Reklama

pátek 13. března 2020

Nebojte, pane Hrušínský! Tereza Spencerová k situaci: Koronavirus, migrace, k tomu zelená EU... Velmi vážné závěry

Tereza Spencerová
13. 3. 2020   ParlementníListy
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ 
Pro EU je neštěstím, že migrační problémy nastaly zrovna v době koronaviru. Do toho se Brusel snaží prosazovat „zelený úděl“, který může připravit o práci až 11 milionů lidí, komentuje současné vyhrocené dění analytička Tereza Spencerová. A jak to může dopadnout? „Už roky opakuji, že se nynější systém reformovat nedá, že by bylo jednodušší ho zmuchlat, vyhodit do koše a začít z gruntu nanovo. Možná se nějaké takové situaci blížíme,“ sdělila Spencerová ParlamentnímListům.cz s tím, že až krize pomine a rozhlédneme se, „jestli ještě vůbec existuje nějaká EU“, pak bude prostor pomoci třeba i divadlu Jana Hrušínského. Ten může být v klidu: Koza pojde i sousedům.

Podívejme se na rozšíření koronaviru na širším Blízkém východě. Íránu kosí virus i vládní představitele. Je pravda, že Peršané nebezpečí COVID-19 nejen podcenili, ale i tutlali? Myslíte, že chudší země, zejména africké, budou zasaženy mimořádně? A otevřeně se ptejme: Jaká může být infekčnost nové nemoci u migrantů, kteří se dobývají do Řecka?

Obecně na Blízkém východě není zatím situace nijak kritická. Třeba turisticky lákavý Egypt se stovkou milionů obyvatel hlásí 60 případů nákazy, přičemž takřka polovina nakažených se prý už i vyléčila, a jedinou tamní obětí byl německý turista, který si podle všeho koronavirus do Hurgády přivezl s sebou z domova. Velký nárůst hlásí Katar, Saúdové nebo Bahrajn, ale jsou to stále jen řádově stovky případů. A třeba Kuvajt je na tom z hlediska počtu potvrzených případů zhruba stejně jako my, ale přitom už zrušil veškeré letecké spojení se světem a vyhlásil zákaz chození ven, nechali zavřít restaurace, zakázali jakékoli veřejné shromažďování a na 14 dní platí jakýsi „státní svátek“ čili povinné volno pro všechny. Pěkně doma, za zavřenými dveřmi.

V regionu je na tom nejhůř, jak říkáte, Írán, kde už koronavirus zabil přes 350 lidí. Možná máte pravdu v tom, že Teherán zpočátku údaje o nákaze „tutlal“, ostatně hrozbu marginalizovaly při „rozjezdu“ epidemie prakticky všechny státy. A co víc, blízkovýchodní náturu obecně nějakými zákazy a příkazy beztak nelze příliš „sešněrovávat“. Takže i kdyby „netutlali“, epidemie by propukla tak jako tak, bez ohledu na to, že by přišli hned od počátku s nějakými radikálními kroky. Pokud navíc máte hromady fanatiků, kteří v rámci projevů náboženské horlivosti olizují jakési posvátné mříže, máte prostě problém. A co víc, jejich specifický problém spočívá v amerických sankcích, které mimo jiné zakazují i dodávky léků a látek, z nichž se léky mohou vyrábět. Čili Západ může Írán kritizovat za to, jak situaci zvládá, ale Teherán může ukázat právě na Západ a hodit většinu viny na něj. A bude mít navíc i pravdu. Pokud tedy Západ ve svých strategiích „změny režimu“ stále počítá s tím, že by si mohl nějak získat „srdce a mysli“ íránských davů a nasměrovat je proti jejich vládě, tak v těchto dnech a týdnech v myslích íránských davů znovu jen potvrzujeme svou monstróznost…

Pokud se ptáte na identitu migrantů, tak se vsadím, že Turecko o nich bude mít poměrně dobrý přehled. Je ovšem otázkou, za co se o své informace s námi podělí.

