Reklama

pondělí 23. března 2020

Osmdesát procent europoslanců nenávidí státy, národy a hranice

Ivan David
23. 3. 2020    Parlamentní listy
Rozdíl mezi představou českého občana o Evropské unii a realitou je propastný. Dobrý občan bývá zachvácen přesvědčením, že Evropská unie byla stvořena pro jeho dobro, ale protože se tak nějak stále úplně nedaří, je třeba přidat v úsilí, a zejména čeští zástupci by se měli mnohem více snažit, aby dobra přibylo. Na český stát dobrý občan nahlíží jako na veskrze prohnilý a s nadějí hledí do Brusele, odkud čeká nápravu. Jenže ono je to všechno tak nějak právě naopak. Leccos mohl napovědět koronavirus a již dříve snaha o nadílku imigrantů a třeba postoj k tureckému prolamování řeckých hranic do Evropské unie.Rozhodují schválení, ne zvolení

Evropská unie, totiž její vedení, není na lid členských států nikterak zvědavá, právě naopak. Proto se všemu demokratickému úporně brání. Zatímco v demokratickém státě rozhodují zástupci zdola vyzdvižení volbami, v Evropské unii rozhodují shora jmenovaní oligarchií schválení. A co Evropský parlament? Mohl by někdo namítnout. Ten však nemá zákonodárnou iniciativu na rozdíl od parlamentů národních. Hlasuje o návrzích shora dodaných. Jistěže i poslanci Evropského parlamentu mohou předložit nějaké deklarace a výzvy. Vyzvaní se pak sami rozhodnou, zda jim vyhoví. Když například poslanci EU žádali po Evropské komisi usnadnění imigrace, sdělují pak domů zneklidnělým voličům, že je to nezávazné. Žádají-li například zrušení dvojí kvality potravin, tváří se, jako by to pro někoho bylo závazné. Evropský parlament má Evropské unii dodat zdání demokratického rozhodování. Podobně byl asi Ústavodárný říšský sněm v Kroměříži zřízen jako protiváha rakouského císařského dvora.

Rakousko doženem na svatého Dyndy
Jednotlivé členské státy mají nebo měly své orgány, které řeší problémy zemí tak, aby veřejnost, i když se to nezdá, byla co nejméně nespokojena, neboť chtějí pokračovat i po příštích volbách. Úředníci Evropská komise slouží zájmům oligarchie tak, aby nebyli zaměněni loajálnějšími. Musí se hodně snažit, aby vyhověli. Demokracie v jednotlivých zemích, byť nedokonalá, je překážkou prosazení vyšších zájmů Evropské unie.

Jednotlivé země například v EU nesmějí podporovat svoje hospodářství. To je zárukou, že náhrada „hospodářskou soutěží“ zničených vlastních podniků novými, s kvalifikovanou výrobou, je vyloučena. Přípustné jsou jen montovny zahraničních koncernů platících daně v daňových rájích a zaměstnávající málo kvalifikované pracovníky, pokud možno dovezené z ještě chudších zemí. Za to máme být vděčni. „Volný pohyb kapitálu“ v praxi znamená pohyb od nás přes daňové ráje do zahraničních bank. „Volný pohyb pracovní síly“ znamená přesun kvalifikovaných – bez školného vzdělaných – ven a nekvalifikovaných do země. Volný pohyb zboží znamená, že obchodní řetězce k nám dovážejí zahraniční zboží včetně zemědělských produktů několikanásobně více dotovaných než naše domácí. To je jedna výhoda za druhou. Proto už nikdo neklade oblíbenou otázku první poloviny let devadesátých: Kdy Česká republika dožene Rakousko? Tempo růstu životní úrovně je stejné jako za socialismu a Rakousko je stále stejně vzdáleno, i když Václav Klaus senior tvrdí, že jsme se za oněch třicet let poněkud přiblížili. Že máme nižší produktivitu práce? Ano, takovou, jaké lze v montovnách a při investiční zanedbanosti dosáhnout.

