Reklama

neděle 1. března 2020

Olin Jurman a kolektiv: Převrat - Pravda, fámy a lži o 17. listopadu (kniha ke stažení)

Převrat - Pravda, fámy a lži o 17. listopadu
1. 3. 2020  StřípkyZeSvěta
Byla to sametová revoluce nebo převrat? Spontánní výbuch zlosti národa nad nepodařeným socialistickým vývojem země a neurvalým bitím studentů nebo zákulisní hra tajných služeb z východu i západu? A co když se to vlastně semlelo nějako úplně jinak a jsme tady v pomalu odumírající Evropě jen hříčkou geopolitických hrátek s nástupem tvrdého islámu za ovládnutí světa?Co občan naší země, to vlastní teorie, vítězové i poražení po třiceti letech přemýšlejí, zda by se dnes nezachovali jinak. Tato kniha má být jen polenem do táboráku spalujícím to bývalé a prosvítit troškou světla to příští. Na přípravě materiálů pro knihu se podíleli slovem, písmem či dokumenty a fotografiemi: Zdeněk Doležal, Jiří Glos, Petr Hájek, Rudolf Hegenbart, Miloš Jakeš, Oskar Krejčí (koresp.), Milan Linhart, Oskar Marek, Stanislav Pohořal, Jan Schneider, Karel Srp, Stanislav Suja, Jan Šolta, Lubomír Štrougal (koresp.), Zdeněk Zbořil, Zdeněk Zbytek, Miloš Zeman (koresp.), Ludvík Zifčák (koresp.), Ladislav Žák Pramen 1 a 2 z bývalé kontrarozvědky StB, Pramen 4 z Vojenské rozvědky ČSLA a Pramen 5 z velvyslanectví Ruské federace v ČR. Doplněno výběrem z denních operačních zpráv II.správy SNB – kontrarozvědky pro nejvyšší stranické orgány.


Kniha ke stažení zde.

29 komentářů :

 1. Jaký nepodařená vývoj, za Husáka jsme tu žili v pohodě a v dostatku , bez nezaměstnaných , bezdomovců , exekucí , obstavených penzí , ceny potravin a nájemného byly stabilní , bylo postaveno 1 200 000 bytů , nechyběli lékaři , zdr.sestry , učitelé , řemeslníci , atd. Lidé rozhodně nechtěli kapitalizmus , i ten lhář , opilec a vrah havel zpočátku lhal , že proti socializmu nic nemá !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hmm. Lidé jako vy nic nechápali na konci 80. let a nechápou nic dokonce ani po dalších 30 letech.

   Zkostnatělí soudruzi, neschopni jakýchkoli reforem, národu a hlavně sobě namlouvali a plácali se po ramenou jak je všechno OK. Nebyli schopni vidět a připustit si, že jim definitivně ujíždí vlak, že čím dál víc zaostáváme, že lidé chtějí úplně něco jiného než oni představovali.

   No a právě vy a vaše neustálé opakování těch hloupostí které jste napsal jste důkazem, že ten systém byl zcela nereformovatelný, držený jen vojenskou mocí SSSR a po jejím zvadnutí musel zákonitě padnout. Nejen u nás, ale v celém východním bloku.

   Takže pokud chcete někomu nadávat, někoho obviňovat a někoho nenávidět, tak se v první řadě podívejte do zrcadla. Tam uvidíte pravou příčinu kolapsu vašeho milovaného režimu.

   Smazat
  2. Kačere(187:49), opět jen fráze propagandy. Ty nejsi schopen samostatné analýzy?

   Těch socializmů u nás bylo víc - byl krutý stalinsko-gottwaldovský, přišlo tání, neděje a nadechnutí, pakjasná cesta k demokratickému socializmu (1968), pak okupace a normalizace a nakonec normalizátoři, kteří jen velmi opatrně prováděli reformy a další kroky zkoušeli jen omezeně (Slušovice). Přesto země byla potencionálně na tom dobře (např. bez dluhů a s malým vnitřním dluhem), investice byly rozumnější, než do oceli a betonu (spotřební průmysl, zemědělská soběstačnost, kvalita potravin, dálnice, metro, moderní továrny např. na tramvaje atd. atd.) Převrat byl spontánní a namířený proti normalizačním pitomcům. Toho ale využili "ti připravení" a pod vedením ambasád a spec. služeb nás vmanévrovali do situace, do které se většina lidí demonstrujících tedy proti komunistům na náměstích nechtěla dostat.

