Reklama

pátek 20. března 2020

Lhaní v čase koronaviru

Erik Best 20. 3. 2020 EB
Opakováním tohoto vydání z roku 2013 si klademe otázku, zda musí předseda vlády ve stavu nouze někdy lhát?
Češi jsou zvyklí, že jim politici a vrcholoví manažeři lžou o takových věcech, jako jsou nezákonné příjmy, střety zájmů, „férové“ veřejné tendry a amnestie. Čtenáře, který má na paměti šedesáté výročí měnové reformy z června roku 1953, by mohlo zajímat, co řekl Václav Klaus v Mladém světě v roce 1993. Prohlásil, že premiér a ministr financí nesmí nikdy lhát, ale můžou a musí lhát, když jde o měnovou reformu, výměnu peněz nebo devalvaci. Nebo když jde o národní bezpečnost, mohli bychom dodat. Současná diskuse kolem amerického programu sledování uživatelů internetu ukazuje, jak snadné je dát nějaké činnosti nálepku „otázka národní bezpečnosti“ a kriminalizovat už jen přiznání, že taková činnost existuje. Jak v dnešních Hospodářských novinách podotýká Petr Koubský, pokud Facebook, Google a další internetové společnosti pomáhají americké vládě v našem špehování, je podle práva Spojených států jejich zákonnou povinností nám o tom lhát a říct, že to nedělají.

54 komentářů :

 1. No jo rádoby demokratům nikdo nevěří protože neustále lžou ale to jim nepomůže pravda vždy vyjde najevo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Politici nelžou, jen neříkají pravdu, tedy celou pravdu.
   Pro ně je pravda jako měděný drát - ohne se jakkoliv kamkoliv.

   Smazat
  2. Tahle informace je vážná - Benjamin Fulford 1. a 2.

   https://www.youtube.com/watch?v=HiA8EzNqf9o

   https://www.youtube.com/watch?v=RhAP_7Vdgvg

   Takovou komplexní informaci o prevenci coroviru ještě nikdo nezveřejnil

   „Biologička Andrea N., ktorá pracuje v jednom z laboratórií v Bratislave, priniesla súbor opatrení v reakcii na koronavírus. Jej cenné rady zverejnila na sociálnej sieti Lucia Štasselová, poslankyňa Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy“.

   https://sedo.blog.sme.sk/c/530096/takuto-komplexnu-informaciu-o-prevencii-este-nikto-nezverejnil.html

   „Čím viac ľudí bude opatrenia dodržiavať, tým rýchlejšie sa vírus oslabí, zníži sa počet prenášačov a hostiteľov a pandémia sa spomalí,“ objasnila biologička. Tá súčasne vysvetlila, ako vírusu predísť.“

   Smazat
  3. Podle mne Erik Best uráží lidi, kteří zde žijí a pamatují. Částečně omluvitelné je to, že žil v prostředí, kde lhát o Východě bylo naprosto normální. Vzpomíná Gottwaldovu nebo Zápotockého lež o měnové reformě. Někomu ublížila, ale v ekonomice se pohybovaly peníze podivného původu. Otec chodil po práci pomáhat na stavbách. Matka vzpomínala jak den před měnou k nám chodili lidé splatit dluhy. Byli mezi nimi skvostně zbožní, ale také kovaní komunisté.

   Za lži století bych označil Havlovy projevy na Václaváku v listopadu roku 1989. Mlčí se o tom a veřejné oslavy Havla se nekonají. Lidi by vztekle rozbili vše, kde se objeví Havlovo jméno.

   Smazat
 2. Hampl rozdrtil západní státníky. Jako protiklad uvedl strategii Číny a Koreje:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020032011683837-hampl-rozdrtil-zapadni-statniky-jako-protiklad-uvedl-strategii-ciny-a-koreje/

