Reklama

úterý 17. března 2020

Noste roušky!

Lu Lina 
17. 3. 2020  NonServiam
Nechci šťourat, ale ve světle momentálního zajímavého dění jsem trochu zapátral v nedaleké minulosti. 27. února prohlásil v hlavních zprávách ČT ministr zdravotnictví, že u nás žádná epidemie koronaviru nebude, širší veřejnosti nic nehrozí a není nejmenší důvod k panice. To jest jinými slovy: Nevykupujte roušky (které v té době už stejně nebyly k sehnání) a nesyslete potraviny. Stát má všechno pod kontrolou, na všechno je připravený a všechno potřebné vám i v tom absolutně nepravděpodobném případě, že to bude teoreticky nutné, zařídí.


Ve stejném duchu to šlo i nadále. Na tiskových konferencích pod taktovkou Andreje „No problem“ Babiše bylo všechno skvělé. Máme plán, všeho máme dost, není třeba se jakkoliv chystat na cokoliv, sklady jsou plné jídla a respirátorů – Lidi neblázněte, nenakupujte si zásoby. Buďte v klidu, já, váš multifunkční Endy, se o vás postarám. Nechoďte nikam, kromě práce, už mám připravený úžasný prorůstový rozpočet, tak ať mi ho, vy pochcánkové a panikáři, úplně zbytečně nepohnojíte.

A souběžně s těmito uklidňujícími výstupy, zpestřenými občas velice zábavnou interakcí mezi dominantním premiérem a submisivním ministrem zdravotnictví, vyplývala postupně na povrch zajímavá fakta, která pan premiér na tiskových konferencích z nějakých důvodů neprezentoval.

Například, že stát má pro nás v případě nouze ve skladech jídlo na celý jeden den. Nebo, že stát nemá pro případ nouze k dispozici pro občany vůbec žádné ochranné pomůcky a roušky a respirátory nejsou – veliké překvapení – nikde na světě k sehnání. A nebo kupříkladu, že praktičtí lékaři doposud nedostali od státu na svou ochranu před tím strašným bacilem nic.

Do toho neustále premiér opakuje: Roušek a respirátorů máme hromady. Právě jsme je ze skladů rozvezli všude tam, kde je potřebují. Prohlášení v tom smyslu jsem já osobně slyšel asi deset. A pak si přečteme, že Správa hmotných rezerv právě opravdu slavnostně poskytla špitálům všech svých pět tisíc roušek. Některé ze stovek nemocnic jich tak dostaly i třeba šest. Následující informace, že všechny byly z té kategorie, která je vám proti virům platná asi jako amulet z králičí pacičky, už ani nikoho nepřekvapila.

Takže zodpovědně provádíte pokyny vlády, nepanikaříte, tu paletu čínských polévek jste nekoupil, dál spořádaně chodíte otročit za pár šušňů do korporátu a hlavně nevykupujete roušky. Protože žádná epidemie nebude, říkal to pan ministr v televizi. Aby zbyly pro doktory a sestřičky. A máte z toho všeho hřejivý pocit, že jste zodpovědný občan.

A pak si takhle jednou pustíte počítač a první, co na vás jukne, je video s ministrem vnitra, který vás (vysmátý a bez roušky) žádá, abyste na veřejnosti všude nosili roušku. A kdo prý nemá roušku, tak si má dát přes ksicht šálu. A vzápětí, když jste dokončili svůj nehlasný a hlavně nepublikovatelný proslov k ministrovi vnitra, na vás odevšad vyskočí oficiální vládní i nevládní návody, jak si roušku snadno ušít na stroji ze starého lantuchu a už jen tiše přemítáte, kolik lidí má asi tak ještě dneska doma šicí stroj.

Moc se mi taky líbil návod kohosi kreativního z ČVUT na dokonale funkční plynovou masku z petflašky. Celkově to celé vyznělo tak, že kdo od teď nebude na veřejnosti nosit roušku, která se i díky vládě nedá sehnat a bránit tak šíření té epidemie, co tady podle vlády rozhodně neměla být, je asociální prase a vyvrhel.

A když k tomu připočtu čerstvou informaci, že v karanténě uzavřeném Uničově nemají ti, co poslechli vládu a nenakoupili jídlo, co jíst, protože dovozci potravin k nim nemohou proniknout přes orouškované četníky, neboť nemají roušky…Nebo, že jeden z největších výrobců potravin Hamé snižuje výrobu, protože část zaměstnanců je v karanténě, tak mi nyní na mysl tanou mnohé, zpravidla chmurné otázky.

