Reklama

úterý 17. března 2020

Naši věrní spojenci: USA, Německo a další aneb Ponaučení pro chytré, házení hrachu na zeď pro hlupáky


Michal Brand
13. 3. 2020
Epidemie koronaviru ukázala v plném světle několik věcí a dostalo se nám všem velice cenného ponaučení.
Nejprve Německo ukradlo objednané a zaplacené ochranné pomůcky. Postižena byla Česká republika. Kavárna, eurohujeři a kolaboranti-s-jakoukoli-cizí-mocností (momentálně s USA, Německem a Bruselskou kominternou; wikipedia okamžitě obvinili Andreje Babiše, že nesehnal ochranné pomůcky.


Pikantní samozřejmě je, že nejvíce řvali ti samí lidé, kteří jen pár dní předtím řvali, že vláda dělá zbytečnou paniku, že Babiš chce nastolit totalitní režim, ukrást Českou (hahaha, „Českou“) televizi a znárodnit pomatenému Hrušínskému divadlo. Hrušínský, Pehe a Hřebejk znovu ukázali, že imbecilita a fanatismus kavárny jsou mimo všechny limity a dokonce i mimo ty nejzákladnější mantinely elementární lidské slušnosti a normálního zdravého rozumu.

Také se ukázalo naprosto nebetyčné sobectví nejhlasitějších kavárenských křiklounů – dotace pobírající kulturní „elita“ pláče, že přijdou o peníze. Ta samá elita, která mlčela a mlčí vždy, když se propouštěli a propouští lidé z firem anebo dělníci z fabrik (a to dokonce i z řady špičkových fabrik, kterých je věčná škoda, že byly vytunelovány nebo zlikvidovány na nepsaný příkaz Brusele a korporací našich západních „jen a jen na dobro Čechů myslících“ „přátel“). Vlastně v případech, kdy ekonomická rána dopadne na ty ostatní, tak „kulturní“ „elita“, kavárna ani nemlčí (kdyby aspoň to) a rovnou poučuje, jak se každý musí umět postarat sám o sebe a nečekat s nataženou dlaní. A pak si sami běží pro dotace od státu. A když dostanou málo dotací a peněz z cizí kapsy a nestačí to na Jaguára nebo BMW, tak křičí, že stát ničí kulturu, že oni jsou hlas národa, že stát je musí podporovat a „musí a musí a musí“. (Jinak si vezmou spacáky a půjdou ukrást 8-miliardový roční rozpočet „veřejnoprávní“ televize pro svoje potřeby.)

Mimochodem: Kolik znáte herců, kteří žijí na minimální mzdě nebo jen o něco vyšší? Kolik znáte herců a umělců, kteří si musí vzít hypotéku na 20 let, aby si mohli koupit obyčejné panelákové 2+kk na sídlišti? Kolik znáte herců, kteří jezdí na dovolenou na mácháč, protože na lepší dovolenou si neušetří po zaplacení složenek a jídla? Ale, k...a!, takhle žijí statisíce lidí v tomto státě! Těch lidí, které pak dotovaní milionáři poučují, jak se každý musí umět sám o sebe postarat a nečekat s nataženou dlaní na pomoc státu. Tak mne tak napadá – teď mohou umělci a celá kulturní „elita“ předvést, jak se postarají sami o sebe a nebudou žádat pomoc státu. (A samozřejmě předpokládám, že ani peníze vybrané na koncesionářských poplatcích rozhodně nepůjdou ani jedinou korunou na žádné vysoké honoráře herců při natáčení filmů. Jistě to pro národ udělají za mzdu průměrnou, protože jim, naší sqělé „kulturní elitě“ přeci jde jen a jen o dobro národa a jeho kulturní povznášení a ne o nějaké honoráře, že?)

Ale zpět k Německu. Německo ukradlo objednané a zaplacené ochranné pomůcky pro Českou republiku. EU-solidarita v praxi. Bude Německo potrestáno Evropskou komisí? Bude Německu pozastaveno vyplácení jakýchkoli plateb z rozpočtu EU? Bude Německu vyhrožováno odejmutím hlasovacích práv za bezprecedentní porušení pravidel EU i pravidel normální lidské slušnosti? Když Maďarsko chránilo Evropu před invazí islámských okupantů, tak šlo o „porušení humanity“, „pošlapání lidských práv“ okupantů a teroristů, „narušení pravidel Schenghenu“ (který stejně nikdy nezahrnoval volný pohyb DO zemí EU pro občany CIZÍCH ZEMÍ, i když se nám to politici a sluníčkáři snažili nabulíkovat.) A vesele se Maďarsku vyhrožovalo z Brusele. A to Maďarsko chránilo občany EU! A nyní Německo chrání svoje zájmy na úkor občanů podřadných zemí EU, jako jsme například my, nalijme si čistého vína. tak za to asi dostane Merkelová ještě metál. EU trestá ty, kdo pomáhají Evropě a odměňuje ty, kdo Evropě škodí. Když mohla metál dostat ta fousatá německá pašeračka Carol Racketová (https://www.humanrightsatsea.org/wp-content/uploads/2019/06/Carola-Rackete.jpg ) za spolupráci s krimigranty a islámskými teroristy a za přímý útok na policisty bránící zákon, tak proč by nemohla metál dostat Makrela za ohrožování zdraví občanů podřadných zemí EU, no ne? Koneckonců, kdo ví, jak vypadá Makrela, když se nestihne oholit.

Německo ukradlo dokonce i objednané ochranné pomůcky pro Švýcarsko.

https://worldradio.ch/news/2020/03/11/germany-blocks-medical-equipment-shipment-to-switzerland/

Ale Německo je sice na žebříčku výše než čeští Untermenschen, ale ještě výše je americký Übermensch. A tak když německá firma má slibné vyhlídky na získání vakcíny na koronavirus, osloví ji přímo prezident USA, to je ta země, jež je naším nejlepším spojencem a myslí jen a jen na naše dobro a proto jí musíme být dennodenně vděčni, tak tedy prezident USA osloví dotyčnou firmu s nabídkou, ať přesídlí do USA a vakcínu proti celosvětové epidemii koronaviru vyvine výhradně pro USA (a pro ostatní vakcínu budou prodávat Američané jen za pořádné prachy – ale to jen pro dobro všech ostatních, jak jinak, že?).

Tuto informaci zveřejnil německý Welt am Sontag.

U nás pak Novinky.cz

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/dejte-to-nam-vzkazal-trump-nemecke-firme-pracujici-na-vakcine-dame-to-vsem-zni-odpoved-40316763

Ředitel uvedené německé firmy CureVac se zúčastnil setkání představitelů biotechnologických firem s prezidentem Trumpem 2.března.

Podle Welt am Sontag prezident USA učinil firmě nabídku, aby přesídlila do USA.

Ředitel firmy CureVac odešel (zřejmě byl odejit) z vedení firmy. Buď ho vyhodili na nátlak německé vlády, protože se prodal USA. Nebo ho vyhodili na nátlak USA, aby nemluvil o tom, co mu Trump nabídl (a čím mu vyhrožoval, protože to tak bývá, že se v podobných situacích nabízí jak cukr, tak bič – a Američané mají bič v obzvláštní oblibě. Jak řekl soudruh mírotvorce-nobelista Obama: USA občas potřebují někomu zkroutit ruku [aby udělal, co po něm USA chtějí a co by dobrovolně neudělal]).

https://www.welt.de/wirtschaft/article206555143/Corona-USA-will-Zugriff-auf-deutsche-Impfstoff-Firma.html?wtrid=onsite.onsitesearch

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8114015/Donald-Trump-tries-pay-German-company-creating-experimental-coronavirus-vaccine-US.html

Tuto informaci nepřímo potvrdila i mluvčí německého ministerstva zahraničí, která výslovně prohlásila:

„Die Bundesregierung ist sehr daran interessiert, dass Impf- und Wirkstoffe gegen das neuartige Coronavirus auch in Deutschland und in Europa entwickelt werden“, bestätigte ein Sprecher des Gesundheitsministeriums WELT AM SONNTAG. „Diesbezüglich ist die Regierung in intensivem Austausch mit der Firma CureVac.“

V překladu:

Federální vláda má silný zájem na tom, aby vakcíny a aktivní substance (léky) proti koronaviru, byly také vyvíjeny v Německu a v Evropě.

