Reklama

čtvrtek 12. března 2020

Náš Deep State, či filiálka?

Radim Valenčík
12. 3. 2020 blog autora
Do seriálu o dobré teorii zařazuji dříve napsaný článek o tom, zda existuje "český Deep State", nebo zda je to jen filiálka toho globálně působícícho, tedy jádra současné globální moci. Myslím, že i ti, kteří se mnou před pár dny nesouhlasili, pochopili, jak funguje současná moc. Je to důležité, protože jde o efektivní protihru.Echo24 uveřejnilo obsáhlý rozhovor s bývalým Zaorálkovým náměstkem a donedávna velvyslancem v Paříži Petrem Drulákem, který bývá označován za člověka s nestandardními a spíše levicovými názory. Rozhovor je zajímavý, ale v jedné věci, a to velmi důležité, se Petr Drulák mýlí. Uveřejňuji tu část rozhovoru, která se tohoto omylu bezprostředně týká a která vešla i do názvu rozhovoru. Podtrhuji ty pasáže v odpovědích Petra Druláka, které považují za důležité:

Spatřujete v populistické vlně na Západě nějaké zárodky autoritářství, dokonce fašismu?

Ne, ani u Borise Johnsona, ani u Trumpa, ani u Salviniho, který by k tomu z nich měl mít asi historicky nejblíž. Nevidím nikoho, kdo by byl připraven zavírat politické oponenty do koncentračních táborů. Naopak politické vězně nám vyrobily tradiční strany ve Španělsku. V Katalánsku jsou političtí vězni.

A vidíte v těch jmenovaných případech nějaký ten proslulý deep state, hluboký stát?

Především v Americe je fungování deep state úplně zřejmé, ta soustavná snaha některých klíčových institucí zlikvidovat Trumpa. Nejsem žádný příznivec Trumpa, jen vidím pokus vysoké administrativy sejmout demokraticky zvoleného prezidenta. To jsou špičky státní správy, zpravodajské služby a velká média. Plus ta část politické elity, která prohrála poslední volby. Ti všichni Trumpovi znemožnili naplnit část programu, s nímž vyhrál. Mimo jiné zlepšit vztahy s Ruskem, stahovat se z Blízkého východu.

Ve Francii jste nějakou, byť třeba slabší verzi deep state taky pozoroval?

Zaujalo mě, že když měl loni v létě prezident Macron zásadní projev k velvyslancům, i on sousloví hluboký stát použil. Myslel špičky státní správy, zpravodajské služby, část tisku. Nepoužil ten obrat nikdy předtím ani potom. Jen když mluvil k velvyslancům. On se s nimi dostal do rozporu svou ruskou politikou. Totiž od nástupu Nicolase Sarkozyho před deseti lety se zahraniční politika Francie přeorientovala neokonzervativním směrem. Měli svou vlastní, francouzskou ideologii vývozu lidských práv. Což také vysvětluje Libyi. Intervence v Libyi nebyla záležitostí Američanů, dokonce ani Britů. Hlavní roli hráli Francouzi, Sarkozy a spříznění intelektuálové jako Bernard Henri Lévy. Každopádně francouzská zahraniční politika byla od Sarkozyho do značné míry v zajetí neokonzervativců. U Macrona jsem pojem hluboký stát vnímal jako přiznání skutečnosti, že uvnitř státního mechanismu, který je formálně podřízen prezidentovi, on spatřuje prvky, které hrají vlastní hru.

Je nějaká varianta hlubokého státu i u nás?

Česká republika je poměrně malý stát, ale samozřejmě na úrovni státní správy, tajných služeb a novinářů jsou určité sítě lidí, kteří si rozumějí, kteří se setkávají a čas od času se různě mohou koordinovat. Ale spíš si vzájemně pomáhají v kariérách, než že by sledovali nějakou linii. Nejsme velmoc, která by měla světodějnou zahraniční politiku.

A jak ty sítě fungují speciálně v české zahraniční politice?

