, peroxidu, chlornanů, kyseliny peroctové… Polyetylénových kanystrů. Velkoobjemových kontejnerů. A vyrobit pak na zakázku co nejrychleji, co bude právě potřeba, a v baleních, v jakých to bude potřeba. A prodávat státu za jiné ceny než jiným. To není o kapitalismu, ale o národní záchraně.

76 komentářů :

 1. No jelikož se to docela slušně celosvětově vaří, také proto, že se rýsuje možnost, že nepůjdou mobily a internet asi tři dny a upozorňuji, že nejde o apríl, zaměřte svou pozornost na web Tadesco.org, kde vysvětlují o co se hraje. Kupodivu tam také dali odkaz na posledního Pjakina, kde on objasňuje co se děje. Asi nejlepší myšlenku kterou jsem zaznamenal je ta, že konspirační teorie nejsou konspirační a že konspirace byla to v čem jsme žili doposud, samozřejmě mohutně podporované massmediálními presstitutskými prodejnými kurvičkami v čele s Dvořákovic ČT. Dobré je že se na Tadesco.org po dlouhé době objevují optimistické tendence. Takže to zkoukněte dokud je čas, netvrdím že k výpadku mobilů a internetu zaručeně dojde, ale pokud budete v obraze budete určitě klidnější, chcete-li. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. velmi spravne jen bych klarifikoval "konspiracni teorii" dotazem:
   vite jaky je rozdil mezi konspiracni teorii a pravdou?
   jen nekolik let mesicu nebo i tydnu!
   viz jfk, problem ufo, mlk, 9/11 aj. ??? dnes uz pochybuji i o vrazde Jendy Lennona

   Vymazat
 2. Do pul roku je EU mrtva ,je stejne zbozne prani jako to ze Amerika padne .Kdyz padne bude to to posledni padnuti na teto kouli.Vzdyt pan Kotrba jiste vi s kym ze ma tu cest a kdo to ranuje tam i v Evrope .Nebo se mylim ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi tak nějak, ale zde je dopřáváno sluchu těm, kteří volají po pádu nejen EU, ale především USA. A vůbec si neumí představit, co by to pro řečenou kouli znamenalo. Také si neumí představit, že sice možná obyčejní Amíci spolu s Honolulem pojdou, ale ti, kteří tímto světem hýbou, ti z toho vyjdou vítězně. Tak jako vždy. Národy hynou, národy zanikají, ale rodinám superboháčů se daří skvěle. Dokonce ještě lépe než v tzv. nudných časech, ve kterých se zas daří obyčejnému plebsu.

   Vymazat
  2. kdo to ranuje?mas na mysli snad bandu Bildeberg? nebo dokonce chazarskou 4 financniku Rothchild
   Rockefeller Warburg a Morgan?
   asi ne to zas bude konspiracka,co?

   Vymazat
 3. Pan Kotrba se s tím nemazal ti co se nejvíc ohánějí demokracii tak plivou jed na Čínu.

  OdpovědětVymazat
 4. Profesor Krejčí: Staří musí zemřít, padlo v USA. Směšná ČT z Číny. Sejí nenávist, aby po krizi „jeli dál”, pozor. Pravda o EU:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Profesor-Krejci-Stari-musi-zemrit-padlo-v-USA-Smesna-CT-z-Ciny-Seji-nenavist-aby-po-krizi-jeli-dal-pozor-Pravda-o-EU-619016

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:05 I já mám 65 let a musím přiznat, že pokud by se mělo rozhodovat jestli 30 let hoch nebo já, tak určitě ten mladej!Pokud někdo tvrdí opak, tak je nesoudnej, nebo lže!

   Vymazat
  2. 10,39
   U tebe se ty individum NEčeský rozhodně NEsnoubí rozhled a inteligence s věkem!!!!!

   Vymazat
  3. Prosazuješ vychcípání starých dle Holubové. Jsem vcelku mlád je mi jen 50 a před lety jsem daroval jednomu, vcelku neznámému mladému človeku ledvinu. Chodím darota krev i pro mladé. Já se obětoval a ještě budu obětovat takto. Ty jak říká Holubova ss objetuj tak jak píšeš. Prostě jak říká Holubice jasná vychcípej. Každý jsme nějak užitečný, i ve stáří... PS ty by jsi pak mohl darovat mozek. A nekecej, 60 ti není.

   Vymazat
  4. 13:18, on opravdu kecá, nedávno tady plkal o svých dětech na školách. Až bude mít 65, bude jedním z těch zuřivých důchodců, co vyžadují přednostní péči a odmítají se podřídit pravidlům.

   Vymazat
 5. Kde je ta profesionalita ministra vnitra Hamáčka? Když vyhrožuje poslanec Kalousek, to je v pořádku? Už měl být odvolaný policejní president, proč policie netrestá lidi bez roušek? Na nějakého "dědka" si možná troufnou, ale jinak je tu policie na HO.NO.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,26
   Joooo,to není jako vyhrožovat panu Okamurovi,když zveřejnil NEkonání policie v případu znásilnění 16 leté muslimoodpadem…..to by se Al-Hamajda v žalobách přetrhnul!!!!!