(Řeči o Evropě kazí jen ten „drobný“ fakt, že německá vláda jedná v jiných věcech jako obvykle sobecky. Dnes krade ochranné pomůcky. Před lety si pozvala miliony negramotných a nezaměstnatelných „inženýrů a doktorů“ ve vojenském věku a pak je chtěla přerozdělit všem ostatním zemím. Nu, Němci. To musí být nějaká přímo vrozená charakteristika německého národa tenhle talent působit rozvrat a chaos v Evropě. První světová válka, Hitler německým kancléřem, druhá světová válka, pár desetiletí klid, Merkelová německá kancléřka, pozvání milionů nelegálních migrantů, islamizace Evropy, zelené šílenství, podlézání a zvaní Turecka do EU, von der Leynová v čele Evropské komise, tragédie za tragédií...má to vůbec konec?)

Koronavirus nám všem přinesl jedno ponaučení. Velice cenné ponaučení.

V krizi člověk nejlépe pozná skutečné přátele.

A pozná vlastně i svině převlečené za kamarády.

A měl by si je také zapamatovat.

128 komentářů :

 1. 21:24
  V průmyslové zóně v Lovosicích na Litoměřicku se našly statisíce respirátorů. Na základě rozhodnutí hejtmana je převzal kraj, část zůstane v regionu.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/tilia-laboratories-sona-pekova-test-na-koronavirus-stat-babis.A200316_123139_domaci_kuce

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bylo sehráno pěkné divadlo. Šlo o ten kamion, který Němci zabavili. Po medializaci u nás, kdy v podstatě hrozil rozpad EU, byl náklad z Německa vrácen.

   Vymazat
  2. V Praze v noci přistálo letadlo s rychlotesty na koronavirus. Bez dobrých vztahů Zemana s Čínou by to nešlo, tvrdí Hamáček


   A kdo chce na Taiwan, jen ať letí, a tajwanští Číňané ať mu pošlou roušku.

   Vymazat
  3. jen tak pro zajímavost a hlavně pro mladší ročníky které to nepamatujou : Chile, president Allende , 1973 - vláda zakoupila potraviny které však šmejdi ve spolupráci s opozicej poschovávali a pak vyvolávali občanské nepokoje že vláda je neschopná - podobnost se situací v týhle kolonii je samozřejmě čistě náhodná - žééééé soudruzi

   Vymazat
  4. 8:44 Jsou i tací mezi námi, kteří si poletí pro roušku do Tibetu. Nejlépe v barvách té jejich regionální vlajky.

   Vymazat
  5. Nejnovější špinavost Německa:
   Na chemické čištění interiérů všech autobusů se budou muset i nadále spoléhat pracovníci Dopravního podniku Karlovy Vary. Záměr nakoupit ozonér, který autobus dezinfikuje pomocí ozonu, totiž nevyšel. Vzhledem k tomu, že přístroj je německé výroby, nepustili jej sousedi přes hranice.

   Vymazat
  6. Musím vás upozornit, že na Manipulátoři.cz vyšel text, která označuje podobné zprávy jako hoaxy.
   ZDE. https://manipulatori.cz/hoax-nemecko-zadrzuje-rousky-respiratory-a-jiny-zdravotnicky-material-pro-ceskou-republiku/

   Proto vás žádám, abyste uváděli i zdroje, z kterých tyto informace čerpáte. Redakce NR by těžce nesla, kdybychom šířili pomluvy o našich milých sousedech. Uvědomte si, že i ČR zabavila humanitární pomoc Číně a použila ji pro vlastní potřebu.

   Vymazat
  7. https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/koronavirus-doprava-autobus-vlak-cestujici-dezinfekce-rouska-karlovarsky-kraj.A200318_539589_vary-zpravy_ba

   Vymazat
  8. Havloidi! Kde jsou ti vaši spojenci??? Jsou tam kde vždycky byli. V prdeli!

   150 000 rychlotestů na nový typ koronaviru přivezl z čínského Šen-čenu armádní speciál. Česko chce z Číny v příštích dnech dopravit i další zdravotnický materiál, především respirátory, roušky či ochranné obleky.

   „Naprosto komická informace přišla ze Světové zdravotnické organizace, která nám poslala testy, a když dorazily do České republiky, tak jich bylo 12, slovy 12,“ zdůraznil v úterý na tiskové konferenci náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, který je šéfem Ústředního krizového štábu.

   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/letadlo-vojenske-koronavirus-kbely-cina-pomoc-rychlotesty.A200318_023411_domaci_jadv

   Vymazat
  9. „Ozonér měl dorazit ve středu, kdy jsme zároveň měli proškolit personál na práci s ním. Stalo se ale to, že Němci zásilku zabavili,“ konstatoval Lukáš Siřínek, ředitel karlovarského dopravního podniku. „Ve spolupráci s ostatními přepravci nyní hledáme alternativní cestu, jak se k přístroji dostat,“ doplnil.
   https://www.impuls.cz/regiony/karlovarsky-kraj/koronavirus-doprava-autobus-vlak-cestujici-dezinfekce-rouska-karlovarsky-kraj.A200318_091606_imp-karlovarsky_kov

   Vymazat
  10. Kdy už konečně někdo řekne, že vinen je kapitalismus. Zatímco v socialismu byly zákony ochraňující lidi práce. Všechny zákony přijaté po roce 1989 ve prospěch bohatých a kapitálu se nám nyní mstí. Nesoběstačnost prakticky ve všem. Stát je minimalizován a má velmi omezené možnosti situaci řešit.
   Česká televize není objektivní a jediné na čem pracuje je nachytat vládu na švestkách, proto nemluví o ničem jiném než o rouškách. Neuvědomuje si, nebo ano, že zdůrazňováním neschopnosti vlády problém řešit, způsobuje obavy obyvatel. Vláda šla cestou podchytit všechny nakažené i jen potenciálně a izolovat je, protože si byla vědoma nedostatku kapacit výroby ochraných pomůcek. Největší výroba je v Číně a ta je potřebovala pro své vlastní obyvatelstvo. Možn, kdyby Hřib, senátoři TOP09, piráti, KDU-ČSL nekazily vztahy s Čínou, byly by tu roušky včas.
   Chci volit levicovou stranu práce a socialismu, ale ta tu není, KSČM by se měla pochlapit.
   bv

   Vymazat
  11. Dobrý den - dovolte mi zde poděkovat redakci NR za toto upozornění, které by mělo být všude důsledně vyžadováno. Uveřejňování zpráv šířících jen paniku a nenávist, ať už jsou pravdivé, či nikoliv, by mělo být v současné mimořádné době dokonce trestné. Jestliže kluk, který ukradl kdesi v obchodě dvanáct kousků čokolády, a hrozí mu za to až osm let odnětí svobody, neboť si neuvědomil, že nastala doba mimořádná, lidem, kteří za všech okolností přilévají všemi dostupnými prostředky olej do ohně, snad aby se panika udržovala při životě co nejdéle, a nenávist stupňovala, by měli být trestáni ještě přísněji. Snad k tomu vláda konečně také přikročí - ke kontrole mediálních informací. I kdyby naši sousedé nebyli milí, ale naopak nemilí a škodliví, všechny pomluvy a verbální lynč je jako vendeta - nikdy to neskončí jinak, než tragicky. A to přece nikdo nechce, nebo snad ano?

   Vymazat
  12. Kdy bude potrestán majitel firmy, za šmelinu s rouškami v Lovosicích? Tady není co řešit, za 3 dny zasedá soud jdeš "bručet" a od tohoto okamžiku bude v ČR klid. A Milión chvilek si mohou nakoupit sáňky na příští zimu.

   Vymazat
  13. 10:01 Pane Dvořáku, to nejsou hoaxy. Před chvílí skončila tiskovka vlády, na které šéf krizového štábu pan PRYMULA říkal, že v několika případech nám byl zabaven zdravotnický materiál.

