Reklama

sobota 14. března 2020

Léčba koronaviru, která v Číně uspěla

Paul Craig Roberts
14. 3. 2020  
PaulCraigRoberts
Existují vědecké studie dokazující účinnou léčbu koronaviru, jak ji dnes uplatňují v Číně. Používanými léky jsou chlorochin (C 18 H26 CIN3), a hydrochlorochin (HCQ).
K hydrochlorochinu čti toto: ncbi.nlm.nih.gov a reader.elsevier .
Uvedené vědecké studie poukazují na slibné antivirové působení jak hydrochlorochinu, tak chlorochinu.


Číńané oba tyto léky již při léčení svých pacientů začali používat a měli bychom je v tom co nejpohotověji následovat. Původně byly antivirové účinky obou léků zaznamenány v Evropě v době infekce SARS, ale pak se na ně zapomnělo. Francouzský prof. Raoult se spolupracovníky však měli dobrý nápad, když Číňanům účinky obou léků připomněli – a ti naštěstí dobře míněnou radou nepohrdli.

Na rozdíl od vakcín a drahých nových antivirových léků jsou chlorochin i hydrochlorochin bezpečné, odzkoušené, jsou pohotově k dispozici, a v dění, kterého jsme dnes svědky, by mohly sehrát roli hráče, který změní průběh hry.

Prosím, toto publikujte a šiřte. A zdůrazněte přitom i důležitou roli vitamínu C, D3 a dalších.

K hydroxychlorochinu a chlorochinu čti toto:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/32150618

https://reader.elsevier.com/reader/sd/pii

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/32150618

https://reader.elsevier.com/reader/sd/pii/S0924857920300820?token=92457EBC4E75F28D02F311F610DB2D48113E501DC04D49C824E6FD819F77BE34A9937B4AEAC0D115710BDB7BCC2175B5

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=chloroquine+coronavirus

Vybral a přeložil Lubomír Man

23 komentářů :

 1. SÚKL před ním varuje: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/chlorochin-lek-koronavirus-ucinky-who-ustav-pro-kontrolu-leciv.A200227_165301_domaci_kane

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uvedené léky u nemoci Covid-19 nejsou na virovou prevenci ale jsou úrčeny na léčbu krizových stavů zápalu plic, který je až důsledkem virové nákazy a je příčinou smrti pacientů.
   SUKL popisované vedlejší účinky jsou při této léčbě zanedbatelné, důležitý je hlavní účinek léku na virovou pneumonii ..

   Vymazat
  2. Prečítal som si nežiaduce účinky uvedeného lieku. Dobre ma to pobavilo, lebo pred par rokmi som si prečítal nežiaduce účinky antikoncepcie. To bolo čítanie čo všetko môže spôsobiť a veselo sa predáva naďalej.

   Vymazat
 2. V Itálii úspěšně vyzkoušeli u dvou pacientů s těžším průběhem nemoci léčku léky na artrózu.

