Reklama

středa 11. března 2020

„Nějaký Rozumek či bývalý pornoherec mi budou říkat, co si myslet?!“ Do dění kolem Maříkové vstupují právníci. Expert od Klause ml. se neudržel

Karla Maříková - poslankyně za SPD
11. 3. 2020   ParlementníListy
Nejde o kriminalizaci protiimigračních postojů ani o potlačení svobody slova. Tak hodnotí advokátka Klára Long Slámová rozhodnutí policie požádat Poslaneckou sněmovnu o vydání Karly Maříkové k trestnímu stíhání za její loňské výroky na Facebooku. Migranty v nich přirovnala k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Právník Aleš Rozehnal je zase přesvědčen, že je nutno akceptovat i existenci projevů, které jsou extrémní či útočné. Takové jsou potřeby tolerance a pluralismu. Svoboda projevu, tedy i svoboda odmítání muslimských imigrantů, je naprosto zásadní pro demokratickou společnost.


Poslankyni SPD Karle Maříkové aktuálně hrozí trestní stíhání za výroky, jichž se dopustila na sociálních sítích. Jak se k žádosti policie o její vydání postaví Poslanecká sněmovna, naznačí už stanovisko Mandátového a imunitního výboru. Kauzu odstartovalo vyjádření o migrantech na sociálních sítích, ve kterém poslankyně loni v lednu přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. „Je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území EU. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území EU,” napsala poslankyně na svém facebookovém profilu.

Těmito jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a dokonce se informace o vyšetřování Karly Maříkové kvůli jejím výrokům objevila ve zprávě Ministerstva vnitra o extremismu za druhé čtvrtletí minulého roku. Vyšetřování vedlo policisty k závěru, že konstatování poslankyně lze kvalifikovat jako podněcování k nenávisti. Teď záleží na zákonodárcích, zda se rozhodnou svou kolegyni k trestnímu stíhání vydat, či nikoli. Nad tím, zda byla skutková podstata přečinu, ať už podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo přečinu hanobení, naplněna, se zamýšlejí oslovení právníci. „Tyto výroky jsou zcela jistě netolerantní a nepřijdou mi ani příliš chytré, ale ve svobodné společnosti mají lidé právo být i netolerantními hlupáky a netolerantně a hloupě se projevovat. Toto právo může být omezeno pouze tehdy, pokud vede k omezení práv druhých,“ vysvětluje pro ParlamentníListy.cz advokát Aleš Rozehnal.

Autorka výroku není žádný Franta z Horní Dolní


Připomíná, že svoboda projevu je součástí evropských hodnot a tradic a znamená, že v demokratické společnosti je možno vyjadřovat názory na vše. „A zároveň je nutno akceptovat i existenci projevů, které jsou extrémní či útočné. Takové jsou potřeby tolerance a pluralismu. Svoboda projevu, tedy i svoboda odmítání muslimských imigrantů, je naprosto zásadní pro demokratickou společnost a zahrnuje i tolerování stanovisek, které mohou někteří považovat za útočné. Zásadní je tedy otázka, zda je volání po zákazu vstupu muslimský imigrantů projevem, který vyvolává nenávist vůči jinému pouze na základě náboženské víry, nebo který veřejně hanobí skupinu osob pro jejich vyznání. V takovém případě by projev chráněn nebyl a bylo by možné ho sankcionovat,“ upozorňuje Aleš Rozehnal s tím, že kriminalizace je na místě pouze tehdy, pokud má projev nepřátelský k náboženství vyvolat násilí vůči věřícím nebo násilné nepokoje zaměřené proti těmto osobám.

„Z mého pohledu je nutné odlišit, zda se jedná o ‚pouhou‘ rozumovou omezenost a tedy o vyjádření velmi hloupého a velmi populistického názoru, či zda mohlo již dojít k naplnění znaků skutkové podstaty uvedeného přečinu. Z hlediska toho, že nejde o její ojedinělý obdobný výrok a uvedená osoba je navíc v postavení poslankyně Parlamentu ČR a je tedy schopna působit na větší množství obyvatel, než kdyby takový výkřik pronesl Franta z Horní Dolní, se lze spíše přiklonit k tomu, že lze hovořit o naplnění uvedené skutkové podstaty přečinu Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod podle § 356 tr. zákoníku, popřípadě o naplnění skutkové podstaty přečinu Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob dle § 355 tr. Zákoníku,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz právnička Klára Long Slámová.

