Reklama

sobota 7. března 2020

NASA vydala varování. Nová doba ledová? Počasí může letos bláznit - sluneční aktivita nejnižší za 200 let

Ze světa vyber redakce AC24
7. 3. 2020  AC24 
Vědci upozorňují, že nám hrozí nová doba ledová. Odborníci z NASA se domnívají, že v roce 2020 dojde k nejmasívnějšímu solárnímu minimu za posledních dvě stě let. (Foto: AMC)


Sluneční paprsky se na naši planetu nedostavují v potřebné intenzitě, hrozí proto dlouhá období zimy a chladného počasí. Znepokojivá zpráva se týká i potravin.

Profesorka Valentina Zharkova z Northumbria University uvedla, že průměrné zimní teploty by měly klesnout o jeden stupeň Celsia.

"Slunce pomalu přechází do období hibernace," varuje.

Podle NASA naši planetu čeká masivní solární minimum. Ohroženi nebudou jen lidé, ale i potraviny na rostlinné bázi.

Na Zemi pronikne v brzké době mnohem méně teplých slunečních paprsků, než za posledních dvě stě let. Tento fenomén se nazývá velké solární minimum, ke kterému dochází pouze jednou za čtyři sta let. Většinou to nijak neohrožuje chod planety.

Podle Zharkova ale letošní solární minimum může způsobit velké škody. Obává se, že ledové zimy a vlhké léta potrvají až do roku 2053, kdy se obnoví sluneční aktivita.

"Snížení teploty bude mít za následek špatné počasí, vlhká a studená léta a chladné a mokré zimy," domnívá se profesorka kinetiky a dynamiky v atmosféře "Je to jen začátek, v příštích 33 letech toho přijde víc."

Poznámka redakce NR:
Profesorce Zharkové je vědeckými kruhy vyčítáno, že její původní vědecká práce se týkala pouze aktivity Slunce v oblasti slunečních skvrn, kde konstatovala značně sníženou aktivitu. V této zprávě nabyla žádná zmínka o klimatu. Až teprve po reakci tisku, který začal psát o globálním ochlazení předpovězeném prof. Zharkovou, ona sama další své veřejně publikované práce upravila a píše o klimatické změně směrem k "malé době ledové", podobné té, která v Evropě byla zaznamenána v 17.století. Jak vidět, boj klimatologů a klimaalarmistů stále pokračuje a řadoví novináři se v oboru těžko vyznají. Je však jisté, že sluneční aktivita prochází cykly a Slunce jako největší externí zdroj energie přijímané naší planetou ovlivňuje klima Země o řádově silněji, než produkty lidské činnosti.22 komentářů :

 1. Tak četl jsem že na zamrznutí norského moře stačí nepatrný pokles teploty vody a přestalo foukat. Ohromná plocha přestane jímat teplo od slunce a během deseti let zamrzne evropa až po středozemní moře.Nástup doby ledové je opravdu rychlý a to prý mají zjištěné. A to se stalo mnohokrát u ledové planety s oběžnou dráhou vzdálenosti od slunce na samé hranici obyvatelnosti s mizivými a krátkými dobami meziledovými.

  OdpovědětSmazat
 2. Co na to rusofobové? Typicky Ruské jméno a také jeden z důkazů vykrádání JUESEJ celého světa. Největší problémy bude mít největší světový zdegenerovaný zvrhlý parazit. Co se děje? Přestaly tady operovat vlezdoamiřitníci a začínají fungovat převraceči kabátů co se v tichosti účastnily těch lukulských orgijí celých třicet let.

  OdpovědětSmazat
 3. Při pročítání názorů na změnu klimatu a zmínce o případném ochlazení mě napadá, jakou mají tyto informace souvislost s omezením produkce živočišné výroby v EU.
  V případě ochlazení v minulosti došlo na přesuny populace ze severu k jihu, v důsledku nedostatku potravin způsobeného nízkou úrodou několik sezón po sobě. Tráva jako krmivo vyroste i v chladném roce, výnosy zeleniny a obilí budou výrazně horší.
  U6 dávno nadešel čas, začít budovat české zemědělství pro potřeby čechů a ne se orientovat na pěstování plodin za účelem výroby energie. Jistě se u nás najde dostatek odborníků s rozumnými názory na potravinovou soběstačnost, pouze chybí politická vůle.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. prosím, kde máte ty české zemědělce a jeji půdu?
   I těch pár přeživčích (družstev) transformovaných do sro. má problém vůbec udržet pozemky, protože je skupují anonymní hovada přes neanonymní bíle koniky. Vesnice už dávno nejsou tím co byly. jsou to jen z většiny chalupářské a z menšiny naprosto ani pro vlastní potřebu schopné entity. Tj. nakupují ne průmyslové zboží, ale základní potraviny od mezinárodních řetězců. Takže pokud přijde jakákoliv krize, budou postižení stejně jako měšťáci. A to i po energetické stránce. Dnes jsou všichni závislí na dodavatelích energii
   . Což nikdy pře tím nebylo.
   Možná že je několik pousteníků, ty jsem nepočítal.