  OdpovědětSmazat
 3. Lži mohou mít různé pozadí. Asi těžko budeme říkat pravdu na smrt nemocnému dítěti. Je to stejně kruté a nesmyslné, jako vysvětlovat primitivovi s IQ 70, že svět postavený na základech života bez práce a v radovánkách čeká nějaká skvělá budoucnost.
  Na druhou stranu, těm, kterým se IQ přehouplo alespoň přes stovku musí být jasné, že společnost uživí pouze omezený počet zlodějů a netáhel. Nelze donekonečna okrádat lidskou rasu jedním procentem arcizlodějů, stejně jako zvyšovat donekonečna podíl lidí závislých na dávkách a příjmu od státu. Jedno, zda jsou tito lidé domácí, nebo přitáhli třeba z Afriky. A půjčovat si také nelze donekonečna.
  Kdyby se lidem řekla surová pravda, na jedné straně by to mohlo společnost zbavit parazitů, na druhé straně by to znamenalo velké krveprolití. Každý parazit se totiž brání.
  Tak že buďme rádi, že nám hlavy pomazané lžou a že většina společnosti (ta hloupější) si realitu zatím neuvědomuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mne zaráží spíš to, kolik "podparazitů" je jim ochotno pomáhat ze všech sil i proti vlastní rodině, nehledě na cokoliv. Kdyby neměli nikoho na ochranu před "obyčejným plebsem", tak si můžou parazitovat tak někde na větvi ... jako housenky na listí.

   Smazat
  2. S tím nemocným dítětem to je neoddiskutovatelné, v letadle letuška taky neřekne nad Atlantikem za dvě minuty jsme dole, ale jinak moje babička, když jsem byl ještě malé robě, říkávala,"lhát se nemá, kdo lže ten krade a ten se do pekla hrabe." Nyní politici lžou prvoplánově až se jim práší od huby, už jen tím co před volbami naslibují (slibem nikoho nezarmoutíš). I tohle by mohla hlídat umělá inteligence, kontrolovat na jedné straně všechny předvolební sliby a na druhé jejich plnění a třeba v půlce volebního období STOPKA a pryč od válu. Dneska se spíš nosí kdo nelže není politik, bohužel. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. Umělá inteligence stojí za hovno. Váš Švejk

   Smazat
 4. 6:19
  Zhnusený, máte dobře zvládnuto a našlápnuto do vyšší politiky. Takto mluví každý blbec před volbami. S bacili a příživníky se musí bojovat a ne jim uhýbat a vymlouvat se na humanitu a demokracii.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdo jsou ti "bacili a příživníci"? Důchodci? Tak s nimi bojujte, Václave.

   Smazat
  2. Zhnusený a Anonymní v 7:18 - oba máte svou pravdu. Evoluce nebo revoluce? Bohužel ale politické myšlení a uvažování zvládá minimální množství populace takže se dá říci že IQ "politické" našich ovčanů je na úrovni pod oněch 70.Takže nepřijde-li změna zvenčí nepřijde žádná. Navíc tento typ tzv. demokracie plodí neskutečnou rozpolcenost, rozdělení, rozháranost, nikdy se tento národ nesjednotí pro hodnotný celonárodní cíl. A vyhrávají největší křiklouni.

   Smazat
  3. A co by jste chtěl? Aby se do lidí vtloukala za každou cenu pravda? Aby lidi věděli, kolik parazitů živí a kolik je to stojí? To by si měli uvědomit především ti, co se do čela země derou. Protože pokud si to uvědomí ti "dole", můžeme se dočkat skutečné akce "čistka". Ale spolu s lidmi, jako je třeba Hrušínský, nebo Pánek skončí v "lidové spravedlnosti" i třeba kulisák z divadla na Jezerce, který provedl jenom to, že si našel práci blízko svého domova. Rozvášněný dav se moc nepáře s rozlišováním skutečných viníků od neškodných "pomahačů".
   Zabrouzdejte trochu do historie. Při francouzské revoluci usekl palici lidový soud nejenom těm skutečným utlačovatelům, ale třeba jejich lokajům, nebo podkoním. Stejně tak to dopadlo u bolševické revoluce. Spolu s továrníky a bankéři skončili v lágrech i ševci a sedláci s pár hektary.
   Revoluce žere svoje děti, říká se s trochou nadsázky. Já říkám, chraň nás bože od situace, kdy moc převezme debil z lidu.

   Smazat
  4. Debilům nemá cenu nic vysvětlovat. Debily je třeba zaměstnat. A aby nereptali, potřebují nad sebou pomyslný karabáč. Kdysi roli karabáče měla církev a víra v boha. Dnes, kdy lidé Boha opustili, jeho roli musí převzít světská moc. Ta musí regulovat jak příjmy arcizlodějů, tak zaměstnanost blbců. Ať Hrušínský s Pánkem jdou šít roušky, nebo pomáhat nemocným. Ne hubou, ale rukama.