   Vymazat
  14. 11:15
   A to že jsi idiot je taky pomluva nebo realita?!☺

   Vymazat
  15. Faktem je, anonyme 14.09 - že nenávistníků, jak se na diskuzích, zejména pak na serveru novinky.cz ukazuje, je mohutná smečka! Asi by si měli vzpomenout,jak velké množství těch samých blbců si v roce 1989 radostně utahovalo opasky ne o jednu dirku, ale rovnou o tři, a jak nadšeně olizovali vládě ODS dveře, protože byli oblbováni příslibem, jak dobře se budeme všichni za pár let mít, všichni budeme podnikat, vláda všem pomůže a tak dále. Kdo by se byl rozpakoval utáhnout si opasek, snad by ho byli mlátili. Situace byla asi tak do týdne od vyzvánění stejná jako dnes, obchody prázdné, všude zavřeno, divadla, kina, taneční zábavy - nikde nic, všechno skončilo a hurá budovat demokracii! Že jste nekvičel o idiotech, vy nevychovanče, když začali umrzat první bezdomovci? To nikomu tady z té smečky, která se dnes třese strachy u počítačů o své nicotné životy, zatímco je dobře zajištěna důchodem, nevadilo!Jak je to možné? Kdyby vám přestali vyplácet důchody, tak se poděláte! To se vám to tady blafe, když vám nic nehrozí, stačilo vás postrašit jakousi nákazou, a chováte se jak blbci! Úplná heydrichiáda - zas se Čecháčkové ukazují v plné parádě! Stříleli by lyžaře, zlodějíčka s čokoládou, každého, kdo nemá zabalený čenich - a ještě nedávno jste tady řvali, jak vám vadí zabalené obličeje muslimských žen! Jste jenom smečka psychopatů tehdy jste naletěli na sliby, dnes na strašení a hrůzu ze smrti ( myslíte, že jinak jste nesmrtelní?) ale všem byste jen škodili - to vám dělá náramně dobře. Proč mi nadáváte idiotů, vy mizero nevychovaný? Myslíte si, že redakce by měla podporovat šíření sprostých a neověřených pomluv, a pak by jim hrozil trest za šíření pomluv? To je trestný čin, ale to je plácalům u počítačů jedno. Dřepí a plácají, hledají, jen koho napadnout a urazit. To je přesně vaše parketa - nic víc!

   Vymazat
  16. 16:20
   Tak ještě jednou:nejsem důchodce a ještě dlouho nebudu,o hygieně víš ÚPLNÝ KULOVÝ a jestli se Ti ty havlopussynko v Čechách nelíbí,táhni se nechat obohatit opoodpadem do Afriky,tam ty svoje mOUDra můžeš tapetovat na palmy!!!!!Čest práci!☺ Redakci díky za o šíření mé odpovědi.

   Vymazat
  17. P.S.
   A zapamatuje si:IDS pohrdám od začátku a klíčem jsem nezvonil,mám mozek a DŘÍV BYLO LÍP!!!!☺

   Vymazat
  18. O zrade nejpodlejsi...
   Nepredstavitelnou dlouhou a nekonecnou porobu germanu habsburskych jsme prezili nejakym zazrakem. V Preziti v tech nejhorsich dobach pomahaly take putovni divadla, ktera svym usilim nedaly zahynout nasi Ceskosti. Ochotnici, amateri, herci, autori a tvurci za velmi tezkych podminek, bez budoucnosti , casto za ubytovani a veceri /rikalo se hladovej jako herec/, cestovali i pronasledovani germany a spolutvareli zaklad k dnesku jeste pred nasimi buditeli.
   Mluvili cesky, prednaseli a ucinkovali v cestine a TVORILI ZAKLADY NASI DNESNI EXISTENCE a originalni KULTURY..Bojovali proti silam Temnot a zaniku..
   O Nasi identitu ,co jsme /take co nejsme/, jak mluvime a jak zijeme, uprostred svych spoluobcanu a v nasi krajine..Obetovali casto i sve zivoty a existenci.
   Milovali Cechy a cestinu a svuj narod.
   Dluzime jim hodne a ten dluh muzeme snizit tim ,ze budeme zit a pokracovat v jejich usili, v jejich stopach v tom o cem snili, realizovali, ve vire v preziti , zachovani a budoucnost naroda ..
   Tak ucta a poklonit se tem neznamym hrdinum je zde na miste. Prave Tohle mluvi hodne o nas.
   A nezradit ani jejich odkaz.
   Pro ty "dalsi" pak mame pohrdani a v pekle je pro ne vyhrazene zvlastni, nejhorsi misto..
   Oddeleni nejhorsich trestu, pro chamtive zradce.

   Vymazat
 2. Krize holt odhaluje charaktery.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zcela určitě Pavle - jen se podívejte občas na diskuze, zejména pak k takzvané publicistice, kterou produkuje server Novinky.cz - co tam diskutuje za charaktery.

   Vymazat
  2. Blbeček trolíček 11:17,aúhlas, viď. tvoj.

   Vymazat
 3. A kde jsou ty pindy, že vir vyvinuli Američani proti Číňanům? A že to byly pane elaboráty! :-) No nic, aspoň plivneme lež na Německo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou tady:

   http://www.novarepublika.cz/2020/02/koronavirus-jaka-hra-se-hraje.html


   http://www.novarepublika.cz/2020/02/koronavirus-jaka-hra-se-hraje-dil-ii.html

   http://www.novarepublika.cz/2020/02/koronavirus-nic-nevime-jiste-mozna-je.html

   http://www.novarepublika.cz/2020/02/koronavirus-je-to-biologicka-zbran-kdo.html

   http://www.novarepublika.cz/2020/03/koronavirus-mnoho-povyku-pro-nic-nebo.html


   A malý historický exkurz zde:
   http://www.czechfreepress.cz/amerika/historicky-exkurs-pokusy-usa-na-lidech.html


   8-)


   Ale vím, že vám jako EU-Brusel-US-Berlín svazákovi stejně oči neotevře vůbec nic. I kdyby vám makrela osobně močila do úst, tak vy budete vykřikovat, že to šampaňské ze západu je super

   Vymazat
  2. 22:27 Agente Pepku, máte to marné, už to vylezlo ven a USA za to zaplatí: "Ředitel CDC přiznal před americkým kongresem, že v USA umírali lidé na Coronavirus dlouho předtím, než virus propukl v Číně! Česká špičková bioložka v rozhovoru šokovala, když potvrdila informace Aeronetu, že Coronavirus má zjevně laboratorní původ a nevznikl přírodní cestou! Mluvčí čínského ministerstva zahraničí obvinil USA, že virus do Wuhanu zatáhli američtí armádní sportovci minulý rok v říjnu! Virus podle Číňanů pochází z vojenského laboratorního výzkumu laboratoře NAMRU-2 v Silver Spring v Marylandu! Mike Pompeo obvinění ze strany Číny ostře odmítá, že USA to nebudou tolerovat!"

   Vymazat
  3. 8:24 Přesně! Tady je o tom článek:

   https://aeronet.cz/news/video-reditel-cdc-priznal-pred-americkym-kongresem-ze-v-usa-umirali-lide-na-coronavirus-dlouho-predtim-nez-virus-propukl-v-cine-ceska-spickova-biolozka-v-rozhovoru-sokovala-kdyz-potvrdila-info/

   Kongresman Harley Rouda:
   "takže lidé mohli umírat ve Spojených Státech na něco, co se mohlo zdát jako chřipka a ve skutečnosti to byl koronavirus, nebo-li Covid-19?"

   Robert Redfield, ředitel CDC:
   "Některé případy byly dnes diagnostikovány tímto způsobem"

   Vymazat
 4. Až člověka mrazí, když to čte černé na bílém.

  OdpovědětVymazat
 5. A co teď dělají pražská hovada Hřib, Kolář a Novotný. Nebýt Babiše, tak se třesou strachy u dveří americké ambasády. Amíci totiž když přijde krize, tak lokaje a pohuňky odkopnou.