   Vymazat
  2. Stále nechápu paniku kolem jednoho viru. Žijeme ve světě plým virů a%t to jsou neštovice, černý kašel, spalničky, příušnice a třeba tubera. Ročně se nakazí kolem 10 000 000 obyvatelstva Modré planety tuberou a a z toho 1 500 000 nakažených zemře. Ročně zemře kolem 8 000 000 lidí na deprese. A co taková běžná chřipka, která kosí milióny občanů rovněž na planetě. Očkování je prevence a naětěstí naše očkovací aktivita má velká pozitiva. Svět nám to záviděl a žijeme i díky očkování. Vadí mi, že během několika týdnů zde stanul diktátor A. babiš, který již slyší šustit bankovky, stejně jako další z najvašší vrstvy pracháčů, vir je dnes bysnys. Firmy, které mají hodnotu, ale dostávají se do červených čísel někdo přeci musí zachránit :-)Debilní náhubky nic nešeří, vir jede dál, vždyť jeho velikost - malost má výhodu 0,000 000 1 milimetru. Vir korona se zařadí do fronty dalších virů které nás ohrožují a čekají na svoji šanci, proto hechápu paniku občanů, kteří věří lhářům v ČT a vládě.

   Vymazat
  3. 9:44 - píšeš hlouposti a ještě je po sobě ani nepřečteš a neopravíš. Fuj.
   Nepomlouvej vládu, dělá co umí. Ty se svými znalostmi bys všechno jen pos.al, ne ně nemáš. Babiš není žádný doktátor. Kdyby byl, tak by z ČT a TV seznam nezbyly ani plaňky od plotu.
   Roušky řeší hodně, omezují nákazu tím nejjednodušším způsobem. To jen hlupák, který o hygieně nic neví, mlže psát blbiny jako ty.
   A ještě malá poznámka: na coronavirus zatím není očkování!!!

   Vymazat
  4. 9:59
   Ano, mám tam překlepy a co? Dnes je ještě brzy vidět pravou realitu, ale snad si vzpomeneš. Dnes díky mediím mají občané vymydlený mozky a vidí v Babišovi mesiáše :-) pro ty co umí vyhledávat si snadno zjistí jak nefunkční jsou náhubky. Vir je všude i tvým psovi či ptákovi papouškovi. Vlastně ty papouškuješ co slyšíš na ČT. Jakou propustnost má ten Tvůj náhubek ušitý doma? Menší než 0,000 000 1 milimetrů? Raději si často umývej ruce i obličej mýdlovou vodou. Diktátor? Omyl. Babiš jako každý diktátor potřebuje publicitu a zájem o jeho osobu na tiskových konferencích i v mediích. Proč by je omezoval ve psaní a hlásání o jeho "glorifikaci". Takový Hitler to dělal stejně, ale co ty vlastně víš ...

   Vymazat
  5. Ne anonyme 9.59 - anonym 9.44 napsal jen pravdu, to znamená to, co ty nechceš slyšet. Do konce života se chceš probírat hrůzou a článkama o smrtelném nebezpečí bla bla bla ... stáhni si to všechno z internetu, listuj si v tom, a kochej se hrůzou každý den. Psychicky zdravým a normálním lidem dej pokoj. Ty roušky samozřejmě nikomu nepřekáží. Zatím -dokud nebudou třicetistupňová vedra - to budou lidi sedět v plavkách u vody s hadrem na čumáku? Nebo vláda zakáže plavky a koupání? To se bude dědulům, kteří dřepí stejně pořád doma, zvlášť líbit. Snad jen zmínka o Babišovi tě mohla popudit, ale jinak napsal pravdu - je to panika - hnusná panika - a ta škodí lidem obecně víc než viry. Ničí psychiku a pud sebezáchovy. V panice se lidi dokážou navzájem i ušlapat - nebo o tom jsi ještě neslyšel? Tak se vrať na svoje novinky a kochej se počtem nových zesnulých.

   Vymazat
  6. 9.44 - já už "občany" nechápu vůbec. Ti, co se nechali podfouknout jak malé děti kecama z tribun v roce 1989 jak utahování opasků a přítulnost k západu bude užitečné pro rozkvět národa, dokonce s nadšením přihlíželi, jak se všechno krade a rozkrádá. Z toho nadšení se vzpamatovali až více méně v důchodovém věku, a teď zas naletí na jakékoliv žvásty a strašení. S těmi viry máte naprostou pravdu -ale co oni by se zatěžovali přemýšlením, když jim stačí denně si přečíst bláboly z novinkového bulváru. Jedno mi nejde na rozum - proč už novinkový bulvár neštve svými články proti KLDR? Jeden čas tam byly štvavé články proti KLDR pořád, kvůli počtu diskuzí na tema... "Kim vyžrané prase, lidi umírají hlady a on zbrojí"... a tak dále. Stovky žvatlanic jak totalitní stát je KLDR a chudáci občané. Proč už o tom žádná? Protože dnes máme ještě více totality než KLDR? Jenže to má háček - občané se necítí být chudáci, nýbrž naopak nadšeni,jak jsou skvěle opečovávaní svědomitou vládou - nějak divné, když to srovnám s těmi blafy o KLDR.