   Smazat
  5. 8:58 Co je to pomáhat nemocným a druhým lidem? Váš Hrušínský J.

   Smazat
  6. 13,26
   Když už neumíte šít, určitě zvládnete vynášet nočníky a bažanty. Sester je akutní nedostatek a ty co jsou už toho začínají mít plné zuby. Určitě by ocenily, kdyby si místo vynášení exkrementů pacientů mohli na chvíli odfrknout.
   To jenom pro debila úrovně J. Hrušínského.

   Smazat
  7. PS
   Pomocná sestra nemusí mít úplné střední odborné vzdělání a muži jsou do těchto funkcí dokonce vítáni. Pravda, plat asi nedosahuje principála divadla na jezerce, ale když "nechcípnou hlady" jiní, určitě si s tím vystačí i Hrušínský.

   Smazat
 5. Kdyby se lhalo jenom o měnové reformě,ale ono se lže pořád a ve všem.Teď se jinde píše,že Zlínští hygienici uveřejnili nakaženost občanů po vesnicích,vláda je proti tomu.
  Jak víme,vláda byla i proti testování soukromími laboratoři,proč asi,že není všechno pravda o koronaviru.
  Jasně se ukazuje,že je to řízeno na globální úrovni,ještě víc okrást společnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ještě více je třeba se zamyslet Lukáši nad tím, že podle map prokázání chřipkového viru, je na tom suverenně a naprosto nejhůř Praha! Tam je nakažených nejvíce, největší červené kolečko! Takže - lidi někde v Litovli a dalších menších městech a obcích nesmí ven z obce, ani například jejich lékaři, bydlící jinde, nesmějí dovnitř obce, místní si nesmí obdělávat svoje zahrádky a jít do lesa, kluci, kteří si vyjeli na kole málem spáchali trestný čin, ale Praha? Jako vždy, v karanténě není,a přitom tam by měl zákaz opouštět město a jezdit dovnitř být ten nejpřísnější, ale právě to, po čem občané volají, vláda rezolutně odmítá.Praha prostě NE! Jsou regiony, kde je procento nakažených úplně směšné, a taky musí mít ve všech městech zavřené obchody a tak dále, doplácíme na Prahu, kde je nejvíc zbohatlíků, odkud se nejvíc lidí courá po světě, a zavlékají potom sem kdejakou nemoc - i v současné době rajdá po světě údajně dvě stě tisíc Čechů!!! Jsou sváženi domů. Tak ať si tam zůstanou - je mimořádný stav! Všichni na to doplácejí, ale tohle semeniště všeho hnusného, co v naší společnosti je, je v Praze. Tak proč nemá zákaz opouštění města a vycházení občanů ven do přírody Praha? Protože jsou tam politici, zbohatlíci, šmejdi, a ti by řvali jako tuři. Stačí ten zákaz provozu divadel a hudebních a jiných produkcí, a už se jim to nelíbí. V Praze je největší počet takzvaných celebrit v zemi. Všechny si jezdí "užívat" a nakoupili si leckde sídla a haciendy. Celý národ na to doplácí - proč se lidi neozvou? Vždyť je to do nebe volající svojí nespravedlností. Tohle nikdy nepochopím,a nikdo mi to nedokáže vysvětlit a zdůvodnit.Roušky pro všechny občany by stačily. Ostatní už je zvůle, která poškodí všechny - kromě Pražáků.

   Smazat
 6. Čínský bratr pomůže! Srbský prezident brutálně ke koronaviru: Pohádky z EU...! Z těchto slov kavárna shoří:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cinsky-bratr-pomuze-Srbsky-prezident-brutalne-ke-koronaviru-Pohadky-z-EU-Z-techto-slov-kavarna-shori-617701

  OdpovědětSmazat
 7. Premiére Babiši máte našlápnuto na funkci presidenta. To zase bude mela s těmi senátory. Ti jen blábolí a nic nepředvedli.