  OdpovědětVymazat
 3. Už první věta stojí za všechny prachy... Existují vědecké studie dokazující účinnou LÉČKU koronaviru... Tak to je skutečně krovák přímo na palici. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 4. Ony by komentáře byly, ovšem to jste je nesměli všechny zcenzurovat. Zdá se že i jeden z mála webů, kde bylo možno, (slušně) něco napsat se nám pokazil. Bez radostného hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 5. Nechci útočit na vládu, snaží se lidi přesvědčit, že to jde kázní a respektováním nařízení. Nejde to. Známý mě řekl, že "mlaďoši" přijeli z Ásie do Vídně a jeli do ČR. Tak mají karanténu, ale údajně se u nich vystřídala celá "famílie". Až to chytí, pak budou vykřikovat, že zdravotnictví nic nedělá a neumí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zase jsme u koronaviru a útoku na "mlaďochy?" Protože žijí normálně, necítí žádné ohrožení, nikdo je nevidí v obchodech dělat paniku a vykupovat potraviny? Snad by mělo každému stačit, kdyby společnost jako taková vzala na vědomí, a byla upozorněna na možnost nákazy a co to pro staré, a jinak nemocné lidi s potížemi obnáší, a každý by se podle toho choval -ne? Nelezl by nikam do davu, kdo může být celé dny doma, by byl doma, a varoval by se i obyčejného nachlazení, které má úplně stejné příznaky. Snad by stačilo jenom hlídat ty hranice, a ostatní život nechat, jak je, pokud si pamatuji, tak každý rok jsou v tomto období mimořádné školní prázdniny, i pracovní prázdniny, protože řádí chřipky - a už mnoho let! Když se nevyplácela nemocenská, bylo obrovské procento nakažených lidí chřipkou, nemohlo se do nemocnic na návštěvy - ale takovýhle cirkus nikdo nepamatuje od ukončení války! Víc než totalita. Bude jídlo na příděl dovážené do domácností? A kdy to ráčí ukončit - až na deset milionů lidí bude jenom stovka "nakažených" a ne sto padesát? Mám prostě tenhle názor, a jestli bych měl "chytit" nákazu, chytím ji tak jako tak někde, kde by se to snad ani nepředpokládalo. Moje názory se ostatním většinou nelíbí ( nevím proč) přesto doufám, že bude "schválen" - jsem si jist, že neobsahuje žádné vulgární slovo,ani napadání někoho konkretního - když jsou běžně schvalovány názory lidí, kteří výslovně a jmenovitě napadají mně, a hodně sprostě a urážlivě - pořád věřím, že zde je ve schvalování názorů demokracie, nikoliv osobnostní totalita.

   Vymazat
  2. 17:30 vaše omezenost je skutečně zarážející. Vy nejste schopen pochopit, že všechna ta omezení, která tak těžce nesete, směřují k tomu, aby epidemie byla rozložena do času tak, že zdravotnictví bude schopno poskytnout tu nejlepší možnou péči nemocným tak, aby byl co nejnižší počet úmrtí tak, že co nejméně utrpí hospodářství a jednotlivci nezůstanou bez prostředků.
   Vy nechápete, že není dost jisté, jaké trvalé následky může mít samo onemocnění, neošetřené onemocnění, že není dost jistot o inkubační době, ani o případném nositelství infekce u vyléčených resp. těch, u kterých ustoupily příznaky dané nemoci.
   Vy jste ve svém sobectví natolik omezený, že ignorujete princip předběžné opatrnosti i fakt, že určitá část společnosti, tedy staří, je ohrožena na životě prokazatelně víc, než ti mladší. A nadto se tady, se svou omezeností sobce, opakovaně a s ubohými argumenty opakujete. O vás bych si neopřel ani kolo. JiH

   Vymazat
  3. Všem, a zejména pro anonym 17:30 ----
   https://kechlibar.net/2020/03/09/bergamo-v-oblezeni-svedectvi-lekare-z-centra-epidemie/
   ---Děda

   Vymazat
  4. 17.30 - pane, Vy jste ztracený v davu. Před 1,5 měsícem si na ČT24 dělali ""demo srandu", jak policie v Číně vyhání lidi z ulic, že to není demokratické. Čína zastavila výrobu, kromě obchodů s potravinami a několika službami. Je vidět, že to bylo správné rozhodnutí. Co se děje v ČR, ekonomika musí běžet, lidi v dopravních prostředcích "chrchlají a šíří nemoci". Přeci kapitalismus nesmí mít ztráty, i kdyby to stálo životy lidí.