   Vymazat
  7. 11:32
   To je právě ten lidský problém. Rychle zapomenout a pak třeba po letech zvolit či poslouchat lotra, který vydělal na kupónovce. Naprosto ideální je stále udržovat strach mezi obyvatelstvem. Nejdříve to je zbrojení Ruska, pak KLDR a když to nezabere tak tu máme Afghánystán, Kde "naši" vojáci bojují za naší svobodu. A ty vlády, které nevládly, ale zadlužovaly a trpěly korupci? Škoda psát. Vir se objevil v pravý čas, občané si žili nádherný život (je to tak) jenže to nemůže trvat věčně, když se máme dobře a přehlížíme rozkrádání, zadlužování i perzekuce z Bruselu. Pro jednoho člověka vir zafungoval naprosto diametrálně. A tak se zrodil mesiáš Babiš, který vše dá dopořádku a lid se mu bude klanět. On stál proti všem virům čelem :-)

   Vymazat
  8. Policie nemůže trestat lidi bez roušek - pokud jim je předtím NEVYDÁ. Například v Rakousku roušky ROZDÁVAJÍ (pro méně chápavé zdarma!) u vchodu do obchodů... a pak vás mohou honit, když si ji nenasadíte.

   Žádný zákon vám neukládá vlastnit šicí stroj, zásoby látky... ani umět šít.

   Vymazat
  9. 13:27
   Tak lapidární to není. Ten virus tu je, někdo ho vyrobil a dodal na trh. Virus je laboratorně vymazlený, umí náramně zaneřádit plíce. No nejsou ti vědci úžasní? Kdo by ale chtěl takový skvost chytit, že? K tomu nemusí být člověk žádný panikář, a přece nic takového nechce. A tak se řídí pokyny. Ostatně co jiného zbývá? I vám?
   A zřejmě bude lepší toto období projít disciplinovaně (ne připo...ně), než jakkoliv společnost rozlaďovat a všechno zpochybňovat.
   Ostatně, virus byl uveden na trh s určitými záměry, a dokud je ti dobří lidé neprosadí, budou nás nadále strašit. To ale přece není Babiš! Ten má jen epizodní roli.
   wc

   Vymazat
  10. 14:44 prokazujete svou hloupost písemně. Stav nouze neukládá nosit roušky, ale chránit si, ve veřejném prostoru ústa a nos tak, abyste co nejméně šířil kapénky, které jsou, mj. nositelkami viru, který vyvolává onemocnění Covid 19. Tedy například i šálou, prostě tou nejhodnější dostupnou filtrující látkou. Je smutné, že někteří nejste schopni pochopit, že jsou hledány, uplatňovány a do praxe doporučovány všechny myslitelné způsoby, jak omezit až zastavit šíření viru, který může ohrozit samu lidskou civilizaci. To není o strachu nebo panice, ale o zdravém rozumu, který ctí, na základě získané zkušenosti, zásadu předběžné opatrnosti. Blbci, jste věru nebezpeční!

   Vymazat
  11. Máš pravdu anonyme 20.59 - zabránit šíření viru, který tady byl odjakživa, stejně jako jiné bakterie, chlamydie například a další viry způsobující nemoci, a smrt, pokud se aktivují a když nosící je jedninec zestárne. Jenže teď se jim ten virus, který má v sobě asi 70 procent lidí, náramně hodí, protože potřebovali umrtvit rozmáchnuté podnikatelské a parazitické aktivity. Jen sobě parazitičtí politici platy nesnížili na těch 25 tisíc měsíčně, ani svým kámošům s všem šmejdům ve státních trafikách -no to jsou ale drahouškové -co? Pravda - blbci jsou věru nebezpeční.

   Vymazat
  12. 20.59 To, co popisujete, funguje stejně jako "PASTAFARIÁNSKÁ POKRÝVKA HLAVY" NEBO TŘEBA HÁČKOVANÁ JARMULKA, nebo kus záclony s toaleťákem. Neviděl jste háčkované šátky?
   Jinak svoji namyšlenou "jednosměrnou chytrost" jste prokázal vy... S normální kapacitou plic vdechnete přes roušku atd. asi 30% vydýchaného vzduchu; kdo má kapacitu plic 40% MUSÍ VDECHOVAT NEVYDÝCHANÝ VZDUCH, jinak se dusí... tedy musí mít masku s výdechovým filtrem, nebo vdechovat čistý vzduch (ne mikrobiálně čistý, ale nevydýchaný, voni Hamlete. Příště zkuste přemýšlet, než začnete machrovat.
   Já si dokázal poradit... hmm, právě teď na České fejkovizi vyhrožují, že budou buzerovat lidi s maskama i po lesích... Hurá, TAK LIŠKA BYST-ROUŠKA s hajným mají kšeft... Bože, ti televizáci skutečně TVOŘÍ, TO BY ANI LUDĚK SOBOTA v sedmdesátých letech na scéně nevymyslelel...

   Vymazat
 6. STOP EU! Brusel selhal a zradil. Sundejme vlajky EU, zrušme Lisabon:

  http://svobodnenoviny.eu/stop-eu-brusel-selhal-a-zradil-sundejme-vlajky-eu-zrusme-lisabon/

  Itálie: Severoafrický migrant napadal 60letého muže v supermarketu, když byl požádán o dodržení odstupu:

  http://svobodnenoviny.eu/italie-severoafricky-migrant-napadal-60leteho-muze-v-supermarketu-kdyz-byl-pozadan-o-dodrzeni-odstupu/

  Italský premiér Conte: „EU je mrtvá a může se jít vycpat“

  http://svobodnenoviny.eu/italsky-premier-conte-eu-je-mrtva-a-muze-se-jit-vycpat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Člověče, není vám trapné a nestydíte se zneužívat tohoto celosvětového neštěstí k šíření své proti EU a protizápadní propagandy? Zřejmě na vás tahle krize ještě moc nedopadla, když máte stále takové "starosti". No nebojte, bude hůř.

