Reklama

čtvrtek 19. března 2020

Mediální hovínka Speciál: Roušky budou vbrzku!

Lu Lina
19. 3. 2020   MediálníHovínka
Čínský virus nám ty naše světově nejlepší hitech domečky z karet kapánek rozvrátil. Mám čím dál nutkavější pocit, že jsme to už potřebovali jak koza drbání. A tak jako mnoho z vás sedím doma, protože nemám do čeho píchnout a přemítám. Co bude dál. Až nám dojdou naše závratné úspory. Až virus kromě automobilek, které mne nějak nepálí, zastaví i ty důležitější fabriky. Třeba ty na jídlo nebo na léky. Co asi začnou ti vládní šašci předvádět, až přijdou první mrtví. Odpovědi nemám a věšet se kvůli tomu asi nejspíš nebudu. A tak zatím dál vyrábím roušky z hajzlpapíru, dezinfekci z vodky, střelný prach do nábojů z dřevěného uhlí a udím do zásoby první jarní žížaly. Ve zbytku času sleduju z okna sousedy, kdo z nich nemá roušku a udávám je policii nebo čtu Deník morového roku. A pochopitelně se taky bavím. Tím, jak obzvlášť zajímavý bizár teď jde na internetu najít.


Virus nevirus, EU si rozvracet nedáme!


Evropská unie obvinila Rusko z šíření dezinformací o koronaviru, zveřejnila šťastně některá naše média. Ta, která nikdy nespí a i při pandemii střeží náš tábor míru a socialismu před východními imperialisty. Chtějí tím prý vyvolat paniku a nedůvěru a rozvrátit EU. Konečně máme viníka toho kabaretu, co kolem sebe vidíme. Ha! Ivan! Chaloupku otočil a mne tím probudil!! Moc se mi líbí především věta: „Zprávy zaměřené na Itálii se soustřeďují na zpochybňování schopnosti úřadů nákazu zvládnout.“ Opravdu primitivní a zřejmý fejk, protože italské úřady nákazu přece zvládly ukázkově skvěle…Takže nedůvěru a rozvrat nevyvolává především zjevná neschopnost, šlendrián, turecké hospodářství či zjevná pokročilá demence představitelů Bruselu nebo unijních vlád, ale zlý Rus. Aha. Přiznám se, že tohle mne fakt nenapadlo. Ovšem pak je tady ještě jiná teorie. A ta tvrdí, že paniku v EU více než dostatečně rozšířila a a dále rozšiřují nikoliv ruská, ale především unijní média. A protože v tom tajném EU dokumentu, který nikdo kromě Reutersu neviděl, zmiňují konkrétně ruskou televizi RT, dal jsem si tu otravnou práci a prošel jsem komplet celý Sputnik – odnož to RT – týdny nazpátek. A hádejte, co? Jsem asi natvrdlý, ale žádnou ruskou dezinformaci o koronaviru jsem tam neobjevil. Jen obvyklou propagandisticko-faktickou směsku a tedy přesně to, co se píše v médiích všude po celé EU. Bruselské starosti bych teď fakt chtěl mít.


AK-47 nad zlato. O paštice ani nemluvě


Češi prý nyní vykupují paštiky, Němci zlato a Američané střelné zbraně. Nerad to říkám, ale až kvůli tomu bacilu půjdou tlustý do tenkejch, to jest zavládne anomie a právo silnějšího, což se stát klidně může, ne, že ne, tak budu mít doma neskonale raději jednoho kalacha než paletu májky nebo zlatých cihel. Americkému smyslu pro realitu se nedivím, na rozdíl od nás už si rozklad společnosti v praxi vyzkoušeli například v roce 2005 v New Orleans.Zlatá maska nebude