Je tu samozřejmě síť, která se tvoří kolem témat jako atlanticismus, obrana lidských práv, Izrael, respektive pohled na Blízký východ pouze izraelskou optikou. S odvoláním na odkaz Václava Havla.


Dalo by se namítnout, že to všechno jsou úctyhodná témata.

Ta témata jsou úctyhodná, otázka je, jak silně jsou prosazována a do jaké míry vůbec berou v potaz i ostatní zájmy české společnosti. Pokud z jednoho tématu, které je úctyhodné a zaslouží si podporu, učiníte hlavní prioritu, vzniká problém. A výsledkem je, že se selektivně dívám na některé mimoevropské společnosti prizmatem lidských práv a na některé ne. Saúdskou Arábii neřešíme, Čínu řešíme. Ta síť i v českém případě zahrnuje vysoké státní úředníky, část zpravodajských služeb, média a některé nevládky typu Člověka v tísni.

Tak zrovna ministerstvo zahraničí, kde jste dělal náměstka, je pro Člověka v tísni hlavní domácí dárce.

V době, kdy jsem tam působil, mu šlo z ministerstva 100 milionů. A do jisté míry to i vysvětluje mediální kampaň, kterou proti mně Člověk v tísni vedl roku 2014 kolem debat o lidskoprávní politice v české diplomacii. Myslím, že mě podezírali, že chci peníze pro ně přiškrtit. Já to chtěl jen otevřít, aby některé granty mohly dostávat i jiné organizace než Člověk v tísni a jeho satelity. Oni vedli akce na mou delegitimizaci. Rozesílání různých dopisů, signálů, mailů klíčovým představitelům českého státu, že já představuji problém. Jeden z dokladů je přece uniklý e-mail ředitele Člověka v tísni Šimona Pánka blízkému spolupracovníkovi tehdejšího premiéra Sobotky, advokátovi Radku Pokornému, kde mě Pánek zmiňuje jako reputační potíž pro republiku ve světě, hlavně v Americe. Vím i od tehdejšího ministra Lubomíra Zaorálka, jak s ním o mně Člověk v tísni komunikoval

Co si o Člověku v tísni myslíte, když odhlédnete od tohoto osobního sporu?

Co znám z médií, dělají i užitečné věci. Osvětu a pomoc obětem lichvy. Ale zatímco na Západě typická humanitární organizace, řekněme křesťanská charita, začne doma a posléze případně přeroste za hranice, Člověk v tísni vznikl rovnou pro angažmá v zahraničí. Tím pádem se ani nemohl opřít o zájem a podporu doma, potřeboval zahraniční peníze. Při jeho vzniku hrál ohromnou roli National Endowment for Democracy (americká vládní agentura pro podporu demokracie ve světě – pozn. red.). Tedy oni v podstatě vznikli jako ideologický nástroj lidskoprávního intervencionismu, který se nutně nekryje se zájmy české zahraniční politiky. Ale díky svým kontaktům i penězům mají silnou roli a v mnoha ohledech dokážou zastínit i ministerstvo zahraničí.

Dejte konkrétní příklad.

Ázerbájdžán, s nímž Česká republika potřebovala mít normální byznysové vztahy coby významným dodavatelem plynu. Mně nevadí, že Člověk v tísni v Ázerbájdžánu něco provozuje, i když se to třeba nelíbí tamní vládě. Ale nemyslím, že by měl určovat českou zahraniční politiku v zemi. A oni se vydali za českým velvyslancem a začali mu říkat, co by měl dělat. Jiný příklad. Řešili jsme v Černínském paláci, co dál s rozvojovou pomocí v Afghánistánu. Já jsem byl toho názoru, že rozvojová pomoc se vylučuje s válkou a může přijít až ve chvíli, kdy už je v dané zemi klid. Načež mi vysoký úředník ministerstva zahraničí odvětil: No jo, Člověk v tísni tam má své aktivity, oni asi vědí proč. To je outsourcování úsudku ministerstva na nevládku. Řekl bych, že Česká republika outsourcovala svou lidskoprávní politiku do rukou Člověka v tísni. A když se podíváte, jak lidé kolují mezi ministerstvem a Člověkem v tísni... Vůbec klíčová tu byla mise Tomáše Pojara. Když se stal prvním náměstkem ministerstva (v roce 2005, předtím vedl Člověka v tísni – pozn. red.), podpora z ministerstva zahraničí pro Člověka v tísni raketově narostla.

