Reklama

neděle 29. března 2020

Michaela Šojdrová: Otevřený vzkaz našemu nejvyššímu ústavnímu činiteli

29. 3. 2020 sojdrova
Pane prezidente,
Svým včerejším projevem, místo povzbuzení, jste nás opět rozdělil.
My, kteří platíme a sledujeme veřejnoprávní média, nechápeme proč dáváte přednost soukromé televizi. Česká televize i rozhlas v těchto dnech, více než kdy jindy, poskytují službu veřejnosti. Nicméně to byla jen forma, mnohem horší byl obsah Vašeho projevu.


Očekávala jsem, že vyzvete opozici ke spolupráci, ale vy jste ji poslal do kouta. Jako bychom nebyli zástupci občanů, jako by nám nešlo o společnou věc, jako by opoziční strany nepřicházely s konstruktivními návrhy! Z Vašich slov mě zkrátka mrazilo, protože mi připomněla včerejší projev ázerbajdžánského diktátora Aliyeva, který hovořil o opozici jako o páté koloně.

Máte tak krátkou paměť, že dokážete z původce nákazy udělat našeho zachránce? Copak naši lidé neposílali peníze a materiál zdarma do čínských měst, kde epidemie začala? Copak nám Čína zdravotnický materiál darovala a nebyl to obchod, který nás stál 1 miliardu? Jako by u nás nebyly firmy, které umí vyrobit respirátory.

Covid-19 se poprvé objevil v Číně a čínský režim svým jednáním a snahou celou věc ututlat podpořil šíření epidemie. Také nemohu souhlasit s tím, jak jste šmahem zkritizoval herce a kulturní pracovníky, novináře. Mnoho z nich je solidární a snaží se pomáhat.

Pane prezidente, než opět pozvednete svůj hlas, vzpomeňte na svá dávná moudrá slova, že „kritika opozice jsou rady zadarmo". Odložte pro tuto dobu partikulární zájmy a pokuste se být lidský. Já věřím že koronavirus skutečně společně překonáme.

Pátek 20. 3. 2020

119 komentářů :

 1. Ta je zas chytrá jak rádio, ta čarodějnice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale né. Prostě si ta nešťastnice namlouvá, že je president zase rozdělil. Asi jí Ludva frnknul. Upřímně, moc se mu nedivím. Popřejme jí, aby to v manželské poradně dali do pořádku. Já bych poradil, adoptovat nějaké šestatřicetileté chlapečky. Míša by byla ráda a Ludvík by měl klid.

   Vymazat
  2. Je na čase,aby strany,které takové neschopné a protiobanské prý naše "zastupce"pestaly být voleny.
   Předevšim je třeba odstranit GŘ TV,který vykradá naše TV poplatky za to nas ohlupuje a demoluje informačni pole ve prospěch takových nechutných "zástupců"!
   Kdovi,zda tak zmanipulované volby vůbec plati!

   Vymazat
  3. To jsou určitě Češi zvědaví na kecy někoho z demožumpy a pyjátů.

   Vymazat
 2. Toz oprime receno nerozomim temo jak nekteré lidé mozó bét i v dobe zen tepi tak nevedomé a nemjet cit na vec ale toz sme rózné ale sem enem zvedavé gdy paní Sojdrová a potaazmo paní Jorová bodó v CT békat, ze bele pomilené a bodó so sepat na hlavo kyble popela gdes ho negde nyjdó toz vázenná verejnosti je videt ze gdes se neco neosetri tak se to opet vrací málo platné bele sme pomílené a oz sme zase......toz hezké den vespolek P.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásně napsáno... Krásnou řečí....

   Vymazat
  2. To je možné, že krásnou. Ovšem, kardinální otázka je JAKOU řečí ?

   Vymazat
  3. Tož robko, rač hópni do pola sázeť zemáke.

   Vymazat
  4. Přijede pražák do Litovla (menší město severně od Olomouca) a v obchodě stojí u pokladny za dědou, který platí nákup za 301,-Kč pětistovkou. Prodavačka se ptá:" dědo, nemate to korono abech nemosela moc menit".To vis ze mam, odpoví děda. Pražák hned volá do Prahy, že v Litovli je už ten corona vir. A vláda uzavírá Litovel i Uničov.
   Ta krásná řeč je totiž hanáčtina,ktero se eště negde na Hané v okoli Holomoca mlovi.

   Vymazat
 3. Jaké podnětné rady ta paní někomu dala ? Mě připadá , že je plná nenávisti k panu prezidentovi a vůbec k celému českému národu !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, kdyby radši držela hubu ...
   Jen zase znovu (pokolikáté už?) dokázala, že je blbá krá*a.
   Nechápu, že někteří lidé musí nutně škodit a štvát až do svého hořkého konce.

   Vymazat
  2. Jojo, kdyby radši držela hubu ...
   Jen zase znovu (pokolikáté už?) dokázala, že je blbá krá*a.
   Nechápu, že někteří lidé musí nutně škodit a štvát až do svého hořkého konce.

   Vymazat
 4. Zaplať Pán Bůh, váš čas se krátí eurohujeři, půjdete do ....

  OdpovědětVymazat
 5. Paní Šojdrová, vaše dětičky připrchlíčci zase potřebují přstřihnout jejich černé plnovousky. Tak se o ně jeďte postarat v Českojazyčnou propaganden televizi nechte nám... sami se rozhodnem na co. na koho, kde a kdy se budeme dívat, čí kecy nebo informace si poslechneme.

  Paní Šojdrová, prosím, neopruzujte... dokud se nedozvíme kdo a kde vyrobil (nebokde vznikl) danou mutaci ze skupiny koronavirů. Podle "logiky" vašeho plácání pro pana presidenta republiky by zřejmě za atomovou hrůzu mohli Japonci, protože to přeci právě u nich a rovnopu dvakrát, boucho (Hirošima a Nagasaki přeci)...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je až k nevíře kolik pročínských idiotů, celkem rozumná úvaha, dovede vyprovokovat.Škoda ale že nepochopila důvod proč president raději zvolil soukromou TV, než ty prolhané,státem vlastněné kanalisační propagandy TV.

   Vymazat
 6. Šojdrová, metelsku blesku!