Například co bude, až se tady ta epidemie, co u nás nikdy nebude, teprve pořádně rozjede? A kromě Hamé postupně kleknou i další výrobci potravin. A nejenom u nás, ale po celé jednotné Evropě. A roušky z Číny furt nebudou k sehnání, protože existuje fůra pro Čínu důležitějších států.

A až všichni ti, kteří pravidelně poslouchali a plnili výzvy pana premiéra, aby nepanikařili, ponechaní další vládou odborníků a špičkových manažerů, co ani skoro dvacet let po SARSU nebyla schopna už dávno obstarat pro sichr deset milionů roušek, zcela bez ochrany, nebudou mít v té karanténě taky co žrát.

Apropó, Evropská unie. Měla další skvělou šanci ukázat nám euroskeptikům, že se mýlíme, když o ní tvrdíme, že je to banda neschopných imbecilů jejichž jediná viditelná činnost spočívá v buzeraci lidí a v opájení se vlastní dokonalostí. Třeba tím, že by z nějakého dotačního kouzelného klobouku vytáhla miliony roušek a se slovy, že něco takového už dávno čekala, by je teď Evropanům rozdala.

Místo toho jsme se dočkali pouze pokárání, že uzavíráním hranic bezdůvodně rozkopáváme unijní integrační bábovičky, protože k zahnání čínského bacila přece bohatě stačí pevná víra v jednotnou Evropu a Evropskou komisi. Pokud se nějaký malověrný jedinec i přesto nakazí, doporučuje FlintenUschi von der Leyenová zábal z unijní vlajky či návštěvu mešity.42 komentářů :

 1. Perfektní a pravdivý článek. Za socialismu měl stát v rámci hmotných rezerv kromě jiného i zásoby potravin na 40 - 60 dní. Primátor Prahy pan Hřib jediné co v rámci své působnosti dokázal tak to je zničení vztahů s Čínou a Ruskem.
  Doufám, že tato situace ukáže, že EU proti koronaviru nic neudělala a že je nutné z tohoto nefunkčního spolku vystoupit. Hranice nechat zavřené a výjezd a příjezd z a do republiky by byl jen na určitých místech. Je nutné obnovit soběstačnost ČR která byla po roce 1989 za vlády ODS zničena. Je nutné se vymanit z kolonialismu SRN a jiných krajin (SRN kýchne a u nás je z toho chřipka).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:29
   To,že je fašoEU NEschopná víme dlouho,na to nebylo žádného viru třeba!!!!!

   Vymazat
  2. pražská pirátská prašivka vás dnes zato v Praze nepustí do MHD, to je jeho marketinkový přístup k řešení epidemie

   Vymazat
  3. Má dnes vůbec ČR něco takového jako byla dříve CO (=civilní ochrana)? Když se podívám vedle do Německa, tak tam mají "Spolkový úřad pro civilní ochranu a pomoc při katastrofách" (něm. zkratka "BBK"). Ve všem se opičíme (a dokonce se musíme opičit) po západních sousedech, proč ne v tomto?

   Vymazat
  4. Piráti by měli poslat svého Hřiba na pracovní cestu do USA, nebo ještě lépe až do Austrálie a nejlépe právě nyní, aby se na vlastní pirátské bulvy přesvědčil, jak se jim žije bez toaletního papíru a bez dalšího zboží, které nedorazilo z Číny :-)

   Vymazat
  5. Správně - je nutné - je nutné - je nutné - takže to je výhled na následujících dvacet let? Mělo se - mělo by se - a co teď hned? Co takhle Přestat s tím neustálým denním strašením, kolik lidí se nakazilo, a brát lidem veškerou naději, že tohle šílenství prostě pomine, a život bude zase normální? Zatím u každé nemoci, od každého lékaře byla pro každého člověka rada, že se musí cítit být vnitřně silný, být optimistický, věřit v sebe,mít pevnou vůli a být si jistý, že nemoc prostě překoná. Takový stav mysli je padesáti procentní zárukou, že se dotyčný uzdraví, pokud se nejedná o zhoubný nádor, ale i tam si optimistickou myslí může život prodloužit. Úplně nejhorší je skepse, beznaděj, brekot, neustálé hlídání každého plivance a prdu, neustálé zkoumání, co bolelo včera a co bolí dnes, a pokud nám nezbývá nic jiného, než denně číst všude pořád a do zblbnutí to samé, jak je všechno hrozné, a jak se z toho nevybabráme, a že bude hned následovat krize a hlad, propouštění a nezaměstnanost ( stejné hrůzy jako po devadesátém roce) - raději snad ani nic nečíst. Pouštět si optimistická DVD, hledat radostné filmy a pořady - k čemu je dobrá neustálá masáž hrůzou z nemoci? K totální psychické beznaději občanů, která jejich stav jen zhorší? Začnou blbnout a panikařit ( což už se děje) dívat se jak pomalu z obchodů mizí potraviny, a jestli bude všechno zavřené, zubaři a lékaři nebudou ordinovat - kdo lidem předepíše léky? Kde koupíme boty nebo prádlo? Budeme chodit bosi a hladoví? Proč neuvedou jasně a zřetelně ( když už se denně blábolí jen o koronaviru) kdy to skončí? Čemu vlastně se dá věřit? Čísla kolik lidí se nakazilo -a kde jsou čísla, kolik lidí se uzdravilo, a úplně nejdůležitější čísla - kolik z počtu vyšetřených - bylo negativních? Nechápu lidi, kteří si nechají od medií ničit duševní život - denně čtou to samé a denně píší to samé - to jako má společnost změnit a uzdravit? Abychom začali usilovat o to, co píšete,anonyme 7.29 - abychom pracovali na vymanění se z kolonializmu... atd. musíme být především zdraví, a žít nadějí, že se řada negativ změní rychle! Nikoliv nemocní, udržovaní v nemoci, ve skepsi, v beznaději - to by bylo snad i lepší usilovat o euthanazii - než vést tak blbý život?