Mluvíte tak, že proti sobě popudíte většinu akademického světa, zahraničněpolitické obce a nevládek. Co vlastně chcete dál dělat?

Jsem intelektuál a nevidím svou budoucnost ve státní správě. Působím v Ústavu mezinárodních vztahů, kde se vždycky držela jistá názorová rozrůzněnost. Tak snad mě tam aspoň nějaký čas vydýchají. Jsem přesvědčen, že současná společnost jde špatným směrem, že to souvisí s excesy liberalismu a že je potřeba hledat alternativu. Píšu o tom knížku.

Celé viz: https://echo24.cz/a/SWsyM/deep-state-mame-do-jiste-miry-i-tady

Nyní k tomu, v čem se Petr Drulák mýlí

Není žádný francouzský či český DEEP STATE. Je jen jeden globální DEEP STATE a "národní" projevy kryptopolitiky jsou dílem filiálek globálního DEEP STATE. Mj. národní státy EU se tomuto DEEP STATE většinou brání lépe než eurounijní centrála.

Podrobněji k podobě DEEP STATE, které má podobu jádra současné globální moci a jeho periferií, které je nejperfidnější formou DEEP STATE v historii, které je ovládáno politbyrovsky přestárlými osobami, které ztratily všechny zábrany, zde:

První, dodnes dobře fungující popis:

http://radimvalencik.pise.cz/4432-pred-jihlavou-o-degeneraci-soucasne-moci.html

Jedna z aktualizací:

http://radimvalencik.pise.cz/7339-trump-o-studene-obcanske-valce-v-usa.html

Znalost procesu vzniku, geneze, současného zahnívání a mechanismů fungování DEEP STATE je velmi důležité pro orientaci v tom, co dělat, včetně toho, jak se nenechat zneužít.

P. S.: Doufám, že některé poznatky v odkazech využije Petr Drulák ve své knížce, na kterou se těším.

(Pokračování dalším tématem)

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/7624-k-dobre-teorii-087-nas-deep-state-ci-filialka.html
Docent Radim Valenčík

21 komentářů :

 1. V jednom článku na "protiproud.cz" je krásná definice té naší slavné, veřejnoprávní, cituji "německo-americká agentura washingtonských bažin (Deep State) zvaná výsměšně ČT". Tak v této instituci je filiálka tohoto deep-state pro Česko :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Tak to je a říká se tomu transatlantické liberální hodnoty. Ať si to strčí za klobouk děkujeme nemáme zájem.

  OdpovědětSmazat
 3. Nebojte, pane Hrušínský! Tereza Spencerová k situaci: Koronavirus, migrace, k tomu zelená EU... Velmi vážné závěry:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Nebojte-pane-Hrusinsky-Tereza-Spencerova-k-situaci-Koronavirus-migrace-k-tomu-zelena-EU-Velmi-vazne-zavery-616669