   Vymazat
  2. Co by se styděl? Za co?
   Že je EU nedemokratická instituce, kde vládnou nevolení úředníci a přes ně různé nadnárodní korporace, to je dnes jasné i školním dětem.

   Že EU v době virové pandemie se nezmohla na nic jiného než kecy a pokus ještě víc utužit "evropskou jednotu" čili nadvládu Německa nad ostatními státy Evropy, to je všem také jasné.

   S dopadem krize na jednotlivce tohle nemá nic společného. V čem tomu Jednotlivci, na kterého to dopadne, může EU pomoc. V čem pomohla?

   To, že bude hůř není jisté. Ale že musíme z EU rychle pryč, je jasné skoro každému normálně myslícímu Čechovi.

   Vymazat
  3. 9,04
   Ty ses styď,chválit fašoEU může jen jedinec smyslů zbavený!!!!

   Vymazat
  4. Italský premiér to řekl moc slušně, co je EU. On k tomu dojde i premiér Babiš, jen co zjistí, že dotace už nebudou. Kdo poslouchá a dívá se, zjišťuje, že EU pro nás neudělala nic, jen pár dětí z Chrudimi jelo do Švédska učit švédské děti hrát kuličky. Na co to bylo. Každý si odpoví sám. Že nejsme schopni opravit silnice, protože peníze se odlévají jednou do Německa, podruhé do EU. A tam se jen žere a vymýšlí ptákoviny.   Vymazat
  5. 9.04 Chcete-li vidět propagandu, inteligentní, tak si pusťte Goebelse. Stačí-li vám průměrná propaganda, pusťte si "veřejnoprávní" média, například Čt. Budete jistě jejich "prozápadní" propagandou (rectoscopií) uspokojen. Možná vám i ukáží mrkev přivázanou na klacku... nebo nějakou bankovku místo té mrkve... Jako třeba prachy ze systému z našich daní, zdravotního a sociálního pojištění pro ty, kteří do systému nepřispívali, ale "vyváděli" zdroje do ciziny, daně platili v cizině kde i pracovali... a na nás se vracejí PARAZITOVAT.

   Vymazat
  6. 9:04 Není mě trapně čím dříve se ten totalitní spolek rozpadne tím lépe jsou nebezpečím pro Českou zem. Nechci žít v jejich vizi šíleného světa.

   Vymazat
  7. 9:04 a vám není trapné napsat ten váš výblitek?

   Vymazat
 7. Pokud parazit z Bechyně nazývá virus, čínským,tak mám velice vážné a oprávněné obavy, že naopak pochází z úplně opačného konce světa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajímavá logika :-D

   Vymazat
  2. On ten Kalda řečený Kalousek (nebo naopak;-) po Havlovi největší tuzemský (nikoliv český) bojovník s alkoholem, jistě nazve i atomovou bombu JAPONSKOU BOMBOU - protože poprvé vybuchla v Japonsku, a to dokonce dvakrát.

   Na téhle logice se ten exemplární katolík jistě domluvil s exemplární katoličkou Šojdrovou. Podle této "logiky" přeci katolíci s vyvolenými vynalezli i odůvodnění největší zlodějny v době míru - církevních pros... ééé, pardon, restitucí.

   Vymazat
  3. všechno nasvědčuje tomu, že koronavirus se šířil v USA ještě dříve než v Číně, stačí si přečíst, kde všude tu nákazu rozšířili vojáci z amerických vojenských základen i na cvičeních v Evropě (ale i v Asii). Ten koronavirus by se měl zcela oprávněně nazývat "americký virus". Nadto to platí i v pro zemi původu, kde byl vyvinut!

   Vymazat
  4. 9,58
   To máte stejný,jako když havlolejnolahvárna tvrdila,že v UKRAJINSKÉM FRONTU TO BYL SAMEJ UKRAJINEC......logika hodna BEZmozků a alkoholiků,která nemá obdoby!!!!.-D

   Vymazat
  5. 10,36
   A když tentýž slavnej ukrajinskej front plnej ukrajinců dojéchal v srpnu"68"r. z Ukrajiny k nám, byly ti jejich osvoboditelé, soudruzi ukrajinci, podle nich pouze obyčejní rusští okupanti:-D. Jen ať klidně lžou, až nebudou mít lidi tady co žrát většina z nich se probere ze staleté hypnozy a na tu jejich lživou holokauzu se jim bez váhání vy..serou. Dejiny, včetně té jejich holokauzy píšou vítězové. Každý však zůstává vítězem jenom dočasně. Je to nádherně vidět na Rusech, kterých již odepsaly z kolonky vítězů II.světové války a kvůli osvobození západní Ukrajiny a Běloruska po podpisu aktu Molotov-ribentrop, spod Polské okupace, je přesunuli do kolonky "agresor, okupant, válečný zločinec...".

   Vymazat
 8. Babiš udělal chybu,když nechal schválit zprávy o čt a tím umožnil Dvořákovým hajzlům v čt blít a lhát.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také mě to schválení překvapilo. Předpokládal jsem, že si kavárna a cizoagenti přeplatili (nebo "přesvědčili" na kompro, výjde to levněji a je to opakovaně použitelné) potřebný počet poslanců z provládních...