Postih poslankyně by byl zasahováním do svobody projevu


„Celá kauza paní poslankyně Maříkové mi nápadně připomíná pokus o trestní stíhání bývalého slovenského premiéra Roberta Fica v souvislosti s odsouzením poslance Mazurka na Slovensku a jeho výroků na adresu nepřizpůsobivých občanů Slovenska. I tehdy jsem pro Parlamentní listy poskytl vyjádření, a v podstatě zde platí to samé. V případě poslance Mazurka šlo, pokud vím, o hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. V případě paní poslankyně by, jak jsem se dočetl, mělo jít o podezření ze spáchání trestného činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, kterého se dopustí ten, kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, a to např. i prostřednictvím veřejně přístupné počítačové sítě a podobně,“ říká pro ParlamentníListy.cz advokát Radek Suchý, garant hnutí Trikolóra pro oblast Práva a spravedlnosti.

(celý text najdete zde)

41 komentářů :

 1. paralela s Ficom ktorý okomentoval výrok istého poslanca čisto náhodná - uvedený prokurátor prešiel politickým školením v Fašingtone

  OdpovědětSmazat
 2. Pan Rozehnal nezapře právníka. Kličkuje zdatně jak zajíc. Pravdou je že paní Maříková vyjádřila to co je naprosto normální a není to nic proti zdravému rozumu. Nikdo nemá prává se vlamovat do cizích dveří. Pokud se nejedná o zásah proti nebezpečným zločincům (tedy i teroristům za těmito dveřmi). Těm kterým se tyto cizokrajné a jim líbivé odnože líbí, ať se za nimi vypraví na jejich území. Ale netahají je sem.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 3. Mame tady pokrok. V r. 1935 v Nemecku, byl verejny projev "predsudecne nenavisti" vuci skupine osob s nacionalne socialistickym nazorem lecen v koncentracnich taborech. Karlicce hrozi nanejvys podminka. Inu pokrok nezastavis.

  OdpovědětSmazat
 4. Pan Rozehnal považuje výrok poslankyně o invazivním charakteru asijské a africké migrace do Evropy za hloupý. Pan Rozehnal by možná totéž formuloval obratněji. Otázka je, zda stejně srozumitelně. Pan Aleš Rozehnal, s právnickou nadřazeností machruje. Paní poslankyně Maříková se vyjádřila srozumitelně a věcně pravdivě. Souhlasím a lituji, že toto moje tvrzení nemá takovou sílu, aby pohoršilo pana Hamáčka (s podobou figuríny do krejčovského výkladu) natolik, že budu zažalován. Žádná nenávist, pouze konstatuji, že vpád jiných kultur vždy ovlivnil, pozměnil, často i vytlačil kulturu původní. A tak jak trváme na uchování původní podoby evropské přírody, trvám na ochraně původní evropské kultury. Žádní imámově, žádné minarety, žádné zahalování, žádné diety, žádné povinné klanění ...! Z takových šaškáren jsme snad už vyrostli, dovoluji si soudit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel nevyrostli 8.40 Vyrostli jsme z jedněch šaškáren, ale teď jsou v kurzu jiné šaškárny, ještě mnohem horší, než byly ty šaškárny minulé. Pokrytectví bude v kurzu vždycky, a svět ovládají šaškové. Staří, bohatí, vymaštění a impotentní.

   Smazat
  2. Bohužel nevyrostli 8.40. Ze šaškáren vyrůst nelze.

   Smazat
  3. Souhlas s Václavem a 8:40
   Vždyť Korán sám je nenávistný vůči nevěřícím psům. Proč si tedy takové nenávistníky pouštět do domu? Určitě je legitimní na nebezpečí poukázat, tak jak to paní Maříková udělala. Prostý pud sebezáchovy. A i kdyby byl spojen s nenávistí!? Co je na tom k potrestání? Zdravý rozum a odpor vůči násilnické ideologii? A jeképak hanobení? Vždyť Korán přikazuje, zabijte nevěřící všude, kde je potkáte. Sám se k tomu hrdě hlásí!
   Hamáček i s jeho nejvyšším ředitelem to mají ve svých hlavách naprosto pomatené. Pokud tedy sami tajně nekonvertovali k islámu. To mi ale přijde velmi nepravděpodobné.