  OdpovědětSmazat
 4. Nerozumím problému, nechápu o co jde. Můj selský rozum, mi říká, že nás čeká setsakramensý rok. Máme poslední zvonění a musíme se konečně domluvit, že stát jsme my a ne nějací papaláši, nebo neziskovky. Koronavir nám ukázal, že v nouzi poznáš přítel. Vidíte někde EU(akorát přišla kontrolovat A.B.) a vidíte někde Merkel (akorát přidělí migranty). Tak musíme sami za sebe a k
  tomu by bylo třeba se přestat škádlit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je docela mozny ze virus bude taky spoluvolit v USA a vybirat presidenta..
   Vidime to kolem sebe kdyz fanatici co se nazyva tajna vlada a kdyz Sanders pohodlne vyhraval stat za statem, najednou z niceho nic /jako na povel a mobilizaci tech za kulisama/,prohrava kazdej stat za statem.
   Biden bude 78, kazdej prestarlej duchodce zvolenej v USA nahrava Putinovi a Cine.
   Ani to si tajna vlada neumi spocitat..
   Svyho casu kdyz Trump budoval v N.Yorku az do vyse 2 miliard dluhu a krachoval /opravdu neni normalni/,taky byl porad nazyvanej taky Swamp, bazina. Pouzival sprateleny media ,ale jak to byva Trump se s kazdym pohada a zacne kricet nadavky..
   Trump je german a skoro kazdej german je zavislak a posedlej Gigantomanii !!! a chtel stavet nejvetsi budovu v N.Y. na svete nejvetsi na svete stadion , nejvetsi kasino na svete a kdyz zkrachoval tak zase chce bejt nejvetsi president na svete atd..
   Svetova krize se vymrstila pomoci tech nejvetsich nobelovych expertu, kdyz si cast niceho nevsimla, dalsi cast podvody oznacila za nejvyssi AAA kvalitu.
   Tedy dluhy a giganticky se nazvaly majetkem !!! a zacaly prodavat a pojistovny ten "majetek" navic jeste stedre pojistovaly . /Ty dluhy se ppouze prejmenujou a smytec/.
   Zadnej expert si pres ty medajle nevsim ,ze jsou to mortgages, tedy kdyz si chudy pujcovali,aby meli kde bydlet..Na druhe strane byla obrovska soutez Fanatiku Ekonomie kdo vyhodi nejvic pracujicich z prace.. Vedla zenska s 30 tisicema a hned za ni jeden co jezdil po svete a mel prezdivku Chainsaw Dunlop podle toho filmu Texas Chainsaw massacre. Vyhazoval udesne..Nikdo si nechtel vsimnout,ze pracujici pak nemuze zaplatit ani chleba...Jenom Goldman Sach vedeli a jeste vice prodavali a reditel Paulson byl povysen na Pokladnika USA. To dopadlo bajecne a tak ,ze se opet prohlasilo, ze banky a pojistovny a pujcovaci spolecnosti jsou prilis Obrovske nez aby se ponechali svemu osudu, ktery si podvodama vykopaly. Dopadlo to tak ,ze jsou daleko vetsi nez cela USA !!! Takze obrovske banky zkvetaji/a tajna vlada/ a daleko "mensi" USA se potapi do baziny, nekonecnych dluhu kvuli nim..

   Smazat
  2. Vy jste si dovolil, vážený 0.58 použít ve svém příspěvku slova "přestárlý důchodce?" To jste si ale zadělal na pěkný malér! Slet důchodců z novinek (tam se vyblbnou o koronaviru a pak hurá na NR brebtat o válce) se na vás vrhne, budou vám nadávat, že "nenávidíte důchodce" a že jednou budete taky starý, ale nejspíš se toho nedožijete, a podobné bla bla kvák! Jste fakt odvážný člověk, já už se bojím použít slovo "důchodce" a taky proto, že už snad všechno bylo semleto a stokrát omleto na diskuzích, už asi internet odhlásím. Žasnu, když každý důchodce brečí nad nízkým důchodem, ale každý má doma počítač a platí si internet, a nejvíc oni šíří mezi sebou poplašné zprávy - všechno, co se kde dočtou, jak tak celé dny lozí po internetu, a uplatňují k tomu svoje názory, to jest nenávist, fanatizmus, závist, nepřejícnost, pošklebování a zloba. A pokud jde o článek samotný? Co bych řekl k válce? Asi nic. Myslím si, že stejné šaškárny se děly ve světě i po roce 1948 až do roku 1990 a dál a dál, ale lidé byli v klidu, dokud nikdo neměl PC a internet - zdroj a šíření hrůz, nechutností, poplašných zpráv a depresí. Teď mám na mysli lidi v ČR - například moji rodiče i prarodiče žili v klidu a pohodě a v družnosti se svými sousedy -protože neměli internet. Ne v hádkách, zlu, strachu z válek a nemocí, a nenávisti, jako žijí lidé dnes - jen díky mediím, TV, PC a internetu.