   Smazat
  3. 18.49 Kdo tady nadává ? Co byste chtěl na socializmu reformovat , to vám chyběli nezaměstnaní , bezdomovci , rozkradená , zadlužená zem , neustále rostoucí ceny nájemného , potravin , exekuce , obstavené penze , chybí lékaři , sestry , učitelé , řemeslníci , ? Dnes nám tu skoro nic nepatří , jsme jen německá kolonie a muslimové přibývají , školství , zemědělství zničené , j !

   Smazat
  4. Jaké hlouposti ten anonym 18.19 napsal anonyme 18.49? Ona není pravda, že hned po devadesátém vyletěly statisíce pracujících na chodník, protože bylo potřeba rozkrást státní podniky? Ono není pravda, že ty lidi se ocitli na ulici úplně bez pomoci? Ona není pravda, že díky "privatizaci" nájemních domů bez jakýchkoliv zákonů a pravidel se spousta lidí ocitla bez střechy nad hlavou? Ona není pravda, že zkorumpovaná exekutorská a justiční havěť vyrobila obrovské křivdy při velkovýrobě zbohatlíků vůči celé řadě lidí, včetně dětí a některé lidi už v důchodech, které jsou velice nízké, a ti lidé jsou staří (před smrtí) přesto je dvacet i více let odírají o důchody exekutorské svině, přičemž soudy s tím nic nedělají, protože se bojí zbohatlíků, které ve zdivočelých devadesátých letech pomáhaly vyrobit? Ona není pravda, že zkorumpovaná justice nařizovala k proplacení i zfalšované směnky? Kryla podvody a šmejdy, a dodnes kryje lichvu? Ona není pravda, že stovky lidí na ulicích umrzly nebo zemřely hlady? Ona není pravda, že v roce 1989 byli komunisté u vesel nahraženi darebáky, lotry, šmejdy, podvodníky, a bezskrupulozní sebrankou, která nechala rozkrást a rozprodat celý majetek státu? Že pro obyčejné pracující lidi nastolila sprostou genocidu, a ČR změnila pro statisíce lidí ve vyhlazovací tábor? Tak proč až teď se pomalu odtajňuje a rozkrývá to neskutečné svinstvo, jak si všechny ty svině nakradly majetek, jak neplatily a neplatí daně, a vydržují si pračky na špinavé peníze.. a tak dále, a tak dále? Co je to u vás "zkostnatělý soudruh" - slušný člověk, který podstatnou částí svého života doplatil na popřevratové smečky sviní? Vy tady přestaňte se svými názory komukoliv nadávat, a jestli se vám podařilo dostat se například k bytům, které pronajímáte a dřete nájemníky z kůže, nebo zbohatnout na jiných šmejdech, zalezte a vůbec se do diskuzí necpěte.

   Smazat
  5. 22:56 Dovoluji si doplnit o export našich mozků zdarma do bohatých zemí a pokles nároků ve vzďělávání, jinak souhlasím. Snad někdo dá dohromady novou Chartu20.

   Smazat
  6. Souhlsím s komentářem 18:19. Komentáře 18:49 a jemu podobných jsou naprosto mimi mísu. Jsou to jenom hloupé kecy které nic neřeší. Dodnes se dopíme ve srčkách toho hadrákového podvodu.
   Václav z Plzně

   Smazat
  7. Třeba takové naše zdravotnictví za socanů. Z dnešního pohledu jistě nic moc, ale na tehdejší dobu skoro světová špička. No a dnes, po 30 letech - kde jsou potřební lékaři, zubaři, zdravotní sestry. Demokratická šlechta je názoru, že plebs zdravotní péči nepotřebuje a oni sami si zajedou do zahraničí. Plebsu bude stačit, když dovezeme nějaké ukrajinské rychlofelčary až bude nejhůř. O důchodech za socanů a dnes lepší ani nemluvit. Socani dávali 55% průměrného výdělku, dnešní zlodějští pseudodemokrati dávají 38% a hrozí, že budou dávat ještě míň, až navezou do Evropy negramotné černochy, afgánce a další mudžahedíny.