   Smazat
 4. O důvod víc, proč stavět a udržovat jaderné elektrárny a nespoléhat jen na tzv. obnovitelné zdroje.

  OdpovědětSmazat
 5. Však ona nám to šílená Gréta vysvětlí.

  OdpovědětSmazat
 6. Dá se ještě beztrestně říci, že nikdo nic neví?
  Ještě včera jsem se radoval, že už začínám šetřit za topení a ejhle! Měl bych otázku, nakolik se teď pak jeví do budoucnosti slavná "zbytečná" solární elektřina, tak vehementně dotovaná za naše peníze do cizích kapes? Panely budou promokat a trhat se mrazem?

  Jestli se tak ale stane, to ukáže až realita. Různých předpovědí a prognóz bylo už tolik, že se mi až dělá špatně. Může se ukázat, že Slunce se zachová "nečekaně" zcela úplně jinak, než vědci očekávají. Vždycky se díky vzájemné "nevraživosti vědců" však najde ten, kdo bude mít pravdu a nic než pravdu. Jen ještě tak vědět, který to je.
  Aby se nestalo, že se místo imigrace do Evropy "naladí" imigrace na Saharu ...

  Ať žije naše věčně moudrá EU a nikdy jinak!

  OdpovědětSmazat
 7. To je fuck.
  Prostě se řekne, že za ochlazování může CO2. Nebo že dochází pouze k mimořádnému výkyvu a globální oteplování pokračuje.
  Abych parafrázoval: "Drž hubu a plav".
  Odindustrializace a násilné chudnutí EU východoevropské populace musí pokračovat.
  Zpátky ni krok.

  OdpovědětSmazat
 8. Další podrobnosti zde:
  http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/9420-mala-klimaticka-predpoved-globalni-oteplovani-konci-prispevek-ke-konferenci-osn-o-zmenach-klimatu-cop25-v-madridu-2-13-12-2019

  OdpovědětSmazat
 9. Odkud se berou zaručené zprávy. Ještě nedávno se strašilo, že se v létě div neuvaříme jaké bude horko. Grétě krademe dětství a nebude voda a najednou na nás číhá chlad a vody bude habaděj.

  OdpovědětSmazat
 10. Podrobnosti zde:
  http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/9420-mala-klimaticka-predpoved-globalni-oteplovani-konci-prispevek-ke-konferenci-osn-o-zmenach-klimatu-cop25-v-madridu-2-13-12-2019

  OdpovědětSmazat
 11. Je zajímavé, že o tomtéž hovořilo proroctví Baby Vangy pro rok 2020, která rovněž prohlásila, že v roce 2020 svět postihne globální ekonomická krize, z níž jako jediná země bez úhony vyjde Rusko. Rovněž prohlásila, že bude pokračovat integrace Ruska, Číny a Indie, ovšem na zcela jiných základech, než na jakých dnes funguje EU....
  Stačí si na netu zadat dotaz: "Proroctví Baby Vangy pro rok 2020"...

  OdpovědětSmazat
 12. Američtí vědci zjistili, že v noci bude tma.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť ty jejich vědci potřebují miliardy dolarů i na to,aby popsali návod na utírání zadku na WC!!!!☺

   Smazat
 13. Tak to budeme muset potraviny dovážet z Ruska a vykašlat se na zájmy usa. Snad se pošahaná eu rozpadne mají velké problémy globalizace nefunguje.

  OdpovědětSmazat
 14. Předpokládaly se 2 miliardy úmrtí na mobilní telefony. Čtvrtek 5. března 2020
  Všechna nebezpečí spojená s mikrovlnami byla známa kolem roku 1962. Vrozené vady. Funkce mozku a všechny nálady lze měnit pomocí mikrovln. Byly použity jako zbraně před mobilními telefony. Mobilní telefony byly v roce 1965 považovány za subjekty, které mají obrovskou potenciální poptávku, a byly vyvinuty navzdory znalosti rizik. Zvedli povolené bezpečnostní limity, takže mobilní telefony se staly komerční možností. 5G není nový. Už v roce 1972 to byl problém. Jedinou novou věcí na 5G je jeho jméno. Jeho účinky na zdraví jsou dobře zdokumentovány. Zdravotní účinky mikrovln jsou od té doby utajeny. Nemoci způsobené nepřetržitým vystavením mikrovlnám a 5G jsou dobře známy. Světová zdravotnická organizace se rozhodla tyto informace potlačit jako TOP TAJNÉ.
  Přečtěte si knihu kapitána kanadského námořnictva, která z dostupných informací uvádí, že „2 miliardy úmrtí se očekávají z mobilních telefonů“. Kolem vysílačů, sebevražd, rakovin, vrozených vad, mozkových nádorů u dětí atd. Školy ve Francii a Španělsku měly zhluky rakoviny z vysílačů na dětských hřištích nebo v jejich blízkosti. Leukémie zabíjející děti z telefonních vysílačů. Politici leží, když jsou vyzváni.
  V učebnách již existují úmrtí na wifi. Sebevraždy rostou každý rok o 4%. Pulzy z mikrovlny pronikají hluboko do všech oblastí mozku dítěte. Výsledkem je závažné neurologické poškození včetně smrti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1) MW radiace obecně proniká do tkání. (Při hustotě výkonu vysílače mobilu absorbovaného v mozku pod spánkovou kostí dochází k ohřevu tkáně, toto ale nepovažuji za nebezpečné, i když u někoho může být u hranice citlivosti.) Domnívám se, že vlnová délka prozatím s rezervou nestačí k poškozování struktury molekul tkáňových bílkovin, proto nemám obavu ze škodlivostí mobilů. Přesněji, starších typů mobilů. Moderní si už nekupuji.)