  OdpovědětVymazat
 7. Paní Šojdrová, těší mě, že pan prezident dal přednost soukromému médiu před tím neobjektivním veřejnoprávním, protože jinak by kvalitní lidé o prezidentův kvalitní, a povzbuzující projev přišli. A prosím vás, vy i s vaší opozicí svůj hlas už raději nepozvedávejte nikde, protože s vašimi partikulárními zájmy bychom ten koronavirus tedy skutečně neporazili. Zdraví vás s pozdravem světu mír, člověk.

  OdpovědětVymazat
 8. Hnusná odporná babo, na nějaké ztmelování s vámi není nikdo,kdo má všech pět pohromadě ani trochu zvědavý. Vy umíte akorát dokonale rozesírat společnost. Lidé mohou děkovat bohu, že máte minimální šanci, něco v současné době ovlivnit. Nechte to tak jak to je a zalezte, to bude váš největší přínos pro společnost. Za nedlouho budou volby, tak se ukažte.

  OdpovědětVymazat
 9. Na to se nedá reagovat. V podstatě je v každé větě něco špatně nebo přesně naopak. Takhle funguje mozek otočený o 180 stupňů. S tím se nedá nic dělat, jen musí rozumnější většina takové lidi odstavit ve volbách.

  Výraz "kulturní pracovník" tady dobře ukazuje, kde je tahle soudružka mentálně zakotvená.

  A ten projev Zemana byl fakt nešťastnej.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano. Taky se mi ten projev moc nelíbil. Ale chápu, že nevystoupil v té jejich Veřejnoprávní televizi.
   Pokud jde o naší europoslankyni, tak mě jímá hrůza jací lidé nás reprezentují.

   Vymazat
 10. Paní ŠOJDROVÁ, nám,m kteří zase ta moc nesledujeme veřejnoprávní TV protože nás mnohokrát zklamala si prezidentův projev najdeme , nemějte strach. Opozice, která potřebuje extra výzva, aby v této době spolupracovala a neházela klacky pod nohy by se měla stydět.

  napadání Číny je už zcela a naprosto mimo mísu, my jsme jí vypomohli, když nám ještě nic nehrozilo, ona nám prodala mnohonásobně více, než my jí darovali a to v době, kdy sama stále potřebovala, poděkovat je slušnost, to nevíte?

  kdž jste tak dobrá v určení, kdo čeho je původcem -. co ebola? co nemoc šílených krav? co úprk z léta válkou, NATO válkou soužených států? kdo za to může.

  OdpovědětVymazat
 11. Nás s manželkou taky někdo rozdělil, pořád jsem v sobě, kdo to byl, že by prezident? A nebo to byla bába Šojdrova? To druhé bude asi pravda, může za to ona. Jsem hluboce rozděleni, ale to už trvá hodně let, to ještě ani nebyl současný prezident prezidentem. To je úžasné, umět si svést vždy všechno na někoho jiného, že bábo Šojdrova.

  OdpovědětVymazat
 12. Vzkaz Šojdře: Jsi se svým aktivismem a do Brusele a nevystrkuj z tý *rdele svůj nenasytný sosák. My se bez tebe obejdeme a bude nám líp. Osobo zbytečná.

  OdpovědětVymazat
 13. Je vůbec tohle možné? Tahle paní musí rejpat, "hodnotit", urážet. Co udělala kdy dobrého pro tuhle zem? Snad jen že jsme nedovezli ty ubohé maličké sirotky bez rodin, kteří se bůhvíjak sami dostali do uprchlických táborů přes moře.

  OdpovědětVymazat
 14. Jen pro upřesnění, paní Šojdrová.
  1. Tento koronavirus byl vytvořen v USA v roce 2003 a patentován Bilem Gatesem.
  2. Čt překrucuje informace, viz vítání Ukrajinské pomoci redaktorkou Tv na Pardubickém letišti.
  3. Opozice zatím nehnula prstem, jen štve v podání pana Kalouska a předsedy ODS Fialy
  4. President Zeman měl naprostou pravdu, jako vždy.

  Paní Šojdrová. Zalezte někam a dejte nám, slušným lidem konečně pokoj.

  OdpovědětVymazat
 15. Neklesnu přece tak hluboko, abych komentoval názory nesoudné (možná i slabomyslné) osoby a dostal se tak na její úroveň!!!!

  OdpovědětVymazat
 16. Ivan Hofman v jednom rozhovoru doporučoval, aby jedním z prvních opatření po překonání epidemie koronaviru bylo zrušení Evropského parlamentu. Vřele souhlasím! A tohle výše uvedené individuum by mohlo konečně dělat to, čemu se vyučilo. Totiž zahradničit, což je činnost, kterou považuji za opravdu užitečnou...

  OdpovědětVymazat
 17. Takové exoty můj dědeček charakterizoval výrokem: "Ten je blbej jak troky".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můj by zase řekl "Ta je blbá jak zlomené tágo!" :-)

   Vymazat
 18. Tahle eurohujerka aby se snad ani zpátky nevracela, protože by jí asi dal někdo po hubě. Ta má ve všem jasno, covid začal nejdříve řádit v Číně , tak je čínský, ikdyž hodně věcí nasvědčuje, že byl vytvořen v "nějaké" laboratoři. Je to jako se sestřelením malajsijského letadla, byla to ruská raketa, tak to udělali Rusové. To, že jsme Číně za roušky atd. zaplatili, je sice pravda, ale že jsme byli v první na řadě těm, co to dodali, už tak samozřejmé není, když to po nich chce celý svět. Taky jsme dodnes mohli vyhlížet na Ruzyni první letadlo. Naše firmy respirátory vyrábí...asi tak po desítkách denně. A prezident se otřel jen o jednoho rádoby umělce. Toho kterého označila jako blba i rozumnější část opozice, o Hrušinského. Šojdrová, nezapomeň pracovat na těch "sirotcích" , co teď Řekové asi budou muset střílet na hranicích.

  OdpovědětVymazat
 19. Nedokážu pochopit, že tento exot má tu drzost ještě vystoupit.

  OdpovědětVymazat
 20. Babo nech si své rady zadarmo. Jak otevřeš svou nevymáchanou hubu tak tady smrdí síra.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 21. Pane Bože, to snad ani není možné, že tohle přišlo na svět a že to hned nedali vypít kravám.