Angela Merkelová zaujala ke koronaviru poměrně odevzdaný postoj – že se s tím nedá nic moc dělat. Jak to hodnotit ve srovnání s čínským příkladem, kde se zdá, že virus zastavili? A velmi tvrdě řečeno: Burzy letí dolů a podnikatelé úpí. Nejen pan Hrušínský a jeho divadlo, tedy.
Jak už jsem naznačila v předchozí otázce, pan Hrušínský se fakt nemusí bát, že by v tom zůstal sám, naopak, co nevidět „pojde koza i sousedům“, protože vývoj v Evropě naznačuje, že po divadlech se zavře možná skoro všechno.

Když jsem včera ráno ještě v rozespalosti zahlédla titulek, který v podstatě jen lakonicky citoval lakonickou Merkelovou, že prý se nakazí až 70 procent Němců, fakt jsem hodně rychle probudila. Chápu význam občanských a jiných svobod a jsou mi opravdu drahé, ale nikdy by mě nenapadlo, že budou nadřazovány i pandemii. Fakt to tentokrát „zvládneme“? Pokud ten COVID 19 zase rychle nezmutuje do něčeho strašnějšího, asi nebudou umírat lidé po desítkách tisíc, natož po milionech, ale i tak. Chod společnosti se do značné míry zastaví. A pokud to bude nejen v důsledku samotného viru, ale i řízeně, tak v pořádku, mně – a jistě nejen mně – připadá logické, že určitá prevence je účinnější než následné sčítání škod. A ty budou velké, bez debaty.

Na druhou stranu samozřejmě není důvod k propadání nějaké hysterii, panice nebo strachu, který jako by se šířil rychleji než virus sám. Prostě, nestahujme kalhoty, dokud je brod daleko, myjme si ty ruce, pokud jsme to nedělali náhodou už před epidemií, pokládejme nahlas otázky, proč se děje to, co se děje, ale přitom všem se hlavně nepoddávejme strachu. Na jednu stranu sice není čas a prostor na nějaké frajeřinky, ale současně není důvod ani k panice. Koneckonců, 99,9999999 procenta z nás to očividně přežije. A pak, za nějaké tři čtyři měsíce, až epidemie podle všeho opadne, bude čas začít v klidu řešit, jak znovu pomoci na nohy panu Hrušínskému a dalším divadlům. Nebo se třeba rozhlédnout kolem, jestli ještě vůbec existuje nějaká EU, přinejmenším v podobě, v jaké jsme ji znali doposud. Anebo zhodnotit, co jsme se během epidemie dozvěděli o sobě a lidech kolem.

Rusko koronavirem extra netrpí – dokonce se uvažuje, že hokejové mistrovství světa by se ze Švýcarska přesunulo do Soči. Místo toho ale Rusové spadli do ropné cenové války se Saúdy. O co v tom vlastně jde? Kdo víc riskuje? Může se stát, že Rusové upadnou do další rozpočtové krize, protože cena ropy pod 30 dolarů je prostě málo? A jinak, co říci k návrhu, aby v rámci nové ústavy mohl Putin znovu kandidovat?

Když jsem viděla, že Putin může být prezidentem Ruska až do roku 2036, tak mě jako první napadlo něco jako: „tý vago, já už budu dávno pod drnem, a on tam bude vládnout pořád…“ Pobavilo mě to. Jiný kraj, jiný mrav. Většině Rusů to zatím nijak zásadně nevadí, těch pět opozičníků, kteří umějí dělat hluk, jako by jich bylo sedmnáct, nemá smysl příliš brát vážně, a tak ať si to Rusko užije. Je to fakt jejich problém. Rozhodně jim do toho nebudu kecat v situaci, kdy sami nevíme kudy kam a v rámci EU nemáme ani jistotu, že máme nějaké vedení ve smyslu toho slova.

