Reklama

pátek 6. března 2020

Návod George Sorose pro poslance (nejen) Bundestagu, jak argumentovat v případě ruských válečných zločinů v Sýrii


6. 3. 2020
Ivan David
 

George Soros sepsal osobně článek pro středeční Financial Times. Včera jsem slyšel mladou zapálenou poslankyni za německé Zelené Agnieszku Brugger mluvit při přímém přenosu z Bundestagu, a až na obhajobu Erdogana snad citovala tento článek, který jsem chvíli předtím četl.  Titulek zní: „Evropa musí stát po boku Turecka tváří v tvář Putinovým válečným zločinům v Sýrii“. Dovoluji si Vám předložit celý Sorosův článek proložený vlastními komentáři, která jeho tvrzení uvádí na pravou míru.
Miliardář a měnový spekulant, který je předsedou a zakladatelem Soros Fund Management a Open Society Foundation v článku píše:

 "Od začátku své intervence v Sýrii v září 2015 se Rusko nejen snažilo udržet svého nejvěrnějšího arabského spojence, syrského prezidenta Bashara al-Assada. Rovněž chtělo znovu získat regionální a globální vliv, který ztratilo od pádu Sovětského svazu." napsal Soros."

Ve skutečnosti je to tak, že Assad se dostal do konfliktu s Tureckem již v roce 2009, kdy se Turecko snažilo prosadit možnost, aby Muslimské bratrstvo mohlo kandidovat ve volbách. Jde o odnož stejné organizace, která se chopila moci v Egyptě po tzv. Arabském jaru a která byla posléze svržena vojenským převratem. Erdogan tuto organizaci podporuje a používá ve svém snu o obnovení Osmanské říše.

Soros dále píše: "Vladimir Putin se snažil využít nepokoje na Středním východě k vymazání mezinárodních norem a pokroku v mezinárodním humanitárním právu, ke kterému došlo od druhé světové války. Vytvoření humanitární katastrofy, která změnila téměř 6 milionů Syřanů v uprchlíky, nebylo vedlejším produktem strategie ruského prezidenta v Sýrii. Byl to jeden z jeho hlavních cílů,"

Odvážné tvrzení. Jediný prezident, který cíleně vyrábí uprchlíky, je sám Erdogan, vzhledem k jejich výhodné "zobchodovatelnosti" a možnosti nátlaku na Evropskou unii. Jak vidíme v přímém přenosu.

"Věřím, že pan Assad je nejvíce barbarským vládcem, jaký svět viděl od Josefa Stalina. Když jeho vlastní lidé povstali proti němu, vyvinul vojenskou strategii navrženou tak, aby způsobila co největší poškození jeho civilních oponentů. Záměrně zacílil na nemocnice, školy a školky a pokusil se zabít nebo zmrzačit ošetřovatele a lékaře. Použil jedovaté plynové a chemické útoky v průběhu konfliktu, který zanechal více než půl milionu mrtvých. Pan Putin mu mezitím poskytl leteckou sílu, bez níž by pan Assad nemohl provést svou strategii.", napsal Soros

Stále opakované mantry o Assadových chemických útocích, kterých se nelogicky dopouštěl vždy, když zrovna postupoval a hned byl důvod poslat na něj pár amerických raket. Opakovaně bylo prokázáno – naposledy v Dúmě , že žádný chemický tok se nekonal a byl fingován „Bílými přilbami“.

Soros dále tvrdí, že "v květnu 2019 Rusko bombardovalo čtyři nemocnice za 12 hodin, jak je podrobně uvedeno v vyšetřování New York Times. Jenom 26. února 2020 bylo podle OSN za jeden den zaměřeno 10 škol včetně mateřských škol. Místní zdravotničtí činitelé tvrdí, že od doby, kdy syrský režim a jeho ruský spojenec zahájili v dubnu 2019 kampaň na opětovné dobytí Idlibu, bylo bombardováno nejméně 49 zdravotnických zařízení. Další šetření naznačuje, že počet může být až 60."

V Idlíbu, stejně jako předtím v Aleppu, byl zřejmě každý druhý dům nemocnice, škola nebo školka. S nadsázkou by se dalo říci, že tolik nemocnic, co jich bylo Asadem vybombardováno není v celé EU. A stále se opakující záběry Bílých přileb, které zachraňují stále totéž dítě. Ne, že by při bombardování nedocházelo k utrpení lidí, ani bych si to nedovolil zpochybňovat. Upozorněte mě však, jestli podobné odstavce psal pan Soros v době, kdy americká armáda bombardovala Mosul či Rakká, kde také zemřelo mnoho tisíc civilistů.

Dovoluji si na podporu svého názoru použít citát německého historika Götze Alyho "Vojenská akce vlády Assada a Ruska v severní Sýrii je nevyhnutelná. „Nevidím jinou alternativu. Idlib je „teroristické hnízdo“, jsou tam bojovníci z fronty Al-Nusra, kteří nedávno ostřelovali Aleppo. Současné útoky syrské armády na Idlíb také nezanechaly více mrtvých než útoky, které - bez jakýchkoli komentářů - provedly Irák a Spojené státy, aby v létě 2017 osvobodily Mosul", napsal Aly.

Soros dále uvádí, že "Rusko během konfliktu v Idlíbu zacílilo také na nejméně 14 táborů, ve kterých byly během války ubytovány interně vysídlené osoby. V posledních týdnech se útoky na tábory poblíž tureckých hranic znásobily a tisíce lidí se tlačily směrem k tureckým hranicím. To zpanikařilo Ankaru, což ji přimělo povzbudit uprchlíky již pobývající na půdě Turecka, aby směřovali k Evropě. To zase vyvolalo uprchlickou krizi na turecké hranici s Řeckem".

Ve skutečnosti je to tak, že Turecko uprchlíky z Idlíbu - jejichž milionové počty mimochodem ruské zdroje dementují, do Turecka nepouští - a Syřany z Turecka cíleně vyhání. A to i za pomoci pogromů, jak je doloženo ve videích. Kromě toho propouští z vězení kriminálníky, kteří mají jedinou šanci, jak uniknout vězení - překročit hranice do Řecka. To však nejsou Syřané, ale převážně Afghánci, Pákistánci a lidé z Afriky.

Soros dále tvrdí, že "Syrská občanská společnost a mezinárodní skupiny pro lidská práva opakovaně zdůrazňovaly toto systematické zacílení na civilisty a základní civilní infrastrukturu. Ale bez úspěchu.

Vzhledem k tomu, že Rusko je stálým členem Rady bezpečnosti, využilo své veto opakovaně - 14krát od začátku války v Sýrii, aby blokovalo úsilí o pohnání k zodpovědnosti. Toto veto, spolu s Čínou, zabránilo přijetí rezoluce podporované 65 zeměmi a zbytkem bezpečnostní rady, který by předal válečné zločiny spáchané v Sýrii Mezinárodnímu trestnímu soudu.
"

Zajímalo by mě, co je syrská občanská společnost. Kromě území ovládaných kurdskou samosprávou do turecké agrese na podzim 2019, byly v oblastei, z nichž ustoupila Assadova armáda, obsazené džihádisty. Včetně struktur Islámského státu.