  OdpovědětVymazat
 22. Myslím, že je třeba trochu sledovat názory odborníků - např. z Itálie, USA i Ruska a Číny a neházet to účelově na Číňany - viz např. https://vimeo.com/401303145 . Tohle by měla paní poslankyně vědět a ne zaujímat svůj tradiční postoj vůči prezidentovi.

  OdpovědětVymazat
 23. Tato paní je buď mimo, nebo dobře placená provoktérka.
  http://www.zvedavec.org/prispevky/2020/01/8172-takhle-pisi-o-nasem-prezidentovi-v-nemecku.htm

  OdpovědětVymazat
 24. Sojdrova ...nezajem

  OdpovědětVymazat
 25. Tahle baba ať zaleze, proč jste jí proboha vy pitomí Moraváci zase volili?

  OdpovědětVymazat
 26. Šojdorvá, Šojdrová, viníš presidenta za kritiku opozice, že rozděluje společnost a sama ho kritizuješ. Nerozděluješ ty náhodou tu společnost taky?

  OdpovědětVymazat
 27. Díky pánu bohu, že takové Šojdrové škodí jen z dalekého Bruselu.

  OdpovědětVymazat
 28. Covid-19 se poprvé objevil v Číně a čínský režim svým jednáním a snahou celou věc ututlat podpořil šíření epidemie." CO DODAT"

  OdpovědětVymazat
 29. Šojdrová nestojí za jakýkoliv komentář

  OdpovědětVymazat
 30. Šojdrova je kdo? To je ta mecenaška a zřizovatelka vesničky SOS pro sirotky ze Sýrie?

  OdpovědětVymazat
 31. Existoval takový hezký veršík: Komu se to nelíbí, ať si něco políbí.

  OdpovědětVymazat
 32. Komentáře netřeba.

  OdpovědětVymazat
 33. proboha zalez a zase jen neútoč ,mám vás dost,jen se předvádíte a kritizujete,že vás to stále baví patlat se v blbostech

  OdpovědětVymazat
 34. Pražská kavárna nám neustále dává za vzor slovenskou prezidentku Čaputovou. Ta k národu promluvila na soukromé televizi TA3, jmenování vlády vysílala Markýza (brzy bude majitelem PPF). Žádná veřejnoprávní ST1 či ST2.

  OdpovědětVymazat
 35. Prosím redakci ať tu krávu smažou, nikdo není na ty její moudra zvědavý.

  OdpovědětVymazat
 36. On je i škvor užitečný, tím, že se mu rodí mladí škvoři. Ale potravu si obstarává sám. A.Š.

  OdpovědětVymazat
 37. On je i škvor užitečný, tím, že se mu rodí mladí škvoři. Ale potravu si obstarává sám. A.Š.

  OdpovědětVymazat
 38. Odpovědnost nese vítěz svobodných voleb a jím sestavená vláda. A ten, kdo nese odpovědnost, také rozhoduje. Nerozhoduje tedy ani opozice, ani politické neziskové organizace. "Čínský režim" patrně nejdříve nevěděl o jakou nákazu jde, a podle toho jednal tak, jak jednal. A mimo jiné - kolik muselo zemřít v Itálii lidí, než začala jednat Evropská komise?

  OdpovědětVymazat
 39. Tele zůstane teletem a tak dále....

  OdpovědětVymazat
 40. Madam Šojdrová, jak pomáháte řeckým občanům na ostrovech zasažených imigrací, kterou nikdo nechce. Kde je v tomto případě křesťanské miluj blížního svého, prachy na to máte. Paní Šojdrová, můžete se do boje s koronavirem pustit. Založte si firmu a podnikejte - bude dost roušek, pomáhejte v domovech důchodců, bezdomovcům. Madam, opozice se chová jako pátá kolona, namísto aby pomáhala v čemkoliv, na to Babiše ani Zemana opravdu nepotřebuje. Kdyby někdo ve světě platil za žvásty, které posloucháme od politiků 70 let, to bychom se měli dobře. Ovšem nikdo není ve světě nas rady politiků, kteří nechali tuto zem vykrást.

  OdpovědětVymazat
 41. Podle informací čt porušuje zákony, tak není možné, aby se na tom řádně podle ústavy zvolený president podílel tím, že by jí poctil svojí přítomností. Znamenalo by to akceptaci jednání, které není v souladu se zákony ČR, je to prosté paní Šojdrová.

  OdpovědětVymazat
 42. Pane prezidente, pane premiére, hlavně si v tak těžké době nenasaďte veš do kožichu. Bez rad a krytických připomínek debil bloku se obejdete. Pak by jsme stále poslochali: nebýt nás a našich vůdců Fialy, Kalouska, Staňjury, Hřiba... tak by jsme to tu nezvládli! Akorát by tu nastolili chaos. Vždyť, kdyby byli u moci, ani ty ,,blbé" roušky z Číny by tu nebyly.

  OdpovědětVymazat
 43. Myslím, že právě tato paní má tolik másla na hlavě, že až dostane teplotu z koronaviru a máslo se rozpustí, utopí se v něm.

  OdpovědětVymazat
 44. Vázená paní Sojdrová,
  chtel bych Vám dát informace (které bohuzel nase media jako napr. CT nepredávají) o tom, ze ten Korona virus uz zpúsobil v zárí/ríjnu 2019 nekolik úmrtí v severní Itálii (Miláno, Benatky). Lékari tento virus neznali a zaradili ta úmrtí do kategorie normálního zápalu plic. Ted´ nedávno se provedlo nekolik exhumací a zjistilo se, ze to uz tehdy byl Koronavirus.
  Rád Vám predám více informací k tomuto tématu, budeteli je potrebovat.
  ing. Mikulás Porner

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nemohl byste je předat mně?

   Vymazat
  2. Pane Davide,
   Aeronet ma na jednom z prísévkú video s lékarem z Italie, který to tvrdí.
   Je to dosti verohodné. Bylo to zrejme dlouho predtlím pripravované. Pozdrav

   Vymazat
 45. Tak křivý charakter může mít snad KDU politik.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Holt katolička z povolání... co lze od ní čekat. Ani upřímnou modlitbu...