   Smazat
  3. 10:52 Gramofon hadr, mele pořád dokola o důchodcích s počítačem a internetem. Ráno, v poledne, večer, bez důchodce neusne,ale jinak žije se všemi v míru.

   Smazat
  4. Představte si, že jo.Že žiji v pohodě, beze strachu z těch hovadin, kterými teď straší internetové bláboly lidi každý den, a lidi už se chytili ( teda - starší generace) ti mladí na to úplně kašlou! Budou se slejzat jinde, a na koronavirus hází bobek. Bez důchodců ani spát nemohu, protože straší všude - na internetu úplně všude. Kdo jiný ještě dnes to všechno čte? Kdo jiný k tomu mele na diskuzích pořád to samé? Důchodci jsou pro bulvár zlatý důl! Ještě nedávno to bylo čapí hnízdo,pak nás strašili nějakým větrem (tornádo nebo co) a k smrti dojímali utýranými psy, teď už je to spoustu dní koronavirus - co přijde potom? A když už jsme u těch psů - trávníky ve městech jsou plné psích hoven, lítají do toho mouchy, lezou v tom červi, mouchy pak lítají lidem v létě do otevřených oken a roznášejí nemoci -ale nikdo s tím nic nedělá! Žádné rozkazy, příkazy, policajtská hlídka s pokutami -prostě nic. A teď takové - ale takové! šílení nad kašlem. Nejsem žádnej gramofon, kdybych narazil na něco jiného než denně na to samé, určitě bych psal taky něco jiného - proč mi neustále nadáváte? Vy nejste gramofon? Jste na mne úplně alergický. Víte jak by se lidem dobře žilo bez PC, internetu, a všech těch blábolů? Nebo vám to fakt denně chybí?

   Smazat
  5. Pánové, nemohli by jste se přestat škádlit, jde totiž do tuhého a vaše pindy jsou na 🌰....

   Smazat
  6. Pokr. 0.58
   Od let 80.tych ,kdy Reagan a Thatcher dokoncili totalni ozebraceni zapadu. Proste uz nebylo kde brat ,rostla nadvyroba /to jeste neskoncilo/, privatizace vykradli /vlastne dostali skoro zadarmo od vlad/,vsechno a tak zacali nacpavat lidi pujckama a Credit Kartama..
   Mnozili se hlasky jak lide poridili Creditni kartu sve kocicce nebo pejskovi..To neni zert.
   Karty jsou na vysokej urok a poplatky, aby se lide nalezite ozebracili i na jejich pouziti..
   Dluhy dosahuji Astronomickych castek a presahuji..Neni reseni. Snadne a lakave pujcky na moznost koupeni bytu a domku , byly jen pasti, kdy zanedlouho jim uroky zvysili a lide nemeli na splatky..To vedeli bankeri,ale zoufalstvi krast za kazdou cenu a udrzet se nad vodou aspon dalsi tyden jim nedalo jinou moznost...Zbyva konec v hospodarskych krecich ,revoluce, tech se boji snad nejvic, pozvali silene afroaraby na svoji obranu, coronavirus nebo valka s Ruskem /a vykradeni nasledne Ruska/,je maji zachranit a spasit , nemaji ani schopne lidi mimo lupicskych zkorumpovanych a zkrachovalych duchodcu , jako Biden, Hillary a Trump.
   Vykradeni dalsich clenu EU a Ruska /v 1990-99/,je zase na moment spasilo ,ale pouze na ten moment..
   S.Arabie konci s ropou a snazi se otocit ekonomiku dle US vzoru !!! Vydelavat chytry penize ,coz kazdej videl jak to konci. Britove z niceho nic nakoupili velky mnozstvi zlata od Ruska.. Nemuzou najit osobnost , ktera by aspon zacal hledat cestu ven ze zaniku.
   Leyno mala osubka s velkou peroxidovou , hydrocefalitickou hlavou umi jen vyhrozovat a ani to uz nelze brat vazne..Jen rozvraci a az na zvraceni jsou ty feministicky EU pi...ny..

