Reklama

čtvrtek 12. března 2020

Mojmír Grygar - epigramNové poslání Mariánského sloupu 


Dřív bojovnice pro korunu a víru,
dnes, svatá Panno, zbav nás koronaviru!

43 komentářů :

 1. Opravdu ti děkujeme, "supervyspělá" Číno se středověkými stravovacími a hygienickými zvyky za rozšíření této chuťovky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je otázka , proč se to tam objevilo právě teď , Čína má takové stravovací zvyky už tisíce let !

   Vymazat
  2. Hlupáčku a ty víš odkud se vir v Číně objevil?

   Vymazat
  3. Prý zachrání svět ten katolický kandelábr s kamennou cizoložnicí s miminem...

   Vymazat
  4. A kdo nám sem rozšířil prasečí mor a ptačí chřipku? Děkujeme ti Západe, že musím být stále ve střehu. Stalo se tam, stalo se tady. Koronavirus nemusí být bezpodmínečně komunistický.

   Vymazat
  5. Můžeme říct, že Rusko má lepší hypersonické zbraně, USA má lepší biologické zbraně. Každý podle toho co umí lépe.

   Vymazat
  6. Podle klasické kriminalistické zásady se ptám: "V čí prospěch?" Komu pomůže, když nemoc ohrozí přelidněnou zemi, která v posledních letech hospodářsky přerůstá USA? A kdo bude mít prospěch z toho, když vymře skupina osob, která nejvíc zatěžuje zdravotnictví vyspělých zemí? Aniž bych na kohokoliv ukazoval prstem, jsou odpovědi na uvedené otázky hodně zvláštní. Takže budu raději doufat, že to byla náhoda, když virus, patentovaný údajně v USA, začal svou cestu do světa právě v Číně. V každém případě je provázanost dnašního světa tak silná, že podobné nemoci asi nikdy neskončí tam, kde začaly.

   Vymazat
  7. Re (08:18):
   Podle vašeho vyjádření jste živoucím důkazem toho, že Orwell měl pravdu.
   To když předpověděl, že i nenávist (v řadách vypatlanců) lze vyvolat na povel ...

   Vymazat
 2. U nás neplechu, jako jinde ve světě nedělá koronavirus, kvůli kterému tam zavírají divadla, stadiony... u nás to všechno dělá Babiš!!! On si např. dovolí zavřít právě ta divadla a šmíra se bouří. Jak se uživí? Raději chcípneme, než by jsme se podřídili Babišovi!(?) Bezpečnostní rada státu, vláda, epidemiologové, ministerstvo zdravotnictví? My komedianti, my jsme bozi, nás koronavirus neohrozí. No, co se divíš, za vše u nás může Babiš. Kdo nevěří, přečte si nejnovější hit Hrušínského.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak si představ, ty bambulo, že ti přestane chodit důchod. Třeba půl roku neuvidíš ani korunu. Jsi úplně mimo realitu.

   Vymazat
  2. 9.58 Ale třeba díky tomu přežiju. V takovém to případě epidemie jdou snad prachy stranou. Mám našetřeno. Je mi líto herců, kteří nejsou finančně zabezpečeni a budou muset zemřít. Kdo že je mimo realitu?

   Vymazat
  3. 9.58 tak si představ ty bambulo, jak to budou řešit jinde ve světě. Tam jde hlavně o zdraví občanů a ne jak tobě o prachy. Kdo je tu mimo realitu?

   Vymazat
  4. 9:58. Tak důchod došlý na účet těžko roznese virus. Shromáždění stovek lidí ale velice snadno.
   Takže mimo relitu jste Vy...
   A šmíra stejně není závislá na dovacích, ale na dotacích, takže ona si na své přijde, bez obav.

   Vymazat
 3. 8.18, 8.39 - Vám nikdo nemusí nic nařizovat, Vy si škodíte sami. To se v Česku nikdo nedočte, jak byly nalezeny kontejnery a US zastupitelství ve Wu-Chanu. Má babička říkávala: "Na každého hajzla dojde." Už se projevují. Jak by jsme byly rádi být na úrovni ČLR. Kdo tam nebyl, neví. To raději chodí do divadel, kde herci hopsají nazí nebo hrají tři herci-termo boys.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve Vuchanu američané své zastupitelství určitě nemají...a rozhodně tam nevyvážejí odpadky jako v Anglii, kde tři měsíce byl v popelnici novičok.