   Vymazat
  5. Děkuji redakci NR že tak pečlivě zvažuje, který příspěvek schválí. V nadpise deklaruje, že všechny žádá, aby neuráželi ostatní diskutující a aby diskutovali slušně. Proto nechápu, jak je možné, že byl schválen a také uveřejněn příspěvek anonyma 21.27, který mi sprostě nadává, že jsem omezenec, sobec, a neopřel by si o mně ani hrábě. Jen proto, že mám jiný názor, než prezentuje tento nevychovanec, a svůj názor jsem slušně prezentoval. Je evidentní, že s jeho urážkami mé osoby redakce sympatizuje, proto tu sprostotu schválila a uveřejnila navzdory svému požadavku na slušnost a svým diskuzním zásadám. Následně jsem v diskuzi požádal toho člověka, aby mě přestal sprostě urážet, a aby můj názor jednoduše ignoroval - nikdo nikoho nenutí zde číst. Tento můj příspěvek ale schválen a uveřejněn nebyl, stejně jako nebyl schválen příspěvek, jímž jsem naznačil, že "schvalování" příspěvků je omezováním osobní svobody a svobody slova, a měla by k tomu být zveřejněna aktuální pravidla, a uvedeno jmenovitě, kdo je zmocněn ke schvalování příspěvků - je to dnes velice vážná věc, neboť za pouhé příspěvky jsou následně vyvolávány soudní pře s tresty a pokutami. Žádám o vysvětlení, protože v opačném případě je evidentní, že redakce sympatizuje s osobami, vulgárně urážejícími ostatní diskutující, a činí tak v rozporu s vlastními pravidly redakce. Příspěvky jsem si stáhl a jestli se nedočkám omluvy, může redakce počítat s tím, že na NR podám žalobu na ochranu osobnosti, a budu omluvu žádat takto. Zvažuji i podání trestního oznámení. Toto "schvalování" příspěvků se za těchto okolností jeví jen jako velice podřadné pokrytectví, když redakce sama napomáhá k dehonestaci a urážkám některých diskutujících. Doufám, že svoje postupy řádně zvážíte, rozhodně se budu bránit. Buď jednejte solidně, ke všem stejně, nebo diskuzní fórum uzavřete.

   Vymazat
  6. Vážený anonyme 11:22 - lidé, kteří považují epidemiologická opatření zaváděná pro lehčí zvládnutí virové pandemie z zbytečná či přehnaná, tak jak činíte vy, si zaslouží výtku. Stejně tak ignorování zásady předběžné opatrnosti, která se při zvládání všech epidemií osvědčila. Nevím, je-li přesné vás v této souvislosti nazývat omezencem, ale o určité duševní nedostatečnosti vaše "argumentace" hovoří. Chcete-li se s anonymem 21:27 či s redakcí Nové republiky soudit, prosím. Bude nám potěšením.

   Vymazat
  7. Jestli to správně chápu, tak moje odpověď na tuto duchaplnou a káravou odpověď vašnosty Dvořáka nebyl schválen! Ano, dobře to děláte - takhle se ostatní diskutující dozvědí jenom to,co ráčíte uveřejnit, tedy jen to, co lahodí názorům pana Dvořáka. Ukázka svobody projevu v praxi. Udělali jste to dobře s tím schvalováním názorů - přeji vám, abyste přišli o všechny diskutující, kteří mají alespoň trochu hrdosti, a nebudou zde - jak se říká - házet perly sviním. Nejoptimálnější by bylo, kdyby nediskutoval nikdo. I ty sprosté a hloupé bláboly pana "Honolulu" a dalších byly pro účely diskuze lepší, než tenhle schvalovací paskvil, co jste z toho udělali. S diskuzní vulgárností je možné se popasovat, ale s tímhle hrubým omezováním svobody k projevu názoru na prezentovaný článek nikoliv. Redakce NR je ovládána stejně bezcharakterními lidmi, jako další podobná internetová media. Když články NR zůstanou bez diskuzí, bude zcela jistě vašnosta Dvořák potěšen nejvíce.