   Vymazat
  2. 11:51 Domnívám se, že to Babiš udělal zcela záměrně a s rozmyslem, protože ČT jako instituci už většina národa nebere. No a jestliže pak tato nemilovaná ČT šije do Babiše, tak Babišovi zákonitě rostou preference. A naopak, kdyby Babiš potopil ČT, tak by se ještě mohla stát v očích části národa mučedníkem a Babišovy preference by mohly jít dolů :-)

   Vymazat
 9. Jen několik poznatků. Nikdo se ještě nikdy nesešel s takovým virem jako je koronavir. Vládě bych nic, nevyčítal i s jejími chybami. Co se mělo nebo nemělo, hleďme do bodoucnosti. Zřejmě budeme muset opět nastoulit socialismus, neb se zjistilo, že stát je nepostradatelný, dokonce i pro soukromníky. Udělejme znovu komunály, sdružme drobné živnostníky, holiče, opraváře, kominíky...pod jedno, pod stát nebo družstvo. Znárodněme banky a fabriky, hlavní zjištění z krize vyplynulo, že EU je nám naprosto na nic. Nakonec si musíme v takovýchto případech poradit sami a EU spíše škodí než pomáhá. Hlavně, že se u nás odhalil všechen ten marast co tu máme. Soukromníci pláčí, že nebudou mít peníze, Když vidím Dlouhého, jak si neuvědomuje, že na prvním místě je hlavně zdraví všech i to jeho. Až to i na něj lehne, k čemu mu ty peníze budou. A ČT? Jasně prokazuje, čemu slouží, jen útoky na vládu, vyzdvihování opozice co by ona jak udělala, vidět Fialu hovořit, toť trapas, Kalousek se zalíká zlobou a nenávistí, zřejmě mu opravdu zakázali pít a má absťák), nepotřebná Šojdová...Nic už nebude jak bylo. Proti světu si s epidemií vedem celkem dobře, je to i zodpovědnosti občanů. Ještě dodatek. V Americe, v které jsem byl, je úroveň občanů a jejich mentalita trochu jiná, než u nás. Oni vědí jaká mají práva ale povinnosti, to je trochu horší. I vzděláním jsou daleko za námi( děláme vše by jsme je doběhli). Opravdu nevím, jak tam dopadnou a jak si poradí, ale za náš vzor nám určitě nebudou. Někdo tu napsal, jak se u nás budou střílet lidi bez roušek ale obávám se, že tam se střílet asi bude. M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sdružit živnostníky pod státní kuratelu, to opravdu ne, i když ve výjimečných stavech může dojít o lecčemus, viz rozpuštění maďarského parlamentu.

   Americký zdravotní systém bych tady taky nerad.

   Vymazat
  2. Jó chtěl bych jenom třešně žrát. Pokud se nebudeme snažit o rovnováhu, která je základem všeho, budou všechny ty hnusy kolem nás.

   Vymazat
 10. Nevím, jak dlouho vydrží Brusel. Ale po posledních teatrálních vystoupeních "politických velikánů" ze STAN, TOP09, Piráti a ODS mně je jasné, že tyto strany příští parlamentní volby nemohou přežít a že se bez nich tato země dost dobře obejde, i když se ze všech svých posledních sil snaží dostat na televizní obrazovky. Už je nezachrání ani Moravcova ČT. Jsou jeden jako druhý(á) to škůdci této země, hloupí patolízalové, bruselští donašeči a žalobníčci, samá prázdná fráze, neschopní jakékoliv rozumné spolupráce v době krize. Mně osobně rozhodně chybět nebudou, úplně stejně jako mně nebude chybět Leyenová nebo Jourová.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedivte se, jde to i bez nich což nemohou zkousnout a věřte, že to nezkousnou i kdyby je ČT vyzdvihovala do nebes. Jen kolem sebe kopou a upozorňují na sebe. Chválí se, nevím proč a Babiše dehonestují. Za vládou a Babišem dnes stojí tolik občanů, že poslední průzkumy STEMu raději rychle zmizely. Tyto strany se snad sami udusí ve své žlučovitosti a nenávisti. Osobně jim to přeju.

   Vymazat
  2. Byl jsem v šoku, jaký negramotný politik je takový Fiala z ODS (prý VŠ profesor). Rakušan s Bartošem ho překonali, ale kam se všichni tři dohromady hrabou na nepřekonatelnou blbku Pekarovou. Jen tak dál, soudruzi!

   Vymazat
  3. 12:41, proto to taky tak daleko dotáhli. Mně někdy připadá, že by mnohem lépe obstála moje moudrá babička jen se základním vzděláním než tito lidé žijící kdesi v bublině a sloužící kdoví komu.

   Vymazat
  4. 12:41
   Nemusíme s někým souhlasit,ale vulgarizmy vaše názory neposilují, právě naopak. Zrovna tak, nastane-li Czexit, tak by bylo dobře za sebou nepráskat dveřmi,ale rozvod řešit jako kulturní národ a ne jako smečka. Uvidíme co nás nemine.
   Zdraví Tomáš.

   Vymazat
  5. Tomáši!
   Vyjmenujte pregnantně vulgarismy, které kritizujete v předchozím příspěvku (zřejmě A 12:41). Já tam žádné nenašel a to jsem to kontroloval třikrát. Ani o práskání dveřmi tam nebyla řeč. Nějak jste to domotal - tu vaši juesej propagandu (asi nebudou prémie).