   Vymazat
  6. Pirát Hřib je asi ještě větší tupoun, než se dalo čekat. Cituji čínského epidemiologa: “Chránit se rouškou z běžného textilu proti koronaviru, to je jako očekávat, že moucha neproletí okem drátěného plotu…”

   Vymazat
  7. „My se omlouváme. Měli jsme slíbeno pět milionů roušek, měli jsem špatnou informaci,“ prohlásil a dodal: „Omlouváme se. Já nevím, kdo rozhodl, že ve Státních hmotných rezervách je jen 10 tisíc respirátorů, a ne dva miliony. My se všem omlouváme, ale celá planeta chce roušky a Číňani jsou jediní na světě, kteří jsou schopni to vyrobit. Když celá planeta chce roušky, je to tak, jak to je. Děláme maximum, prosíme veřejnost o pochopení, je to horší než válka.“

   Kdyby tam nebylo nic, tak je to stejné. Jen by mě zajímalo, kdo se o toto stará a jeho výplata.

   Vymazat
 2. Chápu, že jakákoliv prevence je nutná, a mít přes ústa aspoň nějaký hadr je lepší, než nic. Je uváděno, že rouška je údajně prevencí před nákazou koronavirem SARS-CoV-2 lidí v okolí jejího nositele. Samotného nositele nechrání, protože virus je mnohokrát menší, než oka materiálu roušky, a tak snadno projde. Je tady nějaký odborník, který by vysvětlil, jak tedy rouška chrání okolí nositele roušky, když při výdechu musí ten virus projít stejně, jako při nádechu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:50. Myslím, že jste přesně trefil hřebíček na hlavičku.
   I ta nejjednodušší rouška samozřejmě chrání stejně jak nositele, tak okolí, sice nedokonale, ale v každém případě zlepšuje pozici proti nakažení. Virus se šíří kapénkami a rouška jich část jistě zachytí. Aby se člověk nakazil, musí se splnit víc předpokladů, jedním z nich je množství agens, které se dostane do organismu a na tom množství pak i záleží zda prolomí první ochranu těla.
   Ovšem vzít si roušku a jít na procházku je hloupost, protože samozřejmě se zachycené častice hromadí a pak mohou proniknou dále. Je smysluplné vzít si ji na nějakou činnost, třeba ten nákup a hned jak to jde ji odložit.
   Problémem v krizovém stavu jako je dnes je to, že jednak novináři píší spoustu nesmyslů, protože to jsou nevzdělaní hlupáci, jednak to, že se najednou vynoří "odborníci" kteří další nesmysly pouštějí do oběhu. Vláda by měla v případě nouzového stavu uvalit embargo na média a ta by směla zveřenovat jen prověřené informace od relevantních zdrojů.