Kvůli viru a hlavně ruským dezinformacím o něm letos přijdeme nejen o hodnoty ekonomické a materiální, ale také o nenahraditelné hodnoty kulturní. Televize Prima totiž zrušila odvysílání jakéhosi nového domácího seriálu pro občany kategorie ÚPM (úplně prázdné makovice) a také jarní premiéru již několikrát vyvařených fuseklí další převzaté pěvecké soutěže pro kategorii ÚTI (úplní televizní imbecilové). ČT naopak spustí koronavirový kanál ČT3 pro důchodce. Bude složený z uklidňujících pořadů jejich mládí a z něčeho, co ČT nazývá základní zpravodajský servis. Hádám, že půjde o rovněž uklidňující výběr ze zpráv, aby senioři zavření vládou v důchoďácích bez jakýchkoliv ochranných prostředků zbytečně nepropadali pod náporem reality panice a umírali na Covid-19 klidně a bez rámusu.


Facta, non verba


Oj, tohle mne pobavilo velice. Novopacké sdružení Život bez bariér mělo na skladě třikrát více roušek než stát. Vedení občanské dobrovolnické organizace z malé podkrkonošské prdele projevilo před třemi lety prozíravost a krizové manažerské schopnosti o nichž si vláda elit v čele s panem Všechno máme a Zvládli jsme to nejlépe z celé Evropy může nechat pouze zdát. Čtu si ten článek a mám učebnicově ambivalentní pocity. Nevím, jestli se mám smát, nebo spíš brečet.

Už jsem pro vás ty roušky skoro měl, ale podvedli mě

Asi nikdo z nás, co jsme se dívali na ty úchvatné vládní tiskovky nezapomněl, jak na nich premiér opakovaně tvrdil, že roušky byly objednány včas, ale ti vykutálení orientální šmelináři dvojitého pana magistra Vojtěcha sprostě podvedli a nic mu nedodali. Hajzlové jedni žlutí. No, uplynul nějaký čas a zjistilo se, že orientální šmelináři nikoho nepodvedli, to jen pan ministr se v době, kdy se odděluje zrno od plev a teoretické znalosti z několika humanitních fakult jsou vám platné asi jako sáňky v létě, prostě ukázal jako čistá pleva. Ale zato pleva Mgr. et Mgr.


Tak už konečně chcípni, dědku neužitečný


Na rozdíl od prezidenta Zemana, toho starého a utahaného senila, který zatímco dostával čočku, že z televize taky nehovoří každý den o skladech plných roušek, v Číně tiše zařizoval jejich dodání. Bez prezidenta Zemana by to nebylo možné, přiznal Hamáček, když slavnostně oznámil obstarání milionů roušek z Číny. Vida. Takže teď se nám ten starý čínský hradní agent zatraceně hodil, že? Ty jeho odporné dobré vztahy s těmi ohavnými komouši v zemi, kde osobní vztahy a kontakty hrají v nejen v byznysu klíčovou roli. Neznáme tě, jsi zjevně zcela vydlabaný a navíc se každý rok cestou na Tchajwan balíš do tibetské vlajky? No, tak to ti místo třiceti milionů roušek asi nasereme a prodáme je radši někomu jinému. Pan prezident Zeman? Ano, toho jako jednoho z mála z té vaší daleké mikrotečky na mapě známe osobně, to je seriózní člověk, pro něj samozřejmě cokoliv.


Čínskou roušku? Děkuji, nechci


Můj názor je, že člověk se má snažit být zásadový. Zvláště pokud jde o vyšší hodnoty. Třeba o ty evropské. Takže pevně doufám, že až dorazí ty slavné čínské roušky pořízené pouze díky senilnímu Zemanovi v totalitní komunistické Číně a také těch dalších 120 tun, co pro nás tamtéž a zdarma obstarala ta pročínská svině Kellner, že se vy všichni, co máte na Čínu, Kellnera a hlavně Zemana ten jediný správný názor, zachováte zásadově. Jde přece o ty nejvyšší demokratické hodnoty, které ani nějaký smrtící virus nemůže přebít. Takže ty komunistické roušky a respirátory pořízené čínskými agenty v Říši zla demonstrativně a hrdě odmítnete používat. To byste se přece sami na sebe ani do zrcadla nemohli podívat. Velmi pravděpodobně čínského.