   Vymazat
 11. Včera čínský prezident přednesl zásadní projev. Vyzval světové politiky k aktivnímu boji za záchranu každého lidského života na celém světě a slíbil, že Čína všem pomůže! Havlisté z toho celý den lapali po dechu a pro jistotu mlčeli. Havlovy slovní vize naplňuje Xi skutky. Lidé na prvním místě! Že Vám to Pražská kavárna dosud neřekla? Že Vám Babišova média zatajují informace? Tak jsme se na to zase podívali. https://www.youtube.com/watch?v=228Zs1eDhps

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je sice fajn, ale být Ital, zřejmě bych hodně nasraně panu prezidentovi doporučil, aby už doprdele zlikvidovali ty šílené trhy, co jich mají plno v každém větším i menším městě.

   Vymazat
  2. Citát:
   Havlisté z toho celý den lapali po dechu a pro jistotu mlčeli. Havlovy slovní vize naplňuje Xi skutky. Lidé na prvním místě! Že Vám to Pražská kavárna dosud neřekla?

   Ona nemlčela, celý den se pokoušeli dovolat na ÚV KSČ O NOVÉ LEGITIMACE. A vytvářeli nebo oprašovali místní umělecké stranické organizace. Zase nás doběhli!!
   (Pšš, nevíte někdo, kdo z nich bude v ÚV?)

   15:00
   A vy si myslíte, že naše jídla jsou bezpečná? Už jenom syrečky vydají za dva netopýry. Nemluvě, co všechno lidi grilujou.

   Vymazat
  3. 15:00 jste pomatený, takové trhy jsou po celé Asii a to déle něž Češi v Čechách. To jenom ta hamižnost všech zdegenerovaných zvrhlých parazitů potřebuje vozit zboží přes půl zeměkoule aby ukojila své zvrhlé choutky.

   Vymazat
 12. Hlavně by si měli lidi pamatovat kdo je kdo, a jak se zachoval v krizovém období každý politik a strana, až se budou ucházet ve volbách o křeslo v parlamentu. A Senát požadovat zrušit jako naprosto zbytečný pro malou zemi. Přeji spoluobčanům, aby nás koronakurovec zlikvidoval co nejméně, nejlépe žádného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebojte 12.36 - my potom umřeme hlady - ne nějak najednou, ale postupně. Až pominou nafučený gesta politiků jak se musí bojovat o každý lidský život ( dneska už to není populizmus, jako to vždycky byl? Musím se smát!) Teď by měli vylézt na světlo boží všichni pozůstalí umrzlých bezdomovců a žádat vysoké - ale hodně vysoké!!! odškodnění od těch odporných pokrytců! Kdy se v nich najednou probudilo lidství? Kdy? A ten virus je užitečnej - na základě těch odporných blábolů na diskuzích k novinkovému bulváru už víme přesně, co jsou naši spoluobčané dřepící denně u internetu, vybírající si svůj starobní důchod z kaslíku a jde jim o prdlajs. Je to ksindl všech ksindlů, bývalí soudruzi, dnes lidské zrůdy, vybízející k vysokým pokutám, zavírání lidí do klecí, postříkávání chlorem, střílení. NIKDY V ŽIVOTĚ už nepustím v MHD sednout žádného seniora, i kdyby byl o holi! Nikdy. To čeho jsem svědkem teď každý den, z toho je mi na blití. Solidarita? Kde? S kým? S těmi, kteří dřepí tak jako tak doma, a jde jim o ho...o?

   Vymazat
  2. 15.21 Na ja, ti příbuzní těch jako krysy zesnulých bezdomovců by měli stát odškodnit... že se o své příbuzné nepostarali alespoň tak, aby jim zajistili domov důchodců (pro bohaté), nebo kriminál (Domov důchodců pro zcela nemajetné).

   Vymazat
  3. 15:21 Tolik žlučovitosti, to je od vás Apríl, ne?

   Vymazat
  4. 15:21 proč myslíte a píšete,že u počítače "spoluobčané dřepící denně u internetu " jsou důchodci? Proč vám tak rvou játra? Za to,že za celý život práce mají nízké důchody? Vy jste evidentně psychicky narušený jedinec.Zkuste se léčit,možná není pro vás ještě pozdě.

   Vymazat
  5. A vy jste - s dovolením - potrefená husa anonyme 19.59.Že jsou to "lidi v důchodu" vím proto,že to řvou na diskuzích neustále sami. Jak jsou ohrožení a jak mají právo vyžadovat ode všech ohledy,jak je správné, že je všude zavřeno, a hadry na obličeji. Pracující lidi, pokud máme čas sedět u internetu, takové věci nepíšeme. Já jsem si svůj poznatek o lidech ve starobním důchodu udělal právě jen díky diskuzím ke štvavému bulváru novinky - je to smečka nepřejících,uštěpačných psychopatů. S větší nenávistí a s přáním všeho zlého, jsem se zatím nikde jinde nesetkal. Mají radost, že spousta lidí nebude mít peníze, ale k článku, že se musí odpustit nájmy - panečku - to bylo řvaní! Opět se ukázali - jak oni k tomu přijdou? Přivydělávají si pronájmy k důchodům,a stát je ožebračí??? Co je to za pokrytce? Když se škodí druhým, v pořádku, jde přece o zdraví, ale jak jde o peníze pro ně.... ale co bych psal, to je pro vás typické. Bezohlední, zlí, nenávistní, až hysteričtí - střílet, polévat chlorem, zavírat do klece - je až neuvěřitelně odporné, co tihle lidi dovedou psát. Vylízané mozky! A já bych se měl léčit -proč? Že jsem napsal pravdu? Až nějaký hysterický dědek poleje chlorem vaše děti nebo vnuky - "ze strachu" budete čumět! A o výši vašich důchodů, a jak jste dřeli - o tom to není. Myslíte si, že ostatní lidi nepracujou? Vždyť právě teď jim jde o práci, kterou jim totalitní vláda bere. To je všechno co jsem chtěl říci, a vaše urážky mám na háku.