  OdpovědětSmazat
 8. V mnohdy vypjatých situacích je lhaní, vymýšlení a zamlčování nutné. Jen taková hloupost. Někde opravdu přistanou mimozemšťané. Jaké budou o tomto přistání informace pro veřejnost, aby nevznikla panika? Zrovna tak jako nějaký pan právník, který žaluje vládu, že vyhlásila stav neuze nezákonným způsobem. To je přeci to samé, jako by jsme měli dělat výběrové řízení na dovoz roušek, kde by to stejně vyhrála Čína ale natáhl by se ještě více čas! Někdy i zákon musí ustoupit před nutností, hlavně tam kde jsou ohroženy životy. I tak je to s tím lhaním apod. Navíc, když jednáte v mezní situaci, nelze od člověka očekávat, že bude vždy na úrovni. I vůdčí politik může být z návalu problémů rozhozený. Ale ten jen na okamžik. Jen někteří znás z povzdálí zcela a jasně vědí, co měl nebo neměl ihned dotyčný dělat. Ty obdivuji!

  OdpovědětSmazat
 9. My důchodci se stejně vyhubit nenecháme. Máme svoje páky, jak si pomoci. Že, pane presidente.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:44
   Samozřejmně, my umřeme a nový důchodci nás nahradí. Jenom nevím c čeho budou živi. Už je vše rozkradeno.

   Smazat
  2. Doplňuji: Jestli si myslí, že se zajistí nějakých pilířem spoření - no nám to ukázal Klaus st. -ten důchodové fondy rozpustil ve st. rozpočtu a okradl všechny poválečné pracující.

   Smazat
 10. Tohle všudypřítomné špiclování mě opravdu s*re. Proč by můj telefon měl sdílet hovory, kontakty, esemesky, polohu, co hledám na internetu, mikrofon, fotky, kameru a doslova každé prdnutí s Googlem, potažmo s americkýma tajnýma službama? Za minulého režimu naprosto nepředstavitelné, že by se někdo sral takovým způsobem lidem do soukromí.
  To samé Windows. Na pozadí běží služby, které neustále odesílají data. Každé ťuknutí do klávesnice je monitorované. I když si dáte práci a všechny tyhle špiclovací služby povypínáte, v ničem si nepomůžete. Ty čudlíky jsou jenom pro prdel.
  Ani nevíte, co všechno o vás sbírají. Ale počítejte, že všechno. To jsou mraky telemetrických dat co odchází kamsi do temných struktur.
  Jestli bylo pár jedinců za komunistů sledováno StB a ta o nich zjistila pár povrchních údajů, tady je tak detailně špiclován bez rozdílu každý, že by to byla pro StB naprostá sci-fi. A to byla StB naše česká služba. Tohle na vás sbírá nějaká cizí mocnost.
  Kam to došlo? Celé je to udělané tak, aby lidi na to neupírali pozornost a brali to jako samozřejmost.
  I tento příspěvek, který tady píšu, Windows kamsi odesílá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je paradoxní, že lidem, kteří v té době nežili nebo jim bylo max. 10 let, děsně vadilo špiclování ze strany StB / KGB. Jistě - odsouzeníhodná , špatná a neomluvitelná věc. Ale proč sakra těm samým trubkám (You-tuberům) nevadí špiclování od různých serverů, Windowsáků, gůgláků a jiné pakáže, když v podstatě dělají to samé, jen desetkrát detailněji, ovšem pod rouškou jakési západní demokracie? Jsou blbí nebo navedení?

   Smazat
  2. 13:34
   Protože NEMYSLÍ a žijí v černobílém světě, to je celé. Oni mají jasně nalinkováno, že USA dobro a Rusko zlo, liberálové dobro a vše ostatní zlo. Takový jedinec potom nic neposuzuje a nemusí myslet, jenom si každou věc dosadí do škatulky - "aha, tohle dělají americké firmy, tak to bude určitě dobré, má to nějaký smysl, oni přece veřejně řekli, že to nezneužívají, tak proč bych jim nevěřil, ostatně je to přece demokracie, mám je rád, takže jim budu věřit... " - najednou se chovají jako největší naivkové a idioti, to určitě znáte. Kdyby to dělalo Rusko, tak najednou - "no fuj, ta jejich tyranie, ti to zneužijí, něco plánují, nevěřím jim, a ta jejich KBG se k tomu určitě dostane, oni přece vědí všechno o všech, všechny vydírají... ".