   Vymazat
 6. Panu Manovi zbývá jen vřele poděkovat za překlad a uveřejnění!
  A redakci NR snad jen doporučit, aby jeho článek přeposlala na vědomí odborníkům z SZÚ či na MZdr ...

  OdpovědětVymazat
 7. Tož ty výkřiky politruků, medializáztorů a občas i lékařů nejsou bez zajímavosti, pokud se na ně podíváme pohledem poledncíh 30 roků. Ne Babišova vláda jaké udělala zásoby toho či onoho, ale jaké zásoby udělaly všechny vlády od r. 1989?!
  A páni doktoři, jaké jste si vy udělali zásoby respirátorů, až nastane situace jejich potřeby, na kolik týdnů? Potřeba není ovšem jen u nás, ale v celém světě. Ne, vše zavinila vláda Babišova, min. zdravotnictví.... a také min. Vojtěch. A ti největší kecalové v novinách, televizi i v diskusích, co oni udělali pozitivního. Panuje rozčílení, že údaje, které platily třeba o výskytu nemoci před hodinou neplatí a je vyjádřen podiv nad pořádkem ve statistice. Co chcete po zdravotnictví, to není armáda, to jsou lidé a infekce koronavirem není jediná. Jak pomáháte, vy kritici ke zvládnutí pandemie? Nic, nic, nic a jen kecy, kritika a nadýmání hrudi nesoucí splasklý mozek! Herci naříkají, z čeho budou žít, když neumí pracovat, kdo je probůh bude živit. Pražské kavárny se můžeme klidně zříci. I různých padavek z hrušní, jsou to stejně hniličky, které dovedou jen si poroučet dotace a pak hrát idioty v debilních reklamách.

  OdpovědětVymazat
 8. dalsie clanky k doplnkovemu citaniu:

  https://www.idnes.cz/technet/veda/lek-koronavirus-epidemie.A200226_121842_veda_mla

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/chlorochin-lek-koronavirus-ucinky-who-ustav-pro-kontrolu-leciv.A200227_165301_domaci_kane

  OdpovědětVymazat
 9. Je tu ovšem malý problém. Chlorochin byl už užíván desetiletí proti malárii, sám jsem ho dostal na hygieně jako prevetivní užívání při cestě na Sumatru. Takže patent na chlorochin dávno vypršel, třeba na Cejlonu stojí dvě platíčka 6 korun. Jenže nové antivirotikum přinese miliardy dolarů.

