Reklama

čtvrtek 19. března 2020

Porubska cesta proti koroně: za kobzolovy placek rouška na pysk zdarma

Ladislav Větvička
19.  3. 2020   blog autora
Je to fajne, když v krizovych dobach člověk zjisti, že nesu enem Hrušinšti, Hřebejci a dalši, keři enem natahuju ruky a breči, že došly dotace. Su u nas tisice bezejmennych, kerych si je třeba važit.


Ja vim, su to lidi, kere vycvičily doby normalizace, takže se naučili mnohe věci, kere dnešni mladi už davno neznaju. Umi cokoliv spravit, cokoliv uvařit, upect, postavit, porobit na zahradce, štupovat, šit, vyšivat a tisice jinych, dneska nesmyslnych činnosti, bo na všecko přece mame specialisty, že...

Je dobře, že je mame.

A tak jedna baba přinesla nevyuživane lekařske plaště. Jina baba je zebrala, nastřihala a přes noc ušila stovky tych hader, co se dneska davaju přes pysk, když chcete jit ven. A třeti baba je přidava zadarmo k obědum, kere rozvaža zadarmo po Porubě převažně staršim lidem.

Su prostě věci, na kere dotace nepotřebujete...Ladik Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Poruba

PS: Fotky oryginalnich jidel se suhlasem autorky

A par slov od prezidenta, kery už tyden mlči: 

„Opatření přijatá vládou ČR jsou nezbytná pro ochranu zdraví nás všech. Mají moji plnou podporu. Prosím, dodržujte stanovená pravidla. Zároveň vás všechny prosím, nepodléhejte strachu a panice. Naše země vždy dokázala překonat všechna protivenství. Dokážeme to i nyní. Táhněme za jeden provaz a buďme k sobě vzájemně ohleduplní a laskaví.“19 komentářů :

 1. Až budou ve vězení šíbři,co zavinili rozkradení státu,rozkradení všech možných strategických zásob,Klausem st. počínaje,pak budu věřit,že se tady něco zlepší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto s Vámi souhlasím. Jenom bych dodal. Majetky jejich rodin všechny zabaveny, aby si také užili jak se žije v kapitalismu ve spodních patrech.

   Smazat
 2. Rouška na pysk ke kobzolovemu placku, tomu říkám skvělý podnikatelský počin! Palec nahoru dámy.

  OdpovědětSmazat
 3. Mladeho psa starym kouskum nenaucis.Ti nemaji doma ani jehlu ,nit a nužky.Neuveřitelne.

  OdpovědětSmazat
 4. Když taxikář zdarma rozváží nákupy důchodcům tak tomu říkám pomoc a nikde fucke-booku o tom nepíše prostě to udělal.

  OdpovědětSmazat
 5. Já bych to na normalizaci nesváděl obory co opravovali věci jsou dík kapitalismu zrušené. Protože je třeba koupit např novou lednici když stará odejde nebo oprava se neoplatí. Lidé z éry socialismu jsou šikovní a těm ženským co šijí roušky a dalším lidem co pomáhají patří dík.

  OdpovědětSmazat
 6. Když taxikář rozváží zdarma nákupy důchodcům tak smekám za tuhle pomoc a chtěl bych mu tímto poděkovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konečně je tu nenařízená a dobrovolná solidarita. Už se nemusíme stydět před našimi předky, už zas platí - Národ sobě -. Chci poděkovat všem závodním i školním jídelníám, za operativní sesrvis občanům. Na Spořilově se stal dobrým andělem pro důchodce Geologičák. Děkuji za elektronické recepty, kdyby bylo možné ještě nějak zajistit dodávky z lékáren, pak by to bylo na 1☆. Chytré jsou vyhrazené hodiny služeb pro důchodce. Lidem to myslí. Přeji nám všem zdraví a ať to zvládnem.

   Smazat
  2. Naše baby v naší vesnici se dozvěděly že Vietnamci někde udělali 700 roušek pro nemocnici tak oni jich musí pro charitu udělat 1 tisíc. Chlapi jim pomáhají(protože nemohou do hospody, tedy ani já....). Je až neuvěřitelné jak všichni dodržují všechna nařízení vydaná vládou. (Už jsem tu psal, že akorát jediný místní stavební pidnikatel odmítá nosit roušku, neb ze sebe nebude dělat kašpara...!). Chalupář.