"Jedinou vládou, která vytvořila vojenské síly na obranu civilistů uvězněných v Idlibu panem Assadem a jeho ruským spojencem, je Turecko. Letecké údery ruských letadel (Moskva odmítla svou roli) koncem minulého měsíce zabily 34 tureckých vojáků.
Turecko se však neodvážilo napadnout Rusko přímo, protože ruské letectvo je silnější než turecké. Rusko má jaderné zbraně a Turecko ne. Turecko se místo toho rozhodlo odvetu proti Assadovým silám pomocí vojenských bezpilotních letounů. Tak se Putin beztrestně zbavil obvinění z vraždy,
" pokračuje v obžalobě Soros.

No, to už je cynismus nejvyššího druhu - nazvat válečného zločince Erdogana ochráncem civilistů. Ale opět - tyto věty jsou slyšet z úst amerických politiků, dokonce samotného prezidenta Trumpa. Hle, kdo tu vrtí psem. Jako by turecká armáda nebombardovala civilisty v kurdských oblastech Sýrie a Iráku. Dokonce s použitím bílého fosforu, který zakazuje úmluva o zákazu chemických zbraní.

Soros pokračuje: "V roce 2014 jsem naléhal na Evropu, aby si uvědomila své priority i hrozbu, že Rusko sleduje své strategické zájmy, i když v jiném kontextu a geografii. Rusko napadlo Ukrajinu s vědomím, že Evropa se bude snažit vyhnout jakékoli konfrontaci s Moskvou."


Ano ano, Rusko napadlo Ukrajinu. Žádná občanská válka proti vlastním lidem, žádné záhadné střílení na Majdanu, žádní upálení v Oděse - ale hrůzo, Krym se stal opět ruským, jak vždycky byl - od té doby, co ho Rusové dobyli od Turků. Bez jediné kapky krve. Na základě referenda místních obyvatel. A to asi vadí nejvíc.

"To, co se nyní děje v Idlíbu, však nyní probíhá stejným způsobem: Evropa se vyhýbá konfrontaci s Ruskem ohledně své politiky v Sýrii, když by se jí měla postavit. Evropa se zaměřením na uprchlickou krizi, kterou Rusko vytvořilo, řeší důsledky, nikoli příčinu," píše Soros dále.

A přitom příčina je stejná jako vždy - může za to Putin. To on zřejmě podporoval ve verzi pana Sorose Islámský stát, nikoli Turecko. Kradenou ropu nekupovali od džihádistů z Islámského státu Erdoganovi příbuzní, ale Putin osobně.

Soros nám dále káže, že "Evropa, která chce omezit příliv uprchlíků, musí uznat, že Turecko již neslo nátlak na bydlení milionů Syřanů vysídlených z jejich země. Turecko již na svém území sídlí 3,5 milionu syrských uprchlíků. Nemůže absorbovat další miliony, které tlačí pan Assad a Putin k jejím hranicím."

Ano slovo o velkorysém výpalném 9 miliard eur ročně, které měl Erdogan použít na péči o uprchlíky a místo toho vyzbrojoval jak svou armádu, tak spřátelené džihádisty. S nimž provedl 2 agrese do Sýrie a jednu do Iráku. Nyní provádí za evropské peníze svoji třetí invazi v Sýrii nazvanou „Štít jara“.

"Evropa by neměla zapomenout, jak může Turecko zacházet také se svými vlastními lidmi - být svědkem bezohledné síly, kterou použilo proti Kurdům. Ale alespoň s ohledem na Sýrii si Turecko zaslouží evropskou podporu," píše Soros.

Kurdové jsou i pro pana Sorose pouze "kolaterální škody". Jejich stovky tisíc uprchlíků z Afrínu a Rojavy, stovky mrtvých civilistů i bojovníků, zabraná zem a "etnické čištění" by neměly být pro Evropu pranepatrnější překážkou, aby Erdogana podpořila, jak shrnuje George Soros v posledním odstavci svého článku:

"Evropa by se proto měla snažit podpořit vyjednávací pozici tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana s panem Putinem ve snaze dosáhnout příměří, který by zachránil „bezpečnou zónu“ v Idlibu pro syrské uprchlíky. Doufám, že by to také postavilo válečné zločiny pana Putina do středu evropské konverzace."

Ano, válečné zločiny Putina, které páchá z čisté potřeby, na rozdíl od Erdogana, který se v potřebě obrany tu a tam dopustí přehmatu. Člověk se pak už nemůže divit, že všemožné neziskovky, které mají podobné články jako povinnou četbu, už mají dvojí metr tak zažraný pod kůži, že každý, kdo je na toto " Quod licet Iovi, non licet bovi" upozorní, vytočí je k nepříčetnosti a je okamžitě zařazen na seznam "dezinformátorů".

Assad má před sebou mnoho domácích úkolů, chce-li sedět v židli pevně. Zrovna u Kurdů by mohl konečně uznat, že školství ve vlastním jazyce není zločinem proti sjednoceným Arabům. Ale tak velkoryse přehlížet zločiny jednoho diktátora a druhého srovnávat se Stalinem, jen proto, že je v NATO a je to "náš zkurvysyn" (jak označil spřáteleného diktátora Batistu US prezident Roosevelt) a doporučovat ho Evropě jako partnera místo zločinného Ruska, to je vrchol cynismu.

83 komentářů :

 1. Koncem minulého týdne podepsali mírovou dohodu SS a Taliban a v asi za 3 dny už SS bombardovali Taliban, údajně nedodržoval smlouvu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PAN SEREŠ SE DĚLA HLOUPÝ. PRY NEVI,ŽE MISTO TURECKA

   by měl podporovat naše dobré, už pomalu nažhavené voliče v ČR!
   Ti totiž přišli na myšlenku "opatřit" si misto nynějšich prý impotentnich neomarxistických "zastupců" hezky nové skvělè HNUTI TŘI HWĚZD a na pořadný převrat se už zjistilo,že bude zapotebi

   asi 3,9 milionů eur.

   3 miliony jednotlivě pro každou Hwězdu a 900 tisic chtěji prý aktivisté pro sebe, na kořalku,cigara pivo a ženské!
   Sereši no neni to fér nabidka pro otevřenou SPOLEčNOST?
   To by jste jim mohl půjčit z kapsičky u westy a jen čekat až voliči budou mit s jejich NPV tu většinu v Prdlamentu a pak to půjde raz na ráz!.
   Nebylo by pak potřeba rozdavat banány na prý "alternativnim" webu NWOO.ORG,kde to jde snad od desiti k pěti a obsada jim tam utiká do dalšiho webu TERMITIŠTĚ.NET a brzy do dalšich webů co jich na internetu jenom je a zbytek tam prázdně tlachá pod tim "proudem",jejich "volavkou" pro hlupáky!

   HVzV

   Vymazat
  2. Chtěl bych touto cestou poděkovat panu Davidovi, že napsal svůj článek. Kéž to otevřelo oči alespoň jedinému člověku z těch, kteří jsou zmateni propagandou Soroše, USA, EU i rozhodujících českých médií.