   Vymazat
 46. Všichni kolaboranti s cizí mocí se po celých třicet let odhalují. Pomalu, ale jistě. Tahle paní objevila v projevu presidenta republiky i to, co tam není. Vážně si plete tahání za jeden provaz s podrýváním autority krizového řízení.
  Je jich bohužel mnoho podobných v politice a propagandě. Zejména propaganda tzv. veřejnoprávní televizí provozovaná, dává za pravdu každému, kdo odmítá v ČT vystupovat nebo s ČT spolupracovat, a tím vlastně legitimizovat její počínání. Počínání, které lze chápat jako kolaboraci z cizí mocí. Mocí, která usiluje o podmanění země a lidí, krok za krokem stupňuje útlak.
  Bohužel díky masívní propagandě spousta utlačených ještě pořád věří, že po převratu nastala doba svobody. Daleko méně je těch. kdo tyto iluze podporují jako placení agenti. Zaujímají však dosud významné pozice, z nichž nesmírně škodí.
  Ve válečném stavu je nutné všechny, kdo zpochybňují výkon velitelské pravomoci (a odpovědnosti) eliminovat. Děje se tak prostředky, které jsou poněkud nevybíravé. To v tuto chvíli ani později není třeba. Elementy, jako je tahle paní, která nechápe, že svoje politikaření by měla nyní odložit na pozdější dobu, postačí v budoucnu nevolit. Propagandisty jako je Moravec, Jílková, Fridrichová nepodporovat. Všechny kolaboranty s cizí mocí humánně odeslat na smetiště dějin.
  Jindřich K.

  OdpovědětVymazat
 47. Nestojí to za žádný komentář.

  OdpovědětVymazat
 48. Milá paní Šojdrová,
  i já platím (i když nechci) veřejnoprávní média. A rozhodnutí prezidenta respektuji. Jestli se nepletu, tak neopustil Zeman Českou televizi, ale Česká televize opustila Zemana po té, co nazval věci pravými jmény. Konkrétně nazval kundy kundama a šlapky šlapkama.
  Jestli někdo rozděluje společnost, prezident to určitě nebude. On ctí demokratické výsledky voleb, jakkoliv se mu nemusí líbit.
  Já doufám, že současné dramatické události pohnou myslí většiny lidí správným směrem a lidi a instituce, které jste členem, odkráčí na hnojiště dějin. Kam patří.
  Čest vaší práci, protože pomáháte lidem otevřít oči.
  S pozdravem váš ( vámi) Zhnusený

  OdpovědětVymazat
 49. Paní Šojdrová, proboha už nic neříkejte, stačí ti vaši sirotci...nezetilí ještě k tomu...

  OdpovědětVymazat
 50. Šojdrové výkřik je tak ubohý, že asi vůbec nestojí za komentář. Musíme holt doufat, že v nejbližších volbách vlastizrádná strana lidová a stejně tak vlastizrádná TOPka vypadnou z dolní komory parlamentu. Až se tak stane, Michaela Šojdrová si otevře soukromou mateřskou školku pro dvacetileté klienty. Dominik Feri vyhraje soutěž o nejobjemnější účes zeměkoule a bude jej předvádět v cirkuse. On má v občanském průkaze nepochybně zapsanou národnost z gruntu českou. Do toho hára by si mohl ještě zapíchnout péro nebo brko, jak to mívali oduševnělí papuánští harcovníci na Nové Guinei. Ale sedět za Ferim v kině bych opravdu nechtěl. Své právo řádného občana uplatňuji taktéž k dotazu, jak to momentálně vypadá s docházkou místopředsedy zahraničního výboru, poslance Karla Schwarzenberga, na pracoviště. Mrzelo by mě, pokud on za devadesát(?) tisíc Kč měsíčního platu jenom podřimuje s gottwaldovským čibukem na jednom ze svých láskyplných zámečků ...

  OdpovědětVymazat
 51. Paní Šojdrová. Já ČT platím. Ale jen proto, že musím. Kdyby to nebylo nařízeno zákonem, nedal bych ani korunu. Za ty "sjednocující" pořady. Kdy jsou zváni pouze ti se správnými názory. Nepolemizuje se, sjednocuje se. Ale já už jsem byl sjednocován za KSČ, vedoucí sílu, za SSSR vedoucí sílu pokroku ve světě, pak za OF, jedinou sílu ve státě a nyní zase za jiné vedoucí síly. Kdo má jiný názor, dojede na to. Už se zase vyhazuje z právě, v rodinách se zase upozorňuje na to, co se může říkat ve škole a co ne, v "demokratických" médiích se preferují pouze ty správné názory, správné demonstrace, správní lidé. Koronavirus přišel z Číny. Kde se tam vzal se zatím neví. Jestli to tutlali nebo ne se také neví. Tvrdí to média, který se podle vás musí věřit na slovo, ale zkušenost radí k opatrnosti. Syfilis přišel z Ameriky. Taky jim to nevyčítáme. Takže vaše plamenné výzvy mi silně připomínají provolávání soudruhů těsně před převratem. Taky jsme je museli poslouchat a také jim nikdo nevěřil.

  OdpovědětVymazat
 52. Paní co to melete. Opozice se do kouta odporoučela sama. Jestli myslíte hloupé keci opozičních zástupců díky nechci.

  OdpovědětVymazat
 53. Paní Šojdrová, určitě věřící, vidí, ve společnosti v této těžké době jen to dobré. Nic proti tomu i to je třeba ocenit a mluvit o tom.
  Musím říci pouze jedno. Myslím si, že ať prezident Zeman řekně cokoli, tak to někteří lidé a politici vnímají vždy negativně. Vždy to bude pro ně špatně, protože to řekl Zeman. Myslím, že Zeman ve svém projevu neřekl nic špatně a mimo jiné ukázal také na odsouzení hodné přístupy některých lidí. Myslím, že ona malá a krátká kritika nebyla nic co by v jeho projevu bylo zásadní a převládalo. Ale já v této těžké době pro občany této země , bych řekl něco mnohem tvrdšího. Když jsem četl některé názory, tak se mě dělalo špatně. Protože přijít s tím, že by bylo přirozené a dobré , aby ti starší umřeli, protože pro společnost již nejsou přínosem. V každé společnosti jsou a byli tací lidé,sobci,egoisté. Poněkud mi připadá, že tato individualistická doba, tento bezohledný systém, globální kapitalismus, jich k obrazu svému vychoval, stvořil více. A to přes svoje v liberální demokracii, tak zv. vytrubované hodnoty svoboda, demokracie. Zdůrazňuji, že ne skutečné a v podání těch hlasatelů falešné.