Zákaz vlaječek má masivní podporu a symbolizuje postoj k národním státům
Nebylo by spravedlivé úpadek průmyslu, zemědělství, školství, kultury, atd. připisovat jen Evropské unii. Velkou zásluhu zde mají strany vládnoucí zejména v první polovině devadesátých let, kdy byly podpořeny naivním očekáváním občanů. O úpadek školství a kultury se zasloužily svěží západní větry, neboť Západ stále kráčí o několik kroků před námi. Evropská unie tyto procesy kodifikovala a usiluje o prohloubení dosažených výsledků. Českého občana by patrně překvapilo, že 90 % poslanců Evropského parlamentu si přeje vytvoření Evropské unie jako unitárního státu se všemi atributy včetně vlastní armády a zahraniční politiky. Opakovaně jsem slyšel poslance EP zdůrazňovat (od Sjednocených, přes Zelené, socialisty, Liberály až po Evropské lidovce), že to nejhorší, co by se mohlo stát, by bylo vrácení nějakých kompetencí národním státům. Zákaz vlaječek, který aktivně podporuje 50 % poslanců EP a 40 % je lhostejný, není nahodilý. Opravdu nenávidí členské státy, hranice a národy. Nebo jsou jim lhostejné. Současně si nejméně 80 % poslanců EP přeje pokračování přílivu imigrantů. Zástupce příslušného komisariátu pozvaný českými lidovci nám s vážnou tváří hlavně zdůrazňoval, že chybí lidé v pečujících profesích a bájný průmysl 4.0 bude vyžadovat desetitisíce ajťáků, kteří nám v Evropě chybí. Proto je migraci třeba podporovat a zveličovaných lapálií si nevšímat. Nejméně 70 % poslanců EP si přeje „zelený úděl“ s drastickým omezením živočišné výroby a zemědělství vůbec, minimalizaci používání spalovacích motorů až jejich zákazem, zrušení tepelných a atomových elektráren, atd. Ty bilióny je nutné na to dát rychle. Kysličník uhličitý a kravské prdy zůstávají na místě, vzduch nad Zeměkoulí přece neproudí a zhroucení průmyslu, zemědělství a zbídačení obyvatelstva nám na ostatních kontinentech budou závidět a proto se k Evropě připojí. Všichni budeme hrdí, že jsme světoví lídři v uskutečňování geniálních myšlenek. Pozor, oni to myslí smrtelně vážně!

Prolhanost dvojím metrem

Myslím, že každého by stejně jako mě překvapil podíl poslanců EP se zcela bizarními nápady, hlupáků a fanatiků nevývratně přesvědčených o vlastní pravdě, naprosto odtržených od reality a bez jakéhokoli pocitu reálné odpovědnosti za důsledky jejich rozhodnutí. Čtenáři věř, že něco takového v českém parlamentu přece jen není k vidění (doufám, že se nepletu, dvacet let jsem v Parlamentu ČR nebyl).

Důležitou vlastností hojně uplatňovanou ve strukturách EU je prolhanost, která se projevuje zvláště uplatňováním dvojího metru. Vášnivě je odsuzováno potlačování národních práv asijských muslimských Rohingů nebo Ujgurů či budhistických Tibeťanů při naprosté lhostejnosti k právům Katalánců, kteří, ač byli řádně zvoleni, se stali poslanci až na základě soudního rozhodnutí, nebo Rusů, kteří byli v pobaltských státech zbaveni občanství a dodnes žádného nenabyli.
Inkluze za inkluzí?

Koronavirová epidemie ukázala nejen omezenou schopnost některých evropských států se s epidemií vypořádat, ale i úplnou neschopnost orgánů EU jakkoli smysluplně a včasně reagovat. Výsledkem nepochybně bude úspěchem završená snaha vytvořit nějaký „evropský orgán“ na koordianaci epidemií, který napříště zajistí celounijní chaos. Již dnes existuje komisař pro „krizový management“ Janez Lenarčič (Slovinsko), který prý koordinuje reakce na naléhavé situace. Dočetl jsem se, že „podporuje členské státy v rozvoji strategií na katastrofická rizika“. Možná je něco jako blanický rytíř a čeká, až bude nejhůř, a ono se to s tím koronavirem pořád ještě zhoršuje. Národní státy degradují také tím, že místo kvalifikovaných a odpovědných vlastních rozhodnutí mají úředníky, kteří „čekají na instrukce“, aby je mocí nadřazenosti unijní legislativy nad národní legislativou pak za každou cenu prosadili. Hezký příklad je inkluze ve školství. Paní ministryně Kateřina Valachová ji zavedla hbitě s odůvodněním, že už jsme jí stejně dávno měli mít.

Nabízí se otázka, proč vlastně v Evropském parlamentu jsem, když proti vůli většiny nemohu nic prosadit. A nabízí se odpověď, že pro peníze. To ovšem nedává smysl. SPD mě nekandidovalo kvůli své starosti o můj prospěch, ale proto, abych ukazoval pravdivý obraz Evropské unie v České republice. A o to se snad nikoli bez úspěchu snažím.

