Reklama

čtvrtek 19. března 2020

Podpis mnichovské dohody v Istanbulu se blíží


Ivan David
19. 3. 2020   FacebookID
Erdogan vyslovuje územní požadavky vůči většině okolních zemí a nijak se tím netají. Turecko podporovalo Islámský stát podobně jako Německo v roce 1936 podporovalo diktátora Franca ve Španělsku. Turecko okupuje od roku 1974 severní část Kypru, aniž by proti němu byly vyhlášeny sankce.


Současný režim v Turecku vede světový žebříček v počtu vězněných novinářů a politických vězňů. Turecko vyhnalo a vraždilo Židy a Řeky, kteří v Malé Asii žili po staletí. V minulém století Turci vyvraždili milión Arménů, po staletí vraždí a pronásledují Kurdy. Prezident Erdogan sní o moci někdejší Osmanské říše, která utlačovala a vraždila jinověrce a příslušníky jiných národů v Evropě, Asii, Africe. Turecko krade ropu a plyn z vrtů poblíž Kypru a vyhlašuje úmysl ovládnout řecké ostrovy a Egejské moře.

A co na to Evropská unie? Nic! Mluvilo se o sankcích. O Turecku se v Evropském parlamentu nemluví ani v souvislosti s napadením Sýrie, ani v souvislosti s Kyprem. Dokonce nebylo přerušeno jednání o přidružení Turecka k Evropské unii. Proč? Turecko je tradiční spojenec Německa, Spojeného království a Francie proti Rusku a jeho vlivu. A také jejich koncerny mají v Turecku investice. Proto nikdo z představitelů těchto zemí nechce slyšet o pomoci Řecku, které je stejně jako Turecko členem NATO. Dobře si pamatujeme udělení Nobelovy ceny míru Evropské unii v roce 2012. Jen je třeba doplnit, čí je to mír.

Proto čekám až se v Istanbulu sejdou s prezidentem Erdoganem představitelé Spojeného království, Německa a Francie a podepíší smlouvu o předání řeckých ostrovů v Egejském moři Turecku. Řečtí diplomaté nebudou vpuštěni na jednání. Na tiskové konferenci padnou slova o tradičním spojenectví a uchování míru.

Hitler prý po podpisu Mnichovské smlouvy řekl pobočníkovi: „Jsou to nuly!“ Něco podobného si jistě pomyslí i Erdogan. Fašismus a mnichovanství jsou v současné Evropě opět velmi aktuální.

20 komentářů :

 1. Rus už nebude bojovat za osvobození jiných zemí. Ale raději povede válku na cizích území a hlavně v čas. Žádná země nebyla tolikrát dobývána a dobita nebyla.

  OdpovědětSmazat
 2. Na jednu věc se těším. Jak začne řídit Slovensko nová vláda v ve "viroze". Lituji lidi, dostanou zahulit ….

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pellegriniho požiadali aby sa tomu naďalej venoval

   Smazat
 3. Historie se bohužel opakuje, sice na jiném místě, ale skoro se stejným složením herců(chybí Itálie). Také si budou říkat v Řecku, o nás bez nás?:-(

  OdpovědětSmazat
 4. Jen naivní trouba by mohl věřit Turkům. Nakonec to dopadne tak, že se Osmanská říše k sobě připojí evropskou unii a bude po ptákách. Taková zvěrstva, včetně genocidy Arménů, Kurdů a pod. by jinému národu neprošla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Holt místo hlášení a názvů apod. v angličtině budou (nejenom) v METRU v turečtině. Žádný jiný rozdíl nevidím.

   Smazat
  2. Problem ,spise potiz ,je v tom,ze Erdogan vycitil velkou prilezitost v ubohem masochismu fanatiku LBGT /Od Leyna az po Macrona/a citi ted velkou prilezitost koristit a ovladnout cele EU.
   Jde tady o sadomasochismus..Tolik rozsireny mezi nimi , napriklad Hoover /FBI/..
   A na druhou stranu tak sadismus vlady EU a daslich vlad velkych statu a uradu a podplacenych kavarno-fasistu,jsou stale vice podobnejsi metodam gestapa vuci evropanum , kteri s tim souhlasi vice mene..Hledaji pomoc a zachranu ve zvatlani a stebetani kolem..
   V pripade Ruska ,napriklad by Erdogana neco takoveho ani ve snu nenapadlo.