   Vymazat
 2. Teda ten Sörös, ale disponuje informacema. To je nejenom miliardář, ale i špion,ví kdy, kde co bouchlo, kdo to polal, odpálil a pod.. Teď nabádá EU, aby podporoval Erdogana, jistě, a on nám za to pošle pár set tisíc migrantů přes Řecko. Pan miliardář je čitelný jako nikdo. Za normálních okolností by Turecko bylo potencionálním nepřítelem a ne údajným spojencem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechápu proč evropští vládci Sereše tak poslouchají. Není to občan EU, ale pouze řadový "Američan".

   Vymazat
  2. Ano 18.17 - a k tomu ještě je blbej, starej, impotentní a dementní dědek. U nás takoví dědkové jsou uklizeni v domovech důchodců kde malují motýlky a srdíčka,když jsou dvojice s babkou, starají se o vnoučata a pečují o zahrádku apod. Je vidět,jak svět zblbnul, když strpí, aby politiku dělali v drtivé většině přestárlí impotenti, praštění miliardáři - kdyby byl dědek Soros chudej, ani pes by po něm neštěkl.

   Vymazat
  3. Zombie co vylez na nas z hrobu ,kde byl pohrbenej predtim "uradoval" jako Hitler a Himmler..
   Ani dubovej kul a cesnek to nezachrani..
   Na fanatickyho vudce fanatickych teroristu....
   Staci se podivat kolem a videt.
   Takze USaci prchaji z Afganistanu a budou vystvany z Iraku a Syrie..To je stalo pres 7 trilionu a okolo 10 tisic mrtvych a strasne spousty obeti arabu....
   Tedy vladnout budou teoristicky fanatici Talibani v Afganistanu ,coz meli v umyslu predtim..Bezva.
   A co se stane kdyz vyhraju ISIL a DAesh a Nusra v Syrii. Dostanou vladu.
   Tady je uplne jisty ze Assad je daleko mensi zlo ,daleko !!! A co Chalifat v Iraku ? Kdyz porazili Saddama ? Operace Enduring Freedom , nekonecna svoboda !!!...A k cemu..
   Kolik prezilo okupace Usaku a kolik prezije okupaci teroristu , myslim ze jeste daleko mene...Vcetne EU.
   Kristepane kde je ten virus , tolik potrebnej jako ruka bozi a trest za nekonecne zlociny elit.

   Vymazat
  4. Soros - přežívající fosílie vyhlásila světu válku.

   Vymazat
  5. 18:17, zkusím odpovědět: 1) jsou vychováni v duchu trockismu, liberalismu. Tyto názory nejsou nové. Začaly se formovat už v 19.století a v 60.letech 20.století definitivně zakotvily zvláště v Evropě. Všichni současní politici do věku 65-70 let tímto prošli ve svém dětském věku a následně byli formováni celý svůj mladý život. Pak se sami stali hlasately myšlenek trockismu. 2) onen pan opravdu slušně platí. Zaplatit třetinu RP, jak se tím chlubil, na to ještě má. Pro něj to je větší rajc, než jen nudně investovat.

   Vymazat
 3. Pan Soros disponuje poměrně velkými finančními prostředky. Jde li o takového filantropa, jak je neustále prezentován, proč si nepronajme od vlády USA nějaký velký pozemek a neinvestuje na území USA do výstavby škol, nemocnic, mešit, domů pro tyto chudáky. Proč z celého světa nenabídne dobrovolníkům pracovní pobyt ve Státech za účelem pomoci těmto ubožákům, prchajícím před válečným konfliktem. Proč z řad dobrovolníků nevytvoří občanské hlídky dozírající na pořádek a jejich plnou adaptabilitu. Jinak jde tím pádem o obyčejného mluvku, bohužel bohatého, takže mu dopřávajícího sluchu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To protože by v tom Vámi uváděném scénáři musel peníze nenávratně vydávat, zatímco v případě "filantropické" podpory migrantů se mu jmění zvětšuje.

   Kdo platí uprchlíky

   TO JE CHYTRÉ !!!!


   Uprchlické tábory v Rakousku a Německu provozuje švýcarská soukromá společnost OPS jejímž majoritním vlastníkem je banka Barcleys, což je hlavní banka Rothschildů. Stejní lidé provozují “humanitární” a “lidskoprávní” organizace po celém světě, včetně Afriky.

   Je to jednoduché. “Humanitární” organizace inkasují peníze od vlád států, které pak rozdělují “potřebným”, ti si pak za
   tyto peníze koupí cestu do Evropy, za kterou z a platí zpět “humanitárním” pašerákům.
   Po příjezdu do Evropy státy opět platí za “uprchlíky” oné společnosti , co provozuje tábory! A zato vše lobuje u EU pan Soros - pravá
   ruka Rothschilda, který nutí politiky, aby přijali další miliony “uprchlíků” ročně! Kromě rozvracení kultury, nastolení nového řádu je v tom i docela
   prima kšeft! Nejlepší na tom je, že daňoví poplatníci platí “uprchlíkům” cestu sem, jejich pobyt tady a následné výhody.

   Tyto peníze inkasuje světovládná skupina bankéřů – zlodějů z Wall Street!!!

   Vymazat
  2. Vzhledem k tomu, že Rusko je stálým členem Rady bezpečnosti, využilo své veto opakovaně - 14krát od začátku války v Sýrii, aby blokovalo úsilí o pohnání k zodpovědnosti. Toto veto, spolu s Čínou, zabránilo přijetí rezoluce podporované 65 zeměmi a zbytkem bezpečnostní rady, který by předal válečné zločiny spáchané v Sýrii Mezinárodnímu trestnímu soudu."

   Jak demagogické.
   A kolikrát použily veto USA na návrhy řešení situace v Sýrii aj. mezinárodních otázek při návrhu od RF????
   Poplatně svým zájmům vytahuje fakta jen jednostranně a cíleně k vyvolání mírně řečeno k nepřátelství vůči jinému národu, což je u nás TRESTNÝ ČIN.

   Vymazat
  3. Ale no tak...

   Vymazat
 4. Bezpečnostní analytik Jaromír Novotný: " Turecko v podstatě chrání odnože Al-Káidy v Sýrii, to znamená islámské teroristy." Jeden z významných států NATO chrání (vojensky a logisticky podporuje) islámské teroristy na území Blízkého východu. Jak vidno, prezident republiky se mýlil, když tvrdil, že s teroristy se nevyjednává, s teroristy se bojuje. Státy NATO s teroristy jednají a vojensky i logisticky je podporují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aby se to Erdymu jednou škaredě nevyplatilo.

   Vymazat
 5. Až tenhle válečný prolhaný štváč opustí svět, bude o jednoho nebezpečného, pomateného rozvraceče méně a lidstvo si vydechne. Kam zasáhne, tam je chaos, teče krev a má radost ze svého díla. Je jako upír a pijavice v jednom.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenže takových starých dementů, žoků peněz, je na světě hafo. Za jednoho dědka hned nastoupí jinej, jenom je mi divný, že tyhle kreatury nekosí koronavirus - tady to řádí, že náš nahnilý bulvár novinky nepíše o ničem jiném, a tam u nich je ticho po pěšině, žádná karanténa, žádné přitroublé běsnění - co se asi tím sleduje?