  OdpovědětVymazat
 54. Nejdříve jsem ani reagovat nechtěl, ale to že zde za 2 a půl hodiny není žádný komentář si vysvětluji tak, že cenzor zatím nic nepropustil a nebo si lidé říkají, když začne na dvoře kdákat slepice, tak si toho toho taky nikdo nevšímá. I když malý rozdíl tady je, a to se omlouvám té slepici, jelikož ta není hloupá a je alespoň velice užitečná. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 55. Překvapuje mě, jak je paní Šojdrová zcela ve vleku u nás převládající propagandy. Např. k její výtce prezidentu Zemanovi, že nevyzval opozici ke spolupráci je možno jen uvést, že toto kupodivu udělal před několika dny premiér Babiš, načež ho známý člen opozice, pan Kalousek, veřejně nazval sviní a podvodníkem

  OdpovědětVymazat
 56. Paní Šojdrová, Vy pořád někoho hodnotíte, pořád něco vnucujete vládě. Mohli jste být ve vládě a s trestně stíhaným člověkem ve vládě být nemůžete. Tak máte smůlu a můžete jen šoupat botami. Co jste Vy udělala pro lidi? Nic, možná i 3x nic, jen blábolíte a nasíráte lidi. A současně Vám přeji pěkný večer.

  OdpovědětVymazat
 57. Já samozřejmě nevidím do duše pisatelky příspěvku ale faktem zůstává, že souběžně se zjevnou pandemií koronavirem probíhá skrytá epidemie idiocie medializátorů. Co je z toho pro stát a národ nebezpečnější, těžko říci, ale příspěvky některých pisálků jsou právě na úrovni pisálků po Mnichovu 1938 a zejména po 15.3.1939. Němečtí nacisté, okupanti a Goebbels by i dnes měli z rozvracečů českého státu a národa radost? Pane Babiši, velice Vás lituji, že zrovna v této době souběhu množení koronaviru a gaunerů u nás jste jednim z poledních slušných mohykánů kapitálu! A proč Zeman nepoužil ke svému velekrátkému projevu ČÉTÉ, takový otazník může položit jen blb - vždyť ČÉTÉ si přivlastnila pražská kavárna posluhující diktatuře kapitálku u nás a "házet sviním hrách na zeď"?
  Pandemie koronavirem je hrozná, ale daleko zhoubnější jsou tzv. čeští novináři, prezentiující za úplatu čistě zištné potřeby kapitálu. I dnes jen samý řev na podporu kapitálu, hospodských, ale že by také někdy promluvila ta vlastizrádná televize ve prospěch občanů, národa, státu? Ano, peníze u nás diktují vše, řídí vše a myslí si, že si může uplatit i všechny lidi a jejich zločinné konání. A když se tomuto řízení někdo vymkne, je mrskán. Pane Bože, kdy zbavíš náš národ zkorumpovaných pisálků, kdy sešleš do této země zase nějakého Havlíčka, Nerudu, Čapka, proč jsi nás zaplevelil tolika Moravci (E.)!!!?

  OdpovědětVymazat
 58. Paní Šojdrová snad ani nepřekrucuje. Paní Šojdrová je tak ustrojena. Dovede napsat: "...dokážete z původce nákazy udělat našeho zachránce". Jakoby původcem nákazy byla Čínská lidová republika, nikoli virus SARS-CoV-2.
  Paní Šojdrová je tak ustrojena, až se domnívá, že česká ekonomika má schopnost dost včas vyprodukovat žádoucí množství ochranných pomůcek. Je tak ustrojena, že nevnímá tlak poptávky na reálné výrobní kapacity, tedy i reálnou, vesměs cenovou bitku o dostatečné, především ale včasné dodávky.
  Pravicově orientovaná "politička" jakoby neznala zákon poptávky a nabídky, co objektivní mechanizmus určující tržní ceny (pouze za časů „Tábora míru a socialismu“ platily ceny nákladové). Pozastavuje se, že stovky tun naléhavě potřebných materiálů nejsou zadarmo, ale za tržní cenu. Paní Šojdrová, ČR není součástí žádného „Tábora míru a socialismu“! To vám, občanko Šojdrová, ta vám uniklo?
  Takže, voliče poslankyně Šojdrové ze srdce lituju.

  OdpovědětVymazat
 59. Milá Náno,
  Můj názor-opřený o dostatek informací, je,že se poprvé virus objevil v USA(Made in USA) a byl exportován do Wuchanu během armádních her.Těším se na dobu,kdy taková "jemná a citlivá dáma" se starostí o 30leté sirotky vyřvávající Allah akbar,zmizí z politiky

  OdpovědětVymazat
 60. Kde ta zrůda bere ještě tu drzost někoho kritizovat?

  OdpovědětVymazat
 61. Osobo, to jako mám považovat za konstruktivní opozici takové chování? Ministr vystoupí s tím, že navrhuje živnostníkovi v současné situaci 15 000 měsíčně, ODS Fiala chce 30 000, TOPka Pekarka 45 000, Bartoškovi naštěstí zaskočilo, tak neřekl nic. To jsou slova k o n s t r u k t i v n í opozice? A kolik že jsi zaopatřila ze s v é h o těch syrských sirotků?

  OdpovědětVymazat
 62. Otevřený dopis paní Šojdrové

  Odporná kreturo Šojdrová

  svým blábolem jste nás místo povzbuzení opět znechutila a prokázala svou stupiditu, nekompetenci a prolhanost.
  My, kteří platíme, sledujeme a na rozdíl od vás také chápeme v širším kontextu veřejnoprávní média a jejích záměry, chápeme velice dobře, proč prezident dává přednost soukromé TV. ČT opět lže i v této době, viz pomoc z Ukrajiny, čili opět lžete. Očekávám bych, že jako opozice přestanete s politikařením a lacinými útoky, ale toho nejste schopni. Dokonce svými projevy jste ukázali, že MÁTE CÍLENÝ ZÁJEM Na DESTABILIZACI ZEMĚ a na občany zvysoka kašlete. Ne, šmejdi jako by Šojdrova NEJSOU ZÁSTUPCI OBČANU, jedině svých vymletých stád oveček a kámošů, a NEJDE VÁM o společnou věc, takže opět lžete. Žádné konstruktivní návrhy nedáváte, opět LŽETE.

