Reklama

úterý 24. března 2020

Německá televize zveřejnila lži, použité k vykonstruování případu proti Assangeovi

Edward Snowden, Julian Assange a Chelsea Manning
- hrdinové dnešní doby

Ray McGovern
24. 3. 2020    Zvědavec
Jedna velká německá televizní stanice vysílala rozhovor se zpravodajem OSN pro mučení, z něhož vyplývá, že švédský případ „znásilnění“ proti Julianu Assangeovi byl vymyšlen. 
Pravda vyšla najevo. Takže ti, kteří nechápali, jak je možné, že tento vydavatel skončil v Londýně ve vězení s maximální ostrahou a s jednosměrným extradičním lístkem k soudu v USA, kde má prožít zbytek života za mřížemi, již mají jasno.
Jeden z předních německých televizních kanálů (ZDF) odvysílal v hlavním vysílacím čase ve středu večer dvě zprávy o tom, že úřední činitelé ve Švédsku byli konfrontováni s tím, že „vytvořili“ příběh o Assangeovi a jeho násilnictví.

Až do minulého večera neměla většina Němců, stejně jako dalších konzumentů „hlavních médií“ v Evropě, ani ponětí o podvodu, jenž způsobil, že Assange byl chycen do pavučiny, kterou téměř jistě naplánovaly USA, a utkali komplicové ve vazalských státech, jako je Švédsko, Británie a nakonec i Ekvádor.

Stanice ZDF protrhla tuto síť rozhovorem se zvláštním zpravodajem OSN Nilsem Melzerem, který vyšetřuje případy možného porušování lidských práv. Jedna část byla odvysílána (v němčině) v rámci pořadu „Heute Sendung“ (na stopáži od 13:00 do 15:30), druhá zpráva byla odvysílána v pořadu ZDF „Heute Journal“ (na stopáži od 25:49 do 30:19).

Součástí obou příspěvků ZDF je rozhovor s Melzerem, který byl minimálně přerušován nebo komentován, takže jeho závěry o tom, jak byla údajná obvinění proti Assangeovi „vytvořena“ a zmanipulována, jen aby ho udrželi v zajetí, mluví samy za sebe.

Zejména hanebné obvinění, které vedlo mnoho lidí, zpočátku i Melzera, k přesvědčení, že Assange je sexuální násilník - vyzkoušená a otestovaná očerňující technika v rámci tajné akce - bylo obzvláště efektivní. Švédové ho nikdy formálně neobvinili ze znásilnění - ani za žádný jiný trestný čin v této souvislosti. Televizní stanice ZDF zveřejnila některé dokumenty, na jejichž základě Melzer zjistil, že sexuální obvinění bylo „vykonstruované“, stejně tak jako „důkazy“ o zbraních hromadného ničení před napadením Iráku.

Melzer již dříve připustil, že byl natolik uveden v omyl tím, jak Assangeho vykreslila média, takže se zpočátku nechtěl Assangeovým případem ani zabývat.

Dále je uveden editorial, který Melzer napsal vloni u příležitosti Mezinárodního dne na podporu obětí mučení 26. června. Žádná hlavní média je nevytiskla ani nezveřejnila. Web Medium.com zveřejnil tento text pod názvem „Odhalení informací o týrání Juliana Assangeho“.

Výňatky:

„Ale jistě, obhajoval jsem se, Assange musí být sobecký narcista, který jezdí na skateboardu na ekvádorském velvyslanectví a rozmazává výkaly po stěnách. Nuže, ale personál velvyslanectví mi sdělil pouze to, že nevyhnutelné nepohodlí, související s jeho ubytováním v jejich kancelářích, bylo řešeno se vzájemnou úctou a ohleduplností.
To se změnilo hned po zvolení prezidenta Morena, když jim bylo náhle nařízeno, aby našli nějakou špínu na Assangeho, a pokud ne, tak je brzy vyhodí. Prezident to dokonce vzal na sebe a celému světu sdělil pomluvy, a osobně odebral Assangemu azyl a občanství bez řádného právního procesu.
Nakonec i mě konečně začalo svítat, že jsem byl zaslepen propagandou, a že Assange byl systematicky očerňován, aby odvrátili pozornost od trestných činů, které zveřejnil.“

Tento editorial ukončil Melzer vážným varováním:
„... Nejde jen o ochranu Assangeho, ale o zabránění precedentu, který by pravděpodobně zpečetil osud západní demokracie. Jakmile se sdělování pravdy stane zločinem, zatímco mocní vyváznou beztrestně, bude příliš pozdě na nápravu tohoto kurzu. Vzdáme se svého hlasu ve prospěch cenzury a náš osud odevzdáme do rukou bezuzdné tyranie.“

Melzerova neúnavná snaha zveřejnit, čím si Assange prochází, včetně „psychologického mučení“, se ještě před odvysíláním příspěvků stanicí ZDF setkala alespoň se skromným úspěchem. V připojeném článku je zřejmě nejlepší rozhovor s Melzerem o Assangeovi.