   Smazat
  8. 22:56 ... v roce 1989 byli komunisté u vesel nahraženi darebáky, ...... - takhle jednoduchý to
   je jen pro svazáky jednoduchý. sck

   Smazat
 2. Hmm, tak podle závěru stránky 205 PŘEVRAT, tzv. Sametová "revoluce" uspěla. Jak tak hledím po tom, co po třiceti letech vlády těch, kteří z rukou pana prezidenta JUDr Gustáva Husáka tehdy PŘEVZALI MOC, když vidím komu patří i naše voda, kam se ztratily naše cukrovary atd. atd. tak pocity vítězství pro Český národ nějak nevidím.
  Ale předpokládám, že ti, kteří si po převratu pomohli, to jistě vidí jinak. I když tu do listopadu 1989 cizákům patřily akorát nábytek a auta ambasád...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, byl na nás spáchán podvod partou všehoschopných lhářů a neschopných hospodářů.

   Smazat
  2. A hlavně, chyběli nám tenkrát lidé typu Krejčíře, Kelnera, Babiše. Dospivy, Bakaly,Ritiga, kteří nám dávají práci a my by jsme jim za to měli být vděčni a ne že ještě budeme házet klacky Babišovi a nepřát mu peníze, které má no rozvoj svých firem a tím i na rozšíření pracovních příležitostí. On si za ty peníze EU nekoupí pro sebe novou ložnici, tu už má. Stát nás už neživí a nezaměstnává. Zaměstnávají nás kapitalisté a to nemyslím nijak hanlivě, ale konstatuji jako fakt. M.R.

   Smazat
 3. chtěli jsme socialismus s omezením vlády estébáků a nomenklatůrních komunistů...pokračování v reformě z roku 68...proto taky k našemu oklamání byl dosazen do první vlády Dubček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18.36 Jak myslíte , že by ta reforma v 68. dopadla , dnešní kaitalistický chlívek bychom tu měli o 20 let dřív !

   Smazat
  2. Tos možná chtěl ty, Zeman a ještě pár "reformních" komoušů. Ale naprostá většina z nás, kdo jsme tehdy listopad doopravdy "dělali", tak jsme chtěli standardní demokracii západního typu a volnou tržní ekonomiku

   Smazat
  3. 19:56...těžko předvídat, jak by to dopadlo..někteří protagonisté 68 pražskýho jara
   předvedli, že to se socialismem s lidskou tváří moc vážně nemysleli....pak měli pravdu tzv. karlínští kluci...

   Smazat
  4. 22:20 Prokristapána...tak ty jsi tu tenhle bordel dělal? No tak to si nech pro sebe. Člověka by nenapadlo, že se k výsledkům třicetiletého "budování" někdo dobrovolně přizná. No i to svědčí o naprosté nesoudnosti a porouchaném vidění světa. Omluvou je ti jen to, že si svůj význam namlouváš, ve skutečnosti jsi bezvýznamná nula. Ale, že ani nedokážeš vyhodnotit (s poměrně velkým odstupem) co se dělo, k čemu to vedlo, a kdo má z toho prospěch, tak to je na pováženou. Zřejmě si nějakým způsobem přihříváš polívčičku, ale opravdu JEN polívčičku.

   Smazat
 4. http://www.skrytapravda.cz/domaci/3084-je-cesky-senat-plny-kolaborantu-pracujicich-pro-zahranicni-rozvedky-fischer-wagenknecht-a-dalsi
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3081-strougal-se-mlati-smichy-profizlovany-komunisticky-stat-tak-si-to-porovnejte

  OdpovědětSmazat
 5. ... komu patří i naše voda, kam se ztratily naše cukrovary... Ono ti tady něco z toho patřilo ? Lidé, kteří dosud věří na něco jako "společenské vlastnictví" by měli být okamžitě zbaveni způsobilosti k právním úkonům a tím pádem i volebního práva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22.13 Ano , patřila mi 1/ 10 000 000 státního majetku ,profit se projevoval na nízké ceně bydlení , energií , kultury , dopravy , atd.