   Vymazat
 4. Čim dále víc mám podezření, že jde o HUMBUK.
  Někomu se to hodí do krámu, tak se šíří pandemie PANIKY a ne viru.
  V reálu umírá daleko více lidí na jiné nemoci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:20 Bohužel, co si myslíte vy je zcela irelevantní. Ale jako případ jste absolutní unikát. Kdy už největší pochybovači jdou do strachem do kolen, tak vy "máte podezření, že jde o humbuk". Svatá prostoto. Máte ještě jednoho přívržence. Mladého Hrušínského. Alespoň se v té hrůze člověk trochu zasměje.

   Vymazat
  2. 9:20 Bohužel, co si myslíte vy je zcela irelevantní. Ale jako případ jste absolutní unikát. Kdy už největší pochybovači jdou do strachem do kolen, tak vy "máte podezření, že jde o humbuk". Svatá prostoto. Máte ještě jednoho přívržence. Mladého Hrušínského. Alespoň se v té hrůze člověk trochu zasměje.

   Vymazat
  3. Ano - anonym 9.20 má samozřejmě pravdu! Ale novinkovým hypochondrům nelze psát vůbec nic - začali být posedlí hysterií a hrůzou z chřipky! Tak strašná posedlost - to bych byl nikdy nevěřil! ANO! V reálu umírá mnohem více lidí (rakovina, zápal plic, autonehody, sebevraždy, vraždy) co například umrzlí bezdomovci - to vás taky tak bralo? Taky jste šíleli, a žádali vládu o okamžité řešení? Spousta lidí vybírá kontejnery nebo umírá hlady - to je v pořádku? Běžte se vycpat vy pokrytci!

   Vymazat
 5. 8:18
  Zase se ukázalo, že blci jsou věční a nezničitelní.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 6. Ještě očekávám návrat "Járy", který by jistě dokázal vir "odháčkovat".

  OdpovědětVymazat
 7. Podle mého názoru, jak to tak sleduji, tak za šířením koronaviru stojí hlavně bulvární media typu novinky a jejich vděční diskutéři. Zpočátku se zdálo, že na články uvádějící počty nově nakažených lidí každý den, lidi u počítačů otravují, ale teď už je jasné, že se podařilo počítačové borce vystrašit, a každý se chová jak hypochondr. Zatímco ještě nedávno, kdy se nemocenská nevyplácela první tři dny, všichni s chřipkou chodili běžně do práce, a nakazili spoustu dalších lidí, čili se chřipka lavinovitě šířila (jako každý rok únor - březen) v současné době se lidi chovají opravdu jak trubci. Lyžaře by stříleli, ječí jak pomatení, že lidé nad osmdesát umírají (zatímco jinak by byli nejspíš nesmrtelní) a skutečnost, že počasí je horší než ohavné, nebyl žádný mráz, nic, žádná zima - a toto počasí je na vznik a šíření chřipky nejhorší, na vědomí najednou nebere nikdo, zatímco dřív to považovali za logickou příčinu vzniku a šíření chřipek. Kdo čte diskuze na novinkách, tomu musí být špatně. Co ti diskutéři ( důchodci) vlastně chtějí? Aby byly zavřené i obchody a nejezdilo MHD? Protože oni mají doma zásoby a beztak dřepí doma celé dny? To všem těm ostatním lidem přejí všechno to, co je uvede do strašných potíží? Myslí tito lidé u počítačů také na svoje rodiny? Na svoje děti a vnuky? Takovou strašnou sobeckost, jaká se projevuje na diskuzích, tak strašnou nenávist snad ke všemu, co je věkově mladší, jsem si nikdy nepředstavoval. Jak tady správně píše jeden anonym - aby si představili, že jim nepřijde důchod! To by bylo řvaní! Oni mají představu, že důchody prostě musí mít za všech okolností, a mohou denně dřepět u počítačů a vypisovat se ze své zášti, nepřejícnosti, a sobectví. Takže - takzvaný koronavirus šíří media, potažmo počítače. Nejlepší opatření by bylo, kdyby PČR vrazila do všech domácností, a lidem v důchodu počítač zabavila! Přestala by se šířit nenávist, bulvár by nemohl lidi nasírat zprávami, kolik lidí se zase nakazilo, ale nikdy nenapíše, kolik lidí se denně uzdraví ( to vám není divné a podezřelé???) a nebylo by jak vydělávat miliony na reklamách. Skončil by šmejdový bulvár a s ním rychle i koronavirus. Byl by pořádek, klid, a pohoda. Důchodci by chodili na procházky, což by jim prospělo více, než dřepět doma, vypisovat se z nenávisti, a třást se strachy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:01 vy si o něco koledujete...