  OdpovědětVymazat
 6. 22:27

  Tak si teda počkejte. Bude to ještě veselý, protože Kongres USA prý zakázal dočasně vývoj těch biologických zbraní do doby, než budou moci býti lépe kontrolovány v celém procesu výzkumu.
  Ostatně česky třeba tady: https://www.pokec24.cz/politika/koronavirus-je-konstruovan-jako-biologicka-zbran/

  Nerad taková slova používám v jakémkoli příspěvku, ale snad to cenzor pro jednou odpustí, ale jste pouze magor, pane "Hřibe". (Mám na mysli slovo "Hřib")
  1. Proč by Číňané vyvíjeli virus proti svému obyvatelstvu? Za cíl by přece měli mít Ameriku nebo aspoň tu Evropu, ne?
  2. Pro koho měla být tato situace výhodná? A vlastně nebude tomu nakonec tak?
  3. Kdo má celou armádní divizi (s nejednou laboratoří!) pro výzkum virů "určených pro Asii"? A další jsou pro jiné oblasti.
  4. Proč jsou podobné laboratoře jsou i kolem dnešního Ruska, např. v Gruzii, Kazachstánu nebo na Ukrajině? Myslíte si, že to by se nám vyhnulo?
  5. Proč v USA mlčí o prvních příznacích onemocnění koronavirem a svém území? A nezapomeňte, že oni nemají ani na tak slušné celkové úrovni zdravotnictví jako my (kupodivu sice z posledních sil, ale stále na slušné).

  Pokud si chcete hřát svoji "takovou názorovou" polívčičku, dělejte to raději až po skončení akcí s koronavirem, i když i pak vám bude věřit jen "váš" pokrevní lepšoid a samolibec.

  Pokud chcete vědět, jak se má asi tak chovat stát v případě takovéto epidemie, můžete si rusky přečíst třeba: https://pandoraopen.ru/2020-03-17/reakciya-kitajskix-predpriyatij-na-epidemiyu-koronavirusa-v-knr/

  A jsem zvědav, jestli si nasadíte případně masku z dovozu z Číny. Německo a USA se na vás, vy jeden jejich milovníku, ... (došel mi "inkoust").

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maska z Číny by měla být pod jejich úroveň. Oni si omotají kolem huby tibetskou vlajku.

   Vymazat
  2. Hřib šaškoval před kamerami v roušce. Hned další ráno náš starosta, jeho spolustraník, vyhlásil totéž zde. Roušky tu nejsou už 14 dní, situace v jejich dodávce se nelepší. Lidi si pomáhají svépomocí.
   Zdejší pacient "zero", jistý pan M., člen místní podnikatelské elity, si byl už v době ohrožení zalyžovat v Alpách. Potom šel na ples a známým hrdinně oznamoval, že na NĚJ nařízení nějaké vlády neplatí. Svým frajerstvím vyřadil z chodu celou místní profi jednotku hasičů (jeden z nich byl na tom povedeném plese a s panem podnikatelem vedl řeči), minimálně jednoho praktického lékaře a zdravotní sestry. Město je rádo, že má mezi svými občany takového sekáče....

   Vymazat
  3. Myslím si, že ten člověk je trouba. V dnešní době a takové řeči? Asi neví, nebo zapomněl, že byly doby, kdy se povinně nosily pionýrské šátky ( vláda nařídila) a na každém okně městských bytů byly přidělány malé konzole na vlajky. A když byly státní svátky, musely vlajky ve správné barvě v konzolích být, ať byl soukromý názor a postoj obyvatelů bytu jakýkoliv. Vlajky se kontrolovaly, v kterém okně nebyla vlajka, udělal se zápis, a nastaly problémy. Protože problémy nikdo nechtěl, dal každý přednost vlajce - konečně - kus hadru sem, nebo tam. Dnes je obdobná situace - vláda nařídila hadr na ústa, bude hadr, ať máte názor jakýkoliv, ať jste zdraví jako řípa, ať se vůbec nebojíte nákazy, neboť máte imunitu v pořádku, nejste stařec, nemáte nemocné srdce ani cukrovku. Takže ten dotyčný byl trouba, a zbytečný frája, a jestliže patří k místní "elitě" - tím větší trouba. Přece musel vědět, že si místní lid proti sobě popudí. I když vůbec nemá koronavirus ani chřipku, bude na černé listině místních hypochondrů, a jak známo, občanská nenávist se neodpouští nikdy. Ten trouba teď aby se odstěhoval - no, snad má kam. Že nedržel hubu a krok -to se teď totiž zase musí. Jak se jmenoval ten film s Labudou - "Návrat starých časů?" Tak nějak.

   Vymazat
  4. proboha ve kterém státě jste žil mám72 let a nic podobného na moravě si nepamatuji

   Vymazat
  5. 11:29. Blahopřeji Satanovi k tomu nadstandardnímu hodnocení. Autor musel být určitě podplacen, když napsal tu pochvalu, že je trouba. Stav je daleko, daleko kritičtější!

   Vymazat
 7. Žasnu, oni nás Němci zase oholili ? Napřed nám šlohli pohraničí i s pevnostma, teď zase roušky. Kde se to v nich pořád bere, původně chtěli nějakou tu kolonii v Africe a nakonec našli jednu hned vedle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen jiná metoda v "konečném řešení".

   Vymazat
  2. No a ostatní tradiční spojenci, ti teď už jenom hlídají, ale tentokrát v čele Německem, kdy se loď začne potápět, aby nás v rámci záchrany Evropy, zase mohli hodit přes palubu.

   Vymazat
  3. 6:54 - nemůžu si pomoct ale mám takovej pocit že ta "neschopnost soudruhů v eurosojuzu" byla záměrně proto aby se to co nejvíc rozšířilopo evropě - ono totiž když tady lidi nadávaj na ty naše "politiky" že jsou neschopný tak jim říkám že se pletou a ti zmetci nejsou neschopný ale všehoschopný

   Vymazat
  4. Není třeba šířit paniku, spojenci nám pomohou. Pomohli nám v roce 1938 a pomohou nám určitě i nyní. Oni se nezměnili.

   Vymazat
 8. 23:31 - (5) mate spatne informace pane ! Americane nemlci !
  Ohlasili prvnich 100 mrtvych a rekli, ze nejvice postizen
  bude New York.

  Uzavreli hranice a nikdo z Evropy nesmi pricestovat do Ameriky.
  Autority prikazaly zvysit zasobovani potravinami, ale snizit prodejni dobu.

  $ 80 billionu (jeden billion po americku je
  1000 x million) !
  - Je prvni dollarova injekce na pomoc lidem , kteri jsou positivni na virus.
  Je mobilizace zdravotniku vsech stupnu a rozsirovani nemocnicnich luzek.
  Zavreli restaurace, bary, knihovny a skoly ! Zrusili turistiku a zadaji po lidech, aby zustali doma.
  Zrusili sportovni hry.

  Jak dlouho tento chaos bude trvat nikdo nevi, ale vyskum virusu jede na plno.

  AMERICA JE SILNA a America boj s virusem vyhra.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amerika je silná akorát na to, aby někde ve světě udělala bordel a zabájela tam místní indiány, to ano. Koronavirus ale právě na příkladu samotných USA ukáže, co to znamená, když lidé této tzv. "bohaté" země nemají žádné zdravotní pojištění! Ano, město New York je opravdu připravené, již zakoupilo dva milióny plastových vaků na mrtvoly!

   Vymazat
  2. Copak si někdo myslí, že to tentokrát USA projde? Citát z VT: "Od 11. září 2001 jsme vydali 100 miliard dolarů na výrobu ofenzivních biologických zbraní, říká profesor Boyle a dodává: Odhadovaný počet 13 000 vědců ve 400 laboratořích v USA i v zahraničí plní program vývoje a výroby nových kmenů zabijáckých bakterií, odolávajících vakcinaci."

   Vymazat
  3. ... zvláště když to provede na úkor jiných. To už známe, lulane.

   Vymazat
  4. Pro 1:16
   Jenom se s tou Amerikou docela neposer. Bože můj, kdy už takový sráči přestanou kydat o americe a začnou se start o současnou situaci tady.