   Smazat
 5. I zde si dovolím napsat citát z demos Antiky: Nesouhlasím s tvým výrokem ale udělám vše aby jsi ho mohl(mohla) svobodně a veřejně vyjádřit! Toť základní pravidlo demokracie! U nás jsou tací, kteří veřejně a otevřeně hlásají své debilní a přihlouplé názory dokonce požadující fyzickou likvidaci hlavy státu, navíc sprostou a urážející mluvou(Lang, Novotný, trhač naší demokratické ústavy Minař...) a klid po pěšině. Divná to doba z kloubů vymknutá...M.R.

  OdpovědětSmazat
 6. Zásadním problémem naší "demokracie" je jaksi to, že ústava Vám zaručuje svobodu projevu, ale nezaručuje Vám i svobodu po projevu. Zvláště mnení-li Váš názor loajální k všeobecně ražené linii aktivistické ideologie.

  OdpovědětSmazat
 7. No já v tomto případě nevidím žádné podněcování k nenávisti ale pouhé přirovnání a konstatování problému. Ad absurdum také rostliny mají právo se šířit jak chtějí. Plevel se nesmí likvidovat je to proti právu přírody na existenci všech druhů.

  OdpovědětSmazat
 8. Jak řekl Štěpánek, za takovou hňupovinu by měl být policejní prezident vyhozen ze své funkce. Toto je nejen blatantní porušení ústavy, ale už i naprostá drzost ze strany Hamáčka. Ještě by bylo zajímavé dozvědět se kdo je ten "občan", který to trestní oznámení podal.

  OdpovědětSmazat
 9. Můj názor je ztrestat dost tvrdě Hamánka(Hamáčka)!!! To zlo plodí ON !!!

  OdpovědětSmazat
 10. Vyjádření paní poslankyně ve mě žádnou nenávist nevyvolalo. Nepokládám ho ani za hloupé. Ono to srovnání totiž napadne každého soudného člověka. Stát je povinen bránit své území a své občany, jinak nemusí existovat a můžeme se vrátit ke kmenům. Je ironií, že mu to musí někdo připomínat a hrozí mu za to perzekuce. Svou zahradu chráním plotem, dům zamčenými dveřmi a snažím se, aby mi je nikdo nevykopl. Snad je to v souladu s bezpečnostní politikou toho státu, nebo už někoho diskriminuji, nenávidím a pod.?.

  OdpovědětSmazat
 11. Lidé by měli chodit houfně na polici s tím , že s paní poslankyní souhlasí , soudili by všechny ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi správně! "Lidi by měli" ... určitě by měli. A co vy? Vy už jste na polici se souhlasem byl? A kde vidíte ten houf lidí, kteří "by měli?" Na diskuzích u počítače? Aha, tak to jo.

   Smazat
  2. Jsem v důchodu, klidně bych šel za ni sedět! Hamáček je primitiv, snad takový nebude soudce. A když bude? Amen tak pak teprve s námi...

   Smazat
 12. Bohužel hamáček bude škodit v rámci možností dokud z ministerstva nevypadne. Poslankyni Maříkovou jsem volil a podporuji jí.

  OdpovědětSmazat
 13. Událost, která je stupidně rozžižlávána na kousky, ačkoliv v podstatě o nic nejde, jasně a zřetelně dokazuje, že se na české společnosti nic nezměnilo - vše je stejné jako za tzv."totality" - kdy komouši, zejména pak vlivní a významní komouši museli veřejně žvatlat úplné blbosti, pro ostatní lidi nepochopitelné, proto jim bylo k smíchu, že komouši zase už žvaní a rozebírají nějaké kraviny. I samotní aparátčíci byli pak naštvaní - kdo slyšel nadávat různé ty "generální ředitele čehosi" na podnikových oslavách, kdy byli nadrátovaní, a mohli si pouštět hubu na špacír, jak nadávali, jak byli nasraní, že musejí veřejně žvanit takové sračky! Proto taky bezpartijní lid tehdy ideově "tíhnul" k západu, to byly rodokapsy, westerny, country, a podobně. Všechno si připodělaní aparátčíci ( ve stadiu, kdy už se úplně blbne a jeden se bojí druhého) podělali sami a nakonec museli uspořádat převrat v roce 1989, protože už to fakt dál nešlo. Teď už se blbne úplně stejně, žvaní a rozebírají se kraviny, a jeden se bojí druhého - pokrytectví je úděsné! Připodělanost taky! Takže - co uspořádají teď? Pomůže tomu "koronavirus"?