Mimochodem, miliardáři. Kolik asi tun roušek koupil pro ČR kdekoliv velký vyznavač evropských hodnot, evropský obchodník realitami století a nejznámější český filantrop Bakala?

32 komentářů :

 1. Toz fsecko bode enem my nebodeme.......toz vracáme se nazpet k jásavém zitrkom....sel Frantík kolem zahrádke ale tentokrát bode mjet zelenó kosilo z vehrnutéma rokávama a Anicka mo v mikrovlnce neco vohreje toz je to stále stejne k poblití vázení ten sionisticé realizmos se zasékel nemajó lidi.....tak stále kopirojó to staré....hezké den P.S.

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý článek. Věřte ale že by mě pomoc od všiváka Bakaly ani nechutnala. Ten má v tom odporným falešným ksichtu to zlo přímo vetknutý, stejně jako Koniáš Halík.

  OdpovědětVymazat
 3. Proč Čína uspěla v boji proti koronaviru? Proč to na západě připomíná středověk?
  Všude měří lidem teplotu! Při vstupu do obchodu, metra, úřadu, městské čtvrtě.
  Policisté mají helmy s termokamerou, která plošně měří teplotu lidí na ulici. To je sci-fi!
  Pokud máte teplotu, okamžitě jdete na vyšetření. Nepouštějí vás domů, abyste nenakazili příbuzné a ti pak další lidi, ale jdete na speciální infekční kliniku a následně do speciálních karanténních zařízení, což jsou upravené sportovní haly a pod..

  Více v tomto videu:
  https://www.youtube.com/watch?v=tVKyq3Mb31I&feature=youtu.be

  OdpovědětVymazat
 4. Proč píšete, člověče anonyme 14.41 ty naprosto pitomé nesmysly k tomu velice dobře napsanému článku,jsem nepochopil. Snažíte se článek a jeho autora zesměšnit? Proč? Co se vám na tom nelíbí? Článek je správně nekorektní, nazývá věci pravými jmény a je přesný! Děkuji autorovi, že si konečně mohu přečíst něco normálního - konečně v tom mají čtenáři článků NR záruku. A jestli jsou vaším "názorem" k článku jenom ty nesmyslné bláboly, co kdybyste si to nechal pro sebe? Nebo musíte za každou cenu ukazovat, kam až je člověk schopen zajít, když u počítače totálně zhloupne? Zkuste si na bulvárním serveru "novinky"? přečíst diskuze k článku o omluvě pana Hrušínského za to, co v návalu zlosti řekl, ( a já se mu jako řediteli divadla vůbec nedivím), ty sprosté, odporné nadávky, a určitě se pozvracíte nad tím, co předvádí naši starší spoluobčané, kteří nemají jiné aktivity, než dřepět u počítačů a nadávat.Doma u PC se přece nákazy koronavirem bát nemusí? Takže - když smečka sprostých občanských psychopatů u počítačů sprostě nadává prezidentovi, nebo premiérovi, je to v pořádku, a nikdo je za sprosté nadávky nepeskuje? Když ředitel divadla řekne, že opatření, kdy se zastavuje provoz divadel a kin a všichni lidé, kteří si takto vydělávají, jsou bez práce, a pak se za to omluví, smečka hnusu u počítačů sprostě nadává pořád. Co je to za lidi?Zrovna oni se do divadel derou, využívají zlevněných vstupenek pro důchodce, například v Plzni jsou divadla každý den nabita diváky a je vyprodáno - a najednou jsou snad všichni šťastní, že jsou divadla zavřená a herci bez práce? Smutní by měli být! Myslí si, že jim veškerou aktivitu nahradí dřepění u počítačů a psaní sprostých urážek? Že se nebojí zvýšeného tlaku a mrtvice - to jsem blázen!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až bude konkurz na Kecama v Prodance,vem to,bez tebe to ty experte na všechno NENÍ ONO!!!!☺