   Vymazat
  5. Odpověď zřejmě Ho.nolunolulovovi 1:27
   Milujte Ameriku, líbejte Ameriku, ale já psal o něčem jiném. O prvních skutečných pacientech a stavu jejich zdravotnictví v přístupu pro všechny. Je podezření, že pacient "nula" byl již v loňském roce. Jinak si tam, můžou do zdravotnictví, při vší úctě nacpat třeba tu břidlicovou ropu všechnu. Průběhu to příliš nepomůže, pokud nebude lék přímo vhodný a prakticky stoprocentně účinný.
   Boj určitě bude vítězný, ale otázka pro kolik lidí ...
   A ty vaše počty si nechte, my je známe lépe a nemusíme si pomáhat při počítání "navyšováním" pojmenování hodnoty a dělat z toho bůhví co. Ale to si nemůžete pamatovat, protože jste nejspíše pod plnou parou ...

   Vymazat
 9. 700 kusů roušek předali zástupci vietnamské komunity nemocnici ve Znojmě.Ušili je živnostníci, kterým vládní nařízení zavřelo živnost. Ale my zas máme milion chvilek!
  (Seznam)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Páni politici se začínají obávat, že dnes nejsou v centru pozornosti, tak už zase začinají kopat do kotníků. Mluvčí jim právě dělá pan Pečinka v rádiu. Prymula prý nemá prověřeni pro seznmámení s tajnými státními informacemi, obsazení skladu roušek nebylo demokratické. Já věřím neprověřenému specialistovi víc, než prověřenému hluopákovi. Děkuji Reflexu, za pindy a "vykomunikování" situace, ale Vietnamci jsou mi milejší. Doba je zlá, každý si může vybrat, z toho co dnes konečně vidíme Who is who.

   Vymazat
  2. No a teď si představte, že by tenhlensten milióón ušil milion roušek... Jak je vidět, ani je to nenapadlo. Řídí se s největší pravděpodobností heslem jen ať je jim co nejhůře, podobně jako "sudeťáci". Skvělá společnost. A už teď "startují" sice nesmělé, ale už, pokusy o další pomlouvání vlády. A po skončení to bude naplno.

   Vymazat
 10. "Kolik znáte herců, kteří..." Ale vždyť to je elita národa, proboha! Tito lidé řídí stát, řídí chod dějin. Snad byste nechtěli, aby Anna Geislerová s jejím brilantním intelektem, bez něhož byste nedokázali přežít ani týden, bydlela v nějakém debilním paneláku. Nevím, jestli tento článek není urážkou cti. Herci si svůj příjem zaslouží, vždyť si ho vydělali. A pokud mají ekonomické problémy, stát je povinen svou elitu dotovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic naplat, dnes jsou garderobiérky divadla víc platné naší zemi, než pan imprestrio Hrušínský jr.

   Vymazat
  2. ...klidně ať umřeme ale o prachy se připravit nedáme! Máme na ně přeci nárok!!!

   Vymazat
  3. Ironie je dobrá věc. Horší je, že oni si to tak představují.

   Vymazat
  4. J.H. poopravím. Myslí vážně!

   Vymazat
  5. Chybí nám tu Pan herec J.Werich ... protože, když nebude cuketura, nebude ni napnelizmu...

   Vymazat
  6. Nevěřím, že 5:03 to myslí vážně, tak velký debil s tak malou mozkovnou to přece jen nemůže být. Jako fór na pražskou kavárenskou flákárnu je to ale dobrý. Víte proč u nás byli v minulosti umělci avantgardou národa? Protože se starali o kulturu a často jim kručelo v břiše. Víte proč dnešní kulturtrégři v Česku jsou retrogardou? Protože se starají o růst svého panděra a konta a umění pro lid, to jsou poskakující autobusy, sochy v podobě zhroucených penisů a vyhnilých mozků a Voskovcové, Werichové, Štěpánkové, Marvani, Plachtové, Podvaloví, Kubelíci... dávno jest tomu, co dozněla v českých zemích kultura a byla nahrazena pražskou kavárnou a miliony úchylek!

   Vymazat
 11. USA nemá ze svého pohledu ve světě žádné přátele, kamarády, spojence. Jen někteří z nás vidí v Američanech naivně spojence. Amerika vidí státy úplně jinak než její přátelé, i zde prezentovaní. Na své ,,spojence" klidně uvalí cla, sankce, prostě jim v případě potřeby zakroutí rukama, přítel nepřítel vsjo rovno. Své zkušenosti mají naší vojáci z Afghanistanu jak se k nim Američané chovali. Jednoduše řečeno, koza měla přednost před českým vojákem. Až se nebudou bát postihu, však se rozpovídají jak vypadá současné přátelství ve zbrani. Není jenom Obrtel, který prozřel, někomu to trvá déle. A ti co tu v diskusích neustále obhajují Ameriku? Přeju jim ji!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak řekl Kissinger:
   Být nepřítelem USA je nebezpečné.
   Být přítelem USA je smrtící.

   Vymazat
 12. SQĚLE TO SNAD NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ

  OdpovědětVymazat
 13. No vidíte nakonec z epidemie vyjdou nejlépe zahalené od vlasů po paty arabské ženy Mohamedánky. U nich nemá koronavirus nejmenší šanci!

  OdpovědětVymazat
 14. Víte čeho se bojím? Až hééérečka Holubová ten virus dostane, že bude jezdit po domovech důchodců a jejich obyvatelům bude recitovat básně...!

  OdpovědětVymazat
 15. Na západ od Aše NIKDY neexistoval věrný spojenec. Nejen pro nás.

  OdpovědětVymazat
 16. To je snad naprosto jasné skopčák a koblihář nemůže být přítel „podřadných" Slovanů. Na seznamu blije jezuita jak to populisté nezvládli ale opak je pravdou globalizace nemůže fungovat.

  OdpovědětVymazat
 17. Neuvěřitelná "pomoc" hnědých milionů úchylek? Porušit karanténu:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Porusit-karantenu-demonstrace-v-Praze-U-Milionu-chvilek-to-vre-i-ted-Planuje-se-odplata-617326

  Migranti mají koronavirus:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Migranti-maji-koronavirus-A-Afrika-zavira-hranice-K-cemuz-Stefec-rika-toto-Nekorektne-617325

  OdpovědětVymazat
 18. Kalousek už určitě doma šije roušku z tibetské vlajky.
  A bere kapky, destilované z yačího trusu, posvěceného dalajlámou.

  OdpovědětVymazat
 19. Německo ukradlo objednané a zaplacené ochranné pomůcky. Postižena byla Česká republika.No oni - ehm - zadržali aj pre Slovensko, neukradli, len ... no, perlička dňa - v USA je nedostatok toaletného papiera, tak isto u nás - je to fakt, žiaden hoax - globálne sa papier minul -

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čína potrestala země, které se spolupodílely na vývoji koronaviru zatím jenom zastavením dodávek toaletního papíru :-)

   Vymazat
  2. 10:21 Dost dobrý.

   Vymazat
 20. Vidím, že se tady nic nezměnilo. Smyslem těchhle stránek je jen neustále vzbuzovat a podporovat nenávist všemožných frustrovaných jedinců. Německem počínaje, přes EU a USA a celý Západ až po umělce, "kavárnu" apod.
  Neštítíte se k tomu zneužívat čehokoli, dokonce i tohohle neštěstí v podobě pandemie.
  Zajímavé je, že zde v té záplavě nenávistných článků nebyl ani jeden jediný kritizující Čínu, hlavního viníka tohoto celosvětového bordelu.
  Doufám, že jste na svou "přínosnou" činnost patřičně hrdí.

  Nečekám, že tento příspěvek zveřejníte, protože, jak jsem se již přesvědčil, zde se zásadně zveřejňují jen příspěvky souhlasící s články, potažmo názorem redakce. Navzdory prázdným žvástům o svobodě slova a boji proti cenzuře sem redakce jiné příspěvky zásadně nepouští. Všechny ty řeči o svobodě a demokracii, kterými se zaštiťujete je jen jedna velká lež a podvod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaké nenávistné články? Co tím myslíte, osobo? Dejte příklad, který že ten článek je nenávistný!!!

   Když ukáži prstem na zločince, to není nenávist ale služba spravedlnosti a lidské komunitě.