49 komentářů :

 1. Citát: Možná je něco jako blanický rytíř

  No jo, ale kde má EU svůj Blaník?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snad si připadají vládci EU, že nesedí v Bruselu, ale na Olympu. Nám
   poddaným sugerují, že žijeme " v zemi, kde zítra znamená včera ". To jsme už jednou zažili.

   Vymazat
  2. "Zatímco v demokratickém státě rozhodují zástupci zdola vyzdvižení volbami, v Evropské unii rozhodují shora jmenovaní oligarchií schválení. A co Evropský parlament? Mohl by někdo namítnout. Ten však nemá zákonodárnou iniciativu na rozdíl od parlamentů národních. Hlasuje o návrzích shora dodaných. Jistěže i poslanci Evropského parlamentu mohou předložit nějaké deklarace a výzvy. Vyzvaní se pak sami rozhodnou, zda jim vyhoví."
   Jestli se nemýlím, tomu se dřív říkalo absolutismus.
   Třeba takový Bachův absolutismus by se s tím dal srovnat.
   Wiki: Bachova byrokracie pracovala za naprostého vyloučení veřejnosti. Tento způsob vlády byl také občas označován jako „vše pro lid, ale nic skrze lid“.

   Vymazat
 2. Děkuji pane Davide za informace, co nám zveřejňujete a vydržte. Pomůže to mnohým otevřít očí a pochopit, že sen o jednotné Evropě je jenom sen, a vlastní stát je a bude nadevše sny.

  OdpovědětVymazat
 3. Západ sice kráčí před námi, ale na slepé koleji.

  OdpovědětVymazat
 4. Těch 80% darmožroutů jsou hajzlové.Rád bych znal jejich jména a možná nejen já.
  Možná by se našli lidé,kteří by je s chutí odstranili z tohoto světa.
  Zaslechl jsem dobrou zprávu:snad je Makrela v karanténě,ještě lepší by bylo,kdyby na to chcípla .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přijde horší.

   Vymazat
  2. 16:03 Ve skutečnosti se Makrela uvrhla do karantény sama, aby náhodou při nějakém jednání virus nechytla.

   Vymazat
  3. Ona "chcípne" až po vás slušně vychovaný anonyme 16.03. Už jste jak ta naše herečka Holubová, ale té za stejný výraz o lidech všichni na diskuzích nadávali.

   Vymazat
  4. 1603 Přej, bude ti přáno !! Toho se nebojíte? Q.

   Vymazat
 5. Kde by dostali takový balík peněz za nic nedělání?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Presne tak...proto nenavidi staty a hranice...Protoze by si jinak kazdy uvedomil jak jsou nepotrebni a drazi

   Vymazat
 6. Takže je to ještě horší než jsem si myslel. Soros má prý koupených přez 30% poslanců v EP. To znamená, že ti ostatní jsou ještě nebezpečnější, protože to dělají dobrovolně jako idealisti.

  OdpovědětVymazat
 7. ten titulek není zcela správně...mělo být napsáno "osmdesát procent europoslanců nenávidí lidi,všeobecně" mají rádi jen sami sebe a jsou bezmezně nenažraní a,sobečtí a s naprostou absencí empatie....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč jenom europoslanci Vladimíre 16.19? Valná většina našich politiků, (dnes vesměs zbohatlíci) kteří berou obrovské platy z peněz vydřených z pracujících, své otroky nenávidí a považují je za přítěž. Všechno, co kdy mělo lidem pomáhat, hned bylo označeno za populizmus, takže se žádný pozitivní přístup k občanům do zákonů nikdy nedostal. Vůbec jim není hanba za svoje stotisícové platy měsíčně, za peníze ždímané z lidí, kteří skutečnou prací vydělají asi tak pětinu, a statisíce lidí žijí pod hranicí bídy, s příjmy do deseti tisíc měsíčně. Za to by oni pochcípali. A když se přidává, tak oni si přidávají tisíce, a občanům stovky. To je nějaký důkaz seriozního přístupu k řadovým občanům? Ne - od začátku bojují s občany, utahují šrouby a opasky, a protože se bojí možného občanského odporu, čas od času vymýšlejí všelijaké habaďůry, jen aby udrželi lidi ve strachu. Platí pro ně totéž - mají rádi jen sami sebe a jsou bezmezně nenažraní, sobečtí, s naprostou absencí empatie.