   Tito jedinci myslet, mají jen své škatulky a protože sledují jenom mainstream, tak se v tom utvrzují. Berme to tak, že pro spoustu lidí je to jednodušší a tudíž i lákavější způsob života - protože jak se říká, myšlení bolí. A oni myslet nemusí, nemusí nic posuzovat, orientovat se (protože novinek je hodně), nemusí sledovat víc zdrojů, nemusí se vyrovnávat s nejasnostmi, svět je pro ně jednoduchý. To jim vyhovuje. Svět mainstreamových liberálních poloopic, s prominutím.

   Smazat
  3. 13:34
   No vždyť jim to vysvětlil jejich guru Michálek. že fejky a lži se šířili už za doby Lenina po interneru.

   Smazat
  4. Ale je to dobré na to,že se Rotschild dozví, že i každý imbecil (třeba jako já) o něm dobře ví, že je neskutečné hovado a že mu to nežereme.

   Smazat
 11. StBáci byli se svým špehováním žabaři. Stíhali sledovat jenom úzkou skupinu lidí. Praví demokrati špehují celý národ, protože kdoví, co se komu honí hlavou, s kým se kde schází a pod.. Většinu osvědčených nástrojů si každý nosí po kapsách a rád. Taková kreditka, nebo mobil, nikomu neprozradí, kdo je právě kontaktoval a na co se je ptal.

  OdpovědětSmazat
 12. Až se bude primátor Hřib chtít léčit, ať jede na Tajwan mezi své. A mohou ho následovat i páni senátoři, jsou nám na ….

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:39
   Souhlasím a většina posranců z PS a EU se může přidat. Pokud nemají peníze - přispěji!!!!
   Václav

   Smazat
 13. Babiš: Nevěřte hoaxu, zákaz vycházení nebude. Proč si nenechal rezervu a neřekl slovo zatím? Co když to časem bude muset být? Přitom zákaz vycházení je již v řadě zemí. Zase se bude říkat, Babiš nám lhal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:47. Máte pravdu, ale na druhou stranu pro mne Babiš tímto jen prokázal, že je skutečný schopný krizový manažér. Vzal to na sebe.
   Kdyby totiž řekl "zatím", jen by přiživil paniku, kterou tak úspěšně vyvolává a věčně lidi něčím nasírá Prymula, který škodí kde může. O jeho neschopnosti nemluvě.
   Ať tak či onak jsou situace, kdy politik prostě říci celou pravdu nemůže...

   Smazat
 14. Lžou všude, vždycky a po celém světě. A pokud politici mluví pravdu, tak jim ve světě nikdo rozumný stejně nevěří ani tečku na konci věty. Je maloměšťácké, a tím i čecháčkovské uvádět, že to se děje jen u nás. Stejně se vyjadřují "takoví maloměšťáčkové" i v Německu, Francii, Polsku, Itálii, no zkrátka kam se podíváme.
  Nebo takováto lež v jiném státě nemá vliv na naši politiku? Pokud se nezbavíme prizmy takového pohledu, můžou si stále pořád lhát vždy "na svém klidném písečku". A o to jim právě jde. Tomu se říká rozděl a panuj.

  OdpovědětSmazat
 15. 7:18
  Jenom je otázkou jestli jedni paraziti nebojují proti druhým parazitům a nezneužijí k tomu zbytek společnosti.
  Je mnoho možných výsledků, po uplatnění ZMĚNY. Já to nevidím tak jednoduché.
  Zdraví nevěřící Tomáš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě - současný systém lze charakterizovat nejpřesněji jako boj jednoho parazita proti druhému. My, jakožto nositelé a živitelé parazitů (jedno jakých) jsme jen v zanedbatelném procentu tuto hru prohlédnout, natož se jí nějak bránit.