   Nemůžeme za to, že jste omezený, propagandou zpracovaný človíček, který není schopen vlastního samostatného myšlení, že nejste schopen zvažovat a třídit informace a že svoji omezenost navíc veřejně hlásáte.

   Neurážejte redakci a autory článků. Spíš se pozastavte nad sebou. A nenapadejte a nepodsouvejte lidem, kteří jsou zkušenější a bystřejší než vy! Čau.

   Vymazat
  2. 10:07 no vidíte, tak jste sem napsal sem svůj názor, zbytečně dlouhý, je mimo téma článku a jenom tu zabírá místo. Proč by měl někdo z něčeho vinit Čínu, když původcem toho svinstva je i v tomto případě vaše Říše zla? Mnoho slov o ničem :-)

   Vymazat
  3. Sherwood Ross: 13 tisíc vědců smrti plní bioválečný program USA
   http://www.czechfreepress.cz/amerika/sherwood-ross-13-000-vedcu-smrti-plni-biovalecny-program-usa.html

   Vymazat
  4. 10.07 Redakce N.R. ti poskytla medvědí službu. Otiskla tě, naproti tvému očekávání! Snad by pro tebe bylo lepší, kdyby to smázla... Taky čau.

   Vymazat
  5. Jistě by se tu objevily i pozitivní reakce, kdyby politici vytvářeli podmínky pro to, aby se neobjevovala jen negativa. Ta se ovšem objevují vždy když politici vládnou blbě. Nakonec si myslím, že podobná situace by nastala za vlády kohokoliv jiného. Máme přeci kapitalismus.

   Vymazat
  6. Ano, též považuji za správné, že tento názor byl zveřejněn, protože tak jsou nám jasné názory některých našich spoluobčanů. Nenávistný článek nebyl na NR ani jediný - pokud jde o nenávistné diskuze, je to samozřejmě jiné,pokud jde o nenávist. Například anonym 10.07 - jak je šířením nemoci vinna Čína? Že byla první na ráně s rozšířením této nemoci? To je jen věc výběru toho, kdo toto svinstvo vyrobil za účelem vydělat na jeho rozšíření, tedy na občanské panice, a ochraně občanů. A ve prospěch redakce je třeba říci, že většina příspěvků schválena a zveřejněna je, s výjimkou sprostých, urážlivých, oplzlých, dementních, a zcela od věci pokud jde o článek - jaké do diskuzí nepatří, neboť vyjadřují duševní postižení diskutujícího jednince, nikoliv svobodu jeho verbálního projevu.

   Vymazat
  7. Koníku přesně tak. Myslíš, že kdyby tady vládl debil blok, že by měl připravené roušky na skladu pro celý národ? Akorát by se předváděli jak krocani a skutek by utek.

   Vymazat
  8. V r. 1989 byly ve skladech CO masky pro všechny občany. Za následujících vlád lidovců ODA a ODS byly sklady rozkradeny ...

   Vymazat
  9. 10:07 byl jste zveřejněn a je to dobře.Váš příspěvek a vaše rozčilování je úsměvné a svědčí o flagrantní neznalosti a o celkové myšlenkové zapouzdřenosti.

   Vymazat
  10. To nebylo jen o skladech CO. Výrobu v ČSSR zabezpečovaly národní podniky a výrobní družstva. Většina těchto n.p. a v.d. měla zpracován plán přechodu na válečnou výrobu. Nejen zpracován, ale i materiálně zabezpečen. Nebyl tedy problém, v případě krizové situace, přejít ve velmi krátké době na výrobu např. roušek či respirátorů. Bohužel, to bývalo.

   Vymazat
 21. Dovolil bych si tady všem diskutujícím, kteří tak zarputile věří nejnovějším pověrám, jak strašně se mají bát a bránit, rozhovor s odborníkem, uveřejněným v tištěných zprávách Seznam.cz ( umístěných nad bulvárem novinky.cz) a sice opravdu odborníkem, ne angažovaným politickým činovníkem. Z toho rozhovoru se všichni dozvědí, že jde v podstatě o chřipku, která vždy udeří ve stejné době, už desítky let se tak děje, příznaky má vždy stejné, a starší lidé na ni umírají, i pokud se dostanou do nemocnice včas, z důvodu, že už mají řadu jiných zdravotních problémů. Vždy jde o zánět horních cest dýchacích, zánět průdušek, a posléze i zápal plic pokud se toto přechodí, a zdůrazňuje, že relativně mladší a zdraví lidé, když si zakašlou a smrkají, bolí je celé tělo, mají na pár dnů zalézt do postele, pít čaj s medem a nechat to koňovi. Všechno odezní samo. Vždycky to tak fungovalo - proč se z toho teď dělá takový humbuk není zcela jasné, i když například roušky jsou v chřipkovém období užitečné, alespoň se to nešíří tak intenzivně. Rozhovor zmiňuje, že o chřipce se v podstatě nic neví, a zkrátka ji musíme strpět, a každý se má sám nějakým způsobem chránit, starší lidé opravdu nemají chodit zbytečně mezi davy lidí v obchodech a jezdit MHD ( což dělají rádi a často, zejména v obchodní a dopravní špičce, kdy s hůlkou v ruce se derou na volná sedadla). Takže - současnou politickou pandemii nelze rozumně pochopit proč se děje, pouze pokud je pravdou, že americké laboratoře podobná svinstva dlouhodobě vyvíjejí a pak testují na najatých lidech v chudých státech,(nejčastěji Afrika) kde za to jejich vládám dobře zaplatí, a stejně pak testují i protilátky, je to jen o tom, aby vydělali lékárenští šmejdi - lidské zdraví se totiž zvrhlo na špinavý byznys -to jste si nestačili všimnout? Takže všichni politici asi dobře vědí o co jde, proto ta nezvyklá péče o lidi, na jejichž problémy se jinak léta kašle, a není třeba, kromě roušek, které jsou rozumné, zavírat obchody, zakazovat procházky venku a podobné špumprnágle. Občané jsou informováni, roušky k dispozici -proč k tomu tohle divadlo? A ještě je tam jeden podobný článek odborníka - přečtěte si to!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak se ten opravdový odborník jmenuje ?

   Vymazat
  2. Díky za reflexi, ale mohl byste upřesnit, jak se onen článek, jenž mimo jiné koresponduje s mými názory na to, co se dnes děje, jmenuje a jak se jmenuje jeho autor. Opravdu rád bych si jej přečetl, ale bojím se, že jej na uvedeném místě již nenajdu.

   Vymazat
  3. Ten článek je pořád na serveru Seznam.cz - jsou to zprávy tohoto serveru, někdy velice rozumné, na display počítače je umístěn nad serverem novinky.cz, články tam zůstávají v rámečcích několik dní,proberte se tím, a najdete je - budete mít duševní klid, přestane se vám zvyšovat tlak - možná že media po internetu šíří strach a paniku schválně - počty nově nakažených - kde jsou počty negativních a uzdravených? Asi mají starší lidé zemřít na mrtvici v důsledku zvýšeného tlaku, jak se neustále u počítačů vztekají. V podstatě - by příčinou byl taky koronavirus, ale zase jinak. Z hrůzy z možné nákazy a ze vzteku na ty, kteří ten strach nesdílí, dotyčného trefil šlak?

   Vymazat
 22. Aspoň vidíte kolik je posraných lidí.

  OdpovědětVymazat
 23. Včera jsem četl na slovenském serveru, že frickové nezabavili jen náš kamion se zdravotnickým materiálem, ale úplně stejně i švýcarský, slovenský, rakouský a polský. Prostě "přátelé a naši milí sousedé" si opět myslí, že jim patří celá Evropa a mohou krást kde chtějí a co chtějí. Jaké to překvapení. Proč to ale dělají, když ta jejich babizna říkala, že se prostě nakazí a nic to přeci neni. A ještě dotaz kolik roušek, testerů, respirátorů a dezinfekce už sehnali Bartoš, Hřib, Fiala, miliardář Bakala a další opoziční demokraté a zbohatlíci? Dočtu se to někde?