   Vymazat
 6. Je jasné, že každý, kto sa stýka s týmto človekom moze veľmi nebezpečný pre mier, pravdu i moralku, teda pre dobro sveta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škoda,že se zrovna ten panchart nedostal kdesi v Polsku v roce 1942 na peróně na tu správnou stranu.....

   Vymazat
  2. 16:41, on ale nebyl deportován, ani jeho rodina.

   Vymazat
 7. Všichni si dobře pamatujeme, že Rusové se začali v Sýrii angažovat, kvůli ISIL, které se tam začalo nebezpečně rozlizat a vytvářet silnou uprchlickou masu se kterou si nikdo neuměl poradit....Soros je lhář

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale to přece není pravda. ISIL, podporovaný Ruskem, byl vyhuben Spojenými státy, které z něj "vytřískali duši". Vy nesledujete západní tisk a memoranda OSN? Taky všimněte, že Putin není pan, to je sám satan.

   Nedávno chtěl holandský zamini vyhlásit nad Sýrií bezletovou zónu. Kdo a jak by ji strážil, to jaxi neuvedl, zato dodal, že tím se sníží počet úmyslných zásahů Ruska na školy a nemocnice. Protože prý Rusko plošně bombarduje právě tyto objekty. Přitom plošné bombardování je v současném vojenství už dávno pasé, protože je jednak nehumánní a jednak neefektivní. Naposled podobným způsobem shazovali bomby Američané v Srbsku a ani to se nedalo úplně nazvat plošným bombardováním.

   Vymazat
 8. TO CO TADY PIŠETE VY Z SPD BY MĚL POCHOPIT PŘECEDA BABIŠ

  Ten je ve vleku neomarxistů ČSSD a bohužel i KSČM,ti totiž způsobuji,že je jejich vězen,který na varováni SPD musi kašlat.
  Obě havarujici strany jsou na jeho nohou jen olověné koule a on se i když je "velký přeceda" jich neomarxismu podpory migrace,rozvalu státu a pochodu institucemi s politikou zmaru a anarchie, nedovede zbavit!
  ČSSD a KSČM se odmitaji od této ideologie neomarxismu distancovat neboť ji pokládaji za "svou" ideologii,kde znásilněná žena je tim sama vinna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neomarxismus nemá s marxismem nic společného , na komunistech mě mrzí , že nemají v programu znárodnění !

   Vymazat
  2. Komunisté nejen,že nechtěji pomoci dělnikům a rolnikům a inteligenci

   ty lumici chtěji zmizet brzy v propasti zapomněni a tvrdi už léta,že nikdy neotevřou diskuzni rubriky na nami občany placeném jejich webu!
   Prý by to vypadalo jako tady, tj byla by okamžitě ta PŘIMÁ DEMOKRACIE SPD a to by je mohlo pry mrzet!

   Vymazat
  3. 19.06 Co platíš, ty lumíku na webu KSČM? Otevři si stránky Haló novin, kde diskuse normálně probíhá a mají tam orgie antikomunistické bojůvky.

   Vymazat
  4. Marně hledám místo, kam zařadit svůj názor, protože mezi vulgární nadávky se nehodí. Jednak musím poděkovat panu Okamurovi, za jasný chlapský postoj k pomoci Řecku. Na druhé straně mne vůbec nepoťěšil
   zvací dopis od paní Němcové a pana Rumla určen pro migranty na hranici Řecka. Dnes ráno byl zaslán jak do Řecka, tak do Bruselu. Že se mne nikdo neptal na můj názor je u nás normální, ale že nekonzultovali nic s MZ, Sněmovnou nebo prezidentem, pokládám za nevhodné. Imperativ cizí zemi s cílem donutit ji otevřít své hranice, lze očekávat od totalitních režimů, ne od demokratické země. Stav je horší, protože tento dopis signovaly neziskovky, UK, ČT..

   Vymazat
  5. 20.34
   Pokud maji na Halo novinách orgie antikomunistické bojůvky tak to neni žadná normálni diskuze.
   Potvrzujete nám tady všem,e tami redakce komunisty ovládána neni!!
   Aktivisté se v tamni redakci ptali proč se NIKDO z vedeni komunistů neúastnňuje diskusi na alternativnich webech a redakce nepřevezme kritický obsah pispěvků občanů.

   ODPOVĚD BYLA ODPUZUJICI A ZPUPNÁ!

   My z HALO NOVIN děláme vice než alternativni weby a proto nepotřebujeme NIC přebirat!

   Dnes piši weby alternativy přesně co je to Frankfurtská škola a zvrácená ideologie NEOMARXISMU,ale ani to tady neni vidět!
   Pak lidé voli ČSSD a KSČM.
   Vite co má udělat komunista Grospič ,předseda imunitniho výboru pani poslankyni SPD Mařikové snad přišsti týden,aby co nejvice poškodil SPD?

   Vymazat
 9. Ani scvrklej Soroš, ani zelená plíseň z Bundestagu mě nebudou poučovat, kdo je můj nepříltel ! Mám v tom jasno. Rusko to ale rozhodně není !!!

  OdpovědětVymazat
 10. Toho lháře a nepřítele normální společnosti může brát vážně jen zdegenerovaná část veřejnosti. Ty jeho organizace by měly být vyhnány z každé země, která se chce zdravě rozvíjet.

  OdpovědětVymazat
 11. Samozřejmě - na jedné straně se dozvídáme, že pan Soros je stižen těžkou senilní demencí, že neudrží moč a stolici, natož nějakou myšlenku a na druhé straně čteme, že jde o článek z jeho pera - Udrží pan Soros ruku, nebo mu ji drží někdo jiný? Samozřejmě až historie rozhrne oponu, dozvíme se kdo překonal ve zvěrstvech Hitlera a vůbec bych se nedivil, kdyby to byl pan Soros. Co o něm. víme je jen to, že obchoduje se zločinem a na něm bohatne, tedy asi předtím, než ho navštívil pan Alzheimer. Ale má jistě zdatné pacholky na svém místě. Kuciakování bude jeho styl!
  Babiš ve vleku někoho? Kdyby měli socdemáci a komouši jen špetku rozumu jako Babiš, mohli jsme být v ráji. Jenže soc. demáci se podíleli na vybrakování státu po r. 1989. Proč šel Babiš do politiky a proč se snaží o trochu sociální spravedlnosti je jistě záhadou. Vždyťpřece by mohl daleko pevněji ovládat naší politickou scénu ze zákulisí přes politické loutky, jak to dělají ostatní čeští oligarchové. Proč tolik nepohodlí, proč tolik rizika, proč se musel vzdát majetku, proč musí snášet všechny ty lži,vlastizrádce a hloupé ženské z Bruselu (paní Schillerová, smekám,ale brzo půjdou i po vás, neb jste příliš moudrá, vzdělaná a navíc myslíte na lidi a ne na diktaturu kapitálu).Ten pisatel výše o "neomarxismu" nemá vůbec potuchy, co je to marxismus, nechci ho proto nějak soudit, k těm, co nemají vzdělání a navíc ani rozum jsem tolerantní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18.04 Za zničení , rozkradení a zadlužení státu po 89. může kapitalistický režim tedy kapitalisti