  Dokazujete to dokonce i svým dopisem, kde ze země, která nám jako jediná pomáhá, děláte LŽIVĚ a ÚČELOVĚ původně nákazy. Protože toto tvrzení začali liberální tupci masivně přejímat zcela EVIDENTNĚ až poté, co Čína začala pomáhat a vypukla mezi demožumpou panika, jak Čínu pomluvit a jak tuto věc přebít.

  Nemáte žádné důkazy o tom, že pomocí zamlčení došlo k rozšíření nákazy. O nákaze se mluvilo už od ledna, v Evropě se o tom vědělo, ale vlády dlouho nereagovaly, žádné lety nerušily a dokonce v Německu ještě cca na konci února nebo na přelomu února a března vláda prohlásila, že je nepřijatelné omezovat lidské svobody a hodnoty. Stejně tak mnoho lidí odmítlo připustit problém a jelo si na lyžovačku nebo šlo mezi lidi, ačkoliv měli mít karanténu. Některé vlády nereagovaly dokonce ani ve chvíli, kdy už se v Itálii vršily mrtvoly. Pokud toto zamlčujete, jste špína a nenávistná lhářka numero uno.

  Opravdu jsou u nás firmy, které by vyrobily rychle zdravotnický materiál za 1 miliardu, jak tvrdíte? Opravdu jste tak stupidní? A nebyla u nás náhodou firma, které naopak vykupovala roušky a pokoušela se na tom hyenisticky vytěžit? A neukradlo snad Německo několika zemím jako ČR, Švýcarsko, Rakousko a Slovensko zdrav. materiál, který byl pouze tranzitní? Že takto se chová vyspělá Evropa, to je taky vina Číny? Logicky pak Čína vypadá jako zachránce. Mnoho herců nebo režisérů také nebylo solidární a chovalo se hyenisticky, takže opět lžete.

  Skoro každá vaše věta je LEŽ a žvást. I v době krize se snažíte poplivat jen vybrané osoby, které nenávidíte, a ještě hážete vinu za epidemii jen na jednu stranu, abyste si přihřála vlastní kariérní polívčičku a zabílila se liberální médiím. Vzhledem k vaší sprostotě a hyenismu nejste nic jiného než LIDSKÝ VŘED a SMRADLAVÉ KRAVSKÉ LEJNO!

  Z vašich slov se mi dělá zle, protože mi připomínáte nacistického udavače, který pošle lidi do plynu, aby si z toho nakradl. A ŠPÍNA jako jsou čelní představitelé DEMOŽUMPY skutečně JSOU PÁTÁ KOLONA. A kdyby to řekl prezident veřejně a naostro, tak bych s ním naprosto souhlasil!

  ŠOJDROVŘEDE
  nacistko
  slepice
  odpade
  lidé jsko vy jsou jako VIRUS, na který je taky potřeba dezinfekce.

  OdpovědětVymazat
 63. Šojdrová, vy lidskej parazite, zalezte do brusele a neotravujte lidem život.

  OdpovědětVymazat
 64. Šojdrová Šojdrová...co Ty jsi v životě dokázala, krom stupidních plků o ničem? :-) 1/ Co ti je do toho, na jaké TV má prezident republiky projev? Že to není tvá oblíbená zmanipulovaná ČT? No a? 2/ Za vir opravdu nemůže Čína coby země. 3/ Ta tzv. konstruktivní opozice tu prakticky desítky let vládla - vytovřila nějaké sklady civilní obrany a zásoby? NE. Že teď umí pindat o tom, že by vše udělala lépe... :-) :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sklady civilní obrany se za řádění ODS, Tfuj09 a KDU naopak rozprodávaly a "někdo" si přitom nahrabal, za asistence šmejda Kalouska. Částečně zřejmě i pod Špidlou, protože ta mafiánská chobotnice na obraně jela hodně dlouho.

   Vymazat
  2. Premiére Babiši, dávej si pozor, nebo Tě ta "demo" opozice vyšmelí i tvůj Agrofert.

   Vymazat
  3. Těch plků leze z ČSSD dost, mají na to šéfy. Hlavně že jsou ve vládě a po nás potopa.

   Vymazat
 65. Holt každá doba která se vymyká normálu odhalí charaktery.Vůdce,zbabělce a pokrytce.Tahle paní patří k těm posledním v řadě.

  OdpovědětVymazat
 66. Šojdrová pořád utvrzuje své okolí o tom, že má místo mozku, lejno.

  OdpovědětVymazat
 67. Té eurotasemnici nedochází, jako ostatně většině těch protinárodních parazitů v Bruselu, že jim zvoní hrana a doba jejich podvraťácké činnost a nečinnosti už končí. EU je u konce s dechem.

  OdpovědětVymazat
 68. Poslanců a všelijakých politiků se zde od roku 1990 vystřídala spousta. Byli všelijak kritizováni, lidi jim věřili i nevěřili, podle toho, jak každý byl přesvědčen že zbohatne. Že bude úspěšný podnikatel, pořídí si drahé auto a dům, a bude se mít královsky. To vyšlo jen málokomu, většinou jen bývalým aparátčíkům - proč tomu tak je, těžko říci.Majetek státu je rozkraden - ale co se to stalo s lidmi? Jsou naši lidé ještě vůbec normální? Nebo se z nich staly psychické trosky? Co je to za odporné diskuze? Tak napíšu, že s ní nesouhlasím a proč - ale tak sprosté nadávky? Tak hnusné? Stará bába, mrcha, žumpa, parazit, zrůda - prokristapána - vždyť byste všichni měli být léčeni v blázinci! Máte koronavirus zažranej do mozku! Takhle se mají vyjadřovat slušní lidé? S politikem můžu souhlasit, nebo nesouhlasit, napíšu důvody, může se o tom diskutovat - ale tohle? Co tak hrozného tady v článku řekla? Že si prezident vybral jakousi televizi - není ono to úplně jedno? Není úplně jedno kde svůj projev prezentoval? To už úplně všichni zblbli? Smečka vlků a vyjících kojotů - to se stalo z lidí totálně zkažených internetovými bláboly. Všechno se může? Takzvaní vandalové ničí čmáranicemi fasády domů i národních památek, na hřbitovech kopou do pomníků -a vy tady? Ničíte všechno, co má ještě náznak nějakého lidství. Nechtěli byste tu ženskou svlíknout do naha, hnát ji venku uličkou a ubít ji? Hnusný hyenizmus! FUJ - tak hnusné nadávky od lidí nesklidil ani Breivik, ani jiný bestiální vrah - lidi se chovají čím dál hůř - lidský diskuzní sprostý hnůj! Nezlobte se, ale ty strašné, sprosté a oplzlé nadávky nelze skousnout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:44 Člověče, kde jste byl, když padaly mnohem horší urážky na hlavu státu ? To vám nevadilo, asi to bylo podle vašeho rozhořčení v pořádku. Je nepochybné, za koho kopete, šašku.