  OdpovědětVymazat
 24. Není toaleťák? To je proto, že je tolik posraných lidí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale přesto bych s vámi polemizoval lado - je rozdíl mezi člověkem posraným a poserou. Člověk posraný, tím se myslí takový, který se z různých důvodů pokálel vlastní, případně i cizí stolicí - tento problém toaleťák vyřeší, ale na poseroutkovství nefunguje nic. Poseru nic nevyléčí ani nepřesvědčí, a protože poserů jsou mraky, je to v ČR takové, jaké to je.

   Vymazat
  2. Tak to máme dvě kategorie. Třetí se po.ere teprve až bude vykazovat pozitivní test na koronavirus.

   Vymazat
  3. 10:48 toaletní papír přestala Čína dodávat do nepřátelských zemí, v první řadě to jsou dodavatelé a šiřitelé Covid-19, tj. USA, Kanada, Velká Británie a Austrálie (nejvíce se to již projevilo v Austrálii, protože nemají svého výrobce). Na Česko soudruha piráta Hřiba dojde ve druhém sledu :-)

   Vymazat
 25. ...nemecko ukradlo zdravotný tovar aj slovensku a rakusku ..

  OdpovědětVymazat
 26. Poradíte? ----- ----- Na nové stránce našeho MZCR- onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19 zavedli až "překrásně vyzdobené" grafy počtu testovaných a infikovaných. Na předchozí verzi kterou zrušili byla také informace kolik z nakažených již onemocnělo, a kolik těžce. Považuji to za záměrné "mlžení", neboť mnoho z nás už ví, že někdo z infikovaných nemusí mít ani příznaky, ani onemocnět, někdo ve dlouhé inkubační době teprve onemocní, někdo již nemoc má, a důležitá informace je kolik je těžkých případů. A kolik zemřelo. Kde se to dovědět? Znáte někdo adresu? Poraďte.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 27. Pro neiformovaného 10:07 https://www.facebook.com/miroslava.agnesova/videos/221657205697149/
  USA přinesly COVID-19 do Číny s Fake Army Team pro vojenské hry.
  https://beforeitsnews.com/awakening-start-here/2020/03/breakingexclusive-us-brought-covid-19-to-china-with-fake-army-team-for-military-games-evidence-mounting-13019.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šíříte naprosto ničím nepodložené fejzbůkové bláboly. Mající naprosto stejnou hodnotu jako když já budu tvrdit, že nákazu rozšířily Rusové. Což by dávalo i daleko větší smysl, protože v Rusku mají nakažených minimum.

   Dokud se Čína nechytí za nos a nepozavírá ty své středověké tržnice a dokud jim užiteční idioti nebudou pomáhat šířením konspiračních nesmyslů, tak tu do 10 let máme od nich další šmakuládu, třeba ještě 100x horší..

   Vymazat
  2. 14:52
   V INDII a u opiodpadu není středověk,ALE PRAVĚK,ynteligente!!!!☺

   Vymazat
  3. 14:52 milý pane, tak pozor na ústa. FB je nástroj vyvinutý pro potřeby americké CIA, tak se tento nástroj nesnažte hanobit, nebo vás Hamáček vytahá za vlasy, za stávajícího stavu mu to zákon totiž umožňuje :-)

   Vymazat
  4. A co si myslíte, že šíříte vy anonyme 14.52? Vy zde šíříte seriozní poznatky a objektivní názory k článkům? Opravdu si to myslíte? Tak to jste hodně domýšlivý.

   Vymazat
 28. Michale Brente, styďte se za tu vaši lež, nic z toho není pravda, jen se divím, že tohle dokáže zveřejnit tak " pravdivá " NOVÁ REPUBLIKA!!!
  Tak jako vše, jen lež a hoaxy, DVOŘÁKU CO TY NA TO!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dej si mokrý ručník na tu sovu nemocnou hlavu. Na dnešním poledním brífingu o zabavování našeho hygienického materiálu mluvil i prof. Primula - šéf krizového týmu. Sakra, proč musíš být takový pitomec?!

   Vymazat
  2. Z pravdy řečené v nevhodný čas (pro některé mentálně opožděné tzv. hoax) praskne Běžci žilka. No, a bude pokoj...

   Vymazat
  3. Běžče, vysvětlete nám, proč vám lidi nevěří a proč vás nemají rádi? Vás to asi netrápí. Čím jste se ušpinil? Čím to je, proč většina lidí za vámi vidí špinavost.

   Vymazat
  4. "Hejtmanka také uvedla, že ačkoliv se kraj nespoléhá pouze na státní pomoc, nedaří se respirátory a roušky sehnat. Kamion mířící s ochrannými pomůckami z Německa do Středočeského kraje byl na hranicích zastaven a zabaven na základě nově platného zákazu vyvážení těchto věcí ze země. Středočeský kraj, tak jako i jiné kraje se potýkají z nedostatkem ochranných pomůcek pro lékaře v první linii, tahle zásilka z Německa měla pomoci. Německo, tak jako ČR zakázala veškerý vývoz respirátorů a roušek mimo svá území."

   Zdroj: čtk a hejtmanka Stedočeského kraje

   Vymazat
  5. Jenomže v takovém případě je asi nutné zajímat se kdo vydal takový příkaz, jestli ty kamiony nebo auta měly povoleno hranice přejet, a jestli nebyly zastaveny a zadrženy oprávněně. Nechápu, proč si tolik lidí výslovně libuje jen v osočování, pomluvách a nadávkách - jim je úplně fuk, jestli to, co čtou od nějakého blba, který to napíše, je pravda nebo ne - kdyby tady někdo napsal, že v Německu se dělají roušky z kůže nemluvňat, taky by tomu tihle duševní zmrzačenci věřili?

   Vymazat
  6. 15:06 kachna,kachna už zase blouzníš

   Vymazat
  7. Jsem Brand ne Brent, milá "indická pěško".

   Brent je ropa.

   A Trent řeka v Anglii.

   A co se týče toho, že bych se měl stydět - ukažte, kde konkrétně lžu. Vše jsou informace z veřejně dostupných zdrojů z mainstream médií.

   To, že nedokážete unést pravdu a hystericky urážíte každého, kdo ji vysloví, to je problém Váš a Vaší zaslepenosti a strkání hlavy do písku

   Jako ty japonské opičky "See no evil, Hear no evil, Say no evil" aneb "Nevidím, Neslyším, Držím hubu" v podání Indického běžce

   8-)

   Vymazat
 29. Co děláte? Ten virus je přece jasná falešná vlajka!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I ty brepto :-)
   Tak běž políbit nemocného!

   Vymazat
  2. Vidíte vidíte anonyme 15.32 - vy se snažíte paniku trochu zmírnit, alespoň trochu, neboť - když už je ten zákaz vycházení, a lidé musí povinně dřepět doma u těch mediálních blábolů, aby nezcepeněli strachy, a hned se najde blb, který vám nadává brebtů. Abyste líbal nemocné - proč ty lidi žvaní takové hnusné blbiny? Už jsme z těch zákazů a příkazů zblbli? Proč se nikdo z těchto diskutujících nezajímá o informaci, kolik lidí se uzdravilo, a kolik lidí z testovaných bylo negativních, přestože polovina národa má prostě obyčejnou chřipku? To nechápu - protože je to nezajímá? Potřebují jen nadávat ostatním.? Nebudete mít venku roušku, a umlátí vás - už se na to těší, přímo se třesou radostí.

   Vymazat
  3. 16:43, to bude nejspíš takový, co kouká jen na ČT1 a spol. s připravenou nálevkou do mozku. A když pak zaznamená odlišný názor, tak hned ví - konspirátor!
   A ještě se ve své blbosti dokáže pošklebovat a rádoby chytře vtipkovat. Ale zamyslet se - to ne. Protože už dávno rezignoval na samostatný úsudek!

   Vymazat
 30. Dokud bude Čína mít své tržnice, kde se zabíjí vše živé a k tomu žádná hygiena, tak tyto choroby budou dál obtěžovat celý svět! Tak jako doposud!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:23
   Redakce,když už dáváte prostor tý Indický běhně,tak mu zajisté vysvětlíte,ŽE ČÍNA NENI INDONÉSIE,ZE V INDII JE HYGIENA 1000000 horší a že ten virus pochází od amiokupantů?!!!!!Děkuji

   Vymazat
  2. To by měl snad z kontextu článků už dávno vědět? Nebo je opravdu tak blbej?