   Vymazat
 8. Co chtít od lidí, kteří žijí na úplně jiné planetě a jsou zcela nezávislí na tom, jak se lidem v zemi jejich původu žije. Novodobí šlechtici, kteří zabezpečí své rody na desítky let a stačí jim k tomu jenom taková malá vlastizradička.

  OdpovědětVymazat
 9. A jde vám to pane doktore moc dobře. Jen tak dále.

  OdpovědětVymazat
 10. Koronovirová krize ukázala totální neschopnost EU. Už jenom to, že jedna z klíčových zemí dostává (a je za ni velmi vděčna) pomoc od komunistické Číny, nepřátelského Ruska a chudé, komunistické Kuby --zatímco EU se nezmohla na nic - je totální selhání a ostuda EU a Západu vůbec. Doba pokoronavirová bude určitě velmi zajímavá. Tak jako po Katalánsku nemá smysl v EU mluvit o právu na sebeurčení a kritizovat za politické vězně jiné, tak nebude možné mluvit o vedoucí úloze EU parazitů a jejich autoritě po odeznění koronaviru. Přípustná by měla být jen diskuze, jak se v klidu rozejít a a následně sejít s minimálními cíli samostatné národní spolupráce. Končíme, EU, zavíráme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když si někdo přivlastní moc, tak by měl dokàzat, že na to má. To se to řídí auto na dàlnici za hezkého počasí, ale dobrÿ řidič se pozná až na náledí, v mlze, nebo při nepředvídané situaci. Z tohoto pohledu milá EU musí Brusel odevzdat řidičák.

   Vymazat
 11. Pozor!!, EU, ta škodlivá a v této krizi zcela neschopná, mlčící a ochromená se nyní snaží vstát z popela a ukázat se jako velitelsky činná. Slyšel jsem o jakési videokonferenci, či co. Pokud na tyto její pokusy naskočí národní státy je
  to zase v prdeli, pardon.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. EU a její vize
   v propadlišti dějin mizí.
   EU není cesta z krize
   ta jen prachy lidem zcizí!

   Vymazat
  2. Skoro je mi líto, že se už píše nekrolog EU. Myšlenka byla skvělá a byla zde přítomna po generace, ale zničili ji bezcharakterní chamtivci mdlého mozku. Pod modrou vlajku s hvězdičkami nám předhodili skoro středověkého molocha, bez znaků demokracie, ale s principy feudalizmu. Nic naplat jede se dál.

   Vymazat
 12. Pane doktore,
  Vaše snaha o informování o podstatě EU je chvályhodná. Pokud však naše "veřejnoprávní" masmédia budou fungovat jako doposud, tak bojujete s větrnými mlýny. Naše veřejnost žije v bludu. Přesně podle scénáře a režie Evropské komise i EP. Máte (nejen) mou podporu. Držte se!

  OdpovědětVymazat
 13. Vážení klid. EU je Titanik na rozbouřeném moři. Bouře potrvá tak dlouho dokud se vyžírky přeplněný Titanik nerozlomí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skoro je mi líto, že pozitivní myšlenku EU, proměnili v neschopného molocha chamtivci bez zodpovědnosti a bez zdravého rozumu. Tak se sen generací (J.A.Komenského, Jiříka z Poděbrad) octnul na smetišti dějin.

   Vymazat
 14. Pane Doktore, už jste se omluvil na dezinformaci ohledně zabavení roušek a respirátorů pro ČR ve Německu? Nic takového se totiž nestalo. Vaši dezinformaci obratem převzal SputnikNews. Píšete snad na jejich objednávku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty asi nečteš nic jiného než Camperovy lži na Manipulázoři.cz Copak nevíš, že doktor měl pravdu a Němci zabavili ty zdravotní pomůcky nejen nám, ale i Maďarům, Švýcarům a dalším!!!

   Vymazat
  2. Že se vůbec bavíte s odborem-provokatér 18:51? Je to jen ubožáček s IQ tykve.

   Vymazat
  3. Jan Denemark Nováček z tiskového oddělení odboru Kanceláře hejtmanky Středočeského kraje však Deníku sdělil, že na hranicích byla opravdu zastavena "závazná a potvrzená objednávka 400 tisíc kusů roušek a osmi tisíc kusů respirátorů, která mířila do benešovské nemocnice, kde je centrální logistické Centrum pro krajské nemocnice a Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje".
   „Ano, skutečně mi sám řidič kamionu volal přímo z hranic, že byl zastaven a nebude moci dodávku doručit,“ citoval Nováček vyjádření předsedy představenstva nemocnice Benešov Romana Mrvy.

   Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/koronavirus-nakaza-epidemie-pandemie-hoax-socialni-site.html

   Vymazat
  4. Také ozonéry: https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/koronavirus-doprava-autobus-vlak-cestujici-dezinfekce-rouska-karlovarsky-kraj.A200318_539589_vary-zpravy_ba

   Vymazat
  5. Je vidět, že se nic neututlá a zase najdou tutlátoři, ale detutlátorů je víc. To jsme už zažili.

   Vymazat
 15. Němci, nebo Holanďani, vždyť je to fuk...Maďary nařkl hejtman, který nic nezařídil; jen to na Maďary svedl. Tak co jako?...

  OdpovědětVymazat
 16. Výborně popsal EU M.Gulyaš na PL:EU je mrtvá zahnívající paryba, kterou na břehy současnosti vyplavila bouře koronaviru . Puch uvolňující se z rozkládajícího se masa se začíná vznášet nad jednotlivými státy, které tvořily její nemotorné tělo a překombinovaný nervový systém s mozkem odděleným od jeho spojů. Čest jejímu poučnému výskytu a vzpomínka na její zbytečnost ! Po dalších několik let se bude rozkládat a zamořovat okolní svět, až z ní nakonec jednoho dne zůstane jen vybělená kostra jako memento pro budoucí generace, vetknutá do odkazu: „MŮJ ŽIVOT JE MÁ KREV – A Z CIZÍHO NETEČE!“

  OdpovědětVymazat
 17. Toz pane Dochtore je pekné, ale co ste s generálem Blazkem odelale, abe se te skotecnost zmenila ptám se Vás necháte se bozerovat nemeckó pindó jako malé haranti a ani nebóchneete do stolo to ste chlapy sakraportýre ?????toz oprímne já oz teho sionistického protektoráto s prasecíma Stetinama mám oz plné kecky a vidím, ze oz bochnó pilináke.....je to za hranó......a Velká noc bode dlóhá Same hezké den P.S.

  OdpovědětVymazat
 18. Pane doktore, kromě kolaborantů jsou i lidi, co Vám drží palce. Za klidných konzumních dob je kolaborantů víc. Bylo to tak např. i když Německo u nác zavádělo protektorát. Dokud panoval konzum, kolaboranti kvetli. No ale přišel pan Stalingrd, a najednou kolaborantů ubývalo až se najednou ztratili. A byly volby. No a teď to je a bude zrovna tak. Myslím, že v době korona jde všechno dolů: koruna, euro i pan dolar. Lidi jsou pořád v klidu, věrtšina kolaborantů s radostí očekává vítězství nad koronou. Ale ta nepřišla jen tak, že nějaký Číňan sežral netopýra. Je to plán, a my jsme svědky jeho první fáze. Kolaboranti zuří, když to slyší. Jenže zapomínají na slova: Čas oponou trh a změněn svět. Při tisícovce nakažených je to havaj. Kolaboranti rádi nocí náhubky a vybarvují si je srdíčkama. Ale vtip je v tom, že to jsou náhubky. A až je náhubek povede kam nechtějí, zapomenou na svůj bohorovný klid se který dělali brigády na šití roušek a pomalu začnou prskat. Ono koukat v křesílku na Gretu, je pohoda. Ale nesmí to přejít do prakse. Opona se trhá a svět se mění. Kolaboranti jsou v klidu. Vy, pane doktore, taky buďte v klidu. Bude to velice zajímavé. A jak to předešle skončilo? Na Reichstagu kdosi vyvěsil úplně jiný prapor. Šéf českých kolaborantů se zastřelil. Šéf nejvyšší jako vzor. Přejme Merkelici mnoga leta, ať je pro české kolaboranty vzorem vyústění. Aby viděli svůj vzor v Akci.

  OdpovědětVymazat
 19. Jo, a dejte sem video s projevem premiéra: na novinkách to rušičky rušily, na jeho idnes to taky nešlo, na jútúb se člověk musí potvrdit, tak to, prosím, dejte sem; klidně si počkám do zítřka. Děkuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky se přimlouvàm, AB prý mile překvapil.

   Vymazat
  2. Taky se přimlouvám AB, prý milé překvapil.