   Vymazat
  2. ale pane mináč voni sou hlava...dyť úderka typu jandy a jeho teple bandy to do penze mají(pokud je neskoli hiv či jina sraci nemoc) ještě za moooc dlouho

   Vymazat
  3. 11:01 Co se tady trefuješ do důchodců, omezený tupče. Tobě by měli zabavit počítač a strčit tě do separace než někoho pokoušeš.

   Vymazat
  4. Jo akce přesvěč bábu a dědka aby volili,přesný opak toho co píše hen výše,blbbec sebevědomý mlsdý.

   Vymazat
  5. Jo akce přesvěč dědka a bábku aby volili....

   Vymazat
  6. 11:01 Mám takový pocit, že jste ta svá moudra umístil i jinde. Zřejmě máte pocit, že vládní opatření byla učiněna na základě požadacků důchodců. Vy máte jednu velkou výhodu, při vaší inteligenci existuje vysoká pravděpodnost, že zemřete v útlém věku.

   Vymazat
  7. Aspoň víme, a díky vám za to, nemohli bychom bez toho již déle žít, jaké budete mít zážitky v pensijním věku. Přeji vám docela poklidný stav hibernace ve vašem důchodu. Ale možná byste mohl propadnout do hibernace hned teď, abyste si ušetřil energii.
   Chápete vůbec, a nejen vy, co jste to vůbec o sobě prozradil?
   Vy totiž, jestliže, nedej bože, se to opravdu rozleze do epidemie podobné středověkým epidemiím moru, budete prvním, kdo bude "zabíjet" nemilosrdně všechny nemocné a když - i přes vaše názory vám to nepřeji - budete nemocný sám, budete "střílet zdravé". I tohle jste na sebe prozradil. Obyčejná psychologie, logika a znalosti.

   Vymazat
 8. ČERT nám byl té EU dlužen. Nyní se snad už rozpadne sama.
  Obavy z rozpadu EU potvrdila nová hádka na naléhavém zasedání ministrů zdravotnictví.
  https://www.youtube.com/watch v=VFuk4npbRrg&feature=emb_rel_end

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. EU se nemůže rozpadnout, protože ji už dávno někam zašantročili. Teď se pokoušejí najít alespoň zemi, kde ji ztratili.

   Vymazat
 9. 11:01 ony ty stařenky a starci mají docela obyčejně strach o život. Vy prozatím zdaleka ne, když se za důležité považujete vyjet si do velehor na lyže. Jednak na to máte, druhak jste evidentní, bezohledný sobec. No a nakonec, nejspíš i na vás dojde. Chybí vám nadhled, pravděpodobně i intelekt. Mějte se.

  OdpovědětVymazat
 10. 09:20 má samozřejmě pravdu, všechno je úplně jinak jak říkal ten nejvyšší rabín když umíral. Já jako nejvyšší manipulátor nemusím nic prosazovat a obhajovat, stačí když tu je dost debilů kteří to udělají za mě a zadarmo, i nadále udržujte paniku. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 11. 11:01 Člověče, po přečtení vašeho, moudrého příspěvku jsem nabyl přesvědčení že tatínek Pavlíka Novotného musel prožít románek s vaši maminkou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:01 Na románek to nevypadá, spíš na nějakou rychlovku na veřejném záchodku. A nějakou roli v tom asi taky sehrál důchodce od té doby z nich má trauma.