   Vymazat
  2. V žádném případě nejsem expert na všechno, anonymní diskuzní kecale 16.00 - pokud sděluji svůj názor, chovám se slušněji než vy, protože vy jen napadáte ostatní urážkama. Nežádám vás, abys moje příspěvky četl. Kdo chce, čte, kdo nechce, nečte -máte svobodu a demokracii. Ale ty svoje výpady si nechte pro méďu Béďu.Nemůžu za to, že umím psát, a mám za tím účelem dostatečnou slovní zásobu, zatímco vy máte všechno vymetené a proto se zmůžete jen na urážky. Kopněte tam zpátečku, a buďte v pohodě. Děkuji, že jsem směl reagovat na výpad anonyma 16.00 a že můj příspěvek byl schválen.

   Vymazat
  3. 15:30 a 16:58 Ten první příspěvek jsem si přečetl, dojem byl takový, že je to nějaký šprýmař, nebo blbec ovšem reagovat na blbce dokáže zase jenom blbec, doufám že jsem teď nenahrál na smeč. Ovšem vy si sem chodíte zabuzerovat, tohle smíš psát, tohle nesmíš psát, do počítače nesmíš koukat, todle dělej, todle nedělej. Nejste bývalej lampasák, to by mnohé vysvětlovalo, jinak zdravím ať si každý píše co chce je to jeho právo. Odpovídat nemusíte a když odpovíte tak nečekejte, že budu reagovat, abych nebyl za toho blbce.
   Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  4. 16:58
   O5 dlouhý,stejný a o ničem,Méďo Béďo!!!☺

   Vymazat
  5. Jen dvě věci, anonyme 15.30, člověče zřejmě velice hrdý na své vzdělání a opovrhující těmi, co ho nemají: existuje takové všeobecné známé přísloví o hrubém pytli a hrubé záplatě. Jistě ho znáte též, v tom případě nechápu vaši roli obhájce J. Hrušínského. Nebo jeho opravdu hnusné výlevy považujete za vzor společenského chování v intencích Gutha-Jarkovského? A druhá věc: nevím, kolik vám je, anonyme 15.30, ale to, co píšete o starších spoluobčanech, vám nezakládá vyčítat druhým lidem jejich případné urážky! Protože vy nejste jiný, jste sprosťak té nejvyšší kvality, třebas balený do vzletných slov!

   Vymazat
  6. Někteří naši spoluobčané svými příspěvky opravdu vyvolávají odpor,takoví mnozí jsme,bohužel.Ty jsi svým seriozním a slušným psaním lžeš do kapsy.A lžeš i nám.Hrušínský se nevyjádřil jen o riziku pro jeho divadlo,ale ve své bezmezné nenávisti nařkl premiera,že chce zničit konkrétně jeho divadlo a jeho osobně z nějakých hnusných pohnutek.Když si vzpomenu na Hrušínského minulé výroky,je mi jasné,že šlo o osobní,nepravdivý výrok motivovaný jeho umanutou nenávistí.A z toho je zase na zvracení mě,na rozdíl od tebe,který to,jak píšeš,chápeš.Diskutéři,kteří slušně a inteligentně lžou a chápou takové kreatury,jako Hrušínský jsou mnohem horší,než ti jednoduší sprostáci.