   Vymazat
  3. Inde nepíšeš pro pitomce. Osobně mohu porovnat tržnice v Indii, Nepálu, Pakistánu , Číně... Např. v Indii je taková krysa mnohde posvátná ale i tak jim šmakuje. Tam by si viděl celkovou hygienu, kadí se na ulici, pije se voda z Gangy, kde plavou uhynulá zvířata... A představ si, že za první republiky byl u nás pes jatečním masem. Vyraž do světa a naber zkušenosti a nepiš jedna paní povídala. Už sem ti psal, o hygienických podmínkách rybích tržnic třeba ve Španělsku. Ty mě nečteš aby ses poučil? Tak na co to dělám? Rád ti v tvé orientaci zde probíraných problémů pomůžu. Jan Chodec

   Vymazat
  4. 15:56 nereagujte na něj, je náš náš místní agent-provokatér, retardovaný Pepek Vyskoč, který dostal za úkol udělat z černé bílou, tj. z Říše zla zemi Pravdy a lásky :-)

   Vymazat
  5. Pane -proč máte přezdívku "indický běžec?" Snad český provokatér a tupec by vám sedělo lépe! Čína má své stravovací návyky už celá staletí, není jako my v ČR, kteří sice taky máme českou kuchyni, ale protože přestala být moderní, když jsme se začali soukat do amerických zadků, cpeme se sajrajtem v houskách a jiným sajrajtem, prodávaným u "McDonalda" božíčku jak americké! -Blbé české imitace Američanů. Kdybychom se měli poblejt, budeme se tím cpát, a dávat dětem americká jména.Číňané nezblbli - to je to, co jim vyčítáte, a proto je nenávidíte? A proč se koronavirus objevil právě teď, ačkoliv stravovací návyky kohokoliv na to nemají vliv? Přestaňte se svojí stupidní nenávistí, doba je tak jako tak vážná, tak se chovejte slušně a jako normální člověk.To vás ty provokace tak rajcují?

   Vymazat
  6. 15:33 Viry nemají s hygienou nic společného.

   Vymazat
  7. 18:17

   Snažně vás prosím, myslete si hlouposti jaké chcete, ale aspoň se v dnešní době nepřehrabujte v obchodech v pečivu holýma prackama, nekýchejte tam atp. Dík.

   Vymazat
  8. 19:11 Já jsem reagoval na příspěvek 15:33. To znamená, že vir nevznikl vlivem špatných hygienických podmínek. S přenášením virů, tak jak to popisujete souhlasím.

   Vymazat
  9. Přitroublá story o polévce s netopýrem a tržišti ve Wuhanu je jen zástěrka pro nemyslící pitomce, kteří uvěřili i tomu, že dvě letadla srazila tři mrakodrapy k zemi rychlostí volného pádu celé budovy cestou nejvyššího odporu

   8-)

   Vymazat
 31. Netopýří koronavirus šířící se na lidi vzduchem není tak nebezpečný, to by všichni co nevštěvují jeskyně kde žijí netopýři, by tady už dávno nebyli.

  Joo, to netopýří kousnutí to je jiný problém ..
  Od tohoto začali "humální výzkumníci" kteří vytvořili ten zlý upravený netopýří koronavirus SARS-Cov2-S, který se u nakažených lidí už jenom replikuje s původními přírodními schopnostmi netopýřího upraveného virusu SARS-Cov2-L.
  Vyšetřovat, stopovat, vyhledat a vydesinfikovat OBLASTI s původním rozptýlením SARS-Cov2-S, to je ten hledaný zdroj, lidé už jenom replikují a šíří SARS-Cov2-L..
  Číňané by mohli Italům poradit ..

  OdpovědětVymazat
 32. Slovensko :(
  https://www.ta3.com/clanok/1178820/na-slovensku-zomrela-starsia-zena-u-ktorej-potvrdili-koronavirus.html

  OdpovědětVymazat
 33. Všichni ti frajeři co se nyní vytahují jak v Číně zajistili potřebný zdravotnický materiál by si ani neškrtli nebýt těch našich zlých komunistů 50.let, kteří číňanům pomohli v začátcích budování jejich hospodářského úspěchu dodávkami průmyslového vybavení fabrik, strojů, automobilů, traktorů atd ..
  Číňané narozdíl od Zápaďáků a Evropanů ctí morální závazky a jedině proto nám dnes pomáhají ..

  Ještě poznámka k včera avizované netoleranci Hamáčka a Babiše k lidem posedávajících a popíjejících v parcích .. Ti lidé nemají kam jít domů, jsou to bezdomovci ..

  OdpovědětVymazat
 34. Koronavirus všem lidem na světě názorně ukáže, který společenský systém je nejlepší pro život průměrného obyvatele. Bude se porovnávat zvládnutí situace v Číně (ve východní, komunistická despocii), v Rusku (říše zla pod knutou diktátora Putina), v EU (nejsociálnější systém pod vedením Němkyň Leyenové a Merkelové) a nakonec v USA (nejvyspělejší říše dobra). Kdopak asi vyhraje tuto soutěž?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě se nezapojila Afrika. Tak počkejme.

   Vymazat
 35. Viděl svět zbytečnější zoufalce než ty co sedí v senátu?

  Premiér Andrej Babiš (ANO) podle Senátu oddaloval nasazení standardního krizového řízení a ohledně Ústředního krizového štábu nepostupoval v souladu s právním řádem, když jej nesvolal včas. Vláda podle horní komory nevyužila všechny prostředky ke zvládnutí pandemie koronaviru, čímž podryla důvěru ve stát. Senát se na tom dnes shodl po téměř čtyřhodinové debatě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud by se v naší české kolonii našla mezi stovkou velkých, malých a pidistran a rodinných uskupení, které jdou do voleb, alespoň jediná, která bude mít krom obligátních slibů v programu zrušení politického apendixu - senátu, hnizdiště přesluhujících zapčklých politických křečků, věřím, že po dalších volbách bude mít místo alespoň v koalici.

   Vymazat
 36. Vláda s velkými obtížemi dojednala, že mají do Číny odstartovat letadla pro humanitární pomoc zcela mimořádného rozsahu, zahrnující, testovací soupravy, respirátory a roušky. Obávám se, že geniální rychlokvašený politik Hřib ze své funkce primátora Prahyještě stihne dát dohromady pirátskou jednotku, která zabrání, aby z letiště svatého Václava II. letadla vzlétla. Pokud vím, tak Praha vyhlásila Číně válku. Zatím se to tají, ale určitě v tichosti připravují dohodu s Dalajlámou o dodávce humanitární pomoci z Tibetu. Krizový štáb hlavního města Prahy by měl neodkladně pod pokutou vyzvat všechny Pražany, aby do dodávky dostatečného počtu roušek povinně vyvěsili Tibetskou vlajku. Pokud se přece jenom vládě povede uskutečnit nákup v Číně, mělo by se to rozdat po republice a Pražané si snadno alespoň roušky mohou našít z tibetských vlajek, které jim obratem dodají místní Pražské neziskovky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane, nejedná se o žádnou "humanitární pomoc", ale o bohapustý kšeft. Za tuhle "humanitární pomoc" jsme museli Číně zaplatit miliardu korun a to předem.

   Vymazat
  2. 20;22
   A kradení našich rousek Mer-Kheli je co????ZLODĚJSKÝ KŠEFT!!!!

   Vymazat
  3. A ještě jedna poznámka, pane. To, že si Čina, jako dodavatel 80% světové produkce nechává od států, které už vlastní fabriky zlikvidovaly, za své výrobky zaplatit předem, bych jim nevyčítal. Vždyť svoboda, že cokoli dnes objednáš, musíš zaplatit předem, je jednou z největších vymožeností našeho revolučního návratu ke kapitalizmu. Návrat k předpotopnímu systému, kdy zboží bylo možno po obdržení faktury zaplatit v zákonné lhůtě, už neplatí ani v poslední světové baště komunizmu, kam se krom tržních vztahů dosud nepodařilo vyvést naše univerzální západní hodnoty.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.