   Vymazat
  6. 21:51 Jsem střední generace mám dvě děti a fůru starosti. I když jsem zatim zaměstnán žiji pomalu z ruky do huby. Vím, že je nás víc. Zatím jsem zdráv a nebrečim, ale co to udělalo s vámi, to čumím. Jste vůbec chlap ? Byly tu generace před námi a musely si poradit s válkami, s hladem, s krizemi i pandemiemi a nepodělali se. Jděte se bodnout a nenadávejte důchodcům. Máte snad rodiče, nebýt nich, tak tu nejste. Jste tak hloupý, že jsem ani nechtěl s vámi ztracet čas, ale protože se důchodců nikdo nezastal, tak to zbylo na mne. Mám jen strach
   jak asi vychováváte svoje děti.

   Vymazat
 13. K. má pravdu, nedejte řepku, ale obilí a brambory!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na řepkovém oleji ještě uděláš topinky, když někde vyžebráš skývu chleba, ale z pneumatyk je blbá polívka i když ji vylepšíš kuličkovými ložisky. Ať žije a sílí "náš" automobilový průmysl.

   Vymazat
  2. 17:50, můžeš zkusit polívku z netopýra. Cibetku a luskouna tady najdeš jen v zoo, ale netopýrů je plno.

   Vymazat
  3. 19.31 A jako hlavní chod Pečený pražský holub po bezdomovecku s nádivkou z čerstvých kopřiv a holubích vajec (jejich bílek je krásně průhledný...). Nelétají sice přímo do úst, ale pustí-li vás pan domácí na půdu...

   Vymazat
 14. No nevím, zda-li bude do půl roku Brusel mrtev, ale jedno vím jistě. Jak víte dnes je APRÍL. Tak posuďte zda je to apríl, nebo si z nás Brusel dělá srandu nebo ještě něco jiného.
  Návrh usnesení Evropského parlamentu vyzývá Evropskou komisi, aby vyhlásila 27. květen „Evropským dnem optimismu“, jehož „hlavním účelem by měla být propagace optimismu jakožto prostředku, který napomáhá vytvářet příznivější společenské klima, zdravější životní podmínky a celkovou prosperitu a pohodu.“

  .....ale o apríl skutečně nejde, je to skoro neuvěřitelné, ale je to tak. Bůh suď, na co ještě v Bruselu přijdou . Napadají mě některé reminiscence z doby minulé, jako: ještě dnešní generace bude žít v komunismu (sám jsem zažil), ap. Proti idei komunismu nic nemám, ale je to jen idea. Bylo by pěkné kdyby k ní jednou lidstvo došlo, ale toť otázka, zda-li se lidsvo nejspíš samo nevyhubí ? Dnes je to naprosto stejný optimismus, jako tehdy a když nic, tak alespoň vyhlásíme a budeme optimističtí. Hurá ! Oni v tom euro parlamentu snad opravdu nemají co na práci a tak vymýšlí ptákoviny. Tak se hlavně alespoň na 27.května "optimisticky nalaďte".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Brusel zřejmě začala trochu tušit, že se sakra něco děje, jinak by vytáhli Gretu a migranty do prime time.

   Vymazat
  2. Bruseláci už v tom komunizmu žijí, ale pochopily že není pro všechny a podle toho konají.

   Vymazat
  3. Já si myslím, že už tam jsou jen prazdné kanceláře, kluci a holky budou balit, protože skóre viru s Belgii není lichotivě (13964,825,2132).

   Vymazat
  4. 22:53 No tak ať jim seberou platy a brebendy. Nejlépe to moderně dořešit tak že budou úřadovat z domova pře internet, už to odzkoušely, prodají celý ten obří majetek EU, přestanou cestovat a tím zmizí ta jejich obří energetická stopa. Určitě mimo nás bude mít radost i Gréta a spousta dalších greténů.

   Vymazat
 15. Samozřejmě se jako vždy projevuje fenomen "po bitvě je každý generálem". Jistě je na místě otázka, jak to, že zdravotnická zařízení všech druhů a stupňů i velikostí, také soukromé ordinace a i domovy seniorů.... neměly zásoby ochranných pomůcek, jako masek, rukavic, oblečení, které samozřejmě jsou potřebné i v běžném provozu, nejen při vzniku pandemie! Takže tam, kde bylo selhání a sklady byly prázdné, bylo to selhání ředitelů těchto zařízení, majitelů ordinací i domovů seniorů atd.... Ty prostředky patří po desetiletí do standardní výbavy ústavů, ordinací.... Velké zásoby těchto pomůcek samozřejmě mělo mít nejen zdravotnictví armády a hasičů a dalších záchranářů, proč nebyli? Proč je aspoň v přijatelné míře měly státní nemocnice, ale ne soukromé, které si udělaly z nemocných dobrý výdělečný kšeft? až budou volby, zamyslete se a účtujte, kdo dělal vše pro to, aby situaci zvládl, zachránil a nakonec zvítězil a kdo podkopával úsilí soudobé vlády o zvládnutí ¨závažného problému. A pamatujte si i ty, kteří v nouzi dávali i ty, co v nouzi křičeli státe = občane, dávej peníze! Kdo sabotoval opatření v nouzi a kdo se svým chováním dokonce stal vrahem spoluobčanů!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je fakt a teď za to opozice nabacá premiérovi.