   Vymazat
  7. Já neobhajuji pana Hrušínského, vy nenávistné kreatury - napsal jsem jen, že v pozici ředitele divadla ho chápu, a on se OMLUVIL. To vám NESTAČÍ??? Už vás strach z chřipky zbavil slušnosti a soudnosti? Jen když se můžete do někoho strefovat, jen když můžete psát sprosté,stupidní a úplně zbytečné urážky! Jste ještě horší kreatury, než jak nadáváte Hrušínskému. Vy nejste sprostí? Vy nejste nenávistní? Vy nikoho nenapadáte? Vy nikoho neurážíte? Vy píšete slušně svoje názory? Aha - že jsem si nevšiml! Společenství, co sprostě uráží člověka, který se za svá slova omluvil? Jen společenství nevychovaných, bezcitných a psychicky postižených, ješitných individuí. Kdybyste denně nedřepěli u počítače s cílem najít někoho, koho můžete urazit a ponížit, byli byste zůstali slušnými lidmi, jestli jste někdy slušní lidé vůbec byli - ale teď je z vás ubohá postižená smečka nenávistníků. Že se nestydíte. Jsem tady - jen si kopněte, no, honem - ještě nějaké pitomé nadávky a urážky, ještě víc a sprostější, těším se co si přečtu! Jste ještě horší než ten koronavirus - jste nakažlivá diskuzní infekce!

   Vymazat
  8. Dědku copak jste nepoznal co za bezmozka 15.30 + 16.58 se nám tady zjevilo?
   Vypadá to jako lejno, smrdí to jako lejno - co je to? No přece Libor-Indoběžec!

   19.03 Mě to individium (15.30 + 16.48) kdysi napsalo že je tomu dvaačtyřicet a že to má rodinu. Jindy zase, jinému diskutujícímu, to napsalo, jak to prožívalo osmašedesátý. Je to zkrátka prolhané lejno které si ani nepamatuje co kde komu nalhalo.
   Zkrátka kavárenský zmetek, původně střídavě anonym a unknown Libor, posléze Indoběžec, nyní opět pracující na přísercích v ilegalitě.

   Libore, ty zmetku prodejná, ani nevíš jak se těším na dobu až ti vyschne neziskový prachovod. Tuhle ses mě ptal proč se do tebe navážím.
   Odpověď je jednoduchá - protože jsem, jaký jsem, a protože ty jsi jaký jsi - prodejný, bezcharakterní, bezpáteřní, sobecký šmejd.

   Vymazat
  9. Anonymní obhájče toho zmetka Hrušínského. Hrušínský velmi dobře věděl, na koho po léta útočil, proti komu se vyjadřoval, kde je politicky. Jako herec byl vždy velmi slabý, jako principál divadla to samé. Cucá dotace, sám se není schopen poctivě uživit. Ostatně jako většina "kavárníků". Jeho otec ho skrzevá velké přátelství se soudruhem tajemníkem Kapkem (pro ty mladší - Kapek byl šéf komunistů v Praze, velké zvíře v ÚV KSČ) dostal mladého Hrušínského. do Realisitického divadla. ... A to, že seza své sprosťárny omluvil není z něj. On by na to nikdy nepřišel, má slabou morálku. To mu poradili ti chytřejší

   Vymazat
  10. Jen at si pan president uzije co ma rad.
   Kazdy normalni clovek mu to preje..
   At si treba prezident Ruska bohatne jak chce../Udajne je dle fakemedii nejbohatsi na svete, ale bohatstvi ma schovany u znamych/.Ja bych mu pridal vsechny triliony sveta , kdyz se jemu podari udrzet mir, ve vetsine sveta..
   Imperialisti nejsou schopny niceho jineho nez Imperializovat /kolonizovat,zotrocovat a
   vykradat /svet..To znamena potlacovani minulosti, pritomnosti ,budoucnosti, absence dlouhodobych zkusenosti a tradic ,co se promitaji do blizke i vzdalene budoucnosti.. Proste cokoliv jineho,co je Nevynosna pro ne zbytecnost..
   Je to fanatismus penez ,majetku a bezbrehe , parasiticke chamtivosti..Zkratka zavislost,addiction.
   Jako zavislost junkie na heroinu..
   Pouzivaji proto jine fanaticke parazity a vetsina lidska, vcetne rodin zen a deti jsou pro ne jen prostredky jak realizovat tu zavislost ..
   Kdyz maji vse stale nemaji dost. Chteji globalizovat mesic, vesmir atd..Cokoliv..
   Co je v ceste znici..