  OdpovědětSmazat
 14. Kam směřujeme a kam jsme směrováni? Taková otázka mě napadá při diskuzích o naší povinnosti pomoci všem lidem v nouzi směřujícím do Evropy, případně všem potřebným na celém světě. Desetimiliónová Česká republika má pomoci lidem začít nový život a máme diskutovat o tom, kolika lidem jsme ochotni pomoci a jak.
  Pokrytecké prosazování anglosaské morálky a výrok paní Maříkové. Na jedné straně prosazování nuceného přijímání migrantů všemi státy EU na pozadí válečného štvaní proti zemím, ze kterých se migranti rekrutují, na druhé straně přirovnání lidí k invazivním druhům rostlin. Pokud si máme zachovat naši kulturu, musíme si ji bránit a migrujícím nejvíce pomůžeme naším odsuzováním a protesty proti anglosaské zahraniční politice. Chudé a strádající s celého světa k nám přemístit nemůžeme, ale můžeme alespoň trochou přispět k tomu, aby naši spojenci změnili svoji agresivní zahraniční politiku na politiku spolupráce a skutečného partnerství.
  Paní Maříková, k invazivnímu a toxickému druhu můžeme přirovnat i naše spojence, Ti jsou na územích spadajích do jejich "zájmů", příčinou mnohého utrpení.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Viděl bych to tak, že opravdu tu někdo připravuje potlačení vlastní (naší) vzdělanosti, kultury, národů, rasy. Řekněme tedy elita, které je jedno, že dusí vše, z čeho vzešla, jen když zůstane elitou. Nejlépe globální.
   Samozřejmě elitou naprosto bezcharakterní, tak bezcharakterní jako i jejich sluhové - Hamáčkové.
   Měli bychom si vážit odvážných a nepokřivených lidí tipu K. Maříkové a pamatovat při volbách.
   wc

   Smazat
 15. Kam směřujeme a kam jsme směrováni? Taková otázka mě napadá při diskuzích o naší povinnosti pomoci všem lidem v nouzi směřujícím do Evropy, případně všem potřebným na celém světě. Desetimiliónová Česká republika má pomoci lidem začít nový život a máme diskutovat o tom, kolika lidem jsme ochotni pomoci a jak.
  Pokrytecké prosazování anglosaské morálky a výrok paní Maříkové. Na jedné straně prosazování nuceného přijímání migrantů všemi státy EU na pozadí válečného štvaní proti zemím, ze kterých se migranti rekrutují, na druhé straně přirovnání lidí k invazivním druhům rostlin. Pokud si máme zachovat naši kulturu, musíme si ji bránit a migrujícím nejvíce pomůžeme naším odsuzováním a protesty proti anglosaské zahraniční politice. Chudé a strádající s celého světa k nám přemístit nemůžeme, ale můžeme alespoň trochou přispět k tomu, aby naši spojenci změnili svoji agresivní zahraniční politiku na politiku spolupráce a skutečného partnerství.
  Paní Maříková, k invazivnímu a toxickému druhu můžeme přirovnat i naše spojence, Ti jsou na územích spadajích do jejich "zájmů", příčinou mnohého utrpení.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sami jsme chudí a strádající 11.03 - skoro milion lidí v exekucích tak šílených, že je nezaplatí ani do konce svých životů, jsou jimi ohroženy jejich děti i vnuci - a to soudy, stát, ani nikdo jiný neřeší. A nejedná se o žádné půjčky - jedná se o prasečiny devadesátých let spojené s velkovýrobou zbohatlíků a bílých koní. "Stát" jenom žvaní, brebtá, zabývá se kopáním do soch a komunikací s Čínou. Sociální bydlení není, tisíce bezdomovců jsou raději pod mostem na dávkách, aby je nemohli okrádat exekutorští krkavci vytvoření státem -proč? Protože od roku 1989 "stát" válčí proti občanům. Z občanů jsou rukojmí hajzlů, gaunerů, lichvářů, šmejdů a zbohatlíků, pod dozorem justiční mafie. Co tady ještě s utečenci? Do české senkrůvny bych neutekl ani náhodou!