   Vymazat
  2. Perfektní Heriote - pořád čekám, kdy sem někdo něco takového rozumného a podnětného napíše, a konečně jsem se dočkal. Za ten poslední odstavec byste zasloužil dostat honorář a opakovat ho tak často, jak to jen půjde....."novináři píší spousty nesmyslů,"odborníci" další nesmysly pouštějí do oběhu, uvalit embargo na media, která by směla uveřejňovat jen prověřené informace z relevantních zdrojů... a ještě bych přidal.... zakázat diskuze k článkům serveru novinky.cz, kde diskutují jen polopříčetní psychopati. Čím větší jsou potíže, tím více se radují, přestože chřipky ( se stejnými příznaky)byly, jsou, a budou v naší zemi vždycky, a ve stejnou dobu (viz také počasí), a lékaři ve všech okresech vždy evidovali počty nakažených chřipkou, nikdo nikdy nenosil roušky, takže - proč by jich mělo být někde ve skladech k dispozici snad deset - snad dvacet milionů??? To už by teď byly zpráchnivělé. A kdo by to býval šil a proč? Kdo by to platil? A těch nadávek na marnotratnost - situace nastala teď! řešit se musí teď! řeší se teď! roušky šije kdekdo - konec konců ušít roušku zabere asi dvacet minut, i kdyby se šila ručně! Roušky zkrátka budou, a každý si bude moci své nenávistné obličeje zabalit a schovat! Ale ty strašné nadávky vládě, za to, že roušky nejsou? A jak sprosté, vysloveně odporné nadávky! Připadám si jako v blázinci. Jeden diskutující gauner dokonce navrhuje "kulku do týla" nějakému blbečkovi, co ukradl někde čokoládu - jsme vůbec ještě normální? Když kulku, tak tomu diskutujícímu, nepříčetnému darebákovi, který by po lidech střílel - co je to za lidi? Kde se tahle nenávist v nich bere? Když ten zoufalec vloni v nemocnici postřílel pacienty, to bylo bekotu, a dnes by stříleli jako magoři jeden po druhém! Tak se bojí o svoje ubohoučké, jepiččí životy? Můj děda i babička zemřeli před osmdesátkou, a vůbec nebyli nemocní - proč zemřeli? Prostě proto, že byli staří a jejich organizmus byl vyčerpaný. Lidi umírají na infarkty, na cukrovku, na rakovinu - ale tohle šílenství?

   Vymazat
  3. Pro některé země to nebylo s rouškami tak složité, protože třeba spousta lidí z Asie nosí roušky celoročně.

   Vymazat
  4. Je to tak,že keď zakašleš alebo kýchneš,tak z teba vyletí spústa kvapôčok hlienu veľkou rýchlosťou,ktoré doletia až do vzdialenosti 1 - 2 m.Každá kvapôčka obsahuje ohromné množstvo vírusov,Predstav si to,ako naplnený autobus.Keď máš rúšku,tak sa veľká časť tých kvapôčok v nej zachytí a ty nikoho nenakazíš.Rúška nemá chrániť teba,ale iných pred tebou!Záleží aj na kvalite materiálu z ktorej je rúška vyrobená!Tie skutočne kvalitné sú z materiálu,ktorý obsahuje čiastočky striebra ktoré dokáže vírus inaktivovať.

   Vymazat
  5. Heriote, děkuji Vám za odpověď, a logické vysvětlení. Moje chování na veřejnosti se shoduje s Vaším doporučením. Bylo by potřebné to opakovaně vysvětlovat. Na "novinkách", nebo parlamentních listech trhají hlupáci Babiše na kusy za to, že se rozpálil na ředitele Nemocnice Na Bulovce proto, že nechce, aby jeho zaměstnanci šetřili roušky pro pacienty, a sami je nepoužívali. A i tomu řediteli by to měl někdo vysvětlit:
   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/babis-zada-odvolani-reditele-nemocnice-na-bulovce-kvuli-rouskam-pro-sestry-40317068

   Vymazat
 3. No nevím, ale podívejme se čím to všechno začalo. Kdopak tady ve velkém tu nemoc dovezl z Itálie roznášel ji kolem sebe? Kdyby vláda nezavřela hranice tak ten dovoz stále pokračuje. Ne vláda, ale my sami bezohlední jsme strjcem svého osudu. To co se nyní děje je ovoce posledních 30 ti let, bezbřehé pseudemokracie, nevýchovy. Zparchantěli jsme a nyní se divíme a svalujeme vinu na druhé.Babička by řekla, trest boží, a já jen souhlasím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale vnucuje se otázka - kam zalezli cikáni? Ti vůbec na ulicích nejsou vidět, ačkoliv jinak je všude černo, a jak je vidět, jich se koronavirus netýká, ani se nijak nebojí, nechodí do obchodů skupovat mouku a maso - jen bílí panikáři.