   Vymazat
 20. Neefektivita je největším hříchem, ještě větším, než nespravedlnost. Současná západní společnost je klasická ukázka- jediný, kdo zastavil epidemii je Čína. Pindy moralistů a filozofů jsou k ničemu, zákony přírody mají přednost. Žádný parlament ani nejvyšší soud nezmění modrý plamen hořící síry. A současná kvanta sociálních parazitů k efektivitě nevedou.

  OdpovědětVymazat
 21. O akej EU trepete ve´d ona nikdy neexistovala.Bol to len blud.

  OdpovědětVymazat
 22. Myslím si že neefektivita je dcera nespravedlnosti, která se měla ráda s podvodem. Určitě je to jedno příbuzenstvo z rodiny, kam patří i lež, protěžování i zlomyslnost.

  OdpovědětVymazat
 23. noviczech
  ...víte pane Davide, co je "zlegalizování" zmetků? Teď to tam vidíte! Západ strašně rád "zlegalizuje" i protiprávní zákony!
  To je jejich trvalý trvalý obraz od začátku druhé světové války a to v každém odvětví!

  OdpovědětVymazat
 24. Žijeme ve fašismu, praktikovaném promyšlenou metodou, za fasádou konzumu se skrývají vlčí zuby.Problém je, že my "obyčejní lidé" jsme tak krotcí.

  OdpovědětVymazat
 25. Byl jsem vždycky na matematiku slabý a proto jsem studoval jinou vědu, abych trapně na konci studií zjistil, že vlastně studuji matematiku vyššího řádu, hnedle o několika neznámých. Proto prosím omluvte drobné nedostatky v rychlopočtech.
  Kdo koho honí a nemůže dohonit či spíše kdo komu i bez úprku uniká, že úprkající za nim ho nemůže dohonit?
  Rokem 1989 a rozkradením mjetku státu a občanů jsme hbitě přišli o 10 bilionů Kč tvrdé měny. Privatizací a vkládáním peněz do spacibanky ("konsolidační" či správně zlodějské )za "utržené peníze" jsme prodělali asi půl bilionu Kč (to jen nevzdělancům se může zdát divné, že když něco prodáte, že vás to vlastně zadluží). Dalším hospodařením řádných hospodářů - předchozích vlád - jsme vytvořili 4.5 bilionový státní (stádní)dluh. Ročně odvádíme desátek do EU a starých zemí EU cca 3/4 bilionu Kč. Naopak roční ZISK + dary od starých zemí EU a dalších chlebodárců činí asi O,1 bilionů Kč.
  Pomozte mi počítat o kolik jsme se vdálili/přiblížili starým zemím EU za posledních 30 roků?
  Ale můžete takto radostně kalkulovat i jiné věci - třeba jak se dostat, když nemáte auto, na svoji chalupu? Kdysi vám jezdil přímý vlak a pak jste museli 5 km pěšky. Nyní je to mnohonásobné přesedání, navíc spoje nanavazují, borci na jízdní řád říkají, že to zvládnu - ale se 2 přespáními cestou v hotelích nebo na nádražích. Jsem starý a už s batohem na zádech neujdu 5 km, takže musím ještě přespat jednou nejlépe, ve stohu slámy v obci před tou, kde mám chatu. Prostě pokrok se nedá zastavit, jsme toho svědky už 30 roků. Počítače nám v tom velmi pomáhají, jsou tam ty jízdní řády, které nás ujistí celkem bezchybně, že prostě po staru XX. století se žít nedá, že se musíme vrátit do století nejméně MDCCC, ABYCHOM SE CÍTILI JAKO RYBA VE VODĚ.

  OdpovědětVymazat
 26. Snad bude mít SPD a Trikolora více hlasů aby se mohlo odejít z toho nepotřebného uskupení. Už vidím jak se další státy hlásí do jejich diktatury a středověku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Brusel ve svém narcisizmu přehlédnul, že jeho léna mohou žít bez něj, ale on bez svých poddaných je jen barák s úředníky.

   Vymazat
 27. Koronavirus. Známý umělec se opravdu neudržel: Nepotřebné kusy vymřou, vychcípají na liberální debilitu. Představitelé EU patří před soud, druhý Norimberk!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Koronavirus-Znamy-umelec-se-opravdu-neudrzel-Nepotrebne-kusy-vymrou-vychcipaji-na-liberalni-debilitu-Predstavitele-EU-patri-pred-soud-druhy-Norimberk-617941

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.