   Smazat
 16. http://www.skrytapravda.cz/domaci/3084-je-cesky-senat-plny-kolaborantu-pracujicich-pro-zahranicni-rozvedky-fischer-wagenknecht-a-dalsi
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3081-strougal-se-mlati-smichy-profizlovany-komunisticky-stat-tak-si-to-porovnejte

  OdpovědětSmazat
 17. Takto se vyjaďřuje korán o nevěřících:
  https://www.koranoislamu.cz/tema/nenavist-k-nemuslimum/

  OdpovědětSmazat
 18. Takto se vyjaďřuje korán o nevěřících:
  https://www.koranoislamu.cz/tema/nenavist-k-nemuslimum/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ale ona Bible taky není žádný cukrkandl 11.17 - a vy jste opravdu celý Korán četl? Opravdu???! Nebo zde citujete - respektive poukazujete jen na oblíbené účelové výtahy z Koránu, které jsou použitelné na projednávané tema?

   Smazat
 19. Británie: Přední dívčí škola zakázala používat slovo „dívky“

  http://svobodnenoviny.eu/britanie-predni-divci-skola-zakazala-pouzivat-slovo-divky/

  „Máme stále místo“: Hloupí němečtí politici a aktivisté požadují více migrantů:

  http://svobodnenoviny.eu/mame-stale-misto-hloupi-nemecti-politici-a-aktiviste-pozaduji-vice-migrantu/

  Švédsko: Nemuslimská škola přinutila 9leté děti slíbit věrnost Alláhovi a napsat: „Patřím islámu“

  http://svobodnenoviny.eu/svedsko-nemuslimska-skola-prinutila-9lete-deti-slibit-vernost-allahovi-a-napsat-patrim-islamu/

  Saúdové převážejí stovky teroristů Al-Káidy do Jemenu:

  http://svobodnenoviny.eu/saudove-prevazeji-stovky-teroristu-al-kaidy-do-jemenu/

  Dělá Turecko špinavou práci za USA, poté, co se lídři EU otočili na Mnichovské bezpečnostní konferenci zády k americkým zájmům?

  http://svobodnenoviny.eu/dela-turecko-spinavou-praci-za-usa-pote-co-se-lidri-eu-otocili-na-mnichovske-bezpecnostni-konferenci-zady-k-americkym-zajmum/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenomže tohle všechno můžou být jen sprosté, vymyšlené, neskutečné hovadiny, o nichž se ví, že ti, kteří denně lozí po internetu z nedostatku jiných aktivit, to budou šířit dál. Nevím,kde jste to svinstvo vyhrabal a vyhrabáváte 11.32, ale nevěřím z toho ani jedinému titulu. Media jako zbraně hromadného ničení, placení zbohatlickými kreaturami a šmejdy, podněcují v lidech nenávist, pak už stačí když se běžné chřipce začne říkat koronavirus a je vymalováno. Ti,co se najednou začali bát (protože jsou zase o rok starší, a chřipka řádí každý rok) by klidně podřezali turisty, kteří se vrátili ze zájezdu z Itálie- a nejsou žádní muslimové (korán bla bla) ale čeští dříve narození. To, co začali zde předvádět naši dříve narození lidé, se vymyká veškerému chápání. A jen díky mediálnímu štvaní, každodenním přitroublým článkům o "koronaviru" díky jimž vydělávají na kolem létajících reklamách miliony. Je to jako se vším - na lidské blbosti se vydělává, ale proč se nejvíc nechávají oblbovat starší a světem již zkušení - moje hlava nebere. Puberťáci z toho mají švandu, a jejich dědové u PC šílí a jsou plni nenávisti.