   Vymazat
 4. 7:29
  Hezky se to čte. Teď ještě jak to udělat. Nemáme ani kouzelný presten a hlavně nemáme ani naše fabriky a nemáme ani politiky schopné vést tento stát.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 5. To je pořád koronavirus, koronavirus, roušky! Až půjdeme na Rusa bude hůř. Tam teprve uvidíme, co nám ve skladech všechno chybí. Protiatomové obleky, masky, i ty roušky měla v dostatečném množství ve skladech CO...z protiatomových bunkrů jsem udělali diskotéky a v naší škole ho úplně zničili. Lidé nebudou chodit do práce z úplně jiných důvodů, prostě nebude kam. A to bude pak dobrý. A až bude po válce postaví určitě v USA jako první továrny na výrobu kyjů, kopí, luků a šípů aby byli připraveni na tu 4. světovou válku. To nevymyslel já ale Einstein. Naštěstí v Americe mají na tyto zbraně odborníky - Indiány. Howgh! P.S. Prosím, nechci zlehčovat současnou situaci. Ale posílat nyní na Ruskou hranici naše vojáky?

  OdpovědětVymazat
 6. Soběstačnost nebyla zničena po r. 89 za vlády ODS, jak píšeš, 7.29, ale za následujících eurohujerských vlád ČSSD.
  Právě tehdy se ta chátra, která to myslela upřímně, zavrtala do bruselského zadku s pocitem, že tady budou vládnout na věčné časy.
  V celé Evropě,prioritně v Německu, probíhá boj a štvanice proti pravici a teď se ukazuje, že mimo pokrytecké sociální spravedlnosti nemají levičáci svým voličům co nabídnout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co nazýváte "soběstačností" anonyme 8.28 těžko soudit,ale největší gauneři byla první vláda - a to byla ODS! Nechala vyházet z práce na dlažbu statisíce lidí bez jakékoliv kompenzace, a ještě nově vznikající firmy měly zákaz zaměstnávat lidi nad pětatřicet let! Tím odsoudila k likvidaci několik generací lidí narozených po válce - to byl odporný zločin genocidy, a ti, co toto mají na svědomí, by měli být trestáni! A proč to udělali? Aby státní podniky mohly být zprivatizovány a rozkradeny. Na zoufalé občany byli vypuštěni lichváři, které potom vystřídaly exekutorské hyeny! A žádný zákon, který by zakázal ty ubožáky odírat a okrádat! Bylo to strašné kupčení se zoufalstvím a zchudnutím lidí, stovky jich přišly o střechu nad hlavou - proč píšete, že sociální spravedlnost je pokrytecká? Zato pořizování majetku, zejména pak nemovitostí, jako nejlepšího zdroje sprostého okrádání občanů je co? Zločin? Rozkradení průmyslu a zemědělství bylo co - zločin? Zdevastování školství a zdravotnictví bylo co - zločin? Umíte si vůbec - teď v současné době, kdy je práce dost - představit, jakých bylo patnáct let, kdy práce nebyla? Rozkradené banky, kam se musely nalít peníze - pozdější vláda ČSSD už přišla vládnout do snědeného krámu. A už to nikdo po těch modrých zločincích nenapravil. Myslíte, že se teď politici zastydí ( díky koronaviru) a všechny oběti polistopadových zločinů odškodní?

   Vymazat
 7. Dramatická situace v Itálii. Staří mají smůlu ...zůstaňte doma!

  https://zvraceny.cz/content/85659-dramaticka-situace-v-italii

  OdpovědětVymazat
 8. Citát z článku na "aeronet": V zemích bývalého Východního bloku nejsou nikde k sehnání prostředky civilní obrany. Nebudeme se teď bavit o západních zemích, ale zaměříme se pouze na země Varšavského paktu. Před rokem 1989 měl každý občan východního bloku vlastní plynovou masku, vlastní prostředky civilní ochrany a obrany, na školách probíhala branná cvičení a tzv. Partyzánské samopaly, které proškolovaly mládež k obraně vlasti a také vlastního zdraví v případě chemického a biologického úderu nepřítele.

  Uběhlo 30 let a dnes čtu v českém i slovenském tisku návody, kde redaktoři radí lidem, jak si mají doma na šicím stroji ušít vlastní roušku [1]. Napadá mně jediné slovo, ale bylo by moc vulgární. Roušky, respirátory a plynové masky jsou totiž odjakživa prostředky Civilní obrany a ochrany, které mají být ve skladech civilní obrany (SCO), resp. ve skladech SHR (Státních hmotných rezerv), protože sklady CO byly po roce 1989 rozkradeny, rozprodány, zrušeny a zapomenuty.

  OdpovědětVymazat
 9. Prý nechce šťourat a pak začne. Typický novinář, který je ticho, když má poradit. Až někdo druhý něco rozhodne, tak je potom chytrý jako rádio.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:54 Jak to, že kraje nemají žádné roušky, dezinfekci ve svém kraji, aby bylo vše po ruce a rychle k použití v případě potřeby? K čemu ty kraje vlastně jsou? Já žiju v domnění, že kraj má na starosti právě ochranu a pomoc občanům v případě nouze a má civilní sklady. To se čeká, až co pošle Praha? Hlavně, že si hrajeme s ohněm a provokujeme u ruských hranic. Nedovedu si představit v případě konfliktu co by nastalo, a ty ceny jak by letěly nahoru. Stát na tuto situaci asi moc připravený nebude. Všechno, co bylo na civilní ochranu a obranu se zrušilo jako zbytečné.