   Smazat
 7. Ještě k tomu našemu zdravotnictví.
  Jeho likvidace začala za ODS,kdo si dnes vzpomene na stávku zdravotníků a co následovalo po ní,sice to dost umožnilo Německo,Rakousko,že si své problémy řešilo přeplácením naších lékařů,který v hojném počtu odcházeli do ciziny.Ještě to trochu u nás zachránili lékaři,hlavně z Ukrajiny,každý už se s nimi určitě setkal,takže se to úplně nezhroutilo,ale ty důsledky prodeje,rozkrádání,privatizace nemocnic,se ukazují v plné nahotě.

  OdpovědětSmazat
 8. Bude to zlé a potrvá to dlouho, tito z nás na virus doplatí. Ursula se „vyznamenala“. Západ najednou prosí Čínu. Docent Ševčík o tvrdé realitě, před kterou stojíme:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Bude-to-zle-a-potrva-to-dlouho-tito-z-nas-na-virus-doplati-Ursula-se-vyznamenala-Zapad-najednou-prosi-Cinu-Docent-Sevcik-o-tvrde-realite-pred-kterou-stojime-617447

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Senát se vyznamenal:Šedý, Zajíc, Vystrčil, Tvrdý, Bobek, Vytlačil.

   Smazat
 9. Tak ráno jsem koukal na tři chlapy, vylezli z auta, stoupli si na chodník, sundali si roušky a v klídku si vypalovali zobák. Je vidět, že někteří si myslí, že se jich to netýká, ale my nebudeme nikoho flastrovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo věděli, že kus hadru před tváří chrání proti virům stejně, jako plotové pletivo před létajícím hmyzem. Až ptáci velikosti holuba ho musí přeletět, i vrabci se protáhnou. A vir je to NEJMENŠÍ...
   V autě nemáte možnost dodržet dvoumetrovou, či větší, bezpečnostní zónu. Masky/respirátory s účinnými filtry mají páni hejtmani... lidé od zdroje... ale požadovat to po penzistovi na ulici, když jim to HŘIB nedává (bezplatně samozřejmě!) nebo po uklízečce na pracovišti za stejných podmínek, je CHUCPE, vážení (na decimálce) páníškové a věrchuškové, i nevážení Gójim... a oslíci;-).

   Smazat
  2. 17:38 Ano, působili dojmem, že čerpají ze steného pramene jako vy. Hahaha.

   Smazat
 10. https://www.protiproud.cz/zdravi/810-zahada-nasi-doby-jsme-casto-obezni-a-soucasne-podvyziveni-klamave-vyzkumy-a-lzi-o-potravinach-zabije-nas-sest-gramu-cecka-denne.htm
  Výzkum měl jednoznačný závěr: rakovina je primárně záležitostí životního stylu. Genetika hraje u rakoviny jen roli předpokladu, a tím zásadním klíčem k uzdravení je výživa. Je zřejmé, že přijetím myšlenek dr. Campbella v masivním měřítku by došlo k obrovským změnám ve světě. O zaměstnání by přišly statisíce lidí ve farmacii, medicíně, potravinářství, zemědělství, zpracovatelském průmyslu a mnoha dalších odvětvích. Pokud má Campbell pravdu a jeho jednoduché návody skutečně vedou k vyléčení drtivé většiny civilizačních chorob, rakoviny na místě prvním, mnoho odvětví průmyslu by přišlo o miliardové zisky, nebo by rovnou zkrachovalo.

  OdpovědětSmazat
 11. Program na vylidňování neposlušných lidí probíhá.
  Nová věda poskytuje vakcíny způsobující až 15x VÍCE infekcí u plně očkovaných dětí.
  https://beforeitsnews.com/survival/2020/01/new-science-proves-vaccines-spread-infectious-disease-causing-up-to-15x-more-infections-among-fully-vaccinated-children-2747058.html
  Skrze 5G bude jen 1 novorozenec z 8 živý a bez genetických poruch, nezabráníme-li instalaci 5G. http://www.zvedavec.org/vezkratce/16769/
  https://beforeitsnews.com/opinion-conservative/2019/11/usa-today-bestselling-author-jennifer-jaynes-who-penned-thrillers-exposing-the-murderous-vaccine-deep-state-found-shot-to-death-video-3497282.html

  OdpovědětSmazat
 12. herci, zpevaci a celebrity neplakejte ze nemate zadny prijem!!! prodejte sve kabelky sperky a bohatstvi!!! no a z tech vasich statisicovych satu, obleku a hader muzete zacat sit rousky pro lidi! a tim konecne neco zacit delat!!!

  OdpovědětSmazat
 13. herci, zpevaci a celebrity neplakejte ze nemate zadny prijem!!! prodejte sve kabelky sperky a bohatstvi!!! no a z tech vasich statisicovych satu, obleku a hader muzete zacat sit rousky pro lidi! a tim konecne neco zacit delat!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.