Ale ptáte se na „ropnou cenovou válku“ a říkáte, že je to válka Saúdů proti Rusům. No, ono to tak možná „zvonku vyzerá“, ale Saúdové i Rusové si mohou nízké ceny za ropu dovolit, protože i při 30 dolarech za barel jsou stále ještě v plusu. A díky tomu si udrží svůj podíl na globálním trhu. A přitom cena aktuálně už z oněch počátečních 30 zase povylezla asi na 35 dolarů. Včera se ke snižování cen přidaly ještě Irák, Emiráty a Kuvajt, takže dumping vládne ropným světem. A v něm jediným poraženým zatím jsou američtí frackingoví těžaři, z nichž jen minimum umí těžit ropu za 40 dolarů za barel, ale většina těží za 60 dolarů. Takže „cenová válka Saúdů proti Rusku“ zatím nejvíc útočí na USA, a je proto otázkou, jestli to měli domluvené předem, nebo se to tak nějak „vyvrbilo cestou“. To zatím není jasné. 

35 komentářů :

 1. Hrušínský opět vypustil svou inteligenci do prostoru. Babiš s komunisty mu likviduje divadlo. Nás všechny ohrožuje koronavirus, jeho někdo jiný. Hrůšo, prachy nejsou všechno. Já se osobně kvůli svému zdraví a po případě kvůli zdraví všech klidně omezím. Chápu vy šmíra těžko bez peněz přežijete, proto musíte dostávat peníze od státu, tedy od nás všech aby jste mohli trdlovat. Kultura není dnes to co bývala. Dnes se bez ní klidně obejdu. Divadlo je víc než národ! Tedy to na Jezerce určitě! M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť naši firmu se před Vanoci snažil ten BEZmozek nalákat na představení....nešlo ani 5lidí a to ten paumělec vystupoval ZDARMA....zřejmě tušil koronavirus už tenkrát!!!!!☺

   Smazat
  2. 11:12 Pan Hrušinský snad musel o své prudké inteligenci přesvědčit i toho posledního fanouška. Nedávno jsem ho poslouchal v rádiu. Z celého rozhovoru vyplynulo, že i vězni v gulagu měli rajský život, oproti němu samotnému, jaké hrozné muka a útrapy celá jejich rodina od bolševika, do roku 1989 prožívala. Věřím že v tomto případě by byl zcela bezradný i psychiatr Cimický

   Smazat
  3. Žádná členská země EU neživí tolik darmojedů a tzv. umělců, kteří jsou přisátí ke státnímu rozpočtu jako Česko!

   Smazat
 2. Ta věta..."koza pojde i sousedům"... mne nadchla! Trefa do černého! Přesně to české dříve narozené občany uklidní, a nejen uklidní - to je učiní šťastnými! A všem těm babičkám a dědečkům u počítačů, kteří si platí z důchodů drahý internet, aby mohli psát a nadávat, bych rád poradil - ne abyste zakašlali někde v MHD! Nebo někde v obchodě! Samozřejmě ani normální kašlíček, lidi přece kašlou i když jim zaskočí slina - ale teď si dejte majzla, protože ostatní přítomní dědečkové a babičky posedlí informacemi a strašením z internetu, vás na místě umlátí. Pro ně budete nebezpečí strašné a příšerné, při nejlepším na vás zavolají policii a zaženou vás do karantény a izolace. Tak a je to - je mi jasné, že se na mne zase někteří diskutující vztekle vrhnou za to, že jsem použil slovo "důchodce" ale považuji za svoji občanskou povinnost lidi varovat! Taky jsem se to dočetl na internetu, takže znovu - pozor na kašel - kašlat se dnes nesmí, to je trestný čin!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:27 A vám bych doporučil objednat se na vyšetření na psychiatrii. Vy zjevně trpíte fobií ze seniorů, hrůzné příspěvky, kterými nás tu zásobujete odborníkovi budou stačit k určení diagnózy. Léky pro vaše uklidnění existují.