   Smazat
 16. Tak se zase nějaká Střeštíková a její braftr zhrozili projevu prezidenta k pandemii CV. Prý urazil tisíce umělců! Nevím, já jsem slyšel na Primě co říkal prezident a nevím, že by jmenoval nějakého umělce, tím méně že by si dovolil ho kritizovat. Spíše je tedy otázka kdo se považuje za umělce a kdo principálem, kdo šmírou a kdo pražskou kavárnou. O té už víme 30 roků, že je to společnost zpátečníků rozvracejících stát a občanskou společnost, simulují umění a kulturu, ale s nějakými Čapky, Wolkry, Bezruči, Jirásky, Vančury, Nezvaly, Halasy, Seiferty, Voskovci a Weerichy,Kubelíky.... neměli a nemají nic pokud jde o kulturu a lidskost naprosto nic společného. Pražská kavárna je samozvaná zkorumpovaná umělecká retrogarda, která by stejně věrně sloužila nacismu, odsloužila si také své sekerníkům doby socíku a nyní poskakuje kolem kapitálku jako šašci na dvoře oligarchů. A takové sebrání huilvátů, jak by je nepochybně označil TGM, snad urazit ani nelze!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A když Ježíš v tzv. "hře" znásilňuje muslimku, tak drží huby, to je neskutečná prolhaná verbež. Nejkrásnější je když píšou, že president dělá ostudu, to se Milda zase trefil:)

   Smazat
  2. Ano, kdo je dnes umělec? Oproti minulému režimu mají možnost svobodně tvořit, bez nařizování, represí a cenzury. A co vytvořili za 30 let kloudného? Věčně omýlané Pelíšky, které dehonestují dobu minulou a Kolju. Co dál? Co vyndali ze šuplíků, co napsali za komoušů a nikdo jim to tenkrát nevydal? Černuý tak akorát dokázal pověsit turecké záchody nad vstup do EU. Pravda předběhl dobu. Je třeba si uvědomit, že přirovnávat současnou uměleckou šmíru k Nezvalovi, Seifertovi, Bezručovi, Wolkerovi...by bylo u urážkou jmenovaných. Ano Třeštíková je zřejmě velmi uznávaná v okruhu svých přátel-celebrit. Ale to je velmi málo.

   Smazat
  3. 13:05 Třeštíkové to uznání od Hrušínského nebo Hřebejka zřejmě stačí. Trochu málo, Antone Pavloviči, že?

   Smazat
  4. Ať žije Neruda, Němcová, Tyl, Erben, Jirásek, Čapkové, Vrchlický, Arbes, Hašek, Dyk, Wolker, Seifert, Hrabal, Bezruč, Nezval, Žák, Neuman, Arbes, Majerová, Světlá, Hrubín a spousta dalších. A že je, ptáci neopeření, z valné části neznáte? Váš problém a problém vašich "pedagogů".

   Smazat
  5. ja nejraseji Vrchlickeho, ta basen o hrade a podhradi mne inspirovala tak ze jsem si take koupll pivni starsi sud- perfektni

   Smazat
 17. Namísto toho neustálého nadávání jak je všechno na nic, všichni lžou apod., které už se nedá číst ani poslouchat, bych vyzvedl famózní úspěch našeho zdravotnictví, že navzdory 900 případům infikovaných zatím nikdo nezemřel. V celém světě jsme naprostá rarita.

  Vy všichni, kteří jste neustále nadávali na české zdravotnictví a nevážili jste si jeho špičkové úrovně, byste se měli chytit za nos a omluvit se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za alespoň jeden povzbudivý příspěvek, mezi těmi plnými nadávek.
   Naše zdravotnictví je na vysoké úrovni a proto se tu virus nešíří. On totiž dopředu mapuje terém a postihuje pouze státy s nižší úrovní zdravotního systému. To je evoluce ....
   Upozornil bych na několik faktů.
   1) kolik bylo testováno jedinců
   2) kolik z nich je pozitivních
   3) jak v tuto chvíli zjistíme skutečný rozsah nákazy
   4) schopnost našeho zdravotního systému otestujeme až ve chvíli skutečného propuknutí náklazy. V Číně to bylo zhruba 10dní od zákazu vycházení vydaného tuším 26.1.2020
   Závěrem.
   Váš optimismus nesdílím a doufám, že testovat nebudeme. O připravenosti zdravotního systému si pohovořte s fundovaným personálem nemocnic. Pokud je mi známo, naše zdravotnictví se dlouhodobě potýká s nedostatkem personálu a bylo nuceno snižovat kvalifakční nároky.
   Hezký večer.
   ABC