   Vymazat
 10. https://www.arfa.cz/bravo-statecni-recti-traktoriste-brani-evropu-video-misto-necinne-armady-evropske-unie-postrik-misto-slov-kdo-kdyz-ne-my-kdy-kdyz-ne-ted-unikatni-zabery-migrantu-strihajicich-draty-video/#.XmjkeXJKi70
  https://aeronet.cz/news/video-obrneny-transporter-turecke-armady-se-v-noci-na-nedeli-pokusil-probourat-migrantum-recky-hranicni-plot-aby-mohli-proniknout-do-recka-a-migrovat-dale-do-evropske-unie-severoatlanticka-aliance/

  OdpovědětVymazat
 11. Kéž by tu skupinu idiotů-EK- napadl tento vir a všichni by pošli jako škodná prasata.

  OdpovědětVymazat
 12. Jistě lze souhlasit - noste roušky. Všichni kritizují vládu Babiše, že nenaplnil sklad rouškami a respirátory, ač to měyl udělat všechny vlády už před tou Babišovou. Ozývají se hejtmani, jak to, že vláda... a občané se správně mají ptát, jak to že kraj a jeho správce hejtman nezajistil potřebné zásoby pomůcek pro překonání různých krizových stavů. Zkuste shánět hasiče, když hoří, zkuste vychovávat budoucí lékaře, když probíhá mor! Alekdo si pomyslel, že někdo vypustí do světa koronavirus tohoto druhu. Samozřejmě, že strůjci mikrobiologických válek o tom všem vědí více, také plukovník Prymula, který jistě vzpomíná na své mládí, kdy se na tom všem v Těchoníně a na VLA podílel. Ale právě proto tč. je ten, který problému nejvíce rozumí. A páni hejtmani a opopolitici, kteří kdysi vládli v naší zemi by měli držet pusu, neb mají lví zásluhu na špatné připraenosti státu. No a že většina národa - právě asi mimo opopolitiky - není nadšena válkami a zabíjením lidí diktaturou kapitálu pro peníze - tak naše připravenost na tuto válku, mikrobiologickou, připravena není.
  A aby byl srandy kopec, tak nám s pomůckami ke zvládnutí pandemie pomáhá Čína, kterou největší bezcharakteroví opopolitici jen hanobí. Stud mne jímájen nad pomyšlenéím nad pražským Satanem (kterého UK by měla zbavit titulu MUDR.),neb jak jedná on, jednají jen zločinci. Stud mne jímá nad praseryjským starostou, neb nevím, že by hovada, která jsem v životě potkal,se někdy tak podle chovala. Pane Bože, zbav naší zemi politických zločinců, organizovaných do zločinných opopartají!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Připojuji se. Babiš je demagog, to jo, ale dělá v dané situaci správné kroky. A za ten nepořádek v CO nesou vinu mnozí a mnozí. To se nenapraví za 2 týdny.
   Takže neremcat, do lodi teče - k pumpám! Ať už tu díru do ní vyvrtal kdokoliv a pročkoliv. Pro mě osobně to znamená nepotulovat se, nevrhat se na nikoho a nosit venku šálu, páč žena s šicím strojem mi už dávno prchla. No problem ...

   Vymazat
 13. Nastala ideální doba pro točení westernů. Ani lupič prchající z banky, nebo pumpy, již nebude nápadný, ovšem policisté se budou zaměřovat na zjištění detailů jeho roušky. Pro ultra panikáře, igelitový pytlík přes hlavu, stažený na krku gumičkou, vám opravdu nepomůže.

  OdpovědětVymazat
 14. Ivan David: EU je naprosto k ničemu. Německo zabavilo kamion s rouškami pro ČR. Středočeské nemocnice omezují operace:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020031611660127-ivan-david-eu-je-naprosto-k-nicemu-nemecko-zabavilo-kamion-s-rouskami-pro-cr-stredoceske-nemocnice/

  OdpovědětVymazat
 15. udržujte mírnou paniku?
  /ostatně soudím, že Stát se v této krizi chová velmi dobře.
  /support your sheriff

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak se podívejte, jak se chová ČT, která na jednotlivcích a jejich názorech ukazuje, jak to vláda nezvládá. Ta opravdu stále udržuje paniku, místo toho aby národ v tak těžké situaci spíše podpořilaa nějakým způsobem pomohla udržet neporaženeckou náladu. Ještě že alespoň vysílá tiskové konference. Ale jinak? Souhlasím s váma. I podle mne se stát ve velmi omezených kapitalistických mantinelech chová velmi dobře a zodpovědně!