   Smazat
  2. 11:27 Vy se tady pořád opakujete, jak nějaký blbeček. Z vašich slátanin se dá usuzovat, že vás zasáhlo něco mnohem horšího než nějaký koronavirus.

   Smazat
  3. Šídlo v pytli, kurvu v domě, a indickýho kačera Libora 11.27 holt neutajíš ani když zaleze do anonymity.

   Smazat
  4. Pane milan, nelíbilo se vám, když jsem šel tvrdě na Helanov a na vás. Zkusím tedy smířlivým tonem: "proč mě pořád takhle deptáte?!"

   Smazat
  5. 9;50
   A proč sem pořád strkáš typech,Geriatrixy z Reichenbergu?!

   Smazat
  6. Pardon:rypec

   Smazat
 3. Reálný pohled na část problémů současného světa. Ruští občané si určitě se změnami v Ústavě Ruské federace poradí sami a to ve svůj prospěch, ta stávající, kterou jim v době Jelcina dávali dohromady specialisté z USA, ta prostě již vyčpěla. Tak se jim do toho nepleťme. Problém v těžbě ropy vidím obdobně. Jen si říkám, zda to není tak trochu odplata ze strany Putina na sankce ve věci Severního proudu 2. Přece jen, těžba břidlicové ropy přináší firmám v USA více než 1 bilion dolarů v tržbách.

  OdpovědětSmazat
 4. Bruselu se prý nelíbí uzavírání hranic, Brusel požaduje volné šíření koronaviru po celé EU stejně jako volné přijímání imigrantů všude tam, kde je nedostatečný počet snědých obyvatel. Kauza koronavirus názorně ilustruje, jak nám může být Brusel v čele Leyenovou zcela ukradený, protože je vidět, že se jedná o zcela zbytečný, naprosto neschopný, nikým nevolený a dnes už dokonce škodlivý byrokratický aparát!

  OdpovědětSmazat
 5. Juniore, don't worry bee happy, hlady neumřeš.

  OdpovědětSmazat
 6. Jan Hrušínský a Pavel Novotný (magor z Řeporyjí), to jsou dvě osůbky ze zcela stejného těsta. Oba dva pocházejí z rodin slavných tatíků, kteří se oba stali slavnými jenom díky komunistickému režimu, který tím pádem zanechal stopu i na jejich rozmazlených potomcích, kteří byli členy komunisty privilegované vrstvy před revolucí a kteří se o totéž snaží i v dnešní době, i když na to žádné srovnatelné kvality (jako jejich tatíci) absolutně nemají, a kteří se domnívají, že jim na udržení na výsluní bude stačit jenom pražská kavárna a nikoliv lid obecný jako před revolucí. Každopádně jsou na velkém omylu, jsou zbyteční a zcela zbytní. Když nebudou, tak po nich ani pes neštěkne!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To oni dobře vědí, že bez dotací budou muset začít konečně pracovat a za mzdy v zemi obvyklé a přiměřené jejich výkonům. Také proto maji ceny vstupenek nastavené pro kavárnu a jejáí zbohatlíky. Aby jim tam lid nelezl a neviděl, co ve skutečnosti, bez opakování záběrů a bez střihů, předvádějí...
   To platí i pro výtvarníky. Třeba toho katolíka, který jistě odmítl milionové zakázky z USA, Florencie a z Asie, aby mohl vytesat tek kandelábr potupy Národa Českého na Staroměstské náměstí v Praze. Prý nahradí očkování proti všem nemocem a zažene i inflační korunavir...

   Smazat
  2. Bez nas by oba a velka vetsina dalsich a jim podobnych davno chcipli hlady..

