Reklama

úterý 17. března 2020

Optymizmus neni na mistě. Buďte doma a nepyskujte

Ladislav Větvička - bloger
Ladislav Větvička
16. 03. 2020  blog autora
V novinach pišu, že se prvni synci uzdravili. Tuž to je hezke. Neni ale dobre vzbuzovat optymizmus. Ani co se tyka nemoci, ani co se tyka všeckeho kolem.
Ne že bysem byl jakysik zdravotnicky odbornik. Ale jako absolventovi hodin matematycke analyzy docentky Pišove, budiž ji země lehka, Allah akbar a tak dale, mi stači podivat se na grafy a aji idyjot jako ja vi, co se stane během dalšich dvuch tydnu.Pude to do hajzlu, takže malověrni začnu tvrdit, že veškera opatřeni jako zakazy chlastani v hospodach, zakazy shromažďovani a omezeni svobody pohybu su na hovno. Neni to pravda. Jak ukazuju grafy ze země, na keru toto svinstvo zautočilo prvni, situace se prostě bude zhoršovat, minymalně ještě pul měsica od okamžiku přijeti omezujicich opatřeni.

Nechvalme se tym, že mame tři vylečene, bo zitra přibude sto nově nakaženych. A pozitři třista. A pak tisic. Z analyzy přiloženych grafu vidime, že pokud mame 300 objevenych připadu, tak nam v populaci volně běha mnohonasobek nakaženych, u kerych ještě nesu vidět přiznaky. Pruser, že? Takže bude huř, budu prvni mrtvi, budu desitky mrtvych a pak už je ani nebudeme počitat. Tak to prostě je, smiřme se s tym.


(Tomas Pueyo)

Přiloženy graf z vyvoja situace ve Wuchanu. Porušuje sice kodex blogařa, bo to je bez svoleni autora, ale v tomto připadě, kdy ide o životy, to snad admini přežiju. Skvěly popis situace byl už v linku v minulem blogu v oryginale, dnes už mame materyjal přeloženy do češtiny. Doporučuju k přečteni a přemyšlani všem: Dostanete se na něj kliknutim na graf, nebo tady.

Takže pokud se zamyslite, pude to do hajzlu minymalně do počatku dubna. Teprve pak by se to u nas a v zemich A+V4 mohlo zlomit k lepšimu. Bo země A+V4 zvolily činsku cestu omezeni svobody pohybu a shromažďovani. Zda se, že tato cesta ma logiku.

Pak je tu britska cesta, kera ma hystorycku tradycu krve, potu a slz. Chtěju koncentrovat duchodce a tym je chranit před nakaženyma lidma. Tuž, vzhledem k temu, že koncentračni tabory vymysleli Angličani, može to byt jedna z funkčnich cest. Chtěju nechat mlade, aby se nakazili a organyzmy si samy vytvořily protilatky. Že to mnozi mladi nemusi přežit, je jasne.

Zvlaštni je ovšem cesta, keru zvolily vudči staty EuroSajuza, Německo a Francie. Tvaři se, že se nic neděje. V jejich zemich narustaju počty nakaženych po desetitisicach denně. Merklica se nestydi řikat, že se nakazi 60 milionu Němcu. To ovšem při smrtnosti 5% znamena 3 milijony mrtvych, obzvlaště ze starši generace. Je to zaměr? Tuž, kdo vi.

Až se situace v letě trochu zklidni, lidi se začnu ptat, kdo za to može. Bo v te době už bude ekonomika uplně v hajzlu. Teoryji o blbě uvařenem netopyrovi nikdo nevěři.

Čiňani poukazuju na amerycku stopu při učasti ameryckych ozbrojencu na armadnich hrach hadejte kde... ve Wuchanu na podzim loňskeho roka. Nevim, nevěřim ani jedněm, ani druhym. Každopadně světova krize a valka by se jedne straně hodila velice velmi, že...

Kdo naplanoval mamuti demonstraci amerycke vojenske sily na přelom dubna a května, při ktere maju byt přesunute tuny vojenskeho materyjalu z SSA do Evropy?

A kdopak uměl věštit z křišťalove gule, když 15. listopadu 2019, kdy nakaženi netopyři ještě zdravě litali po nočnim Wuchanu, na celostatni amerycke urovni zadal inzerat na celoplošny nabor hygienyku pro dvacet kličovych lokaci v narodnich centrach infekčnich nemoci ve Spojenych statach?

Je to hrozne, co? Ty internety dneska všecko vyzradi...