   Vymazat
  2. Ad 21:03. O ničem jiném nepíši, nevím zda vy, ale já, ač "buržoust", jsem klíčemi 1989 nezvonil a tu sebranku politických stran a hnutí (máme jich v ČR přes 300!!!) jsem nepomáhal konstruovat. Ne že bych miloval diktaturu proletariátu , tedy správně zprivatizovanou diktaturu spolčením rychlokvašných poúnorových pseudokomunistu - sekerníků - tedy vejžírků, kteří se dovedli i dovedou orientovat ve všech politických systéímech - za 1. republiky, za nacismu, za socíku i titíž, pořád titíž zase by nás chtěli komandovat kočírovat, vždy tvorové bez špetky lidskosti, sociálního cítění, vztahu k pravdě a spravedlnosti. A naopak, pokud se objeví v politice někdo, kdo zavání demokracií či sociálnem, tak ho hochštapleři moci utloukají. Pane Babiši, sám, znáte tyto "lidi" nejlépe.

   Vymazat
 12. Nemělo by být toto individuum postaveno před mezinárodní soudní tribunál pro zločiny proti míru?? Slovo revoluce bylo jednu dobu pomalu sprosté slovo, ovšem když je organizuje a financuje pan Sörös, tak je vše v nejlepším pořádku. Zejména tedy pro něj a ty nahoře, společnost jako celek si naběhnutím na jeho pikle nikdy nepomohla.

  OdpovědětVymazat
 13. Můžeme směle prohlásit, že sice Západ se v Sýrii velice silně angažoval, ale rozvoj války jde za Tureckem a částečně Katarem. Oni byli vykonavatelé, přesněji hlavně Turecko a ISIL, který se sformoval v Iráku a pak jim všem poněkud přerostl přez hlavu. Al Qaida ne, ta jede v rámci svých hranic, což je současný Hajat Zahrír Aš-Šám, Erdoganovo miláček.

  OdpovědětVymazat
 14. TEN SEREŠ BY MĖL POCHOPIT.ŹE DOMORODCI ČR CHTĚJI INSTALOVAT NOVÝ SOLIDÁRNI STÁT

  Viz jejich bod Č.1 NPV.
  Vi nékďo ze zdejšich lidových komentátorů co to znamená a je konkretně?
  Tady jde holenkové o naše platy a hledáni,kde jsou dalši nám kradené dvě třetiny mezd a kam uteklo 300 miliard minuly rok z republiky zuboženým penzistům!.
  Už tu vidime rozvzteklené "neomarxisty",kteři TADY budou tvrdit,že jsme nudni kapitalisti,chceme taky penize a že nas i s celou rodinou volit nebudou!
  Ani nemusi,protože NEEXISTUJEME!!

  HVzV

  OdpovědětVymazat
 15. To je tak, když se miliardář zblázní. Má, bohužel, příliš mnoho peněz, aby to svoje šílení a demagogii mohl šířit po celém světě a korumpovat k tomu i svoje přítulné okolí.

  OdpovědětVymazat
 16. Toz tento vepreparované ujo Baczi slózí temó rohatémo a já pevne dófám, ze s jitrem Svaroga pode do riti kam uz dloho patrí......hezké vecir P.S.

  OdpovědětVymazat
 17. Erdogan zůstal podporovat ty, které podporovalo USA a NATO do začátku, že v tom článku o tomto není ani zmínky. Snad se nezapomnělo, která evropská svoloč podporovala islámisty před Erdoganem, a dnes se tyto státy tváří, jako by s tím neměly nic společného, a za to všechno dnes může ten Erdogan. Fuj, je mi z toho na zvracení. Možná, že je ten Erdogan jen o trošku více charakterní, než ta evropská a americká svoloč, protože nezradí své dřívější přátele.

  OdpovědětVymazat
 18. No a pak se někdo ještě může divit "ocelovým faktům" třeba "našich Milionů něčeho nevoňavého"? Nebo z Kyjeva? A brzo může taková fakta někdo pronášet i na náměstích v Bělorusku (Baťka Lukašenko leze čím dál tím víc "západu" do zadku).
  Takový druh lidí vytvářel v Evropě podmínky pro Druhou světovou válku. Je to člověk sice "úctyhodný věkem", ale opovrženíhodný svými činy. Je důkazem, že jednak ani "nejlepší vzdělání" nedá člověku, stejně jako "to vzdělání" moudrost a že morální blbec zůstane morálním blbcem do konce života.

  OdpovědětVymazat
 19. Proč tu zdechlinu už někdo nedodělá.

  OdpovědětVymazat
 20. Piráti jsou Sorosovi "děti" !
  https://www.arfa.cz/foto-jako-dukaz-placky-milion-chvilek-v-evropskem-parlamentu-nejen-nezavisla-pani-hohlmeierova-a-udavac-peksa-ale-i-dalsi-tri-lzi-pani-hohlmeierove-jsou-pirati-nemecka-strana/#.XmJAoyFKi70

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fricka měl Rus zadupat do země....a hodně hluboko!!!!

   Vymazat
 21. Vůbec nechápu svět, ve kterém se pan Soros pohybuje. HaHa Land s kebabárnou na každém rohu. Přemázávání evropského charakteru evropských měst je nepopiratelné.
  r.m.

  OdpovědětVymazat
 22. Útěk bělochů z městských center evropských měst je zjevný a nepopiratelný. Útok na postavení evropských zaměstnanců jak noha.

  OdpovědětVymazat
 23. Jak může toho zmetka někdo poslouchat on potřebuje válku v Sýrii aby mohl dále islamizovat Evropu. Teď ze Sýrie a Afghánistánu prchají us poskoci a pomahači teroristů kteří se bojí odplaty. Nikoho takového do České země nechceme. Rusko a Sýrie chce válku ukončit a zloději jejich ropy usa a turecko to protahují.

  OdpovědětVymazat
 24. Se mně vybavil "projev" Šláfnberka v parlamentu, jak jsme necitliví k imigrantům. Když Francie bombardovala Kadáfího, tak musel hodně trpět.

  OdpovědětVymazat
 25. Nikdo ho nechce, pomatence, ani smrt. I v pekle se ho štíti.