   Smazat
 5. Pražská kavárna žebrá u Babiše o peníze! Prý čelí sociální nejistotě! Pracovat nechtějí.
  https://www.youtube.com/watch?v=3RbZg6tqYUI

  OdpovědětSmazat
 6. Tak jsem se dnes na seznamu dozvěděl, že Britka si ji přestala holit a cítí se svobodně. To je tak důležitá zpráva. Skoro tak stejně důležitá, co zrovna dělá královské rodina, nebo kdo dal gól v NHL. Pitomečci v ČT u těchto zpráv učůrávají, a nedošlo jim, že dolary na Švícarské konto je jedna věc, a to že to nikoho v ČR nezajímá je ta druhá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano - totiž pro bulvární zvrhlíky je normální, že do informační publicistiky patří žvásty o sexu, o orgazmu, jak to dělat a v jakých polohách, a pak se takové hnusné blbosti ( psané určitě nějakým úchylem) objevují pod srdceryvnými články o šíření koronaviru a kdo na to umřel. Do koronaviru byl na programu bulváru novinky "hnusný Babiš a jeho střet zájmů", aby vřískající psychopati u počítačů měli na koho nadávat, a počet diskuzních příspěvků utěšeně rostl. (Prašule pro bulvár - ne?) A taky tragedie, sebevraždy, vraždy a utýraní psi. Dnes všechno zastoupí hravě koronavirus, tisíce vřískalů vříská na diskuzích denně totéž.(Prašule - ne?) Jenže bulvár už pomalu musí počítat s tím, že koronavirus skončí, tak zase už musí přejíždět na jiné drásající tema - no a sexuální perverzity, oholené zadky, vypadlé rozkroky - se hodí asi ke všemu. Česká kultura a smysl pro vkus už neexistuje. Nad hnusem a hovadinama už se nikdo nepohoršuje. Už jsme si zvykli - už jsme otrlí.

   Smazat
  2. 11:03 Vás bych jako důchodce zažít nechtěl, vy jste nepříjemnej už za mlada.

   Smazat
  3. Proč to 12.01? Vám lahodí všechny ty prasečiny o sexu smíchané se sebevrahy, koronaviru, utečenci a utýranými psy? Tak to jste vzácný element. Čím jsem nepříjemný - že nazývám věci pravými jmény, zatímco je v mimořádné oblibě přitroublé pokrytectví? Kdy každý dělá že se mu líbí to stejné co ostatním, anebo ke všemu se mlčí - i k vraždám? No, to to dotáhneme opravdu daleko. S takovým přístupem se v ČR nezmění vůbec nic. Proč lidi na diskuzích řvou po změně, když ve skutečnosti nechtějí měnit nic, a je jim dobře v tom mravním marazmu jako kaprům v blátě? Mně to otravuje, ale už je mi jasné, že na diskuzích, kde převládá jen stará struktura, nemám šanci. Ti si myslí, že jejich důchody jsou neotřesitelné, a jinak je jim všechno fuk... tak jenom abyste se nespletli.

   Smazat
 7. Proč tu nadáváte na Jeníka Hrušínských? Má to v hlavě srovnané, vydělává, je kapitalista, prodělává, je komunista a žádá naši kapitalistickou vládu o záchranu. Jiný, aby měl, podle jeho názorů, naspořeno, postaral se sám o sebe a pod. ovšem Jendu musíme zachránit, toho se ten kapitalizmus netýká. Takže Jendo, prodej auto, pak další cennější věci, pak kdyby to stále ještě nešlo, dům. Nebo se zadluž. Zkrátka, žij za své, jiní to dokážou, tak ty snad taky. S krizemi všeho druhu se musí v kapitalizmu počítat. Znáš to nespoléhat se na stát, postarat se sám o sebe a taková ta hesla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenomže o některé zbohatlické zmetky ( stát si je sám vytvořil) se stát stará, a zatraceně dobře - krize - nekrize, virus - nevirus.Jen na ostatní se kašle, a je logické, že s tím se prostě celá řada lidí smířit nedokáže. Prostě to nechápou.