   Smazat
 5. V PROAMERICKÉ zemi Blízkého východu neexistuje žádná aktivita Islámského státu a nestal se tam ani žádný převrat! Ale naopak země, které se s USA NEKAMARÁDILI, mají doma válku a vše na ruby. Ve všech zemích Blízkého východu, které nejsou podřízené zájmům USA, jsou občanské nepokoje, občanské války a permanentní aktivita ISLÁMSKÉHO STÁTU.

  Pro názornost: - Lýbie má ropu a není spojencem USA a při státním převratu byl zavražděn vůdce Kadáfí, proč...- Egypt má Suezský průplav a není spojencem USA a byl zde proveden státní převrat.- Sýrie má ropu, není spojencem USA a je zde občanská válka.- Kurdistán má ropu a je napaden( napadený NATO, tedy i ČR).- Irák má ropu, byl zničený armádou USA a byl zde zavražděn vůdce Husein.- Afganistán má obchod s drogami a je okupovaný armádou USA, vojsky NATO včetně ČR.
  A NYNÍ POZOR:- Izrael je spojencem USA a není zde žádný ISIS.- Jordánsko je spojenec USA a není zde žádný ISIS.- Saudská Arábie má ropu a je spojenec USA, a není zde žádný ISIS.- Omán má ropu a je spojenec USA, a není zde žádný ISIS.- Kuvajt má ropu a je spojenec USA, a není zde žádný ISIS.
  Žádné " jaro", žádný převrat, žádný zavražděný vůdce, žádné ISIS. V těchto zemích je klid. JE TO JEN NÁHODA?
  Napsal bloger Josef KOUBA, který 30 let žije v Kanadě

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co s tím? Když je 80% lidí blbců, kteří začnou řešit problém, až jim zabouchá na jejich dveře.
   Podívejte se, jak se činí naše pátá kolona. Milion úchylek a kulturní frontu přibrzdil až čínský virus Made in USA.

   Smazat
  2. Není pane Kouba, ale tak je to bohužel už od konce WW-2, před válkou se náš kamarád soustředil jen na státy obou Amerik.

   Smazat
 6. Mnichov II? Ne mnichovanství, to je styl mezinárodní politiky diktatury kapitálu. Před občany Světa má kapitál naprostou přednost. Ne to co je pro lidi, ale co to vynese kapitálu, to je určující. A tomu slouží samozřejmě neonaciBrusel i naciTurecko.
  No a že i my, kdysi mnichovanstvím a zrádcovstvím agresorského Západu postižení dnes držíme hubu a krok s agresory, za to se jednou naší potomci (pokud budou, neb tempem vymíráme) budou stydět. Ale poznání cílů pražské kavárny a milionů úchylek nadějí moc nedává, oni, jako proloužený klacek diktatury kapitálu se svých koryt nevzdají, jejich žrádlo je jim daleko bližší, než nějaký český národ. Až budou volby, vzpomeňte kdo zrazoval stát, národ, kdo slouží diktatuře kapitálu do roztrhání těla a kdo by si dnes v krizi epidemie koronavirem rád a hodně spolu s kapitálem nakradl na občanech. Kdo řve z plných hrdel "státe" = pracující červe - plať, plať, plať. A až přijde čas, český člověče, vymeť tu zrádcovskou válek a terorismuchtivou chamraď ze svého domu!