   2) Živé tkáně ve svém objemu pracují s elmg. frekvencemi řádu od téměř nuly do KHz, až spodní oblasti rádiových "středních vln". Zde nás zajímá tkáň mozková. Tyto frekvence vznikající v mozku jsou již detekovatelné nejen elektrodami zanořenými do mozku nebo v dotyku s kůží, ale už na vzdálenost až několika málo metrů. Analýzou těchto frekvencí se daří rozpoznat nejen správnou funkci srdečního svalu, fázi spánkového procesu, spousty dalších medicínských parametrů, ale i slova (pojmy) které si majitel mozku právě "uvědomuje" (aniž je vysloví).

   3) Jestliže jsou ony nízké frekvence namodulovány na MW a pronikají v dostatečné intenzitě do mozku, mozek je detekuje a reaguje. Už asi 2 dekády zpět pronikly na veřejnost úspěšné pokusy uvést mnoho lidí do chaotického počínání jediným vysílačem ze vzdálenosti stovek metrů a větší. Při použití mobilu by to zřejmě nebyl žádný problém, jenže jde jen o jedince, a jen o zlomek času, to když právě telefonuje.

   4) Pro síť tisíců satelitů nebude problém ovládat modulaci pro pozemní stanice a přenášecí objekty. Ve vybrané zemi, kraji, městě, čtvrti, ulici, objektu, mobilu. Pro hustě rozmístěné přenášecí objekty pak zajistit dostatečnou intenzitu signálu v celém prostoru řádově do 100 m. A to kdykoliv.

   5) Moc rád bych se mýlil.

   Smazat
 15. Širší souvislosti zde:
  https://www.protiproud.cz/politika/4967-soros-ve-4d-brylich-depopulace-dehumanizace-desuverenizace-deindustrializace-konecne-reseni-demograficke-otazky-klimaticky-boj-v-souvislostech-cisla-zelene-genocidy-planu-prekazi-trump-rusko-a-cina.htm

  OdpovědětSmazat
 16. Ale copak ?- Zatím nás po léta krmí medializátoři informacemi o skleníkovém efektu , vytvářeném lidskou a zvířecí a rostlinnou aktivitou, táním ledovců, stoupáním hladin moří a teploty na Zemi - až s nad k uvaření všeho živého. A najednou zase máme zmrznout, být promočení, teplo v zimě, horko v létě...a hlavně mokro, voda a zase voda, po které prahnou lidé na mnoha místech, dokonce v ČR. Co je toto zase z byznys , co potřebuje vyprodat kapitál, deky, deštníky, sardinky, uhlí?
  Je někdo na zeměkouli, kdo trochu klimatu, sluneční aktivitě a potřebách Země rozumí a smí říkat pravdu???
  Kdysi a už dost dávno volal Zeman po vysvětlení cyklů podnebí na Zemi, hovořil o malé době ledové ... ale nic rozumného nikdo nepublikoval. I já jsem se opakovaně pozastavoval do jakých nadmořských výšek se u nás v minulosti pěstovalo to či ono a dnes to nejde a odpovědi proč, jsem se nikdy nedočkal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady jsou základní informace:
   http://www.novarepublika.cz/2019/08/jak-je-to-s-klimatickymi-zmenami-aneb.html

   Smazat
 17. Zájmové skupiny ovládající mediální prostor zkoušejí jak jsou lidé už zdegenerovaní? Sluneční záření je v minimu už více roků a nic to s teplotou nedělá (podíl 7%). Přebírání těchto zpráv mají zřejmě v popisu práce ti, kteří chtějí lidi udržet v neschopnosti myslet. Moc doufám, že v diskuzi se nějaký čas ještě občas udrží alespoň ABC :-D

  OdpovědětSmazat
 18. Tak to Grétu z toho jebne.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.