   Vymazat
 16. Myslím, že proběhne čipování - 100%
  Panika je uměle vytvořená a ukazuje se! Pokud jen sledujete zvenčí a neposloucháte média, je zcela jasné, že loutky (hlavy vlád) ovládané skutečnými vládci světa drží v rukou všechny hospodářské a vojenské procesy, paniku. Všechny tyto karantény, uzavření zemí a měst, nejsou ničím jiným než fanatickou panikou mezi obyvatelstvem. Postará se o nás vláda tímto způsobem a brání šíření viru? Nesmysl! Souhlasím s vámi, že nikdo nepotřebuje faunu! Pokud se prokáže, že virus byl vytvořen uměle, byl vytvořen pro konkrétní účel. Jeho cílem je pouze odvrátit pozornost lidí od více globálních zhroucení. A také si myslím, že za touto masovou hysterií se skrývají zákeřnější akce, jejichž hlavním a konečným cílem je výrazně snížit počet obyvatel, a zbývající - proměňte se v poslušné otroky bez osobnosti. A koronavirus je jen rozptýlení. Koneckonců je tento virus slabý a myslím si, že je více zaměřen na globální hospodářskou krizi než na hromadné ničení lidí. Myslím, že po tomto viru přijde skutečná, hrozná epidemie, která zabije mnoho lidí, ale hned to nenajdou, ale když zemře velké množství lidí. A nejspíše to nebude virus, ale něco, co má úplně jinou povahu ničení, například nějaký druh záření. a když velké množství lidí zemře. A nejspíše to nebude virus, ale něco, co má úplně jinou povahu ničení, například nějaký druh záření. a když velké množství lidí zemře. A nejspíše to nebude virus, ale něco, co má úplně jinou povahu ničení, například nějaký druh záření.
  Myslím, že proběhne čipování - 100%, protože elita skutečného světa, která vládne světu, zavádí nový světový řád, jehož program je již dlouho implementován a chipizace je pouze jednou z etap. Jednou ze součástí tohoto programu jsou elektronické peníze a úplné vyloučení papírových peněz, stejně jako transhumanismus. Transhumanismus umožní plnou kontrolu nad lidskými činnostmi, jako je všechny informace o každém (všechny účty, pohyby, majetek, členové rodiny atd.) budou sloučeny prostřednictvím čipů a navíc můžete hodit určité programy na čipy zabudované do těla. A protože naše tělo je řízeno centrálním nervovým systémem, ze kterého jsou v celém subjektu elektrické pulzy a naopak, stejné pulzy mohou být vytvářeny programem zabudovaným do čipu a ve skutečnosti částečně ovládají naše tělo a do jisté míry i mozek. Můžete dokonce spustit program sebezničení těla (pokud je člověk příliš zlobivý). To znamená, že existuje reálná hrozba stát se kontrolovanými, polovědomými bioroboty. Už jsme se takhle vyráběli, ale teď tomu můžeme alespoň odolat, ale co se stane po čipování ... A nezáleží na tom, jak jsou čipováni: očkováním nebo jiným způsobem, ale kontrola nad tímto procesem bude velmi těžké - určitě! Ani korupce (zatrhnout) je nepravděpodobná. Pokud budou vakcíny nuceny ochromit své zdraví, pak jediné, co můžeme udělat, je zvládnout a rozložit je na chemickou sloučeninu, aby se v případě potřeby vyvinula a tajně podala protijed. Naštěstí stále máme jasnou mysl, ale bude to chtít kdokoli ... To je obrovské riziko, značné výdaje a čas, plus jistě,

  OdpovědětVymazat
 17. Okamurův recept na pandemii: Konec financování neziskovek a mise v Afghánistánu. Ušetřené peníze dát lidem v nouzi:

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020040111741563-okamuruv-recept-na-pandemii-konec-financovani-neziskovek-a-mise-v-afghanistanu-usetrene-penize-dat/

  Špatné zprávy pro zastánce přijetí eura. Pandemie koronaviru se může stát koncem společné evropské měny, tvrdí expert:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020040111742258-spatne-zpravy-pro-zastance-prijeti-eura-pandemie-koronaviru-se-muze-stat-koncem-spolecne-evropske/

  OdpovědětVymazat
 18. Musím pana Kotrbu poopravit v jednom detailu týkajícím se dezinfekce: V našich obchodech už Savo NEEXISTUJE! To, co se pod tou obchodní značkou prodává, už vůbec NENÍ na bázi chlóru. Takže to NENÍ Savo! (Udivuje mě, že výrobce ještě nebyl nikým žalován za uvádění zákazníků v omyl!)
  Viki L.

  OdpovědětVymazat
 19. Padne EU?
  Ano padne, předpovídá to Bible. Babylonskému králi Nabukadnezarovu se zdál sen o soše se zlatou hlavou, stříbrným poprsím, bronz. břichem , železnými stehny a nohama dílem z bláta a železa. Výklad byl o chronologií 4říší, Babylonské, Perské, Alexandra Velikého, a římské, to jsou ta stehna. A jako nedrží vcelku železo s blátem, tak v Evropě již žádná životascho

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.