  OdpovědětSmazat
 7. 18:12 jak je vidět Kouba není žádný trouba. To jenom my v naší český kotlině kamarádíme se státy které nás zradily za války okupovaly a teď nás docela slušně oškubávaj, prý 500-ti miliardami ročně je sponzorujeme. Zato státy jako Rusko či Čína jsou největší nepřítel a my se zasadíme o to aby byly vygumovány z povrchu zemského a strýček Sam nás za to podrbe za ouškem a my se blahem počůráme. Ach jak krásná představa...
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 8. Já píšu pouze k té větě jak Turecko okupuje Severní Kypr, v létě jsem na ostrově byl. O tom, že jsou tam Turecké jednotky není pochyb. Přesto se o žédnou okupaci nejedná a potkat vojáky mimo základnu je skoro nemožné, stejně jako je nemožné na severu spatřit globalizované nadnárodní Mc Donaldy a další prodávající nechutný globální šunt. Za to benzín stojí 10 Kč na naše karton cigaret od 400 do 700 korun. Oběd ve špičkové rybí restauraci vyjde pro 4 osoby asi na 600-800 korun. I ti nejchudší žijou svůj život v klidu, beze spěchu a stresu.
  Nakonec s tou okupací to bylo takhle po létech společného soužití vyhrál volby politik, který se rozhodl ze severu ždímat co se dá. Turci na severu si začali stěžovat a bouřit se na to větší řecká část reagovala silou a represí, ta turecká se obrátila k Turecku o pomoc a dostali jí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jinými slovy, ono je to tedy asi podle tebe na Kypru v pořádku. Zrovna tak to asi bylo v pořádku, když my jsme tady měli S.A.: i ta přišla v obavě o náš budoucí osud. Taky ji nebylo vidět, taky byla jen v posádkových městech na linii Děčín, Doksy, Turnov, Mladá Boleslav, Milovice... Dál na západ totiž podle dohod s NATO nesměla, ale kdo to dneska ví. I tady si žili ti nejchudší lidé v poklidu a poměrném dostatku. I tady byla cena potravin příznivá a benzínu snesitelná. Takže proč, ty chytrej, je to na Kypru podle tebe takto v pořádku a Turek není okupant, když u nás platila podobná situace a SSSR okupantem označován je? Nemáš v tom trochu chaos? Proč ještě den před 17.11.1989 platily pro nás i další sankce, nebo jak se tehdy víc říkalo - embarga skoro na cokoliv? Proč se kolem Turka chodí jak kolem horké kaše a proč už nebyl tehdy odkázán do kouta? Jednoduché - západu s Turek hodil, ale teď chce víc a EU se to vše vymklo z rukou. Takže jen potupně ukazuje zadky v ponížené poloze před Erdoganem.

   Smazat
  2. Kolem Turka se chodí jako kolem horkém kaše proto, že
   1. se hodí jako předmostí k teroristické válce proti Rusku, jen si vzpomeňte, jak nám krásně pěli když nás do NATO chtěli - a nyní jsme úslužní idioti, kteří jednou budou posazení národy Světa na lavici zločinců, masových vrahů, okupantů....
   2. protože podobně jako USA drží ochranou ruku nad Talibanem, AlKajdou, proto, že teroristé byli věrnými spolubojovníky třeba v srbském Kosovu - které dodnes okupují USA.
   To až zase budou jednou muslimové šturmovat na Vídeň, Berlín, tak se postnacisté probudí ze svého snění o svém velkopanství - do kterého DNES dodáváme oněch 500 miliard Kč výpalného ročně!!!

   Smazat
 9. Coronavirus je ekonomicko biologická válka (jež se vymkla kontrole) na záchranu dolaru, který je kryt pouze vírou a kradenou ropou.
  Biologická válka po celé Asii. Neděle 2. února 2020.
  https://beforeitsnews.com/foreclosure-gate/2020/02/4-plagues-are-marching-across-asia-simultaneously-coronavirus-african-swine-fever-h5n1-bird-flu-and-h1n1-swine-flu-2450263.html
  Po celé Asii pochodují současně 4 rány: Coronavirus, africký mor prasat, ptačí chřipka H5N1 a prasečí chřipka H1N1.

  OdpovědětSmazat
 10. Ten obrázek nahoře je geniální. A není náhodou, že ty vyvalené prdele s hvězdičkami EU jsou zrovna a právě čtyři.

  OdpovědětSmazat
 11. Po vzoru turka, nedodržet, pokud to neumíme teď zastavit.

  OdpovědětSmazat
 12. To se snad nemůže stát že by Řecké území dali turkovi. V dnešní době o nás bez nás?

  OdpovědětSmazat
 13. Máte pravdu, pane Davide. Jediné, co můžete ovšem udělat, je hlasitě a bez zábran tu pravdu říkat na půdě EP a s potěšením sledovat ty protáhlé a kyselé ksichty za předsednickým stolem. My doma si tu trošku radosti z tohoto pohledu taky užijeme...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.