   Vymazat
 16. Už mě nebaví stále poslouchat jak vláda nezajistila to nebo ono a to z ůst starostů, primátorů, šéfů nemocnic a pod. Ochranné pomůcky si snad mají zajiš%tovat sami. co tedy dělali že je nemají? Tak a%t drží hubu a shánějí si je sami. Je to také jejich práce.

  OdpovědětVymazat
 17. Tady je vidět, jak funguje kapitalizmus, občané se prostě vyzvou, aby zaplnili díru na trhu. Akorát nevím jak to bude fungovat, až zjistíme, že máme málo tanků, nebo letadel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neziskovky všechno zajistí-pokud jim vůbec zbyde po odečtení nehorázných platů a dalších brebend.
   V neziskovkách pracuje 56 000 lidí a protočí se v nich 57 000 000 000 kč.
   "Člověk v tísni disponuje z části penězi daňových poplatníků, kteří daně
   neplatí dobrovolně, ale pod pohrůžkou sankcí ze zákona. Tyto peníze pan
   Pánek a jemu podobní používají ke zvyšování vlastního pocitu ušlechtilosti a
   k ovlivňování politiky. Co se týká „dobročinnosti“, tak jejich činnost je
   stejná, jako když ministr Petříček tančil s oštěpem v ruce a chlubil se,
   kolik přivezl do Afriky peněz na zlepšení životní úrovně Afričanů. To je
   sice moc hezké, ale ve skutečnosti tam ministr Petříček nepřivezl ani korunu
   – tedy myslím; ani korunu za svého. Všechno, co tam tak pyšně rozhazoval,
   byly peníze českých truhlářů, zedníků, zámečníků, prodavaček, architektů a
   dalších lidí, co pracují a platí daně... A když se, pod pohrůžkou sankcí,
   seberou peníze českým truhlářům, zedníkům a prodavačkám, tak bych pokládal
   za přirozené a spravedlivé, aby ty peníze byly použity na zvýšení životní
   úrovně českých truhlářů, zedníků a prodavaček, nikoli na zvýšení životní
   úrovně Afričanů. Člověk v tísni a zjevně i někteří v ČSSD to ale vidí jinak.
   Ty naši lidé zajímají jen jako zdroje peněz, které se mají vyždímat, rozdat
   všude možně po světě a s ušlechtilým a starostlivým výrazem ve tváři se u
   toho vyfotit. Až lidé jako Pánek nebo Petříček prodají veškerý svůj majetek
   a utržené peníze rozdají v Africe, tak jim možná začnu jejich dobroserské
   řeči věřit. Do té doby ale ani omylem. Nikomu nechci bránit, aby se dojímal
   nad osudy Afričanů, Afghánců, Arabů a já nevím koho všeho ještě. Ať to ale
   dělá za vlastní peníze. Mě zase mnohem víc dojímají osudy Čechů, Moravanů,
   Slezanů a třeba lidí ve Šluknovském výběžku, kde klekla nemocnice, ale také
   všech dalších Evropanů. Když vidím, jak si u nás mladí lidé nemohou založit
   rodinu, protože nemají šanci pořídit si bydlení, i když pracují, jak mohou.
   Když vidím, jak si v pětadvaceti berou hypotéky, které budou splácet do
   konce života a po celou tu dobu se budou bát, aby neonemocněli, nebo
   nepřišli o práci a jejich dům nebo byt nepropadl bance. Když vidím, jak z
   toho stresu užívají prášky na uklidnění, na které si ještě musí doplácet,
   přestože řádně platí zdravotní pojištění. Když vidím rodiče těchto dětí, jak
   by jim rádi pomohli, ale nemají jak. Když vidím hádat se rodiny ze stresu z
   exekuce, když vidím naše ženy a dívky, které místo toho, aby vychovávaly své
   děti, klopýtají do práce ne proto, že dělají kariéru, ale proto, že jejich
   mužovi stát bere polovinu peněz, co vydělá, a ony tu polovinu musí vydělat
   zpátky někde za kasou v korporátním supermarketu. Když vidím naše lidi bez
   domova, když vidím naše nemocné, kterým nejsme schopni zajistit léčbu... A
   když pak vidím, jak tyhle vystresovaní pracující a vymírající Evropany někdo
   do nekonečna ždímá, aby poslal jejich peníze rychle se množícím Afričanům,
   nebo je bez výsledku rozdal na neefektivních dávkách , tak je mi z jedné
   strany strašně smutno a z druhé strany mám obrovský vztek. Tohle, že má být
   charita? Ne, to je vykořisťování a genocida". " " " " " "

   Vymazat
 18. Můj návrh na vyrovnaný rozpočet je jednoduchý.