   Smazat
 18. Zatím co dobří lidé šijí roušky zdarma doma: V Lovosicích objevili 680 tisíc respirátorů. Hrozil jejich vývoz za hranice 18.3.2020 autor: Robin Hrdina Sklad využívala firma, která měla původně zásilku dodat ministerstvu zdravotnictví. Firma se však na poslední chvíli pokusila ...
  www.nejvic-info.cz
  a toto mi pri pokusu sdilet poslali z FB:
  "Vaši zprávu nelze odeslat, protože obsahuje obsah, který jiní lidé na Facebooku označili jako urážlivý."
  a pak mi Zuckerberg fckboys dali 30dnu ban

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 12:49
   Jste šeredně pozadu,všechno vysvětleno a ještě z toho bude mít někdo z vlády polízanici.

   Smazat
  2. No vysvětleno zatím nic nebylo, pokud za vysvětlení nepovažujeme pardon, omyl. Ale jak se tam ty respirátory atd. dostaly, jak to, že polovina z nich patřila Čínskému červenému kříži - a komu ta druhá? Jak to, že hlavní trasa z Číny do Itálie vede přes Lovosice?
   A vůbec jsem zvědav na vysvětlování, proč mizí kamiony s maskami a respirátory mířící do Česka, tu v Maďarsku, tu v Rakousku a Německu, Holandsku...a navíc už vše předem za šmelinářské ceny zaplaceno!
   Ano, české zdravotnictví není špatné, ale nic není tak dobré, aby nemělo být lepší. Zase se objevují na obrazovkách dmoucí se hrudi těch, co nejméně pro zvládnutí pandemie udělali, ale kteří o ní co nejvíce žvaní přes protistátní ČÉTÉ hlásnou troubu.
   Kdopak bude obviněn z deficitu rozpočtu, kdo bude nejvíce a nejhlasitěji řvát státe plať, občane, dělníku, zaměstnanče plať, plať, plať! Všichni budou nastavovat dlaně, ale někdo bude muset také pracovat, aby vydělal do těch všech chtivých rukou!

   Smazat
 19. V kapitalizme sa klame stale.O tom cely kapitalizmus je.Aj Klaus pomahal rozbiť ten predchadzajuci režim a teraz je z neho akysi kritik kapitalizmu.Źe sa ten naničhodnik už neuprace niekde do ri..

  OdpovědětSmazat
 20. http://www.skrytapravda.cz/domaci/3081-strougal-se-mlati-smichy-profizlovany-komunisticky-stat-tak-si-to-porovnejte

  OdpovědětSmazat
 21. Vzdyt se lhalo porad...Na co maji v USA ten "trezor"?

  OdpovědětSmazat
 22. 12:16
  Díky za nos se držím už od hadráku! Už z toho ten nos mám otlačený. Ani nepotřebuji roušku.

  OdpovědětSmazat
 23. Politici lžou, protože jim to umožňují jejich voliči, svým úzkým rozhledem.
  Pokud se člověk řídí zdravým rozumem a vzpomene si na klasické pohádky, ve kterých je zobrayen souboj dobra se zlem, dají se lži odhalit poměrně jednoduše ve většině případů. Osobně považuji za za dobré vodítko následující:
  1) kapitalista není v 99% spojenec a přítel pracujících
  2) nikdo Ti nic zadarmo nedá, rozhodně ne kapitalistický stát
  3) pokud Ti stát nabídne dotaci či pobídku, obvykle se za tím skrývá jiný záměr, nekalost (tunel) atd.
  4) vzletné a dlouhé projevy jsou obvykle obsahově prázdné
  5) stávající systém má vybudován soubor filtrů, který brání proniknutí morálních a schopných jedinců do důležitých funkcí
  6) politické strany u nás nejsou, o žádné nevím. Jsou pouze firmy, realizující podnikatelský záměr, stát se prostředníkem mezi státním rozpočtem a oligarchy
  7) oligarcha v parlamentu není žádná výhra a nečekejte od něho rovnou páteř
  8) jak někdo začne zdůrazňovat význam NATO a EU, patří do "páté kolony". Běžnému občanovi by vyhoval dobře fungující suverénní stát.
  .
  .
  .
  atd.
  Další doplňte.
  ABC

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.