   Vymazat
 5. Hezký den, přátelé.
  Chápeme všichni dobře? Jsou mezi námi tací, co svoji hrdost jistě povznesou a veřejnosti hlasitě oznámí, že si roušku z Číny na obličej nepřipevní, neboť je to proti jejich politickému přesvěčení. Bude to skupina, co bude nosit pouze roušky made in USA a made in EU (Brusel). Jedním okem jsem dnes zahlédl prohlášení Pavla a Šedivého o možném strategickém riziku plynoucím z Čínské pomoci, která pouze zneužívá současné situace a bohužel mi bleklo hlavou pouze jedno slovo "debilové". Omlouvám se předem, ale to slovo přesně vystihuje to, co si myslím. Synonimum mě nenapadlo, po pravdě .. já jej ani nehledal.
  Jen doufám, že nebudeme muset na vlastní kůži za pár měsíců zažít, co znamená potravinová soběstačnost v podání polistopaných kormidelníků.
  Mohlo by se lehce stát, že z "panikářů" se stanou "prozíraví" a těm druhým se bude říkat jak?
  Na tiskovky se nedívám, neb si Ti šašci před kamerami mohou říkat co chtějí a co uznají za vhodné, z velké části to, co mi je v podstatě k ničemu a čemu nevěřím. Argumenty typu "nemusíme se ničeho bát", nízká čísla evidovaných nakažených na pozadí nedostatečného počtu testovaných, "všechno je a bude" ... atd.
  Časy budoucí teprve ukáží, zda dojde k prověrce jejich tvrzení a jistoty a zda obstojí. Jen doufám, že moje chmury jsou pouze plané a v dalších dnech budou mít důvod se rozplynout.
  Možná by mi někdo mohl vysvětlit jistý rozdíl v přístupu k omezení pohybu v uzavřených oblastech.
  Cesta do práce a z práce a s ní spojená pracovní aktivita je možná, ovšem zasít si na svém políčku u RD už ne? Je hlavním důvodem přijmout rizika u práce zdaněné? Nechci zlehčovat omezení, sám bych je uvalil již mnohem dříve s ohledem na události v Číně a následný nástup epidemie v Itálii, které byli jistě bedlivě monitorované našimi institucemi, pobírajícími plat za pečování o naši bezpečnost.
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když tu byla řeč o Číně, tak mi vadí, jak mě tlačí do nenávisti k této zemi. I kdyby nám poslala 10 plných letadel s pmocí, tak by ta pomoc byla určitě nefunkční, předražená, nebo s prošlou lhůtou, taky možná jen vrátka našeho daru. A kdyby to nezabralo, tak mi na servírují polívku s netopýrem. Proč ?

   Vymazat
  2. 23:59
   "Polistopadová doba" je dobou prosycenou ideologií a mohutným ovlivňováním naší mysli. Já si bláhově myslel, že lidé navyklí na ideovou masáž minulého režimu se lehce nenechají směrovat tam, kde jim na lepší zítřky svítat nebude, ale mýlil jsem se.
   Namísto budování suverénního státu jsme se dostali (byli jsme natlačeni)do ještě přísnějšího a postupem času silně ideologicky zabarveného systému s vizí, že země na západ od nás se tetelí touhou nám, pomáhat. Realita je zcela jiná, nikdo nám zadarmo nic nedá a pokud je něco "zadarmo", zítra za to zaplatíme dvakrát či třikrát tolik.
   Čína je vyspělá země s více jak miliardou obyvatel, je u nás někdo fundovaný, se zkušenostmi řídit mnohonásobně rozsáhlejší systém oproti našemu Českému koloniálu?
   Nebuďme naivní, země která je schopná létat do kosmu, je na vysoké průmyslové úrovni, dokáže dělat kvalitně, pokud to od ní je požadováno. Obávám se, že na pověsti o "šmejdu" z Číny se velkou měrou podepisují zadavetelé svým tlakem na co nejnižší cenu.
   Stačí posuzovat země s ohledem na pořekadlo "všude je chleba o dvou kůrkách".
   ABC