  OdpovědětVymazat
 26. Migranti na hranicích prý také říkají: „Chceme jít do Evropy. Vaše země je cesta, most, přes který přejdeme. Nežádejte nás se vrátit zpátky. Nevrátíme se zpátky. Již jejich děti mluví o tom, že nás povraždí a zničí. Otevřeně se islamisté vyjadřují, že islám bude vládnout světu,“ zmiňuje také autorka otevřeného dopisu.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rekyne-nam-prelozila-tamni-noviny-Bude-se-vam-chtit-brecet-z-toho-co-se-tam-deje-Prave-ted-prave-v-tento-okamzik-616026

  OdpovědětVymazat
 27. Se mně vybavil nedávný "projev" Šláfnberka v parlamentu, jak jsme necitliví k imigrantům. Když Francie bombardovala Kadáfího a rozbíjela infrastrukturu Libye,tak musel hodně trpět.
  Zábavné je číst na Novinkách, jak nadávají na Babiše a když se podíváte na člověka ze stejného města a stejného jména zjistíte, že vlastní zastavárny, EET ho zřejmě nepotěšila a když napíše, že něco vYděl, tak je jasno:)

  OdpovědětVymazat
 28. ...Sórošovci, Sórošovci, úžasný jsou děti
  násedájí dó lodičky, jako šipka letí, letí, letí, letí....

  OdpovědětVymazat
 29. Toto je jeden z těch dinosaurů, kteří tahají v pozadí za nitky kterými je ovládán tento svět. Dobře to popisuje Michael Norris ve svojí knize "Co nesmíte vědět".

  OdpovědětVymazat
 30. Již loni jsem sledoval, jak se US prezident a jeho ministr zahraničí stále více podobají jedné nechvalně známé historické dvojici Německa druhé půle 30. let minulého století. Prezident onomu kancléři, a to gestikulací, grimasami, ale i používáním „státnické“ metody cukru a biče, a ministr zahraničí tehdejšímu veliteli letectva (působícímu na mezinárodních jednáních v roli „toho zlého“), a to jak svou obtloustlou postavou, tak brutálním nátlakem, výhrůžkami sankcemi i vojenským zničením apod. Jen ten třetí (nikoli do mariáše, ale), tedy ten tehdejší ministr propagandy s jeho rovnoměrným využíváním překrucování faktů, demagogie a naprostých lží mi k úplnosti stále chyběl. A vidíte, dočkal jsem se. Tak už máme tu historickou německou trojku v dnešním US provedení kompletní.
  Tragické na tom je, že ti novodobí „tři králové“ agresivní politiky, agresivního vojenství a agresivní propagandy pozvolna ale jistě začínají své historické předchůdce jak ve své rétorice, tak v praktických činech výrazně překonávat. Přitom je zvláštní, že na různých TV kanálech se omílají dokumenty o nacistickém Německu, o jeho představitelích a o jeho agresích stále dokola, tu černobíle, tu barevně, pak remastrovaně, ale nikdo jako by si této novodobé podobnosti vůbec nevšímal. A tak ta dnešní trojka stále přitvrzuje, pozvolna, nenápadně, leč systematicky stále zvyšuje teplotu studené války směrem k válce horké a EU a my všichni s ní jsme v roli té žáby v nádobě s vodou, jejíž teplota též stále stoupá, ale žába se neustále přizpůsobuje, aniž by si všimla, že už se vlastně vaří.
  Zkusíme z té vražedné nádoby vyskočit (nebo pod ní aspoň ten plamen uhasit), nebo se opravdu a definitivně tou trojkou a jejími spojenci a pomahači necháme úplně uvařit?!?
  Viki L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám,že v brzku dopadnou stejně,jako ti z Německa v roce 45!!!!!

   Vymazat
 31. noviczech
  ...Nostradamus psal o třech antikristech.
  1. Nabulon - Napoleon
  2. Hyster - Hitler
  3. Mabus - tam se vědci dohadují, mysleli Obama, teď říkali Trump. Nevím, dle mého názoru má jméno Mabus (Zlo) docela podobu Soros!
  ..a píše Nostradamus dále,.."Mabus (zlo) už brzy zemře. Přijde strašná zkáza pro lidstvo a zvířata. Pak přijde náhlá pomsta. Nesouvislé projevy, ruce, žízeň, hlad, když bude míjet kometa."
  Možná by lidé měli více pozorovat co se děje, a stát si za ROZUMEM svým, než...
  Nostradamus totiž psal také o severoafričanech, kteří mají zničit město na sedmi pahorcích, tedy Řím. Uprchlíci přichází, CO NÁS TEDY ČEKÁ v Evropě...?

  OdpovědětVymazat
 32. Jiří Vyvadil7. března 2020 6:01

  Bohudík si Putin v Moskvě namazal Erdogana na chleba. Soroz nyní prohrál volby na Slovensku. Jeho Čaputovci propadli a stejně tak totálně prohrává i vůči Putinovi.
  Erdogan utrpěl fiasko. A Západ s ním. A bude hůř…
  putin erdogan 20
  Merkelové, Mika Pompea, že Asad s Putinem se ihned musí stáhnout na linii příměří dohodnutou v Soči, a že útoky proti „rebelům“ jsou válečnými zločiny, že nad Idlíbem musí být vyhlášena bezletová zóna, člověk nevěřil svým uším.

  Zaznamenal někdo, že Sýrie je řádným členem OSN a že logicky má právo rozhodovat, kdo je či není oprávněn být na jejím území, což rozhodně není ani jeden ze států NATO, tím měně Turecko?

  Bušení a výhružky proti Putinovi i Asadovi pokračovaly ještě během pátku, kdy Erdogan donutil Merkelovou či Trumpa, aby ostře protestovali proti útokům na turecké vojáky.

  Přeložme si to: útokům proti vojenskému agresorovi na cizím území bez jakéhokoliv mandátu.

  No prostě západní hodnoty jako víno.

  A nejvtipnější, ale zároveň i nejsmutnější je chování prezidenta Erdogana. Zbuntoval proti Putinovi a Asadovi NATO, vyzval k solidaritě proti zločinnému Rusku a Asadovi Evropskou unii i OSN. Prohlašoval nestoudné věty typu a Rusko musí ustoupit, ani píď neustoupím já, zničím Sýrii apod.

  A vytvořil atmosféru, že v tomto okamžiku měla 3. světová válka nastartovat. NATO se rezolutně vyhrožovalo Asadovi, aby si on a případně Rusko uvědomili, že se Erdogana opírá a plné spojenectví tohoto paktu.

  Co zřejmě uniklo všem, že po celé dlouhé dny Vladimír Putin prakticky vůbec nekomentoval Erdogana, nechal líně utíkat čas, zamítl nejdříve Erdoganovi megalomanské setkání spolu s Merkelovou a Macronem, a potom zase neměl čas odletět do Instanbulu, protože musí přece řešit, zda vtělit do ruské nové Ústavy Boha a to, že manželství je spojením muže a ženy. To Rusy zajímá a proto nemůže odletět.

  A pak když uprostřed té hysterie, kterou Erdogan vytvořil, se uskutečnilo setkání, probíhalo ze strany pokerového hráče Putina v klidu, dlouho a s jednoznačným výsledkem: bylo přijato příměří a pro syrské jednotky to znamenalo, že co si během té operace získaly jim prostě zůstalo.

  A Erdogan byl jako mílius, hovořil o tom, že vztah Ruska a Turecka je na nejlepší úrovni, jaké kdy byl. A zrušil otevření hranic, aby migranti mohli směřovat do Evropské unie přes Řecko a dokonce nechal vyčlenit tuším tisíc policistů, aby je zase natlačovali na turecké území.