   Smazat
 7. Tedy k těm, co se nechtějí flákat, když nemohou tč. pro epidemii koronavirem pracovat - třeba čeští herci v hruškohniličkovém stavu: Mohou jít hlídat děti těm, co pracovat i za této situace chtějí a umějí. Ale v tom "chtějí a umějí" bude velký problém, tento druh pražské kavárny dovede tak akorát podávat neustálé žádosti o dotace z kapes daňových poplatníků!
  A ještě jsem si přečetl, jak Babiš se nezdvořile zmínil o nějaké Motyce Holzmeinové - snad měl říci, že je pomatená. Tož na fotce vypadá na Alzheimera či snad předčasnou senilní demenci, ale bláznům se nikdy diagnózy tak natvrdo nesdělují. Pane Babiši, naučte se přecházet blbce i blbky mlčením! Zeman nás už dávno poučil, se srážka s blbcem je vždy skoro katastrofická a občané pana Babiše potřebují, proto by ho měli před takovými katastrofami chránit!

  OdpovědětSmazat
 8. všem,...... kteří napadají pana Hrušínského:
  V a ž m e si herců. Vybojovali nám se studenty s v o b o du a tak je přece nenechávejme v těžkých chvílích živořit. Doporučuji příslušnému sociálnímu městskému odboru v Praze, aby jim započal okamžitě vyplácet dávku ve výši životního minima! Přece je nenecháme, aby šli žebrat do ulic Prahy!

  A ještě.
  Po opatřeních Babišovy vlády, která omezí spousty lidí, zejména starších ročníků, o d v o l a t ze zahraničí
  všechny, kteří jsou začleněni co akcí " Člověk v tísni"!
  Ať započnou od 13.3. pomáhat Čechům, kteří nemají zabezpečeny školou povinné děti, ale musí v práci vydělávat, pomáhají důchodcům, invalidům , kteří budou v tísni,.... kupovat za ně a nosit potraviny,
  totéž invalidům.
  Pan Pánek, nechť vydá pokyny, nechť odvolá všechny své lidi v Česku, a předvede v české kotlině, jak to v jeho spolku fungovalo v zahraničí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. osobně bych navrhoval vyslat české umělce v čele se soudruhem Janem Hrušínským na celosvětové turné, kde zcela jistě zaplní svým špičkovým uměním spousty sálů a nebudou tak zatěžovat rozpočet českého ministerstva kultury

   Smazat
  2. 16.16 Vynikající řešení problémů kulturní fronty. A navíc si zaplatí i sociální, zdravotní, daně České republice... a budou šířit slávu svého umění...

   Smazat
 9. Až přestanou pracovat lékaři,popeláři,pekaři,prodavačky,řidiči,zedníci a desítky dalších,pro běžný život potřebných lidí, pak to bude teprve průser. Jestli nebudou měsíc,nebo třeba rok fungovat herci,tak to nemá na běh života naprosto žádný dopad a převážná většina lidí to ani nezaznamená.

  OdpovědětSmazat
 10. Zabývat se debilem J.Hrušínským je dle mého názoru ztráta času.Jen se divím těm co určují obsah NR,že tomuto hnojiJ.Hrušínskému dávají prostor.

  OdpovědětSmazat
 11. Herců si vážím, jenže kde jsou, na prstech jedné ruky by je spočítal. A že se na herectví přiživuje kdejaký hňup, na prestiži to ubírá těm skutečným. No prostě takovým sborem dotací chtivých komediantů - neumětelů je přece celá pražská kavárna a ta nám vybojovala nevolnictví pod knutou diktatury kapitálu. A že někteří z nich nosí jména někdejších slavných herců dělá tomu jménu jen ostudu!