   Vymazat
 6. Hezký napsáno a o těch rozdílných nákupech také dobré.
  Proč by se měli Američané tahat s potravinami ze zlatem,pod hrozbou střelné zbraně,nebo bomby,jim to všechno předáme.

  OdpovědětVymazat
 7. Jak to, že EU nebyla připravena na takovou to epidemii? Nařizuje nám, jak se má jmenovat marmeláda, Yogurt, rum...jak mají být zakřivené banány z Ekvadoru ale aby nám předem nařídila jak máme být připraveni na podobné epidemie, to ne! Zabývá se vůbec možností přírodních katastrof a různých zdravotních krizí v Evropě? Ryba smrdí od hlavy. Místo toho všeho hledá viníka krize v Rusku. Jsem zvědav jak připraví dopředu obyčejné občany EU na to, až konečně na toho Rusa vyrazíme. A to bude jinej fukec...M.R.

  OdpovědětVymazat
 8. Super zhodnocení.

  OdpovědětVymazat
 9. Ptá se paní učitelka dětí, jak si představují evropskou unii. Pak se klasicky přihlásí Pepíček:
  "Já si představuji evropskou unii jako loď na rozbouřeném moři!"
  "Tak na tohle vysvětlení jsem vážně moc zvědavá!"
  "Paní učitelko, představte si rozbouřené moře, dvacetimetrové vlny, vítr
  fouká, liják bičuje palubu, loď se kymácí, lidi z toho blijí a vystoupit nejde!!
  Pehttp://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/eu-prekrmovany-arogantni-panovacny-neschopny-liny-mizerapíček se bát nemusí EU a šengen už de fakto neexistují.

  OdpovědětVymazat
 10. Serte na roušky. Tohle je mazec!

  https://www.youtube.com/watch?v=gG7oEmuVrH0

  Doporučuji zejména poslední cca čtyři minuty.
  Pokud se potvrdí to, co paní doktorka naznačila, nemusejí nám příště pomoci ani skafandry z programu Apollo.
  PS
  Jeden Brit napsal již na samém počátku epidemie, že tenhle prevít není dílem přírody, ale člověka. Jak se dostal ven se asi nikdy nedozvíme. Ale měli by jsme se snažit, aby se nedostali na světlo boží ještě horší potvory. Pro začátek ba nám, připosraným Čechům mohlo stačit, přestat velebit náš nový vzor za velkou louží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18.59
   Víte co je k uzoufání smutné?
   Že v našich milovaných médiích o tom není ani zmínka. (Nebýt toho že brouzdám po alternativních webech, nevěděl bych o tom - včera, či už předevčírem, to zveřejnil AC24).
   Přitom naše česká vědkyně dala světu k dispozici svou vlastní levnou testovací metodu která násobně zkracuje zjišťování přítomnosti koronaviru a která stávající testování kvalitativně vysoko převyšuje. Nejenže tedy zásluhou paní doktorky bude zachráněno mnoho životů, ale navíc udělala nádherný dlouhý nos na všechny ty namyšlené světové kapacity z oboru.
   Kolik máme takových vynikajících hlaviček v naší zemičce? A - ticho po pěšině.
   Protože paní doktorka Soňa Peková, absolventka Harvardu a autorka čtyřiceti odborných publikací, si dovolila prohlásit, co prohlásila (nechť si to každý vykliká).
   Zadarmo - nápad který zachrání nesčetně lidských životů. (Kolikpak by si za takový nápad naúčtovali naši milovaní europřátelé? A pak se najde jakýsi Taras dehonestující ženy kvůli pár slepicím v EU a dikutéři, pobouřeni mým označením onoho pána za vola.)
   Nojo, jenže paní doktorka si dovolila mít, na základě vlastních zkušeností v oboru, vlastní názor na to, kde se ten prevít na světě vzal.
   Takže namísto tučných titulků a přetahované v médiích o její osobu a vděku a fanfár a oprávněné hrdosti na tuto vynikající dámu z našeho středu - - - ticho po pěšině. Pššš...
   Ale na druhou stranu je fakt, že stáhnout králíka jako vědec Drahoš asi neumí.