  OdpovědětVymazat
 10. Kde jsou Lékaři bez hranic, kde je Člověk v tísni?
  Celé roky mají Lékaři bez hranic nataženou ruku, buďte šlechetní, pomáhejte potřebným, vaše peníze jdou do oblastí postižených chřipkou, epidemiemi ….. Člověk v tísni na nás přes média volá, buďte solidární, dejte ze svého, ctěte hodnoty vzájemné pomoci …. A my dali, dobrovolně a rádi. A tak si říkám, že právě tyto organizace by měly být dnes vidět, jak pomáhají hlavně osamoceným starším lidem, nosí jim nákupy, lékaři je navštěvují doma, pracovníci uklidňují vystrašené, pomáhají slabým. Pracovníky těchto organizací bychom měli vidět v ulicích, jak rozdávají respirátory, hygienické potřeby … a to vše ze svých zásob, které mají z peněz nás, daňových poplatníků. Otázkou je, proč se nic takového se neděje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V neziskovkách pracuje 56 000 lidí/parazitů/ a protočí se v nich 57 000 000 000 kč.
   "Člověk v tísni disponuje z části penězi daňových poplatníků, kteří daně neplatí dobrovolně, ale pod pohrůžkou sankcí ze zákona. Tyto peníze pan
   Pánek a jemu podobní používají ke zvyšování vlastního pocitu ušlechtilosti a k ovlivňování politiky. Co se týká „dobročinnosti“, tak jejich činnost je stejná, jako když ministr Petříček tančil s oštěpem v ruce a chlubil se, kolik přivezl do Afriky peněz na zlepšení životní úrovně Afričanů. To je sice moc hezké, ale ve skutečnosti tam ministr Petříček nepřivezl ani korunu
   – tedy myslím; ani korunu za svého. Všechno, co tam tak pyšně rozhazoval,byly peníze českých truhlářů, zedníků, zámečníků, prodavaček, architektů a
   dalších lidí, co pracují a platí daně... A když se, pod pohrůžkou sankcí, seberou peníze českým truhlářům, zedníkům a prodavačkám, tak bych pokládal
   za přirozené a spravedlivé, aby ty peníze byly použity na zvýšení životní úrovně českých truhlářů, zedníků a prodavaček, nikoli na zvýšení životní
   úrovně Afričanů. Člověk v tísni a zjevně i někteří v ČSSD to ale vidí jinak.
   Ty naši lidé zajímají jen jako zdroje peněz, které se mají vyždímat, rozdat všude možně po světě a s ušlechtilým a starostlivým výrazem ve tváři se u
   toho vyfotit. Až lidé jako Pánek nebo Petříček prodají veškerý svůj majetek a utržené peníze rozdají v Africe, tak jim možná začnu jejich dobroserské
   řeči věřit. Do té doby ale ani omylem. Nikomu nechci bránit, aby se dojímal nad osudy Afričanů, Afghánců, Arabů a já nevím koho všeho ještě. Ať to ale
   dělá za vlastní peníze. Mě zase mnohem víc dojímají osudy Čechů, Moravanů, Slezanů a třeba lidí ve Šluknovském výběžku, kde klekla nemocnice, ale také
   všech dalších Evropanů. Když vidím, jak si u nás mladí lidé nemohou založit rodinu, protože nemají šanci pořídit si bydlení, i když pracují, jak mohou.
   Když vidím, jak si v pětadvaceti berou hypotéky, které budou splácet do konce života a po celou tu dobu se budou bát, aby neonemocněli, nebo
   nepřišli o práci a jejich dům nebo byt nepropadl bance. Když vidím, jak z toho stresu užívají prášky na uklidnění, na které si ještě musí doplácet,
   přestože řádně platí zdravotní pojištění. Když vidím rodiče těchto dětí, jak by jim rádi pomohli, ale nemají jak. Když vidím hádat se rodiny ze stresu z
   exekuce, když vidím naše ženy a dívky, které místo toho, aby vychovávaly své děti, klopýtají do práce ne proto, že dělají kariéru, ale proto, že jejich
   mužovi stát bere polovinu peněz, co vydělá, a ony tu polovinu musí vydělat zpátky někde za kasou v korporátním supermarketu. Když vidím naše lidi bez
   domova, když vidím naše nemocné, kterým nejsme schopni zajistit léčbu... A když pak vidím, jak tyhle vystresovaní pracující a vymírající Evropany někdo
   do nekonečna ždímá, aby poslal jejich peníze rychle se množícím Afričanům, nebo je bez výsledku rozdal na neefektivních dávkách , tak je mi z jedné
   strany strašně smutno a z druhé strany mám obrovský vztek. Tohle, že má být charita? Ne, to je vykořisťování a genocida". " " " " " "

   Vymazat
 11. 12.09,
  Vážený pane,správně jste pojmenoval tu novodobou šlechtu která bezostyšně tyje z našich peněz a nazývá to humanitou.

  OdpovědětVymazat
 12. Epidemie koronaviru může být brána i z hlediska bezpečnosti našeho státu. Vzhledem k plánovaným manévrům NATO a přesunům vojsk po Evropě stojí nepochybně za úvahu pozastavení naší účasti v této alianci. Je právě čas na projednání této důležité otázky pro bezpečnost obyvatel. Občané i všechna občanská hnutí by rozhodně měli žádat své zvolené zástupce o zrychlené projednání ve vládě i parlamentu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.