18 komentářů :

 1. Co každého potěší? Video Jardy Duška z 15.3. Malá vizita o koronaviru s Milanem Calábkem na You tube. Mimo jiné tam hovoří o přípravcích které pomáhají proti viru a docela neuvěřitelná fakta o antabusu. Kdo neviděl, tak za prvé beseda která dodá optimismu a hlavně užitečné informace. Doporučuji. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 2. Nevěřím vlastním očím... Tak ona už to není panyka hysterija, pane Větvička?

  OdpovědětVymazat
 3. Odkaz na ten US inzerat nebo printscreen?

  OdpovědětVymazat
 4. Vnímaví lidé tuší, že za příštích čtrnáct dní se budou statistiky dramaticky měnit. Někteří nepodléhají skepsi, jsou optimističtí, otázkou je, zda pouze naivně věří některým autoritám jejich poznámky o "silnější" chřipce a nebo se opravdu není čeho obávat.
  Prozatím raději volím zdrženlivost a budu předpokládat výraznější komplikace. Stále si myslím, že ponaučení z čínským řešení, mohli naši vůdci raději volit drastičtější, ale kjomplexní omezení na dobu určitou, než vyčkávací taktiku v naději, že nakažlivost bude podstatně nižší, než v Číně a počet vážnějších komplikací také nedosáhne vysokých čísel. Uvidíme, ovšem ... pokud by opravdu došlo na černé předpovědi, bylo by záhodno těm našim vůdcům razantně připomenout, že jejich prací je služba vlasti a ne hlídaní faktorů růstu vlastních aktiv.
  ABC

  OdpovědětVymazat
 5. A co nepotěší? Když soudruh Dlouhý za diktaturu kapitálu vykřikuje, že daňoví poplatníci = stát musí ihned pomoci v nouzi penězi kapitálu, jinak se zhroutí. Ať jde k čertu kapitál, který nebyl připraven na krizovou situaci, přichází pravidelně jako hospodářské krize, krachují banky, burzy, pojišťovny a kapitál neví, ani jak tomu zabránit, ani jak z toho ven, než aby pomohli zaměstnanci, nejlépe prací zadarmo a důchodci rychlou smrtí, aby stejně jako po r. 1990 bylo možné vykrást důchodový účet pro chudnoucí kapitál!
  Jinak blbců bylo u nás vždycky dost, jsou stále ze stejného těsta, za socíku jako dnes za kapitalismu. Jedni jsou skuteční blbci a druzí ze sebe blbce dělají, dají se tak z lítosti nad nimi dobře nadojit peníze. No a z podobného materiálu jsou medializátoři - mediální propagandisté, kterým jako poskokům diktatury kapitálou jde hlavně o to rozvracet národ a stát! A opopolitici se snaží nadělat také na pandemii body, místo aby pomáhala a když má ruce levé a mozkovnu vzduchoprázdnou, tak aspoň aby nelhala, neštvala, nepěstovala nenávist a neradovala se z rozvratu a koronaviru!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kapitál už 2 roky s touhou očekává příchod hospodářské krize, protože to je jediná cesta jak dát do souladu skutečnou hodnotu fabrik a velikost napumpovaných bublin. Ty jsou asi 10 - 15x větší než před 15 lety. Koronavirus je jen záminka. Pokud by nebyl ten, tak bude něco jiného, třebas útok Ruska na naše chrabré vojáky v Kaliningradu v květnu 2020 (Barbarosa II). Všimněte si, že všichni oligarchové pracují tak, aby hospodářská krize byla co největší a nejrychlejší. Mezi sebou si znovu rozdělí aktiva a pasiva se převedou na stát, potažmo na každého chudého, kteří budou krizi splácet do konců svých životů. PK2

   Vymazat
  2. Že všech mám "nejraději" recyklované politiky, jako pan Dlouhý, Ruml, Vondra... Stát naprosto vysáli a zminimalizovali, co šlo prodali a když je nouze, tak i jejich podnikatelské riziko má platit stát. Bože chraň tuto zem před nimi.