  OdpovědětSmazat
 12. Nechápu proč se zabýváte psychopatem Hrušínským. Ten si nezaslouží ani zmínku, jinak mu zvyšujete popularitu, nikoliv u normálních lidí, ale u pražské zdegenerovan kavárny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To, jak se tady sprostě nadává Hrušínskému, je nejlepší ukázka perverze a zla českých dříve narozených lidí, kteří už nejsou vůbec k ničemu, jen dřepí u počítačů celé dny, v přesvědčení, že své důchody prostě musí dostat, i kdyby celý svět vychcípal - kde berou tuhle jistotu? Co by udělali, kdyby se oznámilo stejně tak jednoduše a prostě, jako že se zavírají divadla, že se přestávají vyplácet důchody pro to a to? Všichni by ječeli jak postřelené hyeny! Ano, Hrušínskému se zavření divadel nelíbí, uvedl k tomu nějaký důvod, není to žádné jo jo, ale prostě se ozval, proto je asi potřeba vyvléci ho někam na náměstí a stáhnout ho z kůže? Nemusím s ním souhlasit, tak prostě držím hubu a jeho názorů si nevšímám, ale tak hnusné, sprosté, perverzní a odporné zlo, které jde od dříve narozených - z toho jde mráz po zádech. Jsou to totálně zkažení, bezcitní, duševně zmrzačení lidé -normální slušný člověk se takhle prostě nechová.Jedovatí, zlí, ješitní, zakomplexovaní ubožáci. Jen si kopněte do Hrušínského, když to potřebujete k životu, a jestli si myslíte, že vás to uchrání před koronavirem. Z diskuzí už mi začíná být na zvracení - v životě jsem nepřišel tak blízko k tak koncentrované nenávisti a zlobě.

   Smazat
  2. 22.11
   Jdi už do .... kačere Libore! Smrdíš k zeblůití i z anonymity.

   Smazat
  3. 21.11
   Ty nechápeš kačere Libore?!
   Rozdíl je v tom, bezmozku, že mnozí se musí kvůli koroanviru silně uskrovnit, ale jen Hrušínský a podobní darmožrouti - mezi nimiž budeš v brzké době i ty, kačere Libore, jen co neziskovkám zatrhnou prachovody - řvou jak podsvinčata.
   Jako hyeny? Tak jo. Zapamatuj si jedno skunku - my na své důchody, na rozdíl od tebe, poctivě pracovali. Ty nemakáš, jako každý parazit, ani sám na sebe - jen chlastáš ze státního cecku. Ty tak máš právo mluvit o morálce a zkaženosti, hnido.

   Smazat
  4. 21:11
   Pane, mám sice do důchodu ještě pár let a vlastně ani nevím kolik, protože mi odchod stát posune.
   Ale nejde o mne, po přečtení vaší eseje plné lásky a úcty ke straším, musím přiznat, že něco tak dokonalého jsem ještě nečetl. Díky adminovi, že vaši pravděpodobně prvotinu uveřejnil. Je dobré poznat kam až doroste intelekt v naší evropské vyspělé společnosti. Přeji vám dožití a užití vašeho důchodu ve zdraví a s plným pochopením vámi stvořené společnosti, rád bych se na vás díval z nebe, kdybych byl věřící. Jsem na půl cesty k důchodu, tedy napůl duševně zmrzačen a proto asi nefandím junioru Hrušinskému.

   Smazat
  5. Jdi se vyblemcat na Blicí listy ty zkrachovalá Milko z Jezerky!!!!!☺

   Smazat
  6. Mně se zase dělá špatně z vás a Hrušínského. A vím přesně proč. Na rozdíl od vás, který svou nenávist jen generalizuje a hází všechny do jednoho pytle. Ubožák jste vy.