   Vymazat
  2. Ano - jak jinak - sprosťáci a oplzlíci na scéně! Vzteklí, sprostí, nepřející, sobečtí! Hypochondři - třesou se strachy u počítačů ( beztak od nich nezvednou zadek) a mají vzteka, že spousta lidí to všechno bere bez hysterie, a žijí normálně dál. Každoročně na silnicích zemře kolem pěti set lidí, každoročně je evidováno kolem necelých dvou tisíc sebevražd ( často velmi mladí lidé) spousta vražd, nešťastní lidé v exekucích trpí hlady - a dobrý. Mečouni u počítačů se nevzrušují. Ale když se cítí sami ohrožení ( jinak si asi myslí, že jsou nesmrtelní) to holt mají eldorádo! Tak jen pište svoje ubohé oplzlosti o záchodcích páni v důchodu ( je to už snad sprosté slovo?) Jste velice slušně vychovaní, příkladně inteligentní, vzorní - všem bych vás dal za mravný příklad.

   Vymazat
 12. https://www.protiproud.cz/politika/4959-zdravotnictvi-ve-velke-britanii-po-dekadach-v-eu-pacienti-umiraji-hladem-a-zizni-zivot-na-nemocnicnich-chodbach-migranti-aneb-zlata-rana-k-vysetreni-pouze-s-jednou-nemoci-koronavirus-je-proti-tomu-cajicek.htm
  Britský systém zdravotnictví se pomalu ale jistě mění z národní hrdosti na národní hanbu.

  OdpovědětVymazat
 13. Českou republiku sužuje nebezpečný kolonavirus. Dle vyjádření odborníků jsou nejvíce postiženými oblastmi centrum Prahy a dálnice D1.

  OdpovědětVymazat
 14. https://www.pokec24.cz/politika/sok-tusene-se-stava-realitou/

  OdpovědětVymazat
 15. Kam vítr, tam plášť!!

  Představte si, že máme stroj času a posuneme se o 30 let zpět, do roku 1989. U pomníku maršála Koněva se schází vedení Komunistické strany Československa a její členové: Pavel Telička, člen KSČ, budoucí europoslanec a eurocokoli. Petr Pavel, člen KSČ, přísahající nejen věrnost KSČ, ale také věrnost čs. armádě a vojskům Varšavské smlouvy, kádrová rezerva, budoucí generál a dnes zuřivý antikomunista. Tomáš Zima, člen KSČ, budoucí rektor Univerzity Karlovy, stojí vedle soudruha Mikuláše Beka, člena KSČ, budoucího rektora Masarykovy univerzity a senátora za ODS. Petr Dvořák, člen KSČ, budoucí ředitel dezinformační České televize, na kterou nesmí ani Finanční úřad. Vladimír Dlouhý, člen KSČ, si odskočil ze studií na univerzitě v Lovani (tam přece mohl studovat každý, ne?), ale moc se nezdržel, přemýšlel o rozdílu mezi naftou a oleji. Soudruzi zatruchlí, zavzpomínají, zarecitují báseň, položí květy a slíbí věrnost SSSR navždy. Za rohem je pozoruje člen KSČ a agent StB s krycím jménem Plavec, jistý Jaromír Štětina budoucí agent ukrajinské SBU, europoslanec, dnes antikomunista a rusobijec. A tak by se dalo pokračovat. Ti dříve narození si tyhle převlékače kabátů dobře pamatují: Šabatová, Dobrovský, Úhl, Pithart, Rychetský, Jičínský atd., atd., atd................................... A teď jsme zpět v roce 2020 - a titíž lidé dále řídí tenhle cirkus

  OdpovědětVymazat
 16. Doporučuji k přečtení článek v Nature z 12. listopadu 2015 zde https://www.nature.com/news/engineered-bat-virus-stirs-debate-over-risky-research-1.18787?WT.mc_id=TWT_NatureNews&fbclid=IwAR0OHqbDXrULUNIQPsxfjLpEx86eIrA-_uvymQuBPdQlUtJ2KB9-KF7-g_M; nebo jeho ruský překlad z dnešního dne zde https://colonelcassad.livejournal.com/5705784.html

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.