   Vymazat
  2. 19:44 jistěže by osoba M. Šojdrové měla být kritizována kultivovaněji. Na druhé straně není divu, že tomu tak není, když její nesmyslně orientovaná hloupost, nakonec i výraz tváře, je natolik provokativní. Vy ovšem, se svým tvrzením o „aparátčících“ co si nahrabali, taky nijak intelekt nepotvrzujete. Co vím, právě ti dopadli povětšině dost špatně. Vezměte na vědomí, do jaké míry tomu napomohl, nakonec stále ještě napomáhá, lustrační zákon. Ostatně, uveďte příklady, ať víme, jak odpovědně jste schopen se vyjadřovat. Těším se a vy, mravokárče, mějte se

   Vymazat
  3. O co jde anonyme 20.20? Co do mně kopeš? Asi už máš mozek zastřenej obrnou! Mně serou veškeré sprosté, vulgární a oplzlé nadávky komukoliv! Snad jsi můj příspěvek přečetl - ne? Proto jsem napsal, že s politikem lze nesouhlasit a nesouhlas zdůvodnit - ale přiblblé nadávky mrch a zrůd? Tak nadávali pohůnci krav kravám - všichni zde máte slovník pohůnků! A nenadávej mi "šašku" ty sprostej demente!

   Vymazat
  4. Zvažoval jsem včera odpověď na váš příspěvek, ale až teď jste mě přinutil. Vy si nejspíš na něco hrajete. Nebo snad hrajete proti tomuto webu. Není tak!?
   Pak mi tedy vysvětlete, proč jste se dvakrát za sebou škaredě osopil na všechny diskutující. Tedy s vyjímkou vás! A prosím teď už bez afektu, ať už opravdového nebo předstíraného.
   wc

   Vymazat
 69. Ta ženská má neskutečnou drzost.Snad se někdy za to zastydí.Prostě peníze ničí charaktery.Fuj tajbl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty nebereš peníze petula nula nula 19.57? A už ti zničily charakter? Stydíš se za to? Proč jsou špatní vždycky jen "ti druzí?" Fuj tajbl!

   Vymazat
 70. Důležitá moucha
  To nevíte? To je přece ta moucha, co si sedla na čelo královo!
  / 1932 /

  Vládce
  Já vám nařizuju, abyste mně platili, a vy mne platíte, abych vám poroučel.

  Korouhvička
  Dnes se fouká od severoseverozápadu, a basta!

  Vrabec
  Že má skřivan pravdu? Vyloučeno. Pravda je jen jedna, a to vrabčí.

  Výkal
  Kdybych já měl křídla! To bych se, holenku, jinak uplatnil!

  Karel Čapek - Bajky a podpovídky

  OdpovědětVymazat
 71. Umějí nebo neumějí České firmy vyrobit roušky? Umějí! Ale díky takovým kravkám a volům dřepícím v parlamentu a senátu jako je Šojdrová to vyrobit nemohou. A to z jednoho prostého důvodu. Oni poslanci to byli, kdo schválil Kalouskův idiotský návrh zákona o státních zakázkách. Tedy přeloženo, o práci za nejnižší cenu. Tenhle kšeft za nejnižší cenu v globálu znamená logický závěr. Za nejnižší cenu není na rozvoj, na investice, na zvyšování mezd. Pokud by tomu tak nebylo, nemuselo by se na školách učit účetnictví, cenotvorba........ Je pouze na nejnutnější výdaje a kanibalizaci zbyvších zdrojů a vybavení. Proto naši výrobci museli propustit lidi a zavřít provozy. To je výsledek práce vás poslanců, vy krávo uplacená europoslaneckým platem. Jak je to v bibli? A nejste náhodou z křesťanské strany? Jo myslím tu kapitolu o Jidáších co za 30 stříbrných éček prodají své bližní. Bože, chraň nás od falešných proroků. To je taky z bible.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stejně je to s dezinfekcí, vyrábíme lihu dost na 50 litrů desinfekce lihoveho typu na obyvatele. A jde je? V drogerii za 160 kč na 100 ml,to je asi desetinásobek výrobní ceny! Inu podnikatelský záměr, nebo snad hyenizmus? Já ji nabídl sousedům bezplatně. Mám ovšem dojem, že děkuji je horší něž zaplatit. A ostatně, nedělám to ani kvůli dekuji...
   Prostě by měla vláda i ti šašek z parlamentu zavést mimořádné opatření, přestat cpát líh do benzínu a vyrobit levnou dezinfekci pro masy. Ropy je teď nadbytek a životní prostředí měsíc počká. Stejně to nicemu nepomáhá, většina lihu je z obilovin příp. Brambor!

   Vymazat
 72. Dobrý den, vy jste odporná jedubaba kolaborantská, umíte akorát okopávat kotníky. kolik roušek jste pomohla zajistit Vy? Nic.