   Smazat
 13. V neziskovkách pracuje 56 000 lidí(parazitů) a protočí se v nich 57 000 000 000 kč !!!
  "Člověk v tísni disponuje z části penězi daňových poplatníků, kteří daně
  neplatí dobrovolně, ale pod pohrůžkou sankcí ze zákona. Tyto peníze pan
  Pánek a jemu podobní používají ke zvyšování vlastního pocitu ušlechtilosti a
  k ovlivňování politiky. Co se týká „dobročinnosti“, tak jejich činnost je
  stejná, jako když ministr Petříček tančil s oštěpem v ruce a chlubil se,
  kolik přivezl do Afriky peněz na zlepšení životní úrovně Afričanů. To je
  sice moc hezké, ale ve skutečnosti tam ministr Petříček nepřivezl ani korunu
  – tedy myslím; ani korunu za svého. Všechno, co tam tak pyšně rozhazoval,
  byly peníze českých truhlářů, zedníků, zámečníků, prodavaček, architektů a
  dalších lidí, co pracují a platí daně... A když se, pod pohrůžkou sankcí,
  seberou peníze českým truhlářům, zedníkům a prodavačkám, tak bych pokládal
  za přirozené a spravedlivé, aby ty peníze byly použity na zvýšení životní
  úrovně českých truhlářů, zedníků a prodavaček, nikoli na zvýšení životní
  úrovně Afričanů. Člověk v tísni a zjevně i někteří v ČSSD to ale vidí jinak.
  Ty naši lidé zajímají jen jako zdroje peněz, které se mají vyždímat, rozdat
  všude možně po světě a s ušlechtilým a starostlivým výrazem ve tváři se u
  toho vyfotit. Až lidé jako Pánek nebo Petříček prodají veškerý svůj majetek
  a utržené peníze rozdají v Africe, tak jim možná začnu jejich dobroserské
  řeči věřit. Do té doby ale ani omylem. Nikomu nechci bránit, aby se dojímal
  nad osudy Afričanů, Afghánců, Arabů a já nevím koho všeho ještě. Ať to ale
  dělá za vlastní peníze. Mě zase mnohem víc dojímají osudy Čechů, Moravanů,
  Slezanů a třeba lidí ve Šluknovském výběžku, kde klekla nemocnice, ale také
  všech dalších Evropanů. Když vidím, jak si u nás mladí lidé nemohou založit
  rodinu, protože nemají šanci pořídit si bydlení, i když pracují, jak mohou.
  Když vidím, jak si v pětadvaceti berou hypotéky, které budou splácet do
  konce života a po celou tu dobu se budou bát, aby neonemocněli, nebo
  nepřišli o práci a jejich dům nebo byt nepropadl bance. Když vidím, jak z
  toho stresu užívají prášky na uklidnění, na které si ještě musí doplácet,
  přestože řádně platí zdravotní pojištění. Když vidím rodiče těchto dětí, jak
  by jim rádi pomohli, ale nemají jak. Když vidím hádat se rodiny ze stresu z
  exekuce, když vidím naše ženy a dívky, které místo toho, aby vychovávaly své
  děti, klopýtají do práce ne proto, že dělají kariéru, ale proto, že jejich
  mužovi stát bere polovinu peněz, co vydělá, a ony tu polovinu musí vydělat
  zpátky někde za kasou v korporátním supermarketu. Když vidím naše lidi bez
  domova, když vidím naše nemocné, kterým nejsme schopni zajistit léčbu... A
  když pak vidím, jak tyhle vystresovaní pracující a vymírající Evropany někdo
  do nekonečna ždímá, aby poslal jejich peníze rychle se množícím Afričanům,
  nebo je bez výsledku rozdal na neefektivních dávkách , tak je mi z jedné
  strany strašně smutno a z druhé strany mám obrovský vztek. Tohle, že má být
  charita? Ne, to je vykořisťování a genocida". " " " " " "

  https://www.narodninoviny.cz/diverze-americka-neziskovka-ktera-svrhava-rezimy-si-do-hledacku-vzala-cesko/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když to dobře dopadne, tak bude plno nezaměstnaných

   Smazat
 14. toto se mi zda nejverohodnejsi popis:

  Hystercká situace s koronavirem mně připomíná to, co už jsme zde měli - všechny ty ptačí, prasečí chřipky, nemoc šílených krav, ebola a už nevím, co všechno. Domnívám se, že když mocné farmaceutické koporace a spojené s nimi mocné globální struktury sklidí úrodu z této paniky, epidemie se zázračným způsobem vypaří z povrchu zemského. Domnívám se, že by se mělo tak stát do léta.😂

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.