  I. V ČR je 22.000 zavřených lidí v base. Každý nás stojí denně i s veškerým servisem bachařů kolem nich cca 1.500,- Kč. Suma sumárum za rok je to 12.365.000.000,- (pro blbé je to 12 miliard a nějaké drobné). Proto by každý ze zavřených makal až by sa mu od prdele kůřilo, dokud by neodvedl za ten den práci právě za těch 1.500,- na svůj pobyt. V republice je 300 tisíc volných pracovních míst a zaměstnat 22 tisíc lidí je vlastně hračka.

  Nevydělal jsi za ten den 1.500,-? Zase je to jednoduché. Alikvotně pokrátit stravu, teplou vodu a topení. Tak jako doma musíme ušetřit, pokud nemáme a nikdo nám nic zadarmo nedá.  II. Okamžitě zrevidovat všechny vyplácené invalidní důchody u těch invalidních důchodců, kteří od svých 18 ti let věku nepracovali a nepracují a při svojí invaliditě dokázali zplodit 6 a více potomků, flákajících povinnou školní docházku a už jako mladiství nebo dospělí se dostali do konfliktu ze zákonem a vybavit je existenčním minimem z daní pracujících. A z těchto ušetřených, odhadem 31 miliard, provést navýšení důchodů tak jak je to schváleno v rozpočtu na rok 2020 ve prospěch důchodců, kteří celý život pracovali. A i bez navyšování rozpočtu by mohli důchodci, kteří žili z práce a ne ze sociálky dostat ne 900,- ale ihned 2.000,- přidáno.

  A rázem jsem v přebytku + 2.365.000.000,- a to nejsem Bruselem ohodnocený jako nejlepší ministr financí Kalousek, ale obyčejný JeZeDák, který i za komančů musel zaset, pěstovat, sklidit a prodat abych dostal výplatu. A to při výše uvedené úspoře jsem ještě nezrušil vyplácení státních dotací těm charitám, zabývajících se bezzubou asimilací v podobě podpor na všechno, včetně podpor na bydlení. A hned by byl přebytek rozpočtu v plusu 50 miliard. A celá ta Fialova opozice + 3, by mohla jít prdět akorát tak pod most.

  Teď v zimním období žasnu nad mladými invalidy, kteří uvnitř Schopingu stojí v teple u automatu na kafe od rána do večera, vaří jim v Asijském bistru, kočárky za 25-30.000,-kaček, se 2 caparty kolem kočárku a třetím uvnitř a matky podle odhadu nepřekročily ani 20 let věku. Houfuje se tam těchto mladých invalidů tolik, že si pevně držím příruční kabelku s doklady a šrajtofli mám preventivně v náprsní kapse u bundy.
  Pokud by se můj geniální návrh nelíbil nějakého vyšinutému pravdoláskaři nebo havloidovi tak podotýkám, že moje úspora by byla pouze na lidech, kteří se válejí v kriminálu a nebo parazitují na lidech, kteří chodí do práce.
  S pozdravem " Kurva kam jsme to my pracující a důchodci, s důchodem za práci až došli?"
  Otta.
  Já bych ještě zkásnul 660000 příživníků v neziskovkách !

  OdpovědětVymazat
 19. Není třeba soudit,je třeba se starat o sebe a svou rodinu.jak na virus :www.cz-mms.info

  OdpovědětVymazat
 20. Jediné co se nezměnilo, jsou reklamy v TV. Až se zase otevřou obchody, máme natrénováno,je důležité neztratit přehled.

  OdpovědětVymazat
 21. Na konci března zavedeme letní čas, zvednou se teploty, lidi budou dřepět a courat venku. Takže k rouškám bude asi patřit koule na nohu.

  OdpovědětVymazat
 22. Nějaká epidemie je druhotný problém.Hlavně že jsme poslali vojáčky(americké vojáky v českém žoldu)na ruskou hranici,vyvěsili v kdejaké pr...tibetskou vlajku a pražský idiot Hřib to vyřešil s tou jednotnou Čínou!!

  OdpovědětVymazat
 23. Tak jak čtu různé články o viru, tak je mi stále jasnější, že s nakazime všichni v průběhu třeba třech let. Jde jen o to aby nemocnost byla rozložena v čase z důvodu udržení zdravotnického systému. Čeká nás to všechny a roušky moc nepomohou. Jde spíš o psychologii.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.