Stále více se projevuje odpor vůči vydání Assangeho do USA. K další příznivé události ve prospěch Assangeho došlo minulý týden, kdy Parlamentní shromáždění Rady Evropy (PACE) vyzvalo k okamžitému propuštění Assangeho, čímž tyto evropské instituce ukončily roky svého mlčení.
Nicméně zbývá ještě těžký boj přimět Brity, aby si připomněli, jak před 800 lety šlechtici projevili nesmírnou odvahu a vymohli si Magnu chartu (Velkou listinu práv a svobod) na králi Janovi.


Poznámka k fotografii v záhlaví: Sedmnáct členů německé parlamentní skupiny nominovalo whistleblowery Edwarda Snowdena, Juliana Assangea a Chelsea Manningové na Nobelovu cenu míru za rok 2020. (více číst zde)

17 komentářů :

 1. Pan Melzer se případem Assange nechtěl zabývat, ale ted´ už ho Američané mají pevně v rukách, tak ted´ už si může hrát na "čestného". Mně jsou ti lidé ze západu stále více a více odpornější, už bych vedle nikdo ze západu ani ve vlaku sedět nevydržel. FUJ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. BINGO! Není co dodat...

   Smazat
  2. 12:52 Když padl socialismus necítil sem k nikomu žádnou nenávist. Ale teď je nemůžu ani cítit verbež jednu.

   Smazat
  3. Kdepak jsou naši Piráti? Školí o lidských právech Čínu, ale tady jsou až podezřele zticha!!

   Smazat
  4. A slovenska prezidentka?

   Smazat
 2. Samozřejmě naše vrchnost nic k osvobození Juliána neudělá!!
  Ani brvou nehne. Jsme nesamostatné poslušné svině.

  OdpovědětSmazat
 3. Každému je jasné, že Anglie a USA - jedno je ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A zapomněl jste na Austrálii, Izrael a skoro Kanadu.

   Smazat
 4. Konečně jedna dobrá zpráva a doufám, že budou další.

  OdpovědětSmazat
 5. Snoden a Assange konecne rekli o americe
  Pravdu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vydali tím nechtěně svědectví, ŽE PRAVDA BOLÍ až zabíjí...

   Smazat
 6. Asi jiz nic nikdy nerekne....zemre na zastavu srdce.... takto se to za ww2 psalo pribuznym , kteri meli sve pribuzne v koncentracnich taborech.( aspon z pocatku) a doba se nachylila zase stejnym smerem.....

  OdpovědětSmazat
 7. Jak by mohl dostat Nobelovku za mír, když se nezasloužil o žádnou válku, to by pochopil i Švejk a to přesto že byl superarbitrován pro blbost. Švejk by dneska měl šanci dostat Nobelovku za chytrost a na každý pád by to sedělo víc než ta Nobelovka Obamovi za mír. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 8. Pamatujete všichni jsme čárli hebro? Poblitici. Můžete si to zaplikovat na sebe všichni jsme asanž v euálu v podstatě religiózníků mamona všech podřízenných úžer.