   Jsem z toho jako váš nick. Asi se přejmenuji na Blilbych.

   Vymazat
 11. Reakce senátu: Šedý, Zajíc, Vystrčil, Tvrdý, Bobek, Vytlačil.

  OdpovědětVymazat
 12. Skvělá smějící se bestiální tradice kráčí dál!

  OdpovědětVymazat
 13. noviczech
  ...tak nevím, tak mně napadá doba, kdy vyhořela továrna na papír a jeden čas bylo míň toaletního papíru na trhu, všichni se smáli, že komunistická vláda někde udělala chybu, ale poučila se a chybu napravila, nevím, asi dovozem. Jak se liší tato "demokratická" vláda, když vydá nařízení nosit roušky a jděte kupte si je! Takové "demokratické" nařízení mně v mysli stále vrací před osmdesáti lety, také jeden s knírkem vydával příkazy a nařízení! Zajistěte, budu mít, není tak se mám co? Dále, když jdu sám po ulici a nemám roušku, koho nakazím? Budete mne hned kamenovat nebo věznit? Nemám ale šesticípou hvězdu! Nebo je virus všude ve vzduchu? Chápu při styku s jinými lidmi! Tak když to vezmu kolem a kolem tak jsme opět selhali, to co dokázala tato vláda není podle mne nic mimořádného a mají ve všem zpoždění, akorát pan Zeman se trochu postaral!
  Jinak máme velké huby a umíme trestat šikovné lidi!
  Nezlobte se, je to můj osobní názor, ale pan Babiš by k sobě potřeboval pár "ŽIVÝCH" lidí a ne závistivý kabinet!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale vždyť si dojdi na poštu, tam tě rouškami uspokojí! Jen je nemohou doručovat, aby se s koronavirem, tedy Tebou, nepotkali!

   Vymazat
 14. https://www.arfa.cz/muz-ktery-zastavil-v-cine-koronavirus-radi-cesku-zakaz-vychazeni-nakupy-jen-po-minutach-zadna-doprava-pak-mate-sanci-do-do-prazdnin-zastavit-jinak/#.XnDObnJKi70
  https://www.arfa.cz/skonci-epidemie-koronaviru-v-dubnu-dva-predni-odbornici-odpovidaji-ocitli-jsme-se-ve-smycce-kdy-to-na-podzim-zacne-znova-hodne-cerna-vize-budoucnosti/#.XnDPWHJKi70

  OdpovědětVymazat
 15. Uzasne.Hned mam lepsi naladu.Kdyz pojit v te nasi dokonale ,rozkradene ČR tak s humorem.

  OdpovědětVymazat
 16. Jo správně havloidi nedostanou žádné Čínské roušky a bude vymalováno. Slizký kraďousek říká že si na ně máme nalepit tibetskou vlajku. hold fašisti nedají pokoj ani v nejtěžších chvílích.

  OdpovědětVymazat
 17. Jsem přesvědčen, že v toto "státu" není nedostatek jakéhokoliv zboží. Jenom musíte mít správné konexe a dostatek kvalitní měny.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.