  OdpovědětVymazat
 73. 19:44 Ano také nemám rád některé výrazy co jsou v diskuzi ale když si představíte že tato paní z jejich daní má měsíční příjem jako průměrný občan za dva roky a důchodce za deset let je to k nasrání a ten pocit bezmoci vůči ní je hrozný. Přitom je z KDU-ČSL a to je jejich představitel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobře pradědo, 20.34 ale proto musí být "zrůda"? V prašivé politice berou všichni balíky peněz, například Rusnok čtyři sta tisíc měsíčně!!! Dovedete něco takového pochopit ve státě, který zavírá i papírnictví a škrabačky nehtů a nedá jim víc než patnáct tisíc? A jako životní minimum rozhodl asi tři a půl tisíce měsíčně - to nejsou zrůdy? To má být životní minimum pro psa? To by si nedovolili, protože by porušili zákon proti týrání zvířat - lidi můžou týrat jak se jim zachce! Opakuji - to nejsou zrůdy? Větší než Šojdrová!

   Vymazat
 74. Praktický příklad, že sama blbost musí být někdy trestná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blbost trestná anonyme 21.44 - to jako vážně? Tak to by měly orgány činné v trestním řízení vpadnout na diskuze novinek a zavřít a trestat až na výjimky všechny ty sprosté blbce co tam denně píšou to samý, samý kraviny, blbiny, navíc plný závisti a nenávisti - návody k násilí, pokutování a střílení. Ano, to by měli udělat. Ale ani tak by blbost ze světa nezmizela - jedni blbci by byli vzápětí nahraženy dalšími - lidská blbost nezná mezí.

   Vymazat
 75. A neni to prave opačne?To Vy,křesťanko nas rozdelujete!A ješte par slov o rouškach ,zlych Čiňanech a Rusech .Ješte se divite proc prezident nehovori do ČT?Tam,kde je porad 168 hodin,tam bych hodila co bobek-obri bob.

  OdpovědětVymazat
 76. Za tenhle výkon vás, madame Šojdrová, nejspíš ani vedení KDU ČSL nepochválí. Té své neslaně nemastné, vesměs kolaborující politické straně, jste svou trapnou horlivostí znovu přihoršila. Jen tak dál, pokračujte!

  OdpovědětVymazat
 77. Paní Šojdrová má pravdu a vy všichni ostatní, až na to přijdete, bude pozdě!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8!39 mohl byste nějak vysvětlit, jak ČR ohrožuje poděkování ČLR za vstřícnost, lhostejno do jaké míry nezištnou? Mohl byste vysvětlit, jak lze rozpoznat, který z politiků, když mezi politiky zcela logicky existují rozdílné názory, je ten, kdo rozděluje společnost? Mohl byste vysvětlit, jaký je rozdíl mezi přijmutím desítek migrujících "sirotků" do ČR, nebo zajištění jejich existence tam, kde jsou původem? Mohl byste vysvětlit, jak ČR ohrožuje obchod s ČLR a RF, pokud ho vede na poměrné úrovni stejné nebo nižší než její velcí "spojenci"? Chcete tvrdit, že se Tibeťanům dařilo lépe, když tam dominovali Británie či USA? I vy dětino!

   Vymazat
 78. Uvědomte si všichni toto:tato svině se nikdy neživila poctivou prací,byla protlačenou svou matkou k politickému korytu a zatím se jí daří oblbnout hodně lidí což je i vizitkou těchto voličů lidovců.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A úplně všichni si uvědomte, návod anonyma 9.13 - že na takové svině se proměnila dobrá třetina tohoto národa, pokud jde o takzvané elity, politické elity a podobně - tak bez rozdílu všechny. A taky zbohatlíci - všichni! Nikdy se neživili poctivou prací.

   Vymazat
 79. Dnes se společnost opravdu ale opravdu nerozděluje ale od ní se někteří oddělují. Zejména vlastní vinou těch, kterých se to týká. A to není to samé!!!

  OdpovědětVymazat
 80. Jaképak půjčky nabízí nyní ten její zplozenec?

  OdpovědětVymazat
 81. Paní Šojdrová naprosto zbytečný a jedovatý dopis. Je vidět, že jste hodně vzdálená realitě tady u nás. Jste již příliš dlouho v Bruselu a máte optiku vidění zkreslenou.

  OdpovědětVymazat
 82. Já jsem rozdělen díky Vám madam, mé horší já Vás označuje za dojnici, mé lepší já, mu to rozmlouvá s tím, že dojnice je, na rozdíl od Vás, inteligentní.

  OdpovědětVymazat
 83. Dnes miliardář Bárta dostal nápad, jak bojovat s koronavirem! Důchodce by si měli rozebrat movité rodiny dobrovolníků. Já chci paní Šojdrová moc k Vám. Je mě sice skoro 72 roků, ale u Vás bych dělal 12letýho sirotka!!!!Dělení by mě nevadilo!!!!

  OdpovědětVymazat
 84. Šojdrová by se měla starat o toho svýho spratka který okrádá naše občany a ne o islámce.

  OdpovědětVymazat
 85. No kdyby opozice od samotného počátku nepostupovala hystericky proti všemu, co vláda dělala, kdyby nevyhrožovali, neorganizovala vzpoury, kdyby se nepovyšovali nad ostatní obyvatelstvo a postupovali jako paní Šojdrová v tomto příspěvku, určitě by hlasu došli.

  OdpovědětVymazat
 86. Ta Nána ještě žije?

  OdpovědětVymazat
 87. Příroda věci vyvažuje: vedle chytré, vzdělané a normálně lidské - paní Schillerové se v české politice zrodí kombinace zrůdnosti, blbosti a lidské ubohosti, už se stává, že někdo jde životem s blaženým výrazem v obličeji, ale lidsky pořádně ŠEJDREM!

  OdpovědětVymazat
 88. Vážená paní Šojdrová, roz. Nováková, sleduji Vaši politickou (a předtím Vaší matky) anabázi a způsob jak jste se k ní dostala, a jak se v ni presentujete. A JAK SE JÍ ZUBY NECHTY DRŽÍTE! CELÁ VAŠE RODINA, S vÁMI NA VRCHOLU, JEDNÁ VE STYLU "HLÁSEJ jiným VODU A PIJ VÍNO"
  Timto sloganem jsou nejlépe zhodnocena Vaše vystoupení, a Vaše jednání, včetně jednání Vašich rodinných příslušníků.
  DĚKUJEME, je opravdu už načase - ODEJDĚTE!
  Nejen z Bruselu, ale i z domácí politiky, ať už Váš osobní příklad už nemusíme sledovat

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.