  A s tímto šaškem a zároveň politickým hochštaplerem chce Západ uzavírat dohodu?.

  Ale bude hůř.

  Mimo pozornost našich médií, které by ani neuměla správně rozklíčovat, co to znamená, v minulém týdnu vláda maršála Haftara, která ovládá většinu Libye včetně ropných polí, navázala se Sýrií diplomatické vztahy s cílem vytvořit protitureckou vojenskou osu.

  Samozřejmě, že to vše je nejen fiasko Erdogana, ale obou organizací NATO i EU, které se tak angažovali proti Putinovi a Asadovi. A nejen to, když druhé největší armáda NATO neumí vojensky zvládnout těžce zkoušené vojáky syrské armády, chtě nechtě může mít někdo pocit, zda tyto instituce nejsou jen virtuálně silné.

  Jo, proklamace, sankce, neustálé schůzování to umí. Ale prohráli v Afghánistánu, prohrávají v Sýrii a zřejmě je čeká i porážka v Libyi.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za Váš příspěvek,těch pár řádků mě potěšilo!

   Vymazat
  2. Až na to, pane Vyvadile, že "Turecko oznámilo, že k hranici posílá tisícovku elitních policistů, aby zabránilo návratu migrantů zpět do tureckého vnitrozemí", a nikoliv "aby je zase natlačovali na turecké území", jak jste napsal.
   https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/na-reckou-policii-miri-slzne-granaty-z-turecke-strany-hranic.a8479fb1/

   Vymazat
  3. 6:01
   Vyvadile," obdivuji" vaše vlezdoprdelství Rusku a naprosto nekorektní fandění Putinovi! Toho šaška děláte především ze sebe vy! jak vás Rus platí?

   Vymazat
  4. Pane Vyvadile, sem tam překlep, zvlášť při psaní na telefonu, to čtenář pochopí. Ale hrát si na vzdělance spřádáním komplikovaných rádoby souvětí, v nichž se neshoduje nic s ničím, to snad nemáte zapotřebí. Nebo jste snad česky neuměl nikdy? Plné chyb bývají totiž i vaše články, které byste si jako autor měl po sobě přečíst, nejen příležitostné diskusní příspěvky. Upřímně, vaše politické názory mne nezajímají, ale vaši neúctu k jazyku vnímám jako vztah k národu.

   Vymazat
  5. 6:01 Mě Vyvadile připadá, že jte byl při jednání těch dvou politiku, jako třetí, do počtu, když tak všechno perfektně víte! Jinak není možné, tak velebit Putina!
   Vyvadile, jinak to jste vy co vás vyhodili z ČSSD? Soudruh právník?

   Vymazat
  6. 10;12
   Přestaň se ztrapňovat ty PYJátská TROPičko bez mozku!!!!!

   Vymazat
  7. INDICKÝ BĚŽEC Co tu napadáš pana Vyvadila jen popsal fakta. Celý západ zdegeneroval a po zásluze dostane nakopáno.

   Vymazat
  8. 8:38, jenže tohle se týká Evropy, ne Ruska, a Vyvadil píše o Rusku.

   9:26, něco k tématu by nebylo?

   10:12, chápu, že máte problém s jazyky a závěr jednání v ruštině, turečtině a angličtině nedokážete rozluštit, ale snad by pomohl strejda gůgl translator. Až to uděláte, dozvíte se, o čem se v diskusi mluví a přestanete vypadat jak trouba.

   Vymazat
  9. 17:07 k 8:38:
   Toto je v textu pana Vyvadila:
   "A Erdogan byl jako mílius, hovořil o tom, že vztah Ruska a Turecka je na nejlepší úrovni, jaké kdy byl. A zrušil otevření hranic, aby migranti mohli směřovat do Evropské unie přes Řecko a dokonce nechal vyčlenit tuším tisíc policistů, aby je zase natlačovali na turecké území."
   Bude lepší aspoň přečíst, a ještě lépe, pochopit psaný text, až poté psát.

   Vymazat
 33. Jiří Vyvadil7. března 2020 6:37

  Putin si včera Erdogana namazal ne chleba. Soroz to před týdnem projel na Slovensku, kdy jím podporovaní Čaputovci to projeli jako po másle. Plácat si může, co chce,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:37
   A jak se projeví, to namazání Erdogana na chleba? Asi tím, že si bude dál dělat Turek co si zamane.
   A jak se projevilo to projetí Soroše na Slovensku? tím že Kotleba utřel? tak to potom souhlas! Ti jak píšete " čaputovci" si ostatní namazali na chleba ( řečeno vačim slovníkem )
   Vy jte vyvadile slušný zoufalec, !

   Vymazat
  2. Jste trochu na omylu. Kde prý byl nový premiér ihned po volbách? Prý na americkém velvyslanectví ... (uvedl Ľuboš Blaha v souvislosti s "náhodným" objevením auta s trnavskou pozn. značkou před budovou velvyslanectví). Minimálně to svádí k zamyšlení.

   Vymazat
  3. 9:22
   Ty BEZmyšlenko z kniHOVNY udavače Havla,kdybys měl mozek,tak bys mohl vzpomínat,jak amianálníci jako ty oslavovali Radičovou....a jak dlouho ta pincezna kolaborantská vydržela?????15měsíců!!!!!

   Vymazat
  4. 9:22, :) no podle výstupní zprávy o jednání a reakce turecké žurnalistiky to vypadá tak, jak řekl Vyvadil.

   Vymazat
  5. 9:47
   BUBUBU, zase nějaká konspirace, jen jsem čekal za jak dlouho s ní někdo vyrukuje! Máte nějaké dukazy? jen vaříte z vody co! I kdyby navštívil USA vel. co to dokazuje?

   Vymazat
  6. 10:25, je, přispěvatel jen citoval slovenského poslance za stranu Smer. Budoucí premiér se dosud jako americká spojka na Slovensku neprojevoval, narozdíl od prezidentky, Kisky, lidí z PS/Spolu a některých dalších pidistran. Proto to překvapilo.