   Smazat
  2. Puberťáci asi budou mít švandu, že budou umírat jejich dědové a babičky, nebo i rodičové. Protože úmrtnost u puberťáků na koronavir je prakticky nulová, u těch nad 80 asi 14%.
   To jste chtěl uvést na oslavu naší mládeže?
   A druhá věc je ta, že koronavirus byl vypuštěn, aby splnil úkol zadavatelů. A pro ty je ta hysterie (ať už jakýchkoliv ročníků) součástí plánu. Tím se ovšem nesnižuje účinnost samotného koronaviru, je tedy se čeho obávat. A možná jsou ti starší prostě jen odpovědnější, možná i s ohledem na ty mladší. Nebo si myslíte, že jsou stejně cyničtí jako ti mladí? Alespoň na mě to vaše hodnocení tak působí. Třeba se mýlíte.
   wc

   Smazat
  3. 14:59
   Světové dění se nepřestane odehrávat tím, že strčíte hlavu do písku. S takovým přístupem budete ostatním spoluobčanům jenom nebezpečný, a jestli se neproberete, ani se toho vašeho stáří nejspíš ani nedožijete.

   Smazat
  4. A proč bych měl strkat hlavu do písku, když jsem přesvědčen, že z těch šíleností, které nudící se občané (starší ročníky) dychtivě vyhledávají na internetu, není zbla pravdy? Dnes je doba taková, že si každý takzvaný novinář může vymyslet co chce, a za případnou paniku nebo následky není zodpovědný. Blábolí kraviny a ptákoviny, protože se živí reklamu, která kolem těch ptákovin skáče - nebo neskáče? A pokud jde o tu novodobou přezdívku chřipky "koronavir" a ten mediální maglajz kolem, k tomu nemám co bych napsal, když se lidé ( starší ročníky) nechávají oblbovat, je to jejich věc. Žít ve věčném strachu už je samo o sobě břemenem. A že dědečkové a babičky časem zemřou? S tím se musíme naučit žít - moje také zemřeli, a vůbec neměli chřipku - prostě na stáří - takový už je života běh. Nechápu, proč se kolem toho dělá takový humbuk - nebo to mám chápat tak, že bez "koronaviru" budou starší spoluobčané ( mezi 80 - 90 let (jak se píše že se stávají oběťmi koronaviru) nesmrtelní? Já v podstatě nechápu nic, tak mi prosím zde nenadávejte.

   Smazat
  5. 14:59 Pane neziskovko dostal jste mě to jsou všechno lži jedinou pravdu má západní mainstream tak vyčůrat a spát. To je varování aby se takové liberální zhovadilosti neprovozovali i u nás.

   Smazat
 20. Mnozí lidé se domnívají, že současná Evropa kopíruje dějiny starého Říma.
  Nejprve rozkvět, pak rozežranost, hedonismus a cynismus
  a nakonec pád. Na internetu se šíří 20 bodů, které ukazují,
  jak skončil Řím a jak skončí asi i Evropa. (ale i USA)
  Zde je nabízíme.
  1. Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací.
  2. Množí se rozvrácené vztahy a svobodně žijící matky bez otců.
  3. Senioři jsou zanedbáváni. Lidé pečují o domácí mazlíčky více
  než o svoje staré rodiče.
  4. Literatura a umění se stávají bezduchými. Vytváří se planá
  zábava za každou cenu. Takzvaná umělecká díla jsou ošklivá,
  nevkusná, nicneříkající, ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní
  sumy.
  5. Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována,
  vysmívána a posléze zákonem zrušena. Armádu tvoří nájemní
  žoldnéři.
  6. Lidé pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní
  pokrytci, spekulanti, populisté, pochybní umělci a takzvané
  celebrity.
  7. Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje
  neúměrně vysoké částky. Lidé se nebojí nepracovat, protože
  stát se o ně vždy nějak postará.
  8. Úroveň vzdělání rapidně klesá.
  9. Státní dluh roste do nikdy nesplatitelné výše.
  10. Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc
  drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí.
  11. Kdo se dostal do pozice, kde může ze státního krást, většinou
  tak činí. Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá.
  12. Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí
  stále méně.
  13. Léty osvědčené mechanizmy, chránící poctivé před podvodníky,
  náhle selhávají.
  14. Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti zisku. Udělují se za úplatky, a kdo je získal, chce z nich kořistit, aby se mu vložený úplatek několikanásobně vrátil.
  15. Staletími předků prověřené hodnoty - jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost,
  zájem pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány.
  16. Šíří se cynismus.
  17. Šíří se plýtvání, nestřídmost, znevažování znalostí, dovedností
  a poctivé práce.
  18. Do země přichází velké množství cizinců.
  19. Politikové nadbíhají i "lůze", která si vynucuje zábavu a státní
  podpory (chléb a hry)
  20. Občané stále na všechno nadávají.
  Text napsal britský historik Edward Gibbon, autor knihy
  "Úpadek a pád římské říše", která vyšla v roce 1776


  http://pravdive.eu/page/278/8-a-pol-minutovy-zostrih-z-28-minutoveho-excelentneho-prejavu-ministra-salviniho

  http://pravdive.eu/news/145571/evropska-unie-je-skudcem-parazitem-vrahem-a-rakovinou-evropy-pokud-chceme-aby-evropa-prezila-musime-zrusit-totalitni-neomarxistickou-instituci-s-nazvem-evropska-unie

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi PRAVDIVÉ až mrazivé !