   Smazat
  2. 22.13 Ano , patřila mi 1/10 000 000 státního majetku , profit se projevoval na nízké ceně bydlení , energií , kultury , dopravy ,léků , atd.

   Smazat
 6. Nelidský systém mohou hájit pouze nelidi a satanské zrůdy!
  Otázkou je, co je to nelidský systém, když i většina současníků lidmi není, jsou to pouze nevnímající a nemyslící zombí.
  Není mi líto tohoto světa, pokud se ho snaží naši pitomci (úmyslný překlep) přivést do naší krajiny a do našich obydlí!!

  OdpovědětSmazat
 7. 22:13...samozřejmě, že to byl majetek, kterej patřil nám...bohužel mnozí nomenklaturní funkcionáři, kteří ředitelovali našim fabrikám to bylo málo,..chtěli aby jim patřily,..v 89 zahodili legitimace a protože byli nejblíž a patřili do party kluků, co spolu mluví, tak jsou z nich dnešní oligarchové/babišové a stovky dalších.../

  OdpovědětSmazat
 8. 22.23
  Souhlasím. Nevím, kolik je Vám let, nevím, jaké máte vzdělání, nebo zda nejste postižen. Já začal pracovat v roce 1957, to se chodilo v sobotu nejen do školy, ale i do práce.Pokud nevíte, tak tyto podniky nepatřily jednotlivci, ale byly to národní podniky. To, že jsou zrušeny výrobní podniky, že byla zrušena pro "novou" vládu ROH, že byly zrušeny JZD, prodáno za hubičku. Bylo 3 000 000 ks hovězího dobytka, nyní prý 1 000 000, to je třetina, ale volů prý přibylo o několik set %.Tak např. u nás platíme za vodu drahé peníze. Pokud neznáte, tak v roce 1962, když jsem se oženil, platili jsme za 1 m2 vody 0,50 Kč a tato cena byla i na 1 kwh.Proč se zdražuje voda, když se pro opravy nic nedělá a v mém bydlišti platíme Španělsku. Proč zdražuje elektřina, když jen solární elekrtárny dostávají 400 miliárd. Platíme za vše, jen pro informaci, tehdy byly také ztrátové podniky, např. doly, kde byly nízké sloje, ale dotovaly je doly, kde byly sloje vysoké. Nyní ukázka, kdo bere dotace a které většinou platíme my. Dotace pro: ČEPS, ČEZ, Arriva, Elektr. Opatovice, Cidem Hranice, Agrofert, Kovovýroba Hofman, Bylo by to dlouhé tak jen info: podporu dosud získalo 21 989 projektů (projekt není podnik!) Údaje jsou ze statistckého úřadu.Ještě k mému souhlasu: S neznalosti, nebo postižením, by bylo málo je zbavit tpůsobilosti. ale měli by být dlouhodobě uzavření v léčebně.

  OdpovědětSmazat
 9. Nebýt zrady gorbačova tak by se žádný převrat neuskutečnil naše vláda byla donucena předat stát kapitalistům.

  OdpovědětSmazat
 10. Specnaz v Sýrii:

  https://navratdoreality.cz/specnaz-v-syrii-10022.html

  OdpovědětSmazat
 11. Top sekret! Několik měsíců před plišem mělo dojít k vnitrostranickému převratu, kdy měl být odstraněn Husák a nahrazen předsedou ÚV ČSTV Himlem. Bohužel Himl při odletu z přátelské návštěvy v Číně v letadle zemřel, zřejmě již tenkrát na nějaký ten koronavirus, který mu zasáhl jeho nemocné srdce. Na převrat prý dostal (od někoho) 18 milionů ale ty se po jeho smrti nikdy nenašly...

  OdpovědětSmazat
 12. Západ nám škodil, bojkotoval vše na rozkaz američanů a přesto jsme si vystačili, báli se nás, podívejte kam došli bez nepřítele, nemůžou zbrojit, tak islamizují, ničí, vraždí, rozvrací! AMERIKA FIRST!

  OdpovědětSmazat
 13. Kniha-Miloš Jakeš-Příběh komunisty. Tam je vše. Pokud by u nás byla skutečná demokracie tato kniha by byla povinnou četbou!!!Tohle lžinenávistníci-pardon-pravdoláskaři nikdy nepochopí...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.