  Živí asi začínají závidět mrtvým, eš, 24.03.2020 19:43:27
  mladí starým že se nedožijí a s těmito asi ne. Trošku ze široka s atrakcemi trhu kolem. Šejkspír by se možná smál taškařici ale psát takovéto absurdity by ho v reál asi nenapadlo s ohlupovanými absurdně otroctvím kapitálu. . Řecko . Poslali tam 8.se psy pod frontex doprovodu migrantů bruselským? :lol: Nemám k tomu co dodat. tadesco.org/urgentni-zprava-alert-tokio-ma-byt-vystaveno-utoku-5g/ Ovšem nechci se vyjadřovat formou lajku palec nahoru či dolů na témata. Některým to vadí a jsou i takoví že se vztekají užívat mozek. Myšlení někdy bolí ale bez něj věru lidé nepřežívají na ohřátí jen dvou prstíčku "jezinek. :lol: Samozřejmě hejble které spouští jsou formou 7. morových ran naráz z jejich pandořiny skříňky inkvizice konqisty nad kacíři a holotou odrbanou držkující, rouhající se. Nakonec nám to demokradturní scéna po 89. předváděla co volby jak s voliči vykukala ve spolčení a samozřejmě že se rodiče nechlubí dětem jak je vyhoupali a napálili takže děti to čeká také ale již ne v zemi se 7. místem na spotřební koš ale už v prodluženém exekutistanu žijícím na dluhové otroctví dětí. Které notabene nejsou a tomu se v nelidských podmínkách nelze divit. Na kontinentu bez energií a surovin s půlročním vegetačním klidem na rozdíl těch co jsem valí z krajin slunce a blahobytu bez oněch deficitů a doma si prostě s úžery nedělají pořádek a taky proč s cestovkou €araboafriky s dokonalými komunistickými zabezpečeními z exploatovaných s čtvrtinou pod hranicí bídy.
  Reagovat

  dokončení, eš, 24.03.2020 19:46:52
  Z odkazu: Na Zemi je již pouze 2,6% bělochů /naskýtá se proč mají být vymírající formátováni? Co to je když to není to rasizmus se zaprodanci? Ohromující je to že mladí neví v jak morbidním prostředí jsou ohlupování. . tartaria.sk/zaklady/energie-zivota/620-vtrhnutie . . www.youtube.com/watch?v=StIzboo1Hic . Zbrblanti :lol: . Morální zhovadilost je jako virus, teď je předběhl. Ovšem jestli ho titíž ovšem neaktivovali. Tržníky bussines víte kam. To je krize na krizi a nad ničím jiném nespekulují vexláci. Se šizuňky chcete mít v životě co cvoci. . youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ . ulozto.cz/file/Hvzwp63f8yYy/islandska-pokojna-revoluce-vzor-pro-vsechny-svobodne-lidi-sveta-rar . . youtube.com/watch?v=lNYcviXK4rg
  Reagovat

  OdpovědětSmazat
 9. Jestli to je pravda, že bělochů je jen 2,6%, což je k neuvěření málo, jsme vlastně ohrožený druh a je potřeba aby všechny neziskovky začaly tento ohrožený druh chránit. Zelení chrání motýly, čolky, kůrovce a já nevím co ještě a běloch je snad vosk? Koukejte se pochlapit a touto novou strategií je třeba zaměstnat přeplacené úředníky z EU. Za své nádherné nadstandartní a přepychové platy by skutečně pro ohrožené bílé soukmenovce něco, na začátek alespoň malilinko udělat, zvláště když jim ty platy platíme my. Ovšem pan David a asi správně uvádí, že 80% činovníků EU nenávidí jednotlivé státy EU, tak co asi může těch 20% udělat. Ale když se chce jde všechno a právě nyní je největší možnost vše napravit a dát do pořádku. Vypadá to že Rus už vyhrál tankovou bitvu u Kurska a dává se do protiútoku, kdo zaváhá jak se říkalo na vojně, není stravován. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 10. Milion chcanek je jenom pokračování cinkačů. Nepochopím jak tolika lidí věřilo že má kapitalizmus k něčemu úctu. Je to doslova ZACHVÁTÍ TĚ ZAHYNEŠ.

  OdpovědětSmazat
 11. Euroatlantickým světem vládnou dvě základní hodnoty: lež a prachy.
  Lhal lidem anglický premiér, když se vracel z Mnichova se slovy: "Přivez jsem vám mír". Ten mír stál život na 60 milionů lidí, Lhali nám v případě vysílače v Gliwicích, lhali o událostech v Tokinském zálivu, lhali o zbraních hromadného ničení v Iráku, lhali o Kadáfím, lhali o použití chemických zbraních v Sýrii, lhali o úspěšné mírové misi v Afghánistánu, lhali o Novičoku a Skripalovi, lhali o Litviněnkovi. Za veškerou lží jsou vždy západní demokraté.
  Prachy - základní hodnota západní demokracie. Máš-li prachy, koupíš si demokracii, svobodu, spravedlnost, policii, státní zástupce, soudce, politiky i vrahy.
  Tomu všemu říkají u nás evropské hodnoty.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.