   Vymazat
 6. Věřím, že na Rusa půjdeme již lépe připraveni, že budou zajištěny nejen roušky ale i protichemické a protijaderné pomůcky, masky, že bude dostatek obvazů na popáleniny po jaderných výbuších, dostatek dýchacích přístrojů na popálené plíce, měřičů radioaktivity. Že bude dostatek lůžek v podzemních nemocnicích, neb ty nadzemní žádné nebudou. A hlavně aby bylo dost rakví. Ty budou hodně potřeba( hérečka Holubová bude určitě spokojena). No zaúkoloval bych Lankšádlovou, Novotného, Hřiba,Jandu,Mináře ať předvedou co umí. Blbá sranda? Myslíte? Já bych to tak nepodceňoval. Koronavirus jsme podcenili a to jen, že není na skladu dostatek roušek a jaký to způsobilo kolaps. Na náš útok na Rusa musíme být dokonale připraveni, i organizačně. M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NATO nemá roušky,respirátory ani masky. Útok na Rusko je odvolán.
   Německá vláda ukradla respirátory ČR, SR, Švýcarsku a Maďarsku. Německá vláda sprostě ukradla zásilku respirátorů a roušek, které přes její území převáželi do Rakouska, Švýcarska, Slovenska, Maďarska a také k nám do České republiky. Německá kancléřka Merkelová k tomu řekla, že:. "Chceme (my Němci) jen zajistit, aby lékařské materiály byly ve správných rukou.“ Zásilky si v zahraničí objednaly a zaplatily vlády jmenovaných zemí. Od výrobců byly přepravovány přes německé území. Ovšem německá vláda v zoufale situaci, kdy to sama posrala co mohla a nemá roušky s respirátory pro své občany, se rozhodla, že okrade okolní země, protože ať si pochcípají Maďaři, Slováci či Češi, hlavně když přežijí Němci!Tohle je celá podstata EU, všichni jsme nuly a vládnou nám nadlidé z Německa.

   Vymazat
  2. 20.45 A co jste, proboha, čekal? Vy věříte Němcům a jejich/našim/EU nad"národním" páníškům?

   Tohle je ukázka všem podporovatelům vystoupení z EU 4. Říše Národa Německého...Bez souhlasu sousedů kolkolem nedovezeme, ani nevyvezeme ani sirku... ééé pardon, ani ty sirky už po "třicetiletí svobody a demokracie" nesmíme vyrábět a v Sušicích už ani není na čem vyrábět, ani není těch, kteří/které to ještě uměli/y...

   Vymazat
  3. Naši drahou vlast ovinuly mraky, chtělo by to radostnou svazáckou úderku s recitací, tanci a zpěvy s cílem šířit optimizmus. Určitě by se rádi zapojili naši nevyužití umělci ze zavřených divadel sestavit aktivní úderky do 30 umělců by nebyl problém a jeviště nechť jsou jim veřejná media. A bude aspoň sranda.

   Vymazat
 7. Virus je jen začátek, to přežijeme. Tedy 97% z nás. Potom spousta lidí zjistí, že nemají kde pracovat a státní kasa je prožraná. Je v tom každý sám za sebe.

  OdpovědětVymazat
 8. V USA vládnou už hezky dlouho zločinci, proti nimž byl Al Capone změkčilý absolvent kněžského semináře. Potřebují ovládnout další ropné zdroje a strategická území? Klidně zničí tisíce životů ve Světovém obchodním centru. Přerůstá jim přes hlavu jiný uchazeč o světové velmocenské prvenství? Tak tady máš ve zkumavce dáreček. Trochu se to ale v posledním případě zvrtlo, protože se jim ten dáreček vrátil ve trochu upravené podobě...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na ja, Josip Vissarionovič STALIN byl původně pravoslavný seminarista (za cara báťušky)... kdyby ho nevyhodili a nechali dostudovat, řídil by SSSR (a vyhrál Druhou světovou...) POP (nebo Patriarcha?).

   Vymazat
 9. Tož jasné pane Větvička už víme kdo to opět způsobil všechno zlo jde z usa. Karanténu je třeba dodržovat ať se usvirusu co nejdřív zbavíme.

  OdpovědětVymazat
 10. Chtěl jsem si koupit držťkovku a byla mi nabídnuta rouška.

  OdpovědětVymazat
 11. Před volbami pronesl v r.2014 Obama památnou řeč o změnách v Evropě. " Evropa bude jiná než jakou ji dnes známe. Vzniknou tam nové země s novými jazyky"
  Před volbami pronesla v r.2014 H.Clintonová: "Pokud mají USA ve světě i nadále zastávat roli, která jim přísluší, je nezbytné do r.2020 ovládnout všechny globální zdroje" Většina zbývajících zdrojů je však v říši zla.

  OdpovědětVymazat
 12. Většina komentářů je již staršího data, tak aktualizuji. Stát odsouhlasí propad státního rozpočtu o dvě stě miliard, ČNB počítá s propadem produkce o deset procent? hotely, cestovky a veřejné stravovací služby odhadují start po krizi na úrovni dvaceti procent. Tak že "čo bolo to bolo" jedeme z kopce a kdo, kdy a co nás zastaví nikdo neví.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.