   Smazat
  2. A ještě mrazivější je, že jak Sybilla tak i Nostradamus prorokovali zánik tohoto světa do tohoto období - začátek jednadvacátého století. Jak bude současná generace duševně zmrzačena ( předělávání pohlaví, deviace, homosexualita, pedofilství, neplodnost žen i mužů a zabíjení lidí jako kulturní zážitky) popsala Sybilla dost přesně. Už tehdy. A vyplňuje se to. Takže jsme před zánikem této civilizace, a měli bychom se naučit s tím žít. Proto taky to přitroublé hrabání peněz a majetku, a touha po moci určitých jedninců má asi vyjadřovat pud sebezáchovy? Směšné!

   Smazat
 21. Pravdou je, že zákon omezuje, resp. zakazuje výsadbu douglasky, jedle obrovské a celé řady dalších druhů dřevin do našich lesů. Stejně tak zakazuje šíření daňka, vypouštění nutrií a doslova potírá psíka mývalovitého, nebo bolševníku. Hlavním důvodem je jiný původ a invazivní charakter. Lépe bych neformuloval arabskou a africkou migraci. Ale v této otázce zákon cudně mlčí.
  Tak se vyprdneme na všechna omezení. Každý ať sází a vypouští do přírody co chce.

  OdpovědětSmazat
 22. Bohužel žijeme v době, kdy je třeba k takovým názorům hodně odvahy. A tu paní Maříková má. Plně jí podporuji !!!

  OdpovědětSmazat
 23. Všichni právníci je vyjadřují velice opatrně aby nenarazili. Místo aby dělali svou práci a snažili se protlačit správné zákony. Místo nich idioti, kteří o právech nemají poněntí neustále zaplevelují práva novými záklony a dodatky a přdavky a pod. Už se vtom ani supepočitač neorietuje.

  OdpovědětSmazat
 24. Je zde stesk na nějakého pornoherce a na to, že jeho orgánem myšlení je penis. A čím jiným by pak mohl myslet?
  Vcelku bych neměl nic proti tomu, aby se regulovalo zazvěření naší přírody. Ale vím, že vlci a medvědi k nám už po staletí nepatří a také kanci byli šlechtou a pytláky vymýceni asi před stoletím, někde ještě o 50 roků dříve. Zato vím, že u nás pobíhali zajíci, divocí králíci, koroptve, bažanti, létaly vlaštovky, poštolky, ostříži, divocí holubi a spousty druhů pěvných ptáků se vznášely nad lány dozrávajícího obilí. Na zahradě jsem měl ještěrky, užovky, slepýše, několik druhů žab, i když rosničky moc dobře nekuňkají. Nebyla ochrana hrabošů ani hejn řvoucích špačků, vlků. Ale vždycky byla u nás ochrana blbců a nyní se zdá, že se právě toto občanům Česka mstí. Asi pro inkluzi, pro kterou z učitelství prchají ti nejrozumnější pedagogové! Kdo se nám mstí? - Diktatura Bruselu, vždyť naší speciální pedagogové dokázali přivést k životu ve společnosti pro Západ ztracené případy - přežívající v náručí asistentů. Ale podobně, jako psychiatři přijímají chování a jednání svých pacientů, tak i asistenti se často od svých svěřenců moc neliší. Prostě to je v člověku nějak zakódováno, opičit se, pozorujte sami lidi, jak se chovají u klecí s lidoopi.

  OdpovědětSmazat
 25. Demoblok je zločinecké seskupení,které podporuje justiční trapárny...

  OdpovědětSmazat
 26. Ti co dnes soudí, budou jednou sami souzeni. A dělají sami pro to maximum, aby to bylo co nejdříve.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.