   Vymazat
 34. Divná diskuse, když naše republika je vlastně bezbranná, ano, máme pár tisíc „žoldáků“ nasazených v cizích zemích, ale jinak při jakékoliv katastrofě, invazi migrantů, či jiného ohrožení, jsme vlastně všichni v republice odkázáni na pár tisíc policistů. Zrušení povinné vojenské služby nebylo tenkrát aktem míru, ale pojistkou k provádění zákonné degradaci naší země (dotace zemědělci, když neoseje, zrušení jednotné maturity, jednotných osnov, zrušení naších norem ke kvalitě potravin, cena zemědělské půdy atd. Z toho pak vyplývá oslabená další generace mladých, alergie už u miminek a neschopnost zplodit vůbec potomky. Zamyslete se prosím a pokuste se raději bránit. Při tom sama nevím jak, změna jen tak není možná, máme totiž na svém území velvyslanectví USA (odlehčení na konec).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No právě. Lidi žijí tak trochu v obecných představách v "minulosti" nejen o armádě. Bylo přece nezbytné zrušit armádu, které by se dnes museli bát všude kolem, když tak hodnotím stav armád "NATO" a najmě Německa. Lidi chtějí ušetřit na výdajích na armádu, ale zároveň chtějí být zabezpečeni. Hodně velký logický rozpor. Lidi třeba teď v souvislosti s rostoucími cenami masa tvrdí, že to zvládnou sami, ale domácí chov je ve skutečnosti velice přísně regulován a pokuty a tresty za neohlášený chov jsou "velmi nepříjemné". Můžeme se aspoň ZATÍM pokoušet pěstovat ovoce a zeleninu, ale to podle mne nebude trvat dlouho. Blbost přece "taky" kvete.
   Zkrátím to. Museli jsme se stát "přívěskem" u takzvaných "vyspělých zemí", protože tak nás drží naprosto dokonale pod krkem a můžeme si namlouvat cokoliv, ale reálně se nemáme možnost sami se osamostatnit. Pokud nepřijde skutečně nová generace politicky schopných, odvážných a důsledných lidí (a nemusí jich být až tak moc, ale "nálada" ve společnosti být musí) nebo až pokud se nestane zázrak.
   Jenže to má háček. To nové musí bezpodmínečně chtít dělat pro lidi a ne pro sebe. Jinak to zase sklouzne zpět do historicky ověřeného scénáře.
   Pokud to bude pokračovat tak, jak to nyní je, zcela nezbytně vypuknou "místní" konflikty mezi evropskými zeměmi, které přerostou do celoevropského konfliktu. Politika dnešního tak zvaného mírového období je postavena na základech vybrakovávání jedněch druhými, spolupráce je více méně nucená, zločinnost kvete a to o mnohém ještě ani nemáme tušení, korupce "ničí" "charaktery" úředníků. A postupně narůstají neshody mezi zeměmi navzájem. K tomu si přidejte neschopnost zajistit vzdělání na vysoké průměrné úrovni, i když - prý - jsou k tomu podmínky jako nikdy v minulosti, dolijte k tomu degradaci jednotlivých i velmi nezbytných služeb, které z toho vyplývají a dostaneme se k závěru, že pokud se nestane něco v relativně dohledné době, čeká Evropu (jejich původní obyvatele) buď úděl otrokářského státu nebo likvidace dnešní Evropy v jakékoliv podobě, jak ji známe dnes nebo ta nekonečná řada válek, válčiček mezi jednotlivými územími, jako to bývalo v minulosti.
   Svět totiž Evropu prakticky nepotřebuje k ničemu. Zdroje tu nejsou, kromě lidského "masa", z území kromě Evropy neovládá zeměpisně vlastně nic. Vědecké, umělecké a vlastně všechny oblasti lidské činnosti se stejně postupně přesouvají jinam, mimo Evropu, kde mají "jiný systém" výchovy a škol.
   Jestliže dnes jsme "národem" skladníků a montérů, zítra můžeme být v nejlepším případě snadno "národem celoevropským" v podobě kustodů v muzeích, na hradech a zámcích, budeme hlídat "vzácné" obrazy a sochy, kterým se turisté budou nejspíše smát ... a budou se k nám chovat stejně shovívavě, jako se chovali a chovají evropští kolonizátoři k nim.

   Vymazat
 35. Soroš plní úkol sice bohatého,ale pořád jen užitečného idiota majitelům tohoto světa.Oni jsou veřejnosti skryti a špinavou práci dělá Soroš.Ten má potom v jednotlivých státech "své" užitečné idioty,kteří pracují pro něj.A tak v současnosti tlačí svět do průserů celá pyramida užitečných idiotů.Jsou to státní sluhové mezinárodních slouhů kteří slouží Sorošům z různých nadnárodních organizací.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:17
   A jak se ten vliv pana Soroše v jednotlivých státech projevuje? Já tedy v Liberci nic nějak nevnímám, necítím se být ohrožen těmi " UŽITEČNÝMI IDIOTY " jak píšete.
   Jinak tohle je dobré - STÁTNÍ SLUHOVÉ MEZINÁRODNÍCH SLOUHU- To jste trošičku překombinoval!
   Jak to ten starý pán jenom stíhá? Vyplácet peníze demonstrantum tuhle v Praze, potom v Budapešti ale snad také v Mosvě! Vy jste taky slušně tím Sorošem vyjančenej co!

   Vymazat
  2. 10:22
   Děkujeme, že jste pro nás použil milostivě velkopansky ještě českého názvu Liberec, namísto vašeho skutečného bydliště Reichenberg. Je nám neuvěřitelně líto, že nedosahujeme vašich výšin.
   Nemůžete se cítit ohrožen, když pro ně pracujete. Pokud to děláte zadarmo, jste pak zcela nepotřebný, jen dočasně užitečný idiot. Jiné slušnější slovo k vám nepasuje, urazil bych ty, kteří by si je - ty slušnější slova - zasloužili.

   Vymazat
  3. 10:22, ano, jsme vyjančení a s námi Orbán, Trump a spousty dalších. Holt nemáme na tebe, protože ty máš zcela jasně vždy čerstvé a zaručeně pravé informace od renomovaných agentur.

   Vymazat
  4. 10.22
   Jak tak sleduji tvou argumentaci Libore, jsi idiot. Že ne? Dobrá tedy. Dokážu ti tvou idiocii na prosté otázce:
   Jak by mohl cítit ohrožení užitečný idiot v cucku dalších užitečných idiotů?
   Ale dočkáš se ohrožení prolhaný (prolhaný proto, že jsi mi tvrdil že je ti dvaačtyřicet a máš děti a dnes jsi v diskuzi napsal že ti bylo 68-mém patnáct a že pamatuješ RVHP) hnědý politruku Libore.
   Jen co politickým neziskovkám zavřou penězovody. Pak padne bída na svazáky. I na tebe, politruku.
   A zůstane z tebe jen skořápka. Nepotřebný, neužitečný idiot.

   Vymazat
 36. Soros je zrůda a svině.

  OdpovědětVymazat
 37. Prozradím skryté síly našeho národa, nehledejte je v Blaníku, ale v hlavě. Je dobře známo, z naší historie, źe pokusy s vymýváním mozků se nikdy nepovedly. Zrádci jsou jen marginálie tvořené slabochy a vždy prodejnými existencemi s jinou DNA. Slušných je víc i když se neexibují.

  OdpovědětVymazat
 38. Tak tedy jestli je tento článek od Sorose pravdivý, tak je to děs. Soros je škodná a ta se vždy likviduje. Upřímně, kdybych já měl tu moc a možnost, tak nechám Sorose zastřelit včetně jeho rodiny, tak jako zlikvidovali u nás Mrázka nebo tak jako byl zlikvidován Trockij. Prostě vyříznout jako nádor. I demokracie má své limity.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyrostou noví bojovníci a okolo Sereše je jich na statisíce. Stačí dobře spravovat jeho nadaci a peněz na bojovníky bude dostatek. Navíc má mladou ženu a minimálně pět dětí...

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.