   Smazat
 8. "Protihra" předpokládá "protisubjekt". Organizované protihráče. K tomu je daleko.

  OdpovědětSmazat
 9. jedná se o rozdíl v pohledu mezi autorem článku a panem Drulákem. Jeví se, že pan Radim Valenčík zastává názor, že USA "Deep state" = globální moc, globalisté, kteří vládnou světem. P. Drulák zřejmě je toho názoru, že "Deep state", nebo "bažina" dle Trumpa, je skupina tvořená americkou "elitou", stánimi úředníky, vojensko-průmyslovým komplexem, banksteři atd., kteří si zvykli na roli všemocného světového četníka, kterou jim umožnili globalisté jako svým služebníkům, a této moci a těchto privilegií se nyní nechtějí za žádnou cenu vzdát... i za cenu např. 3. sv. války.... národní formy "deep statu" existují a jsou tvořený těmi, kdož mají psychiku a morálku lokajů.... kteří se vždy snaží sloužit těm, které považují za nejsilnější, s cílem osobních výhod - někteří tak se tak snaží sloužit americkému "deep state", další globalistům, ... v podstatě komukoliv, od koho může přijít výhoda... O službě národu nebo své komunitě v jejich případě nemůže být řeči.

  OdpovědětSmazat
 10. To tzv. Centrum globální moci není jednotné, je to důsledkem kontinuálního historického vývoje rivality anglicko-francouzského a germánského světa. V první polovině dvacátého století tato nejednotnost se ustálila do formy americkáho, britského a francouzského liberalismu (tradice svobodomyslného zednářství) a německého nacismu se spolupracujícím evropským fašismem (tradice stavovského iluminátství).
  Po druhé světové válce vítězný liberalismus absorboval poražený nacismus, resp. fašismus, pro společný cíl světové vlády.
  Evropská "sjednocená unie" v 90. letech minulého století ale pomohla znovu oživit "evropský fašismus" skrytý za liberalismem, jako nové centrum vedle americko-britského "mateřského centra".
  Jako příklad novější historie k uvedenému poslouží role Německa v rozbití Jugoslávie, v devastaci Řecka, v ovlivňování politiky ČR (sudetská otázka, ovládání ekonomiky) ovlivňování politiky Rakouska (opakované volby a výměny vlád) a účastí i v událostech v Itálii (ovládání ekonomiky, výměna vlády, další k domyšlení ...)
  Vyjádření Merkelové o předpokládaném nakažení 70% obyvatel Německa je ukázkou všehoschopného fašisticko-liberálního šílenství, které je společné rostoucí rivalitou rozdvojenému upadajícímu "centru západní globální moci" ...

  OdpovědětSmazat
 11. Podle rusko-nizozemsko-švýcarsko-amerického zpravodajského analytika Rajevského-sakera - raroha shlížejícího na svůj vinohrad - The US Empire is run by a 1% (or less) elite which can be called the “deep state” which is composed of two main groups: Anglos and Jews. These two groups are in many ways hostile to each other (just like the SS and SA or Trotskysts and Stalinists), but they share 1) a racist outlook on the rest of mankind 2) a messianic ideology 3) a phenomenal propensity for violence 4) an obsession with money and greed and its power to corrupt. So they work together almost all the time.
  Now this might seem basic, but so many people miss it, that I will have to explicitly state it: to say that most US elites are Anglos or Jews does not mean that most Anglos or Jews are part of the US elites. That is a straw-man argument which deliberately ignores the non commutative property of my thesis to turn it into a racist statement which accuses most/all Anglos or Jews of some evil doing. So to be very clear:
  When I speak of AngloZionist Empire I am referring to the predominant ideology of the 1%ers elites which for this Empire’s “deep state”.
  Více viz zde http://thesaker.is/terminology/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.